libplasma - en to eu translation catalogue (157 entries)

en: animation() takes one argument
eu: animation() argumentu bat behar du

en: %1 is not a known animation type
eu: %1 ez da animazio mota ezaguna

en: Script initialization failed
eu: Scriptaren hasieratzeak huts egin du

en: Unable to load the widget
eu: Ezin izan da trepeta kargatu

en: Panel
eu: Panela

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unknown Widget
eu: Trepeta ezezaguna

[ctx: misc category]
en: Miscellaneous
eu: Hainbat

en: Configure...
eu: Konfiguratu...

en: &OK
eu: &Ados

en: &Yes
eu: &Bai

en: &No
eu: &Ez

en: &Cancel
eu: &Utzi

en: OK
eu: Ados

en: Activate %1 Widget
eu: Aktibatu %1 trepeta

en: Widget Settings
eu: Trepeta ezarpenak

en: Remove this Widget
eu: Kendu trepeta hau

en: Run the Associated Application
eu: Exekutatu elkartutako aplikazioa

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: %1 Settings
eu: %1 ezarpenak

[ctx: @title:window]
en: %1 Settings
eu: %1 ezarpenak

en: Accessibility
eu: Erabilerraztasuna

en: Application Launchers
eu: Aplikazio abiarazleak

en: Astronomy
eu: Astronomia

en: Date and Time
eu: Data eta ordua

en: Development Tools
eu: Garapenerako tresnak

en: Education
eu: Heziketa

en: Environment and Weather
eu: Ingurumena eta eguraldia

en: Examples
eu: Adibideak

en: File System
eu: Fitxategi sistema

en: Fun and Games
eu: Dibertsioa eta jokoak

en: Graphics
eu: Grafikoak

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Mapping
eu: Kartografia

en: Miscellaneous
eu: Hainbat

en: Online Services
eu: Lineako zerbitzuak

en: Productivity
eu: Produktibotasuna

en: System Information
eu: Sistemaren informazioa

en: Utilities
eu: Tresnak

en: Windows and Tasks
eu: Leihoak eta atazak

en: Keyboard Shortcut
eu: Teklatuko lasterbidea

[ctx: %1 is the name of a plasmoid, %2 the name of the machine that plasmoid is published on]
en: %1 on %2
eu: %1 %2-n

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: Remove this %1
eu: Kendu %1 hau

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: %1 Settings
eu: %1 ezarpenak

[ctx: API or programming language the widget was written in, name of the widget]
en: Could not create a %1 ScriptEngine for the %2 widget.
eu: Ezin izan da %2 trepetarentzako %1 ScriptEngine bat sortu.

[ctx: Package file, name of the widget]
en: Could not open the %1 package required for the %2 widget.
eu: Ezin izan da %2 trepetak behar duen %1 paketea ireki.

en: This object could not be created.
eu: Objektu hau ezin izan da sortu.

en: This object could not be created for the following reason:<p><b>%1</b></p>
eu: Objektu hau ezin izan da sortu honengatik: <p><b>%1</b></p>

en: Remove this Panel
eu: Kendu panel hau

en: Remove this Activity
eu: Kendu jarduera hau

en: Activity Settings
eu: Jarduera ezarpenak

en: Add Widgets...
eu: Erantsi trepetak...

en: Next Widget
eu: Hurrengo trepeta

en: Previous Widget
eu: Aurreko trepeta

[ctx: %1 is the name of the containment]
en: %1 Options
eu: %1 aukerak

en: Fetching file type...
eu: Fitxegi mota eskuratzen...

en: Widgets
eu: Trepetak

en: Icon
eu: Ikonoa

en: Wallpaper
eu: Horma papera

[ctx: @title:window %1 is the name of the containment]
en: Remove %1
eu: Kendu %1

[ctx: %1 is the name of the containment]
en: Do you really want to remove this %1?
eu: Ziur zaude %1 hau kendu nahi duzula?

en: Could not find requested component: %1
eu: Ezin izan da eskatutako osagaia aurkitu: %1

en: This plugin needs to be configured
eu: Plugin hau konfiguratu beharrean dago

en: Unknown ContainmentActions
eu: ContainmentActions ezezaguna

en: Lock Widgets
eu: Giltzatu trepetak

en: Unlock Widgets
eu: Giltzapetik askatu trepetak

en: Shortcut Settings
eu: Lasterbide ezarpenak

en: Unnamed
eu: Izengabea

en: Show this group.
eu: Erakutsi talde hau.

en: Hide this group.
eu: Ezkutatu talde hau.

en: Expand this widget
eu: Zabaldu trepeta hau

en: Collapse this widget
eu: Tolestu trepeta hau

en: Reattach
eu: Berrerantsi

en: Close
eu: Itxi

en: This system does not support OpenGL widgets.
eu: Sistema honek ez ditu OpenGL trepetak onartzen.

en: Your machine does not support OpenGL widgets.
eu: Zure makinak ez ditu OpenGL trepetak onartzen.

[ctx: A non-functional package]
en: Invalid
eu: Baliogabea

en: There was an error attempting to exec the associated application with this widget.
eu: Errore bat egon da trepeta honekin elkartutako aplikazioa exekutatzen saiatzean.

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Invalid token.
eu: Token baliogabea.

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Matching password required.
eu: Bat datorren pasahitza behar da.

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Access denied.
eu: Sarbidea ukatuta.

en: Unknown error.
eu: Errore ezezaguna.

en: Images
eu: Irudiak

en: Configuration Definitions
eu: Konfigurazioko definizioak

en: User Interface
eu: Erabiltzailearen interfazea

en: Data Files
eu: Datu fitxategiak

en: Executable Scripts
eu: Script exekutagarriak

en: Translations
eu: Itzulpenak

en: Main Config UI File
eu: Konfig nagusiaren UI fitxategia

en: Configuration XML file
eu: Konfigurazioaren XML fitxategia

en: Main Script File
eu: Script fitxategi nagusia

en: Default configuration
eu: Konfigurazio lehenetsia

en: Animation scripts
eu: Animazio script-ak

en: Service Descriptions
eu: Zerbitzuen deskribapenak

en: Images for dialogs
eu: Elkarrizketetarako irudiak

en: Generic dialog background
eu: Elkarrizketa generikoaren hondoa

en: Theme for the logout dialog
eu: Saio amaierako elkarrizketaren gaia

en: Wallpaper packages
eu: Horma paper paketeak

en: Images for widgets
eu: Trepetentzako irudiak

en: Background image for widgets
eu: Hondoko irudia trepetentzako

en: Analog clock face
eu: Ordulari analogikoaren aurpegia

en: Background image for panels
eu: Hondoko irudia panelentzako

en: Background for graphing widgets
eu: Hondoa trepeta grafikoentzako

en: Background image for tooltips
eu: Hondoko irudia tresna-iradokizunentzako

en: Opaque images for dialogs
eu: Irudi opakoak elkarrizketatan

en: Opaque generic dialog background
eu: Elkarrizketa generikoaren hondo opakoa

en: Opaque theme for the logout dialog
eu: Gai opakoa saio-amaierako elkarrizketatan

en: Opaque images for widgets
eu: Irudi opakoak trepetetan

en: Opaque background image for panels
eu: Hondoko irudi opakoa panelentzako

en: Opaque background image for tooltips
eu: Hondoko irudi opakoa tresna-iradokizunentzako

en: Low color images for dialogs
eu: Kolore sakonera txikiko irudiak elkarrizketetan

en: Low color generic dialog background
eu: Kolore sakonera txikiko hondoa elkarrizketa generikoetan

en: Low color theme for the logout dialog
eu: Kolore sakonera txikiko gaia saio-amaiera elkarrizketetan

en: Low color background image for widgets
eu: Kolore sakonera txikiko hondoko irudia trepetentzako

en: Low color analog clock face
eu: Kolore sakonera txikiko aurpegidun ordulari analogikoa

en: Low color background image for panels
eu: Kolore sakonera txikiko hondoko irudia panelentzako

en: Low color background for graphing widgets
eu: Kolore sakonera txikiko hondoa trepeta grafikoentzako

en: Low color background image for tooltips
eu: Kolore sakonera txikiko hondoko irudia tresna-iradokizunentzako

en: KColorScheme configuration file
eu: KColorScheme konfigurazio fitxategia

en: Screenshot
eu: Pantaila argazkia

en: Recommended wallpaper file
eu: Gomendatutako horma paper fitxategia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enter a password below. Enter the same password on the device to which you are trying to connect.
eu: Sartu azpian pasahitz bat. Sartu pasahitz berdina konektatu nahi duzun gailuan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allServicesCheckbox)
en: Allow this user access to any service
eu: Baimendu erabiltzaile honi edozein gailutan sartzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, persistentCheckbox)
en: Remember this user
eu: Gogoratu erabiltzaile hau

en: Incoming connection request
eu: Sarrerako konexio eskaera

en: Connect with remote widget
eu: Konektatu urruneko trepetarekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sharing a widget on the network allows you to access this widget from another computer as a remote control.
eu: Trepeta bat sarean partekatzeak trepeta hori beste konputagailu batetik urruneko aginte beza	la atzitzea ahalbidetzen dizu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishCheckbox)
en: Share this widget on the network
eu: Partekatu trepeta hau sarean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allUsersCheckbox)
en: Allow everybody to freely access this widget
eu: Baimendu guztiak trepeta hau askatasunez erabiltzea

en: Job no longer valid, operation is not enabled.
eu: Ataza baliogarri izateari utzi dio, eragiketa ez dago gaituta.

en: Job no longer valid, invalid parameters.
eu: Ataza baliogarri izateari utzi dio, parametro baliogabeak.

en: Timeout.
eu: Denbora muga.

[ctx: Error message, tried to start an invalid service]
en: Invalid (null) service, can not perform any operations.
eu: Zerbitzu baliogabea (nulua), ezin da inolako ekintzarik gauzatu.

en: The "%1" widget is not installed.
eu: "%1" trepeta ez dago instalatuta.

en: Server sent an invalid plasmoid package.
eu: Zerbitzariak baliogabeko plasmoide pakete bat bidali du.

en: You are about to open a remote widget on your system.<br>
eu: Zure sisteman urruneko trepeta bat irekitzera  zoaz.<br>

en: <tr><td align="right"><b>Name:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
eu: <tr><td align="right"><b>Izena:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Description:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
eu: <tr><td align="right"><b>Deskribapena:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Author:</b></td><td>&nbsp; %1 &lt;%2&gt;</td></tr>
eu: <tr><td align="right"><b>Egilea:</b></td><td>&nbsp; %1 &lt;%2&gt;</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Server:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
eu: <tr><td align="right"><b>Zerbitzaria:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <br><br>Are you sure you want to open this widget on your system?
eu: <br><br>Ziur zaude trepeta hau zure sisteman ireki nahi duzula?

en: Remote Widget
eu: Urruneko trepeta

en: Open Widget
eu: Trepeta irekia

en: Reject Widget
eu: Baztertu trepeta

en: User rejected
eu: Erabiltzaileak baztertua

en: Timeout
eu: Denbora muga

en: Your system does not provide support for the 'remote widgets' feature. Access Failed.
eu: Zure sistemak ez du onartzen 'urruneko trepetak' ezaugarria. Sarbideak huts egin du.

en: Allow everybody access to %1.
eu: Baimendu guztiak %1 atzitzea.

en: Deny everybody access to %1
eu: Ukatu guztiak %1 atzitzea.

en: Allow %1 access to all services.
eu: Baimendu %1 sarbidea zerbitzu guztietara.

en: Deny %1 access to all services.
eu: Ukatu %1 sarbidea zerbitzu guztietara.

en: Allow access to %1, by %2.
eu: Baimendu sarbidea %1-era, %2-ri.

en: Deny access to %1, by %2.
eu: Ukatu sarbidea %1-era, %2-ri.

en: Allow access to %1, by %2?
eu: Baimendu sarbidea %1-era, %2-ri?

en: You have requested access to the %1 hosted at %2.
eu: Sarbidea eskatu duzu %2-n ostatu duen %1-era.

en: search term
eu: bilatzeko hitza

en: Unknown Wallpaper
eu: Horma paper ezezaguna
