kmix - en to eu translation catalogue (106 entries)

en: Hardware &Information
eu: Hardwarearen &informazioa

en: Hide Mixer Window
eu: Ezkutatu nahastailearen leihoa

en: Configure &Channels...
eu: &Konfiguratu kanalak...

en: Select Master Channel...
eu: Hautatu kanal nagusia...

en: Increase Volume
eu: Igo bolumena

en: Decrease Volume
eu: Jaitsi bolumena

en: Mute
eu: Mututu

en: The soundcard containing the master device was unplugged. Changing to control %1 on card %2.
eu: Gailu nagusia zuen soinu-txartela deskonektatu da. %2 txarteleko %1 kontrolera aldatu da.

en: The last soundcard was unplugged.
eu: Azken soinu-txartela deskonektatua izan da

en: Mixer Hardware Information
eu: Nahastailearen hardwarearen informazioa

en: kmixctrl - kmix volume save/restore utility
eu: kmixctrl - kmix bolumena gorde/berrezartzeko tresna

en: Save current volumes as default
eu: Gorde uneko bolumena lehenetsi gisa

en: Restore default volumes
eu: Berrezarri bolumen lehenetsiak

en: KMix - KDE's full featured mini mixer
eu: KMix - KDEren mini nahastailea

en: Temporary maintainer
eu: Behin behineko mantentzailea

en: *BSD fixes
eu: *BSD konponketak

en: Mute and volume preview, other fixes
eu: Mututze eta bolumen aurrebistak, bestelako konponketak

en: Improving support for emu10k1 based soundcards
eu: emu10k1-ean oinarritutako txartelen euskarriaren hobekuntza

en: Inhibits the unhiding of the KMix main window, if KMix is already running.
eu: KMix-en lehio nagusia erakustea ekiditen du iada martxan bada.

en: You do not have permission to access the alsa mixer device.
    Please verify if all alsa devices are properly created.
eu: Ez duzu ALSA nahastailea atzitzeko baimenik.
    Begiratu alsa gailu guztiak behar den bezala sortu diren.

en: Alsa mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
eu: Ezin da ALSA nahastailerik aurkitu.
    Egiaztatu soinu-txartela instalatuta
    eta soinuaren kontrolatzailea kargatuta dagoela.

en: kmix:You do not have permission to access the mixer device.
    Please check your operating systems manual to allow the access.
eu: kmix: ez duzu nahasgailua atzitzeko baimenik.
    Egiaztatu sistema eragilearen eskuliburua sarbidea izateko.

en: kmix: Could not write to mixer.
eu: kmix: ezin izan da nahastailean idatzi.

en: kmix: Could not read from mixer.
eu: kmix: ezin izan da nahastailean irakurri.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and that
    the soundcard driver is loaded.
eu: kmix: ez da nahastailerik aurkitu.
    Egiaztatu soinu-txartela instalatuta
    eta soinuaren kontrolatzailea kargatuta dagoela.

en: kmix: Unknown error. Please report how you produced this error.
eu: kmix: errore ezezaguna. Mesedez bidali txostena errore hau nola sortu den azalduz.

en: Volume
eu: Bolumena

en: Bass
eu: Baxua

en: Treble
eu: Altua

en: Synth
eu: Sintet

en: Speaker
eu: Bozgorailua

en: Microphone
eu: Mikrofonoa

en: Line
eu: Linea

en: Mix
eu: Nahasi

en: RecMon
eu: GrabMon

en: IGain
eu: SIrabazia

en: OGain
eu: IIrabazia

en: Line1
eu: Linea1

en: Line2
eu: Linea2

en: Line3
eu: Linea3

en: Digital1
eu: Digitala

en: Digital2
eu: Digitala2

en: Digital3
eu: Digitala3

en: PhoneIn
eu: Telefonoa1

en: PhoneOut
eu: Telefono irteera

en: Video
eu: Bideoa

en: Radio
eu: Irratia

en: Monitor
eu: Monitorea

en: 3D-depth
eu: 3D soinua

en: 3D-center
eu: 3D - zentrua

en: unknown
eu: ezezaguna

en: unused
eu: erabili gabea

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Login as root and do a 'chmod a+rw /dev/mixer*' to allow the access.
eu: kmix: ez duzu baimenik nahastailea atzitzeko.
    Hasi saioa root gisa eta exekutatu 'chmod +rw /dev/mixer*' sarbidea denei emateko.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using commercial OSS.
eu: kmix: ez da nahastailerik aurkitu.
    Egiaztatu soinu-txartela instalatuta
    eta soinuaren kontrolatzeilea kargatuta dagoela.
    Linux-en agian insmod erabili beharko duzu modulua kargatzeko.
    Erabili 'soundon' OSS komertziala erabiliz gero.

en: Master Volume
eu: Bolumen nagusia

en: Internal Speaker
eu: Barneko bozgorailua

en: Headphone
eu: Aurikularra

en: Line Out
eu: Irteerako linea

en: Record Monitor
eu: Grabaketa monitorea

en: Line In
eu: Sarrerako linea

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Ask your system administrator to fix /dev/audioctl to allow access.
eu: kmix: ez duzu nahastailea atzitzeko baimenik.
    Eskatu administratzaileari /dev/audioctl gailuen baimenak konpontzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customColors)
en: &Use custom colors
eu: &Erabili kolore pertsonalizatuak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeColors)
en: Active
eu: Aktiboa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: &Silent:
eu: &Mutu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLoad)
en: &Loud:
eu: &Ozen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: &Background:
eu: &Atzeko planoa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mutedColors)
en: Muted
eu: Mutututa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Lou&d:
eu: O&zen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: Backgrou&nd:
eu: A&tzeko planoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Silen&t:
eu: Mu&tu:

en: Sound drivers supported:
eu: Onartutako soinu-kontrolatzaileak:

en: Sound drivers used:
eu: Erabilitako soinu-kontrolatzaileak:

en: Current mixer
eu: Uneko nahastailea

en: Select Master Channel
eu: Hautatu kanal nagusia

en: Select the channel representing the master volume:
eu: Hautatu kanala bolumen nagusia adierazteko:

en: M&ute
eu: &Mututu

en: Mixer cannot be found
eu: Ez da aurkitu nahastailerik

en: Volume at %1%
eu: Bolumena %%1(e)an

en:  (Muted)
eu:  (Mutututa)

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Restore volumes on login
eu: Berrezarri bolumena saioa hastean

en: &Horizontal
eu: &Horizontala

en: &Vertical
eu: &Bertikala

en: Behavior
eu: Portaera

en: Visual
eu: Bistaratzea

en: Show &tickmarks
eu: Erakutsi &ohartxoak

en: Enable/disable tickmark scales on the sliders
eu: Gaitu/desgaitu ohartxoen eskala graduatzaileetan

en: Show &labels
eu: Erakutsi &etiketak

en: Enables/disables description labels above the sliders
eu: Gaitu/desgaitu egiten ditu graduatzaileen gaineko azalpeneko etiketak

en: Slider orientation:
eu: Graduatzailearen orientazioa

en: &Dock in system tray
eu: &Atrakatu sistemaren erretiluan

en: Docks the mixer into the KDE system tray
eu: Nahastailea KDE sistemaren erretiluan atrakatzen du

en: &Hide
eu: &Ezkutatu

en: C&onfigure Shortcuts...
eu: Konfiguratu &lasterbideak...

en: &Split Channels
eu: &Zatitu kanalak

en: &Muted
eu: &Mutututa

en: Set &Record Source
eu: Ezarri &grabazioaren iturburua

en: Toggle Mute
eu: Mututu/Ez-mututu

en: Capture/Uncapture %1
eu: Kapturatu/Ez kapturatu %1

en: Mute/Unmute %1
eu: Mututu/Ez-mututu %1

en: %1 (capture)
eu: %1 (kapturatzea)

en: &Channels
eu: &Kanalak

en: Device Settings
eu: Gailuen ezarpenak

en: Mixer
eu: Nahastailea

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
eu: &Laguntza
