kcmhtmlsearch - en to eu translation catalogue (23 entries)

en: The fulltext search feature makes use of the ht://dig HTML search engine. You can get ht://dig at the
eu: Testu-bilaketaren eginbideak ht://dig HTML-bilatzailea erabiltzen du. ht://dig hemen lor dezakezu:

en: Information about where to get the ht://dig package.
eu: ht://dig paketea lortzeko moduari buruzko informazioa.

en: ht://dig home page
eu: ht://dig-en etxeko orria

en: Program Locations
eu: Programen kokalekuak

en: Enter the path to your htdig program here, e.g. /usr/local/bin/htdig
eu: Sartu hemen zure htdig programarako bide-izena; esaterako, /usr/local/bin/htdig

en: Enter the path to your htsearch program here, e.g. /usr/local/bin/htsearch
eu: Sartu hemen zure htsearch programarako bide-izena; esaterako, /usr/local/bin/htsearch

en: Enter the path to your htmerge program here, e.g. /usr/local/bin/htmerge
eu: Sartu hemen zure htmerge programarako bide-izena; esaterako, /usr/local/bin/htmerge

en: Scope
eu: Esparrua

en: Here you can select which parts of the documentation should be included in the fulltext search index. Available options are the KDE Help pages, the installed man pages, and the installed info pages. You can select any number of these.
eu: Hemen, testu-bilaketaren indizean dokumentazioaren zein zati sartu behar diren hauta dezakezu. Aukera erabilgarriak dira KDEren laguntza-orrialdeak eta instalatutako eskuliburuko orriak eta info-orriak. Nahi adina hauta ditzakezu.

en: &KDE help
eu: &KDE-ren laguntza

en: &Man pages
eu: &Eskuliburuko orriak

en: &Info pages
eu: &Info orriak

en: Additional Search Paths
eu: Bilaketako bide-izen gehigarriak

en: Here you can add additional paths to search for documentation. To add a path, click on the <em>Add...</em> button and select the folder from where additional documentation should be searched. You can remove folders by clicking on the <em>Delete</em> button.
eu: Hemen, dokumentazioa bilatzeko bide-izen osagarriak gehi ditzakezu. Bide-izen bat gehitzeko, sakatu <em>Gehitu...</em> botoia, eta hautatu dokumentazio gehigarria zer karpetatan bilatu behar den. Karpetak kendu ditzakezu, <em>Ezabatu</em> botoiaren bidez.

en: Add...
eu: Gehitu...

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Language Settings
eu: Hizkuntza-ezarpenak

en: Here you can select the language you want to create the index for.
eu: Hemen, indizea zer hizkuntzatarako sortu nahi duzun hauta dezakezu.

en: &Language
eu: &Hizkuntza

en: Generate Index...
eu: Indizea sortu...

en: Click this button to generate the index for the fulltext search.
eu: Egin klik botoi honetan, testu-bilaketarako indizea sortzeko.

en: without name
eu: izenik gabe

en: <h1>Help Index</h1> This configuration module lets you configure the ht://dig engine which can be used for fulltext search in the KDE documentation as well as other system documentation like man and info pages.
eu: <h1>Laguntza-indizea</h1> Konfigurazio honek aukera ematen du ht://dig bilatzailea konfiguratzeko. Bilatzaile horrekin, testu-bilaketak egin daitezke KDEko dokumentazioan eta sistemako beste dokumentazio batzuetan, hala nola eskuliburuetan eta info-orrietan.
