timezones4 - en to eu translation catalogue (536 entries)

en: Africa/Abidjan
eu: Afrika/Abidjan

en: Africa/Accra
eu: Afrika/Akkra

en: Africa/Addis_Ababa
eu: Afrika/Addis_Abeba

en: Africa/Algiers
eu: Afrika/Algiers

en: Africa/Asmara
eu: Afrika/Asmara

en: Africa/Asmera
eu: Afrika/Asmera

en: Africa/Bamako
eu: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
eu: Afrika/Bangi

en: Africa/Banjul
eu: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
eu: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
eu: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
eu: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
eu: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
eu: Afrika/Kairo

en: Africa/Casablanca
eu: Afrika/Casablanca

en: Africa/Ceuta
eu: Afrika/Ceuta

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Ceuta & Melilla
eu: Ceuta eta Melilla

en: Africa/Conakry
eu: Afrika/Konakry

en: Africa/Dakar
eu: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
eu: Afrika/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
eu: Afrika/Djibouti

en: Africa/Douala
eu: Afrika/Duala

en: Africa/El_Aaiun
eu: Afrika/Aaiun

en: Africa/Freetown
eu: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
eu: Afrika/Gaborone

en: Africa/Johannesburg
eu: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
eu: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
eu: Afrika/Khartum

en: Africa/Kigali
eu: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
eu: Afrika/Kinshasa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Dem. Rep. of Congo
eu: mendebaldeko Kongoko errep. dem.

en: Africa/Lagos
eu: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
eu: Afrika/Libreville

en: Africa/Lome
eu: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
eu: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
eu: Afrika/Lubumbashi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east Dem. Rep. of Congo
eu: ekialdeko Kongoko errep. dem.

en: Africa/Lusaka
eu: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
eu: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
eu: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
eu: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
eu: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
eu: Afrika/Muqdisho

en: Africa/Monrovia
eu: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
eu: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
eu: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
eu: Afrika/Niamei

en: Africa/Nouakchott
eu: Afrika/Nuakchot

en: Africa/Ouagadougou
eu: Afrika/Uagadugu

en: Africa/Porto-Novo
eu: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Pretoria
eu: Afrika/Pretoria

en: Africa/Sao_Tome
eu: Afrika/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
eu: Afrika/Tonbuktu

en: Africa/Tripoli
eu: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
eu: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
eu: Afrika/Windhoek

en: America/Adak
eu: Amerika/Adak

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Aleutian Islands
eu: Alutian uharteak

en: America/Anchorage
eu: Amerika/Anchorage

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time
eu: Alaska ordua

en: America/Anguilla
eu: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
eu: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
eu: Amerika/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
eu: Amerika/Argentina/Buenos_Aires

en: America/Argentina/Catamarca
eu: Amerika/Argentina/Catamarca

en: America/Argentina/ComodRivadavia
eu: Amerika/Argentina/ComodRivadavia

en: America/Argentina/Cordoba
eu: Amerika/Argentina/Cordoba

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)
eu: helbide gehienak (CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)
eu: helbide gehienak (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)

en: America/Argentina/Jujuy
eu: Amerika/Argentina/Jujuy

en: America/Argentina/La_Rioja
eu: Amerika/Argentina/La_Rioja

en: America/Argentina/Mendoza
eu: Amerika/Argentina/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
eu: Amerika/Argentina/Rio_Gallegos

en: America/Argentina/Salta
eu: Amerika/Argentina/Salta

en: America/Argentina/San_Juan
eu: Amerika/Argentina/San_Juan

en: America/Argentina/San_Luis
eu: Amerika/Argentina/San_Luis

en: America/Argentina/Tucuman
eu: Amerika/Argentina/Tucuman

en: America/Argentina/Ushuaia
eu: Amerika/Argentina/Ushuaia

en: America/Aruba
eu: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
eu: Amerika/Asuncion

en: America/Atikokan
eu: Amerika/Atikokan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Standard Time - Atikokan, Ontario and Southampton I, Nunavut
eu: Ekialdeko ordu estandarra - Atikokan, Ontario eta Southampton I, Nunavut

en: America/Atka
eu: Amerika/Atka

en: America/Bahia
eu: Amerika/Bahia

en: America/Barbados
eu: Amerika/Barbados

en: America/Belem
eu: Amerika/Belem

en: America/Belize
eu: Amerika/Belize

en: America/Blanc-Sablon
eu: Amerika/Blanc-Sablon

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Standard Time - Quebec - Lower North Shore
eu: Atlantikoko ordu estandarra - Quebec - Lower North Shore

en: America/Boa_Vista
eu: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
eu: Amerika/Bogota

en: America/Boise
eu: Amerika/Boise

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - south Idaho & east Oregon
eu: Mendiko ordua - hegoaldeko Idaho eta ekialdeko Oregon

en: America/Buenos_Aires
eu: Amerika/Buenos_Aires

en: America/Calgary
eu: Amerika/Calgary

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Alberta, east British Columbia & west Saskatchewan
eu: Mendiko ordua - Alberta, ekialdeko bretainako Columbia eta mendebaldeko Saskatchewan

en: America/Cambridge_Bay
eu: Amerika/Cambridge_Bay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - west Nunavut
eu: Mendiko ordua - mendebaldeko Nunavut

en: America/Campo_Grande
eu: Amerika/Campo_Grande

en: America/Cancun
eu: Amerika/Cancun

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Quintana Roo
eu: Erdialdeko ordua - Quintana Roo

en: America/Caracas
eu: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
eu: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
eu: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
eu: Amerika/Cayman

en: America/Chicago
eu: Amerika/Chicago

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time
eu: Erdialdeko ordua

en: America/Chihuahua
eu: Amerika/Chihuahua

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Chihuahua
eu: Mendiko ordua - Chihuahua

en: America/Coral_Harbour
eu: Amerika/Coral_Harbour

en: America/Cordoba
eu: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
eu: Amerika/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
eu: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
eu: Amerika/Curacao

en: America/Danmarkshavn
eu: Amerika/Danmarkshavn

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east coast, north of Scoresbysund
eu: ekialdeko itsasertza, Scoresbysundeko iparra

en: America/Dawson
eu: Amerika/Dawson

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - north Yukon
eu: Pazifiko ordua - iparraldeko Yukon

en: America/Dawson_Creek
eu: Amerika/Dawson_Creek

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Dawson Creek & Fort Saint John, British Columbia
eu: Mendietako Ordu Estandarra (MST) - Dawson Creek eta Fort Saint John, British Columbia

en: America/Denver
eu: Amerika/Denver

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time
eu: Mendiko ordua

en: America/Detroit
eu: Amerika/Detroit

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Michigan - most locations
eu: Ekialdeko ordu-zona - Michigan - helbide gehienak

en: America/Dominica
eu: Amerika/Dominica

en: America/Edmonton
eu: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
eu: Amerika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
eu: Amerika/El_Salvador

en: America/Ensenada
eu: Amerika/Ensenada

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time
eu: Pazifiko ordua

en: America/Fort_Wayne
eu: Amerika/Fort_Wayne

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - most locations
eu: Ekialdeko ordua - Indiana - helbide gehienak

en: America/Fortaleza
eu: Amerika/Fortaleza

note: i18n: comment to the previous timezone
en: NE Brazil (MA, PI, CE, RN, PB)
eu: NE Brasil (MA, PI, CE, RN, PB)

en: America/Fredericton
eu: Amerika/Fredericton

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Nova Scotia (most places), PEI
eu: Atlantikoko ordua - Nova Scotia (helbide gehienak), PEI

en: America/Glace_Bay
eu: Amerika/Glace_Bay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Nova Scotia - places that did not observe DST 1966-1971
eu: Atlantikoko ordua - Eskozia Berria - DST 1966-1971 jasotzen ez dituen lekuak

en: America/Godthab
eu: Amerika/Godthab

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations
eu: helbide gehienak

en: America/Goose_Bay
eu: Amerika/Goose_Bay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Labrador - most locations
eu: Atlantiko ordua - Labrador - helbide gehienak

en: America/Grand_Turk
eu: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
eu: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
eu: Amerika/Guadalupe

en: America/Guatemala
eu: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
eu: Amerika/Guayaquil

note: i18n: comment to the previous timezone
en: mainland
eu: kontinentea

en: America/Guyana
eu: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
eu: Amerika/Halifax

en: America/Havana
eu: Amerika/Habana

en: America/Hermosillo
eu: Amerika/Hermosillo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Sonora
eu: Mendietako Ordu Estandarra (MST) - Sonora

en: America/Indiana/Indianapolis
eu: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
eu: Amerika/Indiana/Knox

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Starke County
eu: Ekialdeko Ordua - Indiana - Starke County

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Starke County
eu: Zentruko Ordua - Indiana - Starke County

en: America/Indiana/Marengo
eu: Amerika/Indiana/Marengo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Crawford County
eu: Ekialdeko Ordua - Indiana - Crawford County

en: America/Indiana/Petersburg
eu: Amerika/Indiana/Petersburg

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Pike County
eu: Zentruko Ordua - Indiana - Pike County

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Pike County
eu: Ekialdeko Ordua - Indiana - Pike County

en: America/Indiana/Tell_City
eu: Amerika/Indiana/Tell_City

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Perry County
eu: Zentruko Ordua - Indiana - Perry County

en: America/Indiana/Vevay
eu: Amerika/Indiana/Vevay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Switzerland County
eu: Ekialdeko Ordua - Indiana- Switzerland County

en: America/Indiana/Vincennes
eu: Amerika/Indiana/Vincennes

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Daviess, Dubois, Knox & Martin Counties
eu: Ekialdeko Ordua - Indiana - Daviess, Dubois, Knox eta Martin konderriak

en: America/Indiana/Winamac
eu: Amerika/Indiana/Winamac

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Pulaski County
eu: Ekialdeko Ordua - Indiana - Pulaski County

en: America/Indianapolis
eu: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
eu: Amerika/Inuvik

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - west Northwest Territories
eu: Mendietako Ordua - mendebaldeko Northwest Territories

en: America/Iqaluit
eu: Amerika/Iqaluit

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - east Nunavut - most locations
eu: Ekialdeko ordua - ekialdeko Nunavut - helbide gehienak

en: America/Jamaica
eu: Amerika/Jamaika

en: America/Jujuy
eu: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
eu: Amerika/Juneau

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - Alaska panhandle
eu: Alaskako Ordua - Alaska panhandle

en: America/Kentucky/Louisville
eu: Amerika/Kentucky/Louisville

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Kentucky - Louisville area
eu: Ekialdeko ordu-zona - Kentucky - Louiville zonaldea

en: America/Kentucky/Monticello
eu: Amerika/Kentucky/Monticello

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Kentucky - Wayne County
eu: Ekialdeko Ordua - Kentucky - Wayne County

en: America/Knox_IN
eu: Amerika/Knox_IN

en: America/La_Paz
eu: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
eu: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
eu: Amerika/Los_Angeles

en: America/Louisville
eu: Amerika/Louisville

en: America/Maceio
eu: Amerika/Maceio

en: America/Managua
eu: Amerika/Managua

en: America/Manaus
eu: Amerika/Manaus

en: America/Marigot
eu: Amerika/Marigot

en: America/Martinique
eu: Amerika/Martinika

en: America/Mazatlan
eu: Amerika/Mazatlan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - S Baja, Nayarit, Sinaloa
eu: Mendietako Ordua - S Baja, Nayarit, Sinaloa

en: America/Mendoza
eu: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
eu: Amerika/Menominee

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Michigan - Dickinson, Gogebic, Iron & Menominee Counties
eu: Zentruko Ordua - Michigan - Dickinson, Gogebic, Iron eta Menominee Counties

en: America/Merida
eu: Amerika/Merida

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Campeche, Yucatan
eu: Zentruko Ordua - Campeche, Yucatan

en: America/Mexico_City
eu: Amerika/Mexiko_Hiria

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - most locations
eu: Erdialdeko ordua - helbide gehienak

en: America/Miquelon
eu: Amerika/Mikelune

en: America/Moncton
eu: Amerika/Moncton

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - New Brunswick
eu: Atlantikoko Ordua - New Brunswick

en: America/Monterrey
eu: Amerika/Monterrey

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas
eu: Zentruko Ordua - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas

en: America/Montevideo
eu: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
eu: Amerika/Montreal

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Quebec - most locations
eu: Ekialdeko ordua - Quebec - helbide gehienak

en: America/Montserrat
eu: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
eu: Amerika/Nassau

en: America/New_York
eu: Amerika/New_York

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time
eu: Ekialdeko Ordua

en: America/Nipigon
eu: Amerika/Nipigon

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Ontario & Quebec - places that did not observe DST 1967-1973
eu: Ekialdeko Ordua - Ontario eta Quebec - DST 1967-1973 jasotzen ez dituen lekuak

en: America/Nome
eu: Amerika/Nome

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - west Alaska
eu: Alaskako Ordua - mendebaldeko Alaska

en: America/Noronha
eu: Amerika/Noronha

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic islands
eu: Atlantiko uharteak

en: America/North_Dakota/Center
eu: Amerika/Ipar_Dakota/Erdialdea

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - North Dakota - Oliver County
eu: Zentruko Ordua - North Dakota - Oliver County

en: America/North_Dakota/New_Salem
eu: Amerika/Ipar_Dakota/New_Salem

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - North Dakota - Morton County (except Mandan area)
eu: Zentruko Ordua - North Dakota - Morton County (Mandan area ezik)

en: America/Ontario
eu: Amerika/Ontario

en: America/Panama
eu: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
eu: Amerika/Pangnirtung

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Pangnirtung, Nunavut
eu: Ekialdeko Ordua - Pangnirtung, Nunavut

en: America/Paramaribo
eu: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
eu: Amerika/Phoenix

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Arizona
eu: Mendietako Ordu Estandarra (MST) - Arizona

en: America/Port-au-Prince
eu: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
eu: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Acre
eu: Amerika/Porto_Acre

en: America/Porto_Velho
eu: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
eu: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
eu: Amerika/Rainy_River

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Rainy River & Fort Frances, Ontario
eu: Zentruko Ordua - Rainy River eta Fort Frances, Ontario

en: America/Rankin_Inlet
eu: Amerika/Rankin_Inlet

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - central Nunavut
eu: Zentruko Ordua - zentruko Nunavut

en: America/Recife
eu: Amerika/Recife

en: America/Regina
eu: Amerika/Regina

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Standard Time - Saskatchewan - most locations
eu: Erdialdeko ordu estandarra - Saskatchewan - helbide gehienak

en: America/Resolute
eu: Amerika/Resolute

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Resolute, Nunavut
eu: Ekialdeko Ordua - Resolute, Nunavut

en: America/Rio_Branco
eu: Amerika/Rio_Branco

en: America/Rosario
eu: Amerika/Rosario

en: America/Santarem
eu: Amerika/Santarem

en: America/Santiago
eu: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
eu: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
eu: Amerika/Sao_Paulo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: S & SE Brazil (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)
eu: S & SE Brasil (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)

en: America/Saskatoon
eu: Amerika/Saskatoon

en: America/Scoresbysund
eu: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
eu: Amerika/Shiprock

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Navajo
eu: Mendietako Ordua - Navajo

en: America/St_Barthelemy
eu: Amerika/St_Barthelemy

en: America/St_Johns
eu: Amerika/St_Johns

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Newfoundland Time, including SE Labrador
eu: Ternuako Ordua, SE Labrador barne

en: America/St_Kitts
eu: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
eu: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Thomas
eu: Amerika/St_Thomas

en: America/St_Vincent
eu: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
eu: Amerika/Swift_Current

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Standard Time - Saskatchewan - midwest
eu: Zentruko Ordu Estandarra - Saskatchewan - erdi-mendebaldea

en: America/Tegucigalpa
eu: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
eu: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
eu: Amerika/Thunder_Bay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Thunder Bay, Ontario
eu: Ekialdeko Ordua - Thunder Bay, Ontario

en: America/Tijuana
eu: Amerika/Tijuana

en: America/Toronto
eu: Amerika/Toronto

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Ontario - most locations
eu: Ekialdeko ordua - Ontario - helbide gehienak

en: America/Tortola
eu: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
eu: Amerika/Vancouver

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - west British Columbia
eu: Pazifikoko Ordua - mendebaldeko Britainiar Columbia

en: America/Virgin
eu: Amerika/Virgin

en: America/Whitehorse
eu: Amerika/Whitehorse

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - south Yukon
eu: Pazifikoko Ordua - hegoaldeko Yukon

en: America/Winnipeg
eu: Amerika/Winnipeg

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Manitoba & west Ontario
eu: Zentruko Ordua - Manitoba eta mendebaldeko Ontario

en: America/Yakutat
eu: Amerika/Yakutat

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - Alaska panhandle neck
eu: Alaskako Ordua - Alaska panhandle neck

en: America/Yellowknife
eu: Amerika/Yellowknife

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - central Northwest Territories
eu: Mendietako Ordua - zentruko IparMendebaldeko Lurraldeak

en: Antarctica/Casey
eu: Antartika/Casey

en: Antarctica/Davis
eu: Antartika/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
eu: Antartika/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
eu: Antartika/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
eu: Antartika/McMurdo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: McMurdo Station, Ross Island
eu: McMurdo Station, Ross uharteak

en: Antarctica/Palmer
eu: Antartika/Palmer

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Palmer Station, Anvers Island
eu: Palmer Station, Anvers uharteak

en: Antarctica/Rothera
eu: Antartika/Rothera

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Rothera Station, Adelaide Island
eu: Rothera Station, Adelaide uharteak

en: Antarctica/South_Pole
eu: Antartika/Hego_Poloa

en: Antarctica/Syowa
eu: Antartika/Syowa

en: Antarctica/Vostok
eu: Antartika/Vostok

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Vostok Station, S Magnetic Pole
eu: Vostok Station, Hegoaldeko polo magnetkoa

en: Arctic/Longyearbyen
eu: Artikoa/Longyearbyen

en: Asia/Anadyr
eu: Asia/Anadir

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+10 - Bering Sea
eu: Mosku+10 - Bering itsasoa

en: Asia/Baghdad
eu: Asia/Bagdad

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east China - Beijing, Guangdong, Shanghai, etc.
eu: ekialdeko Txina - Beijing, Guangdong, Shanghai, etc.

en: Asia/Calcutta
eu: Asia/Kalkuta

note: i18n: comment to the previous timezone
en: central China - Sichuan, Yunnan, Guangxi, Shaanxi, Guizhou, etc.
eu: erdialdeko Txina - Sichuan, Yunnan, Guangxi, Shaanxi, Guizhou, etc.

en: Asia/Colombo
eu: Asia/Kolonbo

en: Asia/Damascus
eu: Asia/Damasko

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Heilongjiang (except Mohe), Jilin
eu: Heilongjiang (Mohe izan ezik), Jilin

en: Asia/Hovd
eu: Asia/Kobdo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+05 - Lake Baikal
eu: Mosku+05 - Baikal lakua

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Java & Sumatra
eu: Java eta Sumatra

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Irian Jaya & the Moluccas
eu: Irian Jaya eta Moluccas

en: Asia/Kamchatka
eu: Asia/Kamtxatka

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+09 - Kamchatka
eu: Mosku+09 - Kamchatka

en: Asia/Karachi
eu: Asia/Karatxi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Tibet & Xinjiang
eu: mendebaldeko Tibet eta Xinjiang

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+04 - Yenisei River
eu: Mosku+04 - Yenisei River

note: i18n: comment to the previous timezone
en: peninsular Malaysia
eu: Malaysia

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Sabah & Sarawak
eu: Sabah eta Sarawak

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+08 - Magadan
eu: Mosku+08 - Magadan

en: Asia/Muscat
eu: Asia/Maskat

en: Asia/Nicosia
eu: Asia/Nikosia

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - Novosibirsk
eu: Mosku+03 - Novosibirsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - west Siberia
eu: Mosku+03 - mendebaldeko Siberia

note: i18n: comment to the previous timezone
en: West Kazakhstan
eu: Mendebaldeko Kazakhstan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west & central Borneo
eu: mendebalde eta erdialdeko Borneo

en: Asia/Rangoon
eu: Asia/Rangun

en: Asia/Riyadh
eu: Asia/Riad

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+07 - Sakhalin Island
eu: Mosku+07 - Sakhalin uharteak

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Uzbekistan
eu: mendebaldeko Uzbekistan

en: Asia/Seoul
eu: Asia/Seul

en: Asia/Shanghai
eu: Asia/Xangai

en: Asia/Singapore
eu: Asia/Singapur

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east Uzbekistan
eu: ekialdeko Uzbekistan

en: Asia/Tehran
eu: Asia/Teheran

en: Asia/Tokyo
eu: Asia/Tokio

en: Asia/Ulaanbaatar
eu: Asia/Ulan Bator

en: Asia/Urumqi
eu: Asia/Urumtsi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most of Tibet & Xinjiang
eu: Tibet gehiena eta Xinjiang

en: Asia/Vientiane
eu: Asia/Vientian

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+07 - Amur River
eu: Mosku+07 - Amur River

en: Asia/Yakutsk
eu: Asia/Jakutsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+06 - Lena River
eu: Mosku+06 - Lena River

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+02 - Urals
eu: Mosku+02 - Urals

en: Asia/Yerevan
eu: Asia/Erevan

en: Atlantic/Azores
eu: Atlantikoa/Azoreak

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Azores
eu: Azoreak

en: Atlantic/Bermuda
eu: Atlantikoa/Bermuda

en: Atlantic/Canary
eu: Atlantikoa/Kanariak

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Canary Islands
eu: Canaria uharteak

en: Atlantic/Cape_Verde
eu: Atlantikoa/Cabo Verde

en: Atlantic/Faeroe
eu: Atlantikoa/Faroe

en: Atlantic/Faroe
eu: Atlantikoa/Faroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
eu: Atlantikoa/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
eu: Atlantikoa/Madeira

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Madeira Islands
eu: Madeira uharteak

en: Atlantic/Reykjavik
eu: Atlantikoa/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
eu: Atlantikoa/Hegoaldeko Georgiak

en: Atlantic/St_Helena
eu: Atlantikoa/Santa_Helena

en: Atlantic/Stanley
eu: Atlantikoa/Stanley

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New South Wales - most locations
eu: Hegoaldeko Gales berria - helbide gehienak

note: i18n: comment to the previous timezone
en: South Australia
eu: Hego Australia

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Queensland - most locations
eu: Queensland - helbide gehienak

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tasmania - King Island
eu: Tasmania - King uhartea

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Northern Territory
eu: Iparreko lurraldea

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Western Australia - Eucla area
eu: Mendebaldeko Australia/Eucla zonaldea

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tasmania - most locations
eu: Tasmania - helbide gehienak

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Lord Howe Island
eu: Lord Howe uhartea

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Queensland - Holiday Islands
eu: Queensland - Holiday uharteak

en: Australia/North
eu: Australia/Iparra

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Western Australia - most locations
eu: Mendebaldeko Australia - helbide gehienak

en: Australia/South
eu: Australia/Hegoa

en: Australia/West
eu: Australia/Mendebaldea

en: Brazil/Acre
eu: Brasil/Acre

en: Brazil/DeNoronha
eu: Brasil/DeNoronha

en: Brazil/East
eu: Brasil/Ekialdea

en: Brazil/West
eu: Brasil/Mendebaldea

en: Canada/Atlantic
eu: Kanada/Atlantikoa

en: Canada/Central
eu: Kanada/Erdialdera

en: Canada/East-Saskatchewan
eu: Kanada/Ekialdeko Saskatchewan

en: Canada/Eastern
eu: Kanada/Ekialdea

en: Canada/Mountain
eu: Kanada/Mendia

en: Canada/Newfoundland
eu: Kanada/Newfoundland

en: Canada/Pacific
eu: Kanada/Pazifikoa

en: Canada/Saskatchewan
eu: Kanada/Saskatchewan

en: Canada/Yukon
eu: Kanada/Yukon

en: Chile/Continental
eu: Txile/Kontinentala

en: Chile/EasterIsland
eu: Txile/Ekialdeko uhartea

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Easter Island & Sala y Gomez
eu: Ekialdeko uhartea eta Sala y Gomez

en: Cuba
eu: Kuba

en: Egypt
eu: Egipto

en: Europe/Amsterdam
eu: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
eu: Europa/Andorra

en: Europe/Athens
eu: Europa/Atenas

en: Europe/Belfast
eu: Europa/Belfast

en: Europe/Belgrade
eu: Europa/Belgrad

en: Europe/Berlin
eu: Europa/Berlin

en: Europe/Bratislava
eu: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
eu: Europa/Brusela

en: Europe/Bucharest
eu: Europa/Bukarest

en: Europe/Budapest
eu: Europa/Budapest

en: Europe/Chisinau
eu: Europa/Kishinev

en: Europe/Copenhagen
eu: Europa/Kopenhage

en: Europe/Dublin
eu: Europa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
eu: Europa/Gibraltar

en: Europe/Guernsey
eu: Europa/Guernsey

en: Europe/Helsinki
eu: Europa/Helsinki

en: Europe/Isle_of_Man
eu: Europa/Man-eko_irla

en: Europe/Istanbul
eu: Europa/Istanbul

en: Europe/Jersey
eu: Europa/Jersey

en: Europe/Kaliningrad
eu: Europa/Kaliningrad

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow-01 - Kaliningrad
eu: Mosku-01 - Kaliningrad

en: Europe/Kiev
eu: Europa/Kiev

en: Europe/Lisbon
eu: Europa/Lisboa

en: Europe/Ljubljana
eu: Europa/Ljubljana

en: Europe/London
eu: Europa/Londres

en: Europe/Luxembourg
eu: Europa/Luxenburgo

en: Europe/Madrid
eu: Europa/Madril

en: Europe/Malta
eu: Europa/Malta

en: Europe/Minsk
eu: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
eu: Europa/Monako

en: Europe/Moscow
eu: Europa/Mosku

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - west Russia
eu: Mosku+00 - mendebaldeko errusia

en: Europe/Oslo
eu: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
eu: Europa/Paris

en: Europe/Podgorica
eu: Europa/Podgorica

en: Europe/Prague
eu: Europa/Praga

en: Europe/Riga
eu: Europa/Riga

en: Europe/Rome
eu: Europa/Erroma

en: Europe/Samara
eu: Europa/Samara

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+01 - Samara, Udmurtia
eu: Mosku+01 - Samara, Udmurtia

en: Europe/San_Marino
eu: Europa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
eu: Europa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
eu: Europa/Simferopol

note: i18n: comment to the previous timezone
en: central Crimea
eu: erdialdeko Crimea

en: Europe/Skopje
eu: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
eu: Europa/Sofia

en: Europe/Stockholm
eu: Europa/Stockholm

en: Europe/Tallinn
eu: Europa/Tallinn

en: Europe/Tirane
eu: Europa/Tirana

en: Europe/Tiraspol
eu: Europa/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
eu: Europa/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
eu: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
eu: Europa/Vatikanoa

en: Europe/Vienna
eu: Europa/Viena

en: Europe/Vilnius
eu: Europa/Vilnius

en: Europe/Volgograd
eu: Europa/Volgograd

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - Caspian Sea
eu: Mosku+00 - Kaspio itsasoa

en: Europe/Warsaw
eu: Europa/Varsovia

en: Europe/Zagreb
eu: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
eu: Europa/Zaporojie

en: Europe/Zurich
eu: Europa/Zurich

en: Iceland
eu: Islandia

en: Indian/Antananarivo
eu: Indikoa/Antananarivo

en: Indian/Chagos
eu: Indikoa/Txagos

en: Indian/Christmas
eu: Indikoa/Christmas

en: Indian/Cocos
eu: Indikoa/Cocos

en: Indian/Comoro
eu: Indikoa/Komoreak

en: Indian/Kerguelen
eu: Indikoa/Kerguelen

en: Indian/Mahe
eu: Indikoa/Mahe

en: Indian/Maldives
eu: Indikoa/Maldivak

en: Indian/Mauritius
eu: Indikoa/Maurizio

en: Indian/Mayotte
eu: Indikoa/Mayotte

en: Indian/Reunion
eu: Indikoa/Reunion

en: Jamaica
eu: Jamaika

en: Japan
eu: Japonia

en: Libya
eu: Libia

en: Mexico/BajaNorte
eu: Mexiko/BajaNorte

en: Mexico/BajaSur
eu: Mexiko/BajaSur

en: Mexico/General
eu: Mexiko/Orokorra

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Chatham Islands
eu: Chatham uharteak

en: Pacific/Apia
eu: Pazifikoa/Apia

en: Pacific/Auckland
eu: Pazifikoa/Auckland

en: Pacific/Chatham
eu: Pazifikoa/Chatham

en: Pacific/Easter
eu: Pazifikoa/Pazko uhartea

en: Pacific/Efate
eu: Pazifikoa/Efate

en: Pacific/Enderbury
eu: Pazifikoa/Enderbury

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Phoenix Islands
eu: Phoenix uharteak

en: Pacific/Fakaofo
eu: Pazifikoa/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
eu: Pazifikoa/Fiji

en: Pacific/Funafuti
eu: Pazifikoa/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
eu: Pazifikoa/Galapagoak

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Galapagos Islands
eu: Galapago uharteak

en: Pacific/Gambier
eu: Pazifikoa/Gambier

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Gambier Islands
eu: Gambier uharteak

en: Pacific/Guadalcanal
eu: Pazifikoa/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
eu: Pazifikoa/Guam

en: Pacific/Honolulu
eu: Pazifikoa/Honolulu

en: Pacific/Johnston
eu: Pazifikoa/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
eu: Pazifikoa/Kiritimati

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Line Islands
eu: Line uharteak

en: Pacific/Kosrae
eu: Pazifikoa/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
eu: Pazifikoa/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
eu: Pazifikoa/Majuro

en: Pacific/Marquesas
eu: Pazifikoa/Markesak

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Marquesas Islands
eu: Markesak uharteak

en: Pacific/Midway
eu: Pazifikoa/Midway

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Midway Islands
eu: Midway uharteak

en: Pacific/Nauru
eu: Pazifikoa/Nauru

en: Pacific/Niue
eu: Pazifikoa/Niue

en: Pacific/Norfolk
eu: Pazifikoa/Norfolk

en: Pacific/Noumea
eu: Pazifikoa/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
eu: Pazifikoa/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
eu: Pazifikoa/Palau

en: Pacific/Pitcairn
eu: Pazifikoa/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
eu: Pazifikoa/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
eu: Pazifikoa/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
eu: Pazifikoa/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
eu: Pazifikoa/Saipan

en: Pacific/Samoa
eu: Pazifikoa/Samoa

en: Pacific/Tahiti
eu: Pazifikoa/Tahiti

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Society Islands
eu: Society uharteak

en: Pacific/Tarawa
eu: Pazifikoa/Tarawa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Gilbert Islands
eu: Gilbert uharteak

en: Pacific/Tongatapu
eu: Pazifikoa/Tongatapu

en: Pacific/Truk
eu: Pazifikoa/Truk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Truk (Chuuk) and Yap
eu: Truk (Chuuk) eta Yap

en: Pacific/Wake
eu: Pazifikoa/Wake

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Wake Island
eu: Wake uharteak

en: Pacific/Wallis
eu: Pazifikoa/Wallis

en: Pacific/Yap
eu: Pazifikoa/Yap

en: Poland
eu: Polonia

en: Singapore
eu: Singapur

en: Turkey
eu: Turkia

en: US/Alaska
eu: AEB/Alaska

en: US/Aleutian
eu: AEB/Aleutian

en: US/Arizona
eu: AEB/Arizona

en: US/Central
eu: AEB/Erdialdea

en: US/East-Indiana
eu: AEB/Ekialdeko Indiana

en: US/Eastern
eu: AEB/Ekialdea

en: US/Hawaii
eu: AEB/Hawaii

en: US/Indiana-Starke
eu: AEB/Indiana-Starke

en: US/Michigan
eu: AEB/Michigan

en: US/Mountain
eu: AEB/Mendia

en: US/Pacific
eu: AEB/Pazifikoa

en: US/Samoa
eu: AEB/Samoa
