kio_trash - en to eu translation catalogue (25 entries)

en:  day |  days
eu[0]:  egun
eu[1]:  egun

en: Delete files older than:
eu: Ezabatu hau baino zaharragoak diren fitxategiak:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to allow <b>automatic deletion</b> of files that are older than the value specified. Leave this disabled to <b>not</b> automatically delete any items after a certain timespan</para>
eu: <para>Markatu koadro hau, zehaztutako balioa baino zaharragoak diren fitxategiak <b>automatikoki ezabatzeko</b>. Utzi koadroa markatu gabe, denbora jakin bat igarotakoan elementurik <b>ez</b> ezabatzeko automatikoki</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the number of days that files can remain in the trash. Any files older than this will be automatically deleted.</para>
eu: <para>Ezarri fitxategiak zakarrontzian egoteko egun kopurua. Denbora hori baino gehiago ematen duten fitxategiak automatikoki ezabatuko dira.</para>

en: Limit to maximum size
eu: Mugatu neurri maximo batera

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to limit the trash to the maximum amount of disk space that you specify below. Otherwise, it will be unlimited.</para>
eu: <para>Markatu koadro hau, zuk hemen behean zehazten duzun disko-espazio maximora mugatzeko zakarrontzia. Bestela, mugagabea izango da.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the maximum percent of disk space that will be used for the trash.</para>
eu: <para>Zakarrontzirako erabiliko den disko-espazioaren ehuneko maximoa da hau.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the calculated amount of disk space that will be allowed for the trash, the maximum.</para>
eu: <para>Zakarrontzirako erabiltzea onartuko den disko-espazioaren kopurua da hau, kopuru maximoa.</para>

en: Maximum size:
eu: Neurri maximoa:

en: When limit reached:
eu: Mugara heltzen denean:

en: Warn Me
eu: Abisatu niri

en: Delete Oldest Files From Trash
eu: Ezabatu zakarrontziko fitxategi zaharrenak

en: Delete Biggest Files From Trash
eu: Ezabatu zakarrontziko fitxategi handienak

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When the size limit is reached, it will prefer to delete the type of files that you specify, first. If this is set to warn you, it will do so instead of automatically deleting files.</para>
eu: <para>Neurri-mugara iristen denean, zuk zehaztutako fitxategi mota ezabatuko du lehendabizi. Zuri abisatzeko ezarriz gero, zuri jakinaraziko dizu fitxategiak automatikoki ezabatu beharrean.</para>

en: Malformed URL %1
eu: %1-(r)en URLa gaizki osatuta dago

en: The directory %1 does not exist anymore, so it is not possible to restore this item to its original location. You can either recreate that directory and use the restore operation again, or drag the item anywhere else to restore it.
eu: %1 direktorioa ez dago dagoeneko; beraz, elementu hau ezin da eraman jatorrizko kokalekura. Aukera duzu direktorio hori berriro sortu, eta leheneratze-eragiketa erabiltzeko, edo, bestela, elementua beste nonbaitera arrastatu eta leheneratzeko.

en: This file is already in the trash bin.
eu: Fitxategi hau dagoeneko zakarrontzian dago.

en: Internal error in copyOrMove, should never happen
eu: Barruko errorea gertatu da kopiatzean edo itsastean; inoiz ez luke gertatu behar

en: not supported
eu: ez da onartzen

en: Helper program to handle the KDE trash can
    Note: to move files to the trash, do not use ktrash, but "kioclient move 'url' trash:/"
eu: KDEren zakarrontzia maneiatzeko laguntza-programa
    Oharra: fitxategiak zakarrontzira eramateko, ez erabili ktrash, baizik eta "kioclient move 'url' trash:/"

en: Empty the contents of the trash
eu: Hustu zakarrontziaren edukia

en: Restore a trashed file to its original location
eu: Eraman zakarrontziko fitxategi bat jatorrizko kokalekura

en: Ignored
eu: Ez ikusi eginda

en: The trash has reached its maximum size!
    Cleanup the trash manually.
eu: Zakarrontzia neurri maximora iritsi da!
    Garbitu zakarrontzia eskuz.

en: The file is too large to be trashed.
eu: Fitxategia handiegia da zakarrontzira eramateko.
