kget - en to eu translation catalogue (746 entries)

en: Pattern
eu: Eredua

en: Syntax
eu: Sintaxia

en: Escape sequences
eu: Ihes-sekuentziak

en: Regular expression
eu: Adierazpen erregularra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableSystemTray)
en: Enable system tray icon
eu: Gaitu sistemako erretiluaren ikonoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AfterFinishActionEnabled)
en: Execute action after all downloads have been finished:
eu: Exekutatu ekintza deskarga guztiak amaitutakoan:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_AfterFinishAction)
en: Quit KGet
eu: Irten KGet-etik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: At startup:
eu: Abioan:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Restore Download State
eu: Leheneratu deskargaren egoera

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Start All Downloads
eu: Hasi deskarga guztiak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Stop All Downloads
eu: Gelditu deskarga guztiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: History backend:
eu: Historiaren motorra:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_EnableKUIServerIntegration)
en: Enable KDE Global Progress Tracking
eu: Gaitu KDEren aurrerapenaren aztarnari globala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExportSingleTransfer)
en: Show every single download
eu: Erakutsi deskarga bakoitza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExportGlobalJob)
en: Show overall progress
eu: Erakutsi aurrerapen orokorra

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Handle existing Files/Transfers
eu: Kudeatu dauden fitxategiak/transferentziak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesAlwaysAsk)
en: Always ask
eu: Galdetu beti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesAutomaticRename)
en: Automatic rename
eu: Aldatu izena automatikoki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesOverwrite)
en: Overwrite
eu: Gainidatzi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowDropTarget)
en: Use Drop Target
eu: Erabili jaregiteko helburua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateDropTarget)
en: Enable animations
eu: Gaitu animazioak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DirectoriesAsSuggestion)
en: Use default folders for groups as suggestion
eu: Erabili taldeen karpeta lehenetsiak iradokizun gisa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AskForDestination)
en: Ask for destination if there are no default folders
eu: Eskatu helburua karpeta lehenetsirik ez badago

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, rename)
en: Rename
eu: Aldatu izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (KIconButton, selectIcon)
en: Select Icon...
eu: Hautatu ikonoa...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoPaste)
en: Monitor Clipboard for Files to Download
eu: Monitorizatu arbela fitxategien deskargentzako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Case sensitive:
eu: Maiuskula/minuskula:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, increase)
en: &Increase Priority
eu: &Handiagotu lehentasuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, decrease)
en: &Decrease Priority
eu: &Gutxiagotu lehentasuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_maxnum)
en: Maximum downloads per group:
eu: Taldeko gehienezko deskarga:

[ctx: no limit for maximum downloads has been set]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_MaxConnections)
en: No limit
eu: Mugarik ez

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_SpeedLimit)
en: Speed Limit
eu: Abiaduraren muga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dllimitlb)
en: Global &download limit:
eu: &Deskarga globalen muga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Global &upload limit:
eu: &Igoera globalen muga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_per_transfer)
en: Per transfer:
eu: Transferentziako:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ReconnectOnBroken)
en: Reconnect on Broken Connection
eu: Konektatu berriro konexioa haustean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_retries_2)
en: Number of retries:
eu: Saiakera kopurua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_after_2)
en: Retry after:
eu: Saiatu berriro:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_ReconnectDelay)
en:  sec
eu:  seg.

en: Could not open KWallet
eu: Ezin izan da KWallet ireki

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_WebinterfaceEnabled)
en: Enable Web Interface
eu: Gaitu web interfazea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Port:
eu: Ataka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userLabel)
en: User:
eu: Erabiltzailea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Include
eu: Sartu

en: Exclude
eu: Kanpoan utzi

note: i18n: ectx: label, entry (HistoryColumnWidths), group (Geometry)
en: The width of the columns in the history view
eu: Zutabeen zabalera historiaren ikuspegian

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Turn Off Computer
eu: Itzali ordenagailua

en: Hibernate Computer
eu: Hibernatu ordenagailua

en: Suspend Computer
eu: Eseki ordenagailua

en: Appearance
eu: Itxura

en: Change appearance settings
eu: Aldatu itxuraren ezarpenak

en: Groups
eu: Taldeak

en: Manage the groups
eu: Kudeatu taldeak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, networkGroupBox)
en: Network
eu: Sarea

en: Network and Downloads
eu: Sarea eta deskargak

en: Web Interface
eu: Web interfazea

en: Control KGet over a Network or the Internet
eu: Kontrolatu KGet sare lokaletik edo Internet bidez

en: Verification
eu: Balidazioa

[ctx: integration of KGet with other applications]
en: Integration
eu: Integrazioa

[ctx: Advanced Options]
en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Advanced Options
eu: Aukera aurreratuak

en: Transfer Plugins
eu: Transferentziaren pluginak

en: New Group
eu: Talde berria

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ChecksumAutomaticVerification)
en: Automatic checksums verification
eu: Kontrol-baturaren egiaztaketa automatikoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Used checksum:
eu: Erabilitako kontrol-batura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Weak (fastest)
eu: Ahula (azkarrena)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_5)
en: Strong (recommended)
eu: Indartsua (gomendatua)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_6)
en: Strongest (slowest)
eu: Indartsuena (motelena)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, signatureGroup) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, signature) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sigGroup)
en: Signature
eu: Sinadura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SignatureAutomaticVerification)
en: Automatic verification
eu: Egiaztaketa automatikoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SignatureAutomaticDownloading)
en: Automatic downloading of missing keys
eu: Falta diren gakoen deskarga automatikoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Keyservers:
eu: Gako-zerbitzariak:

en: Error
eu: Errorea

en: Filesize is larger than maximum file size supported by VFAT.
eu: Fitxategiaren tamaina VFAT-ek onartutako gehienezkoa baino handiagoa da.

[ctx: A mirror is removed when the file has the wrong download size]
en: %1 removed as it did report a wrong file size.
eu: %1 kendu egin da fitxategiaren okerreko tamaina dela eta.

[ctx: file in a filesystem]
en: File
eu: Fitxategia

[ctx: status of the download]
en: Status
eu: Egoera

[ctx: size of the download]
en: Size
eu: Tamaina

[ctx: checksum of a file]
en: Checksum
eu: Kontrol-batura

[ctx: signature of a file]
en: Signature
eu: Sinadura

en: No server for downloading keys is specified in settings. Downloading aborted.
eu: Ez da gakoak deskargatzeko zerbitzaririk zehaztu ezarpenetan. Deskarga abortatuta.

en: No key server
eu: Ez dago gakoen zerbitzaririk

en: No useful key server found, key not downloaded. Add more servers to the settings or restart KGet and retry downloading.
eu: Ez da gakoen zerbitzari erabilgarririk aurkitu. Ez da gakorik deskargatu. Gehitu zerbitzari gehiago ezarpenei edo berrabiarazi KGet eta saiatu berriro deskargatzen.

en: Are you sure that you want to remove the group named %1?
eu: Ziur zaude %1 izeneko taldea ezabatu nahi duzula?

en: Remove Group
eu: Kendu taldea

en: Are you sure that you want to remove the following groups?
eu: Ziur zaude honako taldeak ezabatu nahi dituzula?

en: Remove groups
eu: Kendu taldeak

en: Download added
eu: Deskarga gehituta

en: <p>The following transfer has been added to the download list:</p>
eu: <p>Honako transferentzia gehitu zaio deskargen zerrendari:</p>

en: <p>The following transfers have been added to the download list:</p>
eu: <p>Honako transferentziak gehitu zaizkio deskargen zerrendari:</p>

en: My Downloads
eu: Nere deskargak

en: The file %1 already exists.
    Overwrite?
eu: %1 fitxategia dagoeneko existitzen da.
    Gainidatzi?

en: Overwrite existing file?
eu: Dagoen fitxategia gainidatzi?

en: Unable to save to: %1
eu: Ezin da hemen gorde: %1

en: <p>The following URL cannot be downloaded, its protocol is not supported by KGet:</p> | <p>The following URLs cannot be downloaded, their protocols are not supported by KGet:</p>
eu[0]: <p>Ezin da honako URLa deskargatu. KGet-ek ez du haren protokoloa onartzen:</p>
eu[1]: <p>Ezin dira honako URLak deskargatu. KGet-ek ez ditu haien protokoloa onartzen:</p>

en: Protocol unsupported
eu: Onartu gabeko protokoloa

en: New Download
eu: Deskarga berria

en: Enter URL:
eu: Sartu URLa:

en: Save As
eu: Gorde honela

en: Malformed URL:
    %1
eu: Gaizki osatutako URLa:
    %1

en: Malformed URL, protocol missing:
    %1
eu: Gaizki osatutako URLa, protokoloa falta da:
    %1

en: You have already completed a download from the location: 
    
    %1
    
    Download it again?
eu: Helbide honetatik deskarga burutu duzu:
    
    %1
    
    Deskargatu berriro?

en: Download it again?
eu: Deskargatu berriro?

en: You have a download in progress from the location: 
    
    %1
    
    Delete it and download again?
eu: Helbide honetatik deskargatzen ari zara:
    
    %1
    
    Ezabatu eta deskargatu berriro?

en: Delete it and download again?
eu: Ezabatu eta deskargatu berriro?

en: Directory is not writable
eu: Direktorioan ezin da idatzi

en: You have already downloaded that file from another location.
    
    Download and delete the previous one?
eu: Jadanik fitxategia beste helbide batetik deskargatu duzu.
    
    Deskargatu eta aurrekoa ezabatu?

en: File already downloaded. Download anyway?
eu: Fitxategia dagoeneko deskargatuta. Deskargatu dena den?

en: You are already downloading the same file
eu: Jadanik fitxategi berdina deskargatu duzu

en: File already exists
eu: Fitxategia badago lehendik ere

en: Internet connection established, resuming transfers.
eu: Interneteko konexioa ezarrita. Transferentziak jarraitzen.

en: No internet connection, stopping transfers.
eu: Ez dago Interneteko konexiorik. Transferentziak gelditzen.

en: Plugin loader could not load the plugin: %1.
eu: Plugin kargatzaileak ezin du plugina kargatu: %1

en: Not deleting
    %1
    as it is a directory.
eu: %1
    ez da ezabatuko
    direktorio bat delako.

en: Not deleting
    %1
    as it is not a local file.
eu: %1
    ez da ezabatuko
    ez delako lokaleko fitxategi bat.

en: Download completed
eu: Deskarga amaituta

en: Download started
eu: Deskarga hasita

en: Resolve
eu: Ebatzi

en: KGet is now closing, as all downloads have completed.
eu: KGet itxi egingo da, deskarga guztiak osatu direlako.

en: The computer will now turn off, as all downloads have completed.
eu: Ordenagailua itzali egingo da orain, deskarga guztiak osatu direlako.

[ctx: Shutting down computer]
en: Shutdown
eu: Itzali

en: The computer will now suspend to disk, as all downloads have completed.
eu: Ordenagailua eseki egingo da orain, deskarga guztiak osatu direlako.

[ctx: Hibernating computer]
en: Hibernating
eu: Hibernatzen

en: The computer will now suspend to RAM, as all downloads have completed.
eu: Ordenagailuak RAM eseki egingo du, deskarga guztiak osatu direlako.

[ctx: Suspending computer]
en: Suspending
eu: Esekitzen

[ctx: abort the proposed action]
en: Abort
eu: Abortatu

en: <p>All transfers have been finished.</p>
eu: <p>Transferentzia guztiak amaitu dira.</p>

en: Downloads completed
eu: Deskargak amaituta

en: KGet is downloading %1 file | KGet is downloading %1 files
eu[0]: KGet fitxategi %1 deskargatzen ari da
eu[1]: KGet %1 fitxategi deskargatzen ari da

en: KGet Transfer
eu: KGet-en transferentzia

en: Error trying to get %1
eu: Errorea %1 eskuratzen saiatzean

en: The key to verify the signature is missing, do you want to download it?
eu: Sinadura egiaztatzeko gakoa falta da. Deskargatzea nahi duzu?

en: The signature could not be verified for %1. See transfer settings for more information.
eu: Ezin izan da %1(e)n sinadura egiaztatu. Ikus transferentziaren ezarpenak informazio gehiagorako.

en: Signature not verified
eu: Sinadura ez da egiaztatu

en: Downloading....
eu: Deskargatzen...

[ctx: transfer state: delayed]
en: Delayed
eu: Atzeratuta

[ctx: transfer state: stopped]
en: Stopped
eu: Geldituta

[ctx: transfer state: aborted]
en: Aborted
eu: Abortatuta

[ctx: transfer state: finished]
en: Finished
eu: Amaituta

[ctx: changing the destination of the file]
en: Changing destination
eu: Helburua aldatzen

en: 1 Item | %1 Items
eu[0]: Elementu 1
eu[1]: %1 elementu

[ctx: start transfergroup downloads]
en: Start
eu: Hasi

[ctx: stop transfergroup downloads]
en: Stop
eu: Gelditu

[ctx: not available]
en: n/a
eu: e/e

en: Stalled
eu: Trabatuta

[ctx: name of download]
en: Name
eu: Izena

[ctx: status of download]
en: Status
eu: Egoera

[ctx: size of download]
en: Size
eu: Tamaina

[ctx: progress of download]
en: Progress
eu: Aurrerapena

[ctx: speed of download]
en: Speed
eu: Abiadura

[ctx: remaining time of download]
en: Remaining Time
eu: Geratzen den denbora

en: Question
eu: Galdera

en: Appl&y to all
eu: &Aplikatu denei

en: No download directory specified.
eu: Ez da deskargen direktoriorik zehaztu.

en: Invalid download directory specified.
eu: Deskargen baliogabeko direktorioa zehaztu da.

en: Download directory is not writeable.
eu: Deskargen direktorioa ez da idazgarria.

en: No download destination specified.
eu: Ez da deskargen helbururik zehaztu.

en: Invalid download destination specified.
eu: Deskargen baliogabeko helburua zehaztu da.

en: Download destination is not writeable.
eu: Deskargen helburua ez da idazgarria.

en: No URL specified.
eu: Ez da URLa zehaztu.

en: Malformed URL.
eu: Gaizki osatutako URLa.

en: Malformed URL, protocol missing.
eu: Gaizki osatutako URLa, protokoloa falta da.

en: Malformed URL, host missing.
eu: Gaizki osatutako URLa, ostalaria falta da.

en: Invalid download directory specified:
    %1
eu: Deskargen baliogabeko direktorioa zehaztu da:
    %1

en: Download directory is not writeable:
    %1
eu: Deskargen direktorioa ez da idazgarria:
    %1

en: Invalid download destination specified:
    %1
eu: Deskargen baliogabeko helburua zehaztu da:
    %1

en: Download destination is not writeable:
    %1
eu: Deskargen helburua ez da idazgarria:
    %1

en: Malformed URL, host missing:
    %1
eu: Gaizki osatutako URLa, ostalaria falta da:
    %1

en: File already exists. Overwrite it?
eu: Fitxategia badago lehendik ere. Gainidatzi?

en: You have already downloaded that file from another location.
    Download and delete the previous one?
eu: Jadanik fitxategia beste helbide batetik deskargatu duzu.
    Deskargatu eta aurrekoa ezabatu?

en: You are already downloading that file from another location.
    Download and delete the previous one?
eu: Jadanik fitxategia beste helbide batetik deskargatzen ari zara.
    Deskargatu eta aurrekoa ezabatu?

en: You have already completed a download from that location. Download it again?
eu: Helbide horretatik deskarga burutu duzu. Deskargatu berriro?

en: You have a download in progress from that location.
    Delete it and download again?
eu: Helbide horretatik deskargatzen ari zara.
    Ezabatu eta deskargatu berriro?

en: File already exists:
    %1
    Overwrite it?
eu: %1
    fitxategia dagoeneko existitzen da.
    Gainidatzi?

en: Malformed URLs.
eu: Gaizki osatutako URLak.

en: Malformed URLs, protocol missing.
eu: Gaizki osatutako URLak, protokoloa falta da.

en: Malformed URLs, host missing.
eu: Gaizki osatutako URLak, ostalaria falta da.

en: Malformed URLs:
    %1
eu: Gaizki osatutako URLak:
    %1

en: Malformed URLs, protocol missing:
    %1
eu: Gaizki osatutako URLak, protokoloa falta da:
    %1

en: Malformed URLs, host missing:
    %1
eu: Gaizki osatutako URLak, ostalaria falta da:
    %1

en: Destinations are not writable:
    %1
eu: Helburuak ez dira idazgarriak:
    %1

en: Files exist already. Overwrite them?
eu: Fitxategiak badaude lehendik ere. Gainidatzi?

en: You have already completed downloads at those destinations. Download them again?
eu: Deskargak burutu dituzu helburu horietan. Deskargatu haiek berriro?

en: You have downloads in progress to these destinations.
    Delete them and download again?
eu: Helburu horietara deskargatzen ari zara.
    Ezabatu haiek eta deskargatu berriro?

en: You have already completed downloads from these locations. Download them again?
eu: Helbide horietatik deskargak burutu dituzu. Deskargatu haiek berriro?

en: You have downloads in progress from these locations.
    Delete them and download again?
eu: Helbide horietatik deskargatzen ari zara.
    Ezabatu haiek eta deskargatu berriro?

en: Files exist already:
    %1
    Overwrite them?
eu: Fitxategiak badaude lehendik ere:
    %1
    Gainidatzi?

en: You have already completed downloads at those destinations: 
    
    %1
    
     Download them again?
eu: Deskargak burutu dituzu helburu horietan:
    
    %1
    
    Deskargatu haiek berriro?

en: You have downloads in progress to these destinations: 
    
    %1
    
    Delete them and download again?
eu: Helburu horietara deskargatzen ari zara:
    
    %1
    
    Ezabatu haiek eta deskargatu berriro?

en: You have already completed downloads from these locations: 
    
    %1
    
    Download them again?
eu: Helbide horietatik deskargak burutu dituzu:
    
    %1
    
    Deskargatu haiek berriro?

en: You have downloads in progress from these locations: 
    
    %1
    
    Delete them and download again?
eu: Helbide horietatik deskargatzen ari zara:
    
    %1
    
    Ezabatu haiek eta deskargatu berriro?

[ctx: the type of the hash, e.g. MD5]
en: Type
eu: Mota

[ctx: verification-result of a file, can be true/false]
en: Verified
eu: Egiaztatuta

en: Unable to start WebInterface: Could not open KWallet
eu: Ezin da WebInterface abiarazi. Ezin izan da KWallet ireki

[ctx: @info]
en: Unable to start WebInterface: %1
eu: Ezin da WebInterface abiarazi: %1

[ctx: @label]
en: KGet Web Interface
eu: KGet web interfazea

[ctx: @label number]
en: Nr
eu: Zbk

[ctx: @label]
en: File name
eu: Fitxategi-izena

[ctx: @label Progress of transfer]
en: Finished
eu: Amaituta

[ctx: @label Speed of transfer]
en: Speed
eu: Abiadura

[ctx: @label Status of transfer]
en: Status
eu: Egoera

[ctx: @action:button start a transfer]
en: Start
eu: Hasi

[ctx: @action:button]
en: Stop
eu: Gelditu

[ctx: @action:button]
en: Remove
eu: Kendu

[ctx: @label Download from]
en: Source:
eu: Iturburua:

[ctx: @label Save download to]
en: Saving to:
eu: Gorde hemen:

[ctx: @label Title in header]
en: Web Interface
eu: Web interfazea

[ctx: @action]
en: Settings
eu: Ezarpenak

[ctx: @action]
en: Refresh
eu: Freskatu

[ctx: @action]
en: Enter URL:
eu: Sartu URLa:

[ctx: @action:button]
en: OK
eu: Ados

[ctx: @action Refresh download list every x (seconds)]
en: Refresh download list every
eu: Freskatu deskargen zerrenda:

[ctx: @action (Refresh very x )seconds]
en: seconds
eu: segundoro

[ctx: @action:button]
en: Save Settings
eu: Gorde ezarpenak

[ctx: @title]
en: Downloads
eu: Deskargak

[ctx: @label text in footer]
en: KGet Web Interface | Valid XHTML 1.0 Strict &amp; CSS
eu: KGet web interfazea | Baliozko XHTML 1.0 Strict eta CSS

en: Maintainer, Core Developer, Torrent Plugin Author
eu: Mantentzailea. Garatzaile nagusia, Torrent pluginaren egilea

en: Core Developer
eu: Garatzaile nagusia

en: Core Developer, Multithreaded Plugin Author
eu: Garatzaile nagusia, hainbat haritako pluginaren egilea

en: Developer
eu: Garatzailea

en: Mms Plugin Author
eu: Mms pluginaren egilea

en: Former Developer
eu: Hasierako garatzailea

en: BTCore (KTorrent) Developer
eu: BTCore (KTorrent) garatzailea

en: Design of Web Interface
eu: Web interfazearen diseinua

en: Start KGet with drop target
eu: Abiarazi KGet jaregiteko helburuarekin

en: Start KGet with hidden main window
eu: Abiarazi KGet ezkutatutako leiho nagusiarekin

en: Start KGet without drop target animation
eu: Abiarazi KGet jaregiteko helburuaren animaziorik gabe

en: Execute Unit Testing
eu: Exekutatu probako unitatea

en: URL(s) to download
eu: Deskargatzeko URLak

en: &New Download...
eu: Deskarga &berria...

en: Opens a dialog to add a transfer to the list
eu: Elkarrizketa-koadroa irekitzen du transferentzia bat zerrendari gehitzeko

en: &Import Transfers...
eu: &Inportatu transferentziak...

en: Imports a list of transfers
eu: Inportatu transferentzien zerrenda

en: &Export Transfers List...
eu: &Esportatu transferentzia-zerrenda...

en: Exports the current transfers into a file
eu: Esportatu uneko transferentziak fitxategi batera

en: &Create a Metalink...
eu: &Sortu Metalink bat...

en: Creates or modifies a metalink and saves it on disk
eu: Metalink bat sortu edo aldatu eta diskoan gordetzen du

en: Top Priority
eu: Gehienezko lehentasuna

en: Download selected transfer first
eu: Deskargatu hautatutako transferentzia lehenbizi

en: Least Priority
eu: Gutxieneko lehentasuna

en: Download selected transfer last
eu: Deskargatu hautatutako transferentzia azken

en: Increase Priority
eu: Handiagotu lehentasuna

en: Increase priority for selected transfer
eu: Handiagotu hautatutako transferentziaren lehentasuna

en: Decrease Priority
eu: Gutxiagotu lehentasuna

en: Decrease priority for selected transfer
eu: Gutxiagotu hautatutako transferentziaren lehentasuna

en: Delete Group | Delete Groups
eu[0]: Ezabatu taldea
eu[1]: Ezabatu taldeak

en: Delete selected group
eu: Ezabatu hautatutako taldea

en: Rename Group... | Rename Groups...
eu[0]: Aldatu taldearen izena...
eu[1]: Aldatu taldeen izenak...

en: Set Icon...
eu: Ezarri ikonoa...

en: Select a custom icon for the selected group
eu: Hautatu ikono pertsonalizatua hautatutako taldearentzako

en: Auto-Paste Mode
eu: Auto-itsatsi modua

en: <b>Auto paste</b> button toggles the auto-paste mode on and off.
    When set, KGet will periodically scan the clipboard for URLs and paste them automatically.
eu: <b>Auto itsatsi</b> botoiak automatikoki itsasteko modua aktibatu eta desaktibatzen du.
    Ezartzean, KGet-ek periodikoki URL bila arbela arakatuko du, eta automatikoki itsatsiko ditu.

en: Use KGet as Konqueror Download Manager
eu: Erabili KGet Konqueror-eko deskarga-kudeatzaile gisa

[ctx: delete selected transfer item]
en: Remove Selected
eu: Kendu hautatutakoa

en: Removes selected transfer and deletes files from disk if it's not finished
eu: Hautatutako transferentzia kendu eta amaitu gabeko fitxategiak diskotik ezabatzen ditu

[ctx: delete all finished transfers]
en: Remove All Finished
eu: Kendu amaitutako denak

en: Removes all finished transfers and leaves all files on disk
eu: Amaitutako transferentzia guztiak kendu eta fitxategi guztiak diskoan uzten ditu

[ctx: redownload selected transfer item]
en: Redownload Selected
eu: Deskargatu berriro hautatutakoa

en: Start All
eu: Hasi denak

en: Starts / resumes all transfers
eu: Transferentzia guztiak hasten/jarraitzen ditu

en: Start Selected
eu: Hasi hautatutakoa

en: Starts / resumes selected transfer
eu: Hautatutako transferentzia hasten/jarraitzen du

en: Pause All
eu: Pausarazi denak

en: Pauses all transfers
eu: Transferentzia guztiak pausarazten ditu

en: Stop Selected
eu: Gelditu hautatutakoa

en: Pauses selected transfer
eu: Hautatutako transferentzia pausarazten du

en: Start
eu: Hasi

en: Pause
eu: Pausarazi

en: Open Destination
eu: Ireki helburua

en: Open File
eu: Ireki fitxategia

en: Show Details
eu: Erakutsi xehetasunak

en: Copy URL to Clipboard
eu: Kopiatu URLa arbelean

en: &Transfer History
eu: &Transferentzien historia

en: &Group Settings
eu: &Taldearen ezarpenak

en: &Transfer Settings
eu: &Transferentziaren ezarpenak

en: Import &Links...
eu: Inportatu &estekak...

en: This is the first time you have run KGet.
    Would you like to enable KGet as the download manager for Konqueror?
eu: KGet abiatu duzun lehenengo aldia da.
    KGet Konqueror-eko deskarga-kudeatzaile gisa erabili nahi duzu?

en: Konqueror Integration
eu: Konqueror-ekin integrazioa

en: Enable
eu: Gaitu

en: Do Not Enable
eu: Ez gaitu

en: All Openable Files
eu: Fitxategi irekigarri guztiak

[ctx: window title including overall download progress in percent]
en: KGet - %1%
eu: KGet - % %1

en: Some transfers are still running.
    Are you sure you want to close KGet?
eu: Transferentzia batzuk oraindik martxan daude.
    Ziur zaude KGet itxi nahi duzula?

en: Confirm Quit
eu: Berretsi irtetea

en: KGet Transfer List
eu: KGet transferentzia-zerrenda

en: Text File
eu: Testu-fitxategia

en: Export Transfers
eu: Esportatu transferentziak

en: Enter Group Name
eu: Sartu taldearen izena

en: Group name:
eu: Taldearen izena:

en: Are you sure you want to delete the selected transfer? | Are you sure you want to delete the selected transfers?
eu[0]: Ziur zaude hautatutako transferentzia ezabatu nahi duzula?
eu[1]: Ziur zaude hautatutako transferentziak ezabatu nahi dituzula?

en: Confirm transfer delete
eu: Berretsi transferentzia ezabatzea

en: KGet has been temporarily disabled as download manager for Konqueror. If you want to disable it forever, go to Settings->Advanced and disable "Use as download manager for Konqueror".
eu: KGet desgaitu egin da aldi baterako Konqueror-eko deskarga-kudeatzailea izatetik. Betirako desgaitzea nahi baduzu, joan Ezarpenak->Aurreratua eta desgaitu "Erabili KGet Konqueror-eko deskarga-kudeatzaile gisa".

en: The dropped file is a KGet Transfer List
eu: Jaregindako fitxategia KGet-en transferentzia-zerrenda bat da

en: &Download
eu: &Deskargatu

en: &Load transfer list
eu: &Kargatu transferentzia-zerrenda

en: Advanced Details for %1
eu: %1(r)en xehetasun aurreratuak

en: Files
eu: Fitxategiak

en: Trackers
eu: Aztarnariak

en: Webseeds
eu: Web-haziak

en: Chunk
eu: Pusketa

en: Progress
eu: Aurrerapena

en: Peer
eu: Parekoa

en: Down Speed
eu: Deskargen abiadura

en: Number of the chunk
eu: Pusketa kopurua

en: Download progress of the chunk
eu: Pusketaren deskargaren aurrerapena

en: Which peer we are downloading it from
eu: Zein parekotik deskargatzen ari garen

en: Download speed of the chunk
eu: Pusketaren deskargaren abiadura

en: Which files the chunk is located in
eu: Pusketa zein fitxategietan kokatuta dagoen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Chunks
eu: Pusketak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total:
eu: Guztira:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Currently downloading:
eu: Unean deskargatzen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Downloaded:
eu: Deskargatuta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Excluded:
eu: Kanporatuta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
eu: Falta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
eu: Tamaina:

[ctx: Open file]
en: Open
eu: Ireki

en: Download first
eu: Deskargatu aurrena

en: Download normally
eu: Deskargatu era arruntean

en: Download last
eu: Deskargatu azkena

en: Do Not Download
eu: Ez deskargatu

en: Delete File(s)
eu: Ezabatu fitxategiak

en: Move File
eu: Aldatu fitxategia lekuz

en: Collapse Folder Tree
eu: Tolestu karpetaren zuhaitza

en: Expand Folder Tree
eu: Zabaldu karpetaren zuhaitza

en: You will lose all data in this file, are you sure you want to do this? | You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
eu[0]: Fitxategi honetako datu guztiak galduko dituzu, ziur zaude hori egin nahi duzula?
eu[1]: Fitxategi hauetako datu guztiak galduko dituzu, ziur zaude hori egin nahi duzula?

en: Select a directory to move the data to.
eu: Hautatu direktorioa datuak horra eramateko.

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: Preview
eu: Aurrebista

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
eu: Osatutako %-koa

[ctx: Download first]
en: First
eu: Aurrena

[ctx: Download last]
en: Last
eu: Azkena

[ctx: Download Normal (not as first or last)]
en: Normal
eu: Normala

[ctx: Preview available]
en: Available
eu: Erabilgarri

[ctx: Preview pending]
en: Pending
eu: Zain

[ctx: No preview available]
en: No
eu: Ez

en: %1 %
eu: % %1

[ctx: Download normally(not as first or last)]
en: Normal
eu: Normala

[ctx: preview available]
en: Available
eu: Erabilgarri

en: Kick Peer
eu: Kanporatu parekoa

en: Ban Peer
eu: Debekatu parekoa

[ctx: Choked]
en: Yes
eu: Bai

[ctx: Not choked]
en: No
eu: Ez

[ctx: Snubbed]
en: Yes
eu: Bai

[ctx: Not snubbed]
en: No
eu: Ez

[ctx: Interested]
en: Yes
eu: Bai

[ctx: Not Interested]
en: No
eu: Ez

[ctx: Interesting]
en: Yes
eu: Bai

[ctx: Not Interesting]
en: No
eu: Ez

en: IP Address
eu: IP helbidea

en: Client
eu: Bezeroa

en: Up Speed
eu: Igoeren abiadura

en: Choked
eu: Oztopatuta

en: Snubbed
eu: Erdeinatuta

en: Availability
eu: Eskuragarritasuna

en: Score
eu: Puntuazioa

en: Upload Slot
eu: Igoerako erretena

en: Requests
eu: Eskaerak

en: Downloaded
eu: Deskargatuta

en: Uploaded
eu: Igota

en: Interested
eu: Interesatua

en: Interesting
eu: Interesgarria

en: IP address of the peer
eu: Parekoaren IP helbidea

en: Which client the peer is using
eu: Parekoak darabilen bezeroa

en: Download speed
eu: Deskargaren abiadura

en: Upload speed
eu: Igoeraren abiadura

en: Snubbed means the peer has not sent us any data in the last 2 minutes
eu: Parekoak azken 2 minututan daturik ez digula bidali adierazten du erdeinatuta egoteak

en: How much of the torrent's data the peer has
eu: Parekoak zenbat torrent-eko datuak dituen

en: Whether or not the peer has DHT enabled
eu: Parekoak DHT gaitu duen edo ez

en: The score of the peer. KTorrent uses this to determine who to upload to.
eu: Parekoaren puntuazioa. KTorrent-ek hau erabiltzen du zeini igo zehazteko.

en: Only peers which have an upload slot will get data from us
eu: Igoerako erreten bat duten parekoek soilik lor dezakete datuak gugandik

en: The number of download and upload requests
eu: Deskargatzeko eta igotzeko eskaeren kopurua

en: How much data we have downloaded from this peer
eu: Zenbat datu deskargatu ditugun pareko honetatik

en: How much data we have uploaded to this peer
eu: Zenbat datu igo dizkiogun pareko honi

en: Whether the peer is interested in downloading data from us
eu: Parekoa gugandik datuak deskargatzeko interesa duen edo ez

en: Whether we are interested in downloading from this peer
eu: Pareko honetatik deskargatzeko interesa dugun edo ez

en: File
eu: Fitxategia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Size
eu: Tamaina

en: Url
eu: URLa

en: Status
eu: Egoera

en: Seeders
eu: Ereileak

en: Leechers
eu: Izainak

en: Times Downloaded
eu: Deskargatutako aldiak

en: Next Update
eu: Hurrengo eguneraketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_add_tracker)
en: Add Tracker
eu: Gehitu aztarnaria

en: Enter the URL of the tracker:
eu: Sartu aztarnariaren URLa.

en: There already is a tracker named <b>%1</b>.
eu: <b>%1</b> izeneko aztarnaria badago lehendik ere.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
eu: Kendu aztarnaria

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_change_tracker)
en: Change Tracker
eu: Aldatu aztarnaria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_scrape)
en: Update Trackers
eu: Eguneratu aztarnariak

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
eu: Leheneratu lehenetsiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, enginesTreeWidget)
en: URL
eu: URLa

en: Speed
eu: Abiadura

en: Cannot add the webseed %1, it is already part of the list of webseeds.
eu: Ezin da %1 web-hazia gehitu, web-hazien zerrendaren zati da jadanik.

en: Cannot remove webseed %1, it is part of the torrent.
eu: Ezin da %1 web-hazia kendu, torrent-aren zati delako.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_webseed)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed to add to the torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Only http webseeds are supported.</p></body></html>
eu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Web-hazia torrent-ari gehitzeko.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Oharra: </span>soilik http bidezko web-haziak daude onartuta.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Webseed
eu: Gehitu web-hazia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Webseed
eu: Kendu web-hazia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Stats
eu: Estatistikak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Seeders:
eu: Ereileak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Download speed:
eu: Deskargaren abiadura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Leechers:
eu: Izainak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Upload speed:
eu: Igoeraren abiadura:

[ctx: chunks left]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left:
eu: Falta:

[ctx: all chunks]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: All:
eu: Denak:

[ctx: source-file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Source:
eu: Iturburua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, destLabel)
en: Saving to:
eu: Hemen gordetzen:

en: Select a default torrent folder
eu: Hautatu torrent-aren karpeta lehenetsia

en: Select a default temporary folder
eu: Hautatu aldi baterako karpeta lehenetsia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadLimitLabel)
en: Upload limit per transfer:
eu: Igoeren muga transferentziako:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadBox)
en: No Limit
eu: Mugarik ez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, downloadLabel)
en: Download limit per transfer:
eu: Deskargen muga transferentziako:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, utpBox)
en: Enable UTP protocol
eu: Gaitu UTP protokoloa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, folderGroupBox)
en: Folders
eu: Karpetak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, torrentFolderLabel)
en: Default torrent folder:
eu: Torrent-en karpeta lehenetsia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preallocBox)
en: Pre-allocate disk space
eu: Aurre-alokatu diskoaren lekua

en: Downloading Torrent File....
eu: Torrent fitxategia deskargatzen...

[ctx: transfer state: downloading]
en: Downloading....
eu: Deskargatzen...

en: Cannot add a tracker to a private torrent.
eu: Ezin zaio aztarnari bat torrent pribatuari gehitu.

en: Torrent file does not exist
eu: Torrent fitxategia ez da existitzen

en: Analyzing torrent....
eu: Torrent-a analizatzen...

en: Cannot initialize port...
eu: Ezin da ataka hasieratu...

[ctx: Transfer status: seeding]
en: Seeding....
eu: Hazia jartzen...

en: Cannot initialize libktorrent. Torrent support might not work.
eu: Ezin da libktorrent hasieratu. Torrent-en euskarriak ez du funtzionatuko.

en: &Advanced Details
eu: Xehetasun &aurreratuak

en: &Scan Files
eu: &Eskaneatu fitxategiak

en: Error scanning data: %1
eu: Errorea datuak aztertzean: %1

en: Scanning data of <b>%1</b> :
eu: Errorea <b>%1</b>(r)en datuak aztertzean:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, torrent_label)
en: Scanning data of torrent:
eu: Torrent-aren datuak aztertzen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Number of chunks found:
eu: Aurkitutako pusketa kopurua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Number of chunks failed:
eu: Hutsegindako pusketa kopurua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of chunks not downloaded:
eu: Deskargatu gabeko pusketa kopurua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of chunks downloaded:
eu: Deskargatutako pusketa kopurua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, cancel)
en: Cancel
eu: Utzi

en: Append
eu: Erantsi

en: Replace file
eu: Ordeztu fitxategia

en: Replace file-ending
eu: Ordeztu fitxategi-amaiera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Change string:
eu: Aldatu katea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mode:
eu: Modua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Checksum type:
eu: Kontrol-batura mota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Result:
eu: Emaitza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: label
eu: etiketa

en: Add item
eu: Gehitu elementua

en: %1 would become %2
eu: %1 %2(e)n bihurtuko da

[ctx: the string that is used to modify an url]
en: Change string
eu: Aldatu katea

[ctx: the mode defines how the url should be changed]
en: Change mode
eu: Aldatu modua

[ctx: the type of the checksum e.g. md5]
en: Checksum type
eu: Kontrol-batura mota

note: i18n: ectx: label, entry (SearchStrings), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (SearchEnginesNameList), group (SearchEngines)
en: List of the available search engines
eu: Bilaketa-motor erabilgarrien zerrenda

note: i18n: ectx: label, entry (UrlChangeModeList), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (ChecksumTypeList), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (PathList), group (UserScripts) i18n: ectx: label, entry (SearchEnginesUrlList), group (SearchEngines)
en: List of the available search engine URLs
eu: Bilaketa-motor erabilgarrien URLen zerrenda

[ctx: Transfer state: processing script]
en: Processing script....
eu: Script-a prozesatzen...

[ctx: Transfer State: Finished]
en: Finished
eu: Amaituta

[ctx: Transfer State: Aborted]
en: Aborted
eu: Abortatuta

[ctx: Configure script]
en: Configure script
eu: Konfiguratu script-a

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: User Scripts
eu: Erabiltzailearen script-ak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, scriptTreeWidget)
en: Path
eu: Bide-izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, scriptTreeWidget)
en: RegExp
eu: Adi.Erreg.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, scriptTreeWidget)
en: Description
eu: Azalpena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newScriptButton)
en: New Script....
eu: Script berria...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeScriptButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEngineBt)
en: Remove
eu: Kendu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editScriptButton)
en: Edit....
eu: Editatu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureScriptButton)
en: Configure....
eu: Konfiguratu...

en: Add New Script
eu: Gehitu script berria

en: Edit Script
eu: Editatu script-a

en: Set Script File
eu: Ezarri script-aren fitxategia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scriptUrlRegexpLabel)
en: Regexp:
eu: Adi.Erreg.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scriptPathLabel)
en: Path:
eu: Bide-izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scriptDescriptionLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Description:
eu: Azalpena:

note: i18n: ectx: label, entry (UrlRegexpList), group (UserScripts)
en: List of the Regexp to match input URL
eu: Adi.Erregularren zerrenda sarrerako URLekin bat etortzeko

note: i18n: ectx: label, entry (DescriptionList), group (UserScripts)
en: List of descriptions for user scripts
eu: Azalpenen zerrenda erabiltzailearen script-entzako

note: i18n: ectx: label, entry (EnableList), group (UserScripts)
en: List of whether the script is enabled
eu: 'Script-a gaituta dagoen edo ez'-en zerrenda

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileSettingGroupBox)
en: File Settings
eu: Fitxategiaren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Filename:
eu: Fitxategi-izena:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, fileNameComboBox)
en: Use Normalized Name
eu: Erabili izen normalizatua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, fileNameComboBox)
en: Use Literal Name
eu: Erabili izen literala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qualityLabel)
en: Quality:
eu: Kalitatea:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, qualityComboBox)
en: Best Quality (.mp4)
eu: Kalitate onena (.mp4)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, qualityComboBox)
en: Normal Quality (.flv)
eu: Kalitate normala (.flv)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, loginGroupBox)
en: Provide login info of your YouTube account in order to access restricted media.
eu: Eman zure YouTube kontuaren saio-hasierako informazioa murriztutako multimediara sarbidetzeko.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, loginGroupBox)
en: Login Info
eu: Saio-hasierako informazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, usernameLabel)
en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useNetrcCheck)
en: .netrc must have a hostname called 'youtube'.
eu: 'youtube' izeneko ostalari-izena eduki behar du .netrc-ek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useNetrcCheck)
en: User .netrc file
eu: Erabiltzailearen .netrc fitxategia

[ctx: transfer state: connecting]
en: Connecting....
eu: Konektatzen...

en: The download (%1) could not be verified. Do you want to repair it?
eu: Ezin izan da deskarga (%1) egiaztatu. Konpontzea nahi duzu?

en: The download (%1) could not be verified. Do you want to redownload it?
eu: Ezin izan da deskarga (%1) egiaztatu. Berriro deskargatzea nahi duzu?

en: Verification failed.
eu: Egiaztaketak huts egin du.

en: The download could not be verified, do you want to repair (if repairing does not work the download would be restarted) it?
eu: Ezin izan da deskarga egiaztatu. Konpontzea nahi duzu (konponketak ez badu funtzionatzen, deskarga berrabiaraziko da)?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of simultaneous file downloads:
eu: Aldi bereko fitxategien deskargen kopurua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of mirrors per file:
eu: Ispilu kopurua fitxategiko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of connections per URL:
eu: Konexio kopurua URLko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Select the files you want to be downloaded.
eu: Hautatu deskargatzea nahi dituzun fitxategiak .

en: File Selection
eu: Fitxategi-hautapena

en: Downloading Metalink File....
eu: Metalink fitxategia deskargatzen...

en: A newer version of this Metalink might exist, do you want to download it?
eu: Metalink honen bertsio berriagoa dago. Deskargatzea nahi duzu?

en: Redownload Metalink
eu: Deskargatu berriro Metalink

en: Download failed, no working URLs were found.
eu: Huts egin du deskargatzean. Ez da funtzionatzen duen URLrik aurkitu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, engineNameLabel)
en: Engine name:
eu: Motorraren izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: URL:
eu: URLa:

en: Insert Engine
eu: Txertatu motorra

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Search Engines
eu: Bilaketa-motorrak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, enginesTreeWidget)
en: Engine Name
eu: Motorraren izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newEngineBt)
en: New Engine...
eu: Motor berria...

[ctx: transfer state: running]
en: Running....
eu: Exekutatzen...

[ctx: Transfer State:Finished]
en: Finished
eu: Amaituta

en: Download failed, could not access this URL.
eu: Deskargak huts egin du, ezin izan da URLa atzitu.

en: This URL does not allow multiple connections,
    the download will take longer.
eu: URL honek ez du aldi bereko hainbat konexio baimentzen.
    Deskargak luze joko du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enginesCheckBox)
en: Use search engines
eu: Erabili bilaketa-motorrak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, verificationCheckBox)
en: Search for verification information
eu: Bilatu egiaztaketaren informazioa

en: Failed to write to the file.
eu: Huts egin du fitxategian idaztean.

en: Semantic Desktop
eu: Mahaigain semantikoa

[ctx: fix position for droptarget]
en: Sticky
eu: Itsaskorra

en: Show Main Window
eu: Erakutsi leiho nagusia

en: Hide Main Window
eu: Ezkutatu leiho nagusia

en: Drop Target
eu: Jaregiteko helburua

en: You can drag download links into the drop target.
eu: Deskargen zerrenda jaregin dezakezu jaregiteko helburuan.

[ctx: %1 filename, %2 percent complete, %3 downloaded out of %4 total size]
en: %1(%2% %3/%4) Speed:%5/s
eu: %1(% %2 %3/%4) abiadura: %5/s

[ctx: %1 filename, %2 percent complete, %3 downloaded out of %4 total size, %5 status]
en: %1(%2% %3/%4) %5
eu: %1(% %2 %3/%4) abiadura: %5/s

en: Ready
eu: Prest

en: Group Settings for %1
eu: %1 taldearen ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Group Settings
eu: Taldearen ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default &folder:
eu: &Karpeta lehenetsia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Moves all transfers with the regular expression to this group
eu: Talde honen adierazpen erregularrei dagokien transferentzia guztiak lekuz aldatzen ditu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Regular &expression:
eu: Adierazpen &erregularra:

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, regExpEdit)
en: *movies*
eu: *filmak*

[ctx: No value has been set]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadSpin) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadSpin) i18n: ectx: pr
en: Not set
eu: Ez da ezarri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum &download speed:
eu: Gehienezko &deskargaren abiadura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum &upload speed:
eu: Gehienezko &igoeraren abiadura:

en: Transfer History
eu: Transferentziaren historia

en: &Open File
eu: &Ireki fitxategia

[ctx: The transfer is running]
en: Running
eu: Exekutatzen

[ctx: The transfer is stopped]
en: Stopped
eu: Geldituta

[ctx: The transfer is aborted]
en: Aborted
eu: Abortatuta

[ctx: The transfer is finished]
en: Finished
eu: Amaituta

en: Source File
eu: Iturburuko fitxategia

en: Destination
eu: Helburua

en: Time
eu: Denbora

en: File Size
eu: Fitxategi-tamaina

en: Less than 1MiB
eu: 1MiB baino gutxiago

en: Between 1MiB-10MiB
eu: 1MiB-10MiB artekoa

en: Between 10MiB-100MiB
eu: 10MiB-100MiB artekoa

en: Between 100MiB-1GiB
eu: 100MiB-1GiB artekoa

en: More than 1GiB
eu: 1GiB baino gehiago

en: Today
eu: Gaur

en: Last week
eu: Azken astea

en: Last month
eu: Azken hilabetea

en: A long time ago
eu: Duela denbora asko

[ctx: the transfer has been finished]
en: Finished
eu: Amaituta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear History
eu: Garbitu historia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: View Modes:
eu: Ikuspegiaren moduak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select Ranges:
eu: Hautatu barrutiak:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Date
eu: Data

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Host
eu: Ostalaria

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Filter history
eu: Iragazi historia

[ctx: delete selected transfer]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Delete Selected
eu: Ezabatu hautatutakoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Download
eu: Deskargatu

en: Last Month
eu: Azken hilabetea

en: Under 10MiB
eu: 10MiB azpitik

en: Between 10MiB and 50MiB
eu: 10MiB eta 50MiB artean

en: Between 50MiB and 100MiB
eu: 50MiB eta 100MiB artean

en: More than 100MiB
eu: 100MiB baino gehiago

en: Download again
eu: Deskargatu berriro

[ctx: Delete selected history-item]
en: Delete selected
eu: Ezabatu hautatutakoa

en: Open file
eu: Ireki fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (Downloads)
en: &Downloads
eu: &Deskargak

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: E&zarpenak

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
eu: &Laguntza

note: i18n: ectx: ToolBar (kget_toolbar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &File with links to import:
eu: &Fitxategia estekekin inportatzeko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, importLinks)
en: &Import Links
eu: &Inportatu estekak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show:
eu: Erakutsi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showWebContent)
en: Show &web content
eu: Erakutsi &webaren edukia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, textFilter)
en: You can use wildcards for filtering.
eu: Komodinak erabil ditzakezu iragazteko.

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, textFilter)
en: Filter files here....
eu: Iragazi fitxategiak hemen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, selectAll)
en: &Select All
eu: &Hautatu denak

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deselectAll)
en: D&eselect All
eu: &Desautatu denak

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, invertSelection)
en: Inver&t Selection
eu: &Alderantzikatu hautapena

en: Import Links
eu: Inportatu estekak

en: Contains
eu: Dauka

en: Does Not Contain
eu: Ez dauka

en: All
eu: Denak

en: Videos
eu: Bideoak

en: Images
eu: Irudiak

en: Audio
eu: Audioa

en: Archives
eu: Artxiboak

[ctx: of a filter, e.g. RegExp or Wildcard]
en: Pattern Syntax
eu: Ereduaren sintaxia

en: Escape Sequences
eu: Ihes-sekuentziak

en: Regular Expression
eu: Adierazpen erregularra

[ctx: Download the items which have been selected]
en: &Download
eu: &Deskargatu

en: Auxiliary header
eu: Goiburu laguntzailea

en: File Name
eu: Fitxategi-izena

[ctx: list header: type of file]
en: File Type
eu: Fitxategi mota

en: Location (URL)
eu: Helbidea (URLa)

en: Links in: %1 - KGet
eu: Estekak hemen: %1 - KGet

en: &Select All Filtered
eu: &Hautatu iragazitako denak

en: D&eselect All Filtered
eu: &Desautatu iragazitako denak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Identity
eu: Identitatea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Version:
eu: Bertsioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Logo:
eu: Logotipoa:

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, logo)
en: URL to the logo
eu: Logotipoaren URLa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: The language of the file
eu: Fitxategiaren hizkuntza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Language:
eu: Hizkuntza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Operating systems:
eu: Sistema eragileak:

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, os)
en: Supported OSes, separated with commas
eu: Onartutako SE, komaz bereiztuta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Copyright:
eu: Copyright-a:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Publisher:
eu: Argitaratzailea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Name:
eu: Izena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, pub_name) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, pub_url)
en: publisher
eu: argitaratzailea

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, pub_name)
en: Name of the publisher
eu: Argitaratzailearen izena

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, pub_url)
en: URL to the publisher
eu: Argitaratzailearen URLa

en: Import dropped files
eu: Inportatu jaregindako fitxategiak

[ctx: General options.]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite)
en: General
eu: Orokorra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, partialChecksums)
en: Create partial checksums
eu: Sortu kontrol-batura partzialak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: General URL:
eu: URL orokorra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Automatically create checksums for the selected types. Keep in mind that this might take a while.
eu: Sortu hautatutako moten kontrol-baturak automatikoki. Honek denbora luze eman dezake.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Enter URLs here if all the dropped files are on that server and in the same directory. For each dropped file the URL would consist of the entered part and the filename.
eu: Sartu URLak jaregindako fitxategi guztiak zerbitzari hartan eta direktorio berdinean badaude. Jaregindako fitxategi bakoitzagatik URLak sartutako zatia eta fitxategi-izena eduki behar du.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Types of the checksums:
eu: Kontrol-batura motak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Create checksums:
eu: Sortu kontrol-baturak:

[ctx: These entries are optional.]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite_2)
en: Optional
eu: Aukerakoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Optional data:
eu: Aukerako datuak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Enter information that all chosen files share.
eu: Sartu informazioa (aukeratutako fitxategi guztiek partekatzen dutena).

en: File Properties
eu: Fitxategiaren propietateak

en: Enter a filename.
eu: Sartu fitxategi-izena.

en: The filename exists already, choose a different one.
eu: Fitxategi-izena badago lehendik ere. Aukeratu beste bat.

en: Enter at least one URL.
eu: Sartu gutxienez URL bat.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Required
eu: Beharrezkoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Used Mirrors:
eu: Erabilitako ispiluak:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Recommended
eu: Gomendatua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: File size (in bytes):
eu: Fitxategi-tamaina (bytetan):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Verification:
eu: Egiaztaketa:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite)
en: Optional
eu: Aukerakoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, add_local_file)
en: Adds local files adding a lot information automatically.
eu: Fitxategi lokalak gehitzen du informazio ugari automatikoki erantsiz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, add_local_file)
en: Add local files
eu: Gehitu fitxategi lokalak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Adding local files...
eu: Fitxategi lokalak gehitzen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: General information:
eu: Informazio orokorra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Here you can enter optional general information on the metalink.
eu: Metalink-eko aukerako informazio orokorra sar dezakezu .

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Origin:
eu: Jatorria:

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, origin)
en: Web URL to the metalink
eu: Webeko URLa Metalink-entzako

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelDynamic)
en: Dynamic means that updated metalinks can be found at "Origin".
eu: Dinamikoak eguneratutako Metalink-ak 'Jatorria'n aurkituko direla adierazten du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDynamic)
en: Dynamic:
eu: Dinamikoa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, publishedGroupBox)
en: Metalink published
eu: Metalink argitaratuta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Date and time:
eu: Data eta ordua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_publishedtimeoffset) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_updatedtimeoffset)
en: Timezone offset:
eu: Ordu-zonaren desplazamendua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Negative offset:
eu: Desplazamendu negatiboa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, updatedGroupBox)
en: Metalink updated
eu: Metalink eguneratuta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: This assistant allows you to create metalinks from scratch or base them on existing metalinks. A lot of the fields are optional or recommended, so enter them if desired. The minimum is a save location, at least one file and one URL.
eu: Morroi honek Metalink-ak hutsetik edo aurrez existitzen diren beste batzuetan oinarrituz sortzea baimentzen dizu. Eremu asko aukerakoak edo gomendagarriak direnez, idatzi haietan nahi baduzu. Behintzat gordetzeko kokalekua behar da, gutxienez fitxategi eta URL bat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Save created Metalink at:
eu: Gorde sortutako Metalink:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, createButton)
en: Create new Metalink
eu: Sortu Metalink berria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, loadButton)
en: Load existing Metalink:
eu: Kargatu Metalink-a:

note: i18n: ectx: property (filter), widget (KUrlRequester, load)
en: *.metalink *.meta4|Metalink file (*.metalink *.meta4)
eu: *.metalink *.meta4|Metalink fitxategia (*.metalink *.meta4)

en: Create a Metalink
eu: Sortu Metalink bat

en: Add at least one file.
eu: Gehitu gutxienez fitxategi bat.

en: You need to set mirrors for the entries with an icon.
eu: Ispiluak ezarri behar dituzu ikonoa duten sarrerentzako.

en: General optional information for the metalink.
eu: Metalink-en aukerako informazio orokorra.

en: Unable to load: %1
eu: Ezin da kargatu: %1

en: Metalink Version 4.0 file (*.meta4)
eu: Metalink 4.0 bertsioaren fitxategia (*.meta4)

en: Metalink Version 3.0 file (*.metalink)
eu: Metalink 3.0 bertsioaren fitxategia (*.metalink)

en: Define the saving location.
eu: Definitu kokalekua gordetzeko.

[ctx: file as in file on hard drive]
en: Files
eu: Fitxategiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelMirror)
en: Mirror:
eu: Ispilua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConnections)
en: Number of connections:
eu: Konexio kopurua:

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, url)
en: Enter a URL
eu: Sartu URLa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPriority)
en: Priority:
eu: Lehentasuna:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, priority)
en: Optional: The priority of the mirror, 1 highest 999999 lowest.
eu: Aukerakoa: ispiluaren lehentasuna. 1 = altuena, 99999 baxuena.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KIntNumInput, priority)
en: not specified
eu: zehaztu gabe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLocation)
en: Location:
eu: Helbidea:

[ctx: Mirror as in server, in url]
en: Mirror
eu: Ispilua

[ctx: The priority of the mirror]
en: Priority
eu: Lehentasuna

[ctx: Number of paralell connections to the mirror]
en: Connections
eu: Konexioak

[ctx: Location = country]
en: Location
eu: Kokalekua

en: Add mirror
eu: Gehitu ispilua

en: Modify the used mirrors
eu: Aldatu erabilitako ispiluak

en: Select at least one source url.
eu: Hautatu gutxienez iturburuko URL bat.

en: Files that exist already in the current folder have been marked.
eu: Jadanik uneko karpetan dauden fitxategiak markatu dira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Destination:
eu: Helburua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: Transfer group:
eu: Transferentzia-taldea:

en: Rename File
eu: Aldatu fitxategiaren izena

en: Rename %1 to:
eu: Aldatu %1(r)en izena hona:

en: &Rename
eu: &Aldatu izena

[ctx: trust level]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: trust level]
en: Undefined
eu: Definitu gabe

[ctx: trust level]
en: Never
eu: Inoiz ere ez

[ctx: trust level]
en: Marginal
eu: Marjinala

[ctx: trust level]
en: Full
eu: Osoa

[ctx: trust level]
en: Ultimate
eu: Erabatekoa

[ctx: Signature here is meant in cryptographic terms, so the signature of a file.]
en: Signature of %1.
eu: %1(e)n sinadura.

en: This option is not supported for the current transfer.
eu: Uneko transferentziak ez du aukera hau onartzen.

en: Detached OpenPGP ASCII signature (*.asc)
eu: Desuztartutako OpenPGP ASCII sinadura (*.asc)

en: Detached OpenPGP binary signature (*.sig)
eu: Desuztartutako OpenPGP sinadura bitarra (*.sig)

en: Load Signature File
eu: Kargatu sinadura-fitxategia

en: You need to define a signature.
eu: Sinadura bat definitu behar duzu.

en: No fingerprint could be found, check if the signature is correct or verify the download.
eu: Ezin izan da hatz-markarik aurkitu. Egiaztatu sinadura zuzena dela edo egiaztatu deskarga.

en: The key has been revoked.
eu: Gakoa errebokatu egin da.

en: The key is disabled.
eu: Gakoa desgaitu egin da.

en: The key is invalid.
eu: Gakoa baliogabea da.

en: The key is expired.
eu: Gakoa iraungi egin da.

en: The key is not to be trusted.
eu: Gakoa ez da fidagarria.

en: The key is to be trusted marginally.
eu: Gakoa marjinalki fidagarria da.

en: Trust level of the key is unclear.
eu: Gakoaren fidagarritasun maila ez da garbia.

en: Unlimited
eu: Mugarik gabe

[ctx: pgp signature is verified]
en: Verified
eu: Egiaztatuta

[ctx: pgp signature is not verified]
en: Failed
eu: Huts egin du

en: Caution: Verification failed. Either you entered the wrong signature, or the data has been modified.
eu: Kontuz: egiaztaketak huts egin du. Okerreko sinadura sartu duzu, edo datuak aldatu egin dira.

en: Verification not possible. Check the entered data, whether gpg-agent is running, or whether you have an Internet connection (for retrieving keys.)
eu: Ezinezkoa da egiaztatzea. Egiaztatu sartutako datuak, gpg-agent exekutatzen ari den edo Interneteko konexiorik duzun (eskuratutako gakoentzako).

en: Feature is not supported, as KGet is not compiled with QPGME support.
eu: Eginbidea ez dago onartuta, KGet ez baita QPGME euskarriarekin konpilatu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binaryLabel)
en: Has binary PGP signature.
eu: PGP sinadura bitarra dauka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, asciiLabel)
en: Ascii PGP signature:
eu: Ascii PGP sinadura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, loadSignature)
en: Load Signature
eu: Kargatu sinadura

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, verify)
en: Verify
eu: Egiaztatu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, keyGroup)
en: Key
eu: Gakoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Issuer:
eu: Jaulkitzailea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: E-Mail:
eu: Helb. elek.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Comment:
eu: Iruzkina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Creation:
eu: Sorrera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Expiration:
eu: Iraungitze-data:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Trust:
eu: Fidagarritasuna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Fingerprint:
eu: Hatz-marka:

en: Average speed: %1/s
eu: Batez besteko abiadura: %1/s

en: %1 of %2
eu: %1 / %2

[ctx: @label transfer source]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sourceLabel)
en: Source:
eu: Iturburua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Status:
eu: Egoera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Remaining Time:
eu: Geratzen den denbora:

en: Transfer Settings for %1
eu: %1(r)en transferentzia-ezarpenak

en: Changing the destination did not work, the destination stays unmodified.
eu: Helburua aldatzeak ez du funtzionatu. Helburua aldatu gabe jarraitzen du.

en: Destination unmodified
eu: Helburua aldatu gabe

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Transfer Settings
eu: Transferentziaren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Download des&tination:
eu: Deskargen &helburua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUpload)
en: &Upload limit:
eu: &Igoeren muga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDownload)
en: &Download limit:
eu: &Deskargen muga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelShareRatio)
en: Maximum &share ratio:
eu: Gehienezko &partekatze erlazioa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, mirrors)
en: Modify the mirrors used for downloading.
eu: Aldatu deskargetan erabilitako ispiluak.

[ctx: The available mirrors (servers) for downloading]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, mirrors)
en: Mirrors
eu: Ispiluak

[ctx: verification of the download (e.g. by using MD5)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, verification)
en: Verification
eu: Egiaztaketa

en: Select columns
eu: Hautatu zutabeak

en: Transfer Details
eu: Transferentziaren xehetasunak

en: Download Manager
eu: Deskarga-kudeatzailea

[ctx: hash type as in md5t, sha1 etc.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Hash type:
eu: Hash mota:

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, newHash)
en: Enter a hash key
eu: Sartu hash-aren gakoa

en: Add checksum
eu: Gehitu kontrol-batura

en: Transfer Verification for %1
eu: %1(r)en transferentziaren egiaztaketa

en: %1 was successfully verified.
eu: %1 ongi egiaztatu da

en: Verification successful
eu: Ongi egiaztatu da

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, verify)
en: Verify the finished download with the selected checksum.
eu: Egiaztatu amaitutako deskarga hautatutako kontrol-baturarekin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, verify)
en: &Verify
eu: &Egiaztatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Verifying:
eu: Egiaztatzea:
