kopete - en to eu translation catalogue (3535 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fastLearner)
en: I am a fast learner
eu: Azkar ikasten dut

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListGroupSorting) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, trServices) i1
en: Name
eu: Izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, listServers)
en: Description
eu: Azalpena

[ctx: 1st message shown to users on first run of Kopete. Please keep the formatting.]
en: <h2>Welcome to Kopete</h2><p>Which messaging service do you want to connect to?</p>
eu: <h2>Ongi etorri Kopete-ra</h2><p>Zein mezularitzako zerbitzura konektatu nahi duzu?</p>

en: Step Two: Account Information
eu: Bigarren urratsa: kontuaren datuak

[ctx: 2nd message shown to users on first run of Kopete. Please keep the formatting.]
en: <h2>Congratulations</h2><p>You have finished configuring the account. You can add more accounts with <i>Settings->Configure</i>.  Please click the "Finish" button.</p>
eu: <h2>Zorionak</h2><p>Zure kontua konfiguratu duzu. Kontu gehiago gehitzeko erabili <i>Ezarpenak->Konfiguratu</i>. Egin klik "Amaitu" botoian.</p>

en: Cannot load the %1 protocol plugin.
eu: Ezin da '%1' protokoloaren plugina kargatu.

en: Error While Adding Account
eu: Errorea kontua gehitzean

en: This protocol does not currently support adding accounts.
eu: Protokolo honek ez du onartzen une honetan kontuak gehitzea.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAccountWizardPage1)
en: Step One: Select Messaging Service
eu: Lehenengo urratsa: hautatu mezularitza-zerbitzua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_header)
en: <h2>Welcome to the Add Account Wizard</h2>
    <p>Select the messaging service from the list below.</p>
eu: <h2>Ongi etorri Kontaktuak gehitzeko morroira.</h2>
    <p>Hautatu mezularitza zerbitzua beheko zerrendatik.</p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAccountWizardPage2)
en: Finished
eu: Amaituta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_header)
en: <h2>Congratulations</h2>
    <p>You have finished configuring the account. Please click the "Finish" button.</p>
eu: <h2>Zorionak</h2> 
    <p>Kontua konfiguratzen amaitu duzu. Egin klik "Amaitu" botoian.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Use a custom color for this account
eu: Erabili kolore pertsonalizatua kontu honetan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Account are often differentiated by the protocol icon. But if you have severals accounts of the same protocol, you may apply a color filter to that icon to differentiate accounts from the same protocols.
eu: Kontuak askotan protokoloen ikonoen bidez bereizten dira. Baina protokolo berdina darabilten kontu bat baino gehiago baduzu, koloreen iragazki bat aplika dezakezu protokolo berdina darabilten kontu desberdinak bereizteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Use &custom color
    for account:
eu: Erabili kolore pertsonalizatua
    Kontua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, mColorButton)
en: Account custom color selector
eu: Kontuaren kolore pertsonalizatuaren hautatzailea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: Connect right after Finish is pressed
eu: Konektatu "Amaitu " botoia sakatu ondoren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: If this is checked, the account will be connected right after you clicked on <i>Finished</i>.
eu: Hau hautatuta badago, kontua <i>Amaituta</i> sakatu ondoren konektatuko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: Co&nnect now
eu: Ko&nektatu orain

en: Copy Link Address
eu: Kopiatu estekaren helbidea

en: Save Conversation
eu: Gorde solasaldia

en: <qt>Could not open <b>%1</b> for writing.</qt>
eu: <qt>Ezin izan da <b>%1</b> ireki idazteko.</qt>

en: Error While Saving
eu: Errorea gordetzean

en: User Has Left
eu: Erabiltzailea joan egin da

en: Chat style could not be found, or is invalid.
eu: Ezin izan da berriketaren estiloa aurkitu, edo baliogabea da.

en: Save File as
eu: Gorde fitxategia honela

en: Wav file (*.wav)
eu: Wav fitxategia (*.wav)

en: Chat Text Edit Part
eu: Berriketa-testua editatzeko zatia

en: A simple rich text editor part
eu: Testu aberastuaren editore sinplea

en: <qt>You have received a message from <b>%1</b> in the last second. Are you sure you want to clear this chat?</qt>
eu: <qt>Honen mezu bat jaso duzu azken segundoan: <b>%1</b>. Ziur zaude berriketa hau itxi nahi duzula?</qt>

en: Unread Message
eu: Irakurri gabeko mezua

[ctx: @action:button]
en: Clear Chat
eu: Garbitu berriketa

en: <qt>You are about to leave the groupchat session <b>%1</b>.<br />You will not receive future messages from this conversation.</qt>
eu: <qt>Taldeko <b>%1</b> berriketa-saiotik irtetera zoaz.<br />Ez duzu mezu gehiago jasoko solasaldi honetatik.</qt>

en: Closing Group Chat
eu: Taldeko berriketa ixten

[ctx: @action:button]
en: Close Chat
eu: Itxi berriketa

en: <qt>You have received a message from <b>%1</b> in the last second. Are you sure you want to close this chat?</qt>
eu: <qt>Honen mezu bat jaso duzu azken segundoan: <b>%1</b>. Ziur zaude berriketa hau itxi nahi duzula?</qt>

en: You have a message send in progress, which will be aborted if this chat is closed. Are you sure you want to close this chat?
eu: Mezu bat bidaltzen ari zara, eta abortatu egingo da berriketa ixten baduzu. Ziur zaude berriketa itxi nahi duzula?

en: Message in Transit
eu: Mezua bidean

en: One other person in the chat | %1 other people in the chat
eu[0]: Beste pertsona bat berriketan
eu[1]: Beste %1 pertsona berriketan

en: %1 is typing a message
eu: %1 mezu bat idazten ari da

[ctx: %1 is a list of names]
en: %1 are typing a message
eu: %1 mezu bat idazten ari dira

en: %1 is now known as %2
eu: %1 %2 da orain

en: %1 has joined the chat.
eu: %1 berriketan sartu da.

en: %1 has left the chat.
eu: %1 irten egin da berriketatik.

en: %1 has left the chat (%2).
eu: %1 irten egin da berriketatik (%2).

en: You are now marked as %1.
eu: Orain %1 marka duzu.

en: %2 is now %1.
eu: %2 orain %1 da.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1)
en: Participants
eu: Partaideak

[ctx: @action:button]
en: Send
eu: Bidali

[ctx: @info:status]
en: Ready.
eu: Prest.

en: &Send Message
eu: &Bidali mezua

en: Send File...
eu: Bidali fitxategia...

en: Close All Chats
eu: Itxi berriketa guztiak

en: &Activate Next Active Tab
eu: &Aktibatu hurrengo fitxa aktiboa

en: &Activate Next Tab
eu: &Aktibatu hurrengo fitxa

en: &Activate Previous Tab
eu: &Aktibatu aurreko fitxa

en: Nic&k Completion
eu: &Goitizenak osatzea

en: &Detach Chat
eu: &Desuztartu berriketa

en: Close &All But This Tab
eu: Itxi &denak fitxa hau ezik

en: &Move Tab to Window
eu: &Eraman fitxa leihora

en: &Tab Placement
eu: &Fitxaren kokalekua

en: Previous History
eu: Aurreko historia

en: Next History
eu: Hurrengo historia

en: Automatic Spell Checking
eu: Egiaztapen ortografiko automatikoa

en: Show Participants
eu: Erakutsi partaideak

en: Co&ntacts
eu: &Kontaktuak

en: Toolbar Animation
eu: Tresna-barraren animazioa

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the current tab
eu: Itxi uneko fitxa

en: More...
eu: Gehiago...

en: Top
eu: Goian

en: Bottom
eu: Behean

en: Left
eu: Ezkerrean

en: Right
eu: Eskuinean

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &Chat
eu: &Berriketa

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: &Format
eu: &Formatua

note: i18n: ectx: Menu (tabs)
en: &Tabs
eu: &Fitxak

note: i18n: ectx: Menu (settings) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, settings)
en: &Settings
eu: &Ezarpenak

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

note: i18n: ectx: ToolBar (chatToolBar)
en: Chat Toolbar
eu: Berriketaren tresna-barra

note: i18n: ectx: property (text), widget (AccountTreeWidget, mAccountList) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting) i18n: ectx: ToolBar (statusToolBar) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statusGroup_) i18n: ectx: property (text), widget (QTab
en: Status
eu: Egoera

note: i18n: ectx: ToolBar (formatToolBar)
en: Format Toolbar
eu: Formatuaren tresna-barra

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the font and colors settings have changed.
eu: Letra-tipoa eta koloreen ezarpenak aldatzean igorrita.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the message overrides settings have changed.
eu: Mezuak gainidazteko ezarpenak aldatzean igorrita.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the chat window style has changed.
eu: Berriketa-leihoaren estiloa aldatzean igorrita,

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when ChatWindowStyle variant has changed.
eu: ChatWindowStyle aldaera aldatzean igorrita.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Name of a Adium/Kopete chat window style.
eu: Adium/Kopete berriketa-leihoaren estiloaren izena.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Relative path to a CSS variant for the current style.
eu: Uneko orriaren CSS aldaeraren bide-izen erlatiboa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Group consecutive messages from the same user as one block.
eu: Taldekatu erabiltzaile berdinaren mezu jarraiak bloke bat bezala.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Use a compact variant of the chat style for chatrooms.
eu: Erabili berriketaren estiloaren aldaera trinkoa berriketa-geletan.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Text color used when highlighting.
eu: Nabarmentzean erabiliko den testu-kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Background color used when highlighting.
eu: Nabarmentzean erabiliko den atzeko planoko kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat text color.
eu: Berriketako testuaren kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat background color.
eu: Berriketako atzeko planoaren kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat link color.
eu: Berriketako esteken kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat font.
eu: Berriketako letra-tipoa.

en: Download
eu: Deskargatu

en: Cancel
eu: Utzi

en: Play
eu: Erreproduzitu

en: Save as
eu: Gorde honela

en: << Prev
eu: << Aurrekoa

en: (0) Next >>
eu: (0) Hurrengoa >>

en: &Set Font...
eu: &Ezarri letra-tipoa...

en: Set Text &Color...
eu: Ezarri testu-&kolorea...

en: Set &Background Color...
eu: Ezarri at&zeko planoaren kolorea...

en: Spacer for Animation
eu: Animazioaren bereizlea

en: (%1) Next >>
eu: (%1) Hurrengoa >>

en: Cl&ose Chat
eu: It&xi berriketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, send_btn)
en: Send
eu: Bidali

en: Reply
eu: Erantzun

en: Add Smiley
eu: Gehitu aurpegiera

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: F&ormat
eu: &Formatua

note: i18n: ectx: Menu (alignment)
en: &Alignment
eu: &Lerrokatzea

en: Enable &Rich Text
eu: Gaitu &aberastutako testua

en: Reset Font And Color
eu: Berrezarri letra-tipoa eta kolorea

en: Modify Account
eu: Aldatu kontua

en: Are you sure you want to remove the account "%1"?
eu: Ziur zaude "%1" kontua kendu nahi duzula?

en: Remove Account
eu: Kendu kontua

en: Are you sure you want to remove the identity "%1"?
eu: Ziur zaude "%1" identitatea kentzea nahi duzula?

en: Remove Identity
eu: Kendu identitatea

en: Before removing the identity %1, the following accounts must be assigned to another identity:
eu: %1 identitatea kendu aurretik, honako kontuak beste identitate batera esleituko dira:

en: Select an identity for the account:
eu: Hautatu identitatea kontuarentzako:

en: New Identity
eu: Identitate berria

[ctx: String used for creating first copy of a named item]
en: Copy of %1
eu: %1(r)en kopia

[ctx: String used for creating second and subsequent copies of a named item]
en: Copy %1 of %2
eu: %1 / %2 kopia

en: &Add Account...
eu: &Gehitu kontua...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: &Modify Account...
eu: &Eraldatu kontua...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove)
en: &Remove Account
eu: &Kendu kontua

en: &Switch Identity...
eu: &Aldatu identitatea...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor)
en: Set C&olor...
eu: Ezarri &kolorea...

en: Add &Identity...
eu: Gehitu &identitatea...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityCopy)
en: &Copy Identity...
eu: &Kopiatu identitatea...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: M&odify Identity...
eu: &Eraldatu identitatea...

en: R&emove Identity
eu: K&endu identitatea

en: Set &Default
eu: Ezarri &lehenetsia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KopeteAccountConfigBase)
en: Manage Accounts
eu: Kudeatu kontuak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AccountTreeWidget, mAccountList)
en: This widget shows your identities and accounts in a hierarchical view. Each configured identity shows its associated accounts.
eu: Trepeta honek zure identitate eta kontuak erakusten ditu ikuspegi hierarkiko batean. Konfiguratutako identitate bakoitzak dagokion bere esleitutako kontuak erakusten ditu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (AccountTreeWidget, mAccountList)
en: Account ID
eu: Kontuaren IDa

[ctx: second-person command]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <span style=" font-style:italic;">Check to Include in Global Connection</span>
eu: <span style=" font-style:italic;">Aktibatu konexio globalean txertatzeko</span>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Use drag & drop to increase or decrease the priority of accounts, accounts at the top of the list have highest priority.
    
    The priority is used to determine which contact to use when you click on a metacontact: Kopete will use the contact of the account with the greatest priority (if all contacts have the same online status).
eu: Arrastatu eta jaregin kontuen lehentasuna handiagotzeko edo txikiagotzeko. Zerrendan gorenen dauden kontuek edukiko dute lehentasun altuena.
    
    meta-kontaktu batean klik egiten duzunean zein kontaktu erabiliko den zehazteko erabiltzen da lehentasuna. Kopete-k kontuaren lehentasun altueneko kontaktua erabiliko du (kontaktu guztiek lineako egoera berdina edukiz gero).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <span style=" font-style:italic;">Accounts at the top of the list have highest priority</span>
eu: <span style=" font-style:italic;">Zerrendan gorenen dauden kontuek edukiko dute lehentasun altuena</span>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupBoxAccounts)
en: Accounts
eu: Kontuak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountAdd)
en: Add a new account
eu: Gehitu kontu berria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountAdd)
en: Add Account
    KAction replaces
    these labels!
eu: Gehitu kontua
    KAction-ek etiketa hauek
    ordezten ditu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove)
en: Remove selected account
eu: Kendu hautatutako kontua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: Modify selected account
eu: Aldatu hautatutako kontua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: Lets you edit the account's properties.
eu: Kontuaren propietateak editatzea uzten dizu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Associate the selected account with another identity
eu: Esleitu hautatutako kontua beste identitate batekin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Each account is associated with exactly one identity. You can use this button to change the association and switch an account to a different identity
eu: Kontu bakoitza identitate batekin soilik esleitzen da. Botoi hau erabil dezakezu esleipena aldatzeko eta kontu bat beste identitate batera aldatzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Switch &Identity...
eu: Aldatu &identitatea...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor)
en: Set a custom color for this account
eu: Ezarri kontu honen kolore pertsonalizatua

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupBoxIdentities)
en: Identities
eu: Identitateak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityAdd)
en: Add a new identity
eu: Gehitu identitate berria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityAdd)
en: A&dd Identity...
eu: &Gehitu identitatea...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityCopy)
en: Create a new identity based on an existing one
eu: Sortu identitate berria existitzen den batean oinarrituz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove)
en: Remove selected identity
eu: Kendu hautatutako identitatea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove)
en: R&emove
eu: &Kendu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: Modify selected identity
eu: Aldatu hautatutako identitatea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: Let you edit the account's properties.
eu: Editatu kontuaren propietateak.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentitySetDefault)
en: Set the selected identity as default identity
eu: Ezarri hautatutako identitatea identitate lehenetsi gisa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentitySetDefault)
en: &Set Default
eu: &Ezarri lehenetsia

en: Contact List
eu: Kontaktuen zerrenda

en: Colors && Fonts
eu: Koloreak eta letra-tipoak

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Layout
eu: Diseinua

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearanceConfig_Advanced)
en: Contact List Advanced
eu: Kontaktu-zerrenda aurreratua

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Contact List Animations
eu: Kontaktu-zerrendaren animazioak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAnimateChange)
en: A&nimate changes to contact list items
eu: &Animatu kontaktuen zerrendaren elementuen aldaketak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListFading)
en: Fade in / out contacts as the&y appear / disappear
eu: &Iraungi kontaktuak agertu/desagertzen direnean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListFolding)
en: Fo&ld in / out contacts as they appear / disappear
eu: &Zabaldu/Tolestu kontaktuak agertzen/desagertzen diren heinean

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Contact List Auto-Hide
eu: Kontaktu-zerrenda auto-ezkutatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHide)
en: A&uto-hide contact list
eu: A&uto-ezkutatu kontaktuen zerrenda

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHideVScroll)
en: Since vertical scrollbars occupy space, we introduced this auto-hide feature. The vertical scrollbar will not be available until you move your mouse over the contact list.<br>
    (<b>Disabled</b> if "<b>Hide vertical scrollbar</b>" option is selected above.)
eu: Korritze-barra bertikalek lekua behar dutenez, auto-ezkutaketa eginbide hau sartu dugu. Korritze-barra bertikala ez da eskuragarri egongo zure sagua kontaktuen zerrendaren gainean mugitzen duzun arte.<br>
    (<b>Ezgaituta</b> goiko "<b>Ezkutatu korritze-barra bertikala</b>" aukera hautatzen bada.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHideVScroll)
en: Auto-hide vertical &scrollbar
eu: Auto-ezkutatu &korritze-barra bertikala

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_contactListAutoHideTimeout)
en: The timeout value for both contact list and scrollbar auto-hiding.
eu: Itxarote-denboraren balioa kontaktuen zerrenda eta korritze-barraren auto-ezkutaketarentzat.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_contactListAutoHideTimeout)
en:  Sec
eu:  seg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: after the cursor leaves the window
eu: kurtsoreak leihoa utzi ondoren

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kcfg_contactListResizeAnchor)
en: &Automatically resize contact list window to fit number of contacts onscreen
eu: Aldatu &automatikoki kontaktu-zerrendaren leihoaren tamaina pantailako kontaktu kopuruari doitzeko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, top)
en: Anchor resizing at &top
eu: Ainguratu tamaina aldatzea &goian

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottom)
en: Anchor resizing at &bottom
eu: Ainguratu tamaina aldatzea &behean

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_contactListUseCustomFont)
en: C&ustom Fonts
eu: &Pertsonalizatu letra-tipoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mNormalFontLabel)
en: Base font:
eu: Oinarrizko letra-tipoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSmallFontLabel)
en: Small font:
eu: Letra-tipo txikia:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kbuttongroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Colors
eu: Koloreak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_greyIdleMetaContacts)
en: Tint &idle contacts:
eu: Tindatu kontaktu &inaktiboak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Group names:
eu: &Talde-izenak:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearanceConfig_ContactList)
en: Contact List Appearance
eu: Kontaktu-zerrendaren itxura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Group sorting:
eu: Taldeen ordena:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListGroupSorting) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting)
en: Manual
eu: Eskuz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Contact sorting:
eu: Kontaktuen ordena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconMode)
en: Use contact photos &when available
eu: Erabili kontaktuaren argazkiak &eskuragarri daudenean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconBorders)
en: Borders
eu: Ertzak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconRounded)
en: Rounded corners
eu: Biribildutako izkinak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_groupContactByGroup)
en: Arrange metacontacts by &group
eu: Antolatu meta-kontaktuak &taldeen arabera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListTreeView)
en: Show tree &branch lines
eu: Erakutsi &zuhaitz-adarren marrak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIndentContact)
en: In&dent contacts
eu: &Koskatu kontaktuak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_contactListHideVerticalScrollBar)
en: <b>Always</b> disables the vertical scrollbar
eu: <b>Beti</b> desgaitu korritze-barra bertikala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListHideVerticalScrollBar)
en: &Hide vertical scrollbar
eu: &Ezkutatu korritze-barra bertikala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showIdentityIcons)
en: Show identities in status bar instead of accounts
eu: Erakutsi identitateak egoera-barran kontuetan ordez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mEditTooltips)
en: Change &Tooltip Contents...
eu: Aldatu &argibideen edukia...

en: Show Icon
eu: Erakutsi ikonoa

en: Unsaved data?
eu: Gorde gabeko datuak?

en: Reserved Layout Name
eu: Erreserbatutako diseinu-izena

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be overwritten. Please select a different name.
eu: '%1' diseinua lehenetsietariko bat da, eta ezin da gainidatzi. Hautatu beste izen bat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Layout name:
eu: Diseinuaren izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, visibleRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPush
en: Remove
eu: Kendu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Preview
eu: Aurrebista

en: Optimal width
eu: Zabalera optimoa

en: Small
eu: Txikia

en: Bold
eu: Lodia

en: Italic
eu: Etzana

en: Center
eu: Erdian

en: Alignment
eu: Lerrokatzea

en: Width
eu: Zabalera

en: Tooltip Editor
eu: Argibideen editorea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, tbDown)
en: Use this arrow to reorder the items in the list.
eu: Erabili gezi hau zerrendako elementuak ordenatzeko.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, tbAdd)
en: Use this arrows to add or remove items to your contact tooltips.
eu: Erabili gezi hau zure kontaktuen argibideei elementuak gehitu edo kentzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Using the arrow buttons, put on the right the items you want to see in the contact tooltips. You can then sort them.
eu: Erabili geziak, jarri eskuinean kontaktuen argibideetan ikusi nahi dituzun elementuak. Elementuak ordenatu ere ditzakezu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <b>Here you can customize the contact tooltips</b>
eu: <b>Hemen kontaktuen argibideak pertsonalizatu ditzakezu</b>

en: Reset sliders & options to default values
eu: Berrezarri graduatzaileak eta aukerak balio lehenetsietara

en: Execute
eu: Exekutatu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AVDeviceConfig_VideoDevice)
en: Video
eu: Bideoa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, deviceTab)
en: Device
eu: Gailua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deviceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Device:
eu: Gailua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputLabel)
en: Input:
eu: Sarrera:

[ctx: Label of a combo box containing video standards like PAL-B, NTSC-M, etc]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, standardLabel)
en: Standard:
eu: Estandarra:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mDeviceKComboBox)
en: Select the device to take video input from
eu: Hautatu gailua bideo-sarrera hortik hartzeko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mInputKComboBox)
en: Select from multiple inputs provided by some devices
eu: Hautatu gailu batzuk emandako hainbat sarreretatik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mStandardKComboBox)
en: Select the video standard to use
eu: Hautatu bideo estandarra erabiltzeko

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, controlsTab)
en: Sliders
eu: Graduatzaileak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optionsTab)
en: Optio&ns
eu: &Aukerak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, actionsTab)
en: Actions
eu: Ekintzak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &General
eu: &Orokorra

en: &Events
eu: &Gertaerak

en: A&way Settings
eu: "&Kanpoan" egoeraren ezarpenak

en: Cha&t
eu: Berrike&ta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Auto Away
eu: Kanpoan automatikoki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useAutoAway)
en: &Use auto away
eu: &Erabili 'Kanpoan automatikoki'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Become away after
eu: Jarri Kanpoan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: minutes of inactivity
eu: minutu inaktibo egon ondoren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoAwayGoAvailable)
en: Become available when detecting activity again
eu: Jarri erabilgarri berriro jarduera detektatzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoAwayAskAvailable)
en: Confirm before becoming available
eu: Berretsi eskuragarri egon aurretik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Auto Away Message
eu: Kanpoan nagoeneko mezu automatikoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useLastAwayMessage)
en: Display the &last away message used
eu: Bistaratu &kanpoan nagoenean erabilitako azken mezua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomAwayMessage)
en: Display the &following away message:
eu: Bistaratu kanpoan nagoeneko &honako mezua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title:
eu: Titulua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatusMessage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Message:
eu: Mezua:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_Chat) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Chat
eu: Berriketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showEvents)
en: Show events in chat &window
eu: Erakutsi gertaerak berriketa-&leihoan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_highlightEnabled)
en: High&light messages containing your nickname
eu: &Nabarmendu zure goitizena duten mezuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_spellCheck)
en: E&nable automatic spell checking by default
eu: Gai&tu egiaztapen ortografiko automatikoa lehenetsi gisa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_richTextByDefault)
en: E&nable rich text by default
eu: Gaitu &aberastutako testua lehenetsi gisa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysShowTabs)
en: &Always show tabs
eu: Erakutsi &beti fitxak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, interfaceGroup)
en: &Interface Preference
eu: &Interfazearen hobespena

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, chatWindowGroup)
en: Chat Window Grouping &Policy
eu: Berriketa-leihoak taldekatzeko &araua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Every chat will have its own window.
eu: Berriketa bakoitzak bere leihoa edukiko du.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Open All Messages in New Chat Window
eu: Ireki mezu guztiak berriketa-leiho berrian

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Same Account in Same Chat Window
eu: Taldekatu kontu bereko mezuak berriketa-leiho berean

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group All Messages in Same Chat Window
eu: Taldekatu mezu guztiak berriketa-leiho berean

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Contacts in Same Group in Same Chat Window
eu: Taldekatu talde bereko kontaktuen mezuak berriketa-leiho berean

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Same Metacontact in Same Chat Window
eu: Taldekatu meta-kontaktu bereko mezuak berriketa-leiho berean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showDates)
en: Show message dates
eu: Erakutsi mezuen datak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_truncateContactName)
en: &Truncate contact name with more characters than:
eu: &Trunkatu kontaktuen izena honako letra kopurua gainditzean:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtChatViewBufferSize)
en: Limit the maximum number of lines visible in a chat window to improve speed for complex layouts.
eu: Berriketa-leihoan ikusiko diren lerroen kopurua mugatzen du, diseinu konplexuak daudenean abiadura hobetzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtChatViewBufferSize)
en: Ma&ximum number of chat window lines:
eu: Berriketa-leihoko &gehienezko lerro kopurua:

en: Animation is not possible as your Qt version does not support the mng video format.
eu: Animazioa ez da posible, Qt bertsio honek ez duelako mng bideo-formaturik onartzen.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_Events)
en: Events
eu: Gertaerak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, notifyGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate the system tray icon on an incoming message
eu: Animatu sistemako erretiluaren ikonoa sarrerako mezua iristean

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate the system tray icon whenever a message comes in.
eu: Animatu sistemako erretiluaren ikonoa mezu bat iristen den bakoitzean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate s&ystem tray icon
eu: Animatu sistemako erretiluaren &ikonoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: Left mouse click on flashing system tray opens message instead of restoring/minimizing contact list
eu: Saguaren ezkerreko botoiarekin sistemako erretilu keinukarian klik egiteak mezua irekitzen du kontaktuen zerrenda leheneratu/minimizatu ordez.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: A left mouse click on the flashing system tray icon opens the incoming message instead of restoring/minimizing the contact list (e.g. to check who is sending messages). A middle click always opens this message.
eu: Saguaren ezkerreko botoiarekin sistemako erretilu keinukarian klik egiteak mezua irekitzen du kontaktuen zerrenda leheneratu/minimizatu ordez (adib. mezuak nor ari den bidaltzen begiratzeko). Erdiko botoiak beti irekitzen du mezu hau.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: &Left mouse click opens message
eu: &Saguaren ezkerreko botoiak mezua irekitzen du

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_animateOnMessageWithOpenChat)
en: Animate the contact list or the system tray icon on an incoming message with open chat
eu: Animatu kontaktuen zerrenda edo sistemako erretiluaren ikonoa sarrerako mezua iristean irekitako berriketa batekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateOnMessageWithOpenChat)
en: Animate on message with open chat
eu: Animatu mezua berriketa irekiarekin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender)
en: Use a single notification for messages from the same sender
eu: Erabili jakinarazpen bakuna bidaltzaile berdinaren mezuentzako

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender)
en: When a message arrives from a user who already has a message for which a notification is still active, then that notification is updated to indicate a new message has arrived, instead of creating a new notification.
eu: Erabiltzaile baten mezu bat iristean eta bere mezu batek jakinarazpena oraindik aktibo duenean, jakinarazpen hori eguneratu egingo da mezu berria iritsi dela adierazteko, jakinarazpen berria sortu ordez.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: The "Ignore" button of the new message popup closes the chat window for the sender
eu: Mezu berriaren "Ez ikusi egin" botoiak bidaltzailearen berriketa-leihoa ixten du

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: If there is already a chat window opened for the sender of the message displayed in the new message popup the "Ignore" button will close this chat window.
eu: Dagoeneko mezuaren bidaltzailearen irekitako berriketa-leiho bat bistaratuta badago, mezu berriaren laster-leihoan "Ez ikusi egin" botoiak berriketa-leiho hau itxiko du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: Button "I&gnore" in new message popups closes chat
eu: Mezu berriaren laster-menuko "&Ez ikusi egin" botoiak berriketa ixten du

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: Notify only highlighted messages in group chats
eu: Jakinarazi bakarrik nabarmendutako mezuak talde-berriketetan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: In very active group chats, important messages can be singled out by preventing notifications for non-highlighted messages.
eu: Oso talde-berriketa aktiboetan, mezu garrantzitsuei garrantzia emateko nabarmendu gabeko mezuak nabarmentzetik baztertu daitezke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: Exclude non-&highlighted messages in group chats
eu: Baztertu ez nabarmendutako mezuak &talde-berriketetan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: Use the same notifications for events in the active chat window and other chat windows on the current desktop (usually less intrusive)
eu: Erabili gertaeren jakinarazpen berdinak berriketa-leiho aktiboan eta uneko laneko areako beste berriketa-leihoetan (normalean lasaiagoa)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: If activated, events for chat windows that are on the current desktop will be handled like events in the active chat window: The system tray icon and the sender icon in the contact list are not animated and the "Incoming Message for Active Chat" event is used for the notification. Chat windows on other desktops will trigger notifications.
    If not activated, all chat windows except the active one will notify you that an event has occurred using animations (if activated) and the "Incoming Message" event.
eu: Aktibatzen bada, uneko laneko arean dauden berriketa-leihoen gertaerak berriketa-leiho aktiboko gertaeren bezala kudea daitezke. Sistemako erretiluaren ikonoa eta kontaktu-zerrendako bidaltzailearen ikonoa ez daude animatuta eta "Berriketa aktiboaren sarrerako mezua" gertaera erabiltzen da jakinarazpenerako. Beste laneko areetako berriketa-leihoek jakinarazpenak abiaraz ditzakete.
    Ez bada aktibatzen, berriketa-leiho guztiek (aktiboa izan ezik) jakinaraziko zaituzte animazioak (aktibatuta egonez gero) eta "Sarrerako mezua"ren gertaera erabiliz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: Treat all chats on the current des&ktop like active chats
eu: Tratatu uneko &laneko areako berriketa guztiak berriketa aktibo gisa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Miscellaneous
eu: Hainbat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: Enable events if your account status is "Away"
eu: Gaitu gertaerak zure kontuaren egoera "Kanpoan" bada

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: Enable notification events even if your account status is "Away" or less available, e.g. "Not Available" or "Do not Disturb". Note: This does not affect the flashing of the system tray icon.
eu: Gaitu jakinarazpenaren gertaerak zure kontua "Kanpoan" edo areago badago: "Ez dago erabilgarri" edo "Ez molestatu". Oharra: honek ez du sistemaren erretiluko ikonoaren keinuetan eraginik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: E&nable events while away
eu: &Gaitu gertaerak kanpoan nagoenean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: Switch to the desktop which contains the chat window for the sender when opening his/her message
eu: Aldatu bidaltzailearen berriketa-leihoa duen laneko area bere mezua irekitzean

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: If there is already a chat window open for the sender of the message, opening his/her message will cause a switch to the desktop which contains this chat window.
eu: Mezuaren bidaltzailearen berriketa-leiho bat irekita egonez gero, honen mezu bat irekitzean berriketa-leihoa duen laneko areara aldatuko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: Switch &to desktop containing chat on opening message
eu: &Aldatu berriketa-leihoa duen laneko areara mezua irekitzean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: Raise the chat window/tab on an incoming message
eu: Goratu berriketaren leihoa/fitxa sarrerako mezuetan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: If there is already a chat window opened for the sender of an incoming message this window will be put on the current desktop and in front of all other windows.
eu: Sarrerako mezu baten bidaltzailearen berriketa-leiho bat irekita badago, leiho hau uneko laneko arean jarriko da (beste leiho guztien gainetik).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: &Raise window on incoming message
eu: &Goratu leihoa mezua jasotzean

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_General) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: General
eu: Orokorra

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: System Tray
eu: Sistemaren erretilua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: Show the icon in the system tray
eu: Erakutsi ikonoa sistema-erretiluan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: By default, the system tray icon indicates new incoming messages using an animation. A left or middle mouse click on the icon will open the message in a new chat window. Pressing the "View" button in the notification popup has the same effect.
eu: Lehenespenez, sistemaren erretiluko ikonoak sarrerako mezu berriak adierazten ditu animazio bat erakutsiz. Ikonoan saguaren ezkerreko edo erdiko botoiaren klik eginez berriketa-leiho berri bat irekiko du. Jakinarazpeneko "Ikusi" botoian klik eginez gauza bera lortuko duzu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: Show system &tray icon
eu: Erakutsi sistemaren erretiluko &ikonoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start with the main window minimized to the system tray
eu: Abiarazi leiho nagusia sistemaren erretiluan ikonotuta dagoela

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start with the main window hidden. The only visible item is the system tray icon.
eu: Abiarazi leiho nagusia ezkutatuta dagoela. Elementu ikusgai bakarra sistemaren erretiluko ikonoa izango da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start &with hidden main window
eu: Abiarazi ezkutatutako leiho &nagusiarekin

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Message Handling
eu: Mezuen kudeaketa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: Instantly open incoming messages
eu: Ireki berehala sarrerako mezuak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: If there is no chat window open, a new message arriving will cause a new window to open. If there is already a chat window opened for that sender, the message will immediately be displayed there.
eu: Ez badago berriketa-leihorik irekita, leiho berria irekiko da mezu berri bat iristean. Mezuaren bidaltzaile horrentzako berriketa-leiho bat jadanik irekita egonez gero, bertan bistaratuko da berehala.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: Open messages instantl&y
eu: Ireki mezuak &berehala

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Use a message queue to store incoming messages
eu: Erabili mezu-ilara sarrerako mezuak gordetzeko

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Store new incoming messages in a message queue. New messages are messages that cannot be displayed in an already open chat window. Only queued messages trigger notification via chat window and system tray icon animations.
eu: Gorde sarrerako mezu berriak mezu-ilaran. Mezu berriak dagoeneko irekitako leihoetan ikusi ezin daitezkeen mezuak dira. Ilarako mezuek soilik abiaraz dezakete jakinarazpenak berriketa-leihoaren eta sistemako erretiluko ikonoaren bidez.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Use message &queue
eu: Erabili mezu-&ilara

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Also add unread messages to queue
eu: Irakurri gabeko mezuak ere ilaran jarri

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Unread messages are messages that will be displayed in an already opened but inactive chat window. Only incoming queued messages trigger notification via chat window and system tray icon animations. With this option disabled only new incoming messages are queued, i.e. messages that cannot be displayed in an already open chat window.
eu: Irakurri gabeko mezuak dagoeneko irekitako baina inaktibo dauden lehioetan bistaratuko diren mezuak dira. Sarrerako ilaratutako mezuek bakarrik abiarazten dituzte jakinarazpenak berriketa-leiho eta sistemako erretiluko ikonoaren bidez. Aukera hau desgaitzen baduzu, soilik mezu berriak jarriko dira ilaran, hau da, dagoeneko irekitako leiho batean bistaratu ezin daitezkeen mezuak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Queue unrea&d messages
eu: Ilaratu irakurri &gabeko mezuak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, initialStatusGroup) i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Initial Status
eu: Hasierako egoera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Set the initial status
eu: Ezarri hasierako egoera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: When starting Kopete, and whenever your computer is online, all your accounts will go into the status selected here. You can exclude accounts individually in their properties.
eu: Kopete abiatzean, beti ere ordenagailua linean dagoenean, zure kontu guztiak hemen hautatutako egoeran jarriko dira. Kontuak banaka jar ditzakezu kanpoan bere propietateak erabiliz.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Offline
eu: Lineaz kanpo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Online
eu: Linean

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Away
eu: Kanpoan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Busy
eu: Lanpetuta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, invisibleTab)
en: Invisible
eu: Ikusezin

en: &Style
eu: &Estiloa

en: &Emoticons
eu: &Aurpegierak

en: (No Variant)
eu: (Aldaerarik ez)

en: Choose Chat Window Style to Install
eu: Aukeratu berriketa-leihoaren estiloa instalatzeko

en: The specified archive cannot be opened.
    Make sure that the archive is a valid ZIP or TAR archive.
eu: Adierazitako artxiboa ezin da ireki.
    Ziurtatu artxiboa baliozko ZIP edo TAR motakoa dela.

en: Cannot Open Archive
eu: Ezin da artxiboa ireki

en: Could not find a suitable place to install the chat window style.
eu: Ezin izan da leku egokia aurkitu berriketa-leihoaren estiloa instalatzeko.

en: Cannot Find Styles Directory
eu: Ezin da estiloen direktorioa aurkitu

en: The specified archive does not contain a valid chat window style.
eu: Adierazitako artxiboak ez du baliozko berriketa-leihoen estilorik.

en: Invalid Style
eu: Estilo baliogabea

en: The chat window style was successfully installed.
eu: Berriketa-leihoen estiloa ongi instalatu da.

en: Install Successful
eu: Ondo instalatu da

en: An unknown error occurred while trying to install the chat window style.
eu: Errore ezezaguna gertatu da berriketa-leihoen estiloa instalatzen saiatzean.

en: Unknown Error
eu: Errore ezezaguna

[ctx: @info]
en: The Chat Window Style <resource>%1</resource> was successfully deleted.
eu: <resource>%1</resource> berriketa-leihoen estiloa ongi ezabatu da.

[ctx: @info]
en: An error occurred while trying to delete the <resource>%1</resource> Chat Window Style. Your account might not have permission to remove it.
eu: Errorea gertatu da <resource>%1</resource> berriketa-leihoen estiloa ezabatzen saiatzean. Agian zure kontuak ez du baimenik hura kentzeko.

[ctx: @title:window]
en: Chat Window Style <resource>%1</resource> installation
eu: <resource>%1</resource> berriketa-leihoen estiloaren instalazioa

[ctx: @info]
en: The specified archive <filename>%1</filename> cannot be opened.
    Make sure that the archive is a valid ZIP or TAR archive.
eu: Adierazitako <filename>%1</filename> artxiboa ezin da ireki.
    Ziurtatu artxiboa baliozko ZIP edo TAR motakoa dela.

[ctx: @info]
en: Could not find a suitable place to install the Chat Window Style <resource>%1</resource>.
eu: Ezin izan da leku egokirik aurkitu <resource>%1</resource> berriketa-leihoen estiloa instalatzeko.

[ctx: @info]
en: The specified archive <filename>%1</filename> does not contain a valid Chat Window Style.
eu: Adierazitako <filename>%1</filename> artxiboak ez du baliozko berriketa-leihoen estilorik.

[ctx: @info]
en: An unknown error occurred while trying to install the Chat Window Style <resource>%1</resource>.
eu: Errore ezezaguna gertatu da <resource>%1</resource> berriketa-leihoen estiloa instalatzen saiatzean.

en: One Chat Window Style package has been installed. | %1 Chat Window Style packages have been installed.
eu[0]: Berriketa-leihoen estiloaren pakete bat ongi instalatu da.
eu[1]: Berriketa-leihoen estiloaren %1 pakete ongi instalatu dira.

[ctx: This is the myself preview contact id]
en: myself@preview
eu: ni@aurrebista

[ctx: This is the myself preview contact nickname]
en: Myself
eu: Ni

en: Jack
eu: Aimar

[ctx: This is the other preview contact id]
en: jack@preview
eu: aimar@aurrebista

[ctx: This is the other preview contact nickname]
en: Jack
eu: Aimar

[ctx: preview of a chat session]
en: Preview Session
eu: Saioaren aurrebista

en: Hello, this is an incoming message :-)
eu: Kaixo, hau sarrerako mezu bat da :-)

en: Hello, this is an incoming consecutive message.
eu: Kaixo, hau sarrerako mezu jarrai bat da :-)

en: Ok, this is an outgoing message
eu: Hau irteerako mezu bat da

en: Ok, an outgoing consecutive message.
eu: Ados, irteerako mezu jarrai bat.

en: Message that is being sent.
eu: Bidaltzen ari den mezua.

en: Delivered message.
eu: Bidalitako mezua.

en: Message that cannot be delivered.
eu: Bidali ezin den mezua.

en: Here is an incoming colored message.
eu: Hemen sarrerako mezu koloredun bat dago.

en: This is an internal message
eu: Hau barne-mezu bat da

en: performed an action
eu: ekintza bat egin du

en: This is a highlighted message
eu: Hau nabarmendutako mezu bat da

en: Hello, this is an incoming file transfer request
eu: Kaixo, hau sarrerako fitxategi-transferentziaren eskaera da

en: Hello, this is a disabled incoming file transfer request
eu: Kaixo, hau sarrerako desgaitutako fitxategi-transferentziaren eskaera da

en: Bye
eu: Agur

en: Configure Emoticon Themes
eu: Konfiguratu aurpegiera-gaiak

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kcfg_chatFontSelection)
en: Fonts
eu: Letra-tipoak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_chatFont)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Base font in the chat window</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p></body></html>
eu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Berriketa-leihoko letra-tipoan oinarritu</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Base &font:
eu: Oinarrizko &letra-tipoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Use system font
eu: Erabili sistemako letra-tipoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Use custom font:
eu: Erabili letra-tipo pertsonalizatua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Highlight foreground:
eu: Nabarmendu &aurreko planoa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_highlightForegroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_highlightForegroundColor)
en: Foreground color for highlighted messages
eu: Nabarmendutako mezuen aurreko planoko kolorea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatBackgroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatBackgroundColor)
en: Color for the background of the chat window
eu: Berriketa-leihoaren atzeko planoko kolorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Background color:
eu: &Atzeko planoaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_highlightBackgroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_highlightBackgroundColor)
en: Background color for highlighted messages
eu: Nabarmendutako mezuen atzeko planoko kolorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Highlight bac&kground:
eu: Nabarmendu a&tzeko planoa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatLinkColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatLinkColor)
en: Color used for links in chats
eu: Esteken kolorea berriketetan erabiltzeko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: &Link color:
eu: &Esteken kolorea:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Formatting Overrides
eu: Formatuak lehentasuna du

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useEmoticons)
en: If this is checked, the text representation of emoticons in messages will be replaced by an image
eu: Hau hautatzen bada, aurpegieren testuaren adierazpena irudiarekin ordezkatuko da

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useEmoticons)
en: U&se the following emoticon theme:
eu: &Erabili aurpegieraren honako gaia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnManageThemes)
en: &Manage Emoticons...
eu: &Kudeatu aurpegierak...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChatWindowConfig_Style)
en: Chat Window Appearance
eu: Berriketa-leihoaren itxura

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Display
eu: Bistaratu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_groupConsecutiveMessages)
en: Group consecuti&ve messages
eu: Elkartu mezu &jarraiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCompact)
en: Co&mpact style in chatrooms
eu: Estilo &trinkoa berriketa-geletan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, stylesGroupBox)
en: Styles
eu: Estiloak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Style variant:
eu: Estilo-aldaera:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnGetStyles)
en: Get new Chat Window styles over the Internet
eu: Eskuratu berriketa-leihoen estilo berriak Internet bidez

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnGetStyles)
en: &Get New...
eu: &Eskuratu berria...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, installButton)
en: &Install...
eu: &Instalatu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteButton)
en: &Delete
eu: E&zabatu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: For each tab
eu: Fitxa bakoitzeko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowContactName)
en: Show contact name
eu: Erakutsi kontaktuaren izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HoverClose)
en: Show close button
eu: Erakutsi ixteko botoia

en: General Plugins
eu: Plugin orokorrak

en: &Manager
eu: &Kudeatzailea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Online Status Menu
eu: Lineako egoeraren menua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Protocol's online status menu:
eu: Protokoloaren lineako egoeraren menua:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: As Global Status Menu
eu: Egoera globaleko menu gisa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: Only Statuses With Matching Category
eu: Kategoriarekin bat datozen egoerak soilik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: All Statuses With Parent Category
eu: Egoera guztiak kategoria gurasoarekin

en: Free For Chat
eu: Berriketarako libre

en: Extended Away
eu: Kanpoan luzarorako

en: Idle
eu: Inaktibo

en: Do Not Change
eu: Ez aldatu

en: New Status
eu: Egoera berria

en: New Group
eu: Talde berria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCustomAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButt
en: Add
eu: Gehitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddGroup)
en: Add Group
eu: Gehitu taldea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Category:
eu: Kategoria:

en: Title
eu: Titulua

en: Placeholder
eu: Leku-marka

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Display Name
eu: Bistaratzeko izena

en: Status Title
eu: Egoeraren titulua

en: Status Message
eu: Egoera-mezua

en: Contact Icons
eu: Kontaktuaren ikonoak

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
eu: '%1' diseinua lehenetsietariko bat denez, ezin da ezabatu.

en: Cannot Delete Default Layouts
eu: Ezin dira diseinu lehenetsiak ezabatu

en: <qt>This contact is already on your contact list. It is a child contact of <b>%1</b></qt>
eu: <qt>Kontaktu hau dagoeneko zure kontaktuen zerrendan dago. <b>%1</b>(r)en azpi-kontaktu bat da.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to merge meta contacts?
    <b>%1</b>
eu: <qt>Ziur zaude meta-kontaktuak batzea nahi dituzula?
    <b>%1</b>

en: Meta Contact Merge
eu: Batu meta-kontaktuak

en: Select Address Book
eu: Hautatu helbide-liburua

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ContactSelectorWidget_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MetaContactSelectorWidget_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddressBookSelectorWidget_Base)
en: Select Contact
eu: Hautatu kontaktua

en: No writeable address book resource found.
eu: Ez da helbide-liburu idazgarririk aurkitu.

en: Add or enable one using the KDE System Settings.
eu: Gehitu edo gaitu bat KDE sistemaren ezarpenak erabiliz.

en:  (already in address book)
eu:  (dagoeneko helbide-liburuan dago)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: This wizard helps you export instant messaging contacts to the KDE address book.
eu: Morroi honek berehalako mezularitzako kontaktuak KDE-ko helbide-liburura esportatzen lagunduko dizu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Select Address Book
eu: &Hautatu helbide-liburua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Selected contacts will be added to the KDE address book.
eu: Hautatutako kontaktuak KDE-ren helbide-liburuari gehituko zaizkio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectAll)
en: Select &All
eu: Hautatu &denak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDeselectAll)
en: &Deselect All
eu: &Desautatu denak

en: <Not Set>
eu: <Ezarri gabe>

en: Export to Address Book
eu: Esportatu helbide-liburura

en: Export
eu: Esportatu

en: Set address book fields using the selected data from Kopete
eu: Ezarri helbide-liburuko eremuak Kopete-tik hautatutako eremuak erabiliz

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddressBookExportUI)
en: Merge with Address Book
eu: Batu helbide-liburuarekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblFirstName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: First name:
eu: Izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblHomePhone)
en: Home phone:
eu: Etxeko telefonoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblWorkPhone) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Work phone:
eu: Laneko telefonoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mobileLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblMobilePhone) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Mobile phone:
eu: Telefono mugikorra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblUrl)
en: URL:
eu: URLa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblLastName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Last name:
eu: Deitura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblEmail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmail_2)
en: Email:
eu: Helb. el.:

en: Create New Group...
eu: Sortu talde berria...

en: &Move To
eu: &Eraman hona

en: &Copy To
eu: &Kopiatu hemen

en: Merge Meta Contacts
eu: Batu meta-kontaktuak

en: Send Email...
eu: Bidali mezua...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Add Contact
eu: &Gehitu kontaktua

en: Select Account
eu: Hautatu kontua

en: Add to Your Contact List
eu: Gehitu zure kontaktuen zerrendari

en: &Properties
eu: &Propietateak

en: Please enter the name for the new group:
eu: Idatzi talde berriaren izena:

en: <qt>Are you sure you want to remove the contact <b>%1</b> from your contact list?</qt>
eu: <qt>Ziur zaude <b>%1</b> kontaktua kontaktu-zerrendatik kendu nahi duzula?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to remove the group <b>%1</b> and all contacts that are contained within it?</qt>
eu: <qt>Ziur zaude <b>%1</b> taldea eta bertako kontaktu guztiak kendu nahi dituzula?</qt>

en: Are you sure you want to remove these contacts from your contact list?
eu: Ziur zaude kontaktu hauek kontaktu-zerrendatik kendu nahi dituzula?

en: Are you sure you want to remove these groups and contacts from your contact list?
eu: Ziur zaude talde eta kontaktu hauek kontaktu-zerrendatik kendu nahi dituzula?

en: There is no email address set for this contact in the KDE address book.
eu: Ez dago kontaktu honen helbide elektronikorik KDE-ko helbide-liburuan.

en: No Email Address in Address Book
eu: Ez dago helbide elektronikorik helbide-liburuan

en: This contact was not found in the KDE address book. Check that a contact is selected in the properties dialog.
eu: Kontaktu hau ez da KDE-ko helbide-liburuan aurkitu. Egiaztatu kontaktua propietateen elkarrizketa-koadroan hautatuta dagoela.

en: Not Found in Address Book
eu: Ezin da helbide-liburuan aurkitu

en: Remove Contact
eu: Kendu kontaktua

en: Send Single Message...
eu: Bidali mezu bakarra...

en: &Add Subcontact
eu: &Gehitu azpi-kontaktua

en: Remove Group
eu: Kendu taldea

en: Send Message to Group
eu: Bidali mezua taldeari

en: &Add Contact to Group
eu: &Gehitu kontaktua taldeari

en: Make Meta Contact
eu: Sortu meta-kontaktua

en: Add Contact
eu: Gehitu kontaktua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDisplayName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Name:
eu: &Izena:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpIcons)
en: Icons
eu: Ikonoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Use custom &icons
eu: &Erabili ikono pertsonalizatuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOpen)
en: O&pen:
eu: &Irekita:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClosed)
en: C&losed:
eu: I&txita:

en: Properties of Group %1
eu: %1 taldearen propietateak

en: Custom &Notifications
eu: &Jakinarazpen pertsonalizatuak

en: Properties of Meta Contact %1
eu: %1 meta-kontaktuaren propietateak

en: Sync KABC...
eu: Sink. KABC...

en: No Contacts with Photo Support
eu: Ez dago argazkiak onartzen dituen kontakturik

en: No contacts were imported from the address book.
eu: Ez da kontakturik inportatu helbide-liburutik.

en: No Change
eu: Aldaketarik ez

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAddressbook)
en: Address Book Link
eu: Helbide-liburuaren esteka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnExportKABC)
en: Export contact's details to the KDE Address Book
eu: Esportatu kontaktuen xehetasunak KDEren helbide-liburura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnExportKABC)
en: E&xport Details...
eu: E&sportatu xehetasunak...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnImportKABC)
en: Import contacts from the KDE Address Book
eu: Inportatu kontaktuak KDEren helbide-liburutik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnImportKABC)
en: &Import Contacts
eu: &Inportatu kontaktuak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Display Name Source
eu: Bistaratzeko izenaren iturburua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameKABC)
en: Use address book &name (needs address book link)
eu: Erabili helbide-liburuaren &izena (helbide-liburuaren esteka behar du)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameContact) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoContact)
en: From contact:
eu: Kontaktutik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAccountName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAccountPhoto)
en: Contact with which to synchronize the displayname.
eu: Bistaratzeko izena sinkronizatzeko kontaktua.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameCustom)
en: Cus&tom:
eu: &Pertsonalizatua:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Photo Source
eu: Argazkiaren iturburua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoKABC)
en: U&se address book photo (needs address book link)
eu: Erabili helbide-liburuaren &argazkia (helbide-liburuaren esteka behar du)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photoLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Photo
eu: Argazkia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoCustom)
en: Custom:
eu: Pertsonalizatua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnChoosePhoto)
en: Choose...
eu: Aukeratu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSyncPhoto)
en: S&ync photo to address book
eu: &Sinkronizatu argazkia helbide-liburuarekin

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Ad&vanced
eu: A&urreratua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Check to set custom icons for this contact
eu: Hautatu hau ikono pertsonalizatuak ezartzeko konexio honetarako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Use custom status &icons
eu: Erabili egoeraren &ikono pertsonalizatuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOnline)
en: &Online:
eu: &Linean:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOffline)
en: O&ffline:
eu: L&ineaz kanpo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAway)
en: Awa&y:
eu: &Kanpoan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblUnknown)
en: Un&known:
eu: &Ezezaguna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: &Group:
eu: &Taldea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kabcLabel)
en: Address book entry:
eu: Helbide-liburuko sarrera:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AccountIdentityBase) i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, title)
en: Account Identity
eu: Kontuaren identitatea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectText)
en: Select the identity to be used by the accounts:
eu: Hautatu identitatea kontuek erabiltzeko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accounts)
en: <img name=foobar> My Account
eu: <img name=foobar> Nire kontua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, identityList)
en: Identity
eu: Identitatea

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IdentityDetailed)
en: Detailed Info
eu: Informazio xehea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: E-mail:
eu: Helb. el.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, phoneLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Private phone:
eu: Telefono pribatua:

en: Identity Information
eu: Identitatearen informazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photo)
en: No Photo
eu: Argazkirik ez

en: General Information
eu: Informazio orokorra

en: Detailed Information
eu: Informazio xehea

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IdentityGeneral)
en: General Info
eu: Informazio orokorra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, selectPhoto)
en: Select Photo
eu: Hautatu argazkia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, clearPhoto)
en: Clear Photo
eu: Garbitu argazkia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Show as:
eu: Erakutsi honela:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNickName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNick)
en: Nickname:
eu: Goitizena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, identityName)
en: Identity Name
eu: Identitatearen izena:

[ctx: Button to open account configuration widget]
en: Click to add an account
eu: Egin klik kontu bat gehitzeko

en: View
eu: Ikusi

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (edit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnEdit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_edit)
en: &Edit
eu: &Editatu

note: i18n: ectx: ToolBar (quickSearchBar)
en: Quick Search Bar
eu: Bilaketa azkarrerako barra

note: i18n: ectx: Menu (contact_popup_actions)
en: &Other Actions
eu: &Beste ekintzak

note: i18n: ectx: Menu (contact_popup_groups)
en: &Groups
eu: &Taldeak

en: Global status message
eu: Egoera orokorreko mezua

en: Service messages
eu: Zerbitzuaren mezuak

en: &Export Contacts...
eu: &Esportatu kontaktuak...

en: &Away
eu: &Kanpoan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: &Busy
eu: &Lanpetuta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: &Invisible
eu: &Ikusezin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnline)
en: &Online
eu: &Linean

en: &Set Status
eu: &Ezarri egoera

en: Configure &Global Shortcuts...
eu: &Konfiguratu lasterbide orokorrak...

en: Show &All
eu: Erakutsi &denak

en: Show Offline &Users
eu: &Erakutsi lineaz kanpoko erabiltzaileak

en: Show Empty &Groups
eu: E&rakutsi talde hutsak

en: Read Message
eu: Irakurri mezua

en: Read the next pending message
eu: Irakurri zain dagoen hurrengo mezua

en: Show/Hide Contact List
eu: Erakutsi/ezkutatu kontaktuen zerrenda

en: Show or hide the contact list
eu: Erakutsi edo ezkutatu kontaktuen zerrenda

en: Set Away/Back
eu: Ezarri kanpoan/bertan

en: <qt>Closing the main window will keep Kopete running in the system tray. Use 'Quit' from the 'File' menu to quit the application.</qt>
eu: <qt>Leiho nagusia ixtean sistemaren erretiluan exekutatuko da Kopete. Aplikaziotik irteteko, aukeratu "Fitxategia" menuko "Irten".</qt>

en: Docking in System Tray
eu: Sistemaren erretiluan atrakatzea

[ctx: @label:textbox formatted status title]
en: <b>Status&nbsp;Title:</b>&nbsp;%1
eu: <b>Egoeraren&nbsp;titulua:</b>&nbsp;%1

[ctx: @label:textbox formatted status message]
en: <br /><b>Status&nbsp;Message:</b>&nbsp;%1
eu: <br /><b>Egoeraren&nbsp;mezua:</b>&nbsp;%1

en: Kopete, the KDE Instant Messenger
eu: Kopete, KDEko berehalako mezularitza

en: Developer and Project founder
eu: Garatzailea eta proiektuaren fundatzailea

en: Developer, Yahoo plugin maintainer
eu: Garatzailea, Yahoo pluginaren mantentzailea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_lastName)
en: Developer
eu: Garatzailea

en: Developer, Connection status plugin author
eu: Garatzailea, konexio-egoeraren pluginaren egilea

en: Developer, Video device support
eu: Garatzailea, bideo dispositiboaren euskarria

en: Developer, MSN
eu: Garatzailea, MSN

en: Developer, Gadu plugin maintainer
eu: Garatzailea, Gadu pluginaren mantentzailea

en: Lead Developer, AIM and ICQ plugin maintainer
eu: Garatzaile nagusia, AIM eta ICQ pluginen mantentzailea

en: IRC plugin maintainer
eu: IRC pluginaren mantentzailea

en: Lead Developer, Telepathy and Messenger plugin maintainer
eu: Garatzaile nagusia, Telepathy eta Messenger pluginen mantentzailea

en: Lead Developer, MSN plugin maintainer
eu: Garatzaile nagusia, MSN pluginaren mantentzailea

en: Artist / Developer, Artwork maintainer
eu: Artista / garatzailea, artelanen mantentzailea

en: Developer, UI maintainer
eu: Garatzailea, UIren mantentzailea

en: Developer, WLM plugin maintainer
eu: Garatzailea, WLM pluginaren mantentzailea

en: Developer, Jabber plugin maintainer
eu: Garatzailea, Jabber pluginaren mantentzailea

en: Lead Developer, GroupWise maintainer
eu: Garatzaile nagusia, GroupWise-en mantentzailea

en: Developer, AIM and ICQ
eu: Garatzailea, AIM eta ICQ

en: Developer, Bonjour Plugin Maintainer
eu: Garatzailea, Bonjour pluginaren mantentzailea

en: Konki style author
eu: Konki estiloaren egilea

en: Hacker style author
eu: Hacker estiloaren egilea

en: Kopete's icon author
eu: Kopete-ren ikonoaren egilea

en: Sounds
eu: Soinuak

en: Kopete Docugoddess, Bug and Patch Testing.
eu: Kopete Docugoddess, arazketa eta adabakien proba.

en: Iris Jabber Backend Library
eu: Iris Jabber motorraren liburutegia

en: OscarSocket author
eu: OscarSocket-aren egilea

en: Kmerlin MSN code
eu: Kmerlin-en MSN kodea

en: Former developer
eu: Garatzaile ohia

en: Former developer, project co-founder
eu: Garatzaile ohia, proiektuaren fundatzaileetako bat

en: Misc bugfixes and enhancements
eu: Hainbat akats-konponketa eta hobekuntza

en: Former developer, original Gadu plugin author
eu: Aurreko garatzailea, jatorrizko Gadu pluginaren egilea

en: Former developer, Jabber plugin author
eu: Garatzaile ohia, Jabber pluginaren egilea

en: Former developer, Oscar plugin
eu: Garatzaile ohia, Oscar plugina

en: Former developer and WinPopup maintainer
eu: Aurreko garatzailea, WinPopup pluginaren mantentzailea

en: Do not load plugins. This option overrides all other options.
eu: Ez kargatu pluginak. Aukera honek beste guztiak gainidazten ditu.

en: Disable auto-connection
eu: Desgaitu konexio automatikoa

en: Auto-connect the specified accounts. Use a comma-separated list
    to auto-connect multiple accounts.
eu: Konektatu automatikoki zehaztutako kontuak. Erabili komaz bereizitako
    zerrenda bat hainbat kontu automatikoki konektatzeko.

en: Do not load the specified plugin. Use a comma-separated list
    to disable multiple plugins.
eu: Ez kargatu zehaztutako plugina. Erabili komaz bereizitako zerrenda
    bat hainbat plugin desgaitzeko.

en: Load only the specified plugins. Use a comma-separated list
    to load multiple plugins. This option has no effect when
    --noplugins is set and overrides all other plugin related
    command line options.
eu: Kargatu zehaztutako pluginak bakarrik. Erabili komaz bereizitako
    zerrenda bat hainbat plugin kargatzeko. Aukera honek ez du eraginik
    --noplugins ezarrita dagoenean, eta komando-lerroko plugin-ei buruzko 
    beste aukera guztiak gainidazten ditu.

en: URLs to pass to kopete / emoticon themes to install
eu: Kopete-ri pasatzeko URLak / aurpegiera-gai instalagarriak

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, clearButton)
en: C&lear
eu: &Garbitu

en: Edit Message
eu: Editatu mezua

en: Edit Message...
eu: Editatu mezua...

en: Edit Statuses...
eu: Editatu egoerak...

en: Configure Statuses
eu: Konfiguratu egoerak

note: i18n: Target Size (KB) (=> KB = kilobyte)
en: Target KB
eu: Helburuko tamaina (KB)

note: i18n: General Purpose In/Out
en: GPIO
eu: Asmo orokorreko S/I

en: Flicker Reduction
eu: Kliska gutxitzea

en: Framerate
eu: Fotograma-emaria

note: i18n: USB Isochronous Interface
en: USB Alternate
eu: Txandakako USBa

note: i18n: Selection of combinations of light sources
en: Lights
eu: Argiak

en: Reset Camera
eu: Berrezarri kamera

note: i18n: Chroma Auto Gain Control
en: chroma agc
eu: krominantziaren AGC

note: i18n: Combfilter
en: combfilter
eu: konbinatu eta iragazi

note: i18n: Automute
en: automute
eu: mututu automatikoki

note: i18n: Luminance Decimation Filter
en: luma decimation filter
eu: luminantzia gutxitzeko iragazkia

note: i18n: Analog/Digital Conversion Crush (!!! aGc is a typo !!! => aDc)
en: agc crush
eu: bihurketa analogiko-digitalaren konpresioa

note: i18n: Video Cassette Recorder Hack (improves sync on poor VCR tapes)
en: vcr hack
eu: vcr-ren adabakia

note: i18n: Whitecrush Upper (whitecrush => adaptive auto gain control to prevent "blooming" of the video signal due to very high Luminance levels; upper threshold)
en: whitecrush upper
eu: goiko zuri-konpresioa

note: i18n: Whitecrush Lower (whitecrush => adaptive auto gain control to prevent "blooming" of the video signal due to very high Luminance levels; lower threshold)
en: whitecrush lower
eu: beheko zuri-konpresioa

note: i18n: U-V Gain Ratio (NOT Ultra Violet !)
en: uv ratio
eu: uv-emaria

note: i18n: Full Luminance Range
en: full luma range
eu: luminantziaren barruti osoa

note: i18n: Luminance Coring Level (=> Improves SNR (Signat-to-Noise-Ratio) by HF filtering)
en: coring
eu: luminantziaren nukleoaren maila

en: Invert
eu: Alderantzikatu

note: i18n: Y Offset Odd Field
en: y offset odd field
eu: Y desplazamenduaren eremu bakoitia

note: i18n: Y Offset Even Field
en: y offset even field
eu: Y desplazamenduaren eremu bikoitia

note: i18n: Green Balance
en: green balance
eu: berde-balantzea

note: i18n: Digital/Analog Converter Magnitude
en: DAC magnitude
eu: DAC magnitudea

note: i18n: Band Filter
en: band filter
eu: bandaren iragazkia

note: i18n: RGB Gamma
en: rgb gamma
eu: gbu gamma

note: i18n: Reset Level
en: reset level
eu: berrezarri maila

note: i18n: Pixel Bias Voltage
en: pixel bias voltage
eu: pixelen alborapenaren tentsioa

note: i18n: Noise Suppression (Smoothing)
en: Noise suppression (smoothing)
eu: Zarata kentzea (leuntzea)

en: Minimum Clock Divider
eu: Gutxieneko erloju-zatitzailea

en: Webcam Effects
eu: Web-kameraren efektuak

en: Infrared
eu: Infragorria

note: i18n: Black/White
en: B/W
eu: Z/B

en: Auto Luminance Control
eu: Luminantzia automatikoaren kontrola

en: Horizontal Edge Enhancement
eu: Ertz horizontalaren hobekuntza

en: Vertical Edge Enhancement
eu: Ertz bertikalaren hobekuntza

en: Lens Shading Compensation
eu: Lentearen itzalduraren konpentsazioa

en: Maximum Exposure Time
eu: Gehienezko esposizio denbora

en: Red Saturation
eu: Gorriaren saturazioa:

en: Blue Saturation
eu: Urdinaren saturazioa

en: Luminance Bandpass
eu: Luminantziaren banda-pasa

en: Luminance Bandpass Weight
eu: Luminantziaren banda-pasaren pisua

note: i18n: High Frequency Luminance Coring
en: HF Luminance Coring
eu: Maiztasun altuko luminantziaren doiketa

en: Force Color ON
eu: Derrigortu koloreak aktibatzea

note: i18n: Chrominance Gain
en: Chrominance Gain Control
eu: Krominantziaren irabaziaren kontrola

note: i18n: Video Tape Recorder Time Constant
en: VTR Time Constant
eu: VTR-ren denbora-konstantea

en: Luminance Delay Compensation
eu: Luminantziaren atzerapenaren konpentsazioa

en: Vertical Noise Reduction
eu: Zarata bertikalaren murrizketa

en: Save User Settings
eu: Gorde erabiltzailearen ezarpenak

en: Restore User Settings
eu: Leheneratu erabiltzailearen ezarpenak

en: Restore Factory Settings
eu: Leheneratu fabrikako ezarpenak

note: i18n: Color Mode
en: Colour mode
eu: Koloreen modua

note: i18n: Auto Contour
en: Auto contour
eu: Ingerada automatikoak

en: Contour
eu: Ingerada

note: i18n: Backlight Compensation
en: Backlight compensation
eu: Atzeko argitasunaren konpentsazioa

note: i18n: Flicker Suppression
en: Flickerless
eu: Kliska kentzea

note: i18n: Noise Reduction
en: Noise reduction
eu: Zarataren murrizketa

en: Compression Target
eu: Konpresioaren helburua

en: Color Filter
eu: Koloreen iragazkia

note: i18n: Transaction Time (msec)
en: Transaction time (msec)
eu: Transakzioaren iraupena (mseg)

note: i18n: "Buffers per Transaction"
en: Buffers per transaction
eu: Bufferrak transakzioko

note: i18n: off / disable flicker compensation
en: NoFliker
eu: Kliskarik ez

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Quality
eu: Kalitatea

en: Off
eu: Desaktibatu

en: Both
eu: Biak

en: On
eu: Aktibatu

en: Brightness
eu: Distira

en: Hue
eu: Ñabardura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, color_btn)
en: Color
eu: Kolorea

en: Contrast
eu: Kontrastea

en: Whiteness
eu: Zuritasuna

en: Automatic Brightness/Contrast Correction
eu: Gaitu distira/kontrastearen zuzenketa automatikoa

en: Automatic Color Correction
eu: Koloreen zuzenketa automatikoa

en: Vertical Flip
eu: Irauli bertikalki

en: Horizontal Flip
eu: Irauli horizontalki

en: Saturation
eu: Saturazioa

en: Volume
eu: Bolumena

en: Balance
eu: Balantzea

en: Bass
eu: Baxua

en: Treble
eu: Altua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, muteButton)
en: Mute
eu: Mututu

en: Loudness
eu: Ozentasuna

en: Black Level
eu: Beltz-maila

en: Automatic White Balance
eu: Zuri-balantze automatikoa

en: Do White Balance
eu: Egin zurien balantzea

en: Red Balance
eu: Gorri-balantzea

en: Blue Balance
eu: Urdin-balantzea

en: Exposure
eu: Esposizioa

en: Automatic Gain
eu: Irabazi automatikoa

en: Gain
eu: Irabazia

en: Horizontal Center
eu: Zentro horizontala

en: Vertical Center
eu: Zentro bertikala

en: Power Line Frequency
eu: Energia-linearen maiztasuna

en: Automatic Hue
eu: Ñabardura automatikoa

en: White Balance Temperature
eu: Zuri-balantzearen tenperatura

en: Sharpness
eu: Zorroztasuna

en: Backlight Compensation
eu: Atzeko argitasunaren konpentsazioa

en: Chroma AGC
eu: Krominantziaren AGC

en: Color Killer
eu: Kolore-ezabatzailea

en: Color Effects
eu: Koloreen efektuak

en: Rotate
eu: Biratu

en: Background color
eu: Atzeko planoaren kolorea

en: Chroma Gain
eu: Krominantziaren irabazia

en: Illuminator 1
eu: 1. argitzailea

en: Illuminator 2
eu: 2. argitzailea

en: A network connection was disconnected.  The application is now in offline mode.  Do you want the application to resume network operations when the network is available again?
eu: Sare konexioa bat deskonektatu da. Aplikazioa orain lineaz kanpoko moduan dago. Aplikazioak sarea eskuragarri dagoenean sare eragiketak jarraitzea nahi duzu?

en: This application is currently in offline mode.  Do you want to connect?
eu: Aplikazioa lineaz kanpoko moduan dago. Konektatu nahi al duzu?

en: This application is currently in offline mode.  Do you want to connect in order to carry out this operation?
eu: Aplikazioa lineaz kanpoko moduan dago. Konektatu nahi duzu eragiketa hau burutzeko?

en: Leave Offline Mode?
eu: Lineaz kanpoko modutik irten?

en: Connect
eu: Konektatu

en: Stay Offline
eu: Mantendu lineaz kanpo

en: Could not find contactlist.xml in Kopete application data.
eu: Ezin izan da contactlist.xml aurkitu Kopete aplikazioaren datuetan.

en: Could not open contact list file.
eu: Ezin izan da kontaktuen zerrendaren fitxategia ireki.

en: Could not write contact list to a file.
eu: Ezin izan da kontaktuen zerrenda idatzi fitxategian.

en: <qt>"%1" is not supported by Kopete.</qt>
eu: <qt>Kopete-k ez du "%1" onartzen.</qt>

en: Could Not Sync with KDE Address Book
eu: Ezin izan da KDEren helbide-liburuarekin sinkronizatu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: Do Not Use
eu: Ez erabili

en: <qt>An address was added to this contact by another application.<br />Would you like to use it in Kopete?<br /><b>Protocol:</b> %1<br /><b>Address:</b> %2</qt>
eu: <qt>Beste aplikazio batek kontaktu honen helbidea gehitu du.<br />Kopete-n erabiltzea nahi duzu?<br /><b>Protokoloa:</b> %1<br/><b>Helbidea:</b> %2</qt>

en: Import Address From Address Book
eu: Inportatu helbideak helbide-liburutik

en: Use
eu: Erabili

en: <qt>One or more of your accounts using %1 are offline.  Most systems have to be connected to add contacts.  Please connect these accounts and try again.</qt>
eu: <qt>%1 erabiltzen duten zure kontu bat (edo gehiago) lineaz kanpo dago. Sistema gehienak konektatu behar dira kontaktuak gehitzeko. Konektatu kontu hauek eta saiatu berriro.</qt>

en: Not Connected
eu: Konektatu gabe

en: Choose Account
eu: Aukeratu kontua

en: <qt>You do not have an account configured for <b>%1</b> yet.  Please create an account, connect it, and try again.</qt>
eu: <qt>Oraindik ez duzu <b>%1</b>(e)n konturik konfiguratu. Sortu kontua, konektatu eta saiatu berriro.</qt>

en: No Account Found
eu: Ez da kontua aurkitu

en: <qt>It was not possible to add the contact.</qt>
eu: <qt>Ezin izan da kontaktua gehitu.</qt>

en: Could Not Add Contact
eu: Ezin izan da kontaktua gehitu

en: You have been disconnected
eu: Deskonektatu egin zaituzte

en: You have connected from another client or computer to the account '%1'
eu: Beste bezero edo ordenagailu batetik konektatu zara "%1" kontura

en: Most proprietary Instant Messaging services do not allow you to connect from more than one location. Check that nobody is using your account without your permission. If you need a service that supports connection from various locations at the same time, use the Jabber protocol.
eu: Jabedun motako berehalako mezularitzako zerbitzu gehienek ez dute kokaleku bat baino gehiagotik konektatzea baimentzen. Egiaztatu ezazu beste inor ez dela zure kontua erabiltzen ari zure baimenik gabe. Aldi berean, hainbat kokalekuetatik konektatzeko euskarria behar baduzu, erabili Jabber protokoloa.

en: You are not allowed to add yourself to the contact list. The addition of "%1" to account "%2" will not take place.
eu: Ez duzu baimenik zure burua kontaktu-zerrendari gehitzeko. "%1" ez da "%2" kontuan gehituko.

en: Error Creating Contact
eu: Errorea kontaktua sortzean

en: Properties
eu: Propietateak

en: Edit Account
eu: Editatu kontua

en: You have been added
eu: Gehitu egin zaituzte

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_add)
en: Add...
eu: Gehitu...

en: Authorize
eu: Baimendu

en: Block
eu: Blokeatu

en: Info...
eu: Informazioa...

en: The contact <b>%1</b> has added you to his/her contact list.
eu: <b>%1</b> kontaktuak bere kontaktu-zerrendara gehitu zaitu.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the contact list appearance has changed.
eu: Kontaktu-zerrendaren itxura aldatzean igorrita.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Enable emoticon support in Kopete.
eu: Gaitu aurpegieren euskarria Kopete-n.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Whether using the system font for the chat window.
eu: Berriketa-leihoetan sistemaren letra-tipoa erabili edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Color used to identify idle contacts.
eu: Kolorea (kontaktu inaktiboak identifikatzean erabiltzeko)

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Whether to use a different color for idle contacts.
eu: Kontaktu inaktiboak identifikatzeko kolore desberdina erabili edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Contact properties that contact tooltip will show.
eu: Kontaktuen argibideak erakutsiko duen kontaktuen propietateak.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Contact list group sorting
eu: Kontaktu-zerrenden taldea ordenatzea

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Contact list icon display mode. Either the protocol icon or the contact photo.
eu: Kontaktu-zerrenden ikonoak bistaratzeko modua. Protokoloaren ikonoaren edo kontaktuaren argazkia.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Enable borders on the contact's photo.
eu: Gaitu ertzak kontaktuen argazkietan.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Round contact photo corners.
eu: Biribildu kontaktuen argazkien izkinak.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show contact list as a tree view.
eu: Erakutsi kontaktuen zerrenda zuhaitzaren ikuspegi gisa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Indent contacts if you do not show tree lines.
eu: Koskatu kontaktuak ez baduzu zuhaitzaren lerroak erakusten.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Hide the vertical scroll bar.
eu: Ezkutatu korritze-barra bertikala.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Group contacts by group.
eu: Taldekatu kontaktuak taldearen arabera.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Use custom fonts for contact list.
eu: Erabili letra-tipo pertsonalizatuak kontaktuen zerrendan.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Automatically resize the main window.
eu: Aldatu automatikoki leiho nagusiaren tamaina.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Corner at which to anchor main window when auto-resizing.
eu: Izkina leiho nagusia ainguratzeko tamainaz automatikoki aldatzean.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Normal font for contact list
eu: Letra-tipo arrunta kontaktuen zerrendan

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Small font for contact list (for status message)
eu: Letra-tipo txikia kontaktuen zerrendan (egoera-mezuentzat)

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Color for group name.
eu: Kolorea taldearen izenarentzat.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Animate contact list on contact list changes.
eu: Kontaktuen zerrenda animatu kontaktu-zerrenda aldatzean.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Fade-in/Fade-out on contact status changes.
eu: Nabarmendu/Ilundu kontaktuen egoera aldatzean.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Fold-in/Fold-out on contact status changes.
eu: Tolestu/Zabaldu kontaktuen egoera aldatzean.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide contact list after a while.
eu: Auto-ezkutatu kontaktuen zerrenda une baten ondoren.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide vertical scrollbar in contact list after a while.
eu: Auto-ezkutatu korritze-bertikala kontaktuen zerrendan une baten ondoren.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide timeout
eu: Auto-ezkutatzeko denbora-muga

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show offline users in contact list.
eu: Erakutsi lineaz kanpoko erabiltzaileak kontaktu-zerrendan.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show empty groups in contact list.
eu: Erakutsi talde hutsak kontaktuen zerrendan.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show identities in status bar instead of accounts.
eu: Erakutsi identitateak egoera-barran kontuetan ordez.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Start Kopete docked.
eu: Abiarazi Kopete atrakatuta.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show Kopete in system tray.
eu: Erakutsi Kopete sistemako erretiluan.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Use message queue.
eu: Erabili mezu-ilara.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue unread messages.
eu: Ilaratu irakurri gabeko mezuak

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Use mouse navigation only in contact list.
eu: Erabili saguaren nabigazioa soilik kontaktuen zerrendan.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Reconnect on disconnect.
eu: Konektatu berriro deskonektatzean.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Raise message view on new messages.
eu: Goratu mezuen ikuspegia mezua berrietan.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show events in chat window.
eu: Erakutsi gertaerak berriketa-leihoan.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue only highlighted messages in group chats
eu: Ilaratu bakarrik nabarmendutako mezuak talde-berriketetan

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue Only Messages On Another Desktop
eu: Ilaratu bakarrik mezuak beste laneko areetan

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Single notification for messages from the same sender.
eu: Jakinarazpen bakuna bidaltzaile berdineko mezuentzako.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Balloon Notification Ignore Closes Chat View
eu: Baloiaren jakinarazpenak ez ikusi egingo dio berriketaren ikuspegia ixteari

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification
eu: Erretiluko keinukariaren jakinarazpena

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification Left Click Opens Message.
eu: Erretiluko keinukariaren jakinarazpenean ezkerrarekin klik egiteak mezua irekitzen du.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Animate on message with open chat.
eu: Animatu mezua irekitako berriketarekin

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification Set Current Desktop To Chat View
eu: Erretiluko keinukariaren jakinarazpena ezarri uneko laneko area berriketaren ikuspegiari

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable events while away.
eu: Gaitu gertaerak kanpoan nagoenean.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Chat window grouping policy.
eu: Berriketa-leihoak taldekatzeko araua.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable spell checking by default.
eu: Gaitu egiaztapen ortografikoa lehenetsi gisa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable rich text by default.
eu: Gaitu aberastutako testua lehenetsi gisa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show send button in Chat Window.
eu: Erakutsi bidaltzeko botoia berriketa-leihoan.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show message dates.
eu: Erakutsi mezuen datak.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Truncate contact name.
eu: Trunkatu kontaktuen izena.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Truncate contact name max length.
eu: Trunkatu kontaktuen izena gehienezko luzera gainditzean.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Maximum number of messages to show in a chat window.
eu: Berriketa-gelan erakutsiko den gehienezko mezu kopurua.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Hightlight messages containing your nickname.
eu: Nabarmendu zure goitizena duten mezuak.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Selected view plugin for Chat Window.
eu: Berriketa-leihoaren hautatutako ikuspegiaren plugina.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Use auto away.
eu: Erabili 'Kanpoan automatikoki'..

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Auto away timeout.
eu: 'Kanpoan' automatikoaren iraupena.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Go available after detecting an activity.
eu: Jarri erabilgarri berriro jarduera detektatzean.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Confirm Before Coming Back from Auto Away
eu: Berretsi "Kanpoan" automatikotik itzuli aurretik

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: When setting the auto away message, use the latest away message.
eu: Kanpoan nagoeneko mezu automatikoa ezartzean, erabili azken kanpoan nagoeneko mezua.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: When setting the auto away message, use a custom away message.
eu: Kanpoan nagoeneko mezu automatikoa ezartzean, erabili kanpoan nagoeneko mezu pertsonalizatua.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: The custom auto away title.
eu: Automatikoki kanpoan nagoeneko titulu pertsonalizatua.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: The custom auto away message.
eu: Kanpoan automatikoki nagoeneko mezua.

en: I am gone right now, but I will be back later
eu: Alde egin dut, baina laster itzuliko naiz

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Enable smooth scrolling in contact list.
eu: Gaitu korritze leuna kontaktu-zerrendan.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Always show tabs.
eu: Erakutsi beti fitxak.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Show contact name for each tab.
eu: Erakutsi kontaktuaren izena fitxa bakoitzean.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Show close button for each tab.
eu: Erakutsi ixteko botoia fitxa bakoitzean.

en: Outgoing Message Sent
eu: Irteerako mezua bidali da

en: A contact sent you a buzz/nudge.
eu: Kontaktu batek burrumbada bat bidali dizu.

en: User <i>%1</i> is typing a message
eu: <i>%1</i> erabiltzailea mezu bat idazten ari da

[ctx: @action]
en: Chat
eu: Berriketa

en: <qt>An error has occurred while creating a new chat window. The chat window has not been created.</qt>
eu: <qt>Errore bat gertatu da berriketa-leiho berria sortzean. Berriketa-leihoa ez da sortu.</qt>

en: Error While Creating Chat Window
eu: Errorea berriketa-leihoa sortzean

en: Enter Arguments
eu: Sartu argumentuak

en: Enter the arguments to %1:
eu: Sartu %1(e)n argumentuak:

en: Alias "%1" expands to itself.
eu: "%1" aliasa bere burura zabaltzen da.

en: "%2" requires at least %1 argument. | "%2" requires at least %1 arguments.
eu[0]: "%2" komandoak gutxienez argumentu %1 behar du.
eu[1]: "%2" komandoak gutxienez %1 argumentu behar ditu.

en: "%2" has a maximum of %1 argument. | "%2" has a maximum of %1 arguments.
eu[0]: "%2" komandoak gehienez argumentu %1 dauka.
eu[1]: "%2" komandoak gehienez %1 argumentu dauzka.

en: You are not authorized to perform the command "%1".
eu: Ez duzu baimenik "%1" komandoa exekutatzeko.

en: Command Error
eu: Komando-errorea

en: USAGE: /help [<command>] - Used to list available commands, or show help for a specified command.
eu: ERABILERA: /help [<komandoa>] - Komandoen zerrenda osoa, edo komando baten laguntza ikusteko.

en: USAGE: /url - Opens last URL for current chat in default browser.
eu: ERABILERA: /url - Uneko berriketaren azken URLa irekitzen du arakatzaile lehenetsian.

en: USAGE: /close - Closes the current view.
eu: ERABILERA: /close - Uneko ikuspegia ixten du.

en: USAGE: /part - Closes the current view.
eu: ERABILERA: /part - Uneko ikuspegia ixten du.

en: USAGE: /clear - Clears the active view's chat buffer.
eu: ERABILERA: /clear - Ikuspegi aktiboaren berriketa-bufferra garbitzeko.

en: USAGE: /away [<reason>] - Marks you as away/back for the current account only.
eu: USAGE: /away [<arrazoia>] - Kanpoan/Itzuli zarela markatzen du, uneko kontuan soilik.

en: USAGE: /awayall [<reason>] - Marks you as away/back for all accounts.
eu: USAGE: /awayall [<arrazoia>] - Kanpoan/Itzuli zarela markatzen du, kontu guztietan.

en: USAGE: /say <text> - Say text in this chat. This is the same as just typing a message, but is very useful for scripts.
eu: ERABILERA: /say <testua> - Esan berriketa honetako testua. Mezu bat idaztea bezalakoa da, baina oso erabilgarria da script-etarako.

en: USAGE: /exec [-o] <command> - Executes the specified command and displays the output in the chat buffer. If -o is specified, the output is sent to all members of the chat.
eu: ERABILERA: /exec [-o] <komandoa> - Zehaztutako komandoa exekutatzen du, eta irteera berriketa-bufferrean bistaratzen du. -o zehaztuz gero, irteera berriketako kide guztiei bidaliko zaie.

en: Available Commands:
eu: Komando erabilgarriak:

en: 
    Type /help <command> for more information.
eu: 
    Idatzi /help <komandoa> informazio gehiago lortzeko.

en: There is no help available for '%1'.
eu: Ez dago laguntzarik '%1' komandoarentzat.

en: ERROR: Shell access has been restricted on your system. The /exec command will not function.
eu: ERROREA: Shell-erako sarbidea murriztuta dago zure sisteman. /exec komandoak ez du funtzionatuko.

note: i18n: ectx: Menu (commandmenu)
en: Commands
eu: Komandoak

en: &Add to Your Contact List
eu: &Gehitu zure kontaktuen zerrendari

en: Visible when offline
eu: Ikusgai lineaz kanpo egotean

en: Move Contact
eu: Aldatu lekuz kontaktua

en: Select the meta contact to which you want to move this contact:
eu: Hautatu kontaktu hau eraman nahi duzun meta-kontaktua:

en: Create a new metacontact for this contact
eu: Sortu meta-kontaktu berria kontaktu honentzat

en: If you select this option, a new metacontact will be created in the top-level group with the name of this contact and the contact will be moved to it.
eu: Aukera hau hautatuz gero, meta-kontaktu berri bat sortuko da goi-mailako taldean kontaktu honen izenarekin, eta kontaktua bertara eramango da.

en: This user is not reachable at the moment. Please try a protocol that supports offline sending, or wait until this user comes online.
eu: Ezin da erabiltzaile honekin kontaktatu une honetan. Saiatu lineaz kanpo bidaltzea onartzen duen protokolo batekin, edo itxaron erabiltzailea konektatu arte.

en: User is Not Reachable
eu: Ezin da erabiltzailearekin kontaktatu

en: Are you sure you want to remove the contact  '%1' from your contact list?
eu: Ziur zaude "%1" kontaktua zure kontaktu-zerrendatik kendu nahi dituzula?

[ctx: @label:textbox formatted name]
en: <br /><b>Full Name:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>
eu: <br /><b>Izen osoa:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>

[ctx: @label:textbox formatted idle time]
en: <br /><b>Idle:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>
eu: <br /><b>Inaktibo:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>

[ctx: @label:textbox formatted url]
en: <br /><b>Home Page:</b>&nbsp;<a href="%1"><nobr>%2</nobr></a>
eu: <br /><b>Orrialde nagusia:</b>&nbsp;<a href="%1"><nobr>%2</nobr></a>

[ctx: @label:textbox formatted status title]
en: <br /><b>Status&nbsp;Title:</b>&nbsp;%1
eu: <br /><b>Egoeraren&nbsp;titulua:</b>&nbsp;%1

[ctx: <days>d <hours>h <minutes>m <seconds>s]
en: %4d %3h %2m %1s
eu: %4e %3o %2m %1s

[ctx: <hours>h <minutes>m <seconds>s]
en: %3h %2m %1s
eu: %3o %2m %1s

en: Full Name
eu: Izen-deiturak

en: Idle Time
eu: Inaktibo-denbora

en: Online Since
eu: Noiztik linean

en: Last Seen
eu: Ikusitako azkena

en: First Name
eu: Izena

en: Last Name
eu: Deitura

en: Private Phone
eu: Telefono pribatua

en: Private Mobile Phone
eu: Telefono mugikor pribatua

en: Work Phone
eu: Laneko telefonoa

en: Work Mobile Phone
eu: Laneko telefono mugikorra

en: Email Address
eu: Helbide elektronikoa

en: Nick Name
eu: Goitizena

en: Shown even if offline
eu: Erakutsi nahiz eta lineaz kanpo egon

en: Top Level
eu: Goi-maila

en: Not in your contact list
eu: Ez dago kontaktuen zerrendan

[ctx: Label for the default identity, used by users to group their instant messaging accounts]
en: Default Identity
eu: Identitate lehenetsia

en: This user is not reachable at the moment. Please make sure you are connected and using a protocol that supports offline sending, or wait until this user comes online.
eu: Ezin da erabiltzaile honekin kontaktatu une honetan. Ziurtatu konektatuta zaudela eta lineaz kanpo bidaltzea onartzen duen protokolo bat erabiltzen ari zarela, edo itxaron erabiltzailea konektatu arte.

en: Status not available
eu: Egoera ez dago erabilgarri

en: <qt><i>%1</i> is now %2.</qt>
eu: <qt><i>%1</i> orain %2 da.</qt>

en: Unable to find the file %1.
eu: Ezin da %1 fitxategia aurkitu.

en: <qt>Unable to download the requested file;<br />please check that address %1 is correct.</qt>
eu: <qt>Ezin da kargatu eskatutako fitxategia;<br />ziurtatu %1 helbidea ondo dagoela.</qt>

en: Connecting
eu: Konektatzen

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Password Required
eu: Pasahitza behar da

en: <qt>Kopete is unable to save your password securely in your wallet;<br />do you want to save the password in the <b>unsafe</b> configuration file instead?</qt>
eu: <qt>Kopete-k ezin du segurtasunez gorde pasahitza zure zorroan;<br />horren ordez, pasahitza konfigurazio-fitxategi <b>ez-seguruan</b> gorde nahi duzu?</qt>

en: Unable to Store Secure Password
eu: Ezin da pasahitz segurua gorde

en: Store &Unsafe
eu: Gorde modu &ez-seguruan

en: <qt><b>The password was wrong.</b> Please re-enter your password for %1 account <b>%2</b></qt>
eu: <qt><b>Okerreko pasahitza</b> Idatzi berriro %1 kontuaren pasahitza <b>%2</b></qt>

en: <qt>Please enter your password for %1 account <b>%2</b></qt>
eu: <qt>Idatzi berriro %1 kontuaren pasahitza <b>%2</b></qt>

en: Account Offline
eu: Kontua lineaz kanpo

en: Sorry, I am busy right now
eu: Sentitzen dut, oso lanpetuta nago orain

en: Going Online - Kopete
eu: Konektatzen - Kopete

en: Do You Want to Change Status to Available?
eu: Nahi duzu egoera erabilgarria gisa ezartzea?

note: i18n: ectx: label, entry, group (Status)
en: Protocol's status menu type.
eu: Protokoloaren egoeraren menu mota.

en: Copying
eu: Kopiatzen

en: Source
eu: Iturburua

en: Destination
eu: Helburua

en: File transfer %1 completed.
eu: %1 fitxategiaren transferentzia osatuta.

en: File transfer %1 failed.
eu: Huts egin du %1 fitxategiaren transferentziak.

en: You cancelled file transfer %1
eu: %1 fitxategiaren transferentzia bertan behera utzi duzu

en: File transfer %1 cancelled.
eu: %1 fitxategiaren transferentzia bertan behera utzi da.

en: Kopete File Transfer
eu: Kopete fitxategi-transferentzia

en: Sorry, sending files which are not stored locally is not yet supported by this protocol.
    Please copy this file to your computer and try again.
eu: Lokalki gordeta ez dauden fitxategiak ezin dira bidali protokolo honekin.
    Kopiatu fitxategia ordenagailuan, eta saiatu berriro.

en: File Transfer
eu: Fitxategi-transferentzia

en: You must provide a valid local filename
eu: Baliozko fitxategi-izen lokal bat zehaztu behar duzu

en: You do not have permission to write to selected file
eu: Ez duzu baimenik hautatutako fitxategian idazteko

en: The file '%1' already exists.
    Do you want to overwrite it ?
eu: %1 fitxategia badago lehendik ere.
    Gainidatzi nahi duzu?

en: Overwrite File
eu: Gainidatzi fitxategia

en: The directory %1 does not exist
eu: %1 direktorioa ez da existitzen

en: You do not have permission to write to selected directory
eu: Ez duzu baimenik hautatutako direktorioan idazteko

en: You must provide a valid local directory
eu: Baliozko lokaleko direktorio bat zehaztu behar duzu

en: You have been disconnected.
eu: Deskonektatu egin zaituzte.

en: Connection Lost.
eu: Konexioa galdu da.

en: Kopete lost the channel used to talk to the instant messaging system.
    This can be because either your internet access went down, the service is experiencing problems, or the service disconnected you because you tried to connect with the same account from another location. Try connecting again later.
eu: Kopete-k berehalako mezularitzaren sistemarekin hitz egiteko kanala galdu du.
    Hau Interneteko sarbidea erori delako, zerbitzuak arazoak dituelako edo zerbitzuak kontu berdinarekin beste leku batetik konektatzen saiatu zarelako deskonektatu zaituelako izan daiteke. Saiatu berriro beranduago konektatzen.

en: Cannot connect with the instant messaging server or peers.
eu: Ezin da berehalako mezularitzaren zerbitzariarekin edo parekoarekin konektatu.

en: Cannot connect.
eu: Ezin da konektatu.

en: This means Kopete cannot reach the instant messaging server or peers.
    This can be because either your internet access is down or the server is experiencing problems. Try connecting again later.
eu: Kopete-k ezin du berehalako mezularitzako zerbitzarira edo parera iritsi.
    Honek internet-eko sarbidea erori dela edo zerbitzariak arazoak dituela esan nahi du. Saiatu berriro beranduago.

en: More Information...
eu: Informazio gehiago...

en: + %1 more message | + %1 more messages
eu[0]: + mezu %1 gehiago
eu[1]: + %1 mezu gehiago

[ctx: @title %1 is contact's name]
en: Incoming file transfer request from <i>%1</i>
eu: <i>%1</i>(e)k sarrerako fitxategi-transferentzia eskaera egin du

[ctx: @info]
en: A user is trying to send you a file <filename>%1</filename>
eu: Erabiltzaile batek <filename>%1</filename> fitxategia bidali nahi dizu

[ctx: @info %2 is message]
en: A user is trying to send you a file <filename>%1</filename> with the message:<nl/>"%2"
eu: Erabiltzaile batek <filename>%1</filename> fitxategia bidali nahi dizu mezu honekin: <nl/>"%2"

en: Incoming message from <i>%1</i>
eu: <i>%1</i>(r)en sarrerako mezua

en: A highlighted message arrived from <i>%1</i>
eu: <i>%1</i>(r)en nabarmendutako mezua iritsia da

[ctx: @action]
en: View
eu: Ikusi

[ctx: @action]
en: Close
eu: Itxi

en: Choose the corresponding entry for '%1'
eu: Aukeratu "%1"(r)i dagokion sarrera

en: Choose the corresponding entry in the address book
eu: Aukeratu helbide-dagokion sarrera helbide-liburuan

en: Address Book Association
eu: Helbide-liburuen elkartea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, edtAddressee)
en: The KDE Address Book entry associated with this Kopete Contact
eu: KDEren helbide-liburuko sarrera (Kopete-ko kontaktuarekin esleitutakoa)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear_btn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearBlackList) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearWhiteList) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnClear)
en: Clear
eu: Garbitu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnSelectAddressee)
en: Select an address book entry
eu: Hautatu helbide-liburuko sarrera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectAddressee)
en: C&hange...
eu: &Aldatu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Email
eu: Helb. el.

en: New Address Book Entry
eu: Helbide-liburuko sarrera berria

en: Name the new entry:
eu: Eman izen bat sarrera berriari:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addAddresseeButton)
en: Create a new entry in your address book
eu: Sortu sarrera berri bat zure helbide-liburuan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addAddresseeButton)
en: Create New Entr&y...
eu: Sortu sarrera &berria...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Select the contact you want to communicate with via Instant Messaging
eu: Hautatu berehalako mezularitzaren bidez komunikatu nahi duzun kontaktua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSearch)
en: S&earch:
eu: &Bilatu:

en: Select Avatar
eu: Hautatu avatar-ra

en: No Avatar
eu: Avatar-rik ez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAddAvatar)
en: Add Avatar...
eu: Gehitu avatar-ra...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemoveAvatar)
en: Remove Avatar
eu: Kendu avatar-ra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFromWebcam)
en: From Webcam
eu: Web-kameratik

en: Take a photo
eu: Egin argazki bat

en: Someone Has Added You
eu: Norbaitek gehitu zaitu

en: <qt><img src="kopete-account-icon:%1" /> The contact <b>%2</b> has added you to his/her contact list. (Account %3)</qt>
eu: <qt><img src="kopete-account-icon:%1" /> <b>%2</b> kontaktua bere kontaktu-zerrendara gehitu zaitu. (%3 kontua)</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_label)
en: The contact XXX has added you to his/her contactlist
eu: XXX kontaktuak bere kontaktu-zerrendara gehitu zaitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_infoButton)
en: Read More Info About This Contact
eu: Irakurri informazio gehiago kontaktu honi buruz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_authorizeCb)
en: Authorize this contact to see my status
eu: Eman nire egoera ikusteko baimena kontaktu honi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_addCb)
en: Add this contact in my contactlist
eu: Gehitu kontaktu hau nire kontaktu-zerrendari

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_displayNameEdit)
en: The display name of the contact.  Leave it empty to use the contact's nickname.
eu: Bistaratu kontaktuaren izena. Utzi hutsik kontaktuaren goitizena erabiltzeko.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_displayNameEdit)
en: Enter the contact's display name. This is how the contact will appear in the contact list.
    Leave it empty if you want to see the contact's nickname as their display name.
eu: Sartu kontaktuaren bistaratzeko izena. Kontaktua honela agertuko da kontaktu-zerrendan.
    Utzi hutsik kontaktuaren goitizenak beraiek bistaratutako izen bezala ikusteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Display name:
eu: Bistaratzeko izena:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5)
en: Enter the group where the contact should be added. Leave it empty to add it in the top level group.
eu: Sartu taldea kontaktua gehitzeko. Utzi hutsik goi mailako taldeari gehitzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: In the group:
eu: Taldean:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_groupList)
en: Enter the group where the contact should be added. Leave it empty to add it to the top level group.
eu: Sartu taldea kontaktua gehitzeko. Utzi hutsik goi mailako taldeari gehitzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Address book link:
eu: Helbide-liburuko esteka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please specify an away message, or choose a predefined one.
eu: Idatzi kanpoan zaudenerako mezu bat, edo aukeratu aurrez definitutako bat.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Information
eu: Informazioa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRemembered)
en: Check this and enter your password below if you would like your password to be stored in your wallet, so Kopete does not have to ask you for it each time it is needed.
eu: Aktibatu hau eta idatzi behean pasahitza, zure zorroan gorde nahi baduzu, Kopete-k behar duen bakoitzean eskatu beharrik izan ez dezan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mRemembered)
en: Remember password
eu: Gogoratu pasahitza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Password:
eu: Pasahitza:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, mPassword)
en: Enter your password here.
eu: Idatzi hemen pasahitza.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, mPassword)
en: Enter your password here. If you would rather not save your password, uncheck the Remember password checkbox above; you will then be prompted for your password whenever it is needed.
eu: Idatzi hemen pasahitza. Ez baduzu pasahitza gordetzerik nahi, desaktibatu goiko 'Gogoratu pasahitza' kontrol-laukia. Desaktibatuta dagoenean, pasahitza eskatu egingo zaizu behar den bakoitzean.

en: Start &Chat...
eu: &Hasi berriketa...

en: &Send Single Message...
eu: &Bidali mezu bakarra...

en: User &Info
eu: &Erabiltzailearen datuak

en: Send &File...
eu: Bidali &fitxategia...

en: View &History...
eu: &Ikusi historia...

en: &Create Group...
eu: &Sortu taldea...

en: Cha&nge Meta Contact...
eu: &Aldatu meta-kontaktua...

en: &Delete Contact
eu: &Ezabatu kontaktua

en: Change A&lias...
eu: &Aldatu aliasa...

en: &Block Contact
eu: &Blokeatu kontaktua

en: Un&block Contact
eu: &Desblokeatu kontaktua

en: Contacts
eu: Kontaktuak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Use Subfolder for Each Contact
eu: Erabili azpikarpeta kontaktu bakoitzarentzat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, yesButton)
en: Always
eu: Beti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noButton)
en: Never
eu: Inoiz ere ez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlySelectedButton)
en: Only the selected contacts
eu: Hautatutako kontaktuak soilik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlyNotSelectedButton)
en: Not the selected contacts
eu: Hautatutako kontuak ez

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AliasDialog)
en: Add New Alias
eu: Gehitu alias berria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Command:
eu: Komandoa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, command)
en: This is the command that you want to run when you execute this alias.
eu: Hau da alias hau exekutatzean exekutatu nahi duzun komandoa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, command)
en: <qt>This is the command that you want to run when you execute this alias.
    
    You can use the variables <b>%1, %2 ... %9</b> in your command, and they will be replaced with the arguments of the alias. The variable <b>%s</b> will be replaced with all arguments. <b>%n</b> expands to your nickname.
    
    Do not include the '/' in the command (if you do it will be stripped off anyway).</qt>
eu: <qt>Hau da alias hau exekutatzean abiatu nahi duzun komandoa.
    
    <b>%1, %2 ... %9</b> aldagaiak erabil ditzakezu aginduan, eta aliasaren argumentuekin ordeztuko dira. <b>%s</b> aldagaiak argumentu guztiak ordeztuko ditu. <b>%n</b> aldagaia zure goitizenarekin ordezkatuko da
    
    Ez erabili '/' aginduan (erabiltzen baduzu ere, kendu egingo da)</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aliasLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Alias:
eu: Aliasa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, alias)
en: This is the alias you are adding (what you will type after the command identifier, '/').
eu: Hau da gehitzera zoazen aliasa ('/' komando-identifikatzailearen ondoren idatzitakoa).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, alias)
en: This is the alias you are adding (what you will type after the command identifier, '/'). Do not include the '/' (it will be stripped off if you do anyway).
eu: Hau da gehitzera zoazen aliasa ('/' komando-identifikatzailearen ondoren idatzitakoa). Ez erabili '/' (erabiltzen baduzu ere, kendu egingo da).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_saveButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Save
eu: &Gorde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, kPushButton3)
en: &Cancel
eu: &Utzi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListView, protocolList) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListView, protocolList)
en: If you want this alias to only be active for certain protocols, select those protocols here.
eu: Aliasa protokolo batzuekin bakarrik aktibo egotea nahi baduzu, hautatu hemen protokoloak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, protocolList)
en: Protocols
eu: Protokoloak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: For protocols:
eu: Protokoloak:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListView, aliasList)
en: This is the list of custom aliases and the commands that you have already added
eu: Hau da gehitu dituzun alias pertsonalizatuen eta komandoen zerrenda

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList)
en: Alias
eu: Aliasa

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList)
en: Command
eu: Komandoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add New Alias...
eu: &Gehitu alias berria...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteButton)
en: &Delete Selected
eu: &Ezabatu hautatutakoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, editButton)
en: Edit Alias...
eu: Editatu aliasa...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: &Add
eu: &Gehitu

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. An alias name cannot contain the characters "_" or "=".</qt>
eu: <qt>Ezin izan da <b>%1</b> aliasa gehitu. Aliasek ezin dute "_" edo "=" karaktererik izan.</qt>

en: Invalid Alias Name
eu: Alias baliogabea

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. This command is already being handled either by another alias or Kopete itself.</qt>
eu: <qt>Ezin izan da <b>%1</b> aliasa gehitu. Beste alias bat edo Kopete bera ari da komando hau kudeatzen.</qt>

en: Could Not Add Alias
eu: Ezin izan da aliasa gehitu

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. This command is already being handled by either another alias or Kopete itself.</qt>
eu: <qt>Ezin izan da <b>%1</b> aliasa gehitu. Beste alias bat edo Kopete bera ari da komando hau kudeatzen.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: Delete
eu: Ezabatu

en: Are you sure you want to delete the selected aliases?
eu: Ziur zaude hautatutako aliasak ezabatzea nahi dituzula?

en: Delete Aliases
eu: Ezabatu aliasak

[ctx: list_of_words_to_replace]
en: ur,your,r,are,u,you,theres,there is,arent,are not,dont,do not
eu: bzl,bezala,zr,zer,bt,bat

en: Text
eu: Testua

en: Replacement
eu: Ordeztea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Sentence Options
eu: Esaldien aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DotEndSentence)
en: Add a dot at the end of each sent line
eu: Gehitu puntu bat bidalitako lerro bakoitzaren amaieran

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CapitalizeBeginningSentence)
en: Start each sent line with a capital letter
eu: Hasi bidalitako lerro bakoitza maiuskulaz

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Replacements List
eu: Ordezpen-zerrenda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeHost) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mC
en: &Remove
eu: &Kendu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Text:
eu: &Testua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Re&placement:
eu: &Ordezpena:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_options)
en: Replacement Options
eu: Ordezpen-aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoReplaceIncoming)
en: Auto replace on incoming messages
eu: Ordezpen automatikoa sarrerako mezuetan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoReplaceOutgoing)
en: Auto replace on outgoing messages
eu: Ordezpen automatikoa irteerako mezuetan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Contact Notes
eu: Kontaktuaren oharrak

en: Notes about %1:
eu: Oharrak - %1:

en: &Notes
eu: &Oharrak

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eu: &Tresnak

en: -New filter-
eu: -Iragazki berria-

en: Rename Filter
eu: Aldatu izena iragazkiari

en: Please enter the new name for the filter:
eu: Idatzi iragazkiaren izen berria:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Filters
eu: Iragazki erabilgarriak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, renameButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rename)
en: Rename...
eu: Aldatu izena...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Criteria
eu: Irizpideak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: If the message contains:
eu: Mezuak hau baldin badu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regexp)
en: Regular expression
eu: Adierazpen erregularra

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_edit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editregexp)
en: Edit...
eu: Editatu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_case)
en: Case sensitive
eu: Maiuskula/minuskula

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Action
eu: Ekintza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setImportance)
en: Set the message importance to:
eu: Ezarri mezuaren garrantzia:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Low
eu: Baxua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Normal
eu: Arrunta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Highlight
eu: Nabarmendu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setBG)
en: Change the background color to:
eu: Aldatu atzeko planoaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setFG)
en: Change the foreground color to:
eu: Aldatu aurreko planoaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_raise)
en: Raise window
eu: Goratu leihoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_notifications)
en: Configure Notifications...
eu: Konfiguratu jakinarazpenak...

en: Keep
eu: Mantendu

en: Would you like to remove the old history files?
eu: Historiaren fitxategi zaharrak kendu nahi dituzu?

en: History Converter
eu: Historiaren bihurtzailea

en: History converter
eu: Historiaren bihurtzailea

en: Parsing the old history in %1
eu: Historia zaharra analizatzen %1(e)n

en: Parsing the old history in %1:
    %2
eu: Historia zaharra analizatzen %1(e)n:
    %2

note: i18n: ectx: label, entry (Auto_chatwindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Auto_chatwindow), group (History2 Plugin)
en: Show previous messages in new chats.
eu: Erakutsi aurreko mezuak berriketa berrietan.

note: i18n: ectx: label, entry (Number_Auto_chatwindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Number_Auto_chatwindow), group (History2 Plugin)
en: Number of messages to show.
eu: Erakusteko mezuen kopurua.

note: i18n: ectx: label, entry (Number_ChatWindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Number_ChatWindow), group (History2 Plugin)
en: Number of messages per page
eu: Mezuen kopurua orriko:

note: i18n: ectx: label, entry (History_color), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (History_color), group (History2 Plugin)
en: Color of messages
eu: Mezuen kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (BrowserStyle), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (BrowserStyle), group (History2 Plugin)
en: Style to use in history-browser.
eu: Estiloa historia arakatzailean erabiltzeko.

en: History for %1
eu: %1 - Historia

en: All
eu: Denak

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: Searching...
eu: Bilatzen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, searchButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_search) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchButton)
en: &Search
eu: &Bilatu

en: History for All Contacts
eu: Kontaktu guztien historia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Ready
eu: Prest

en: Latest History
eu: Azken historia

en: View &History
eu: &Ikusi historia

en: Quote Last Message
eu: Aipatu azken mezua

en: Import History
eu: Inportatu historia

en: Import Listed Logs
eu: Inportatu zerrendatutako egunkariak

en: Get History From &Pidgin...
eu: Lortu historia &Pidgin-etik...

en: Select log directory by hand
eu: Hautatu egunkariaren direktorioa eskuz

en: Parsed History
eu: Analizatutako historia

en: Saving logs to disk ...
eu: Egunkariak diskoan gordetzen...

en: Abort Saving
eu: Abortatu gordetzea

en: Saving
eu: Gordetzen

en: Are You Sure?
eu: Ziur zaude?

en: You already imported logs from pidgin. If you do it twice, each message is imported twice.
    Are you sure you want to continue?
eu: Pidgin-etik egunkariak inportatu dituzu. Birritan egiten baduzu, mezu bakoitza bi aldiz inportatuko da.
    Ziur zaude jarraitzea nahi duzula?

en: Select Log Directory
eu: Hautatu egunkarien direktorioa

en: Parsing history from pidgin ...
eu: Historia analizatzen Pidgin-etik...

en: Abort parsing
eu: Abortatu analizatzea

en: Parsing history
eu: Historia analizatzen

en: WARNING: Cannot find matching account for %1 (%2).
eu: ABISUA: ezin da %1(r)ekin (%2) bat datorren konturik aurkitu.

en: WARNING: Cannot find %1 (%2) in your contact list. Found logs will not be imported.
eu: ABISUA: ezin da %1 (%2) aurkitu zure kontaktuen zerrendan. Aurkitutako egunkariak ez dira inportatuko.

en: WARNING: Cannot open file %1. Skipping.
eu: ABISUA: ezin da %1 fitxategia ireki. Saltatzen.

en: WARNING: XML parser error in %1 at line %2, character %3: %4
eu: ABISUA: XML analisiaren errorea %1(e)n %2. lerroan, %3 karakterean: %4

en: History
eu: Historia

en: Old history files from Kopete 0.6.x or older has been detected.
    Do you want to import and convert them to the new history format?
eu: Kopete 0.6.x edo bertsio zaharrago bateko historiaren fitxategi zaharrak detektatu dira. 
    Inportatu eta historia-formatu berrira bihurtu nahi dituzu?

en: History Plugin
eu: Historiaren plugina

en: Import && Convert
eu: Inportatu eta bihurtu

en: Do Not Import
eu: Ez inportatu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Chat History
eu: Berriketa-historia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblNoLinesPerPage)
en: The number of messages that are shown when browsing history in the chat window
eu: Berriketako leihoaren historia arakatzean agertzen diren mezu kopurua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNoLinesPerPage)
en: Number of messages per page:
eu: Mezuen kopurua orriko:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, colorLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, History_color)
en: Color of history messages in the chat window
eu: Historiako mezuen kolore berriketa-leihoan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel)
en: Color of messages:
eu: Mezuen kolorea:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, numberLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, Number_Auto_chatwindow)
en: This is the number of messages that will be added automatically in the chat window when opening a new chat.
eu: Hau berriketa berri bat irekitzean leihora gehituko diren mezu kopurua da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: Number of messages to show:
eu: Mezuen kopurua erakusteko:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, Number_ChatWindow)
en: The number of message that are shown when borwsing history in the chat window
eu: Berriketa-leihoan historia arakatzean agertzen diren mezuen kopurua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowPrevious)
en: When a new chat is opened, automatically add the last few messages between you and that contact.
eu: Berriketa-leiho berri bat irekitzean, automatikoki gehitu zu eta kontaktuaren artean izandako azken mezuak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowPrevious)
en: Show chat history in new chats
eu: Erakutsi berriketaren historia berriketa berrietan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Contact:
eu: Kontaktua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importHistory) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importHistory2)
en: Import History...
eu: Inportatu historia...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Message filter:
eu: Mezu-iragazkia:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: All Messages
eu: Mezu guztiak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: Only Incoming
eu: Sarrerakoak soilik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: Only Outgoing
eu: Irteerakoak soilik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dateTreeWidget)
en: Date
eu: Data

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dateTreeWidget)
en: Contact
eu: Kontaktua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Search:
eu: Bilatu:

note: i18n: ectx: label, entry (HorizontalDPI), group (Latex Plugin)
en: Horizontal Rendering Resolution (DPI).
eu: Errendatze-bereizmen horizontala (DPI).

note: i18n: ectx: label, entry (VerticalDPI), group (Latex Plugin)
en: Vertical Rendering Resolution (DPI).
eu: Errendatze-bereizmen bertikala (DPI).

note: i18n: ectx: label, entry (LatexIncludeFile), group (Latex Plugin)
en: Latex Include File.
eu: LaTeX-en txertatzeko fitxategia.

en: Preview Latex Images
eu: Aurreikusi LaTeX irudiak

en: The message you are typing does not contain any LaTeX.  A LaTeX formula must be enclosed within two pairs of dollar signs: $$formula$$
eu: Idazten ari zaren mezuak ez dauka LaTeX-ik. LaTeX formula bat bi dolar ikurren bikoteen artean egon behar du inguratuta: $$formula$$

en: No LaTeX Formula
eu: LaTeX formularik ez

en: <b>Preview of the LaTeX message :</b> <br />%1
eu: <b>LaTeX mezuaren aurrebista :</b> <br />%1

en: Cannot find the Magick 'convert' program.
    convert is required to render the LaTeX formulae.
    Please get the software from www.imagemagick.org or from your distribution's package manager.
eu: Ezin da Magick-en "convert" programa aurkitu.
    convert LaTeX formulak errendatzeko beharrezkoa da.
    Joan www.imagemagick.org edo zure banatzailearen webgunera eta eskuratu pakete zuzena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The KopeteTeX plugin allows Kopete to render LaTeX formulas in the chat window. The sender must enclose the formula between two pairs of $ signs. ie: $$formula$$
    This plugin requires that the ImageMagick convert program be installed in order to work.
eu: KopeTeX pluginak Kopete-k Latex formulak berriketa-leihoan errendatzeko aukera eskaintzen du. Bidaltzaileak formula bi $ zeinu artean sartu behar du . Adib: $$formula$$
    Plugin honek funtziona dezan ImageMagick bihurketa programa instalatuta egon behar da.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
eu: Aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: LaTeX include file:
eu: LaTeX-en txertatzeko fitxategia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Rendering resolution (DPI):
eu: Errendatze-bereizmena (DPI):

en: Unknown artist
eu: Artista ezezaguna

en: Unknown album
eu: Album ezezaguna

en: Unknown track
eu: Pista ezezaguna

note: i18n: ectx: label, entry (Header), group (Now Listening Plugin)
en: Header of the message advertised.
eu: Berri emateko mezuaren goiburua.

en: Now listening to:
eu: Orain hau entzuten:

note: i18n: ectx: label, entry (PerTrack), group (Now Listening Plugin)
en: Core of the message advertised.
eu: Berri emateko mezuaren gorputza.

en: %track( by %artist)( on %album)
eu: %track (%artist) (%album)

note: i18n: ectx: label, entry (Conjunction), group (Now Listening Plugin)
en: Conjunction when multiple track are playing.
eu: Elkartu hainbat pista erreproduzitzen ari direnean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_Conjunction)
en: , and
eu: , eta

note: i18n: ectx: label, entry (ExplicitAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show explicitly the current music listened via a menu or /media command.
eu: Erakutsi unean entzundako musika menu edo /media komandoen bidez esplizituki.

note: i18n: ectx: label, entry (ChatAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened in chat window.
eu: Erakutsi unean entzundako musika berriketa-leihoan.

note: i18n: ectx: label, entry (StatusAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened in place of your status message.
eu: Erakutsi unean entzundako musika zure egoera-mezuaren lekuan.

note: i18n: ectx: label, entry (AppendStatusAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened appended to your status message.
eu: Erakutsi unean entzundako musika zure egoera-mezuari erantsita.

note: i18n: ectx: label, entry (UseSpecifiedMediaPlayer), group (Now Listening Plugin)
en: Use the specified media player.
eu: Erabili zehaztutako multimedia-erreproduzigailua.

note: i18n: ectx: label, entry (SelectedMediaPlayer), group (Now Listening Plugin)
en: Selected Media Player for source of listening advertising.
eu: Hautatu multimedia-erreproduzigailua berri ematean entzungo den iturburuarentzako.

en: Send Media Info
eu: Bidali multimediaren informazioa

en: None of the supported media players (Amarok, KsCD, JuK, Kaffeine, Quod Libet, or Qmmp) are playing anything.
eu: Onartutako erreproduzitzailetariko inor ez dago lanean (Amarok, KsCD, JuK, Kaffeine, Quod Libet edo Qmmp).

en: Nothing to Send
eu: Ezer ez bidaltzeko

en: USAGE: /media - Displays information on current song
eu: ERABILERA: /media - Uneko abestiaren informazioa bistaratzen du

[ctx: Message from Kopete user to another user; used when sending media information even though there are no songs playing or no media players running]
en: Now Listening for Kopete - it would tell you what I am listening to, if I was listening to something on a supported media player.
eu: Kopete entzuten dago - zer entzuten ari naizen esango dizu, onartutako multimedia-erreproduzitzaile batean entzuten ari banaiz.

en: Unknown player
eu: Erreproduzitzaile ezezaguna

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NowListeningPrefsUI)
en: Now Listening
eu: Entzuten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, advertiseNewMediaToBuddiesLabel)
en: <b>Share Your Musical Taste</b>
eu: <b>Partekatu zure musikaren zaletasunak</b>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Messa&ge
eu: &Mezua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, useThisMessageLabel)
en: Use this message when advertising:
eu: Erabili mezu hau berri emateko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helperLabel)
en: %track, %artist, %album, %player will be substituted if known.
    Expressions in brackets depend on a substitution being made.
eu: %track, %artist, %album eta %player ordeztuko dira, ezagutuz gero.
    Parentesi arteko adierazpenak egindako ordezpenaren araberakoak dira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_headerLabel)
en: Start with:
eu: Hasi honekin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_Header)
en: Now Listening To:
eu: Orain hau entzuten:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_perTrackLabel)
en: For each track:
eu: Pista bakoitzarentzat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_PerTrack)
en: %track (by %artist)(on %album)
eu: %track (%artist) (%album)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_conjunctionLabel)
en: Conjunction (if >1 track):
eu: Konjuntzioa (baldin eta >1 pista):

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&dvertising Mode
eu: I&ragarki modua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExplicitAdvertising)
en: Explicit &via "Tools->Send Media Info",
    or by typing "/media" in the chat
    window edit area.
eu: Era&biltzeko, hautatu "Tresnak -> Bidali multimediaren informazioa", edo idatzi "/media" berriketa-leihoaren edizioaren arean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ChatAdvertising)
en: &Show in chat window (automatic)
eu: &Erakutsi berriketa-leihoan (automatikoa)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_StatusAdvertising)
en: Show &the music you are listening to 
    in place of your status message.
eu: Erakutsi entzuten ari zaren &musika
    zure egoera-mezuaren ordez.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AppendStatusAdvertising)
en: Appe&nd to your status message
eu: E&rantsi zure egoera-mezuari

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Media Pla&yer
eu: &Multimedia-erreproduzigailua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSpecifiedMediaPlayer)
en: Use &specified media player
eu: Erabili &zehaztutako multimedia-erreproduzigailua

en: Waiting for %1...
eu: Honen zain: %1...

en: Checking if answers match...
eu: Erantzunak bat datozen begiratzen...

en: Incoming authentication request from %1
eu: Sarrerako autentifikazioaren eskaera %1(e)tik

en: Close
eu: Itxi

[ctx: @title]
en: Select authentication method
eu: Hautatu autentifikazio metodoa

en: Question and Answer
eu: Galdera eta erantzuna

en: Shared Secret
eu: Partekatutako sekretua

en: Manual fingerprint verification
eu: Hatz-markaren eskuzko autentifikazioa

[ctx: @title]
en: Question and Answer
eu: Galdera eta erantzuna

[ctx: @info]
en: Enter a question that only %1 is able to answer:
eu: Idatzi galdera, %1 soilik dena erantzuteko gai:

[ctx: @info]
en: Enter the answer to your question:
eu: Idatzi zure galderaren erantzuna:

[ctx: @info]
en: Authentication with %1
eu: %1(r)ekin autentifikatzea

[ctx: @info]
en: %1 would like to verify your authentication. Please answer the following question in the field below:
eu: %1(e)k zure autentifikazioa egiaztatzea nahi du. Erantzun honako galdera azpiko eremuan:

[ctx: @title]
en: Shared Secret
eu: Partekatutako sekretua

[ctx: @info]
en: Enter a secret passphrase known only to you and %1:
eu: Idatzi pasaesaldi sekretua zuk eta %1(e)k soilik dakizuena:

[ctx: @title]
en: Authentication with %1
eu: %1(r)ekin autentifikatzea

[ctx: @info]
en: Enter the secret passphrase known only to you and %1:
eu: Idatzi pasaesaldi sekretua zuk eta %1(e)k soilik dakizuena:

[ctx: @title]
en: Manual Verification
eu: Eskuzko autentifikazioa

[ctx: @info]
en: Contact %1 via another secure channel and verify that the following fingerprint is correct:
eu: Jar zaitez %1(r)ekin kontaktuan beste kanal seguru bat erabiliz eta egiaztatu honako hatz-marka zuzena dela:

[ctx: @item:inlistbox ...verified that]
en: I have not
eu: Ez dut egiaztatu

[ctx: @item:inlistbox ...verified that]
en: I have
eu: Egiaztatu dut

[ctx: @info:label I have...]
en: verified that this is in fact the correct fingerprint for %1
eu: hau %1(r)en hatz-marka dela

en: Authentication successful
eu: Ongi autentifikatu da

en: The authentication with %1 was completed successfully. The conversation is now secure.
eu: %1(r)ekin ongi autentifikatu da. Berriketa orain segurua da.

en: <b>%1</b> has successfully authenticated you. You may want to authenticate this contact as well by asking your own question.
eu: <b>%1</b>(e)k ongi autentifikatu zaitu. Kontaktu hau autentifikatu beharko zenuke baita ere zure galderen arabera.

en: Authentication failed
eu: Autentifikazioak huts egin du

en: The authentication with %1 failed. To make sure you are not talking to an imposter, try again using the manual fingerprint verification method. Note that the conversation is now insecure.
eu: Autentifikazioak huts egin du %1(r)ekin. Iruzurti batekin berriketan ez zarela ari ziurtatzeko, saiatu berriro hatz-markaren eskuzko autentifikazio metodoarekin. Jakin ezazu berriketa orain ez dela segurua.

en: Authentication aborted
eu: Autentifikazioa abortatuta

en: %1 has aborted the authentication process. To make sure you are not talking to an imposter, try again using the manual fingerprint verification method.
eu: %1(e)k autentifikazioaren prozesua abortatu du. Iruzurti batekin berriketan ez zarela ari ziurtatzeko, saiatu berriro hatz-markaren eskuzko autentifikazio metodoarekin.

en: Ask %1 a question, the answer to which is known only to you and them. If the answer does not match, you may be talking to an imposter.
eu: Egin galdera bat %1(r)i non erantzuna hark eta zuk soilik dakizuen. Erantzuna bat ez badator, iruzurti batekin berriketan ari zara.

en: Pick a secret known only to you and %1. If the secret does not match, you may be talking to an imposter. Do not send the secret through the chat window, or this authentication method could be compromised with ease.
eu: %1(e)k eta zuk soilik ezagutzen duzuen sekretua hartu. Sekretua bat ez badator, iruzurti batekin berriketan ariko zara. Ez bidali sekretua berriketa-leiho bidez, bestela autentifikatzeko metodo hau oso erraz hautsi daiteke.

en: Verify %1's fingerprint manually. For example via a phone call or signed (and verified) email.
eu: Egiaztatu %1(r)en hatz-marka eskuz. Adibidez, telefonoz deituz edo sinatutako (eta egiaztatutako) helbide elektronikoaren bidez.

[ctx: @title]
en: Authenticating contact...
eu: Kontaktua autentifikatzen...

note: i18n: ectx: label, entry (rbAlways), group (Policy)
en: Always encrypt outgoing messages
eu: Enkriptatu beti irteerako mezuak

note: i18n: ectx: label, entry (rbOpportunistic), group (Policy)
en: Automatically encrypt messages if the other side supports OTR
eu: Enkriptatu mezuak automatikoki beste aldekoak OTR euskarria badu

note: i18n: ectx: label, entry (rbManual), group (Policy) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbManual)
en: Encrypt messages if the other side requests an OTR connection
eu: Enkriptatu mezuak beste aldekoak OTR konexioa eskatzen badu

note: i18n: ectx: label, entry (rbNever), group (Policy)
en: Never encrypt outgoing messages
eu: Inoiz ere ez enkriptatu irteerako mezuak

note: i18n: ectx: Menu (otr_menu)
en: OTR Settings
eu: OTR ezarpenak

en: OTR Encryption
eu: OTR enkriptazioa

en: Start OTR Session
eu: Hasi OTR saioa

en: End OTR Session
eu: Amaitu OTR saioa

en: Authenticate Contact
eu: Autentifikatu kontaktua

en: Refresh OTR Session
eu: Freskatu OTR saioa

en: <b>Received a new fingerprint from <a>%1</a>. You should authenticate this contact.</b>
eu: <b>Hatz-marka berria jaso da <a>%1</a>(r)engandik. Kontaktu hau autentifikatu beharko zenuke.</b>

en: <b>Private OTR session started.</b>
eu: <b>OTR saio pribatua abiarazita.</b>

en: <b>Unverified OTR session started.</b>
eu: <b>Egiaztatu gabeko OTR saioa abiarazita.</b>

en: <b>OTR Session ended. Note that the conversation is now insecure.</b>
eu: <b>OTR saioa amaituta. Jakin ezazu berriketa orain ez dela segurua.</b>

en: <b>OTR connection refreshed successfully.</b>
eu: <b>OTR konexioa ongi freskatu da.</b>

en: Authentication with <b>%1</b> successful. The conversation is now secure.
eu: <b>%1</b>(r)ekin ongi autentifikatu da. Berriketa orain segurua da.

en: Authentication with <b>%1</b> failed. The conversation is now insecure.
eu: Huts egin du <b>%1</b>(r)ekin autentifikatzean, Berriketa orain ez da segurua.

en: <b>%1</b> has ended the OTR session. You should do the same.
eu: <b>%1</b>(e)k OTR saioa amaitu du. Gauza bera egin beharko zenuke.

en: An error occurred while encrypting the message.
eu: Errorea gertatu da mezua enkriptatzean.

en: Terminating OTR session.
eu: OTR saioa amaitzen.

en: <b>Authentication aborted. Note that the conversation is now insecure.</b>
eu: <b>Autentifikazioa abortatuta. Jakin ezazu berriketa orain ez dela segurua.</b>

en: <b>Authenticating contact...</b>
eu: <b>Kontaktua autentifikatzen...</b>

[ctx: @info]
en: No fingerprint present.
eu: Ez da hatz-markarik aurkeztu.

[ctx: @item:intable Fingerprint was never used]
en: Unused
eu: Erabili gabea

[ctx: @item:intable Fingerprint is used in a private conversation]
en: Private
eu: Pribatua

[ctx: @item:intable Fingerprint is used in an unverified conversation]
en: Unverified
eu: Egiaztatu gabe

[ctx: @item:intable Private conversation finished]
en: Finished
eu: Amaituta

[ctx: @item:intable Conversation is not private]
en: Not Private
eu: Ez pribatua

[ctx: @item:intable The fingerprint is trusted]
en: Yes
eu: Bai

[ctx: @item:intable The fingerprint is not trusted]
en: No
eu: Ez

[ctx: @item:inmenu]
en: &OTR Policy
eu: &OTR-ren arauak

[ctx: @item:inmenu Use the default encryption mode specified in settings dialog]
en: &Default
eu: &Lehenetsia

[ctx: @item:inmenu Always encrypt messages]
en: Al&ways
eu: &Beti

[ctx: @item:inmenu Use the opportunistic encryption mode]
en: &Opportunistic
eu: &Oportunista

[ctx: @item:inmenu Use the manual encryption mode]
en: &Manual
eu: &Eskuz

[ctx: @item:inmenu Never encrypt messages]
en: Ne&ver
eu: &Inoiz ere ez

[ctx: @info:status]
en: Your policy settings do not allow encrypted sessions to this contact.
eu: Zure arauen ezarpenek ez dute enkriptatutako saiorik onartzen kontaktu honentzako.

[ctx: @info:status]
en: Attempting to refresh the OTR session with <b>%1</b>...
eu: <b>%1</b>(r)ekin OTR saioa freskatzen saiatzen...

[ctx: @info:status]
en: Attempting to start a private OTR session with <b>%1</b>...
eu: <b>%1</b>(r)ekin OTR saio pribatua hasten saiatzen...

en: Selected account already has a key. Do you want to create a new one?
eu: Hautatutako kontuak jadanik badu gakoa. Berri bat sortzea nahi duzu?

en: Overwrite key?
eu: Gainidatzi gakoa?

en: Please contact %1 via another secure way and verify that the following fingerprint is correct:
eu: Jar zaitez %1(r)ekin kontaktuan beste bide seguru bat erabiliz eta egiaztatu honako hatz-marka zuzena dela:

en: Are you sure you want to trust this fingerprint?
eu: Ziur zaude hatz-marka honetaz fidatzen zarela?

en: Verify fingerprint
eu: Egiaztatu hatz-marka

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OTRPrefsUI)
en: OTR Plugin Preferences
eu: OTR pluginaren hobespenak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Private Keys
eu: Gako pribatuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Account:
eu: Kontua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btGenFingerprint)
en: &Generate
eu: &Sortu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Fingerprint:
eu: Hatz-marka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlFingerprint)
en: No Fingerprint
eu: Hatz-markarik ez

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbPolicy)
en: Default OTR Policy
eu: OTR-ren arau lehenetsia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbAlways)
en: Always encrypt messages
eu: Enkriptatu beti mezuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbAlways)
en: Al&ways
eu: &Beti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbManual)
en: &Manual
eu: &Eskuz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbOpportunistic)
en: Encrypt messages automatically if the other side supports OTR
eu: Enkriptatu mezuak automatikoki beste aldekoak OTR euskarria badu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbOpportunistic)
en: &Opportunistic
eu: &Oportunista

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbNever)
en: Never encrypt messages
eu: Inoiz ere ez enkriptatu mezuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbNever)
en: Ne&ver
eu: &Inoiz ere ez

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, fingerprints)
en: K&nown Fingerprints
eu: Hatz-marka &ezagunak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Contact ID
eu: Kontaktuaren IDa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Verified
eu: Egiaztatuta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Fingerprint
eu: Hatz-marka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Protocol
eu: Protokoloa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btVerify)
en: &Verify Fingerprint
eu: &Egiaztatu hatz-marka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btForget)
en: F&orget Fingerprint
eu: &Ahaztu hatz-marka

en: Please wait
eu: Itxaron

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrivKeyPopup)
en: Please Wait
eu: Itxaron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please wait while generating the private key
eu: Itxaron gako pribatua sortu bitartean

[ctx: adjective decribing instant message]
en: Inbound
eu: Sarrera

[ctx: adjective decribing instant message]
en: Outbound
eu: Irteera

[ctx: adjective decribing instant message directions inbound and outbound]
en: Both Directions
eu: Bi norabideak

en: HTML Message Body
eu: HTML mezuaren gorputza

en: Plain Text Message Body
eu: Testu soilaren mezuaren gorputza

en: Kopete Message XML
eu: Kopete-ko XML mezua

[ctx: adjective decribing an instant message]
en: Inbound
eu: Sarrerakoa

[ctx: adjective decribing an instant message]
en: Outbound
eu: Irteerakoa

en: Path
eu: Bide-izena

en: Direction
eu: Helbidea

en: Pipe Contents
eu: Kanalizazioaren edukia

en: The pipe %1 returned malformed XML to the Pipes plugin.The error is:
    
    %2
    
    Located at line %3 and column %4
eu: %1 kanalizazioak gaizki osatutako XMLa itzuli du Pipes (kanalizazioa) pluginera. Errorea:
    
    %2
    
    Kokalekua: %3 lerroa, %4 zutabea

en: Select Program or Script to Pipe Messages Through
eu: Hautatu programa edo script bat mezuak horra kanalizatzeko

[ctx: verb]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add...
eu: &Gehitu...

[ctx: verb]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeButton)
en: &Remove
eu: &Kendu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAddExistingMetaContact)
en: Add an existing metacontact:
eu: Gehitu badagoen meta-kontaktua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAnotherContact)
en: Specify another contact:
eu: Zehaztu beste kontaktua:

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowAll), group (Privacy Plugin)
en: Allow everyone to send you messages.
eu: Baimendu edonork zuri mezua bidaltzea.

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowNoneButWhiteList), group (Privacy Plugin)
en: Allow nobody to send you messages, except the contacts on the whitelist.
eu: Baimendu zerrenda zuriko kontaktuek soilik zuri mezuak bidaltzea.

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowAllButBlackList), group (Privacy Plugin) i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowNoneButContactList), group (Privacy Plugin)
en: Allow everyone to send you messages, except the contacts on the blacklist.
eu: Baimendu edonork zuri mezua bidaltzea, zerrenda beltzekoak izan ezik.

note: i18n: ectx: label, entry (WhiteList), group (Privacy Plugin)
en: Contacts on the whitelist.
eu: Zerrenda zuriko kontaktuak.

note: i18n: ectx: label, entry (BlackList), group (Privacy Plugin)
en: Contacts on the blacklist.
eu: Zerrenda beltzeko kontaktuak.

note: i18n: ectx: label, entry (Content_DropIfAny), group (Privacy Plugin)
en: Drop messages that contain at least one of the following words.
eu: Jaregin mezuak (gutxienez honako hitzetariko bat dutenak).

note: i18n: ectx: label, entry (DropIfAny), group (Privacy Plugin) i18n: ectx: label, entry (DropIfAll), group (Privacy Plugin)
en: Words to look for.
eu: Hitzak bilatzeko.

note: i18n: ectx: label, entry (Content_DropIfAll), group (Privacy Plugin)
en: Drop messages that contain all of the following words.
eu: Jaregin mezuak (honako hitz guztiak dituztenak).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Filter by Sender
eu: Iragazi bidaltzailearen arabera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnlyWhiteList)
en: Allow messages only from contacts on the whitelist
eu: Baimendu zerrenda zuriko kontaktuen mezuak soilik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Blacklist:
eu: Zerrenda beltza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAllowAll)
en: Allow all messages
eu: Baimendu mezu guztiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnlyContactList)
en: Allow messages only from contacts on my contact list
eu: Baimendu nire kontaktu-zerrendako kontaktuen mezuak soilik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAllButBlackList)
en: Allow all messages but messages from contacts on the blacklist
eu: Baimendu mezu guztiak zerrenda beltzeko kontaktuenak izan ezik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Whitelist:
eu: Zerrenda zuria:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter by Content (separate multiple words by commas)
eu: Iragazi edukiaren arabera (hitzak komarekin bereiztu)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDropAll)
en: Drop messages that contain all of the following words:
eu: Jaregin mezuak (honako hitz guztiak dituztenak):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDropAtLeastOne)
en: Drop messages that contain at least one of the following words:
eu: Jaregin mezuak (gutxienez honako hitzetariko bat dutenak):

en: Add to WhiteList
eu: Gehitu zerrenda zuriari

en: Add to BlackList
eu: Gehitu zerrenda beltzari

en: A message from %1 was dropped, because this contact is not on your whitelist.
eu: %1(r)en mezua jaregin da, kontaktu hau ez dagoelako zure zerrenda zurian.

en: A message from %1 was dropped, because this contact is on your blacklist.
eu: %1(r)en mezua jaregin da, kontaktu hau zure zerrenda beltzean dagoelako.

en: A message from %1 was dropped, because this contact is not on your contact list.
eu: %1(r)en mezua jaregin da, kontaktu hau ez dagoelako zure kontaktuen zerrendan.

en: A message from %1 was dropped, because it contained a blacklisted word.
eu: %1(r)en mezua jaregin da, mezuak zerrenda beltzeko hitz bat duelako.

en: A message from %1 was dropped, because it contained blacklisted words.
eu: %1(r)en mezua jaregin da, mezuak zerrenda beltzeko hitzak dituelako.

en: Add Contact to Whitelist
eu: Gehitu kontaktua zerrenda zuriari

en: Add Contact to Blacklist
eu: Gehitu kontaktua zerrenda beltzari

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3) i18n: ectx: Menu (privacyMenu)
en: Privacy
eu: Pribatutasuna

en: Statistics for %1
eu: %1(r)en estatistikak

en: Key:  <font color="%1">Online</font>  <font color="%2">Away</font>  <font color="%3">Offline</font>
eu: Gakoa:  <font color="%1">Linean</font>  <font color="%2">Kanpoan</font>  <font color="%3">Lineaz kanpo</font>

en: <h1>Statistics for %1</h1>
eu: <h1>%1(r)en estatistikak</h1>

en: <div class="statgroup"><b><a href="main:generalinfo" title="General summary view">General</a></b><br><span title="Select the day or month for which you want to view statistics"><b>Days: </b><a href="dayofweek:1">Monday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:2">Tuesday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:3">Wednesday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:4">Thursday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:5">Friday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:6">Saturday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:7">Sunday</a><br><b>Months: </b><a href="monthofyear:1">January</a>&nbsp;<a href="monthofyear:2">February</a>&nbsp;<a href="monthofyear:3">March</a>&nbsp;<a href="monthofyear:4">April</a>&nbsp;<a href="monthofyear:5">May</a>&nbsp;<a href="monthofyear:6">June</a>&nbsp;<a href="monthofyear:7">July</a>&nbsp;<a href="monthofyear:8">August</a>&nbsp;<a href="monthofyear:9">September</a>&nbsp;<a href="monthofyear:10">October</a>&nbsp;<a href="monthofyear:11">November</a>&nbsp;<a href="monthofyear:12">December</a>&nbsp;</span></div><br>
eu: <div class="statgroup"><b><a href="main:generalinfo" title="Laburpen orokorraren ikuspegia">Orokorra</a></b><br><span title="Hautatu ikusi nahi dituzun estatistiken eguna edo hilabetea"><b>Egunak: </b><a href="dayofweek:1">Astelehena</a>&nbsp;<a href="dayofweek:2">Asteartea</a>&nbsp;<a href="dayofweek:3">Asteazkena</a>&nbsp;<a href="dayofweek:4">Osteguna</a>&nbsp;<a href="dayofweek:5">Ostirala</a>&nbsp;<a href="dayofweek:6">Larunbata</a>&nbsp;<a href="dayofweek:7">Igandea</a><br><b>Hilabeteak: </b><a href="monthofyear:1">Urtarrila</a>&nbsp;<a href="monthofyear:2">Otsaila</a>&nbsp;<a href="monthofyear:3">Martxoa</a>&nbsp;<a href="monthofyear:4">Apirila</a>&nbsp;<a href="monthofyear:5">Maiatza</a>&nbsp;<a href="monthofyear:6">Ekaina</a>&nbsp;<a href="monthofyear:7">Uztaila</a>&nbsp;<a href="monthofyear:8">Abuztua</a>&nbsp;<a href="monthofyear:9">Iraila</a>&nbsp;<a href="monthofyear:10">Urria</a>&nbsp;<a href="monthofyear:11">Azaroa</a>&nbsp;<a href="monthofyear:12">Abendua</a>&nbsp;</span></div><br>

en: <div class="statgroup" title="Contact status history for today"><h2>Today</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>From</td><td>To</td></tr>
eu: <div class="statgroup" title="Kontaktuen egoeraren gaurko historia"><h2>Gaur</h2><table width="100%"><tr><td>Egoera</td><td>Nork</td><td>Nori</td></tr>

en: General information
eu: Informazio orokorra

en: <b>Average message length:</b> %1 character<br> | <b>Average message length:</b> %1 characters<br>
eu[0]: <b>Mezuen batez besteko luzera :</b> karaktere %1<br>
eu[1]: <b>Mezuen batez besteko luzera :</b> %1 karaktere<br>

en: <b>Time between two messages:</b> %1 second | <b>Time between two messages:</b> %1 seconds
eu[0]: <b>Bi mezuen arteko denbora : </b> segundo %1
eu[1]: <b>Bi mezuen arteko denbora : </b> %1 segundo

en: <b title="The last time you talked with %1">Last talk :</b> %2<br>
eu: <b title="%1(r)ekin hitz egin duzun azkeneko aldia">Azken berriketa :</b> %2<br>

en: <b title="The last time %1 was online or away">Last time present :</b> %2
eu: <b title="%1 kanpoan edo linean egon zen azken aldia">Han zegoen azken aldia :</b> %2

note: i18n("<b title=\"%1 uses to set his status online at these hours (EXPERIMENTAL)\">Main online events :</b><br>").arg(m_contact->metaContact()->displayName())); QValueList<QTime> mainEvents = m_contact->mainEvents(Kopete::OnlineStatus::Online); for (uint i=0; i<mainEvents.count(); i++) QString("%1<br
en: Current status
eu: Uneko egoera

en: Is <b>%1</b> since <b>%2</b>
eu: <b>%1</b> da <b>%2</b>(e)ndik aurrera

[ctx: TRANSLATOR: please reverse 'left' and 'right' as appropriate for your language]
en: When was this contact visible?<br />All charts are in 24 blocks, one per hour, encompassing one day. %1 is on the left, and %2 is on the right.
eu: Noiz zegoen kontaktu hau ikusgai?<br />Diagrama guztiak 24 bloketan daude, bat orduko, egun bat osatuz. %1 ezkerrean dago, eta %2 eskuinean.

en: Between %1 and %2, %3 was visible for %4% of the hour.
eu: %1 eta %2 artean, %3 orduaren % %4-an ikusgai zegoen.

en: Online time
eu: Konexio-denbora

en: Away time
eu: "Kanpoan" egoeraren iraupena

en: Offline time
eu: Lineaz kanpoko denbora

en: online
eu: linean

en: away
eu: kanpoan

en: offline
eu: lineaz kanpo

en: Between %1 and %2, %3 was %4% %5.
eu: %1 eta %2 artean, %3 % %4 %5 zegoen

en: <h2>%1</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>From</td><td>To</td></tr>
eu: <h2>%1</h2><table width="100%"><tr><td>Egoera</td><td>Nork</td><td>Nori</td></tr>

en: View &Statistics
eu: Ikusi e&statistikak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Calendar View
eu: &Egutegiaren ikuspegia

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Colors
eu: &Koloreak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsAdd)
en: &Add...
eu: &Gehitu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsUp)
en: Move &Up
eu: Eraman &gora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsDown)
en: Move &Down
eu: Eraman &behera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_colorRandom)
en: Random order
eu: Ausazko ordena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_fg)
en: Change global text foreground color
eu: Aldatu testuaren aurreko planoko kolore orokorra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_char)
en: Change color every letter
eu: Aldatu kolorea letra bakoitzari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_words)
en: Change color every word
eu: Aldatu kolorea hitz bakoitzari

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Effects
eu: Efektuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lamer)
en: L4m3r t4lk
eu: H3rr3nk4

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_casewaves)
en: CasE wAVes
eu: MaiUSkuLa eRoAk

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLanguage), group (Translator plugin)
en: Default native language
eu: Jatorrizko hizkuntza lehenetsia

note: i18n: ectx: label, entry (Service), group (Translator plugin)
en: Translation service
eu: Itzulpen-zerbitzua

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingDontTranslate), group (Translator plugin)
en: Do not translate incoming messages
eu: Ez itzuli sarrerako mezuak

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingShowOriginal), group (Translator plugin)
en: Show the original incoming message
eu: Erakutsi jatorrizko sarrerako mezua

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingTranslate), group (Translator plugin)
en: Translate incoming message directly
eu: Itzuli sarrerako mezua zuzenean

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingDontTranslate), group (Translator plugin)
en: Do not translate outgoing messages
eu: Ez itzuli irteerako mezuak

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingShowOriginal), group (Translator plugin)
en: Show the original outgoing message
eu: Erakutsi irteerako jatorrizko mezua

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingTranslate), group (Translator plugin)
en: Translate outgoing message directly
eu: Itzuli irteerako mezua zuzenean

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingAsk), group (Translator plugin)
en: Show dialog before sending message
eu: Erakutsi elkarrizketa-koadroa bidali aurretik

en: Translator Plugin
eu: Itzultzailearen plugina

en: Translate
eu: Itzuli

en: Detect language
eu: Detektatu hizkuntza

en: Afrikaans
eu: Afrikaansa

en: Albanian
eu: Albaniera

en: Arabic
eu: Arabiera

en: Armenian
eu: Armeniera

en: Azerbaijani
eu: Azerbaijanera

en: Basque
eu: Euskara

en: Belarusian
eu: Bielorrusiera

en: Bulgarian
eu: Bulgariera

en: Catalan
eu: Katalana

en: Chinese (Simplified)
eu: Txinera (erraztua)

en: Chinese (Traditional)
eu: Txinera (tradizionala)

en: Croatian
eu: Kroaziera

en: Czech
eu: Txekiera

en: Danish
eu: Daniera

en: Dutch
eu: Nederlandera

en: English
eu: Ingelesa

en: Estonian
eu: Estoniera

en: Filipino
eu: Filipinarra

en: Finnish
eu: Finlandiera

en: French
eu: Frantsesa

en: Galician
eu: Galiziera

en: Georgian
eu: Georgiera

en: German
eu: Alemana

en: Greek
eu: Greziera

en: Haitian Creole
eu: Kreolera (Haiti)

en: Hebrew
eu: Hebreera

en: Hindi
eu: Hindiera

en: Hungarian
eu: Hungariera

en: Icelandic
eu: Islandiera

en: Indonesian
eu: Indonesiera

en: Irish
eu: Irlandera

en: Italian
eu: Italiera

en: Japanese
eu: Japoniera

en: Korean
eu: Koreera

en: Latvian
eu: Letoniera

en: Lithuanian
eu: Lituaniera

en: Macedonian
eu: Mazedoniera

en: Malay
eu: Malaysiera

en: Maltese
eu: Maltera

en: Norwegian
eu: Norvegiera

en: Persian
eu: Persiera

en: Polish
eu: Poloniera

en: Portuguese
eu: Portugesa

en: Romanian
eu: Errumaniera

en: Russian
eu: Errusiera

en: Serbian
eu: Serbiera

en: Slovak
eu: Eslovakiera

en: Slovenian
eu: Esloveniera

en: Spanish
eu: Gaztelania

en: Swahili
eu: Swahilia

en: Swedish
eu: Suediera

en: Thai
eu: Thailandiera

en: Turkish
eu: Turkiera

en: Ukrainian
eu: Ukrainera

en: Urdu
eu: Urduera

en: Vietnamese
eu: Vietnamera

en: Welsh
eu: Galesa

en: Yiddish
eu: Jidisha

en: Set &Language
eu: &Ezarri hizkuntza

en: %2 
    Auto Translated: 
    %1
eu: %2
    Automatikoki itzulita: 
    %1

en: %2 <br/>Auto Translated: <br/>%1
eu: %2 <br/>Automatikoki itzulita: <br/>%1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Translation service:
eu: Itzulpen-zerbitzua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Default native language:
eu: Jatorrizko hizkuntza lehenetsia:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, IncomingMessages)
en: Incoming Messages
eu: Sarrerako mezuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingDontTranslate) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingDontTranslate)
en: Do not translate
eu: Ez itzuli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingShowOriginal) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingShowOriginal)
en: Show the original message
eu: Erakutsi jatorrizko mezua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingTranslate) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingTranslate)
en: Translate directly
eu: Itzuli zuzenean

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OutgoingTranslate)
en: Outgoing Messages
eu: Irteerako mezuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingAsk)
en: Show dialog before sending
eu: Erakutsi elkarrizketa-koadroa bidali aurretik

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewAmount), group (URLPicPreview Plugin)
en: Maximum number of Previews
eu: Gehienezko aurrebista kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (Scaling), group (URLPicPreview Plugin)
en: Should the image be scaled
eu: Irudia eskalatu behar da?

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewRestriction), group (URLPicPreview Plugin)
en: Should the number of previews be restricted?
eu: Aurrebisten kopurua murriztua izan behar du?

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewScaleWidth), group (URLPicPreview Plugin)
en: Scale images to the width
eu: Eskalatu irudiak zabalerara

en: Preview of:
eu: Aurrebista:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, URLPicPreviewPrefsUI)
en: Picture Preview Preferences
eu: Irudien aurrebistaren hobespenak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, restrictPreviews)
en: If checked, only the selected number of pictures are downloaded and displayed as previews.
    Otherwise, an unlimited number of previews are generated.
eu: Aktibatzen bada, hautatutako irudi kopurua soilik deskargatu eta aurrebista gisa bistaratuko dira.
    Bestela, aurrebisten mugatu gabeko kopurua sortuko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restrictPreviews)
en: &Restrict number of previews:
eu: &Murriztu aurrebisten kopurua:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, previewAmount)
en: The maximum number of pictures to download and preview.
eu: Irudien gehienezko kopurua deskargatzeko eta aurrebistan erakusteko.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Scaling
eu: Eskalatzea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableScaling)
en: If checked, preview images get scaled down to the width specified.
    Otherwise, the images are not scaled at all and appear in their original size.
eu: Aktibatzen bada, aurrebistako irudiak zehaztutako zabalerara eskalatuko dira.
    Bestela, irudiak ez dira eskalatuko eta jatorrizko tamainan agertuko dira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableScaling)
en: Scale &to:
eu: Eskalatu &hona:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, previewScaleWidth)
en: The width to which images should be scaled down. Smaller images will appear in their original size.
eu: Irudiak zein zabalerara eskalatuko diren. Irudi txikiagoak jatorrizko tamainan agertuko dira.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, linkPreviewGroup)
en: Link Preview
eu: Estekaren aurrebista

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableLinkPreview)
en: Creates a preview picture of the link.
eu: Sortu estekaren irudiaren aurrebista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableLinkPreview)
en: Enable lin&k preview
eu: Gaitu es&tekaren aurrebista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Abort creating previe&w after
eu: Abortatu &aurrebistaren sorrera:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, timeoutLinkPreview)
en: After the specified number of seconds the creation of the preview is aborted automatically.
    Use 0 seconds to never abort the creation.
eu: Segundo kopuruaren ostean aurrebistaren sorrera abortatuko da automatikoki.
    Erabili 0 segundo sorrera inoiz ez abortatzeko.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntNumInput, timeoutLinkPreview)
en:  seconds
eu:  segundo

note: i18n: ectx: label, entry (UploadFrequency), group (Web Presence Plugin)
en: Delay in seconds before updating the file
eu: Atzerapena segundotan fitxategia eguneratu aurretik

note: i18n: ectx: label, entry (uploadURL), group (Web Presence Plugin)
en: The URL where the file should be uploaded to
eu: URLa fitxategia horra igotzeko

note: i18n: ectx: label, entry (formatHTML), group (Web Presence Plugin)
en: HTML formatting
eu: HTML formatua

note: i18n: ectx: label, entry (formatXHTML), group (Web Presence Plugin)
en: XHTML formatting
eu: XHTML formatua

note: i18n: ectx: label, entry (formatXML), group (Web Presence Plugin)
en: XML formatting
eu: XML formatua

note: i18n: ectx: label, entry (formatStylesheet), group (Web Presence Plugin)
en: XML transformation with a XSLT sheet
eu: XML transformazioa XSLT orriarekin

note: i18n: ectx: label, entry (formatStylesheetURL), group (Web Presence Plugin)
en: XSLT sheet
eu: XSLT orria

note: i18n: ectx: label, entry (useImagesHTML), group (Web Presence Plugin)
en: Replace protocol text with images in (X)HTML
eu: Ordeztu protokoloaren testua irudiekin (X)HTML-n

note: i18n: ectx: label, entry (showName), group (Web Presence Plugin)
en: Use one of your IM names as display name
eu: Erabili BMko zure izenetako bat bistaratzeko izen bezala

note: i18n: ectx: label, entry (showAnotherName), group (Web Presence Plugin)
en: Use another name as display name
eu: Erabili beste izen bat bistaratzeko izen bezala

note: i18n: ectx: label, entry (showThisName), group (Web Presence Plugin)
en: Desired display name
eu: Bistaratzea nahi duzun izena

note: i18n: ectx: label, entry (includeIMAddress), group (Web Presence Plugin)
en: Include IM addresses
eu: Sartu BMko helbideak

en: An error occurred when uploading your presence page.
    Check the path and write permissions of the destination.
eu: Errorea gertatu da zure presentziaren orria igotzean.
    Egiaztatu helburuko bide-izena eta idazteko baimenak.

en: Not yet known
eu: Oraindik ez da ezaguna

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Uploading
eu: Igotzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Uplo&ad to:
eu: &Igo hona:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, formatHTML)
en: Formatting
eu: Formatua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML 4.01 Transitional using the ISO-8859-1 (aka. Latin 1) character set encoding.
eu: ISO-8859-1 (Latin1) karaktere-jokoa kodeketa darabilen trantsiziozko HTML 4.01.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML 4.01 Transitional formatting using ISO-8859-1 (aka. Latin 1) character set encoding.
    
    This version should be easily opened by most web browsers.
eu: ISO-8859-1 (Latin1) karaktere-jokoa kodeketa darabilen trantsiziozko HTML 4.01.
    
    Web-arakatzaile gehienek bertsio hau erraz ireki beharko lukete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML (simple loo&k)
eu: HTML (itxura sin&plea)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: XHTML 1.0 Strict
eu: XHTML 1.0 zorrotza

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: The resulting page will be formatted using the XHTML 1.0 Strict W3C Recommendation. The character set encoding is UTF-8.
    
    Note that some web browsers do not support XHTML. You should also make sure your web server serves it out with the correct mime type, such as application/xhtml+xml.
eu: Irteerako orria W3C-k gomendatutako XHTML 1.0 zorrotza erabiliz formateatuko da. Karaktere-jokoaren kodeketa UTF-8 da.
    
    Kontua izan zenbait web-arakatzailek ez dutela XHTML onartzen. Egiaztatu zure web zerbitzariak MIME mota zuzenarekin zerbitzatzen duela, adibidez, application/xhtml+xml.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: XHTML (simple look)
eu: XHTML (itxura sinplea)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatXML)
en: Save the output in XML format using UTF-8 character set.
eu: Gorde irteera XML formatuan UTF-8 karaktere-jokoa erabiliz.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatXML)
en: Save the output in XML format using the UTF-8 encoding.
eu: Gorde irteerako XML formatua UTF-8 kodeketan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatStylesheet)
en: XML transformation &using this XSLT sheet:
eu: XML transformazioa XSLT orri hau &erabiliz:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Replaces the protocol names, such as MSN and IRC, with images.
eu: MSN eta IRC bezalako protokoloen izenak irudiekin ordezten ditu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Replaces the protocol names, such as MSN and IRC, with images.
    
    Note that you have to manually copy the PNG files into place.
    
    The following files are used by default:
    
    images/msn_protocol.png
    images/icq_protocol.png
    images/jabber_protocol.png
    images/yahoo_protocol.png
    images/aim_protocol.png
    images/irc_protocol.png
    images/sms_protocol.png
    images/gadu_protocol.png
    images/winpopup_protocol.png
eu: MSN eta IRC bezalako protokoloen izenak irudiekin ordezten ditu.
    
    Kontuan izan PNG fitxategiak eskuz kopiatu behar dituzula lekuan.
    
    Ondorengo fitxategiak erabiliko dira lehenespenez:
    
    images/msn_protocol.png
    images/icq_protocol.png
    images/jabber_protocol.png
    images/yahoo_protocol.png
    images/aim_protocol.png
    images/irc_protocol.png
    images/sms_protocol.png
    images/gadu_protocol.png
    images/winpopup_protocol.png

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Repla&ce protocol text with images in (X)HTML
eu: &Ordeztu protokoloaren testua irudiekin (X)HTML-n

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_showName)
en: Use one of &your IM names
eu: &Erabili BMko zure izenetako bat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_includeIMAddress)
en: Include &IM addresses
eu: &Sartu BMko helbideak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_showAnotherName)
en: Use another &name:
eu: Erabili beste &izen bat:

en: Unable to publish Bonjour service. Currently the Bonjour plugin only works with Avahi.
eu: Ezin da Bonjour zerbitzua publikatu. Unean Bonjour plugina soilik Avahi-rekin funtzionatzen du.

en: Unable to connect to the local mDNS server. Please ensure the Avahi daemon is running.
eu: Ezin da mDNS zerbitzari lokalarekin konektatu. Ziurtatu zaitez Avahi daemona exekutatzen ari dela.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BonjourAccountPreferences)
en: Account Preferences - Bonjour
eu: Kontu-hobespenak - Bonjour

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: B&asic Setup
eu: &Oinarrizko konfigurazioa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox53) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mAccountInfo) i18n: ec
en: Account Information
eu: Kontuaren informazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
eu: Izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Email address:
eu: Helbide elektronikoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: The Bonjour protocol needs you to at least specify a name. The name can be of form 'Full Name@Hostname'
eu: Bonjour protokoloak gutxienez izen bat zehaztea eskatzen dizu. Izena honelakoa izan daiteke: 'Izen Osoa@Ostalari-izena'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">The Bonjour protocol does not allow you to add contacts. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Contacts will appear as they come online.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">If you expect to see a contact, but they are not appearing</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">1) Please ensure that your local mDNS server (avahi-daemon) is running properly.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">2) Run "<span style=" font-style:italic;">avahi-browse _presence._tcp -t"</span> in konsole and ensure you see the contact there.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">3) Ensure that ports 5353/UDP and 5298/TCP are open in your firewall</p></body></html>
eu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Bonjour protokoloak ez zaitu baimentzen kontaktuak gehitzeko.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Kontaktuak linean jartzen diren heinean agertuko dira.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Kontaktu bat ikustea espero baduzu, baina ez bada agertzen</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">1) Ziurtatu zure mDNS zerbitzari lokala (avahi-daemon) ongi exekutatzen ari dela.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">2) Exekutatu "<span style=" font-style:italic;">avahi-browse _presence._tcp -t"</span> kontsolan eta ziurtatu kontaktua hor ikusten duzula.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">3) Ziurtatu5353/UDP eta 5298/TCP atakak irekita daudela suebakian</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: O&nline
eu: &Linean

[ctx: This Means the User is Away]
en: Away
eu: Kanpoan

[ctx: This Means the User is Away]
en: &Away
eu: &Kanpoan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, offlineButton_)
en: O&ffline
eu: L&ineaz kanpo

en: &Search for Friends
eu: &Bilatu lagunak

en: Export Contacts to Server
eu: Esportatu kontaktuak zerbitzarira

en: Import Contacts from Server
eu: Inportatu kontaktuak zerbitzaritik

en: Delete Contacts from Server
eu: Ezabatu kontaktuak zerbitzaritik

en: Export Contacts to File...
eu: Esportatu kontaktuak fitxategira...

en: Import Contacts from File...
eu: Inportatu kontaktuak fitxategitik...

en: Only for Friends
eu: Lagunentzat bakarrik

en: Go O&nline
eu: &Konektatu

en: Set &Busy
eu: Ezarri &Lanpetuta

en: Set &Invisible
eu: Ezarri &Ikusezin

en: Go &Offline
eu: &Deskonektatu

en: Set &Description...
eu: Ezarri &azalpena...

en: Export Contacts on change
eu: Esportatu kontaktuak aldaketan

en: connection using SSL was not possible, retrying without.
eu: ezin izan da SSL erabiliz konektatu, saiatu berriro SSL gabe.

en: unable to connect to the Gadu-Gadu server("%1").
eu: ezin da Gadu-Gadu zerbitzariarekin konektatu ("%1").

en: Connection Error
eu: Konexioko errorea

en: Imported contacts list is empty.
eu: Inportatutako kontaktuen zerrenda hutsik dago.

en: Contacts imported.
eu: Kontaktuak inportatuta.

en: Contacts exported.
eu: Kontaktuak esportatuta.

en: Contacts deleted from the server.
eu: Kontaktuak zerbitzaritik ezabatuta.

en: Save Contacts List for Account %1 As
eu: Gorde %1 kontuaren kontaktu-zerrenda honela

en: Unable to create temporary file.
eu: Ezin da aldi baterako fitxategia sortu.

en: Save Contacts List Failed
eu: Kontaktu-zerrenda gordetzeak huts egin du

en: Load Contacts List for Account %1 As
eu: Kargatu %1 kontuaren Kontaktu-zerrenda honela

en: Contacts List Load Has Failed
eu: Kontaktu-zerrenda kargatzeak huts egin du

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduAwayUI)
en: Away Dialog
eu: 'Kanpoan' elkarrizketa-koadroa

en: Unable to retrieve token.
eu: Ezin da tokena eskuratu

en: Registration FAILED
eu: Erregistratzeak HUTS EGIN DU

en: Unknown connection error while retrieving token.
eu: Konexioko errore ezezaguna tokena eskuratzean

en: Token retrieving status: %1
eu: Tokena eskuratzearen egoera: %1

en: Gadu-Gadu token retrieve problem
eu: Arazoa Gadu-Gadu tokena eskuratzean

en: Unknown connection error while registering.
eu: Konexioko errore ezezaguna erregistratzean

en: Registration status: %1
eu: Erregistratzearen egoera: %1

en: Gadu-Gadu Registration Error
eu: Gadu-Gadu erregistratze-errorea

en: Registration Finished
eu: Erregistratzea amaituta

en: Registration has been completed successfully.
eu: Erregistratzea ondo egin da.

en: Registration Error
eu: Erregistratze-errorea

en: Incorrect data sent to server.
eu: Datu okerrak bidali dira zerbitzarira.

en: Password reminding finished prematurely due to a connection error.
eu: Pasahitza gogoratzea behar baino lehenago amaitu da, konexioko errore bat dela eta.

en: Success
eu: Ondo egin da

en: Unsuccessful. Please retry.
eu: Ez da ondo egin. Saiatu berriro.

en: Remind Password
eu: Gogoratu pasahitza

en: Remind password finished:
eu: Pasahitza gogoratzea amaitu da:

en: Password changing finished prematurely due to a connection error.
eu: Pasahitza aldatzea behar baino lehenago amaitu da, konexio-errore bat dela eta.

en: State Error
eu: Egoeraren errorea

en: Password changing finished prematurely due to a session related problem (try again later).
eu: Pasahitza aldatzea behar baino lehenago amaitu da, saioaren arazo bat dela eta (saiatu berriro geroago).

en: Changed Password
eu: Pasahitza aldatu da

en: Your password has been changed.
eu: Zure pasahitza aldatu da.

en: Show Profile
eu: Erakutsi profila

en: <qt>You need to go online to remove a contact from your contact list.</qt>
eu: <qt>Linean egon behar zara kontaktu bat zure kontaktuen zerrendatik kentzeko.</qt>

en: Gadu-Gadu Plugin
eu: Gadu-Gadu plugina

en: &Resume
eu: &Berrekin

en: Over&write
eu: &Gainidatzi

en: The file %1 already exists, do you want to resume or overwrite it?
eu: %1 fitxategia badago lehendik, berrekitea edo gainidaztea nahi duzu?

en: File Exists: %1
eu: Fitxategia badago: %1

en: Connection to peer was refused; it possibly does not listen for incoming connections.
eu: Urruneko parekoak konexio ukatu du; seguruenik ez du sarrerako konexiorik entzuten.

en: File transfer transaction was not agreed by peer.
eu: Urruneko parekoak ez du fitxategiaren transferentzia onartu.

en: File-transfer handshake failure.
eu: Fitxategiaren transferentziaren prestaketak huts egin du.

en: File transfer had problems with the file.
eu: Fitxategiaren transferentziak arazoak izan ditu fitxategiarekin.

en: There was network error during file transfer.
eu: Errore bat gertatu da transferentzian.

en: Unknown File-Transfer error.
eu: Errore ezezaguna fitxategi-transferentzian.

[ctx: personal information being fetched from server]
en: <p align="center">Fetching from server</p>
eu: <p align="center">Zerbitzaritik eskuratzen</p>

en: <b>Registration FAILED.</b>
eu: <b>Erregistratzeak HUTS EGIN DU.</b>

en: <b>Enter UIN please.</b>
eu: <b>Idatzi UINa.</b>

en: <b>UIN should be a positive number.</b>
eu: <b>UINak zenbaki positiboa izan behar du.</b>

en: <b>Enter password please.</b>
eu: <b>Idatzi pasahitza.</b>

en: <b>Starting DCC listening socket failed; dcc is not working now.</b>
eu: <b>DCC socket-a entzuten hastean huts egin du: dcc ez dabil orain.</b>

en: Edit Contact's Properties
eu: Editatu kontaktuen propietateak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Blocked
eu: Blokeatuta

en: A&way
eu: &Kanpoan

en: B&usy
eu: &Lanpetuta

en: I&nvisible
eu: Ikusezi&na

en: Search &More...
eu: &Bilatu gehiago...

en: Gadu-Gadu Public Directory
eu: Gadu-Gadu direktorio publikoa

en: &New Search
eu: &Bilaketa berria

en: S&earch
eu: &Bilatu

en: &Add User...
eu: &Gehitu erabiltzailea...

en: &Close
eu: It&xi

en: Register New Account
eu: Erregistratu kontu berria

en: &Register
eu: &Erregistratu

en: Retrieving token
eu: Tokena eskuratzen

en: Please enter a valid E-Mail Address.
eu: Baliozko helbide elektroniko bat idatzi behar duzu.

en: Please enter the same password twice.
eu: Idatzi pasahitz berdina birritan.

en: Password entries do not match.
eu: Pasahitzak ez datoz bat.

en: Please enter the verification sequence.
eu: Idatzi egiaztaketaren sekuentzia.

en: Account created; your new UIN is %1.
eu: Kontua sortu da. zure UIN berria: %1.

en: Registration failed: %1
eu: Erregistratzeak huts egin du: %1

en: Registration was unsucessful, please try again.
eu: Ez da ongi erregistratu, saiatu berriro.

en: You are not connected to the server.
eu: Ez zaude zerbitzariarekin konektatuta.

en: You have to be connected to the server to change your status.
eu: Egoera aldatu ahal izateko, zerbitzariarekin konektatuta egon behar duzu.

en: idle
eu: inaktibo

en: resolving host
eu: ostalaria ebazten

en: connecting
eu: konektatzen

en: reading data
eu: datuak irakurtzen

en: error
eu: errorea

en: connecting to hub
eu: ardatzarekin konektatzen

en: connecting to server
eu: zerbitzariarekin konektatzen

en: retrieving key
eu: gakoa berreskuratzen

en: waiting for reply
eu: erantzunaren zain

en: connected
eu: konektatuta

en: sending query
eu: kontsulta bidaltzen

en: reading header
eu: goiburua irakurtzen

en: parsing data
eu: datuak analizatzen

en: done
eu: eginda

en: TLS connection negotiation
eu: TLS konexio-negoziazioa

en: unknown
eu: ezezaguna

en: Resolving error.
eu: Errorea ebazten.

en: Connecting error.
eu: Konexioko errorea.

en: Reading error.
eu: Irakurketaren errorea.

en: Writing error.
eu: Idazketaren errorea.

en: Unknown error number %1.
eu: %1 errore-zenbaki ezezaguna.

en: Unable to resolve server address. DNS failure.
eu: Ezin da zerbitzariaren helbidea ebatzi. DNSk huts egin du.

en: Unable to connect to server.
eu: Ezin da zerbitzariarekin konektatu.

en: Server sent incorrect data. Protocol error.
eu: Zerbitzariak okerreko datuak bidali ditu. Protokoloko errorea.

en: Problem reading data from server.
eu: Arazoa zerbitzariko datuak irakurtzean.

en: Problem sending data to server.
eu: Arazoa zerbitzarira datuak bidaltzean.

en: Incorrect password.
eu: Okerreko pasahitza.

en: Unable to connect over an encrypted channel.
    Try to turn off encryption support in the Gadu account settings, then reconnect.
eu: Ezin da konektatu enkriptatutako kanalaren bidez.
    Saiatu enkriptatze-euskarria desgaitzen Gadu kontuaren ezarpenetan, eta konektatu berriro.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KRestrictedLine, addEdit_)
en: The user ID of the Gadu-Gadu account you would like to add.
eu: Gehitu nahi duzun Gadu-Gadu kontaktuaren erabiltzaile-IDa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRestrictedLine, addEdit_)
en: The user ID of the Gadu-Gadu account you would like to add.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).  This field is mandatory.
eu: Gehitu nahi duzun Gadu-Gadu kontuaren erabiltzaile-IDa. Zenbaki bat izan ohi da (hamartarrik eta zuriunerik ez). Eremu hau nahitaezkoa da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <i>(for example: 1234567)</i>
eu: <i>(adibidez: 1234567)</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, fornameEdit_)
en: The forename of the contact you wish to add.
eu: Gehitu nahi duzun kontaktuaren izena.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, fornameEdit_)
en: The forename (first name) of the contact you wish to add.  Optionally this may include a middle name.
eu: Gehitu nahi duzun kontaktuaren izena. Nahi izanez gero, bigarren izena ere sar daiteke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Forename:
eu: &Izena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, snameEdit_)
en: The surname of the contact you wish to add.
eu: Gehitu nahi duzun kontaktuaren deitura.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, snameEdit_)
en: The surname (last name) of the contact you wish to add.
eu: Gehitu nahi duzun kontaktuaren deitura.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Surname:
eu: &Deitura:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nickEdit_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nickEdit_)
en: A nickname for the contact you wish to add.
eu: Gehitu nahi duzun kontaktuaren goitizena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2_2)
en: N&ickname:
eu: &Goitizena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLin
en: E-Mail address for this contact.
eu: Kontaktu honen helbide elektronikoa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4)
en: &Email address:
eu: &Helbide elektronikoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_2)
en: &Telephone number:
eu: &Telefono-zenbakia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, notAFriend_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, notAFriend_)
en: Check if you want to exclude this contact from the "Just for friends" status mode.
eu: Hautatu, kontaktu hau "Lagunentzat bakarrik" egoera-modutik kendu nahi baduzu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, notAFriend_)
en: Offline to contact when you set "&Just for friends"
eu: Lineaz kanpo kontaktu honentzat "&Lagunentzat bakarrik" ezartzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, groups) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type)
en: Group
eu: Taldea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, statusGroup_)
en: Choose a status; by default Online status is selected. 
    So all you need to do is just to type in your description. 
    Choosing Offline status will disconnect you, with given description.
eu: Aukeratu egoera, modu lehenetsian lineako egoera dago hautatuta. 
    Beraz, zure azalpena idatzi besterik ez duzu egin behar. 
    Lineaz kanpoko egoera aukeratuz gero, deskonektatu egingo zara, emandako azalpenarekin.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: Set your status to Online.
eu: Ezarri 'Linean' egoera.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: Set your status to Online, indicating that you are available to chat with anyone who wishes.
eu: Ezarri 'Linean' egoera, nahi duten guztiekin berriketan jarduteko prest zaudela adierazteko.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: Set your status to busy.
eu: Ezarri 'Lanpetuta' egoera.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: Set your status to busy, indicating that you should not be bothered with trivial chat, and may not be able to reply immediately.
eu: Ezarri 'Lanpetuta' egoera, benetan garrantzitsuak ez diren berriketak ez dituzula nahi adierazteko, eta beharbada ezingo duzula berehala erantzun.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: Set status to invisible, which will hide your presence from other users.
eu: Jarri 'Ikusezin' egoera, beste erabiltzaileek zu ez ikusteko.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: Set status to invisible, which will hide your presence from other users (who will see you as offline).  However you may still chat, and see the online presence of others.
eu: Ezarri egoera 'Ikusezin' gisa, beste erabiltzaileek zu ez ikusteko (lineaz kanpo zaudela ikusiko dute).  Hala ere, berriketan parte hartu ahal izango duzu, baita besteak linean ikusi ere.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, offlineButton_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, offlineButton_)
en: Choose this status to disconnect with the description entered below.
eu: Aukeratu egoera hau beheko azalpenarekin deskonektatzeko.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, textEdit_)
en: Description of your status.
eu: Zure egoeraren azalpena.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, textEdit_)
en: Description of your status (up to 70 characters).
eu: Zure egoeraren azalpena (70 karaktere gehienez).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Message:
eu: &Mezua:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduAccountEditUI)
en: Account Preferences - Gadu-Gadu
eu: Kontu-hobespenak - Gadu-Gadu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, loginEdit_)
en: The user ID of your Gadu-Gadu account.
eu: Zure Gadu-Gadu kontuaren erabiltzaile-IDa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, loginEdit_)
en: The user ID of your Gadu-Gadu account.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).
eu: Zure Gadu-Gadu kontuaren erabiltzaile-IDa. Zenbaki bat izan ohi da (hamartarrik eta zuriunerik ez).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoLoginCheck_)
en: Check to disable automatic connection. When checked, you may connect to this account manually via the icon in the bottom of the main Kopete window.
eu: Hautatu konexio automatikoa desgaitzeko. Hautatzen bada, eskuz konektatzeko Kopete-ren leiho nagusiaren behealdeko ikonoa erabili.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoConnect) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoLoginCheck_) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoLogin) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoLogon) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_a
en: E&xclude from connect all
eu: "Konektatu guztiak"-etik  &kanpo utzi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, registrationGroupBox)
en: Registration
eu: Erregistratzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Gadu-Gadu network, you will need a Gadu-Gadu account.<br><br>
    If you do not currently have an account, please click the button to create one.
eu: Gadu-Gadu sarearekin konektatzeko, Gadu-Gadu kontu bat beharko duzu.<br><br>
    Ez baduzu Gadu-Gadu konturik, egin klik goiko botoian kontua sortzeko.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (tool
en: Register a new account on this network.
eu: Erregistratu kontu berri bat sare honetan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRegister)
en: Re&gister New Account
eu: &Erregistratu kontu berria

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&ccount Preferences
eu: &Kontu-hobespenak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox54) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBo
en: Connection Preferences
eu: Konexioaren hobespenak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: Cache connection information for each server connected to in case the main load-balancing server fails.
eu: Konektatuta dagoen zerbitzari bakoitzaren cache konexioaren informazioa, karga orekatzeko zerbitzariak huts egiten duenerako.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: This option is used whenever the primary Gadu-Gadu load-balancing server fails.  If this is checked, Kopete will try to connect to the actual servers directly using cached information about them.  This prevents connection errors when the main load-balancing server does not answer. In practice it only helps very rarely.
eu: Aukera hau erabiltzen da lehenengo Gadu-Gadu karga orekatzeko zerbitzariak huts egiten duenean. Hautatuta badago, Kopete benetako zerbitzariekin zuzenean konektatzen saiatuko da, cachean haiei buruz duen informazioaren bidez. Horrek konexio-erroreak eragozten ditu, karga orekatzeko zerbitzari nagusiak erantzuten ez duenean. Praktikan, oso gutxitan laguntzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: C&ache server information
eu: &Cache zerbitzariaren informazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dccCheck_)
en: &Use direct connections (DCC)
eu: &Erabili konexio zuzenak (DCC)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, exportCheck_)
en: Keep your local and server side contact list in sync. Any change in local list will result in exporting your list to server.
eu: Mantendu zure lokaleko eta zerbitzari aldeko kontaktuen zerrenda sinkronizatuta. Lokaleko zerrendan gertatzen diren edozer aldaketa zerbitzariko zure zerrendara esportatzen dira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportCheck_)
en: &Export contact list on change
eu: &Esportatu kontaktu-zerrenda aldaketetan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, importCheck_)
en: On each connection Kopete will import your list
eu: Kopete-ren konexio bakoitzean zure zerrenda inportatuko du

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, importCheck_)
en: I&mport contact list on startup
eu: &Inportatu kontaktu-zerrenda abioan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreCheck_)
en: &Ignore people not on your contact list
eu: E&z ikusi egin kontaktuen zerrendan ez dauden pertsonei

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, useTls_)
en: Whether or not you want to enable SSL encrypted communication with the server.
eu: Zerbitzariarekiko SSL komunikazio enkriptatua gaitu nahi duzun ala ez.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, useTls_)
en: Whether or not you want to enable SSL encrypted communication with the server.  Note that this is not end-to-end encryption, but rather encrypted communication with the server.
eu: Zerbitzariarekiko SSL komunikazio enkriptatua gaitu nahi duzun ala ez. Kontuan hartu hau ez dela muturretik muturrerako enkriptatzea, baizik eta zerbitzariarekiko komunikazio enkriptatua.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Use protocol encr&yption (SSL):
eu: Erabili protokolo-enkriptatzea (SSL):

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: If Available
eu: Erabilgarri badago

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: Required
eu: Beharrezkoa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: U&ser Information
eu: E&rabiltzailearen informazioa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, userInformation)
en: User Information
eu: Erabiltzailearen informazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectLabel)
en: <p align="center">You must be connected to change your Personal Information.</p>
eu: <p align="center">Zure informazio pertsonala aldatzeko konektatuta egon behar zara.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4)
en: Maiden name:
eu: Ezkongabeko izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4_3)
en: City of origin:
eu: Jatorrizko hiria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4_2)
en: The values below will be used in the search, but will not appear in the results.
eu: Beheko balioak bilatzeko erabiliko dira, baina ez dira emaitzetan agertuko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: Forename:
eu: &Izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uiSurnamea)
en: Surname:
eu: Deitura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3)
en: Your nickname:
eu: Zure goitizena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblGender)
en: Gender:
eu: Sexua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_2)
en: Year of birth:
eu: Jaiotze urtea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCity) i18
en: City:
eu: Herria:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, uiGender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: Female
eu: Emakumezkoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, uiGender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: Male
eu: Gizonezkoa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &File Transfer
eu: &Fitxategi-transferentzia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dcc)
en: Global DCC Options
eu: DCC aukera orokorrak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <qt><p align="center"><font color="#ff0000">These options affect <b>all</b> Gadu-Gadu accounts.</font></p></qt>
eu: <qt><p align="center"><font color="#ff0000">Aukera hauek Gadu-Gadu kontu <b>guztiei</b> eragiten die.</font></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideDCC)
en: &Override default configuration
eu: &Jaramonik ez egin konfigurazio lehenetsiari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Local &IP address /
eu: &IP helbide lokala /

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPort)
en: po&rt:
eu: a&taka:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduRegisterAccountUI)
en: Register Account - Gadu-Gadu
eu: Erregistratu kontua - Gadu-Gadu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPasswordVerify) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valuePasswordVerify)
en: A confirmation of the password you would like to use.
eu: Erabili nahi duzun pasahitzaren berrespena.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPasswordVerify) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valuePasswordVerify)
en: A confirmation of the password you would like to use for this account.
eu: Kontu honekin erabili nahi duzun pasahitzaren berrespena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPasswordVerify)
en: Repeat pass&word:
eu: Errepikatu &pasahitza:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valuePassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPassword)
en: The password you would like to use.
eu: Erabili nahi duzun pasahitza.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valuePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPassword)
en: The password you would like to use for this account.
eu: Kontu honekin erabili nahi duzun pasahitza.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valueEmailAddress) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: Your E-mail address.
eu: Zure helbide elektronikoa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valueEmailAddress) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: The E-mail address you would like to use to register this account.
eu: Kontu hau erregistratzeko erabili nahi duzun helbide elektronikoa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: &E-Mail address:
eu: &Helbide elektronikoa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelVerificationSequence) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, valueVerificationSequence)
en: The text from the image below.
eu: Beheko irudiko testua.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelVerificationSequence) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, valueVerificationSequence)
en: The text from the image below.  This is used to prevent abusive automated registration scripts.
eu: Beheko irudiko testua. Erregistratzeko script automatikoak eragozteko erabiltzen da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelVerificationSequence)
en: &Verification sequence:
eu: &Balidazio-sekuentzia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword)
en: &Password:
eu: &Pasahitza:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, pixmapToken)
en: Gadu-Gadu registration token.
eu: Gadu-Gadu erregistratze-marka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, pixmapToken)
en: This field contains an image showing a number that you need to type into the <b>Verification Sequence</b> field above.
eu: Eremu honek zenbaki bat erakusten duen irudi bat du; zenbaki hori idatzi behar duzu gaineko <b>Balidazio-sekuentzia</b> eremuan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInstructions)
en: <i>Type the letters and numbers shown in the image above into the <b>Verification Sequence</b> field.  This is used to prevent automated registration abuse.</i>
eu: <i>Idatzi goian agertzen diren hizkiak eta zenbakiak <b>Balidazio-sekuentzia</b> eremuan. Metodo hau gehiegizko erregistratze automatikoa saihesteko erabiltzen da.</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioByData)
en: Search by specified data:
eu: Bilatu zehaztutako datuen arabera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Nick:
eu: Goitizena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2a)
en: Age from:
eu: Adin-bitartea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_4)
en: to:
eu:  -

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioByUin)
en: Request information about user:
eu: Eskatu erabiltzailearen datuak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uin_static)
en: User number:
eu: Erabiltzaile-zenbakia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyOnline)
en: Lookup only those that are currently online
eu: Bilatu unean konektatuta daudenen artean bakarrik

en: &Set Auto-Reply...
eu: &Ezarri erantzun automatikoa...

en: &Join Channel...
eu: &Sartu kanalean...

en: &Manage Privacy...
eu: &Kudeatu pribatutasuna...

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because the QCA TLS plugin is not installed on your system.
eu: Ezin izan da %1 kontuaren SSL euskarria hasieratu. Baliteke QCA TLS plugina sisteman instalatuta ez egotea.

en: GroupWise SSL Error
eu: GroupWise SSL errorea

[ctx: Message Sending Failed using the named local account]
en: Kopete was not able to send the last message sent on account '%1'.
    If possible, please send the console output from Kopete to <wstephenson@novell.com> for analysis.
eu: Kopete-k ezin izan du azken mezua '%1' kontutik bidali.
    Posible bada, mesedez bidali Kopete-ren kontsolako irteera hona analizatzeko: <wstephenson@novell.com>

[ctx: message sending failed using the named local account]
en: Unable to Send Message on Account '%1'
eu: Ezin da mezua bidali "%1" kontuan

en: Kopete: Conflicting Changes Made Offline
eu: Kopete: lineaz kanpo jartzean aldaketa gatazkatsuak gertatu dira

en: A change happened to your GroupWise contact list while you were offline which was impossible to reconcile.
eu: Aldaketa bat gertatu da zure GroupWise kontaktuen zerrendan lineaz kanpo zeunden bitartean eta ezin izan da gatazka konpondu.

[ctx: Error shown when connecting failed]
en: Kopete was not able to connect to the GroupWise Messenger server for account '%1'.
    Please check your server and port settings and try again.
eu: Kopete-k ezin izan du "%1" kontua GroupWise Messenger zerbitzarira konektatu.
    Egiaztatu zure zerbitzariaren eta atakaren ezarpenak eta saiatu berriro.

en: Unable to Connect '%1'
eu: Ezin da "%1" konektatu

en: The host name does not match the one in the certificate.
eu: Ostalari-izena ez dator bat ziurtagirikoarekin.

en: The certificate is invalid.
eu: Ziurtagiria ez da baliozkoa.

en: No certificate was presented.
eu: Ez da ziurtagiririk aurkeztu.

en: The Certificate Authority rejected the certificate.
eu: Ziurtagiri-autoritateak ziurtagiria ukatu du.

en: The certificate is not trusted.
eu: Ziurtagiria ez da fidagarria.

en: The signature is invalid.
eu: Sinadura ez da baliozkoa.

en: The Certificate Authority is invalid.
eu: Ziurtagiri-autoritatea ez da baliozkoa.

en: Invalid certificate purpose.
eu: Ziurtagiriaren xedea ez da baliozkoa.

en: The certificate is self-signed.
eu: Ziurtagiria auto-sinatua dago.

en: The certificate has been revoked.
eu: Ziurtagiria errebokatua izan da.

en: Maximum certificate chain length was exceeded.
eu: Ziurtagiri-katearen gehienezko luzera gainditu egin da.

en: The certificate has expired.
eu: Ziurtagiria iraungita dago.

en: The Certificate Authority has expired.
eu: Ziurtagiri-autoritatea iraungi egin da.

en: Validity is unknown.
eu: Balidazioa ezezaguna da.

en: <qt><p>The identity and the certificate of server %1 could not be validated for account %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
eu: <qt><p>%1 zerbitzariaren ziurtagiria ezin izan da %2 kontuarentzat balidatu:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Jarraitu nahi duzu?</p></qt>

en: <qt><p>The certificate of server %1 could not be validated for account %2: %3</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
eu: <qt><p>%1 zerbitzariaren ziurtagiria ezin izan da %2 kontuarentzat balidatu: %3</p><p>Jarraitu nahi duzu?</p></qt>

en: GroupWise Connection Certificate Problem
eu: Arazoa GroupWise-en konexio-ziurtagiriarekin

[ctx: Prefix used for automatically generated auto-reply messages when the contact is Away, contains contact's name]
en: Auto reply from %1:
eu: %1(r)en erantzun automatikoa:

[ctx: Prefix used for broadcast messages]
en: Broadcast message from %1:
eu: %1(r)en igorpenaren mezua:

[ctx: Prefix used for system broadcast messages]
en: System Broadcast message from %1:
eu: %1(r)en sistemako igorpenaren mezua:

en: The contact %1 could not be added to the contact list, with error message: %2
eu: Ezin izan da %1 kontaktua kontaktu-zerrendari gehitu. Errorearen mezua: %2

en: Error Adding Contact
eu: Errorea kontaktua gehitzean

en: Kopete: Signed in as %1 Elsewhere
eu: Kopete: beste leku batean %1 bezala sinatuta

[ctx: The parameter is the user's own account id for this protocol]
en: You have been disconnected from GroupWise Messenger because you signed in as %1 elsewhere
eu: GroupWise Messenger-etik deskonektatu zaituzte beste leku batean %1 bezala konektatuta zaudelako

en: %1 has been invited to join this conversation.
eu: %1(e)k solasaldi honetara sartzeko gonbidapena luzatu dizu.

en: Enter Auto-Reply Message
eu: Sartu auto-erantzuteko mezua

en: Please enter an Auto-Reply message that will be shown to users who message you while Away or Busy
eu: Sartu erantzun automatikoaren mezu bat Kanpoan edo Lanpetuta egoera zaudenean mezu bat bidaltzen dizuten erabiltzaileei bidaltzeko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &Account name:
eu: &Kontuaren izena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_uniqueName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_uniqueName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineE
en: The account name of the account you would like to add.
eu: Gehitu nahi duzun kontuaren kontu-izena.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QButtonGroup)
en: Contact Type
eu: Kontaktu mota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: &Echo
eu: &Oihartzuna

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton)
en: Hey look!  Only one option.  Could you please make this a dropdown and add Null?
eu: Begiratu! Aukera bakarra. Hau zabal dezakezu eta 'Null' gehitu?

en: Unblock User
eu: Desblokeatu erabiltzailea

en: Block User
eu: Blokeatu erabiltzailea

en: %1|Blocked
eu: %1|Blokeatuta

en: &Invite
eu: &Gonbidatu

en: Security Status
eu: Segurtasunaren egoera

en: Conversation is secure
eu: Berriketa segurua da

en: Archiving Status
eu: Artxibatze-egoera

en: An error occurred when trying to start a chat: %1
eu: Errore bat gertatu da berriketa bat hastean: %1

en: Your message could not be sent. You cannot send messages while your status is Appear Offline.
eu: Zure mezua ezin izan da bidali. Ezin duzu mezurik bidali zure egoera "Agertu lineaz kanpo" denean.

en: &Other...
eu: &Bestelakoa...

en: Enter Invitation Message
eu: Sartu gonbidapenerako mezua

en: Enter the reason for the invitation, or leave blank for no reason:
eu: Sartu gonbidapenaren arrazoia edo utzi hutsik arrazoirik ez jartzeko:

en: Search for Contact to Invite
eu: Bilatu gonbidatzeko kontaktua

[ctx: label attached to contacts who have been invited but are yet to join a chat]
en: (pending)
eu: (zain)

en: All the other participants have left, and other invitations are still pending. Your messages will not be delivered until someone else joins the chat.
eu: Beste partaide guztiek alde egin dute eta beste gonbidatuak oraindik ez dira berriketan sartu. Zure mezuak ez dira bidaliko beste norbait berriketan sartzen ez bada.

en: %1 has rejected an invitation to join this conversation.
eu: %1(e)k berriketa honetara sartzeko gonbidapena ezetsi du.

en: Conversation is being administratively logged
eu: Berriketa administratiboki erregistratzen ari da

en: Conversation is not being administratively logged
eu: Berriketa ez da administratiboki erregistratuko

en: This conversation is secured with SSL security.
eu: Berriketa hau SSL segurtasunarekin babestuta dago.

en: This conversation is being logged administratively.
eu: Berriketa hau administratiboki erregistratu da.

en: A&vailable
eu: &Erabilgarri

en: Appear Offline
eu: Agertu lineaz kanpo

en: A&ppear Offline
eu: Agertu li&neaz kanpo

en: Invalid Status
eu: Egoera baliogabea

en: Auto Reply Message
eu: Automatikoki erantzuteko mezua

en: Common Name
eu: Izen arrunta

en: Access denied
eu: Sarbidea ukatuta

en: Not supported
eu: Ez dago onartuta

en: Password expired
eu: Pasahitza iraungituta

en: Invalid password
eu: Pasahitza ez da baliozkoa

en: User not found
eu: Erabiltzailea ez da aurkitu

en: Attribute not found
eu: Atributua ez da aurkitu.

en: User not enabled
eu: Erabiltzailea ez dago gaituta

en: Directory failure
eu: Direktorioaren hutsegitea

en: Host not found
eu: Ostalaria ez da aurkitu

en: Locked by admin
eu: Administratzaileak blokeatuta

en: Duplicate participant
eu: Bikoiztutako partaidea

en: Server busy
eu: Zerbitzaria lanpetuta dago

en: Object not found
eu: Objektua ez da aurkitu

en: Directory update
eu: Direktorioaren eguneraketa

en: Duplicate folder
eu: Bikoiztutako karpeta

en: Contact list entry already exists
eu: Kontaktu-zerrendako sarrera badago lehendik ere

en: User not allowed
eu: Erabiltzailea ez dago baimenduta

en: Too many contacts
eu: Kontaktu gehiegi

en: Conference not found
eu: Solasaldia ez da aurkitu

en: Too many folders
eu: Karpeta gehiegi

en: Server protocol error
eu: Zerbitzariaren protokoloaren errorea

en: Conversation invitation error
eu: Solasaldirako gonbidapenaren errorea

en: User is blocked
eu: Erabiltzailea blokeatuta dago

en: Master archive is missing
eu: Artxibo nagusia falta da

en: Expired password in use
eu: Iraungitako pasahitza erabiltzen

en: Credentials missing
eu: Kredentzialak falta dira

en: Eval connection limit
eu: Ebaluatu konexioaren muga

en: Unsupported client version
eu: Bezero-bertsioa ez da onartzen

en: A duplicate chat was found
eu: Bikoiztutako berriketa aurkitu da

en: Chat not found
eu: Berriketa ez da aurkitu

en: Invalid chat name
eu: Berriketaren izena baliogabea

en: The chat is active
eu: Berriketa aktibo dago

en: Chat is busy; try again
eu: Berriketa lanpetuta dago, saiatu berriro

en: Tried request too soon after another; try again
eu: Eskaera bata bestearen jarraian saiatu da. Saiatu berriro

en: Server's chat subsystem is not active
eu: Zerbitzariaren berriketako azpisistema ez dago aktibo

en: The chat update request is invalid
eu: Berriketaren eguneraketa ez da baliozkoa

en: Write failed due to directory mismatch
eu: Huts egin du idaztean, direktorioa falta delako

en: Recipient's client version is too old
eu: Hartzailearen bezeroaren bertsioa zaharregia da

en: Chat has been removed from server
eu: Berriketa kendu egin da zerbitzaritik

en: Unrecognized error code: %1
eu: Errorearen kode ezezaguna: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseAccountPreferences)
en: Account Preferences - Groupwise
eu: Kontu-hobespenak - Groupwise

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, accountLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, accountLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_passport) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_passport) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel
en: The account name of your account.
eu: Zure kontuaren kontu-izena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &User ID:
eu: &Erabiltzaile-IDa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoConnect)
en: Check to disable automatic connection.  If checked, you may connect to this account manually using the icon in the bottom of the main Kopete window
eu: Aktibatu konexio automatikoa desgaitzeko. Aktibatzen baduzu, eskuz konektatu ahal izango zara, Kopete-ren leiho nagusiaren behealdeko ikonoaren erabiliz.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, server)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to.
eu: Konektatu nahi duzun zerbitzariaren IP helbidea edo ostalari-izena.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, server)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to (for example im.yourcorp.com).
eu: Konektatu nahi duzun zerbitzariaren IP helbidea edo ostalari-izena (adibidez, bm.nireempresa.com).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServer)
en: Ser&ver:
eu: &Zerbitzaria:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, port)
en: The port on the server that you would like to connect to.
eu: Konektatu nahi duzun zerbitzariaren ataka.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, port)
en: The port on the server that you would like to connect to (default is 5222).
eu: Konektatu nahi duzun zerbitzariaren ataka (lehenetsia 5222 da).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblProxyServerPort) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPort)
en: Po&rt:
eu: &Ataka:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Advanced &Options
eu: &Aukera aurreratuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbDontShowAgain) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alwaysAccept)
en: A&lways accept invitations
eu: &Beti onartu gonbidapenak

en: You need to be connected to be able to add contacts.
eu: Konektatuta egon behar duzu kontaktuak gehitzeko.

en: Connect to GroupWise Messenger and try again.
eu: Konektatu GroupWise mezularira eta saiatu berriro.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Basic
eu: &Oinarrizkoa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bg_addMethod)
en: Add Using
eu: Gehitu hau erabiliz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_userName)
en: A full or partial name. Asterisks are ignored
eu: Izen osoa edo zatia. Izartxoei ez ikusi egingo zaie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_userName)
en: Type some or all of the contact's name.  Matches will be shown below
eu: Idatzi kontaktuaren izen osoa edo zati bat. Bat datozenak erakutsiko dira behean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_userId)
en: User &ID:
eu: &Erabiltzailearen IDa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_userName)
en: Userna&me:
eu: Erabiltzaile-ize&na:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_userId)
en: A correct User ID
eu: Baliozko erabiltzaile ID bat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_userId)
en: Use this field to add a contact if you already know the user's exact User ID
eu: Erabili eremu hau kontaktu bat gehitzeko (erabiltzailearen ID zehatza badakizu)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseChatProps)
en: GroupWise Chat Properties
eu: GroupWise berriketaren propietateak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, displayName)
en: DISPLAY NAME
eu: BISTARATZEKO IZENA

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, creator)
en: The user who created the chatroom
eu: Berriketa-gelaren sortzailea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_2)
en: Query:
eu: Kontsulta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTopic)
en: Topic:
eu: Gaia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, disclaimer)
en: A disclaimer for users entering the chatroom
eu: Abisua berriketa-gelan sartuko diren erabiltzaileentzako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m__2_2)
en: Owner:
eu: Jabea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, topic)
en: The current topic of the discussion
eu: Berriketaren uneko gaia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, query)
en: UNKNOWN
eu: EZEZAGUNA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11_2_2)
en: Maximum users:
eu: Gehienezko erabiltzaileak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m__2_2_2)
en: Created on:
eu: Sorrera-data:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_displayName_2)
en: Disclaimer:
eu: Ezespena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, description)
en: General description of the chatroom
eu: Berriketa-gelaren azalpen orokorra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, maxUsers)
en: Maximum number of simultaneous users allowed in the chatroom
eu: Berriketa-gelan une berean egon daitezkeen gehienezko erabiltzaile kopurua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Creator:
eu: Sortzailea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Description:
eu: Azalpena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, createdOn)
en: Date and time the chatroom was created
eu: Berriketa-gela sortu zen data eta ordua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, archive)
en: Indicates if the chatroom is being archived on the server
eu: Berriketa-gela zerbitzarian artxibatzen ari den adierazten du

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, archive)
en: Archived
eu: Artxibatuta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, owner)
en: The user who owns this chatroom
eu: Berriketa-gela honen jabea den erabiltzailea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Default Access
eu: Sarbide lehenetsia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRead)
en: General permission to read messages in the chatroom
eu: Baimen orokorra berriketa-gelako mezuak irakurtzeko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRead)
en: Read message
eu: Irakurri mezua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkWrite)
en: General permission to write messages in the chatroom
eu: Baimen orokorra berriketa-gelan mezuak idazteko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkWrite)
en: Write message
eu: Idatzi mezua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkModify)
en: General permission to modify the chatroom's access control list
eu: Baimen orokorra berriketa-gelako sarbideen kontrol-zerrenda (ACL) aldatzeko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkModify)
en: Modify access
eu: Aldatu sarbidea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Access Control List
eu: Sarbideen kontrol-zerrenda (ACL)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListBox, acl)
en: Access permissions for specific users
eu: Zehaztutako erabiltzaileen sarbide baimenak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, addAcl)
en: Add a new ACL entry
eu: Gehitu ACL sarrera berria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, editAcl)
en: Edit an existing ACL entry
eu: Editatu badagoen ACL sarrera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteAcl)
en: Delete an ACL entry
eu: Ezabatu ACL sarrera

en: Chatroom properties
eu: Gelaren propietateak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: &Refresh
eu: &Freskatu

en: Search Chatrooms
eu: Bilatu gelak

en: Updating chatroom list...
eu: Gelen zerrenda eguneratzen...

en: Contact Properties
eu: Kontaktu-propietateak

en: Telephone Number
eu: Telefono-zenbakia

en: Department
eu: Saila

en: Location
eu: Kokalekua

en: Mailstop
eu: Posta geltokia

en: Personal Title
eu: Titulu pertsonala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userId)
en: USER_ID
eu: ERABILTZAILEAREN_IDa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lastName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, displayName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, firstName)
en: Change the display name used for this contact
eu: Aldatu kontaktu honen bistaratzeko izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Status:
eu: Egoera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, status)
en: USER_STATUS
eu: ERABILTZAILEAREN_EGOERA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbldisplayName)
en: &Display name:
eu: &Bistaratzeko izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: Additional properties:
eu: Propietate gehigarriak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, propsView)
en: New Column
eu: Zutabe berria

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseContactSearchWidget)
en: Search GroupWise Messenger
eu: Bilatu GroupWise mezularitza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &First name
eu: &Izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &User ID
eu: &Erabiltzailearen IDa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Title
eu: &Titulua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Department
eu: &Saila

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: contains
eu: hau du

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: begins with
eu: honekin hasten da

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: equals
eu: honen berdina da

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Last &name
eu: &Deitura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Cl&ear
eu: &Garbitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: &Results:
eu: &Emaitzak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_details)
en: Detai&ls
eu: &Xehetasunak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_matchCount)
en: 0 matching users found
eu: Ez da bat datorren erabiltzailerik aurkitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Status:
eu: &Egoera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Awa&y message:
eu: Kanp&oan mezua:

en: The changes you just made will take effect next time you log in with GroupWise.
eu: Egin berri dituzun aldaketak GroupWise-ekin konektatzen zaren hurrengo aldian aplikatuko dira.

en: GroupWise Settings Changed While Signed In
eu: GroupWise ezarpenak aldatu dira konektatuta zeundenean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Users who can see my online status and send me messages:
eu: Nork ikus dezake nire lineako egoera eta bidali diezazkidake mezuak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: A&llowed
eu: Bai&menduta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnBlock)
en: &Block >>
eu: &Blokeatu >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAllow)
en: << Allo&w
eu: << &Baimendu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: A&dd...
eu: &Gehitu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Bloc&ked
eu: Blo&keatuta

[ctx: Account specific privacy settings]
en: Manage Privacy for %1
eu: Kudeatu %1(r)en pribatutasuna

en: Privacy settings have been administratively locked
eu: Pribatutasunaren ezarpenak administratiboki blokeatu dira.

en: <Everyone Else>
eu: <Beste edozein>

en: Search for Contact to Block
eu: Bilatu blokeatzeko kontaktu bat

en: You can only change privacy settings while you are logged in to the GroupWise Messenger server.
eu: Pribatutasunaren ezarpenak GroupWise Messenger zerbitzarira konektatuta zauden bitartean bakarrik alda ditzakezu.

en: '%1' Not Logged In
eu: "%1" ez dago konektatuta

en: Invitation to Conversation
eu: Solasaldirako gonbidapena

en: User ID
eu: Erabiltzailearen IDa

en: Searching
eu: Bilatzen

en: 1 matching user found | %1 matching users found
eu[0]: Bat datorren erabiltzaile 1 aurkitu da
eu[1]: Bat datozen %1 erabiltzaile aurkitu dira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <p align="right">From:</p>
eu: <p align="right">Nork:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p align="right">Sent:</p>
eu: <p align="right">Noiz:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateTime)
en: Invitation Date
eu: Gonbidapenaren data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contactName)
en: Contact Name
eu: Kontaktuaren izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtInvMsg) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, message)
en: Invitation Message
eu: Gonbidapenaren mezua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Would you like to join the conversation?
eu: Berriketan sartu nahi duzu?

en: Temporary Network - %1
eu: Aldi baterako sarea - %1

en: Network imported from previous version of Kopete, or an IRC URI
eu: Sarea Kopete-ren bertsio zaharrago edo IRC URI batetik inportatu da,

en: Join Channel...
eu: Sartu kanalean...

en: Search Channels...
eu: Bilatu kanalak...

en: Network is Empty
eu: Sarea hutsik dago

en: <qt>The network associated with this account, <b>%1</b>, has no valid hosts. Please ensure that the account has a valid network.</qt>
eu: <qt>Kontu honekin esleitutako <b>%1</b> sareak ez du baliozko ostalaririk. Ziurtatu kontuak baliozko sare bat duela.</qt>

en: <qt>Kopete could not connect to any of the servers in the network associated with this account (<b>%1</b>). Please try again later.</qt>
eu: <qt>Kopete ezin da <b>%1</b> kontuarekin lotutako sareko zerbitzarietara konektatu. Saiatu berriro beranduago.</qt>

en: Network is Unavailable
eu: Sarea eskuragaitz dago

en: Join Channel
eu: Sartu kanalean

en: Please enter the name of the channel you want to join:
eu: Eman sartu nahi duzun kanalaren izena:

en: Password Incorect
eu: Pasahitz okerra

en: There is 1 operator online. | There are %1 operators online.
eu[0]: Eragile bat dago linean.
eu[1]: %1 eragile daude linean.

en: There is 1 unknown connection. | There are %1 unknown connections.
eu[0]: Konexio ezezagun bat dago.
eu[1]: %1 konexio ezezagun daude.

en: There has been 1 channel formed. | There have been %1 channels formed.
eu[0]: Kanal bat osatuta dago.
eu[1]: %1 kanal osatuta daude.

en: Server was too busy to execute %1.
eu: Zerbitzaria lanpetuegi dago %1 exekutatzeko.

en: You have been marked as being away.
eu: Kanpoan bezala markatuta zaude.

en: %1 is a registered nick.
eu: %1 harpidetutako goitizen bat da.

en: %1 is an IRC operator.
eu: %1 IRCko eragilea da.

en: You cannot send messages to channel %1.
eu: Ezin dituzu mezurik bidali %1 kanalera.

en: Nickname %1 is already in use.
eu: Norbaitek badu %1 goitizena.

en: You are not on channel %1.
eu: Ez zaude %1 kanalean.

en: Cannot join %1, channel is full.
eu: Ezin duzu %1(e)n sartu, kanala beteta dago.

en: Cannot join %1, channel is invite only.
eu: Ezin duzu %1(e)n sartu, kanala gonbidatuentzako da soilik.

en: Cannot join %1, you are banned from that channel.
eu: Ezin duzu %1(e)n sartu, kanaletik bota zaituzte.

en: Cannot join %1, wrong channel key was given.
eu: Ezin duzu %1(e)n sartu, okerreko kanalaren gakoa eman da.

en: There is one operator online. | There are %1 operators online.
eu[0]: Eragile bat dago linean.
eu[1]: %1 eragile daude linean.

en: There is one unknown connection. | There are %1 unknown connections.
eu[0]: Konexio ezezagun bat dago.
eu[1]: %1 konexio ezezagun daude.

en: One channel has been formed. | %1 channels have been formed.
eu[0]: Kanal bat osatuta dago.
eu[1]: %1 kanal osatuta daude.

en: Acknowledge size is greater than the expected file size
eu: Hartu-agiriaren tamaina handiagoa da espero zen fitxategi-tamaina baino

en:  members
eu:  kide

en: Channel
eu: Kanala

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: Topic
eu: Gaia

en: Search for:
eu: Bilatu hau:

en: You may search for channels on the IRC server, using a text string entered here.
eu: Hemen idatzitako testu-katea IRC zerbitzariko kanaletan bila dezakezu.

en: Channels returned must have at least this many members.
eu: Itzulitako kanalek kide hauek izan behar ditu gutxienez.

en: You may search for channels on the IRC server, using a text string entered here.  For instance, you may type 'linux' to find channels that have something to do with Linux.
eu: Hemen idatzitako testu-katea IRC zerbitzariko kanaletan bila dezakezu. Adibidez, 'linux' idatziz gero linux-ekin zerikusia duten kanalak aurkituko dituzu.

en: You may search for channels on the IRC server for a text string entered here.
eu: Hemen idatzitako testu-katea IRC zerbitzariko kanaletan bila dezakezu.

en: Perform a channel search.
eu: Egin kanal-bilaketa bat.

en: Perform a channel search.  Please be patient, as this can be slow, depending on the total number of channels on the server.
eu: Egin kanal-bilaketa bat. Itxaron pixka bat, zerbitzariko kanal kopuruaren arabera motela izan daiteke eta.

en: Double click on a channel to select it.
eu: Hautatzeko, egin klik bikoitza kanalean.

en: You must be connected to the IRC server to perform a channel listing.
eu: Kanal-zerrenda bat egin ahal izateko, IRC zerbitzariarekin konektatuta egon behar duzu.

en: You have been disconnected from the IRC server.
eu: Deskonektatu egin zaituzte IRC zerbitzaritik.

en: Disconnected
eu: Deskonektatuta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, addID)
en: The name of the IRC contact or channel you would like to add.
eu: Gehitu nahi duzun IRC kontaktuaren edo kanalaren izena.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, addID)
en: The name of the IRC contact or channel you would like to add.  You can type a person's nickname, or a channel name, preceded by a pound sign ('#').
eu: Gehitu nahi duzun IRC kontaktuaren edo kanalaren izena. Idatzi pertsona baten goitizena, edo kanal baten izena, traol ('#') bat aurretik duela.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: N&ickname/channel to add:
eu: &Goitizena/kanala gehitzeko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <i>(for example: joe_bob or #somechannel)</i>
eu: <i>(adibidez: aran_lasa edo #kanalbat)</i>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Search Channels
eu: &Bilatu kanalak

en: <qt>You need to specify a channel to join, or a query to open.</qt>
eu: <qt>Sartzeko kanal bat edo irekitzeko kontsulta bat zehaztu behar duzu.</qt>

en: You Must Specify a Channel
eu: Kanal bat zehaztu behar duzu

en: The nickname %1 is already in use
eu: Norbaitek badu %1 goitizena

en: IRC Plugin
eu: IRC plugina

en: The nickname %1 is already in use. Please enter an alternative nickname:
eu: Norbaitek badu %1 goitizena. Idatzi beste bat:

en: "%1" is an invalid channel name. Channels must start with '#', '!', '+', or '&'.
eu: "%1" kanal baliogabea da. Kanalak karaktere hauekin hasten dira: '#', '!', '+', edo '&'.

en: Channel List for %1
eu: %1(e)ko kanalen zerrenda

en: The IRC server is currently too busy to respond to this request.
eu: IRC zerbitzaria oso lanpetuta dago eta ezin dio eskaera honi erantzun.

en: Server is Busy
eu: Zerbitzaria lanpetuta dago

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_nickNamesLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nickNames)
en: This is the name that everyone will see every time you say something
eu: Hau da zerbait esaten duzun bakoitzean denek ikusiko duten izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_nickNamesLabel)
en: N&icknames:
eu: &Goitizenak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_realNameLabel)
en: &Real name:
eu: &Benetako izena:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, userName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, userName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, realName)
en: The username you would prefer to use on IRC, if your system does not have identd support.  Leave blank to use your system account name.
eu: IRCn erabili nahi duzun erabiltzaile-izena, zure sistemak ez badu identd onartzen. Utzi hutsik, sistemako kontuaren izena erabili nahi baduzu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Username:
eu: &Erabiltzaile-izena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, realName)
en: The username you would prefer to use on IRC, if your system does not have identd support.
eu: IRCn erabili nahi duzun erabiltzaile-izena, zure sistemak ez badu identd onartzen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nickNames)
en: The alias you would like to use on IRC.  Once you are online, you can change it with the /nick command.
eu: IRCn erabili nahi duzun aliasa. Nahi izanez gero, konektatuta zaudenean /nick komandoarekin alda dezakezu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: Network:
eu: Sarea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editButton)
en: &Edit...
eu: &Editatu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p><b>Note:</b> most IRC servers do not require a password to connect, only a nickname.</p>
eu: <p><b>Oharra:</b> IRC zerbitzari gehienek ez dute pasahitzik eskatzen konektatzeko, soilik goitizen bat.</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, connectionTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: C&onnection
eu: &Konexioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Default &charset:
eu: &Karaktere-joko lehenetsia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkAutoLogin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mAutoLogon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoConnect)
en: If you enable this option, this account will not be connected when you press the "Connect All" button, nor at startup even if you have enabled automatic connection at startup.
eu: Aukera hau gaitzen baduzu, kontua ez da konektatuko  "Konektatu guztiak" botoian klik egitean edo abioan, nahiz eta abioan automatikoki konekta dadin hautatu baduzu ere.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preferSSL)
en: &Prefer SSL-based connections
eu: &Hobetsi SSL konexioak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox60)
en: Run the Following Commands on Connect
eu: Exekutatu komando hauek konektatzean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, commandList) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, commandList)
en: Any commands added here will be run as soon as you are connected to the IRC server.
eu: Hemen gehitzen dituzun komando guztiak IRC zerbitzariarekin konektatu bezain laster exekutatuko dira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Co&mmand
eu: G&ehitu komandoa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&dvanced Configuration
eu: &Konfigurazio aurreratua

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox6)
en: Custom CTCP Replies
eu: CTCP erantzun pertsonalizatuak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, ctcpList)
en: You can use this dialog to add custom replies for when people send you CTCP requests. You can also use this dialog to override the built-in replies for VERSION, USERINFO, and CLIENTINFO.
eu: Nahi izanez gero, erabili elkarrizketa-koadro hau CTCP erantzunak bidaltzen dizkizun jendeari erantzun pertsonalizatuak bidaltzeko. Gainera, elkarrizketa-koadro honetan VERSION, USERINFO eta CLIENTINFOren erantzun inkorporatuak ere gainidatz ditzakezu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: &Reply:
eu: &Erantzun:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addReply)
en: Add Repl&y
eu: &Gehitu erantzuna

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Default Messages
eu: Mezu lehenetsiak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, quitMessage) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, quitMessage)
en: The message you want people to see when you disconnect from IRC without giving a reason. Leave this field blank to use the Kopete default message.
eu: IRCtik azalpenik eman gabe deskonektatzean beste erabiltzaileek ikustea nahi duzun mezua. Utzi hutsik, Kopete-ren mezu lehenetsia erabili nahi baduzu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, partMessage) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, partMessage)
en: The message you want people to see when you part a channel without giving a reason. Leave this field blank to use the Kopete default message.
eu: Kanal batetik azalpenik eman gabe irtetean beste erabiltzaileek ikustea nahi duzun mezua. Utzi hutsik, Kopete-ren mezu lehenetsia erabili nahi baduzu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: &Quit message:
eu: &Irteteko mezua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Part message:
eu: &Kanal-irteerako mezua:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Windows
eu: Leihoak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox7)
en: Message Destinations
eu: Mezuaren helburuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoShowAnonWindows)
en: Auto-show anonymous windows
eu: Erakutsi automatikoki anonimoen leihoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoShowServerWindow)
en: Auto-show the server window
eu: Erakutsi automatikoki zerbitzarien leihoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Server messages:
eu: Zerbitzariaren mezuak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3_2)
en: Server notices:
eu: Zerbitzariaren oharrak:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Active Window
eu: Leiho aktiboa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Server Window
eu: Zerbitzariaren leihoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Anonymous Window
eu: Anonimoen leihoa

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Ignore
eu: Ez ikusi egin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3_2)
en: Error messages:
eu: Erroreen mezuak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: Information replies:
eu: Erabiltzailearen datuak:

en: <qt>You must enter a nickname.</qt>
eu: <qt>Goitizena idatzi behar duzu.</qt>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NetworkConfig)
en: Network Configuration
eu: Sare-konfigurazioa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Host Con&figurations
eu: &Ostalariaren konfigurazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newHost)
en: &New...
eu: &Berria...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Q3ListBox, m_hostList)
en: The IRC servers associated with this network
eu: Sare honekin asoziatutako IRC zerbitzariak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Q3ListBox, m_hostList)
en: The IRC servers associated with this network. Use the up and down buttons to alter the order in which connections are attempted.
eu: Sare honekin asoziatutako IRC zerbitzariak. Erabili gora eta behera botoiak konexioak egiten saiatzeko ordena aldatzeko.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downButton)
en: Move this server down
eu: Jaitsi zerbitzari hau

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, downButton)
en: Decrease connection-attempt priority for this server
eu: Gutxiagotu konexioen saiakeraren lehentasuna zerbitzari honentzako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDown) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_down) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downButton)
en: Down
eu: Behera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, upButton)
en: Move this server up
eu: Igo zerbitzari hau

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, upButton)
en: Increase connection-attempt priority for this server
eu: Handiagotu konexioen saiakeraren lehentasuna zerbitzari honentzako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonUp) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_up) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upButton)
en: Up
eu: Gora

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useSSL)
en: Check this to enable SSL for this connection
eu: Hautatu hau SSL gehitzeko konexio honetarako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSSL)
en: Use SS&L
eu: &Erabili SSL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostLabel)
en: &Host:
eu: &Ostalaria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_portLabel)
en: Por&t:
eu: &Ataka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_descriptionLabel)
en: &Description:
eu: &Azalpena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newNetworkButton)
en: Ne&w
eu: &Berria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameNetworkButton)
en: Rena&me...
eu: &Aldatu izena...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeNetworkButton)
en: Remo&ve
eu: &Kendu

en: <qt>Are you sure you want to delete the network <b>%1</b>?<br>Any accounts which use this network will have to be modified.</qt>
eu: <qt>Ziur zaude <b>%1</b> sarea ezabatu nahi duzula?<br>Sare hori erabiltzen duten kontu guztiak aldatu beharko dira.</qt>

en: Deleting Network
eu: Sarea ezabatzen

en: &Delete Network
eu: &Ezabatu sarea

en: <qt>Are you sure you want to delete the host <b>%1</b>?</qt>
eu: <qt>Ziur zaude <b>%1</b> ostalaria ezabatu nahi duzula?</qt>

en: Deleting Host
eu: Ostalaria ezabatzen

en: &Delete Host
eu: &Ezabatu ostalaria

en: New Host
eu: Ostalari berria

en: Enter the hostname of the new server:
eu: Idatzi zerbitzari berriaren ostalari-izena:

en: A host already exists with that name
eu: Izen hori duen ostalaria badago lehendik ere

en: Rename Network
eu: Aldatu sarearen izena

en: Enter the new name for this network:
eu: Idatzi sarearen izen berria:

en: A network already exists with that name
eu: Izen berdineko sarea badago lehendik ere

en: Could not bind the Jabber file transfer manager to a local port. Please check if the file transfer port is already in use, or choose another port in the account settings.
eu: Ezin izan da Jabber fitxategi-transferentziaren kudeatzailea lokaleko atakarekin lotu. Egiaztatu fitxategi-transferentziarako ataka dagoeneko erabilita dagoen edo hautatu beste ataka kontuaren ezarpenetan.

en: Failed to start Jabber File Transfer Manager
eu: Huts egin du Jabber fitxategi-transferentzien kudeatzailea abiaraztean

en: Join Groupchat...
eu: Sartu berriketa-taldean...

en: Services...
eu: Zerbitzuak...

en: XML Console
eu: XML kontsola

en: Edit User Info...
eu: Editatu erabiltzailearen datuak...

en: Set Mood
eu: Ezarri umorea

en: Jabber Error
eu: Jabber errorea

en: Please connect first.
eu: Konektatu lehenengo.

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because TLS support for QCA is not available.
eu: Ezin da %1 kontuaren SSL euskarria hasieratu. Beharbada QCA TLS plugina sisteman instalatuta ez daukazulako izango da.

en: Jabber SSL Error
eu: Jabber SSL errorea

en: Jabber Connection Certificate Problem
eu: Arazoa Jabber konexio-ziurtagiriarekin

en: An encrypted connection with the Jabber server could not be established.
eu: Ezin izan da Jabber zerbitzariarekin enkriptatutako konexiorik ezarri.

en: Jabber Connection Error
eu: Jabber-en konexio errorea

en: Malformed packet received.
eu: Gaizki osatutako pakete bat jaso da.

en: There was an unrecoverable error in the protocol.
eu: Errore konponezin bat gertatu da protokoloan.

en: Generic stream error.
eu: Korronte orokorreko errorea.

en: There was a conflict in the information received.
eu: Gatazka aurkitu da jasotako informazioan.

en: The stream timed out.
eu: Konexioaren denbora-muga gainditu da.

en: Internal server error.
eu: Zerbitzariaren barneko errorea.

en: Stream packet received from an invalid address.
eu: Pakete bat jaso da helbide baliogabe batetik.

en: Malformed stream packet received.
eu: Gaizki osatutako pakete bat jaso da.

en: Policy violation in the protocol stream.
eu: Politika-bortxaketa gertatu da protokolo-korrontean.

en: Resource constraint.
eu: Baliabideen murriztapena.

en: System shutdown.
eu: Sistema itzali da.

en: Unknown reason.
eu: Arrazoi ezezaguna.

en: There was an error in the protocol stream: %1
eu: Errore bat gertatu da protokolo-korrontean: %1

en: Host not found.
eu: Ostalaria ez da aurkitu.

en: Address is already in use.
eu: Helbidea lehendik erabiltzen ari da.

en: Connection refused.
eu: Konexioa ukatu da.

en: Connection attempt already in progress.
eu: Konexio bat badago martxan.

en: Network failure.
eu: Sareak huts egin du.

en: Socket timed out.
eu: Socket-aren denbora-muga gainditu da.

en: Remote closed connection.
eu: Urrunekoak konexioa itxi du.

en: Unexpected error condition (%1).
eu: Ustekabeko errore-baldintza (%1).

en: There was a connection error: %1
eu: Konexio-errore bat gertatu da: %1

en: Unknown host.
eu: Ostalari ezezaguna.

en: Could not connect to a required remote resource.
eu: Ezin izan da konektatu eskatutako urruneko baliabidearekin.

en: It appears we have been redirected to another server; I do not know how to handle this.
eu: Badirudi beste zerbitzari batera birbideratu gaituztela; ez dakit zer egin horri buruz.

en: Unsupported protocol version.
eu: Onartu gabeko protokolo-bertsioa.

en: Unknown error.
eu: Errore ezezaguna.

en: There was a negotiation error: %1
eu: Negoziazioan errore bat gertatu da: %1

en: Server rejected our request to start the TLS handshake.
eu: TLS diosala hasteko egin diogun eskaera ukatu egin du zerbitzariak.

en: Failed to establish a secure connection.
eu: Ezin izan da konexio segururik ezarri.

en: There was a Transport Layer Security (TLS) error: %1
eu: Transport Layer Security (TLS) errore bat gertatu da: %1

en: Login failed with unknown reason.
eu: Huts egin du saioa hastean. Arrazoi ezezaguna.

en: No appropriate authentication mechanism available.
eu: Ez dago autentifikazio-mekanismo egokirik erabilgarri.

en: Bad SASL authentication protocol.
eu: SASL autentifikazio-protokolo okerra.

en: Server failed mutual authentication.
eu: Zerbitzariak huts egin du elkarrekiko autentifikazioan.

en: Encryption is required but not present.
eu: Enkriptatzea beharrezkoa da, baina ez dago.

en: Invalid user ID.
eu: Erabiltzaile IDa ez da baliozkoa.

en: Invalid mechanism.
eu: Mekanismoa ez da baliozkoa.

en: Invalid realm.
eu: Erreinua ez da baliozkoa.

en: Mechanism too weak.
eu: Mekanismoa ahulegia da.

en: Wrong credentials supplied. (check your user ID and password)
eu: Okerreko kredentzialak eman dira (begiratu ondo dauden erabiltzaile IDa eta pasahitza)

en: Temporary failure, please try again later.
eu: Aldi baterako huts egin du, saiatu berriro geroago.

en: There was an error authenticating with the server: %1
eu: Errore bat gertatu da zerbitzariarekin autentifikatzean: %1

en: Transport Layer Security (TLS) problem.
eu: Transport Layer Security (TLS) arazoa.

en: Simple Authentication and Security Layer (SASL) problem.
eu: Simple Authentication and Security Layer (SASL) arazoa.

en: There was an error in the security layer: %1
eu: Errore bat gertatu da segurtasun-geruzan: %1

en: No permission to bind the resource.
eu: Ez duzu baimenik baliabidea lotzeko.

en: The resource is already in use.
eu: Baliabidea lehendik erabiltzen ari da.

en: Could not bind a resource: %1
eu: Ezin izan da baliabide bat lotu: %1

en: Kopete: Connection problem with Jabber server %1
eu: Kopete: arazoa %1 Jabber zerbitzariarekin konektatzean

en: The Jabber user %1 removed %2's subscription to him/her. This account will no longer be able to view his/her online/offline status. Do you want to delete the contact?
eu: %1 Jabber erabiltzaileak %2(e)k zuen harpidetza kendu du. Kontu honek ezin izango ditu haren lineako egoera ikusi. Kontaktua ezabatu nahi duzu?

en: Notification
eu: Jakinarazpena

en: Waiting for authorization
eu: Baimenaren zain

en: A password is required to join the room %1.
eu: Pasahitza behar da %1 gelan sartzeko.

en: Error trying to join %1 : nickname %2 is already in use
eu: Errorea %1(e)ra sartzean: norbaitek badu %2 goitizena

en: Provide your nickname
eu: Eman zure goitizena

en: You cannot join the room %1 because you have been banned
eu: Ezin zara %1 gelan sartu, debekatuta zaudelako.

en: Jabber Group Chat
eu: Jabber berriketa-taldea

en: You cannot join the room %1 because the maximum number of users has been reached
eu: Ezin duzu %1 gelara sartu, gehienezko erabiltzaile kopurua gainditu delako

en: No reason given by the server
eu: Zerbitzariak ez du arrazoirik eman

en: There was an error processing your request for groupchat %1. (Reason: %2, Code %3)
eu: Errorea bat gertatu da zure %1 talde-berriketaren eskaera prozesatzean (arrazoia: %2, kodea: %3)

en: Do you want to also unregister "%1" from the Jabber server ?
    If you unregister, your whole contact list may be removed from the server, and you will never be able to connect to this account with any client
eu: "%1" ere erregistrotik kentzea nahi duzu Jabber zerbitzaritik?
    Erregistroa kentzen baduzu, zure kontaktuen zerrenda guztia ezabatuko da zerbitzaritik, eta ezin izango duzu inoiz kontu horretara konektatu beste edozein bezerotik.

en: Unregister
eu: Kendu erregistrotik

en: Remove and Unregister
eu: Kendu eta ezabatu erregistrotik

en: Remove only from Kopete
eu: Kendu Kopete-tik soilik

en: An error occurred while trying to remove the account:
    %1
eu: Errorea gertatu da kontua ezabatzean:
    %1

en: Jabber Account Unregistration
eu: Jabber kontua erregistrotik ezabatzea

en: You cannot see each others' status.
eu: Ezin duzu besteen egoera ikusi.

en: You can see this contact's status, but he/she cannot see your status.
eu: Kontaktu honen egoera ikus dezakezu, baina berak ezin du zure egoera ikusi.

en: This contact can see your status, but you cannot see his/her status.
eu: Kontaktu honek zure egoera ikus dezake, baina zuk ezin duzu bere egoera ikusi.

en: You can see each others' status.
eu: Elkarren egoera ikus dezakezue.

en: Client
eu: Bezeroa

en: Groupchat
eu: Berriketa-taldea

en: Rich text messages
eu: Testu aberatseko mezuak

en: File transfers
eu: Fitxategien transferentziak

en: Timestamp
eu: Data-zigilua

en: Message
eu: Mezua

en: Failed to download Jabber contact photo.
eu: Huts egin du Jabber kontaktuaren argazkia deskargatzean.

en: Groupchat Bookmark
eu: Berriketa-taldearen laster-marka

en: Show audio calls
eu: Erakutsi audioko deiak

en: Start audio call
eu: Hasi audioko deiak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Authorization
eu: Baimena

en: (Re)send Authorization To
eu: (Bir)bidali baimena honi

en: (Re)request Authorization From
eu: (Berr)eskatu baimena honi

en: Remove Authorization From
eu: Kendu honen baimena

en: Call contact
eu: Deitu kontaktuari

en: Set Availability
eu: Ezarri libre zaudela

en: Free to Chat
eu: Berriketarako libre

en: Do Not Disturb
eu: Ez molestatu

en: Select Resource
eu: Hautatu baliabidea

en: Automatic (best/default resource)
eu: Automatikoa (baliabide onena/lehenetsia)

en: Test action
eu: Probatu ekintza

en: Jingle Audio call
eu: Jingle audio-deia

en: Jingle Video call
eu: Jingle bideo-deia

en: The original message is : <i>" %1 "</i><br />
eu: Jatorrizko mezua: <i>" %1 "</i><br />

en: <qt><i>%1</i> has invited you to join the conference <b>%2</b><br />%3<br />If you want to accept and join, just <b>enter your nickname</b> and press OK.<br />If you want to decline, press Cancel.</qt>
eu: <qt><i>%1</i>(e)k honako solasaldira gonbidatzen zaitu: <b>%2</b><br />%3<br />Onartzea eta sartzea nahi baduzu, <b>sartu zure goitizena</b> eta sakatu Ados.<br />Ukatzea nahi baduzu, sakatu Utzi</qt>

en: Invited to a conference - Jabber Plugin
eu: Solasaldira gonbidatua - Jabber plugina

en: Message has been displayed
eu: Mezua bistaratu da

en: Message has been delivered
eu: Mezua bidali da

en: Message stored on the server, contact offline
eu: Mezua zerbitzarian gorde da, kontaktua lineaz kanpo

en: %1 has ended his/her participation in the chat session.
eu: %1(e)k bere partaidetza amaitu du berriketa saioan.

en: Your message could not be delivered: "%1", Reason: "%2"
eu: Ezin izan da mezua bidali: "%1", arrazoia: "%2"

en: Do you also want to remove user %1's authorization to see your status?
eu: Ziur zaude "%1" erabiltzaileari zure egoera ikusteko baimena kendu nahi diozula?

en: You have preselected a resource for contact %1, but you still have open chat windows for this contact. The preselected resource will only apply to newly opened chat windows.
eu: Baliabide bat aurrez hautatu duzu %1 kontaktuarentzat, baina badauzkazu oraindik irekita kontaktu horrekiko berriketa-leiho batzuk. Aurrez hautatutako baliabidea hemendik aurrera irekitako berriketa-leihoetan bakarrik aplikatuko da.

en: Jabber Resource Selector
eu: Jabber baliabideen hautatzailea

en: You have been invited to %1
eu: %1(e)ra gonbidatua izan zara

en: Change nickname
eu: Aldatu goitizena

en: Change nickname - Jabber Plugin
eu: Aldatu goitizena - Jabber plugina

en: Please enter the new nickname you want to have in the room <i>%1</i>
eu: Idatzi goitizen berria (<i>%1</i> gelan izatea nahi duzuna)

en: Free for Chat
eu: Berriketarako libre

en: Do not Disturb
eu: Ez molestatu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type)
en: Subscription
eu: Harpidetza

en: Authorization Status
eu: Baimenaren egoera

en: Available Resources
eu: Baliabide erabilgarriak

en: vCard Cache Timestamp
eu: 'vCard Cache'aren ordu-zigilua

en: Jabber ID
eu: Jabber IDa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Birthday
eu: Urtebetetzea

en: Timezone
eu: Ordu-zona

en: Homepage
eu: Orri nagusia

en: Company name
eu: Enpresaren izena

en: Company Departement
eu: Enpresako Saila

en: Company Position
eu: Enpresako posizioa

en: Company Role
eu: Enpresako rola

en: Work Street
eu: Enpresaren kalea

en: Work Extra Address
eu: Enpresako helbide gehigarria

en: Work PO Box
eu: Enpresaren posta-kutxa

en: Work City
eu: Enpresaren hiria

en: Work Postal Code
eu: Enpresaren posta-kodea

en: Work Country
eu: Enpresaren estatua

en: Work Email Address
eu: Enpresako helbide elektronikoa

en: Home Street
eu: Etxeko kalea

en: Home Extra Address
eu: Etxeko helbide gehigarria

en: Home PO Box
eu: Etxeko posta-kutxa

en: Home City
eu: Etxearen hiria

en: Home Postal Code
eu: Etxearen posta-kodea

en: Home Country
eu: Etxearen estatua

en: Fax
eu: Faxa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_9)
en: About
eu: Honi buruz

en: Choose an account to handle the URL %1
eu: Aukeratu kontu bat %1 URLa kudeatzeko

en: Do you want to add '%1' to your contact list?
eu: Nahi duzu %1 gehitzea zure kontaktu-zerrendari?

en: Do Not Add
eu: Ez gehitu

en: Do you want to remove '%1' from your contact list?
eu: Nahi duzu %1 kentzea zure kontaktu-zerrendatik?

en: Do Not Remove
eu: Ez kendu

en: Please enter your nickname for the room %1
eu: Idatzi zure goitizena %1 gelarentzako

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, jingleCallsGui)
en: Main Window
eu: Leiho nagusia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QToolBar, toolBar)
en: Toolbar
eu: Tresna-barra

en: Audio
eu: Audioa

en: Choose the contents you want to accept:
eu: Aukeratu onartzea nahi dituzun edukiak:

en: New Jingle session from %1
eu: Jingle saio berria %1(e)tik

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, jingleContentDialog)
en: Dialog
eu: Elkarrizketa-koadroa

en: Cannot start process %1. Check your installation of Kopete.
eu: Ezin da %1 prozesua abiarazi. Egiaztatu Kopete-ren instalazioa.

en: Answer for incoming call
eu: Erantzun sarrerako deiari

en: Accepted
eu: Onartuta

en: Calling...
eu: Deitzen...

en: Rejected
eu: Ukatuta

en: Call in progress
eu: Deia egiten

en: Other side hung up
eu: Beste aldekoak eseki egin du

en: Waiting...
eu: Itxoiten...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Calling with:
eu: Honekin deitzen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Call Status:
eu: Deiaren egoera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AcceptButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, acceptButton)
en: Accept
eu: Onartu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rejectButton)
en: Reject
eu: Ukatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, hangupButton)
en: Hang up
eu: Eseki

en: None
eu: Bat ere ez

en: Afraid
eu: Beldurtuta

en: Amazed
eu: Txundituta

en: Angry
eu: Haserretuta

en: Annoyed
eu: Minduta

en: Anxious
eu: Larrituta

en: Aroused
eu: Kitzikatuta

en: Ashamed
eu: Damututa

en: Bored
eu: Aspertuta

en: Brave
eu: Ausarta

en: Calm
eu: Lasai

en: Cold
eu: Hotza

en: Confused
eu: Nahastuta

en: Contented
eu: Pozik

en: Cranky
eu: Xelebre

en: Curious
eu: Jakinmina

en: Depressed
eu: Lur jota

en: Disappointed
eu: Etsituta

en: Disgusted
eu: Nazkatuta

en: Distracted
eu: Adigalkorra

en: Embarrassed
eu: Lotsatuta

en: Excited
eu: Urduri

en: Flirtatious
eu: Lakrikunkeriatan ibiltzen

en: Frustrated
eu: Frustatuta

en: Grumpy
eu: Umore txarreko

en: Guilty
eu: Errudun

en: Happy
eu: Zoriontsu

en: Hot
eu: Bero

en: Humbled
eu: Apal

en: Humiliated
eu: Irainduta

en: Hungry
eu: Goseti

en: Hurt
eu: Zaurituta

en: Impressed
eu: Hunkituta

en: In awe
eu: Beldurtuta

en: In love
eu: Maiteminduta

en: Indignant
eu: Suminduta

en: Interested
eu: Interesatuta

en: Intoxicated
eu: Mozkortuta

en: Invincible
eu: Garaiezin

en: Jealous
eu: Jeloskor

en: Lonely
eu: Bakarti

en: Mean
eu: Zikoitza

en: Moody
eu: Goibel

en: Nervous
eu: Urduri

en: Neutral
eu: Neutrala

en: Offended
eu: Minduta

en: Playful
eu: Alaitsu

en: Proud
eu: Harro

en: Relieved
eu: Lasaituta

en: Remorseful
eu: Damututa

en: Restless
eu: Egonezin

en: Sad
eu: Triste

en: Sarcastic
eu: Sarkastiko

en: Serious
eu: Zuhurra

en: Shocked
eu: Izurtuta

en: Shy
eu: Lotsati

en: Sick
eu: Gaixotuta

en: Sleepy
eu: Logurarekin

en: Stressed
eu: Estresatuta

en: Surprised
eu: Harrituta

en: Thirsty
eu: Egarti

en: Worried
eu: Kezkatuta

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, dlgAddContact)
en: Add Contacts
eu: Gehitu kontaktuak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblID) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, addID)
en: The Jabber ID for the account you would like to add.
eu: Gehitu nahi duzun kontuaren Jabber IDa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblID) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, addID)
en: The Jabber ID for the account you would like to add.  Note that this must include the username and the domain (like an E-mail address), as there are many Jabber servers.
eu: Gehitu nahi duzun kontuaren Jabber IDa. Kontuan hartu erabiltzaile-izena eta domeinua izan behar dituela (helbide elektronikoek bezala), Jabber zerbitzari ugari daudelako.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblID)
en: &Jabber ID:
eu: &Jabber IDa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <i>(for example: joe@jabber.org)</i>
eu: <i>(adibidez: jone@jabber.org)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRefresh)
en: Refresh
eu: Freskatu

en: Execute command
eu: Exekutatu komandoa

en: Command executing
eu: Komandoa exekutatzen

en: Finish
eu: Amaitu

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Previous
eu: Aurrekoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Current password:
eu: Uneko pasahitza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: New password:
eu: Pasahitz berria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatus)
en: Please enter your current password first
    and then your new password twice.
eu: Idatzi zure oraingo pasahitza lehenengo
    and gero zure pasahitz berria birritan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Server:
eu: Zerbitzaria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbQuery)
en: &Query
eu: &Kontsulta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblChatRoomsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tblChatRoomsList)
en: Chatroom Name
eu: Berriketa-gelaren izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblChatRoomsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tblChatRoomsList)
en: Chatroom Description
eu: Berriketa-gelaren azalpena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Room:
eu: Gela:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, dlgRegister)
en: Register with Jabber Service
eu: Erregistratu Jabber zerbitzuarekin

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpForm)
en: Registration Form
eu: Erregistratzeko inprimakia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWait)
en: Please wait while querying the server...
eu: Itxaron zerbitzariari kontsultatu bitartean...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRegister)
en: &Execute
eu: &Exekutatu

en: Change Jabber Password
eu: Aldatu Jabber-en pasahitza

en: You entered your current password incorrectly.
eu: Zure uneko pasahitza gaizki sartu duzu.

en: Password Incorrect
eu: Pasahitz okerra

en: Your new passwords do not match. Please enter them again.
eu: Zure pasahitz berriak ez datoz bat. Sartu itzazu berriro.

en: For security reasons, you are not allowed to set an empty password.
eu: Segurtasun arazoengatik, ezin duzu hutsik dagoen pasahitza ezarri.

en: Your account needs to be connected before the password can be changed. Do you want to try to connect now?
eu: Pasahitza aldatzeko konektatuta egon behar duzu. Orain konektatu nahi duzu?

en: Jabber Password Change
eu: Jabber-en pasahitzaren aldaketa

en: Your password has been changed successfully. Please note that the change may not be instantaneous. If you have problems logging in with your new password, please contact the administrator.
eu: Zure pasahitza ongi aldatu da. Kontuan izan aldaketa beharbada ez dela berehalakoa. Arazoak badituzu zure pasahitz berriarekin saioa hasteko, hitz egin administratzailearekin.

en: Your password could not be changed. Either your server does not support this feature or the administrator does not allow you to change your password.
eu: Ezin izan da zure pasahitza aldatu. Zure zerbitzariak ez du eginbide hau onartzen edo administratzaileak ez du zure pasahitzaren aldaketa baimentzen.

en: Join Jabber Groupchat
eu: Sartu Jabber berriketa-talde batean

en: Join
eu: Sartu

en: Unable to retrieve the list of chat rooms.
eu: Ezin da berriketa-gelen zerrenda eskuratu.

en: List Chatrooms
eu: Zerrendatu berriketa-gelak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberChooseServer)
en: Choose Server - Jabber
eu: Aukeratu zerbitzaria - Jabber

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberEditAccountWidget)
en: Account Preferences - Jabber
eu: Kontu-hobespenak - Jabber

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basicSetupTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_connection)
en: &Basic Setup
eu: &Oinarrizko konfigurazioa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mID)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.
eu: Erabili nahi duzun kontuaren Jabber IDa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.  Note that this must include the username and the domain (like an E-mail address), as there are many Jabber servers.
eu: Erabili nahi duzun kontuaren Jabber IDa. Kontuan hartu erabiltzaile-izena eta domeinua izan behar dituela (helbide elektronikoek bezala), Jabber zerbitzari ugari daudelako.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mID)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.  Note that this must include the username and the domain (for example, joe@jabber.org), as there are many Jabber servers.
eu: Erabili nahi duzun kontuaren Jabber IDa. Kontuan hartu erabiltzaile-izena eta domeinua izan behar dituela (adibidez, jone@jabber.org), Jabber zerbitzari ugari daudelako.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mAutoConnect) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAutoConnect)
en: Check to disable automatic connection.  If checked, you can connect manually to this account, using the icon at the bottom of the main Kopete window
eu: Aktibatu konexio automatikoa desgaitzeko. Aktibatzen baduzu, eskuz konektatu ahal izango zara kontu honetara, Kopete-ren leiho nagusiaren behealdeko ikonoaren bidez.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRegistration)
en: To connect to the Jabber network, you will need an account on a Jabber server.  If you do not yet have an account, please click the button to create one.
eu: Jabber sarearekin konektatu ahal izateko, kontu bat eduki behar duzu Jabber zerbitzari batean. Konturik ez baduzu, eman goian erabiltzaile-izen bat, pasahitza, eta zerbitzaria, eta hautatu Erregistratu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, changePasswordGroupBox)
en: Change Password
eu: Aldatu pasahitza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnChangePassword)
en: Change &Your Password...
eu: Aldatu &zure pasahitza...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlChangePwSuccess)
en: If you have an existing Jabber account and would like to change its password, you can use this button to enter a new password.
eu: Jabber kontu bat baduzu eta bere pasahitza aldatu nahi baduzu, botoi hau erabili dezakezu pasahitz berri bat sartzeko.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Co&nnection
eu: &Konexioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAllowPlainTextPassword)
en: Allow plain-te&xt password authentication
eu: Onartu testu &arrunteko pasahitz-autentifikazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideServer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCustomServer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbOverrideHost)
en: &Override default server information
eu: &Ez erabili zerbitzari lehenetsiaren informazioa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mServer)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to (for example jabber.org).
eu: Konektatu nahi duzun zerbitzariaren IP helbidea edo ostalari-izena (adibidez, jabber.org).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Location Settings
eu: Kokalekuaren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel3_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mResource) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: The resource name you would like to use on the Jabber network.
eu: Jabber sarean erabili nahi duzun baliabide-izena.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mResource) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: The resource name you would like to use on the Jabber network.  Jabber allows you to sign on with the same account from multiple locations with different resource names, so you may wish to enter 'Home' or 'Work' here, for example.
eu: Jabber sarean erabili nahi duzun baliabide-izena. Jabber-ek aukera ematen dizu kontu berarekin hainbat kokalekutatik baliabide-izen desberdinekin konektatzeko; adibidez, 'Etxea' edo 'Lana' aukera dezakezu hemen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3)
en: R&esource:
eu: &Baliabidea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: P&riority:
eu: &Lehentasuna:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mPriority) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPriority)
en: <qt>Each resource can have different <b>priority </b> levels. The messages will be sent to the resource which has the highest priority level.
    
    If two resources have the same priority, the messages will be sent to the one most recently connected.</qt>
eu: <qt>Baliabide bakoitzak <b>lehentasun</b> desberdina izan dezake. Mezuak lehentasun maila altuena duten baliabidera bidaliko dira.
    
    Bi baliabidek lehentasun bera badute, mezuak azkena konektatutakora bidaliko dira.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAdjustPriority)
en: When absent, adjust priority to:
eu: Ez denean zehazten, doitu lehentasuna hona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeMessages)
en: Merge all messages from all resources to one window/tab
eu: Batu baliabide guztietako mezu guztiak leiho/fitxa batean

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Fi&le Transfer
eu: &Fitxategien transferentzia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: File Transfer Settings
eu: Fitxategi-transferentzien ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Pro&xy JID:
eu: Pro&xy JIDa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Public &IP address:
eu: &IP helbide publikoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <i><ul><li>The information in the "public IP address" and "port" fields applies to all Jabber accounts.</li>
    <li>You can leave the "public IP address" empty if your computer is directly connected to the internet.</li>
    <li>A hostname is also valid.</li>
    <li>Changes to these fields will only take effect the next time you start Kopete.</li>
    <li>The "Proxy JID" can be configured per account.</li></ul></i>
eu: <i><ul><li>"IP helbide publikoa" eta "ataka" eremuetako informazioa Jabber kontu guztiei aplikatuko zaie.</li>
    <li>Internetera zuzenean konektatzen bazara, IP helbide publikoa hutsik utz dezakezu.</li>
    <li>Ostalari-izena baliozkoa da.</li>
    <li>Eremu hauetan egindako aldaketek Kopete abiatzen duzun hurrengoan aldian izango dute eragina.</li>
    <li>"Proxy JID"-a kontu bakoitzean konfigura daiteke.</li></ul></i>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Network
eu: Sarea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoDetectIPBox)
en: Auto-detect external IP address
eu: Auto-detektatu kanpoko IP helbidea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: First port to use:
eu: Aurreneko ataka erabiltzeko:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, firstPortEdit)
en: Set the first incoming port to use for Jingle sessions.
    One media type uses 2 ports and each new Jingle session will use the next 2 available ports.
eu: Ezarri aurreneko sarrerako ataka Jingle saioetan erabiltzeko.
    Euskarri mota batek 2 ataka erabiltzen ditu eta Jingle saio bakoitzak hurrengo 2 ataka erabilgarri erabiliko ditu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Media
eu: Komunikabideak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Microphone to use:
eu: Mikrofonoa erabiltzeko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Audio output:
eu: Audioaren irteera:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, privacyTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Pri&vacy
eu: &Pribatutasuna

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: General Privacy
eu: Pribatutasun orokorra

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbHideSystemInfo)
en: By default, Kopete gives the other users some info about your system and the client. Checking this box will hide that information.
eu: Lehenespenez, Kopete-ek beste erabiltzaileei zure sistema eta bezeroari buruzko informazio bidaltzen die. Informazio hau ezkutatzeko, aktibatu ezazu kontrol-koadro hau.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbHideSystemInfo)
en: &Hide system and client info
eu: &Ezkutatu sistema eta bezeroaren informazioa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendEvents)
en: Check this box if you always want to send notifications to your contacts.
eu: Aktibatu koadro hau zure kontaktuei jakinarazpenak beti bidali nahi badizkiezu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendEvents)
en: Always send not&ifications
eu: Beti bidali jak&inarazpenak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendDeliveredEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Delivered notification</b> to your contacts : when a message is delivered to Kopete, Kopete can notify your contact that it has received the message.</qt>
eu: <qt>Aktibatu koadro hau zure kontaktuei <b>Banaketaren jakinarazpenak</b> bidaltzeko: mezu bat Kopete-ra bidaltzen denean, Kopete-ek zure kontaktuari jakinarazpen bat bidaliko dio, mezua jaso duzula esanez.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendDeliveredEvent)
en: Alwa&ys send delivered notifications
eu: Beti bidali &banaketaren jakinarazpenak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendDisplayedEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Displayed notification</b> to your contacts : when a message is displayed in Kopete, Kopete can notify your contact that it has displayed the message.</qt>
eu: <qt>Aktibatu koadro hau zure kontaktuei <b>Banaketaren jakinarazpenak</b> bidaltzeko: mezu bat Kopete-en bistaratzen denean, Kopete-ek zure kontuari jakinarazpen bat bidaliko dio mezua bistaratu dela esanez.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendDisplayedEvent)
en: Al&ways send displayed notifications
eu: &Beti bidali bistaratutako jakinarazpenak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendComposingEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Typing notification</b> to your contacts : when you are composing a message, you might want your contact to know that you are typing so that he/she knows you are answering.</qt>
eu: <qt>Aktibatu koadro hau zure kontaktuei <b>Idazketaren jakinarazpenak</b> bidaltzeko: mezu bat editatzen ari zarenean, Kopete-ek zure kontuari jakinarazpen bat bidaliko dio idazten ari zarela esanez, erantzuten ari zarela jakin dezan.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendComposingEvent)
en: Always send &typing notifications
eu: Beti bidali &idazketaren jakinarazpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendGoneEvent)
en: Always send &gone notifications (closing the window)
eu: Beti bidali &alde egitearen jakinarazpenak (leihoa itxiz)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, privacyListsButton)
en: Privacy Lists
eu: Pribatutasun-zerrendak

en: Unable to retrieve registration form.
    Reason: "%1"
eu: Ezin da eskuratu erregistratzeko inprimakirik.
    Arrazoia: "%1"

en: Registration sent successfully.
eu: Erregistratzea ondo bidali da.

en: Jabber Registration
eu: Jabber-en erregistratzea

en: The server rejected the registration form.
    Reason: "%1"
eu: Zerbitzariak erregistratzeko inprimakia ukatu du.
    Arrazoia: "%1"

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberRegisterAccount)
en: Register Account - Jabber
eu: Erregistratu kontua - Jabber

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnChooseServer)
en: C&hoose...
eu: &Aukeratu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblJID)
en: Desired Jabber &ID:
eu: Jabber &IDa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPassword)
en: Pass&word:
eu: &Pasahitza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPasswordVerify)
en: &Repeat password:
eu: E&rrepikatu pasahitza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: &Port:
eu: &Ataka:

en: Services
eu: Zerbitzuak

en: Register...
eu: Erregistratu...

en: Search...
eu: Bilatu...

en: Execute...
eu: Exekutatu...

en: &Save User Info
eu: &Gorde erabiltzailearen datuak

en: Fetch vCard
eu: Hartu vCard

en: Saving vCard to server...
eu: vCard zerbitzarian gordetzen...

en: vCard successfully saved.
eu: vCard ongi gorde da.

en: Error: Unable to save vCard.
eu: Errorea: ezin da Vcard-a gorde

en: Fetching contact vCard...
eu: vCard kontaktua hartzen...

en: vCard successfully retrieved.
eu: vCard ongi jaso da.

en: No vCard available.
eu: Ez dago vCard eskuragarririk.

en: Error: vCard could not be fetched correctly.
    Check connectivity with the Jabber server.
eu: Errorea: ezin izan da vCard-a ongi hartu.
    Egiaztatu konexioa Jabber zerbitzariarekin.

en: <qt>An error occurred when trying to change the photo.<br />Make sure that you have selected a valid image file</qt>
eu: <qt>Errorea gertatu da argazkia aldatzen saiatzean.<br />Ziurtatu irudi-fitxategi zuzena hautatu duzula</qt>

en: Register
eu: Erregistratu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Search
eu: Bilatu

en: Please wait while retrieving search form...
eu: Itxaron bilaketa-inprimakia lortu bitartean...

en: Unable to retrieve search form.
eu: Ezin da bilaketa-inprimakia eskuratu.

en: The Jabber server rejected the search.
eu: Jabber zerbitzariak bilaketa ukatu du.

en: Jabber Search
eu: Jabber bilaketa

en: Nickname
eu: Goitizena

[ctx: First name]
en: First
eu: Izena

[ctx: Last name]
en: Last
eu: Abizenak

en: e-mail
eu: helb. el.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dynamicForm)
en: Search For
eu: Bilatu hau:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Node:
eu: Nodoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnQuery)
en: &Query Server
eu: &Kontsultatu zerbitzariari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, trServices)
en: Node
eu: Nodoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: Full name:
eu: Izen-deiturak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblJID)
en: Jabber ID:
eu: Jabber IDa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHomepage)
en: Homepage:
eu: Webgune nagusia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBirthday)
en: Birthday:
eu: Urtebetetzea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTimezone)
en: Timezone:
eu: Ordu-zona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectPhoto)
en: &Select Photo...
eu: &Hautatu argazkia...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearPhoto)
en: Clear Pho&to
eu: &Garbitu argazkia

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Home Address
eu: &Etxeko helbidea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreet_2)
en: Street:
eu: Kalea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPOBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPOBox_2)
en: PO box:
eu: Posta-kutxa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState_2)
en: Postal code:
eu: Posta-kodea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountry) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountry_2)
en: Country:
eu: Estatua:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Work Address
eu: &Laneko helbidea

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Wor&k Information
eu: Lane&ko informazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompany)
en: Company:
eu: Enpresa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDepartment)
en: Department:
eu: Saila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPosition)
en: Position:
eu: Lanpostua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRole)
en: Role:
eu: Funtzioa:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Phone &Numbers
eu: Telefono-&zenbakiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneHome) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Home:
eu: Etxekoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneWork) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Work:
eu: Lanekoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneFax)
en: Fax:
eu: Faxa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneCell)
en: Cell:
eu: Mugikorra:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&bout
eu: &Honi buruz

en: Loading instructions from gateway...
eu: Instrukzioak atebidetik kargatzen...

en: Connect to the Jabber network and try again.
eu: Konektatu Jabber sarearekin, eta saiatu berriro.

en: An error occurred while loading instructions from the gateway.
eu: Errorea gertatu da instrukzioak atebidetik kargatzean.

en: Choose Jabber Server
eu: Aukeratu Jabber zerbitzaria

en: Retrieving server list...
eu: Zerbitzari-zerrenda eskuratzen...

en: Could not retrieve server list.
eu: Ezin izan da zerbitzari-zerrenda eskuratu.

en: Could not parse the server list.
eu: Ezin izan da zerbitzari-zerrenda analizatu.

en: The changes you just made will take effect next time you log in with Jabber.
eu: Egin berri dituzun aldaketak Jabber-ekin konektatzen zaren hurrengo aldian aplikatuko dira.

en: Jabber Changes During Online Jabber Session
eu: Jabber saioan zehar egindako Jabber aldaketak

en: The Jabber ID you have chosen is invalid. Please make sure it is in the form user@server.com, like an email address.
eu: Aukeratutako Jabber IDa baliogabea da. Ziurtatu formatu hau duela: erabiltzailea@zerbitzaria.org (helbide elektroniko gisa).

en: Invalid Jabber ID
eu: Jabber ID baliogabea

en: Register New Jabber Account
eu: Erregistratu Jabber kontu berria

en: Unless you know what you are doing, your JID should be of the form "username@server.com".  In your case for example "username@%1".
eu: Zertan zabiltzan ez badakizu, zure JIDa honelakoa izan beharko luke: "erabiltzaile-izena@zerbitzaria.com". Adibidez, zure kasuan "erabiltzailea@%1".

en: Connecting to server...
eu: Zerbitzariarekin konektatzen...

en: Protocol error.
eu: Protokolo errorea.

en: Connected successfully, registering new account...
eu: Konexio zuzena, kontu berria erregistratzen...

en: Registration successful.
eu: Erregistratze arrakastatsua.

en: Registration failed.
eu: Erregistratzeak huts egin du.

en: Unable to create an account on the server. The Jabber ID is probably already in use.
eu: Ezin izan da kontua sortu zerbitzarian. Badirudi Jabber IDa jadanik erabiltzen dagoela.

en: Jabber Account Registration
eu: Jabber kontua erregistratzea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_settings)
en: Settings
eu: Ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Default list (all sessions):
eu: Zerrenda lehenetsia (saio guztiak):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Active list (current session):
eu: Zerrenda aktiboa (uneko saioa):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_listSettings)
en: List Editor
eu: Zerrenden editorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: List:
eu: Zerrenda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_newList)
en: New List...
eu: Zerrenda berria...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_deleteList)
en: Delete List
eu: Ezabatu zerrenda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_autoActivate)
en: Automatically activate this list on connect
eu: Aktibatu automatikoki zerrenda hau konektatzean

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_rules)
en: Rules
eu: Arauak

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_apply)
en: Apply
eu: Aplikatu

en: %1: Privacy Lists
eu: %1: pribatutasun-zerrendak

en: <None>
eu: <Bat ere ez>

en: There was an error changing the list.
eu: Errorea gertatu da zerrenda aldatzean.

en: Error
eu: Errorea

en: There was an error processing your request.
eu: Errorea gertatu da zure eskaera prozesatzean.

en: New List
eu: Zerrenda berria

en: Enter the name of the new list:
eu: Idatzi zerrenda berriaren izena:

en: A list with this name already exists.
eu: Izen honetako zerrenda badago lehendik ere.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrivacyRule)
en: Edit Privacy Rule
eu: Editatu pribatutasun araua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Then:
eu: Ondoren:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_messages)
en: Messages
eu: Mezuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_queries)
en: Queries
eu: Kontsultak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_presenceOut)
en: Outgoing presence
eu: Irteerako presentzia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_presenceIn)
en: Incoming presence
eu: Sarrerako presentzia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_action)
en: Deny
eu: Ukatu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_action)
en: Allow
eu: Baimendu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If:
eu: Baldin eta:

en: Edit Privacy List Rule
eu: Editatu pribatutasun-zerrendaren araua

en: From
eu: Nork

en: To
eu: Nori

en: &Change Status Message
eu: &Aldatu egoeraren mezua

en: Meanwhile Plugin: Message from server
eu: Meanwhile plugina: zerbitzariaren mezua

en: <qt>You must enter a valid screen name.</qt>
eu: <qt>Baliozko pantaila-izen bat zehaztu behar duzu.</qt>

en: Meanwhile Plugin
eu: Meanwhile pluginak

en: <qt>You must deselect password remembering or enter a valid password.</qt>
eu: <qt>Pasahitzak gogoratzea desautatu behar duzu edo baliozko pasahitz bat idatzi behar duzu.</qt>

en: <qt>You must enter the server's hostname/ip address.</qt>
eu: <qt>Baliozko ostalari-izen bat / ip helbide bat sartu behar duzu.</qt>

en: <qt>0 is not a valid port number.</qt>
eu: <qt>0 ez da baliozko ataka zenbaki bat.</qt>

en: Could not connect to server
eu: Ezin izan da zerbitzariarekin konektatu

en: Could not connect to redirected server
eu: Ezin izan da birbideratutako zerbitzariarekin konektatu

en: Meanwhile Plugin: Conference invitation
eu: Meanwhile plugina: solasaldirako gonbidapena

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeanwhileAddUI)
en: Add Sametime Contact
eu: Gehitu Sametime kontaktua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactID) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, contactID)
en: The user ID of the contact you would like to add.
eu: Gehitu nahi duzun kontaktuaren erabiltzaile-IDa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnFindUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnFindUser)
en: Find User ID
eu: Bilatu erabiltzaile-IDa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnFindUser)
en: &Find
eu: &Bilatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: <i>(for example: johndoe)</i>
eu: <i>(adibidez: edurnetxo)</i>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeanwhileEditAccount)
en: Edit Meanwhile Account
eu: Editatu Meanwhile kontua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mScreenName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: Your Sametime user ID
eu: Zure Sametime erabiltzaile-IDa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Meanwhile &username:
eu: Meanwhile &erabiltzaile-izena:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Connection
eu: Konexioa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mServerName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mServerName)
en: The IP address or hostname of the Sametime server you wish to connect to.
eu: Konektatu nahi duzun Sametime zerbitzariaren IP helbidea edo ostalari-izena.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mServerPort)
en: The port on the Sametime server that you would like to connect to.
eu: Konektatu nahi duzun Sametime zerbitzariaren ataka.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mServerPort)
en: The port on the Sametime server that you would like to connect to.  Usually this is 1533.
eu: Konektatu nahi duzun Sametime zerbitzariaren ataka. Normalean 1533 izaten da.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Client Identifier
eu: Bezeroaren identifikatzailea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkCustomClientID)
en: Use custom client identifier
eu: Erabili bezeroaren identifikatzaile pertsonalizatua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClientIdentifier)
en: Client identifier:
eu: Bezeroaren identifikatzailea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClientVersion)
en: Client version (major.minor):
eu: Bezeroaren bertsioa (nagusia.lagungarria):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnServerDefaults) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnServerDefaults)
en: Restore the server and port values to their defaults.
eu: Berrezarri zerbitzaria eta ataka haien balio lehenetsietara.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnServerDefaults)
en: Restore &Defaults
eu: &Leheneratu lehenetsiak

en: Visit the Kopete website at <a href="http://kopete.kde.org">http://kopete.kde.org</a>
eu: Bisita ezazu Kopete-ren webgunea hemen: <a href="http://kopete.kde.org">http://kopete.kde.org</a>

en: Join Chat...
eu: Sartu berriketan...

en: In&visible
eu: I&kusezina

en: Editing your user info is not possible because you are not connected.
eu: Ezin da zure erabiltzailearen datuak editatu, ez zaudelako konektatuta.

en: Unable to edit user info
eu: Ezin da erabiltzailearen informaziorik editatu

en: Joining an AIM chat room is not possible because you are not connected.
eu: Ezin da AIM berriketan sartu, ez baitzaude konektatuta.

en: Unable to Join AIM Chat Room
eu: Ezin da AIM berriketa-gelan sartu

en: &Warn User
eu: &Abisatu erabiltzailea

en: Always &Visible To
eu: Beti iku&sgai:

en: Always &Invisible To
eu: Beti ikuse&zin:

en: <qt>Would you like to warn %1 anonymously or with your name?<br>(Warning a user on AIM will result in a "Warning Level" increasing for the user you warn. Once this level has reached a certain point, they will not be able to sign on. Please do not abuse this function, it is meant for legitimate practices.)</qt>
eu: <qt>%1 erabiltzaileari anonimoki ala zure izenarekin abisatu nahi diozu?<br>(AIMeko erabiltzaile bati abisatzeak abisatutako erabiltzailearen "Abisu-maila" igotzea eragingo du. Behin maila hori puntu jakin batera iritsita, erabiltzaile hori ezingo da konektatu. Beraz, ez gehiegi erabili funtzio hori, praktika legitimoetarako sortua baita).</qt>

en: Warn User %1?
eu: %1 erabiltzaileari abisatu?

en: Warn Anonymously
eu: Anonimoki abisatu

en: Warn
eu: Abisatu

en: Join AIM Chat Room
eu: Sartu AIM berriketa gelan

en: Unable to connect to the chat room %1 because the account for %2 is not connected.
eu: Ezin da %1 berriketa-gelarekin konektatu %2(r)en kontua ez dagoelako konektatuta.

en: User Profile
eu: Erabiltzailearen profila

en: Connecting...
eu: Konektatzen...

en: Waiting for Authorization
eu: Baimenaren zain

en: &Do Not Disturb
eu: &Ez molestatu

en: O&ccupied
eu: &Okupatuta

en: Occupied
eu: &Okupatuta

en: Not Available
eu: Ez dago erabilgarri

en: Not A&vailable
eu: &Ez dago erabilgarri

en: &Free for Chat
eu: &Berriketarako libre

en: Mobile
eu: Mugikorra

en: User Information on %1
eu: Erabiltzailearen datuak %1(e)n

en: &Save Profile
eu: &Gorde profila

en: Requesting User Profile, please wait...
eu: Erabiltzailearen profila eskatzen, itxaron...

en: <html><body><I>No user information provided</I></body></html>
eu: <html><body><I>Ez da erabiltzailearen daturik eman</I></body></html>

en: You need to be connected to be able to add contacts.
    Connect to the AIM network and try again.
eu: Konektatuta egon behar duzu kontaktuak gehitu ahal izateko.
    Konektatu AIM sarera eta saiatu berriro.

en: ICQ Plugin
eu: ICQ plugina

en: You must enter a valid ICQ number.
eu: Baliozko ICQ zenbaki bat idatzi behar duzu.

en: You must enter a valid AOL screen name.
eu: Baliozko AOL pantaila-izen bat zehaztu behar duzu.

en: No Screen Name
eu: Pantaila-izenik ez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, aimRadioButton)
en: AOL screen name:
eu: AOL pantaila-izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, icqRadioButton)
en: ICQ number:
eu: ICQ zenbakia:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, aimEditAccountUI)
en: Account Preferences - AIM
eu: Kontu-hobespenak - AIM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the AOL Instant Messaging network, you will need to use a screen name from AIM, AOL, or .Mac.<br><br>If you do not currently have an AIM screen name, please click the button to create one.
eu: AOL berehalako mezularitzako sarearekin konektatzeko, AIM, AOL, edo .Mac pantaila-izen bat erabili beharko duzu.<br><br>AIM pantaila-izenik ez baduzu, erregistratu beheko estekako webgunean.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The screen name of your AIM account.
eu: Zure AIM kontuaren pantaila-izena.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The screen name of your AIM account.  This should be in the form of an alphanumeric string (spaces allowed, not case sensitive).
eu: Zure AIM kontuaren pantaila-izena. Kate alfanumeriko bat izan beharko luke (zuriuneak onartzen dira, maiuskulak eta minuskulak ez dira bereizten).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAccountId)
en: AIM &screen name:
eu: AIM &pantaila-izena:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, accountPreferencesTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Accou&nt Preferences
eu: Kontu-&hobespenak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the AIM server you wish to connect to.
eu: Konektatu nahi duzun AIM zerbitzariaren IP helbidea edo ostalari-maskara.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the AIM server you wish to connect to.  Normally you will want the default (login.oscar.aol.com).
eu: Konektatu nahi duzun AIM zerbitzariaren IP helbidea edo ostalari-maskara. Normalean lehenetsia aukeratzen da (login.oscar.aol.com).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the AIM server that you would like to connect to.
eu: Konektatu nahi duzun AIM zerbitzariaren ataka.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the AIM server that you would like to connect to.  Normally this is 5190.
eu: Konektatu nahi duzun AIM zerbitzariaren ataka. Normalean 5190 izaten da.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Direct Connect Options
eu: Zuzeneko konexioaren aukerak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort)
en: The ports to use for direct connections.
eu: Zuzeneko konexioetan erabiliko diren atakak.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort)
en: The ports to use when listening for direct connections. These must not be blocked by a firewall or router.
eu: Zuzeneko konexioak entzutean erabiliko diren atakak. Suebaki edo bideratzaile batek ezin ditu hauek blokeatu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: Po&rt range:
eu: &Ataken barrutia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxFirstPort)
en: The start of the port range.
eu: Ataken barrutiaren hasiera.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxFirstPort)
en: The start of the port range. Normally this is 5190.
eu: Ataken barrutiaren hasiera. Normalean 5190 izaten da.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxLastPort)
en: The end of the port range.
eu: Ataken barrutiaren amaiera.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxLastPort)
en: The end of the port range. Normally this is 5199.
eu: Ataken barrutiaren amaiera. Normalean 5199 izaten da.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: Use AOL proxy server instead of direct connections. If you are behind a router that you do not control, you will probably want this.
eu: Erabili AOLren proxy zerbitzaria zuzeneko konexioen ordez. Bideratzaile baten atzean bazaude (kudeatu ezin dezakezuna), litekeena da hau nahi izatea.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: Use the AOL proxy server for things that would normally need a direct connection, like file transfers. You will want this if there is a firewall or router that blocks connections to your computer and you cannot get unblocked. If a direct connection fails, a proxy connection will be tried regardless of this setting.
eu: Erabili AOL proxy zerbitzaria zuzeneko konexio bat eskatzen dituzten gauzak egiteko, adib. fitxategien transferentzia. Bideratzaile edo suebaki batek ordenagailuaren konexioak blokeatzen baditu eta ezin baduzu desblokeatu, litekeena da hau nahi izatea. Zuzeneko konexioak huts egiten badu, proxy konexio bat saiatuko da ezarpen hau kontutan izan gabe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: &Use proxy instead
eu: &Erabili proxy-a

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblTimeout) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxTimeout)
en: Timeout for direct connections.
eu: Konexio zuzenen denbora-muga.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblTimeout) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxTimeout)
en: The number of seconds to wait for a connection to succeed before trying a different method.
eu: Beste metodo batekin saiatu aurretik itxarongo duen segundo kopurua konexioa ongi burutzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTimeout)
en: T&imeout (secs):
eu: &Denbora-muga (seg.):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default to the following &encoding for messages:
eu: Mezuetan honako &kodeketa lehenetsia erabili:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Visibility Settings
eu: Ikusgaitasunaren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowPerimtList)
en: Allow only from visible list
eu: Baimendu ikusgai-zerrendatik soilik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowMyContacts)
en: Allow only contact list's users
eu: Baimendu kontaktu-zerrendako erabiltzaileak soilik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowAll)
en: Allow all users
eu: Baimendu erabiltzaile guztiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockAll)
en: Block all users
eu: Blokeatu erabiltzaile guztiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockAIM)
en: Block AIM users
eu: Blokeatu AIM erabiltzaileak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockDenyList)
en: Block only from invisible list
eu: Blokeatu ikusezinen zerrendakoak soilik

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, visibleTab)
en: Visible
eu: Ikusgai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Always visible:
eu: Beti ikusgai:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Contact to add:
eu: Kontaktua gehitzeko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Always invisible:
eu: Beti ikusezin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblScreenName)
en: Screen name:
eu: Pantaila-izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWarnLevel)
en: Warning level:
eu: Abisu-maila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIdleTime)
en: Idle minutes:
eu: Inaktibo (minututan):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOnlineSince)
en: Online since:
eu: Noiztik linean:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAwayMessage)
en: Away message:
eu: Kanpoan nagoeneko mezua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Profile:
eu: Profila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Please enter the name of the chat room you wish to join.
eu: Idatzi sartu nahi duzun kanalaren izena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Room &name:
eu: Gelaren ize&na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: E&xchange:
eu: &Aldatu:

en: &Ignore
eu: &Ez ikusi egin

en: Select Encoding...
eu: Hautatu kodeketa...

note: i18n( "Send &SMS..." ), 0, 0, this, SLOT(slotSendSMS()), this, "ICQAccount::mActionSendSMS") );
en: Set Xtraz Status
eu: Ezarri Xtraz egoera

en: Set Status...
eu: Ezarri egoera...

en: User %1 is reading your status message
eu: %1 erabiltzailea zure egoera-mezua irakurtzen ari da

en: Request Authorization
eu: Eskatu baimena

en: Reason for requesting authorization:
eu: Baimena eskatzeko arrazoia:

en: Please authorize me so I can add you to my contact list
eu: Emango didazu baimena nire lagunen zerrendan gehi zaitzan?

en: User %1 has granted your authorization request.
    Reason: %2
eu: %1 erabiltzaileak zure baimen eskaerari baiezkoa eman dio.
    Arrazoia: %2

en: User %1 has rejected the authorization request.
    Reason: %2
eu: %1 erabiltzaileak zure baimen eskaera ukatu du.
    Arrazoia: %2

[ctx: Translators: client-name client-version]
en: %1 %2
eu: %1 (%2)

en: RTF-Messages
eu: RTF-mezuak

en: DirectIM/IMImage
eu: Konexio zuzena / irudia

en: <qt>You must be logged on to ICQ before you can send a message to a user.</qt>
eu: <qt>ICQrekin konektatuta egon behar duzu, beste erabiltzaile bati mezua bidali ahal izateko.</qt>

en: Not Signed On
eu: Ez dago konektatuta

en: &Request Authorization
eu: &Eskatu baimena

en: &Grant Authorization
eu: &Eman baimena

en: You must be online to add a contact.
eu: Konektatuta egon behar duzu kontaktuak gehitzeko.

en: Do you want to add %1 to your contact list?
eu: Nahi duzu %1 gehitzea zure kontaktu-zerrendari?

en: IP Address
eu: IP helbidea

en: Ascension Island
eu: Ascension uhartea

en: British Virgin Islands
eu: Birjina uharte britainiarrak

en: Canary Islands
eu: Kanariar Uharteak

en: Cocos-Keeling Islands
eu: Cocos Keeling uharteak

en: Cocos (Keeling) Islands
eu: Cocos Keeling uharteak

en: French Antilles
eu: Antilla frantsesak

en: Antilles
eu: Antillak

en: French Guiana
eu: Guyana Frantsesa

en: Mayotte Island
eu: Maiote uharteak

en: Reunion Island
eu: Reunion uhartea

en: Rota Island
eu: Rota uharteak

en: Saipan Island
eu: Saipan uhartea

en: Sierra Leone
eu: Sierra Leona

en: St. Kitts
eu: Saint Kitts

en: Tinian Island
eu: Tinian uhartea

en: Wales
eu: Gales

en: Scotland
eu: Eskozia

en: Yugoslavia - Serbia
eu: Jugoslavia - Serbia

en: Yugoslavia - Montenegro
eu: Jugoslavia - Montenegro

en: Yugoslavia
eu: Jugoslavia

en: Congo, Democratic Republic of (Zaire)
eu: Kongo, Errepublika Demokratikoa (Zaire)

note: i18n("Arabic")
en: Bhojpuri
eu: Bhojpuria

note: i18n("Bulgarian") i18n("Burmese")
en: Cantonese
eu: Kantonesa

note: i18n("Catalan") i18n("Chinese") i18n("Croatian") i18n("Czech") i18n("Danish") i18n("Dutch") i18n("English") i18n("Esperanto") i18n("Estonian")
en: Farsi
eu: Farsia

note: i18n("Finnish") i18n("French") i18n("Gaelic") i18n("German") i18n("Greek") i18n("Hebrew") i18n("Hindi") i18n("Hungarian") i18n("Icelandic") i18n("Indonesian") i18n("Italian") i18n("Japanese") i18n("Khmer") i18n("Korean") i18n("Lao") i18n("Latvian") i18n("Lithuanian") i18n("Malay") i18n("Norwegian") 
en: Punjabi
eu: Punjabiera

en: Taiwanese
eu: Taiwanera

note: i18n("Macedonian") i18n("Sindhi") i18n("Welsh") i18n("Azerbaijani") i18n("Kurdish") i18n("Gujarati") i18n("Tamil")
en: Belorussian
eu: Bileoerrusiera

en: euc-JP Japanese
eu: euc-JP japoniarra

en: euc-KR Korean
eu: euc-KR korearra

en: GB-2312 Chinese
eu: GB-2312 txinatarra

en: GBK Chinese
eu: GBK txinatarra

en: GB18030 Chinese
eu: GB18030 txinatarra

en: JIS Japanese
eu: JIS japoniarra

en: Shift-JIS Japanese
eu: Maius-JIS japoniarra

en: KOI8-R Russian
eu: KOI8-R errusiarra

en: KOI8-U Ukrainian
eu: KOI8-U ukrainarra

en: ISO-8859-1 Western
eu: ISO-8859-1 mendebaldekoa

en: ISO-8859-2 Central European
eu: ISO-8859-2 Europako Erdialdekoa

en: ISO-8859-3 Central European
eu: ISO-8859-3 Europako Erdialdekoa

en: ISO-8859-4 Baltic
eu: ISO-8859-4 Baltikokoa

en: ISO-8859-5 Cyrillic
eu: ISO-8859-5 Zirilikoa

en: ISO-8859-6 Arabic
eu: ISO-8859-6 Arabiarra

en: ISO-8859-7 Greek
eu: ISO-8859-7 Grekoa

en: ISO-8859-8 Hebrew, visually ordered
eu: ISO-8859-8 hebrearra, bisualki ordenatuta

en: ISO-8859-8-I Hebrew, logically ordered
eu: ISO-8859-8 hebrearra, logikoki ordenatuta

en: ISO-8859-9 Turkish
eu: ISO-8859-9 Turkiarra

en: ISO-8859-15 Western
eu: ISO-8859-15 mendebaldekoa

en: Windows-1250 Central European
eu: Windows-1250 Europako Erdialdekoa

en: Windows-1251 Cyrillic
eu: Windows-1251 zirilikoa

en: Windows-1252 Western
eu: Windows-1252 mendebaldekoa

en: Windows-1253 Greek
eu: Windows-1253 grekoa

en: Windows-1254 Turkish
eu: Windows-1254 turkiarra

en: Windows-1255 Hebrew
eu: Windows-1255 hebrearra

en: Windows-1256 Arabic
eu: Windows-1256 arabiarra

en: Windows-1257 Baltic
eu: Windows-1257 Baltikokoa

en: Windows-1258 Viet Nam
eu: Windows-1258 vietnamdarra

en: TIS-620 Thai
eu: TIS-620 thaierazkoa

en: Single
eu: Ezkongabea

en: Long term relationship
eu: Denbora luzeko erlazioa

en: Engaged
eu: Fedatua

en: Married
eu: Ezkonduta

en: Divorced
eu: Dibortziatuta

en: Separated
eu: Banandua

en: Widowed
eu: Alarguna

en: Art
eu: Artea

en: Cars
eu: Kotxeak

en: Celebrity Fans
eu: Ospetsuen jarraitzaileak

en: Collections
eu: Bildumak

en: Computers
eu: Ordenagailuak

en: Culture
eu: Kultura

en: Fitness
eu: Soinketa

en: Games
eu: Jokoak

en: Hobbies
eu: Zaletasunak

en: ICQ - Help
eu: ICQ - Laguntza

en: Lifestyle
eu: Bizimodua

en: Movies and TV
eu: Filmak eta TB

en: Music
eu: Musika

en: Outdoors
eu: Kanpoaldea

en: Parenting
eu: Adopzioa

en: Pets and Animals
eu: Etxe-abereak eta animaliak

en: Religion
eu: Erlijioa

en: Science
eu: Zientzia

en: Skills
eu: Trebetasunak

en: Sports
eu: Kirolak

en: Web Design
eu: Web-diseinua

en: Ecology
eu: Ekologia

en: News and Media
eu: Berriak eta komunikabideak

en: Government
eu: Gobernua

en: Business
eu: Negozioak

en: Mystics
eu: Mistika

en: Travel
eu: Bidaiak

en: Astronomy
eu: Astronomia

en: Space
eu: Espazioa

en: Clothing
eu: Arropa

en: Parties
eu: Festak

en: Women
eu: Emakumeak

en: Social science
eu: Giza-zientziak

en: 60's
eu: 60. hamarkada

en: 70's
eu: 70. hamarkada

en: 80's
eu: 80. hamarkada

en: 50's
eu: 50. hamarkada

en: Finance and Corporate
eu: Finantzak eta enpresak

en: Entertainment
eu: Denbora-pasa

en: Consumer Electronics
eu: Tresna elektronikoak

en: Retail Stores
eu: Denda publikoak

en: Health and Beauty
eu: Osasuna eta edertasuna

en: Household Products
eu: Etxeko produktuak

en: Mail Order Catalog
eu: Posta bidezko katalogoa

en: Business Services
eu: Negozio-zerbitzuak

en: Audio and Visual
eu: Audioa eta bideoa

en: Sporting and Athletic
eu: Kirolak eta atletismoa

en: Publishing
eu: Argitalpenak

en: Home Automation
eu: Etxearen automatizazioa

en: Academic
eu: Akademikoa

en: Administrative
eu: Administraria

en: Art/Entertainment
eu: Artea/Denbora-pasa

en: College Student
eu: Batxilergoko ikaslea

en: Community & Social
eu: Komunitatea eta soziala

en: Education
eu: Hezkuntza

en: Engineering
eu: Ingeniaritza

en: Financial Services
eu: Finantza-zerbitzuak

en: High School Student
eu: Bigarren hezkuntzako ikaslea

en: Home
eu: Pertsonala

en: ICQ - Providing Help
eu: ICQ - Laguntza eskaintzea

en: Law
eu: Legea

en: Managerial
eu: Kudeaketa

en: Manufacturing
eu: Fabrikazioa

en: Medical/Health
eu: Medikuntza/Osasuna

en: Military
eu: Militarra

en: Non-Government Organization
eu: Gobernuz Kanpoko Erakundea

en: Other Services
eu: Beste zerbitzu batzuk

en: Professional
eu: Profesionala

en: Retail
eu: Txikizkaria

en: Retired
eu: Erretiratua

en: Science & Research
eu: Zientzia eta Ikerkuntza

en: Technical
eu: Teknikoa

en: University Student
eu: Unibertsitate-ikaslea

en: Web Building
eu: Web eraikuntza

en: Alumni Org.
eu: Ikasle ohien elkarteak

en: Charity Org.
eu: Karitate-erakundeak

en: Club/Social Org.
eu: Klubak/Gizarte-erakundeak

en: Community Org.
eu: Komunitate-elkarteak

en: Cultural Org.
eu: Kultur erakundeak

en: Fan Clubs
eu: Jarraitzaileen klubak

en: Fraternity/Sorority
eu: Anaiarteak

en: Hobbyists Org.
eu: Zaleen elkarteak

en: International Org.
eu: Nazioarteko erakundeak

en: Nature and Environment Org.
eu: Natura eta ingurumeneko erakundeak

en: Other
eu: Bestelakoa

en: Professional Org.
eu: Erakunde profesionalak

en: Scientific/Technical Org.
eu: Erakunde zientifiko eta teknikoak

en: Self Improvement Group
eu: Autolaguntzako taldeak

en: Spiritual/Religious Org.
eu: Erakunde espiritual eta erlijiosoak

en: Sports Org.
eu: Kirol-elkarteak

en: Support Org.
eu: Laguntza-erakundeak

en: Trade and Business Org.
eu: Merkataritza- eta enpresa-elkarteak

en: Union
eu: Sindikatuak

en: Voluntary Org.
eu: Boluntarioen erakundeak

en: Elementary School
eu: Lehen hezkuntza

en: High School
eu: Bigarren hezkuntza

en: College
eu: Batxilergoa

en: University
eu: Unibertsitatea

en: Past Work Place
eu: Azken lantokia

en: Past Organization
eu: Azken erakundea

en: &Fetch Again
eu: &Hartu berriro

en: '%2' Message for %1
eu: '%2' mezua honentzat: %1

en: Fetching '%2' Message for %1...
eu: Hartzen '%2' mezua honentzat: %1...

[ctx: @item icq xtraz status]
en: angry
eu: haserre

[ctx: @item icq xtraz status]
en: bath
eu: bainu bat hartzen

[ctx: @item icq xtraz status]
en: tired
eu: nekatuta

[ctx: @item icq xtraz status]
en: party
eu: parranda

[ctx: @item icq xtraz status]
en: beer
eu: garagardoa

[ctx: @item icq xtraz status]
en: thinking
eu: pentsatzen

[ctx: @item icq xtraz status]
en: eating
eu: jaten

[ctx: @item icq xtraz status]
en: watching tv
eu: tb ikusten

[ctx: @item icq xtraz status]
en: meeting
eu: bileran

[ctx: @item icq xtraz status]
en: coffee
eu: kafetxoa

[ctx: @item icq xtraz status]
en: music
eu: musika

[ctx: @item icq xtraz status]
en: business
eu: negozioak

[ctx: @item icq xtraz status, taking pictures with camera]
en: shooting
eu: argazkiak ateratzen

[ctx: @item icq xtraz status]
en: having fun
eu: ederki pasatzen

[ctx: @item icq xtraz status]
en: phone
eu: telefonoa

[ctx: @item icq xtraz status]
en: gaming
eu: jokatzen

[ctx: @item icq xtraz status]
en: studying
eu: ikasten

[ctx: @item icq xtraz status]
en: shopping
eu: erosketetan

[ctx: @item icq xtraz status]
en: sick
eu: gaixotuta

[ctx: @item icq xtraz status]
en: sleeping
eu: lotan

[ctx: @item icq xtraz status, water sport]
en: surfing
eu: olatuak harrapatzen

[ctx: @item icq xtraz status, browsing the Internet]
en: browsing
eu: interneten murgiltzen

[ctx: @item icq xtraz status]
en: working
eu: lanean

[ctx: @item icq xtraz status]
en: typing
eu: idazten

[ctx: @item icq xtraz status]
en: picnic
eu: mendian bazkaltzen

[ctx: @item icq xtraz status]
en: cooking
eu: sukaldean

[ctx: @item icq xtraz status]
en: smoking
eu: zigarrotxoa erretzen

[ctx: @item icq xtraz status]
en: i am high
eu: itxututa nago

[ctx: @item icq xtraz status]
en: wc
eu: kaka eta pixa egiten

[ctx: @item icq xtraz status]
en: to be or not to be
eu: izan edo ez izan

[ctx: @item icq xtraz status]
en: love
eu: maitasuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Alternatively, you can search the ICQ Whitepages :
eu: Bestalde, ICQ orri-zurietan begira dezakezu:

en: Authorization Reply
eu: Baimenaren erantzuna

en: <b>%1</b> requested authorization to add you to his/her contact list.
eu: <b>%1</b>-(e)k bere kontaktu-zerrendara zu gehitzeko baimena eskatzen dizu.

en: Authorization reply to <b>%1</b>.
eu: Baimenaren erantzuna <b>%1</b>-(r)i.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ICQAuthReplyUI)
en: ICQ Authorization Reply
eu: ICQ baimenaren erantzuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblUserReq)
en: %1 requested authorization to add you to his/her contact list.
eu: %1(e)k zu bere kontaktu-zerrendan sartzeko baimena eskatu du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblReqReason)
en: Request Reason:
eu: Eskaeraren arrazoia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRequestReason)
en: Some reason...
eu: Arrazoiren bat...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbGrant)
en: &Grant authorization
eu: &Eman baimena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbDecline)
en: &Decline authorization
eu: &Ukatu baimena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblReason)
en: Reason:
eu: Arrazoia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatus)
en: Please enter your current password first
    and then your new password twice.
    Password have to be between 6-8 characters long.
eu: Idatzi zure uneko pasahitza lehenengo
    eta gero zure pasahitz berria birritan.
    Pasahitzak 6 eta 8 karaktere arteko luzera izan behar du.

en: Change ICQ Password
eu: Aldatu ICQ pasahitza

en: ICQ Password Change
eu: ICQren pasahitzaren aldaketa

en: Your new password must be between 6-8 characters long.
eu: Zure pasahitz berriak 6 eta 8 karaktere arteko luzera eduki behar du.

en: Your password could not be changed.
eu: Ezin izan da zure pasahitza aldatu.

en: Your password has been changed successfully.
eu: Zure pasahitza ongi aldatu da.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ICQEditAccountUI)
en: Account Preferences - ICQ
eu: Kontu-hobespenak - ICQ

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Basic Setup
eu: &Oinarrizko konfigurazioa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Account Preferences
eu: Kontu-hobespenak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The user ID of your ICQ account.
eu: Zure ICQ kontuaren erabiltzaile-IDa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The user ID of your ICQ account.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).
eu: Zure ICQ kontuaren erabiltzaile-IDa. Zenbaki bat izan ohi da (hamartarrik eta zuriunerik ez).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the ICQ network, you will need an ICQ account.<br><br>
    If you do not currently have an ICQ account, please click the button to create one.
eu: ICQ sarearekin konektatzeko, ICQ kontu bat beharko duzu.<br><br>
    Ez baduzu ICQ konturik, erregistratu beheko estekako webgunean.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, changePasswordGroupBox)
en: Change password
eu: Aldatu pasahitza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If you have an existing ICQ account and would like to change its password, you can use this button to enter a new password.
eu: ICQ kontu bat baduzu eta bere pasahitza aldatu nahi baduzu, botoi hau erabili dezakezu pasahitz berri bat sartzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonChangePassword)
en: Change Your Password...
eu: Aldatu zure pasahitza...

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Accou&nt Preferences
eu: Kontu-&hobespenak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Privacy Options
eu: Pribatutasun-aukerak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: Enable the authorization requirement, which will not allow users to add you to their contact list without authorization from you.
eu: Gaitu baimena eskatzea: erabiltzaileek ezingo zaituzte beren kontaktu-zerrendetan gehitu, zuk baimenik ematen ez badiezu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: Enable the authorization requirement, which will not allow users to add you to their contact list without authorization from you.  Check this box, and you will have to confirm any users who add you to their list before they may see your online status.
eu: Gaitu baimena eskatzea: erabiltzaileek ezingo zaituzte beren kontaktu-zerrendetan gehitu, zuk baimenik ematen ez badiezu. Aukera hau gaituz gero, beren zerrendan gehitzen zaituzten erabiltzaile guztiei baimena eman behar izango diezu zure lineako egoera ikusi ahal izateko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: &Require authorization before someone can add you to their contact list
eu: Eskatu baimena beste batek zu bere kontaktu-zerrendari gehitzean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Check this to hide your IP address from people when they view your user info
eu: Hautatu hau beste erabiltzaileei zure erabiltzaile-informazioa bistaratzean zure IP helbidea ezkutatzeko

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Checking this box prevent people from seeing your IP address if they view your ICQ user details such as name, address, or age.
eu: Aktibatu hau jendeak zure ICQ erabiltzaile xehetasunak (adib. izena, helbidea edo adina) ikusten dituenean zure IP helbidea ezkutatzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Hide &IP address
eu: Ezkutatu &IP helbidea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Check this box to enable Web Aware functionality.
eu: Aktibatu aukera hau webean ikusteko funtzionaltasuna gaitzeko.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Check this box to enable ICQ's Web Aware functionality, which allows people to see your online status from ICQ's web page, and send you a message without necessarily having ICQ themselves.
eu: Hautatu aukera hau webean ikusteko funtzionaltasuna gaitzeko: jendea gai izango da zure lineako egoera web orri batetik ikusteko, baita zuri mezuak bidaltzeko ere, ICQ eduki beharrik gabe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Make my status available via &ICQ's unified messaging center
eu: Jarri eskuragarri nire egoera &ICQ mezularitza zentro bateratuaren bidez

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the ICQ server you wish to connect to.
eu: Konektatu nahi duzun ICQ zerbitzariaren IP helbidea edo ostalari-maskara.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServer)
en: Ser&ver /
eu: &Zerbitzaria /

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, edtServerPort)
en: The port on the ICQ server that you would like to connect to.
eu: Konektatu nahi duzun ICQ zerbitzariaren ataka.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtProxyServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the proxy server you wish to use for connecting to an ICQ server.
eu: Konektatu nahi duzun ICQ zerbitzariaren IP helbidea edo ostalari-maskara.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblProxyServerPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, edtProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to.
eu: Proxy zerbitzariak entzuten duen ataka.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to. Normally this will be 3128 or 8080.
eu: Konektatu nahi duzun proxy zerbitzariaren ataka. 3128 edo 8080 izan ohi da.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, edtProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to. Normally this will be 3128, 8080, or 443 (https).
eu: Konektatu nahi duzun proxy zerbitzariaren ataka. 3128, 8080 edo 443 izan ohi da.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Peer Connection Options
eu: Parekoaren konexioaren aukerak

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabVisible)
en: Visible
eu: Ikusgai

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabInvisible)
en: Invisible
eu: Ikusezin

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabIgnore)
en: Ignore
eu: Ez ikusi egin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Ignore:
eu: Ez ikusi egin:

en: <qt>You must enter a valid ICQ No.</qt>
eu: <qt>Baliozko ICQ zenbakia idatzi behar duzu.</qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Personal Information
eu: Informazio pertsonala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uinLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &UIN #:
eu: &UIN zbkia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ipLabel)
en: &IP:
eu: &IPa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Nickname:
eu: &Goitizena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &First name:
eu: &Izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Last name:
eu: &Deitura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Gen&der:
eu: &Sexua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maritalLabel)
en: Marital status:
eu: Egoera zibila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Timezone:
eu: &Ordu-zona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayDayLabel)
en: Day:
eu: Eguna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayMonthLabel)
en: Month:
eu: Hilabetea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayYearLabel)
en: Year:
eu: Urtea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: A&ge:
eu: &Adina:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Spoken Languages
eu: Hizkuntza hitzeginak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language1Label)
en: First:
eu: Lehenengoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language2Label)
en: Second:
eu: Bigarrena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language3Label)
en: Third:
eu: Hirugarrena:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location && Contact Information
eu: Kokalekua eta kontaktatuaren datuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Address:
eu: &Helbidea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: &City:
eu: &Hiria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &State:
eu: &Herrialdea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Zip:
eu: &Posta-kodea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Countr&y:
eu: &Estatua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Phone:
eu: &Telefonoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Ce&ll:
eu: &Mugikorra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Fa&x:
eu: &Faxa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_2)
en: &Homepage:
eu: &Webgune nagusia:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Origin
eu: Jatorria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState)
en: State:
eu: Herrialdea:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Interests
eu: Zaletasunak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Organization Type
eu: Erakunde mota

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Past Affiliation
eu: Aurreko afiliazioa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Email Addresses
eu: Helbide elektronikoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sendInfoCheck)
en: Send updates and ICQ promotional info to my primary email
eu: Bidali eguneraketak eta ICQren promozioko informazioa nire helbide elektroniko nagusira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Non-published email will be used for password retrieval purposes.
eu: Argitaratuko ez den helbide elektronikoa pasahitza berreskuratzeko erabiliko da.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabWhitepages)
en: ICQ Whitepages Search
eu: ICQ-ren orri zurien bilaketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: &Email:
eu: &Helb.elek.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: &Gender:
eu: &Sexua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Lan&guage:
eu: &Hizkuntza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: C&ountry:
eu: E&statua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyOnline)
en: Only search for online contacts
eu: Erakutsi konektatuta dauden kontaktuak bakarrik

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabUIN)
en: UIN Search
eu: UIN bilaketa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, searchResults)
en: This is where the results from your search are displayed. If you double-click a result, the search window will close and pass the UIN of the contact you wish to add back to the Add Contact Wizard. You can only add one contact at a time.
eu: Bilaketaren emaitzak erakutsiko diren lekua da hau. Klik bikoitza egiten baduzu emaitza batean, bilaketa leihoa itxi egingo da eta gehitu nahi duzun kontaktuaren UIN-a "Gehitu kontaktua" morroiari emango dio. Aldi bakoitzean kontaktu bakar bat gehi dezakezu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, searchButton)
en: Search the ICQ Whitepages with your search criteria
eu: Bilatu ICQ-ren orri zurietan zure irizpideak erabiliz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, clearButton)
en: Clears both search fields and results
eu: Garbitu bilaketa eremua eta emaitzak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stops the search
eu: Gelditu bilaketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stop
eu: Gelditu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, userInfoButton)
en: Show information about the selected contact
eu: Erakutsi hautatutako kontaktuaren informazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, userInfoButton)
en: User Info
eu: Erabiltzailearen informazioa

en: ICQ User Search
eu: ICQ erabiltzailearen bilaketa

en: Add the selected user to your contact list
eu: Gehitu hautatutako erabiltzailea zure kontaktu-zerrendari

en: UIN
eu: UINa

en: Requires Authorization
eu: Baimena behar du

en: You must be online to search the ICQ Whitepages.
eu: Konektatuta egon behar duzu ICQ orri zuriak arakatzeko.

en: You must enter a valid UIN.
eu: Baliozko UIN bat idatzi behar duzu.

en: You must enter search criteria.
eu: Bilaketaren irizpidea sartu behar duzu.

en: You must be online to display user info.
eu: Konektatuta egon behar duzu erabiltzailearen informazioa bistaratzeko.

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: ICQ User Information
eu: ICQ erabiltzailearen informazioa

en: General ICQ Information
eu: ICQren informazio orokorra

en: Home Info
eu: Erabiltzailearen informazioa

en: Home Information
eu: Erabiltzailearen informazioa

en: Work Info
eu: Laneko informazioa

en: Work Information
eu: Laneko datuak

en: Other Info
eu: Bestelako informazioa

en: Other ICQ Information
eu: ICQren beste informazioa

en: Interest Info
eu: Intereseko informazioa

en: Interest Information
eu: Intereseko informazioa

en: Org & Aff Info
eu: Erak. eta afil. informazioa

en: Organization & Affiliation Information
eu: Erakundearen eta afiliazioaren informazioa

en: Type
eu: Mota

en: Publish Email/Email
eu: Argitaratu helb. elektronikoa

[ctx: Primary email address]
en: Primary
eu: Nagusia

[ctx: Other email address]
en: More
eu: Gehiago

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Company Location Information
eu: Enpresaren kokalekuaren datuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Address:
eu: Helbidea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Zip:
eu: Posta-kodea:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Personal Work Information
eu: Laneko datu pertsonalak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, occupationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOccupation)
en: Occupation:
eu: Lanbidea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Phone:
eu: Telefonoa:

en: Xtraz Status Editor
eu: Xtraz egoeraren editorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Icon:
eu: Ikonoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkAppend)
en: Append to menu
eu: Erantsi menuari

en: file is empty:
eu: fitxategia hutsik dago:

en: Bad Request
eu: Eskaera okerra

en: Request Timed Out
eu: Eskaeraren denbora-muga

en: Acceptance Period Timed Out
eu: Onarpen periodoaren denbora-muga

en: Unknown Error:
eu: Errore ezezaguna:

en: missing IP or port
eu: IPa edo ataka falta da

en: Timeout
eu: Denbora-muga

en: Adding contacts
eu: Kontaktuak gehitzea

en: Adding contacts to ICQ server list.
eu: Gehitu kontaktuak ICQ zerbitzariaren zerrendara.

en: Adding contacts to AIM server list.
eu: Gehitu kontaktuak AIM zerbitzariaren zerrendara.

[ctx: %1 out of %2 contacts have been added]
en: %1 out of %2 added.
eu: %1 / %2 gehituta.

en: Chat Room Invitation
eu: Berriketa-gelako gonbidapena

[ctx: account has been disconnected]
en: Kopete: %1 disconnected
eu: Kopete: %1 deskonektatuta

en: There was an error in the protocol handling; it was not fatal, so you will not be disconnected.
eu: Errore bat gertatu da protokoloaren kudeaketan, baina ez da larria, eta ez zara deskonektatuko.

en: There was an error in the protocol handling; automatic reconnection occurring.
eu: Errore bat gertatu da protokoloaren kudeaketan, birkonexio automatikoa exekutatzen.

en: Kopete: OSCAR Protocol error
eu: Kopete: OSCAR protokoloaren errorea.

[ctx: AIM user id]
en: screen name
eu: pantailako izena

en: You have logged in more than once with the same %1, account %2 is now disconnected.
eu: Saioa behin baino gehiagotan hasi duzu %1 aldatu gabe; %2 kontua deskonektatu egin da.

en: Sign on failed because either your %1 or password are invalid. Please check your settings for account %2.
eu: Saioaren hasierak huts egin du zure %1 edo pasahitza baliogabeak direlako. Egiaztatu %2 kontuaren zure ezarpenak.

en: The %1 service is temporarily unavailable. Please try again later.
eu: %1 zerbitzua ez da erabilgarri egongo aldi baterako. Saiatu berriro geroago.

en: Could not sign on to %1 with account %2 because the password was incorrect.
eu: Ezin izan da %1(e)ko %2 kontuan saioa hasi pasahitza baliogabea zelako.

en: Could not sign on to %1 with nonexistent account %2.
eu: %1(e)n ezin izan da sartu, %2 kontua ez dagoelako.

en: Sign on to %1 failed because your account %2 expired.
eu: %1(e)n ezin izan da sartu, %2 kontua iraungita dagoelako.

en: Sign on to %1 failed because your account %2 is currently suspended.
eu: %1(e)n ezin izan da sartu, %2 kontua unean esekita dagoelako.

en: Could not sign on to %1 as there are too many clients from the same computer.
eu: %1(e)n ezin izan da sartu, ordenagailu bereko bezero gehiegi daudelako.

en: Account %1 was blocked on the %2 server for sending messages too quickly. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
eu: %2 zerbitzariak %1 kontua blokeatu du, mezuak bizkorregi bidaltzeagatik. Itxaron hamar minutu, eta saiatu berriro. Saiatzen jarraituz gero, agian gehiago ere itxaron beharko duzu.

en: Account %1 was blocked on the %2 server for reconnecting too quickly. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
eu: %2 zerbitzariak %1 kontua blokeatu du, mezuak bizkorregi bidaltzeagatik. Itxaron hamar minutu, eta saiatu berriro. Saiatzen jarraituz gero, agian gehiago ere itxaron beharko duzu.

en: Sign on to %1 with your account %2 failed.
eu: Huts egin du %1(e)n %2 kontuarekin sartzen saiatzean.

en: The %1 server thinks the client you are using is too old. Please report this as a bug at http://bugs.kde.org
eu: Erabiltzen ari zaren bezeroa zaharregia dela uste du %1 zerbitzariak. Eman arazo honen berri honako gunean: http://bugs.kde.org

en: Account %1 was disabled on the %2 server because of your age (under than 13).
eu: %2 zerbitzariak %1 kontua desgaitu du gazteegia zarelako (13 urte baino gutxiago).

en: Buddy icons
eu: Lagunen ikonoak

en: Group chat
eu: Talde-berriketa

en: Voice chat
eu: Ahots bidezko berriketa

en: Send buddy list
eu: Bidali lagunen zerrenda

en: The user %1 requires authorization before being added to a contact list. Do you want to send an authorization request?
    
    Reason for requesting authorization:
eu: %1 erabiltzaileak baimen behar du kontaktu-zerrendari gehitu aurretik. Nahi duzu baimenaren eskaera bidaltzea?
    
    Baimena eskatzeko arrazoia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Use this &encoding when chatting with this contact:
eu: Erabili &kodeketa hau kontaktu honekin berriketan zaudenean:

en: Select Encoding
eu: Hautatu kodeketa

en: Default
eu: Lehenetsia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The following contacts are not on your contact list. Would you like to add them?
eu: Ondorengo kontaktuak ez daude zure kontaktu-zerrendan. Gehitu nahi dituzu?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotShowAgain)
en: Do &not ask again
eu: E&z galdetu berriro

en: Add Contacts to Server List
eu: Gehitu kontaktuak zerbitzariaren zerrendara

en: Do &Not Add
eu: &Ez gehitu

en: Client Features
eu: Bezeroaren funtzionalitateak

en: Buddy Icon MD5 Hash
eu: Lagunaren ikonoaren MD5 hash-a

en: Contact Encoding
eu: Kontaktatuaren kodeketa

en: Member Since
eu: Noiztik kidea

en: Protocol Version
eu: Protokoloaren bertsioa

en: Show my own video...
eu: Erakutsi neure bideoa...

en: View Contact's Webcam
eu: Ikusi kontaktuaren web-kamera

en: Send Webcam
eu: Bidali web-kamera

en: Country
eu: Estatua

en: State
eu: Herrialdea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Home Address
eu: Etxeko helbidea

en: Zipcode
eu: Posta-kodea

en: Age
eu: Adina

en: There was an error while connecting to the QQ server.
    Error message:
eu: Errore bat gertatu da QQ zerbitzariarekin konektatzean.
    Errore-mezua:

en: Unable to lookup %1
eu: Ezin da %1 bilatu

en: Unhandled QQ error code %1 
    Please file a bug report with a detailed description and, if possible, the last console debug output.
eu: QQren kudeatu gabeko %1 errore-kodea
    Eskertuko genizuke programaren erroreari buruz txosten
    bat bidaliko bazenie garatzaileei, xehetasunezko azalpenekin
    eta ahal bada, kontsolako azken arazketa-irteera eta guzti.

en: WARNING: This vCard may be out-of-date.
eu: ABISUA: vCard hau zaharkitua egon daiteke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Contact name:
eu: &Kontaktuaren izena:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QQEditAccountUI)
en: Account Preferences - QQ
eu: Kontu-hobespenak - QQ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_login)
en: The user ID of the QQ contact you would like to use.
eu: Erabili nahi duzun QQ kontaktuaren erabiltzaile-IDa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_login)
en: The user ID of the QQ contact you would like to use.  This should be in the form of a valid E-mail address.
eu: Erabili nahi duzun QQ kontaktuaren erabiltzaile-IDa.  Baliozko helbide elektroniko baten itxura izan beharko luke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: &QQ ID:
eu: &QQ IDa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autologin)
en: If you check this checkbox, the account will not be connected when you press the "Connect All" button, or at startup when automatic connection at startup is enabled.
eu: Hau hautatzen baduzu, kontua ez da konektatuko  "Konektatu guztiak" botoia klik egitean edo abiatzean, abioko konexio automatikoa gaituta dagoenean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonVCard)
en: View && Update my vCard
eu: Ikusi eta eguneratu nire vCard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the QQ network, you will need a QQ ID.
    
    If you do not currently have an ID, please create one.
eu: QQ sarearekin konektatzeko, QQ ID bat beharko duzu.
    
    Ez baduzu IDrik, sortu ezazu bat.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_serverPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_serverPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_serverName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_serverName) i18n: ectx: property (toolTip), widget
en: Only modify these values if you want to use a special IM proxy server, like SIMP
eu: Aldatu balio hauek BM-ko proxy zerbitzari berezi bat erabili behar baduzu soilik, SIMP bezalakoa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, global_settings_page)
en: Global QQ Options
eu: QQ aukera orokorrak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <qt><b>Note:</b> These settings are applicable to all QQ accounts
eu: <qt><b>Oharra:</b> ezarpen hauek QQ kontu guztiei aplikatuko zaizkie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, NotifyNewChat)
en: This option will notify you when a contact starts typing their message, before the message is sent or finished.
eu: Aukera honekin kontaktu bat mezu bat idazten hasten denean jakinarazpen bat jasoko duzu, mezua bidali edo amaitu aurretik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, NotifyNewChat)
en: Au&tomatically open a chat window when someone starts a conversation
eu: &Ireki automatikoki berriketa-leiho bat norbaitek solasaldia hastean

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <qt><p>Indicate when Kopete will download the display pictures of contacts</p>
    <dl><dt>Only manually</dt><dd>The picture is not downloaded automatically. It is only downloaded when the user requests it</dd>
    <dt>When a chat is open</dt><dd>The picture is downloaded when a conversation socket is opened, i.e. when you open a chat window</dd>
    <dt>Automatically</dt><dd>Always try to download the picture if the contact has one.  <b>Note:</b> this will open a socket, and let the user know you are downloading their picture.</dd></dl>
eu: <qt><p>Adierazi Kopete-ek noiz deskargatuko dituen kontaktuen bistaratzeko irudiak</p>
    <dl><dt>Eskuz bakarrik</dt><dd>Irudia ez da automatikoki deskargatuko. Erabiltzaileak eskatzen duenean bakarrik deskargatuko da</dd>
    <dt>Berriketa bat irekitzean</dt><dd>Irudia berriketa-kanal bat irekitzen denean (hau da, berriketa-leiho bat irekitzean) deskargatuko da</dd>
    <dt>Automatikoki</dt><dd>Beti saiatu kontaktuaren irudia deskargatzen irudirik badu. <b>Oharra:</b> honek komunikazioko kanal bat irekiko du eta beste erabiltzaileak bere irudia deskargatzen ari zarela jakingo du.</dd></dl>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Download the QQ picture:
eu: Deskargatu QQ irudia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: <qt><p>Indicate when Kopete will download the pictures of contacts</p>
    <dl><dt>Only manually</dt><dd>The picture is not downloaded automatically. It is only downloaded when the user requests it</dd>
    <dt>When a chat is open</dt><dd>The picture is downloaded when a conversation socket is opened, i.e. when you open a chat window</dd>
    <dt>Automatically</dt><dd>Always try to download the picture if the contact has one.  <b>Note:</b> this will open a socket, and let the user know you are downloading their picture.</dd></dl>
eu: <qt><p>Adierazi Kopete-ek noiz deskargatuko dituen kontaktuen irudiak</p>
    <dl><dt>Eskuz bakarrik</dt><dd>Irudia ez da automatikoki deskargatuko. Erabiltzaileak eskatzen duenean bakarrik deskargatuko da</dd>
    <dt>Berriketa bat irekitzean</dt><dd>Irudia berriketa-kanal bat irekitzen denean (hau da, berriketa-leiho bat irekitzean) deskargatuko da</dd>
    <dt>Automatikoki</dt><dd>Beti saiatu kontaktuaren irudia deskargatzen irudirik badu. <b>Oharra:</b> honek komunikazioko kanal bat irekiko du eta beste erabiltzaileak bere irudia deskargatzen ari zarela jakingo du.</dd></dl>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: Only Manually
eu: Eskuz bakarrik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: When a Chat is Open (default)
eu: Berriketa bat irekitzean (lehenetsia)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: Automatically (read help)
eu: Automatikoki (irakurri laguntza)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useCustomEmoticons)
en: QQ Messenger allows users to download and use custom emoticons. If this option is enabled, Kopete will download and display such emoticons.
eu: QQ Messenger-ek aurpegiera pertsonalizatuak hautatzeko aukera ematen dizu. Aukera hau gaituta badago, Kopete-k aurpegiera hauek deskargatu eta erakutsiko ditu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useCustomEmoticons)
en: &Download and show custom emoticons
eu: &Deskargatu eta erakutsi aurpegiera pertsonalizatuak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, exportEmoticons)
en: Export all the emoticon themes as custom emoticons (only works for emoticons in the PNG format).
eu: Esportatu aurpegieren gai guztiak aurpegiera pertsonalizatuak gisa (PNG formatuko aurpegierekin soilik funtzionatuko du).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportEmoticons)
en: E&xport the current emoticon theme to users
eu: E&sportatu uneko aurpegieraren gaia erabiltzaileei

en: <qt>You must enter a valid email address.</qt>
eu: <qt>Baliozko helbide elektroniko bat idatzi behar duzu.</qt>

en: QQ Plugin
eu: QQ plugina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Picture
eu: Irudia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblQQId)
en: QQ ID:
eu: QQ IDa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAge)
en: Age:
eu: Adina:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: N/A
eu: E/E

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSignature)
en: Signature:
eu: Sinadura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblZip)
en: Zip code:
eu: Posta-kodea:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Phone Numbers
eu: Telefono-zenbakiak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rat
eu: Arratoia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Ox
eu: Idia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Tiger
eu: Tigrea

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rabbit
eu: Untxia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Dragon
eu: Herensugea

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Snake
eu: Sugea

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Horse
eu: Zaldia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Ram
eu: Aharia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Monkey
eu: Tximinoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rooster
eu: Oilarra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Dog
eu: Zakurra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Pig
eu: Txerria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Graduate:
eu: Diploma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblZodiac)
en: Zodiac:
eu: Zodiakoa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Scorpio
eu: Scorpius

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Sagittarius
eu: Sagitarius

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Capricorn
eu: Capricornius

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Pisces
eu: Piscis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHoroscope)
en: Horoscope:
eu: Horoskopoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIntroduction)
en: Introduction:
eu: Sarrera:

en: Webcam for %1
eu: %1(r)en web-kamera

en: No webcam image received
eu: Ez da web-kamerako irudirik jaso

en: This version of Skype is too old, consider upgrading
eu: Skype-ren bertsio hau zaharregia da, bertsio-berritu beharko zenuke

en: Skype protocol
eu: Skype protokoloa

en: Does not have multi-user chat capability
eu: Ez dauka erabiltzaile anitzeko berriketako gaitasunik

en: Chat denied
eu: Berriketa ukatuta

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: Misc error
eu: Hainbat errore

en: User or phone number does not exist
eu: Erabiltzailea edo telefono zenbakia ez da existitzen

en: User is offline
eu: Erabiltzailea lineaz kanpo dago

en: No proxy found
eu: Ez da proxy-rik aurkitu

en: Session terminated
eu: Saioa amaituta

en: No common codec found
eu: Ez da kodek amankomunik aurkitu

en: Sound I/O error
eu: Soinuaren S/I errorea

en: Problem with remote sound device
eu: Urruneko soinu-gailuarekin arazoa

en: Call blocked by recipient
eu: Deia hartzaileak blokeatuta

en: Recipient not a friend
eu: Hartzailea ez da laguna

en: User not authorized by recipient
eu: Hartzaileak ez du erabiltzailea onartzen

en: Sound recording error
eu: Soinu-grabazioaren errorea

en: This version of Skype does not support adding users to chat.
eu: Skype-ren bertsio honek ez du onartzen erabiltzaileak berriketara gehitzea.

en: Skype Protocol
eu: Skype-ren protokoloa

en: Could not ping Skype
eu: Ezin izan da 'ping' egin Skype-ri

en: Skype did not accept this application
eu: Skype-k ez du aplikazio hau onartu

en: Skype API syntax error
eu: Skype APIaren sintaxi-errorea

en: Skype API not ready yet, wait a bit longer
eu: Skype APIa ez dago prest oraindik, luzaroago itxaron

en: Cannot register Skype communication for Kopete on D-Bus
eu: Ezin da Skype-ren komunikazioa erregistratu Kopete-rentzako DBus-ean

en: Could not launch Skype.
    You need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 binary from http://www.skype.com
eu: Ezin izan da Skype abiarazi.
    Dinamikoki estekatutako Skype 2.0 jatorrizko bertsioa instalatu behar duzu. Eskuratu hemendik: http://www.skype.com

en: Could not find Skype.
    You need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 binary from http://www.skype.com
eu: Ezin izan da Skype aurkitu.
    Dinamikoki estekatutako Skype 2.0 jatorrizko bertsioa instalatu behar duzu. Eskuratu hemendik: http://www.skype.com

en: Could not ping Skype.
    Maybe Skype not running.
    Error while sending a message to Skype (%1).
eu: Ezin izan da 'ping' egin Skype-ri.
    Agian Skype ez da exekutatzen ari.
    Errorea mezu bat Skype-ri bidaltzean (%1).

en: Error while sending a message to Skype (%1).
eu: Errorea gertatu da Skype-ri (%1) mezua bidaltzean.

en: Could not ping Skype.
    You are logged out from Skype, please log in.
eu: Ezin izan da 'ping' egin Skype-ri.
    Skype-tik saioa amaituta daukazu, hasi saioa berriro.

en: Please login to Skype first
eu: Aurrenik hasi saioa Skype-n.

en: Skype Me
eu: Skype niri

en: Make Test Call
eu: Egin probako deia

en: Cannot open info about user %1
eu: Ezin da %1 erabiltzaileari buruzko informaziorik ireki

en: Unknown action from SkypeActionHandler
eu: Ekintza ezezaguna SkypeActionHandler-etik

en: Add contact from SkypeActionHandler is not supported yet
eu: SkypeActionHandler-etik kontaktua gehitzea ez dago oraindik onartuta.

en: Send voicemail from SkypeActionHandler is not supported yet
eu: SkypeActionHandler-etik ahotsezko mezua bidaltzea ez dago oraindik onartuta.

en: You must connect to Skype first.
eu: Skype-ra konektatuta egon behar duzu aurrenik.

en: Wrong Information
eu: Okerreko informazioa

en: You must write the contact's name.
eu: Kontaktuaren izena idatzi behar duzu.

en: Contact echo123 is not needed. You can make test call in Skype protocol actions.
eu: 'echo123' kontaktua ez da beharrezkoa. Probako deia egin dezakezu Skype-ren protokoloaren ekintzetan.

en: This contact already exists in this account.
eu: Kontaktu hau badago lehendik ere kontu honetan.

en: You cannot add yourself as a contact.
eu: Ezin duzu zure burua kontaktu gisa gehitu.

en: Call with %1
eu: Deitu %1(r)ekin

en: Canceled
eu: Bertan behera utzita

en: Other person is busy
eu: Beste pertsona lanpetuta dago

en: Refused
eu: Ukatuta

en: Call Back
eu: Deitu berriro

en: Missed
eu: Galduta

en: Resume
eu: Jarraitu

en: On hold (local)
eu: Itxaron (lokala)

en: On hold (remote)
eu: Itxaron (urrunekoa)

en: On hold
eu: Itxaron

en: Hold
eu: Mantendu

en: In progress
eu: Lantzen

en: Ringing
eu: Deitzen

en: Failed
eu: Huts egin du

[ctx: Early media means the media played before the call is established. For example it can be a calling tone or a waiting message such as all operators are busy.]
en: Early media (waiting for operator...)
eu: Deiaren urratsa (eragilearen zain...)

en: Failed (%1)
eu: Hutseginda (%1)

en: %1 active
    %2 total
eu: %1 aktibo
    %2 guztira

en: Skypeout inactive
eu: Skypeout inaktibo

en: Call
eu: Deitu

en: Conference Call
eu: Solasaldi telefonikoa

en: Block contact
eu: Blokeatu kontaktua

en: Details for User %1
eu: %1 erabiltzailearen xehetasunak

en: You can have only one skype account
eu: Skype-ren kontu bat soilik eduki dezakezu

en: Configure Skype client
eu: Konfiguratu Skype-ren bezeroa

en: Please enter your skype user name
eu: Idatzi Skype-ko erabiltzaile-izena

en: You must enter your skype user name
eu: Skype-ko baliozko erabiltzaile-izena zehaztu behar duzu.

en: Cannot create/open file %1 for configuring the Skype client.
eu: Ezin da %1 fitxategia sortu/ireki Skype-ren bezeroa konfiguratzeko.

en: Process has completed.
    Skype is now configured for Kopete.
    You must restart the Skype client for changes to take effect.
eu: Prozesua amaitu da.
    Skype konfiguratu da Kopete-rentzako.
    Skype-ren bezeroa berrabiarazi behar duzu aldaketek eragina izan dezaten.

en: Not in Skype list
eu: Ez dago Skype zerrendan

en: Not authorized
eu: Baimenik gabe

en: SkypeOut contact
eu: SkypeOut kontaktua

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeAddContactBase)
en: Add Skype Contact
eu: Gehitu Skype kontaktua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Skype name:
eu: Skype izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Sorry, but the search function is not yet implemented.
eu: Barkatu, bilaketa funtzioa ez dago garatuta oraindik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SearchButton)
en: Se&arch
eu: B&ilatu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeCallDialogBase)
en: Skype Call
eu: Skype deia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, NameLabel)
en: Name(s) of Participant(s)
eu: Partaideen izenak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, NameLabel)
en: Name of the other participant in the call (or a list of names if it is a conference call.)
eu: Deiko beste partaidearen izena (edo izenen zerrenda solasaldiko deia bada).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TimeLabel)
en: Total time elapsed.
eu: Igarotako denbora osoa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Time:
eu: Denbora:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, CreditLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, CreditLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: SkypeOut credits left
eu: Falta diren SkypeOut kredituak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TimeLabel)
en: Total length of the call/<br />(i.e. both time speaking and time on hold.)
eu: Deiaren iraupen osoa<br />(bai hitzegindako denbora bai itxaroteko denbora).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: SkypeOut credits:
eu: SkypeOut kredituak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AcceptButton)
en: Accept call
eu: Onartu deia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AcceptButton)
en: Accept incoming call
eu: Onartu sarrerako deia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, HangButton)
en: Finish the call
eu: Amaitu deia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, HangButton)
en: Terminate the call
eu: Amaitu deia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, HangButton)
en: H&ang up
eu: E&seki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, HoldButton)
en: Hold the call
eu: Mantendu deia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, HoldButton)
en: Interrupt the call for a moment and resume (or hang up) later.
eu: Eten deia une batez, eta jarraitu (edo eseki) beranduago.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, HoldButton)
en: H&old
eu: &Mantendu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Open chat to the person.
eu: Ireki berriketa pertsonari..

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Open chat to the person with whom you are talking.
eu: Ireki berriketa hitzegiten ari zaren pertsonari.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, VideoButton)
en: Start/Stop Video
eu: Hasi/Gelditu bideoa

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeDetailsBase)
en: User's Details
eu: Erabiltzailearen &xehetasunak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Skype ID:
eu: Skype IDa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Authorized
eu: Baimendua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Not Authorized
eu: Baimenik gabe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Is authorized:
eu: Baimenduta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Display Name:
eu: Bistaratzeko izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Sex:
eu: Sexua:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, excludeCheck)
en: Check this if you do not want to connect with other protocols
eu: Aktibatu hau ez baduzu nahi beste protokoloekin konektatzerik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, excludeCheck)
en: E&xclude from connection
eu: &Baztertu konexiotik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Important Note
eu: Ohar garrantzitsua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: The Skype plugin serves as a bridge to an externally running copy of Skype. This has some consequences on how it functions: you need an instance of Skype to be running, and only one Skype account can be used.<br /><br />Note that you need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 or 2.1 from <a href="http://www.skype.com">http://www.skype.com</a><br /><br />This plugin will only work if the language in the Skype client set to English. Kopete shows notifications (incoming call, message, ...), so you can turn off the notifications in Skype.
eu: Skype pluginak zubi gisa funtzionatzen du kanpoan exekutatzen ari den Skype-ren kopia batekin. Honek ondorio batzuk ditu bere funtzionamenduan: Skype-ren instantzia bat exekutatzen eduki behar duzu, eta soilik Skype-ren kontu bat erabil daiteke.<br /><br />Jakin ezazu dinamikoki estekatutako Skype-ren 2.1 bertsioaren kode bitarra instalatu behar duzula. Kode bitarra hemendik eskura dezakezu: <a href="http://www.skype.com">http://www.skype.com</a><br /><br /> Plugin honek bakarrik funtzionatuko du Skype-ko bezeroaren hizkuntza Ingelesarekin ezartzen bada. Kopete-k jakinarazpenak (sarrerako deiak, mezua, ...) erakusten dituenez, jakinarazpenak desaktiba ditzakezu Skype-n.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureSkypeClient)
en: Disable Skype notifications and set up English language in Skype client
eu: Desgaitu Skype-ko jakinarazpenak eta ezarri Ingelesa hizkuntza Skype-ren bezeroan.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, launchTab)
en: Lau&nch
eu: &Abiarazi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, LaunchGroup)
en: You can set whether and when should kopete launch Skype.
eu: Erabaki dezakezu Kopete-k Skype abiaraziko duen edo ez, eta noiz.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, LaunchGroup)
en: Launch Skype
eu: Abiarazi Skype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, LaunchNeededRadio)
en: When &not running
eu: Exekutatzen ari &ez denean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, LaunchNeverRadio)
en: N&ever
eu: &Inoiz ere ez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Command to launch Skype:
eu: Komandoa Skype abiarazteko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Launch timeout:
eu: Abioaren denbora-muga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: Wait before trying to connect to Skype:
eu: Itxaron Skype-rekin konektatu aurretik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, WaitSpin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, WaitSpin)
en: trying
eu: saiakera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: If you get error that Skype was not found, but in fact it is running, check the instructions at <a href="https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux">https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux</a>.<br /><br />Note that only the dynamic linked Skype binary is supported.
eu: Skype ez dela aurkitu buruzko errore bat egonez gero, baina exekutatzen ari bada, begiratu instrukzioak hemen: <a href="https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux">https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux</a>.<br /><br />Jakin ezazu soilik dinamikoki estekatutako Skype-ren kode bitarra dagoela onartuta.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Each application that wants to use Skype must provide its name to it, and the user is asked whether to allow said application to access Skype.<br>By default, kopete provides kopete as its name, but if you suspect another application is accessing Skype with this name, you can change the name Kopete uses here, and then within Skype disallow applications that refer to themselves as kopete.
eu: Skype erabiltzea nahi duen aplikazio bakoitzak bere izena eman behar dio, eta erabiltzaileari galdetuko dio aipatutako aplikazioari Skype atzitzea baimentzeko.<br /> Lehenespenez, kopete-k 'kopete' ematen du bere izen gisa, baina beste aplikazio bat izen honekin Skype atzitzen ari dela susmatzen baduzu, Kopete-k hemen erabilitako izena alda dezakezu, eta gero Skype-ren barruan kendu baimena kopete izenarekin erreferitzen diren aplikazioei.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AuthorCheck)
en: &Non-standard authorization
eu: Baimen e&z-estandarra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: What bus do you want to use
eu: Zer bus erabiltzea nahi duzu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: Which D-Bus do you want to use to connect to Skype?<br>Session: Your own, other people cannot use it (use --use-session-dbus to start Skype on that bus.)<br>System: Shared by all people on the same computer. This one is used by default by Skype.<br>You have to specify the same D-Bus used by Skype.
eu: Zein D-Bus erabiltzea nahi duzu Skype-rekin konektatzeko?<br> Saioa: zurea, beste pertsonek ezin dute erabili (erabili --use-session-dbus bus horretan Skype abiarazteko)<br>Sistema: ordenagailu bereko beste pertsona guztiekin partekatua. Skype-k erabiltzen du hau lehenetsi gisa.<br>Skype-k erabiltzen duen D.Bus berdina zehaztu behar duzu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: Bus
eu: Bus-a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton4)
en: Sessi&on
eu: &Saioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton5) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: S&ystem
eu: &Sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Note that Kopete will freeze while Skype asks you if it can allow Kopete to access it. This is normal, and if you allow it forever (check that "Remember" checkbox in Skype's dialog), it will not happen again.<br /><br />The 'System Bus' option is not yet supported by Skype
eu: Jakin ezazu Kopete izoztu egingo dela Kopete-k Skype atzitzeko baimena buruz Skype-k galdetzen dizun bitartean. Hau normala da, eta betirako baimentzen baduzu (Aktibatu "Remember" edo "Gogoratu" kontrol-koadroa Skype-n), ez da berriro gertatuko.<br /><br />Skype-k ez du oraindik 'Sistemako bus-a" aukera onartzen

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, activityTab)
en: &Activity
eu: &Jarduera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: Show all incoming messages
eu: Erakutsi sarrerako mezu guztiak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: This will show all incoming Skype messages. If this is off, they are showed only if the message belongs to chat that is started by kopete.
eu: Honek Skype-ko sarrerako mezu guztiak erakusten ditu. Desgaitzen bada, Kopete-k abiarazitako berriketetako mezuak soilik erakutsiko dira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: Show all incoming &messages
eu: Erakutsi sarrerako &mezu guztiak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, MarkCheck)
en: This will mark incoming messages as read, so if you have Skype set up not to automatically pop-up chats, it will not flash the exclamation icon.
eu: Honek sarrerako mezuak irakurrita gisa markatuko ditu, eta Skype konfiguratu baduzu automatikoki berriketak ez erakusteko, ez du harridurako ikonoa keinuka jarriko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, MarkCheck)
en: Mar&k as read
eu: &Markatu irakurritako gisa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ScanCheck)
en: If this is checked, Kopete will ask Skype on login if it has any messages that have not been shown, and if so, will show them. This is useful if you start Kopete later than Skype, and Skype is configured not to show incoming messages.
eu: Aktibatzen bada, Kopete-k Skype-ri galdetuko dio saio-hasieran ea erakutsi ez den mezurik baduen, eta edukiz gero, erakutsi egingo ditu. Oso erabilgarria da Kopete Skype baino beranduago abiarazi baduzu, eta Skype sarrerako mezuak ez erakusteko konfiguratuta badago.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ScanCheck)
en: Scan f&or unread
eu: Bilatu &irakurri gabekoak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: Show call control window for all calls
eu: Erakutsi deien kontrolaren leihoa dei guztientzako

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: This will show a call control window for every call (both incoming and outgoing). If it is off, you can call from Kopete, but you have to control that call from Skype.
eu: Honek deien kontrolaren leihoa erakusten du dei bakoitzeko (bai sarrerakoak bai irteerakoak). Desgaituta egonez gero, Kopete-tik dei dezakezu, baina dei hori Skype-tik kontrolatu beharko duzu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: S&how call control (this will also hide Skype client call dialog)
eu: &Erakutsi deien kontrola (Skype-ren bezeroaren deiaren elkarrizketa-koadroa ezkutatzen du)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: Auto close the call control window
eu: Itxi automatikoki deien kontrolaren leihoa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: This will close the call control window automatically when the call finishes
eu: Honek deien kontrolaren leihoa automatikoki itxiko du deia amaitzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: Autoc&lose
eu: Automatikoki it&xi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Timeout:
eu: Denbora-muga:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: If this is enabled, Kopete keeps track of whether or not Skype is running.
eu: Gaituta badago, Kopete-k aztarnak gordetzen ditu Skype exekutatzen ari den edo ez buruz.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: This keeps track of whether Skype is running. Turning this off only makes sense it you are trying to get non-flooded debug output.
eu: Honek Skype exekutatzen ari den edo ez buruzko aztarnak gordetzen ditu. Hau desgaitzea soilik zentzua du baldin eta arazketaren irteera xehea edukitzea nahi ez baduzu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: Pi&ng Skype
eu: Skype-ren &ping

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, LeaveCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LeaveCheck)
en: Do not leave a chat on window exit
eu: Ez utzi berriketa leihoa ixtean

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, LeaveCheck)
en: Do not leave a chat when the chat window is closed. Makes a difference only with multi-user chats: if it is checked, you will continue receiving messages from that chat even after closing the window.
eu: Ez utzi berriketa bere berriketa-leihoa ixtean. Desberdintasun bat du erabiltzaile anitzeko berriketetatik: aktibatu gabe egonez gero, berriketa horretatik mezuak jasotzen jarraituko duzu leihoa itxi ostean.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, callsTab)
en: &Calls
eu: &Deiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, StartCallCommandCheck)
en: E&xecute before call
eu: E&xekutatu deitu aurretik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: This will wait before making/accepting the call for the command to finish.
eu: Itxaron egingo du komandoaren deia egitea/onartzea amaitu arte.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: This will wait for the command to finish before accepting/making the call.<br>
    Note that kopete will freeze whilst waiting.
eu: Itxaron egingo du komandoaren deia egitea/onartzea amaitu arte. <br>
    Jakin ezazu Kopete izoztu egingo dela itxaron bitartean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: Wait for fi&nish
eu: Itxaron &amaitzeko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EndCallCommandCheck)
en: Execute after call
eu: Exekutatu deiaren ondoren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, OnlyLastCallCommandCheck)
en: Usually this makes no difference, but if there are some other calls on hold, it is executed only for the most recently ended one.
eu: Normalean honek ez dauka desberdintasunik, baina beste dei batzuk egonean egonez gero, soilik exekutatuko da amaitu den azkenengoarentzat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OnlyLastCallCommandCheck)
en: Onl&y for last call
eu: Soilik a&zken deiarentzat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, IncomingCommandCheck)
en: Execute on inco&ming call
eu: Exekutatu &sarrerako deian

en: Could not load service %1.
eu: Ezin izan da %1 zerbitzua kargatu.

en: Error Loading Service
eu: Errorea zerbitzua kargatzean

en: <qt>GSMLib is a library (and utilities) for sending SMS via a GSM device. The program can be found on <a href="%1">%1</a></qt>
eu: <qt>GSMLib SMS mezuak GSM bidez bidaltzeko liburutegia (eta tresnak) da. Hemen lor daiteke: <a href="%1">%1</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: GSMLib Settings
eu: GSMLib-en ezarpenak

en: Could Not Send Message
eu: Ezin izan da mezua bidali

en: No provider configured
eu: Ez da hornitzailerik konfiguratu

en: <qt>SMSClient is a program for sending SMS with the modem. The program can be found on <a href="%1">%1</a></qt>
eu: <qt>SMSClient SMS mezuak modem bidez bidaltzeko programa da. Hemen lor daiteke: <a href="%1">%1</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient Settings
eu: SMSClient-en ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient &program:
eu: SMSClient &programa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Pro&vider:
eu: &Hornitzailea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient &config path:
eu: SMSClient &konfiguratzeko bide-izena:

en: No provider configured.
eu: Ez da hornitzailerik konfiguratu.

en: No prefix set for SMSSend, please change it in the configuration dialog.
eu: Ez da SMSSend aurrizkirik ezarri. Aldatu konfigurazioaren elkarrizketa-koadroan.

en: No Prefix
eu: Aurrizkirik ez

en: %1 Settings
eu: %1 - Ezarpenak

en: <qt>SMSSend is a program for sending SMS through gateways on the web. It can be found on <a href="%1">%2</a></qt>
eu: <qt>SMSSend SMS mezuak webeko atebideen bidez bidaltzeko programa da. Hemen lor daiteke: <a href="%1">%2</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSSend Options
eu: SMSSend aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSSend prefi&x:
eu: SMSSend &aurrizkia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Provider Options
eu: Hornitzailearen aukerak

en: Could not determine which argument should contain the message.
eu: Ezin izan da zehaztu zein argumentu eduki beharko lukeen mezuak.

en: Could not determine which argument should contain the number.
eu: Ezin izan da zehaztu zein argumentu eduki beharko lukeen zenbakiak.

en: This message is longer than the maximum length (%1). Should it be divided to %2 messages?
eu: Mezu honek gehienezko luzera (%1) gainditzen du. %2 mezutan zatitzea nahi duzu?

en: Message Too Long
eu: Mezua luzeegia da

en: Divide
eu: Zatitu

en: Do Not Divide
eu: Ez zatitu

en: Message too long.
eu: Mezua luzeegia da.

en: Something went wrong while sending the message.
eu: Zerbait gaizki irten da mezua bidaltzean.

en: &Contact Settings
eu: &Kontaktuaren ezarpenak

en: User Preferences
eu: Erabiltzailearen hobespenak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget)
en: Account Preferences - SMS
eu: Kontu-hobespenak - SMS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit)
en: A unique name for this SMS account.
eu: SMS kontu honentzako izen bakarra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &SMS delivery service:
eu: &SMS banaketa-zerbitzua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox)
en: The delivery service that you would like to use.
eu: Erabili nahi duzun banaketa-zerbitzua.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox)
en: The delivery service that you would like to use.  Note that you will need to have this software installed prior to using this account.
eu: Erabili nahi duzun banaketa-zerbitzua. Ez ahaztu, kontua erabili aurretik software hau instalatuta eduki behar duzula.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: &Description
eu: &Azalpena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton)
en: Description of the SMS delivery service.
eu: SMS banaketa-zerbitzuaren azalpena.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton)
en: Description of the SMS delivery service, including download locations.
eu: SMS banaketa-zerbitzuaren azalpena, deskargatzeko kokalekuak barne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: To use SMS, you will need an account with a delivery service.
eu: SMS erabiltzeko, banaketa-zerbitzua duen kontu bat beharko duzu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Messaging Preferences
eu: Mezularitza-hobespenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: If the message is too &long:
eu: &Mezua luzeegia bada:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), item, widget (QComboBox)
en: What should happen if you type a message that is too long to fit in a single SMS message.
eu: Zer gertatuko den SMS mezu batean sartzeko luzeegia den mezu bat idazten baduzu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), item, widget (QComboBox)
en: What should happen if you type a message that is too long to fit in a single SMS message.  You can either choose to break it up into smaller messages automatically, cancel the message from being sent entirely, or have Kopete prompt you each time you enter a message that is too long.
eu: Zer gertatuko den SMS mezu batean sartzeko luzeegia den mezu bat idazten baduzu. Aukera dezakezu automatikoki mezu txikiagoetan zatitzea, mezua osorik ez bidaltzea, edo Kopete-k mezua luzeegia den bakoitzean abisatzea.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Prompt (recommended)
eu: Abisatu (gomendatua)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Break Into Multiple
eu: Zatitu hainbat mezutan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Cancel Sending
eu: Utzi bertan behera bidalketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Enable phone number internationalization
eu: &Gaitu nazioarteko telefono-zenbakiak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox)
en: Check if you would like to enable phone number internationalization.
eu: Hautatu, nazioarteko telefono-zenbakiak gaitu nahi badituzu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox)
en: Check if you would like to enable phone number internationalization.  Without this option, you will only be able to use SMS for accounts within your country.
eu: Hautatu, nazioarteko telefono-zenbakiak gaitu nahi badituzu. Aukera hau gabe, SMS zure estatuko kontuekin bakarrik erabili ahal izango duzu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Substitute leading &zero with code:
eu: &Ordeztu hasierako zeroa kode honekin:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KRestrictedLine) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRestrictedLine)
en: Whatever you want to substitute for a leading zero.
eu: Hasierako zeroa zerekin ordeztu nahi duzun.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit)
en: The telephone number of the contact you would like to add.
eu: Gehitu nahi duzun kontaktuaren telefono-zenbakia.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit)
en: The telephone number of the contact you would like to add.  This should be a number with SMS service available.
eu: Gehitu nahi duzun kontaktuaren telefono-zenbakia. SMS zerbitzua erabilgarri duen zenbaki bat izan behar du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Contact na&me:
eu: &Kontaktuaren izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Some One
eu: Norbait

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit)
en: The telephone number of the contact.
eu: Kontaktuaren telefono-zenbakia.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit)
en: The telephone number of the contact.  This should be a number with SMS service available.
eu: Kontaktuaren telefono-zenbakia. SMS zerbitzua erabilgarri duen zenbaki bat izan behar du.

en: The working directory %1 does not exist.
    If you have not yet configured anything for Samba please see
    Install Into Samba (Configure... -> Account -> Edit) information
    on how to do this.
    Should the directory be created? (May require the root password)
eu: Laneko %1 direktorioa ez dago.
    Oraindik Samba-rentzako ezer ez baduzu konfiguratu ikus 
    "Instalatu Samban" (Konfiguratu... -> Kontua -> Editatu) erabiltzea
    Direktorioa sortu behar da? (Agian root-aren pasahitza beharko da)

en: Create Directory
eu: Sortu direktorioa

en: Do Not Create
eu: Ez sortu

en: Permissions of the working directory %1 are incorrect.
    You will not receive messages if choose No.
    You can also correct it manually (chmod 0777 %1), restart Kopete.
    Fix this (may require the root password)?
eu: %1 direktorioaren baimenak ez dira zuzenak.
    Ezin izango duzu mezurik jaso Ez esaten baduzu.
    Eskuz ere zuzendu dezakezu (chmod 0777 %1) eta Kopete berrabiarazi.
    Finkatu? (supererabiltzailearen pasahitza behar da)

en: Fix
eu: Konpondu

en: Do Not Fix
eu: Ez konpondu

en: Connection to localhost failed.
    Is your samba server running?
eu: Ostalari lokaleko konexioak huts egin du.
    Samba zerbitzaria exekutatzen ari da?

en: A message file could not be removed; maybe the permissions are incorrect.
    Fix this (may require the root password)?
eu: Ezin izan da mezu-fitxategi bat kendu, beharbada baimenak ez dira zuzenak.
    Konpondu? (Agian root-aren pasahitza beharko duzu)

en: Still cannot remove it; please fix it manually.
eu: Oraindik ezin da kendu, konpondu ezazu eskuz.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WPAddContactBase)
en: Add WinPopup Contact
eu: Gehitu WinPopup kontaktua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mHostName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mHostName)
en: The hostname to which you want to send WinPopup messages.
eu: WinPopup mezuak bidaltzeko erabili nahi duzun ostalari-izena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Com&puter hostname:
eu: &Ordenagailuaren ostalari-izena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: The workgroup or domain containing the computer to which you want to send WinPopup messages.
eu: Ordenagailua dagoen eta WinPopup mezuak bidaltzeko erabili nahi duzun lantaldea edo domeinua.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Workgroup/domain:
eu: &Lantaldea/domeinua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mHostGroup) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mHostGroup)
en: The workgroup or domain containing the computer to which you want to send WinPopup messages
eu: Ordenagailua dagoen eta WinPopup mezuak bidaltzeko erabili nahi duzun lantaldea edo domeinua.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WPEditAccountBase)
en: Account Preferences - WinPopup
eu: Kontu-hobespenak - WinPopup

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Basi&c Setup
eu: Oinarrizko &konfigurazioa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mHostName)
en: The hostname under which you want to send WinPopup messages.
eu: WinPopup mezuak bidaltzeko erabili nahi duzun ostalari-izena.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mHostName)
en: The host name under which you want to send WinPopup messages. Note that you do not have to specify the true hostname in order to send messages, but you do if you want to receive them.
eu: WinPopup mezuak bidaltzeko erabili nahi duzun ostalari-izena. Kontuan hartu ordenagailuaren ostalari-izena ez den bat jarriz gero, mezuak bidali bai baina ezingo dituzula jaso.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Hos&tname:
eu: &Ostalari-izena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, doInstallSamba) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, doInstallSamba)
en: Install support into Samba to enable this service.
eu: Instalatu euskarria Samba-n zerbitzu hau gaitzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, doInstallSamba)
en: I&nstall Into Samba
eu: &Instalatu Samba-n

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: To receive WinPopup messages sent from other machines, the hostname above must be set to this machine's hostname.
eu: Beste ordenagailuek bidalitako WinPopup mezuak jaso ahal izateko, goiko ostalari-izenean ordenagailu honen ostalari-izena ezarri behar da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: The samba server must be configured and running.
eu: Samba zerbitzaria konfiguratu eta exekutatu behar da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: "Install into Samba" is a simple method to create the directory for the temporary message files and configure your samba server.<br>
    However, the recommended way is to ask your administrator to create this directory ('mkdir -p -m 0777 /var/lib/winpopup') and for you to add
    'message command = _PATH_TO_/winpopup-send %s %m %t &' (substitute _PATH_TO_ by the real path) to the [global] section in your smb.conf.
eu: "Instalatu Samba-n" modu erraza da aldi baterako direktorioa sortzeko (mezu-fitxategien eta Samba zerbitzariko konfigurazioak gordetzeko). <br>
    Hala ere, modurik egokiena sistemako administratzaileari eskatzea da direktorioa sortzeko ('mkdir -p -m 0777 /var/lib/winpopup') eta gehitu 
    'message command = BIDE_IZENA/winpopup-send.sh %s %m %t &' (ordeztu BIDE_IZENA benetako bide-izenarekin) smb.cfg fitxategiko [global] atalean.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Protocol Preferences
eu: Protokoloaren hobespenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: second(s)
eu:  segundo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Host check frequency:
eu: Ostalarien egiaztaketen maiztasuna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Path to 'smbclient' executable:
eu: 'smbclient' exekutagarriaren bide-izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: <i>These options apply to all WinPopup accounts.</i>
eu: <i>Aukera hauek WinPopup kontu guztiei aplikatuko zaizkie.</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblComputerName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblComputerName)
en: The host name of this contact's computer.
eu: Kontaktuaren ordenagailuaren ostalari-izena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblComputerName)
en: &Computer name:
eu: &Ordenagailuaren izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sComputerName)
en: Computer Name
eu: Ordenagailuaren izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Comment:
eu: Iruzkina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sComment) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sWorkgroup) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sOS) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sServer)
en: Looking
eu: Bilatzen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: The workgroup or domain containing this contact's computer.
eu: Kontaktuaren ordenagailua dagoen lantaldea edo domeinua.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: The operating system running on this contact's computer.
eu: Kontaktuaren ordenagailuak darabilen sistema eragilea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Operating s&ystem:
eu: S&istema eragilea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: The software running on this contact's computer.
eu: Kontaktuaren ordenagailuak darabilen softwarea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Ser&ver software:
eu: &Zerbitzariaren softwarea:

en: <qt>You must enter a valid hostname.</qt>
eu: <qt>Baliozko ostalari-izen bat zehaztu behar duzu.</qt>

en: <qt>LOCALHOST is not allowed as a contact.</qt>
eu: <qt>LOCALHOST ez da kontaktu bezala onartzen.</qt>

en: <qt>You must enter a valid smbclient path.</qt>
eu: <qt>Baliozko smbclient-en bide-izen bat zehaztu behar duzu.</qt>

en: The Samba configuration file has been modified.
eu: Samba-ren konfigurazioko fitxategia aldatu da.

en: Configuration Successful
eu: Ondo konfiguratu da

en: Updating the Samba configuration file failed.
eu: Huts egindako Samba-ren konfigurazioko fitxategia eguneratzean.

en: Configuration Failed
eu: Konfigurazioak huts egin du

en: User Info for %1
eu: %1 erabiltzailearen datuak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WlmAccountPreferences)
en: Account Preferences - Wlm
eu: Kontu-hobespenak - Wlm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accountLabel)
en: WLM passport:
eu: WLM pasaportea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Microsoft network, you will need a Microsoft Passport.<br><br>If you do not currently have a Passport, please click the button to create one.
eu: Microsoft sarearekin konektatzeko, Microsoft pasaporte bat beharko duzu.<br><br>Ez baduzu pasaporterik, egin klik botoian bat sortzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Blocked contacts:
eu: Blokeatutako kontaktuak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Allowed contacts:
eu: Onartutako kontaktuak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Italics</span> contacts are not on your contact list.</p></body></html>
eu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Kontaktu <span style=" font-style:italic;">etzanak</span> ez daude zure kontaktu-zerrendan.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_warning)
en: WARNING: You need to be connected to modify this page
eu: ABISUA: konektatuta egon behar duzu orri hau aldatu ahal izateko

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Connection Preferences (for advanced users)
eu: Konexioen hobespenak (erabiltzaile aurreratuentzat)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionEnableProxy)
en: Enable Proxy
eu: Gaitu proxy-a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyHost)
en: Host /
eu: Ostalaria /

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyPort)
en: port:
eu: ataka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyUsername)
en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: General Options
eu: Aukera orokorrak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_doNotSendEmoticons)
en: Do not send custom emoticons to other contacts
eu: Ez bidali aurpegiera pertsonalizatuak beste kontaktuei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_doNotRequestEmoticons)
en: Do not show custom emoticons from other contacts
eu: Ez erakutsi beste kontaktuen aurpegiera pertsonalizatuak

en: <qt>You must enter a valid WLM passport.</qt>
eu: <qt>Baliozko WLM pasahitz bat idatzi behar duzu.</qt>

en: MSN Plugin
eu: MSN plugina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &WLM passport:
eu: &WLM pasaportea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <i>(for example: joe@hotmail.com)</i>
eu: <i>(adibidez: edurne@hotmail.com)</i>

en: WLM Plugin
eu: WLM plugina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Personal message:
eu: Mezu pertsonala:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Phones
eu: Telefonoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Mobile:
eu: Mugikorra:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: Show whether you are on the contact list of this user
eu: Erakutsi erabiltzaile honen kontaktu-zerrendan zauden

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: If this box is checked, you are on this user's contact list.
    If not, the user has not added you to their list, or has removed you.
eu: Kontrol-lauki hau hautatuta badago, erabiltzaile horren kontaktuen zerrendan zaude. 
    Bestela, erabiltzaileak ez zaitu gehitu bere zerrendan, edo kendu egin zaitu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: I am on &the contact list of this contact
eu: Kontaktu honen &kontaktu-zerrendan nago

en: Open Inbo&x...
eu: &Ireki sarrera-ontzia...

en: &Change Display Name...
eu: &Aldatu bistaratzeko izena...

note: i18n("&Start Chat..."), this); QObject::connect(m_startChatAction, SIGNAL(triggered(bool)), this, SLOT(slotStartChat()));
en: Open MS&N service status site...
eu: Ireki &MSN zerbitzuaren egoeraren gunea...

en: Buddies
eu: Lagunak

en: Change Display Name - MSN Plugin
eu: Aldatu bistaratzeko izena - MSN plugina

en: Enter the new display name by which you want to be visible to your friends on MSN:
eu: Sartu zure lagunek MSNn ikustea nahi duzun bistaratzeko izena:

en: <qt>The display name you entered is too long. Please use a shorter name.
    Your display name has <b>not</b> been changed.</qt>
eu: <qt>Sartu duzun bistaratzeko izena luzeegia da. Idatzi laburrago bat.
    Zure bistaratzeko izena <b>ez</b> da aldatu.</qt>

en: You have one unread message in your Hotmail inbox. | You have %1 unread messages in your Hotmail inbox.
eu[0]: Irakurri gabeko mezu bat daukazu Hotmail-eko sarrera-ontzian.
eu[1]: Irakurri gabeko %1 mezu dauzkazu Hotmail-eko sarrera-ontzian.

[ctx: @action]
en: Open Inbox
eu: Ireki sarrerako ontzia

en: New message from %1 in your Hotmail inbox.<p>Subject: %2
eu: %1(r)en mezu bat daukazu Hotmail-eko sarrera-ontzian.<p>Gaia: %2

en: Send Nudge
eu: Bidali ukondokada

en: Send &Voice
eu: Bidali &ahozko mezua

en: Sound card not detected
eu: Soinu-txartela ez da detektatu

en: Stop &recording
eu: &Utzi grabatzeari

en: The other contact needs to be online to receive voice clips.
eu: Beste kontaktua linean egon behar du ahotsen klipak hartzeko.

en: You cannot send voice clips in invisible status
eu: Ezin duzu ahotsaren klipik bidali ikusezineko egoeran

en: The maximum recording time is 15 seconds
eu: Grabazioaren gehienezko denbora 15 segundo dira

en: The voice clip must be longer
eu: Ahotsaren klipa luzeagoa izan behar du

en: has sent a nudge
eu: ukondokada bat bidali dizu

en: has sent you a nudge
eu: ukondokada bat bidali dizu

en: Send Ink
eu: Bidali eskuz idatzitako mezua

en: Select the pen's color
eu: Hautatu lumaren kolorea

en: Block Contact
eu: Blokeatu kontaktua

en: Update Photo
eu: Eguneratu argazkia

en: &Block custom emoticons
eu: &Blokeatu aurpegiera pertsonalizatuak

en: <qt>You need to go online to remove a contact from your contact list. This contact will appear again when you reconnect.</qt>
eu: <qt>Linean egon behar zara kontaktu bat zure kontaktuen zerrendatik kentzeko. Kontaktu hau zu berriro konektatzean agertuko da.</qt>

en: This contact does not have you in his/her list
eu: Kontaktu honek ez zaitu bere kontaktu-zerrendan

en: This contact is blocked
eu: Kontaktu hau blokeatuta dago

en: This contact does not have you in his/her list and is blocked
eu: Kontaktu honek ez zaitu bere kontaktu-zerrendan eta blokeatuta dago

en: Be Right Back
eu: Oraintxe nator

en: Be &Right Back
eu: &Oraintxe nator

en: On the Phone
eu: Telefonoan

en: On The &Phone
eu: &Telefonoan

en: Out to Lunch
eu: Bazkaltzera joan naiz

en: Out To &Lunch
eu: &Bazkaltzen

en: &Idle
eu: &Inaktibo

[ctx: This is used in the tooltip of a contact]
en: Listening To
eu: Hau entzuten:

en: File transfer cancelled.
eu: Fitxategi-transferentzia bertan behera utzi da.

en: An error occurred while saving the address book entry.
eu: Errorea gertatu da helbide-liburuko sarrera gordetzean.

en: The Yahoo Address Book entry could not be saved:
    %1 - %2
eu: Ezin izan da Yahoo-ren helbide-liburuko sarrera gorde:
    %1 - %2

en: The Yahoo Address Book entry could not be created:
    %1 - %2
eu: Ezin izan da Yahoo-ren helbide-liburuko sarrera sortu:
    %1 - %2

en: The Yahoo Address Book entry could not be deleted:
    %1 - %2
eu: Ezin izan da Yahoo-ren helbide-liburuko sarrera ezabatu:
    %1 - %2

en: The picture was not successfully uploaded
eu: Irudia ez da ongi igo.

en: Could not open file for writing.
eu: Ezin izan da fitxategia idazteko ireki.

en: An error occurred while downloading the file.
eu: Errorea gertatu da fitxategia deskargatzean.

en: Unable to connect to file transfer server
eu: Ezin da fitxategi-transferentzien zerbitzariarekin konektatu.

en: An error occurred while sending the file.
eu: Errorea gertatu da fitxategia bidaltzean.

en: An error occurred while sending the message
eu: Errorea gertatu da mezua bidaltzean

en: The message is empty.
eu: Mezua hutsik dago.

en: Error opening file: %1
eu: Errorea fitxategia irekitzean: %1

en: An unknown error has occurred.
eu: Errore ezezaguna gertatu da.

en: Webcam connection to the user %1 could not be established.
    
    Please relogin and try again.
eu: Ezin izan da web-kameraren konexiorik ezarri %1 erabiltzailearentzako.
    
    Hasi saioa eta saiatu berriro.

en: An error occurred closing the webcam session.
eu: Errorea gertatu da web-kameraren saioa ixtean.

en: You tried to close a connection that did not exist.
eu: Existitzen ez den konexioa ixten saiatu zara.

en: Could not retrieve server side address book for user info.
eu: Ezin izan da zerbitzariaren aldeko helbide-liburua eskuratu erabiltzailearen informaziorako.

en: An error occurred while downloading a buddy icon (%1)
eu: Errorea gertatu da lagunen ikonoa deskargatzean (%1)

en: Could not join chat
eu: Ezin izan da berriketara sartu

en: The room is full. Please choose another one.
eu: Gela beteta dago. Aukeratu beste bat.

en: Invalid user.
eu: Erabiltzaile baliogabea.

en: An unknown error occurred while joining the chat room.
eu: Errore ezezagun bat gertatu da berriketa-gelan sartzean.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooAddContactBase)
en: Add Yahoo Contact
eu: Gehitu Yahoo kontaktua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactID)
en: The account name of the Yahoo account you would like to add.
eu: Gehitu nahi duzun Yahoo kontuaren kontu-izena.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, contactID)
en: The account name of the Yahoo account you would like to add.  This should be in the form of an alphanumeric string (no spaces).
eu: Gehitu nahi duzun Yahoo kontuaren kontu-izena. Kate alfanumeriko bat izan beharko luke (zuriunerik gabe).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Yahoo username:
eu: &Yahoo erabiltzaile-izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: <i>(for example: joe8752)</i>
eu: <i>(adibidez: jone8752)</i>

en: Choose a chat room...
eu: Aukeratu berriketa-gela...

en: Yahoo Chat rooms
eu: Yahoo berriketa-gelak

en: Users: %1 Webcams: %2 Voices: %3
eu: Erabiltzaileak: %1 Web-kamerak: %2 Ahotsak: %3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooChatSelectorWidgetBase)
en: Choose Chat Room
eu: Aukeratu berriketa-gela

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Chat rooms:
eu: Berriketa-gelak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Categories:
eu: Kategoriak:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooEditAccountBase)
en: Account Preferences - Yahoo
eu: Kontuaren hobespenak - Yahoo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: The account name of your Yahoo account.
eu: Zure Yahoo kontuaren kontu-izena.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: The account name of your Yahoo account.  This should be in the form of an alphanumeric string (no spaces).
eu: Zure Yahoo kontuaren kontu-izena. Kate alfanumeriko bat izan beharko luke (zuriunerik gabe).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Yahoo network, you will need a Yahoo account.<br><br>If you do not currently have a Yahoo account, please click the button to create one.
eu: Yahoo sarearekin konektatzeko, Yahoo kontu bat beharko duzu.<br><br>Ez baduzu Yahoo konturik, erregistratu beheko estekako web gunean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRegister)
en: Register &New Account
eu: Erregistratu kontu &berria

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Accoun&t Preferences
eu: &Kontuaren hobespenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideServer)
en: O&verride default server information
eu: Ez erabili zerbitzari lehenetsiaren informazioa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, editServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the Yahoo server you wish to connect to.
eu: Konektatu nahi duzun Yahoo zerbitzariaren IP helbidea edo ostalari-maskara.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, editServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the Yahoo server you wish to connect to.  Normally you will want the default (scs.msg.yahoo.com).
eu: Konektatu nahi duzun Yahoo zerbitzariaren IP helbidea edo ostalari-maskara. Normalean lehenetsia aukeratzen da (scs.msg.yahoo.com).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect to.
eu: Konektatu nahi duzun Yahoo zerbitzariaren ataka.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect to.  Normally this is 5050, but Yahoo also allows port 80 in case you are behind a firewall.
eu: Konektatu nahi duzun Yahoo zerbitzariaren ataka. Normalean 5050 izaten da, baina Yahoo-k ere 80 ataka baimentzen du suebaki baten atzean bazaude.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: P&ort:
eu: &Ataka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect  to.
eu: Konektatu nahi duzun Yahoo zerbitzariaren ataka.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Buddy Icon
eu: Lagunaren ikonoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionSendBuddyIcon)
en: Se&nd buddy icon to other users
eu: &Bidali lagunaren ikonoa beste erabiltzaileei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSelectPicture)
en: Select Picture...
eu: Hautatu irudia...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Contact Information
eu: Kontaktuaren datuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_3)
en: Email &3:
eu: 3. helb. elek.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2)
en: Pager:
eu: Bilagailua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_2)
en: Email &2:
eu: 2. helb. elek.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2_2)
en: Additional:
eu: Gehigarria:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location Information
eu: Kokalekuaren datuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayLabel_2)
en: Anniversary:
eu: Urteurrena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yahooIdLabel)
en: Yahoo ID:
eu: Yahoo IDa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel_2_2)
en: Second name:
eu: Abizena:

[ctx: Person's name suffix or prefix]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yahooIdLabel_2)
en: Title:
eu: Titulua:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooInviteListBase)
en: Invite Friends to Conference
eu: Gonbidatu lagunak solasaldira

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Conference Members
eu: Solasaldiko kideak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_Add)
en: Add >>
eu: Gehitu >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_Remove)
en: << Remove
eu: << Kendu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Chat Invitation List
eu: Berriketako gonbidapenen zerrenda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Friend List
eu: Lagunen zerrenda

en: Invite
eu: Gonbidatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Note 4:
eu: 4. oharra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Note 3:
eu: 3. oharra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Note 2:
eu: 2. oharra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Note 1:
eu: 1. oharra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: Contact comments:
eu: Kontaktuaren iruzkinak:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Show Me As
eu: Erakutsi nazazu honela

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOffline)
en: Off&line
eu: &Lineaz kanpo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPermOffline)
en: Perma&nently offline
eu: &Beti lineaz kanpo

en: Yahoo User Information
eu: Yahoo-ko erabiltzailearen informazioa

en: Save and Close
eu: Gorde eta irten

en: Merge with existing entry
eu: Batu dagoen sarrerarekin

en: General Yahoo Information
eu: Yahoo-ren informazio orokorra

en: Other Yahoo Information
eu: Yahoo-ren bestelako informazioa

en: Replace existing entry
eu: Ordeztu dagoen sarrera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Your Account has to be verified due to too many failed login attempts.<br>
eu: Zure kontua egiaztatu egin behar da saio-hasiera faltsu gehiegi gertatu direlako.<br>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Please enter the characters shown in the picture:
eu: Idatzi irudian agertzen diren karaktereak:

en: %1 has stopped broadcasting
eu: %1(e)k igorpena gelditu du

en: %1 has cancelled viewing permission
eu: %1(e)k ikusteko baimena bertan behera utzi du

en: %1 has declined permission to view webcam
eu: %1(e)k web-kamera ikusteko baimena bertan behera utzi du

en: %1 does not have his/her webcam online
eu: %1(e)k ez du bere web-kamera linean

en: Unable to view %1's webcam for an unknown reason
eu: Ezin da %1(r)en web-kamera ikusi arrazoi ezezagun bat dela eta

en: 1 viewer | %1 viewers
eu[0]: Ikusle 1
eu[1]: %1 ikusle

en: Open &Address book...
eu: Ireki &helbide-liburua...

en: &Edit my contact details...
eu: &Editatu nire kontaktuen xehetasunak...

en: &Join chat room...
eu: &Sartu berriketa-gelan...

en: Could not log into the Yahoo service: your account has been locked.
    Visit %1 to reactivate it.
eu: Ezin izan da Yahoo zerbitzuan sartu: zure kontua blokeatu egin da.
    Berriro aktibatzeko, bisitatu %1.

en: Could not log into the Yahoo service: the username specified was invalid.
eu: Ezin izan da Yahoo zerbitzuan sartu. Zehaztutako erabiltzaile-izena ez da baliozkoa.

en: You have been logged out of the Yahoo service, possibly due to a duplicate login.
eu: Yahoo zerbitzutik kanporatu zaituzte. Baliteke saioa bitan hasteagatik izatea.

[ctx: @info]
en: Could not log into the Yahoo service. Error code: <message><numid>%1</numid></message>.
eu: Ezin izan da Yahoo zerbitzuan sartu. Errorearen kodea: <message><numid>%1</numid></message>.

en: %1 has been disconnected.
    Error message:
    %2 - %3
eu: %1 deskonektatu egin da.
    Errore-mezua:
    %2 - %3

en: There was an error while connecting %1 to the Yahoo server.
    Error message:
    %2 - %3
eu: Errorea gertatu da %1 Yahoo zerbitzariarekin konektatzean.
    Errore-mezua:
    %2 - %3

en: %1
    
    Reason: %2
eu: %1
    
    Zergatia: %2

en: Yahoo Plugin
eu: Yahoo plugina

en: User %1 has granted your authorization request.
eu: %1 erabiltzaileak zure baimen eskaerari baiezkoa eman dio.

en: User %1 has rejected your authorization request.
    %2
eu: %1 erabiltzaileak zure baimen eskaerari ezezkoa eman dio.
    %2

[ctx: This string is shown when the user is buzzed by a contact]
en: Buzz
eu: Burrunbada

en: %1 has invited you to join a conference with %2.
    
    His/her message: %3
    
    Accept?
eu: %1(e)k solasaldira gonbidatu zaitu %2(r)ekin.
    
    Bere mezua: %3
    
    Onartu?

[ctx: @action]
en: Accept
eu: Onartu

en: %1 has declined to join the conference: "%2"
eu: %1(e)k solasaldira elkartzea ukatu du: "%2"

en: You have one unread message in your Yahoo inbox. | You have %1 unread messages in your Yahoo inbox.
eu[0]: Irakurri gabeko mezu bat daukazu Yahoo-ko sarrera-ontzian.
eu[1]: Irakurri gabeko %1 mezu dauzkazu Yahoo-ko sarrera-ontzian.

en: %1 has a message from %2 in your Yahoo inbox. <br><br>Subject: %3
eu: %1(e)k %2(r)en mezu bat dauka Yahoo-ko sarrera-ontzian.<br><br>Gaia: %3

en: %1 has invited you to view his/her webcam. Accept?
eu: %1(e)k bere web-kamera ikustera gonbidatu zaitu. Onartu?

en: Webcam for %1 is not available.
eu: %1(e)n web-kamera ez dago eskuragarri.

en: <qt>The selected buddy icon could not be opened. <br />Please set a new buddy icon.</qt>
eu: <qt>Ezin izan da hautatutako lagunaren ikonoa ireki. <br />Ezarri lagunaren ikono berri bat.</qt>

en: An error occurred when trying to change the display picture.
eu: Errore bat gertatu da bistaratze-irudia aldatzean.

en: %1 wants to view your webcam. Grant access?
eu: %1(e)k zure web-kamera ikustea nahi du. Baimentzen diozu sarbidea?

en: You are now in %1 (%2)
eu: Orain hemen zaude: %1 (%2)

en: Yahoo Chat:
eu: Yahoo berriketa:

en: Yahoo Chat: %1
eu: Yahoo berriketa: %1

en: Buzz Contact
eu: Bidali burrunbada kontaktuari

en: Show User Info
eu: Erakutsi erabiltzailearen informazioa

en: Request Webcam
eu: Eskatu web-kamera

en: Invite to view your Webcam
eu: Gonbidatu zure web-kamera ikustera

en: Yahoo Display Picture
eu: Yahoo-ren bistaratzeko irudia

en: &Invite others
eu: &Gonbidatu besteak

en: %1|Stealthed
eu: %1|Ezkutatuta

en: View &Webcam
eu: Ikusi &web-kamera

en: &Buzz Contact
eu: Bidali &burrunbada kontaktuari

en: &Stealth Setting
eu: &Ezkutatzearen ezarpenak

en: &Invite to Conference
eu: &Gonbidatu solasaldira

en: &View Yahoo Profile
eu: &Ikusi Yahoo profila

en: Stealth Setting
eu: Ezkutatzearen ezarpenak

en: Buzz
eu: Burrunbada

en: <qt>You must enter a valid password.</qt>
eu: <qt>Baliozko pasahitz bat idatzi behar duzu.</qt>

en: Be right back
eu: Oraintxe nator

en: Not at home
eu: Ez nago etxean

en: Not at my desk
eu: Ez nago nire mahaian

en: Not in the office
eu: Ez nago bulegoan

en: On the phone
eu: Telefonoan

en: On vacation
eu: Oporretan

en: Out to lunch
eu: Bazkaltzera joan naiz

en: Stepped out
eu: Irten egin naiz

en: I'm On SMS
eu: SMSekin nago

en: Custom
eu: Pertsonalizatu

en: Buddy Icon Checksum
eu: Lagunaren ikonoaren kontrol-baturan

en: Buddy Icon Expires
eu: Lagunaren ikonoa iraungipena

en: Buddy Icon Remote URL
eu: Lagunaren ikonoaren urruneko URLa

en: Pager number
eu: Orri-zenbakia

en: Fax number
eu: Fax-zenbakia

en: Additional number
eu: Zenbaki gehigarria

en: Alternative email 1
eu: Bestelako 1. helb. elek.

en: Private Address
eu: Helbide pribatua

en: Private City
eu: Herri pribatua

en: Private State
eu: Herrialde pribatua

en: Private ZIP
eu: Posta-kode pribatua

en: Private Country
eu: Estatu pribatua

en: Private URL
eu: URL pribatua

en: Corporation
eu: Korporazioa

en: Work Address
eu: Laneko helbidea

en: Work State
eu: Enpresaren herrialdea

en: Work ZIP
eu: Enpresaren posta-kodea

en: Work URL
eu: Enpresaren URLa

en: Anniversary
eu: Urteurrena

en: Notes
eu: Oharrak

en: Additional 1
eu: 1. gehigarria

en: Additional 2
eu: 2. gehigarria

en: Additional 3
eu: 3. gehigarria

en: Additional 4
eu: 4. gehigarria

en: Account Verification - Yahoo
eu: Kontu-egiaztapena  - Yahoo
