kcm_phonon - en to eu translation catalogue (59 entries)

en: Playback (%1)
eu: Jotzea (%1)

en: Recording (%1)
eu: Grabatzea (%1)

en: Independent Devices
eu: Gailu independenteak

en: KDE Audio Hardware Setup
eu: KDEren audio-hardwarearen konfigurazioa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, hardwareGroupBox)
en: Hardware
eu: Hardwarea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, profileLabel)
en: Profile
eu: Profila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cardLabel)
en: Sound Card
eu: Soinu-txartela

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, deviceGroupBox)
en: Device Configuration
eu: Gailuaren konfigurazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Connector
eu: Konektorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deviceLabel)
en: Sound Device
eu: Soinu-gailua

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, outputGroupBox)
en: Speaker Placement and Testing
eu: Bozgorailuen kokalekua eta proba

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, inputGroupBox)
en: Input Levels
eu: Sarrerako mailak

[ctx: @info User changed Phonon backend]
en: To apply the backend change you will have to log out and back in again.
eu: Bizkarraldekoaren aldaketa aplikatzeko, saioa amaitu eta berriro hasi behar da.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, m_select) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_select)
en: A list of Phonon Backends found on your system.  The order here determines the order Phonon will use them in.
eu: Zure sisteman aurkitutako Phonon-en bizkarraldekoen zerrenda. Hemengo ordenak zehazten du Phonon-ek zer ordenatan erabiliko dituen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_up) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, preferButton)
en: Prefer
eu: Hobetsi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_down) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, deferButton)
en: Defer
eu: Atzeratu

en: Audio Playback
eu: Audio-jotzea

en: Audio Recording
eu: Audio-grabatzea

en: Video Recording
eu: Bideo-grabatzea

en: Invalid
eu: Baliogabea

en: Test the selected device
eu: Probatu hautatutako gailua

en: Defines the default ordering of devices which can be overridden by individual categories.
eu: Banakako kategoriek gainidatz ditzaketen gailuen ordena lehenetsia zehazten du.

en: Default Audio Playback Device Preference
eu: Lehentsitako audio-jotzeko gailuaren hobespena

en: Default Audio Recording Device Preference
eu: Lehentsitako audio-grabatzeko gailuaren hobespena

en: Default Video Recording Device Preference
eu: Lehentsitako bideo-grabatzeko gailuaren hobespena

en: Audio Playback Device Preference for the '%1' Category
eu: Audio-jotzeko gailuaren hobespena, '%1' kategoriarako

en: Audio Recording Device Preference for the '%1' Category
eu: Audio-grabatzeko gailuaren hobespena, '%1' kategoriarako

en: Video Recording Device Preference for the '%1' Category
eu: Bideo-grabatzeko gailuaren hobespena, '%1' kategoriarako

en: Apply the currently shown device preference list to the following other audio playback categories:
eu: Aplikatu orain erakusten ari den gailu-hobespen zerrenda audio-jotzeko kategoria hauei:

en: Default/Unspecified Category
eu: Lehentsitako/Zehaztugabeko kategoria

en: Failed to set the selected audio output device
eu: Huts egin du hautatutako audio-irteerako gailua ezartzean

en: Your backend may not support audio recording
eu: Baliteke bizkarraldekoak audioa grabatzen ez uztea

en: Your backend may not support video recording
eu: Baliteke bizkarraldekoak bideoa grabatzen ez uztea

en: Testing %1
eu: %1 probatzen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, categoryTree) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, categoryTree)
en: Various categories of media use cases.  For each category, you may choose what device you prefer to be used by the Phonon applications.
eu: Euskarri-erabileren hainbat kategoria. Kategoria bakoitzerako, aukeratu dezakezu Phonon aplikazioek zer gailu erabiltzea nahi duzun.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showAdvancedDevicesCheckBox)
en: Show advanced devices
eu: Erakutsi gailu aurreratuak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, applyPreferencesButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, applyPreferencesButton)
en: Use the currently shown device list for more categories.
eu: Erabili gailuen uneko zerrenda kategoria gehiagorako.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applyPreferencesButton)
en: Apply Device List To...
eu: Gailuen zerrenda honi aplikatu...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, deviceList)
en: Devices found on your system, suitable for the selected category.  Choose the device that you wish to be used by the applications.
eu: Zure sisteman aurkitutako gailuak, hautatutako kategoriarako egokiak direnak. Aukeratu zure aplikazioek erabiltzea nahi duzun gailua.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, deviceList)
en: The order determines the preference of the devices. If for some reason the first device cannot be used Phonon will try to use the second, and so on.
eu: Ordenak gailuen lehentasuna zehazten du. Zerbaitegatik lehen gailua ezin bada erabili, Phonon bigarrena erabiltzen saiatuko da, eta hala jarraituko du, hurrenez hurren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, testPlaybackButton)
en: Test
eu: Proba

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, preferButton)
en: prefer the selected device
eu: hobetsi hautatutako gailua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, deferButton)
en: no preference for the selected device
eu: hautatutako gailuaren lehentasunik ez

en: Phonon Configuration Module
eu: Phonon-en konfigurazio-modulua

en: Device Preference
eu: Gailuaren hobespena

en: Backend
eu: Bizkarraldekoa

en: Audio Hardware Setup
eu: Audio-hardwarearen ezarpena

en: Front Left
eu: Aurreko ezkerraldea

en: Front Left of Center
eu: Erdialdeko aurreko ezkerraldea

en: Front Center
eu: Aurreko erdialdea

en: Front Right of Center
eu: Erdialdeko aurreko eskuinaldea

en: Front Right
eu: Aurreko eskuinaldea

en: Side Left
eu: Alboko ezkerraldea

en: Side Right
eu: Alboko eskuinaldea

en: Rear Left
eu: Atzeko ezkerraldea

en: Rear Center
eu: Atzeko erdialdea

en: Rear Right
eu: Atzeko eskuinaldea

en: Subwoofer
eu: Subwoofer-a

en: Unknown Channel
eu: Kanal ezezaguna
