kcmkded - en to eu translation catalogue (19 entries)

en: KDE Service Manager
eu: KDEren zerbitzu-kudeatzailea

en: <h1>Service Manager</h1><p>This module allows you to have an overview of all plugins of the KDE Daemon, also referred to as KDE Services. Generally, there are two types of service:</p><ul><li>Services invoked at startup</li><li>Services called on demand</li></ul><p>The latter are only listed for convenience. The startup services can be started and stopped. In Administrator mode, you can also define whether services should be loaded at startup.</p><p><b> Use this with care: some services are vital for KDE; do not deactivate services if you do not know what you are doing.</b></p>
eu: <h1>Zerbitzu-kudeatzailea</h1><p>Modulu honek aukera ematen du KDE daimonaren pluginen (KDE zerbitzu ere esaten zaie) ikuspegi orokorra izateko. Normalean, bi zerbitzu-mota izaten dira:</p><ul><li>Abioan deitzen diren zerbitzuak</li><li>Eskatu ahalako zerbitzuak</li></ul><p>Azken horiek informazioa emateko baino ez dira zerrendatzen. Abioko zerbitzuak abiarazi eta gelditu egin daitezke. Administratzaile moduan, abiatzean zerbitzuak kargatu behar diren definitu dezakezu.</p><p><b> Kontuz erabili aukera hori: zerbitzu batzuk ezinbestekoak dira KDErentzat; ez desaktibatu zerbitzurik, zertan ari zaren ziur ez badakizu.</b></p>

en: Running
eu: Exekutatzen

en: Not running
eu: Ez da exekutatzen ari

en: Load-on-Demand Services
eu: Eskatu ahala kargatzeko zerbitzuak

en: This is a list of available KDE services which will be started on demand. They are only listed for convenience, as you cannot manipulate these services.
eu: Eskatu ahala abiaraziko diren KDEren zerbitzu erabilgarrien zerrenda da hau. Informazioa emateko baino ez dira zerrendatzen zerbitzu horiek, ezin baitituzu manipulatu.

en: Service
eu: Zerbitzua

en: Status
eu: Egoera

en: Description
eu: Deskribapena

en: Startup Services
eu: Abioko zerbitzuak

en: This shows all KDE services that can be loaded on KDE startup. Checked services will be invoked on next startup. Be careful with deactivation of unknown services.
eu: KDE abiaraztean kargatu daitezkeen KDEren zerbitzu guztiak erakusten ditu. Markatutako zerbitzuak hurrengo abioan deituko dira. Kontuz ibili ezagutzen ez dituzun zerbitzuak desaktibatzearekin.

en: Use
eu: Erabili

en: Start
eu: Abiarazi

en: Stop
eu: Gelditu

en: Unable to contact KDED.
eu: Ezin da jarri harremanetan KDEDekin.

en: Unable to start server <em>%1</em>.
eu: Ezin da abiarazi <em>%1</em> zerbitzaria.

en: Unable to start service <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>
eu: Ezin da abiarazi <em>%1</em> zerbitzua.<br /><br /><i>Errorea: %2</i>

en: Unable to stop server <em>%1</em>.
eu: Ezin da gelditu <em>%1</em> zerbitzaria.

en: Unable to stop service <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>
eu: Ezin da gelditu <em>%1</em> zerbitzua.<br /><br /><i>Errorea: %2</i>
