kttsd - en to eu translation catalogue (181 entries)

en: A utility for testing Jovie filter plugins.
eu: Jovieren iragazki pluginak probatzeko tresna bat.

en: Maintainer
eu: Mantentzailea

en: Name of a Jovie filter plugin (required)
eu: Jovieren iragazki plugin baten izena (beharrezkoa)

en: Talker code passed to filter
eu: Iragazkiaren pasatako hizlariaren kodea

en: D-Bus application ID passed to filter
eu: D-Bus aplikazioaren ID iragazkiari pasatuta

en: Config file group name passed to filter
eu: Konfiguratu iragazkiari pasatako fitxategien taldearen izena

en: Display list of available Filter PlugIns and exit
eu: Bistaratu eskuragarri dauden iragazkien pluginak eta irten

en: Display tabs as \t, otherwise they are removed
eu: Bistaratu tabuladoreak \t bezala, bestela kendu egingo dira

en: Display list of available filter plugins and exit
eu: Bistaratu eskuragarri dauden iragazkien pluginak eta irten

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, typeGroupBox)
en: &Type
eu: &Mota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wordRadioButton)
en: &Word
eu: &Hitza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, regexpRadioButton)
en: Regular &expression
eu: Adierazpen &erregularra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, matchLabel)
en: &Match:
eu: &Bat-egitea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, substLabel)
en: &Replace with:
eu: &Ordezkatu honekin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCaseCheckBox)
en: Match &case
eu: Bereizi &maiuskula/minuskulak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, AvailableTalkersTable)
en: Language
eu: Hizkuntza

en: Code
eu: Kodea

en: Select Language
eu: Hautatu hizkuntza

en: Unable to open file.
eu: Ezin da fitxategia ireki.

en: File not in proper XML format.
eu: Fitxategia ez dago XML formatu egokian.

[ctx: Abbreviation for 'Regular Expression']
en: RegExp
eu: EspErreg

en: Word
eu: Hitza

[ctx: Yes or no]
en: Yes
eu: Bai

[ctx: Yes or no]
en: No
eu: Ez

en: Unable to open file
eu: Ezin da fitxategia ireki

en: String Replacer
eu: Kate ordezkatzailea

en: Multiple Languages
eu: Hizkuntza anitz

[ctx: Abbreviation for 'Regular Expresion']
en: RegExp
eu: AdiErreg

en: Error
eu: Errorea

en: Select Languages
eu: Hautatu hizkuntzak

en: Edit String Replacement
eu: Editatu kate ordezkapena

en: String Replacer Word List (*.xml)
eu: Kate ordezkatzailearen hitz zerrenda (*.xml)

en: Error Opening File
eu: Errorea fitxategia irekitzean

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StringReplacerConfWidget)
en: Configure String Replacer
eu: Konfiguratu kate ordezkatzailea

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel)
en: Enter any name you like for this filter.
eu: Sartu iragazki honentzat nahi duzun izena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
eu: Ize&na:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, nameLineEdit)
en: Enter any name you like for this filter.
eu: Sartu iragazki honentzat nahi duzun izena.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, applyGroupBox)
en: These settings determines when the filter is applied to text.
eu: Ezarpen hauek testuari iragazkia noiz aplikatuko zaion zehazten dute.

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank the filter applies to all text jobs of any language.
eu: Iragazki hau zehaztutako hizkuntzako testu-lanei aplikatuko zaie. Hizkuntza bat baina gehiago hauta dezakezu Ktrl tekla sakatuta edukiz arakatu botoian klik eginez zerrendako bat edo gehiago hautatuz. Hutsik uzten bada iragazkia edozein hizkuntzako testu-lanei aplikatuko zaie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: Lan&guage is:
eu: Hiz&kuntza:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, appIdLabel)
en: Enter a D-Bus Application ID.  This filter will only apply to text jobs queued by that application.  You may enter more than one ID separated by commas.  If blank, this filter applies to text jobs queued by all applications.  Tip: Use kdcop from the command line to get the Application IDs of running applications.  Example: "konversation, kvirc,ksirc,kopete"
eu: Sartu D-Bus aplikazioaren ID-a. Iragazki hau aplikazioaren ilarako testu-lanei bakarrik aplikatuko zaie. ID bat baina gehiago sar ditzakezu komaz bereizita. Hutsik uzten baduzu, iragazkia aplikazio guztietako testu-guztiei aplikatu zaie. Argibidea: erabili komando-lerroko kdcop tresna martxan dauden aplikazioen ID-ak eskuratzeko. Adibidez: "konversation, kvirc,ksirc,kopete"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, appIdLabel)
en: Application &ID contains:
eu: Aplikazioaren &ID-a:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, languageLineEdit)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank the filter applies to all text jobs of any language.
eu: Iragazki hau zehaztutako hizkuntzako testu-lanei aplikatuko zaie. Hizkuntza bat baina gehiago hauta dezakezu arakatu botoia klikatu eta Ctrl mantenduz zerrendako bat edo gehiago hautatuz.Hutsik uzten bada iragazkia edozein hizkuntzako testu-lanei aplikatuko zaie.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, languageBrowseButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, reEditorButton)
en: Click to select one or more languages.  This filter will be applied to text jobs of those languages.
eu: Klikatu hizkuntza bat edo gehiago hautatzeko. Iragazki hau hizkuntza horretako testu-lanei aplikatuko zaie.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, appIdLineEdit)
en: <qt>Enter a D-Bus Application ID.  This filter will only apply to text jobs queued by that application.  You may enter more than one ID separated by commas.  Use <b>knotify</b> to match all messages sent as KDE notifications.  If blank, this filter applies to text jobs queued by all applications.  Tip: Use kdcop from the command line to get the Application IDs of running applications.  Example: "konversation, kvirc,ksirc,kopete"</qt>
eu: <qt>Sartu D-Bus aplikazioaren ID-a. Iragazki hau aplikazioaren ilarako testu-lanei bakarrik aplikatuko zaie. ID bat baina gehiago sar ditzakezu komaz bereizita. Erabili <b>knotify</b> KDE jakinarazpen gisa bidalitako mezu guztiekin bat etortzeko. Hutsik uzten baduzu, iragazkia aplikazio guztietako testu-guztiei aplikatu zaie. Argibidea: erabili komando-lerroko kdcop tresna martxan dauden aplikazioen ID-ak eskuratzeko. Adibidez: "konversation, kvirc,ksirc,kopete"</qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, loadButton)
en: Click to load a word list from a file.
eu: Klikatu hitz zerrenda bat fitxategitik batetik kargatzeko.

[ctx: Load a word list from a file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, loadButton)
en: Load
eu: Kargatu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, saveButton)
en: Click to save word list to a file.
eu: Klikatu hitz zerrenda bat fitxategitik batera gordetzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, saveButton)
en: &Save
eu: &Gorde

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, clearButton)
en: Click to empty the word list.
eu: Klikatu hitz-zerrenda garbitzeko.

[ctx: Clear the word list]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, clearButton)
en: Clear
eu: Garbitu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, addButton)
en: Click to add another word or regular expression to the list.
eu: Klikatu beste hitz edo adierazpen erregular bat zerrendara gehitzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add
eu: &Gehitu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, upButton)
en: Click to move selected word up in the list.  Words higher in the list are applied first.
eu: Klikatu hautatutako hitza zerrendan gorantz mugitzeko. Zerrendan gorago dauden hitzak lehenago aplikatuko dira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upButton)
en: &Up
eu: &Gorantz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, downButton)
en: Click to move a word down in the list.  Words lower in the list are applied last.
eu: Klikatu hautatutako hitza zerrendan behera mugitzeko. Zerrendan beherago dauden hitzak beranduago aplikatuko dira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, lowerTalkerPriorityButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, lowerFilterPriorityButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downButton)
en: Do&wn
eu: &Behera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, editButton)
en: Click to modify an existing word or regular expression in the list.
eu: Klikatu zerrendako hitz edo adierazpen erregular bat aldatzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, editButton)
en: &Edit
eu: &Editatu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, removeButton)
en: Click to remove a word or regular expression from the list.
eu: Klikatu zerrendako hitz edo adierazpen erregular bat kentzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeTalkerButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeFilterButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeButton)
en: &Remove
eu: &Kendu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, substLView)
en: Type
eu: Mota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, substLView)
en: Match Case
eu: Bereizi maiuskula/minuskulak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, substLView)
en: Match
eu: Bat-egitea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, substLView)
en: Replace With
eu: Ordezkatu honekin

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SelectTalkerWidget)
en: Select Talker
eu: Hautatu hizlaria

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useDefaultRadioButton)
en: When checked, will use the default Talker, which is the topmost Talker listed in the Talkers tab.
eu: Hautatzean hizlari lehenetsia erabiliko da, hizlarien fitxako zerrendan lehenengoa dagoena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefaultRadioButton)
en: &Use default Talker
eu: &Erabili hizlari lehenetsia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useSpecificTalkerRadioButton)
en: When checked, will use the specific Talker (if it is still configured), otherwise the Talker most closely matching.
eu: Hautatzean zehaztutako hizlaria (oraindik konfiguratuta badago), erabiliko da, bestela, gertuen dagoen hizlaria.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useSpecificTalkerRadioButton)
en: Use specific &Talker
eu: Erabili zehaztutako &hizlaria

en: Talker Chooser
eu: Hizlarien hautatzailea

en: Talker Chooser Config (*rc)
eu: Hizlari hautatzailearen konfig (*rc)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TalkerChooserConfWidget)
en: Configure Talker Chooser
eu: Konfiguratu hizlarien hautatzailea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, applyGroupBox)
en: &Apply This Filter When
eu: Iragazki hau &aplikatzeko baldintzak

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, reLabel)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank, the filter applies to all text jobs of any language.
eu: Iragazkia zehaztutako hizkuntzako testu-lanei aplikatuko zaie. Hizkuntza bat baina gehiago hauta ditzakezu arakatzeko botoian klik eginez  eta zerrendako bat baino gehiagotan Ktrl + klik eginez. Hutsik badago, iragazkia edozein hizkuntzako testu-lanei aplikatuko zaie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reLabel)
en: Te&xt contains:
eu: Te&stuak hau du:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, reLineEdit)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank, the filter applies to all text jobs of any language.
eu: Iragazkia zehaztutako hizkuntzako testu-lanei aplikatuko zaie. Hizkuntza bat baina gehiago hauta ditzakezu arakatzeko botoia klikatuz eta Ctrl tekla mantenduta zerrendako bat baina gehiago klikatuz. Hutsik badago, iragazkia edozein hizkuntzako testu-lanei aplikatuko zaie.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, talkerLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, talkerLineEdit)
en: The new Talker that will be used when the conditions above are met.  The default Talker is the topmost in the Talkers tab.  Click the button to choose a Talker.
eu: Goiko baldintzak betetzen direnean erabiliko den hizlari berria. Hizlari lehenetsia hizlarien fitxako lehenengoa da. Klikatu botoia hizlari bat hautatzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, talkerLabel)
en: &Talker:
eu: &Hizlaria:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, talkerButton)
en: Click to select a Talker.
eu: Klikatu hizlaria hautatzeko.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, loadButton)
en: Click to load a Talker Chooser configuration from a file.
eu: Klikatu hizlarien hautatzailearen konfigurazioa fitxategi batetik kargatzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, loadButton)
en: &Load...
eu: &Kargatu...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, saveButton)
en: Click to save this Talker Chooser to a file.
eu: Klikatu hizlarien hautatzailearen konfigurazioa fitxategi batera gordetzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, saveButton)
en: &Save...
eu: &Gorde...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, clearButton)
en: Click to clear everything.
eu: Klikatu guztia garbitzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, clearButton)
en: Cl&ear
eu: &Garbitu

en: XML Transformer
eu: XML transformatzailea

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, XmlTransformerConfWidget)
en: Configure XML Transformer
eu: Konfiguratu XML transformatzailea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, nameLineEdit)
en: Enter any descriptive name you like for this filter.
eu: Sartu iragazki honentzat nahi duzun izen deskriptiboa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, xsltPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, xsltLabel)
en: Enter the full path to an XML Style Language - Transforms (XSLT) stylesheet file.  XSLT files usually end with extension .xsl.
eu: Sartu XML estilo XML Style Language - Transforms (XSLT) estilo-orri baten bide-izen osoa. XSLT fitxategiak normalean .xsl luzapena dute.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, xsltprocPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, xsltprocLabel)
en: Enter the path to the xsltproc executable program.  If it is in the PATH environment variable, just enter "xsltproc".
eu: Sartu xsltproc programa exekutagarriaren bide-izena. PATH inguruneko aldagaian badago, sartu "xsltproc".

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel)
en: Enter any descriptive name you like for this filter.
eu: Sartu iragazki honentzat nahi duzun izen deskriptiboa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, xsltLabel)
en: &XSLT file:
eu: &XSLT fitxategia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, xsltprocLabel)
en: xsltproc &executable:
eu: xsltproc &exekutagarria:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, applyGroupBox)
en: Apply This &Filter When
eu: &Iragazkia aplikatzeko baldintzak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, rootElementLineEdit)
en: This filter will be applied only to text having the specified XML root element.  If blank, applies to all text.  You may enter more than one root element separated by commas.  Example: "html".
eu: Iragazki hau zehaztutako XML erro-elementua duten testuei bakarrik aplikatuko zaie. Hutsik badago, testu guztiei aplikatuko zaie. Komaz bereizitako erro elementu bat baina gehiago sar ditzakezu. Adibidea: "html".

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, doctypeLineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, doctypeLabel)
en: This filter will be applied only to text having the specified DOCTYPE specification.  If blank, applies to all text.  You may enter more than one DOCTYPE separated by commas.  Example: "xhtml".
eu: Iragazki hau zehaztutako DOCTYPE zehaztapena duten testuei bakarrik aplikatuko zaie. Hutsik badago, testu guztiei aplikatuko zaie. Komaz bereizitako DOCTYPE bat baina gehiago sar ditzakezu. Adibidea: "xhtml".

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, appIdLineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, appIdLabel)
en: <qt>Enter a D-Bus Application ID.  This filter will only apply to text queued by that application.  You may enter more than one ID separated by commas.  Use <b>knotify</b> to match all messages sent as KDE notifications.  If blank, this filter applies to text queued by all applications.  Tip: Use kdcop from the command line to get the Application IDs of running applications.  Example: "konversation, kvirc,ksirc,kopete"</qt>
eu: <qt>Sartu D-Bus aplikazioaren ID-a. Iragazki hau aplikazioaren ilarako testu-lanei bakarrik aplikatuko zaie. ID bat baina gehiago sar ditzakezu komaz bereizita. Erabili <b>knotify</b> KDE jakinarazpen bezala bidalitako mezu guztiekin bat egiteko. Hutsik uzten baduzu, iragazkia aplikazio guztietako testu-guztiei aplikatu zaie. Argibidea: erabili komando-lerroko kdcop tresna martxan dauden aplikazioen ID-ak eskuratzeko. Adibideak: "konversation, kvirc,ksirc,kopete"</qt>

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, rootElementLabel)
en: This filter will be applied only to text having the specified XML root element.  If blank, applies to all text.  You may enter more than one root element separated by commas.  Example: "html".
eu: Iragazki hau zehaztutako XML erro-elementua duten testuei bakarrik aplikatuko zaie. Hutsik badago, testu guztiei aplikatuko zaie. Komaz bereizitako erro elementu bat baina gehiago sar ditzakezu. Adibidea: "html".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rootElementLabel)
en: &Root element is:
eu: &Erro elementua hau da:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, doctypeLabel)
en: or DOC&TYPE is:
eu: edo DOC&TYPE-a hau da:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, appIdLabel)
en: and Application &ID contains:
eu: eta aplikazioaren &ID-ak hau du:

en: KDE Text-to-Speech
eu: Kde-ren testutik hizketarako sistema

en: KDE Text-to-Speech Manager
eu: KDEren testutik-hizketarako kudeatzailea

en: &Stop/Delete
eu: &Gelditu/Ezabatu

en: &Pause
eu: &Pausatu

en: &Resume
eu: &Jarraitu

en: R&epeat
eu: E&rrepikatu

en: Spea&k Clipboard Contents
eu: Aho&skatu arbelaren edukia

en: Text-to-speech synthesis daemon
eu: Testutik hizketarako sintesi-daemona

en: Current Maintainer
eu: Uneko mantentzailea

en: Original Author
eu: Jatorrizko egilea

en: Previous Maintainer
eu: Aurreko mantentzailea

en: Contributor
eu: Laguntzailea

en: Testing
eu: Probak

en: Add Talker
eu: Gehitu hizlaria

en: Filter
eu: Iragazkia

en: You have made changes to the configuration but have not saved them yet.  Click Apply to save the changes or Cancel to abandon the changes.
eu: Konfigurazioari aldaketak egin dizkiozu baina ez dituzu oraindik gorde. Klikatu Aplikatu aldaketak gordetzeko edo Utzi aldaketak bertan behera uzteko.

en: <h1>Text-to-Speech</h1><p>This is the configuration for the text-to-speech D-Bus service</p><p>This allows other applications to access text-to-speech resources</p><p>Be sure to configure a default language for the language you are using as this will be the language used by most of the applications</p>
eu: <h1>Testutik-hizketara</h1><p>Hau testutik-hizketara D-Bus zerbitzuarentzakokonfiguraketa da</p><p>Honek beste aplikazioei testutik-hizketara baliabideak erabiltzeko aukera ematen die</p><p>Konfiguratu hizkuntza lehenetsi bat erabiltzen ari zaren hizkuntzarentzat, hau izango baita aplikazio gehienek erabiliko duten hizkuntza</p>

en: Author
eu: Egilea

en: Select Filter
eu: Hautatu iragazkia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, kttsjobmgr)
en: Jobs
eu: Lanak

en: Jovie Version: %1
eu: Jovieren bertsioa: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kttsdVersion)
en: Jovie not running
eu: Jovie ez dago martxan

en: Filter Configuration
eu: Iragazkiaren konfigurazioa

[ctx: General, as title of window]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
eu: Orokorra

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableJovieCheckBox)
en: Check to start the Jovie Daemon and enable Text-to-Speech.
eu: Markatu Jovie deabrua abiarazi eta testutik-hizketara gaitzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableJovieCheckBox)
en: &Enable Text-to-Speech System (Jovie)
eu: &Gaitu testutik-hizketarako sistema (Jovie)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Talkers
eu: Hizlariak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, addTalkerButton)
en: Click to add and configure a new Talker (speech synthesizer).
eu: Klikatu hizlari (hizketa-sintetizadore) berri bat gehitu eta konfiguratzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addTalkerButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addFilterButton)
en: Add...
eu: Gehitu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, higherTalkerPriorityButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, higherFilterPriorityButton)
en: U&p
eu: &Gorantz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, configureTalkerButton)
en: Click to configure options for the highlighted Talker.
eu: Klikatu nabarmendutako hizlariaren aukerak konfiguratzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, configureTalkerButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, configureFilterButton)
en: &Edit...
eu: &Editatu...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, removeTalkerButton)
en: Click to remove the highlighted Talker.
eu: Klikatu nabarmendutako hizlaria kentzeko.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Filters
eu: Iragazkiak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, addFilterButton)
en: Click to add and configure a new Filter.
eu: Klikatu iragazki berri bat gehitu eta konfiguratzeko.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, higherFilterPriorityButton)
en: Click to move selected filter up in the list.  Filters higher in the list are applied first.
eu: Klikatu hautatutako iragazkia zerrendan gorantz mugitzeko. Zerrendan gorago dauden iragazkiak lehenago aplikatuko dira.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, lowerFilterPriorityButton)
en: Click to move a filter down in the list.  Filters lower in the list are applied last.
eu: Klikatu hautatutako iragazkia zerrendan behera. Zerrendan beherago dauden iragazkiak ondoren aplikatuko dira.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, configureFilterButton)
en: Click to configure options for the highlighted Filter.
eu: Klikatu nabarmendutako iragazkiaren aukerak konfiguratzeko.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, removeFilterButton)
en: Click to remove the highlighted Filter.
eu: Klikatu nabarmendutako iragazkia kentzeko.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Speech Control
eu: Hizketaren kontrola

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stop
eu: Gelditu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, cancelButton)
en: <p>Deletes the job.  If it is currently speaking, it stops speaking.  The next speakable job in the list begins speaking.</p>
eu: <p>Lana ezabatzen du. Une honetan ahoskatzen ari dena bada, gelditu egiten du. Zerrendako hurrengo lan ahoskagarria hasiko da.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, cancelButton)
en: Cancel
eu: Galarazi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, pauseButton)
en: <p>Changes a job to Paused state.  If currently speaking, the job stops speaking. Paused jobs prevent jobs that follow them from speaking, so either click <b>Resume</b> to make the job speakable, or click <b>Later</b> to move it down in the list.</p>
eu: <p>Lan bat pausatutako egoerara aldatzen du. Une honetan lana ahoskatzen ari bagara, lana gelditu egingo da. Pausatutako lanek, honen ondorengoak ere blokatzen ditu, beraz, egin klik <b>Jarraitu</b> lana ahoskagarri bihurtzeko edo egin klik <b>Beranduago</b> zerrendan behera mugitzeko.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pauseButton)
en: Pause
eu: Eten

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, resumeButton)
en: <p>Resumes a paused job or changes a Queued job to Waiting.  If the job is the top speakable job in the list, it begins speaking.</p>
eu: <p>Pausatutako lan bat jarraitu edo ilarako lan bat itxaroten jartzen du. Lana ahoskatzeko ilaran lehenengoa bazen, ahoskatzen hasiko da.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, resumeButton)
en: Resume
eu: Jarraitu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, speak_clipboard)
en: <p>Queues the current contents of the clipboard for speaking and sets its state to Waiting.  If the job is the topmost in the list, it begins speaking.  The job will be spoken by the topmost Talker in the <b>Talkers</b> tab.</p>
eu: <p>Uneko arbeleko edukinak ahoskatzeko ilaran jartzen ditu eta Itxaroten egoeran. Lana zerrendako lehenengoa bada, ahoskatu egingo da. Lana <b>Hizlariak</b> fitxako lehenengo hizlariak ahoskatuko du.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, speak_clipboard)
en: &Speak Clipboard
eu: &Ahoskatu arbeleko edukina

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, speak_file)
en: <p>Prompts you for a file name and queues the contents of the file for speaking.  You must click the <b>Resume</b> button before the job will be speakable.  The job will be spoken by the topmost Talker in the <b>Talkers</b> tab.</p>
eu: <p>Fitxategi baten izena galdetzen dizu eta fitxategiaren edukina ahoskatzeko ilaran jartzen du. <b>Jarraitu</b> botoia klikatu behar duzu lana ahoskagarri izan dadin. Lana <b>Hizlariak</b> fitxako lehenengo hizlariak ahoskatuko du.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, speak_file)
en: Spea&k File
eu: Ahos&katu fitxategia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name
eu: Ize&na

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, AvailableTalkersTable)
en: Synthesizer
eu: Sintetizadorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Voice &Type
eu: Ahots &mota

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male 1
eu: Gizonezkoa 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male 2
eu: Gizonezkoa 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male 3
eu: Gizonezkoa 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female 1
eu: Emakumezkoa 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female 2
eu: Emakumezkoa 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female 3
eu: Emakumezkoa 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male Child
eu: Mutikoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female Child
eu: Neskatoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Speed
eu: &Abiadua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Pitch
eu: &Tonua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Volume
eu: &Bolumena

[ctx: Default language code]
en: default
eu: lehenetsia

[ctx: The name of the first Male voice]
en: Male 1
eu: Gizonezkoa 1

[ctx: The name of the first Female voice]
en: Female 1
eu: Emakumezkoa 1

[ctx: The name of the male child voice]
en: Boy
eu: Mutikoa

[ctx: The name of the female child voice]
en: Girl
eu: Neskatoa

[ctx: Somehow user has gotten a voice type that is not valid, i.e. not Male1, Male2, etc.]
en: Invalid voice type
eu: Ahots mota baliogabea

[ctx: Other language]
en: Other
eu: Bestelakoa

[ctx: full country name]
en: United States of America
eu: Ameriketako Estatu Batuak

[ctx: full country name]
en: United Kingdom
eu: Erresuma Batua

en: Name
eu: Izena

en: Voice Type
eu: Ahots mota

[ctx: Volume of noise]
en: Volume
eu: Bolumena

en: Speed
eu: Abiadua

en: Pitch
eu: Tonua
