kcmicons - en to eu translation catalogue (55 entries)

en: Use of Icon
eu: Ikonoa erabiltzea

[ctx: @label The icon rendered by default]
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: @label The icon rendered as active]
en: Active
eu: Aktibo

[ctx: @label The icon rendered as disabled]
en: Disabled
eu: Desgaituta

en: Size:
eu: Tamaina:

en: Animate icons
eu: Animatu ikonoak

en: Set Effect...
eu: Efektua ezarri...

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: Toolbar
eu: Tresna-barra

en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

en: Small Icons
eu: Ikono txikiak

en: Panel
eu: Panela

en: Dialogs
eu: Elkarrizketa-koadroak

en: All Icons
eu: Ikono guztiak

en: Setup Default Icon Effect
eu: Ikono-efektu lehenetsiaren konfigurazioa

en: Setup Active Icon Effect
eu: Ikono-efektu aktiboaren konfigurazioa

en: Setup Disabled Icon Effect
eu: Ikono-efektu desgaituaren konfigurazioa

en: &Effect:
eu: &Efektua:

en: No Effect
eu: Efekturik ez

en: To Gray
eu: Grisez

en: Colorize
eu: Koloreztatu

en: Desaturate
eu: Desasetu

en: To Monochrome
eu: Monokromoan

en: &Semi-transparent
eu: &Erdi-gardena

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Effect Parameters
eu: Efektuaren parametroak

en: &Amount:
eu: &Kopurua:

en: Co&lor:
eu: Ko&lorea:

en: &Second color:
eu: &Bigarren kolorea:

en: Name
eu: Izena

en: Description
eu: Deskribapena

en: Install Theme File...
eu: Gai-fitxategia instalatu...

en: Install a theme archive file you already have locally
eu: Instalatu lokalean daukazun gaien artxibo-fitxategi bat

en: If you already have a theme archive locally, this button will unpack it and make it available for KDE applications
eu: Gai-artxibo bat dagoeneko lokalean baldin badaukazu, botoi horren bidez deskonprimatu egingo da, eta erabilgarri egongo da KDE aplikazioetarako

en: Get New Themes...
eu: Gai berriak lortu...

en: Get new themes from the Internet
eu: Eskuratu gai berriak Internetetik

en: You need to be connected to the Internet to use this action. A dialog will display a list of themes from the http://www.kde.org website. Clicking the Install button associated with a theme will install this theme locally.
eu: Ekintza hau erabiltzeko, Internetera konektatuta egon behar duzu. Elkarrizketa-koadro batek http://www.kde.org webguneko gai-zerrenda bat bistaratutako du. Gai bakoitzarekin lotutako Instalatu botoia sakatuta, gaia lokalean instalatuko du.

en: Remove Theme
eu: Kendu gaia

en: Remove the selected theme from your disk
eu: Kendu hautatutako gaia diskotik

en: This will remove the selected theme from your disk.
eu: Hautatutako gaia ezabatu egingo da diskotik.

en: Select the icon theme you want to use:
eu: Hautatu erabili nahi duzun ikono-gaia:

en: Drag or Type Theme URL
eu: Arrastatu edo idatzi gaiaren URLa

en: Unable to find the icon theme archive %1.
eu: Ezin da aurkitu %1 ikonoen gai-artxiboa.

en: Unable to download the icon theme archive;
    please check that address %1 is correct.
eu: Ezin da deskargatu ikonoen gai-artxiboa;
    egiaztatu %1 helbidea zuzena dela.

en: The file is not a valid icon theme archive.
eu: Fitxategi hau ez da baliozko ikonoen gai-artxibo bat.

en: A problem occurred during the installation process; however, most of the themes in the archive have been installed
eu: Arazo bat gertatu da instalatzean; hala ere, artxiboko gai gehienak instalatu dira.

en: Installing icon themes
eu: Ikono-gaiak instalatzea

en: <qt>Installing <strong>%1</strong> theme</qt>
eu: <qt><strong>%1</strong>gaia instalatzea</qt>

en: <qt>Are you sure you want to remove the <strong>%1</strong> icon theme?<br /><br />This will delete the files installed by this theme.</qt>
eu: <qt>Ziur zaude <strong>%1</strong> ikono-gaia ezabatu nahi duzula?<br /><br />Gai honetan instalatutako fitxategiak ezabatu egingo dira.</qt>

en: Confirmation
eu: Berrespena

en: &Theme
eu: &Gaia

en: Ad&vanced
eu: Au&rreratua

en: Icons
eu: Ikonoak

en: Icons Control Panel Module
eu: Ikonoen kontrol-paneleko modulua

en: <h1>Icons</h1>This module allows you to choose the icons for your desktop.<p>To choose an icon theme, click on its name and apply your choice by pressing the "Apply" button below. If you do not want to apply your choice you can press the "Reset" button to discard your changes.</p><p>By pressing the "Install Theme File..." button you can install your new icon theme by writing its location in the box or browsing to the location. Press the "OK" button to finish the installation.</p><p>The "Remove Theme" button will only be activated if you select a theme that you installed using this module. You are not able to remove globally installed themes here.</p><p>You can also specify effects that should be applied to the icons.</p>
eu: <h1>Ikonoak</h1>Modulu honek aukera ematen du mahaigainerako ikonoak aukeratzeko.<p>Ikono-gai bat aukeratzeko, egin klik haren izenean, eta ezarri aldaketa "Aplikatu" botoia sakatuz. Aldaketa ezarri nahi ez baduzu, "Berrezarri" botoia sakatu dezakezu aldaketak baztertzeko.</p><p>"Gai-fitxategia instalatu..." botoia sakatuta, ikono-gai berria instala dezakezu, laukian haren kokalekua idatziz edo kokalekura nabigatuz. Sakatu "Ados" botoia, instalazioa bukatzeko.</p><p>Gaia modulu hau erabiliz instalatu baduzu bakarrik aktibatuko da "Kendu gaia" botoia. Ezin dira kendu aukera honekin globalki instalatutako gaiak.</p><p>Halaber, ikonoei aplikatu beharreko efektuak zehaztu ditzakezu.</p>
