kcm_platform - en to eu translation catalogue (44 entries)

en: Platform
eu: Plataforma

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlatformThing)
en: Platform Specific Configuration Module
eu: Plataformako konfigurazio-modulu espezifikoa

[ctx: 'Windows' means the OS]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shellChooser)
en: Windows Desktop Shell
eu: Windows-en mahaigaineko shell-a

note: i18n: tooltip for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, optNative)
en: Native Windows Explorer shell
eu: Windows Explorer-en jatorrizko shell-a

note: i18n: whatsThis for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, optNative)
en: This is the standard Windows Desktop shell. Choose this if you want to return your system to the default desktop.
eu: Windows-en mahaigaineko shell estandarra da hau. Aukeratu hori, sistema mahaigain lehenetsira itzultzea nahi baduzu.

note: i18n: radio button to choose Windows Desktop shell i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optNative)
en: Native desktop shell
eu: Jatorrizko mahaigaineko shell-a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descrNative)
en: System's default desktop shell
eu: Sistemaren mahaigaineko shell lehenetsia

note: i18n: tooltip for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, optPlasma)
en: Use the KDE desktop shell, as it is seen on Linux.
eu: Erabili KDEren mahaigaineko shell-a, Linux-en ageri den bezala.

note: i18n: whatsThis for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, optPlasma)
en: Choose this option if you would like to use the Plasma desktop shell for your Windows system.
eu: Hautatu aukera hau, Plasma-ren mahaigaineko shell-a Windows sistemarako erabili nahi baduzu.

note: i18n: radio button to choose Windows Desktop shell i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optPlasma)
en: Plasma desktop shell
eu: Plasma-ren mahaigaineko shell-a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descrPlasma)
en: KDE4 Plasma desktop shell
eu: KDE4 Plasma-ren mahaigaineko shell-a

note: i18n: tooltip for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, optCustom)
en: Your custom desktop shell
eu: Mahaigaineko shell pertsonalizatua

note: i18n: whatsThis for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, optCustom)
en: Choose this and press the <i>"Setup..."</i> button to configure you custom desktop shell. Not recommended for the average user.
eu: Aukeratu hori, eta sakatu <i>"Konfiguratu..."</i> botoia, mahaigaineko shell pertsonalizatua konfiguratzeko. Ez da gomendagarria erabiltzaile arruntentzat.

note: i18n: radio button to chose Windows Desktop shell i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optCustom)
en: Custom desktop shell
eu: Mahaigaineko shell pertsonalizatua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descrCustom)
en: This shell is reserved for the user's custom shell. Press the "Setup" button to setup your favorite shell.
eu: Erabiltzailearen shell pertsonalizaturako da shell hau. Sakatu "Konfiguratu" botoia, gogoko shell-a konfiguratzeko.

note: i18n: tooltip for button to setup custom Desktop shell i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnShellSetup)
en: Press to setup your custom desktop shell
eu: Sakatu, mahaigaineko shell pertsonalizatua konfiguratzeko

note: i18n: whatsThis for button to setup custom Desktop shells i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnShellSetup)
en: Press this and a configuration dialog will appear to allow you to configure your custom desktop shell.
eu: Hura sakatzean, elkarrizketa-koadro bat agertuko da, eta aukera emango dizu mahaigaineko shell pertsonalizatua konfiguratzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnShellSetup)
en: Setup...
eu: Konfiguratu...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, systemIntegration)
en: System Integration
eu: Sistemen integrazioa

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkDisableMenuGen)
en: This will enable automatic regeneration of Windows' Start menu entries for KDE applications
eu: Aukera ematen du KDE aplikazioetarako Windows-en Hasi menuko sarrerak automatikoki birsortzeko

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkDisableMenuGen)
en: This option defines if Windows' Start menu entries should be regenerated or not. By default start menu entries are regenerated automatically, but you may wish to disable it if you have issues with that.
eu: Aukera horrek zehazten du Windows-en Hasi menuko sarrerak birsortu behar diren ala ez. Lehenespenez, Hasi menuko sarrerak automatikoki birsortzen dira, baina baliteke zuk aukera hori desgaitu nahi izatea, harekin arazoak badituzu.

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDisableMenuGen)
en: Enable automatic regeneration of start menu entries
eu: Gaitu Hasi menuko sarrerak automatikoki birsortzeko aukera

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseNativeDialogs)
en: Use native Windows file dialogs instead of KDE ones
eu: Erabili Windows-en jatorrizko fitxategi-elkarrizketak, KDErenen ordez

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkUseNativeDialogs)
en: Choose this option to make KDE applications use the standard Windows Open/Save file dialogs, instead of those normally used in KDE.
eu: Hautatu aukera hau, KDE aplikazioek Windows-en fitxategiak irekitzeko/gordetzeko elkarrizketa-koadro estandarrak erabil ditzaten, normalean KDEn erabiltzen direnen ordez.

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseNativeDialogs)
en: Use native system file dialogs
eu: Erabili sistemaren jatorrizko fitxategi-elkarrizketak

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkInstallCPl)
en: Install System Settings into the Windows Control Panel.
eu: Instalatu sistemaren ezarpenak Windows-en kontrol-panelean.

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkInstallCPl)
en: This will install the KDE 'System Settings' as an element in the Windows Control Panel.<br><b>Caution: This option tweaks your Windows registry.</b>
eu: Windows-en kontrol-paneleko elementu gisa instalatzen ditu KDEren 'Sistemaren ezarpenak'.<br><b>Kontuz: aukera horrek aldatu egiten du Windows-eko erregistroa.</b>

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInstallCPl)
en: Install as control panel element
eu: Kontrol-paneleko elementu gisa instalatu

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkInstallCursors)
en: Install Oxygen cursors as Windows cursor schemes
eu: Instalatu Oxygen-en kurtsoreak Windows-en kurtsore-eskema gisa

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkInstallCursors)
en: This will install the Oxygen cursors into your system and combine them as a cursor theme.<br><b>Caution: This option tweaks your Windows registry.</b>
eu: Oxygen-en kurtsoreak zure sisteman instalatzen ditu, eta kurtsore-eskema gisa konbinatu.<br><b>Kontuz: aukera horrek aldatu egiten du Windows-eko erregistroa.</b>

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInstallCursors)
en: Install Oxygen cursor schemes
eu: Instalatu Oxygen-en kurtsore-eskemak

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkInstallWallpapers)
en: This option installs KDE wallpapers into your "My Pictures" directory
eu: Aukera honen bidez, KDEren horma-paperak "Irudiak" direktorioan instalatzen dira

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkInstallWallpapers)
en: This will install KDE wallpapers into the <i>"My Pictures"</i> directory so they can be used as your Windows wallpaper. If the checkbox is set to half-checked then it means that there are new wallpapers available to update.<br> The wallpaper aspect ratio will be selected according to your current screen resolution.
eu: KDEren horma-paperak <i>"Irudiak"</i> direktorioan instalatzen ditu, Windows-eko horma-paper gisa erabiltzeko. Kontrol-laukia erdimarkatuta baldin badago, esan nahi du horma-paper berriak daudela eskuragarri eguneratzeko.<br> Zure pantailaren uneko bereizmenaren arabera hautatuko da horma-paperaren aspektu-erlazioa.

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInstallWallpapers)
en: Install Oxygen wallpapers
eu: Instalatu Oxygen-en horma-paperak

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkStartAtLogin)
en: This will make essential KDE processes run at user login
eu: Aukera honen bidez, KDEren oinarrizko prozesuak saioa hastean exekutatzen dira

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkStartAtLogin)
en: Enabling this option will start essential KDE processes at user login. Normally these processes are started when you first start a KDE application, thereby delaying the actual application launch.<br>It is recommended to enable this option to make your applications launch faster for the first time.<br><b>Caution: This option tweaks your Windows registry.</b>
eu: Aukera hau gaituz gero, KDEren oinarrizko prozesuak saioa hastean abiarazten dira. Normalean, KDEren lehen aplikazioa irekitzen duzunean abiarazten dira prozesu horiek, eta, beraz, atzeratu egiten du aplikazio horren abioa.<br>Gomendagarria da aukera hau gaitzea, aplikazioak lehen aldiz azkarrago abiarazteko.<br><b>Kontuz: aukera horrek aldatu egiten du Windows-eko erregistroa.</b>

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkStartAtLogin)
en: Load KDE at user login
eu: Kargatu KDE, saioa hastean

en: KDE System Settings
eu: KDE sistemaren ezarpenak

en: All KDE settings in one place
eu: KDEren ezarpen guztiak leku bakarrean

en: This shell is reserved for user's custom shell. Press "Setup" button to setup your favourite shell.
eu: Erabiltzailearen shell pertsonalizaturako da shell hau. Sakatu "Konfiguratu" botoia, gogoko shell-a konfiguratzeko.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ShellEditDlg)
en: Setup Custom Shell
eu: Ezarri shell pertsonalizatua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
eu: Izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Command:
eu: Komandoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Description:
eu: Deskribapena:
