khelpcenter - en to eu translation catalogue (125 entries)

en: KDE Help Center
eu: KDEren laguntza-gunea

en: The KDE Help Center
eu: KDEren laguntza-gunea

en: (c) 1999-2011, The KHelpCenter developers
eu: (c) 1999-2011, KHelpCenter-en garatzaileak

en: Original Author
eu: Jatorrizko egilea

en: Info page support
eu: Info-orriko laguntza

en: URL to display
eu: Bistaratu beharreko URLa

en: Top-Level Documentation
eu: Maila goreneko dokumentazioa

[ctx: Describes documentation entries that are in English]
en: English
eu: Ingelesez

en: Font Configuration
eu: Letra-tipoaren konfigurazioa

en: Sizes
eu: Tamainak

[ctx: The smallest size a will have]
en: M&inimum font size:
eu: G&utxieneko letra-neurria:

[ctx: The normal size a font will have]
en: M&edium font size:
eu: &Tarteko letra-neurria:

en: Fonts
eu: Letra-tipoak

en: S&tandard font:
eu: Letra-tipo &estandarra:

en: F&ixed font:
eu: Letra-tipo &finkoa:

en: S&erif font:
eu: Se&rif letra-tipoa:

en: S&ans serif font:
eu: &Sans Serif letra-tipoa:

en: &Italic font:
eu: Letra et&zana:

en: &Fantasy font:
eu: Fantas&iazko letra-tipoa:

en: Encoding
eu: Kodeketa

en: &Default encoding:
eu: Kodeketa &lehenetsia:

en: Use Language Encoding
eu: Erabili hizkuntza-kodeketa

en: &Font size adjustment:
eu: Letra-neurriaren &doikuntza:

en: By Topic
eu: Gaiaren arabera

en: Alphabetically
eu: Alfabetikoki

en: Rebuilding glossary cache...
eu: Glosategi-cachea berreraikitzea...

en: Rebuilding cache... done.
eu: Cachea berreraikitzea... eginda.

en: Error
eu: Errorea

en: Unable to show selected glossary entry: unable to open file 'glossary.html.in'!
eu: Ezin da erakutsi hautatutako glosategi-sarrera: ezin da ireki 'glossary.html.in' fitxategia

en: See also:
eu: Ikus baita ere:

en: KDE Glossary
eu: KDEren glosategia

en: The fulltext search feature makes use of the ht://dig HTML search engine.
eu: Testu-bilaketaren eginbideak ht://dig HTML-bilatzailea erabiltzen du.

en: Information about where to get the ht://dig package.
eu: ht://dig paketea lortzeko moduari buruzko informazioa.

en: You can get ht://dig at the ht://dig home page
eu: ht://dig-en etxeko orrian lor dezakezu ht://dig

en: Program Locations
eu: Programen kokalekuak

en: Enter the URL of the htsearch CGI program.
eu: Idatzi htsearch CGI programaren URLa.

en: Indexer:
eu: Indexatzailea:

en: Enter the path to your htdig indexer program here.
eu: Idatzi htdig indexatze-programaren bide-izena.

en: htdig database:
eu: htdig datu-basea:

en: Enter the path to the htdig database folder.
eu: Idatzi htdig datu-basearen karpetaren bide-izena.

en: By Category
eu: Kategoriaren arabera

en: Change Index Folder
eu: Aldatu indize-karpeta

en: Index folder:
eu: Indize-karpeta:

en: Build Search Indices
eu: Sortu bilaketa-indizeak

en: Index creation log:
eu: Indize-sortzearen egunkaria:

[ctx: Label for button to close search index progress dialog after successful completion]
en: Close
eu: Itxi

en: Index creation finished.
eu: Indize-sortzea amaitu da.

[ctx: Label for stopping search index generation before completion]
en: Stop
eu: Gelditu

en: Details &lt;&lt;
eu: &lt;&lt; xehetasunak

en: Details &gt;&gt;
eu: &gt;&gt; xehetasunak

en: Build Search Index
eu: Sortu bilaketa-indizea

en: Build Index
eu: Sortu indizea

en: To be able to search a document, a search
    index needs to exist. The status column of the list below shows whether an index
    for a document exists.
eu: Dokumentu batean bilaketak egiteko,
    bilaketa-indize bat behar da. Beheko zerrendaren egoera-zutabeak erakusten du
    dokumentu baten indizea badagoen edo ez.

en: To create an index, check the box in the list and press the
    "Build Index" button.
eu: Indize bat sortzeko, markatu zerrendako
    koadroa eta sakatu "Sortu indizea" botoia.

en: Search Scope
eu: Bilaketa-esparrua

en: Status
eu: Egoera

en: Change...
eu: Aldatu...

en: <qt>The folder <b>%1</b> does not exist; unable to create index.</qt>
eu: <qt><b>%1</b> karpeta ez da existitzen; ezin da indizea sortu.</qt>

[ctx: Describes the status of a documentation index that is present]
en: OK
eu: Badago

[ctx: Describes the status of a documentation index that is missing]
en: Missing
eu: Falta da

[ctx: Generic prefix label for error messages when creating documentation index, first arg is the document's identifier, second is the document's name]
en: Document '%1' (%2):
eu: '%1' dokumentua (%2):

en: No document type.
eu: Dokumentu motarik ez

en: No search handler available for document type '%1'.
eu: Ez dago bilaketa-kudeatzailerik erabilgarri '%1' dokumentu motarako.

en: No indexing command specified for document type '%1'.
eu: Ez da indexatze-komandorik zehaztu '%1' dokumentu motarako.

en: Failed to build index.
eu: Huts egin du indizea sortzean.

en: Error executing indexing build command:
    %1
eu: Errorea gertatu da indizea sortzeko komandoa exekutatzean:
    %1

en: Unable to start command '%1'.
eu: Ezin da abiarazi %1 komandoa.

en: KHelpCenter Index Builder
eu: KHelpCenter-en indize-sortzailea

en: (c) 2003, The KHelpCenter developers
eu: (c) 2003, KHelpCenter-en garatzaileak

en: Document to be indexed
eu: Indexatu beharreko dokumentua

en: Index directory
eu: Indize-direktorioa

note: i18n: ectx: label, entry, group (Search)
en: Path to index directory.
eu: Indize-direktorioaren bide-izena.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Search)
en: Path to directory containing search indices.
eu: Bilaketa-indizeak dituen direktorioaren bide-izena.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Layout)
en: Currently visible navigator tab
eu: Nabigatzaile-fitxa ikusgai une honetan

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eu: &Editatu

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eu: &Ikusi

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
eu: &Joan

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

en: Search Error Log
eu: Bilaketa-errorearen egunkaria

en: Preparing Index
eu: Indizea prestatzen

en: Ready
eu: Prest

en: Previous Page
eu: Aurreko orria

en: Moves to the previous page of the document
eu: Dokumentuaren aurreko orrira joaten da

en: Next Page
eu: Hurrengo orria

en: Moves to the next page of the document
eu: Dokumentuaren hurrengo orrira joaten da

en: Table of &Contents
eu: &Aurkibidea

en: Table of contents
eu: Aurkibidea

en: Go back to the table of contents
eu: Joan aurkibidera

en: &Last Search Result
eu: &Azken bilaketaren emaitza

en: Configure Fonts...
eu: Letra-tipoak konfiguratzea...

en: Increase Font Sizes
eu: Handitu letra-neurriak

en: Decrease Font Sizes
eu: Txikitu letra-neurriak

en: &Search
eu: Bilat&u

en: &Contents
eu: E&dukia

en: Search Options
eu: Bilaketa-aukerak

en: G&lossary
eu: &Glosategia

en: Start Page
eu: Hasierako orria

en: Unable to run search program.
eu: Ezin da exekutatu bilaketa-programa.

en: A search index does not yet exist. Do you want to create the index now?
eu: Oraindik ez da existitzen bilaketa-indizerik. Orain sortu nahi duzu?

en: Create
eu: Sortu

en: Do Not Create
eu: Ez sortu

en: Error: No document type specified.
eu: Errorea: ez da zehaztu dokumentu motarik.

en: Error: No search handler for document type '%1'.
eu: Errorea: ez dago bilaketa-kudeatzailerik '%1' dokumentu motarako.

en: Unable to initialize SearchHandler from file '%1'.
eu: Ezin da abiarazi '%1' fitxategirako bilaketa-kudeatzailea.

en: No valid search handler found.
eu: Ez da aurkitu baliozko bilaketa-kudeatzailerik.

en: Search Results for '%1':
eu: '%1'(r)en bilaketaren emaitzak:

en: Search Results
eu: Bilaketaren emaitzak

en: Error executing search command '%1'.
eu: Errorea gertatu da '%1' bilaketa-komandoa exekutatzean.

en: Error: %1
eu: Errorea: %1

en: '%1' not found, check your installation
eu: '%1' ez da aurkitu. Egiaztatu instalazioa

en: '%1' not found, install the package containing it
eu: '%1' ez da aurkitu. Instalatu hori duen paketea

en: No search command or URL specified.
eu: Ez da zehaztu bilaketa-komando edo URLrik.

en: and
eu: eta

en: or
eu: edo

en: &Method:
eu: &Metodoa:

en: Max. &results:
eu: Geh. &emaitza kopurua:

en: &Scope selection:
eu: &Esparru-hautapena:

en: Scope
eu: Esparrua

en: Build Search &Index...
eu: Bilaketa-&indizea sortu...

[ctx: Label for searching documentation using custom (user defined) scope]
en: Custom
eu: Pertsonalizatua

[ctx: Label for searching documentation using default search scope]
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: Label for searching documentation in all subsections]
en: All
eu: Guztiak

[ctx: Label for scope that deselects all search subsections]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: Label for Unknown search scope, that should never appear]
en: unknown
eu: ezezaguna

en: Copy Link Address
eu: Kopiatu estekaren helbidea
