libkremotecontrol - en to eu translation catalogue (145 entries)

note: i18n: tag action attribute name
en: Play
eu: Jo

note: i18n: tag action attribute description
en: Start playing
eu: Hasi jotzen

note: i18n: tag action attribute name
en: Stop
eu: Gelditu

note: i18n: tag action attribute description
en: Stop playing
eu: Jotzen gelditu

note: i18n: tag action attribute name
en: Pause
eu: Eten

note: i18n: tag action attribute description
en: Pause playing
eu: Jotzen eten

note: i18n: tag action attribute name
en: Play Pause
eu: Jo Eten

note: i18n: tag action attribute description
en: Toggle Play/Pause
eu: Txandakatu Jo/Eten

note: i18n: tag action attribute name
en: Skip Forward
eu: Jauzi aurrerantz

note: i18n: tag action attribute description
en: Advance to next track
eu: Aurreratu hurrengo pistara

note: i18n: tag action attribute name
en: Skip Backward
eu: Jauzi atzerantz

note: i18n: tag action attribute description
en: Go to previous track
eu: Joan aurreko pistara

note: i18n: tag action attribute name
en: Fast Forward
eu: Azkar aurrerantz

note: i18n: tag action attribute description
en: Seek forward
eu: Bilatu aurrerantz

note: i18n: tag argument attribute comment
en: Amount to fast forward in ms
eu: Zenbat ms bizkor aurreratu

note: i18n: tag action attribute name
en: Backward
eu: Atzerantz

note: i18n: tag action attribute description
en: Seek backward
eu: Bilatu atzerantz

note: i18n: tag argument attribute comment
en: Amount to rewind in ms
eu: Zenbat ms atzerantz

note: i18n: tag action attribute name
en: Fullscreen
eu: Pantaila betea

note: i18n: tag action attribute description
en: Toggle fullscreen mode
eu: Txandakatu pantaila bete modua

note: i18n: tag action attribute name
en: Volume Up
eu: Bolumena igo

note: i18n: tag action attribute description
en: Increases Volume
eu: Bolumena igotzen du

note: i18n: tag argument attribute comment
en: Amount to increase volume in percent
eu: Bolumena ehuneko zenbat igo

note: i18n: tag action attribute name
en: Volume Down
eu: Bolumena jaitsi

note: i18n: tag action attribute description
en: Decreases Volume
eu: Bolumena jaisten du

note: i18n: tag argument attribute comment
en: Amount to decrease volume in percent
eu: Bolumena ehuneko zenbat jaitsi

en: Dragon Player
eu: Dragon Jotzailea

note: i18n: tag action attribute name
en: Play/Pause
eu: Jo/Eten

note: i18n: tag action attribute name
en: Run command
eu: Exekutatu komandoa

en: Run commands with KLauncher
eu: Exekutatu komandoak KLauncher erabiliz

note: i18n: tag action attribute description
en: Runs a command with optional arguments
eu: Komando bat exekutatzen du hautazko argumentuekin

note: i18n: tag argument attribute comment
en: The executable name and path of the program or script to run
eu: Exekutatu beharreko programaren edo script-aren exekutagarriaren izena eta bidea

note: i18n: tag argument attribute comment
en: Parameters for the program or script
eu: Programarentzako edo script-arentzako parametroak

note: i18n: tag argument attribute comment
en: Environment variables
eu: Ingurune-aldagaiak

note: i18n: tag argument attribute comment
en: Startup ID
eu: Abioko IDa

en: Sound Mixer
eu: Soinu-nahastailea

en: Volume control actions for kmix
eu: kmix-entzako bolumena kontrolatzeko ekintzak

note: i18n: tag action attribute description
en: Increase Volume
eu: Igo bolumena

note: i18n: tag action attribute description
en: Decrease Volume
eu: Jaitsi bolumena

note: i18n: tag action attribute name
en: Mute
eu: Mututu

note: i18n: tag action attribute description
en: Toggle Mute
eu: Aktibatu/Desaktibatu mututzea

note: i18n: tag action attribute name
en: Create New Window
eu: Sortu leiho berria

note: i18n: tag action attribute description
en: Creates a new window and loads an arbitrary URL
eu: Leiho berri bat sortzen du eta URL arbitrario bat kargatzen du

note: i18n: tag argument attribute comment
en: The URL to load in the window initially
eu: Hasieran leihoan kargatu beharreko URLa

note: i18n: tag argument attribute comment
en: Startup Id
eu: Abioko IDa

note: i18n: tag action attribute name
en: Quit
eu: Irten

note: i18n: tag action attribute description
en: Closes the Konqueror window
eu: Konqueror-en leihoa ixten du

note: i18n: tag action attribute description
en: Start playing the CD
eu: Hasi CDa jotzen

note: i18n: tag action attribute description
en: Stops the CD
eu: CDa gelditzen du

note: i18n: tag action attribute name
en: Eject
eu: Egotzi

note: i18n: tag action attribute description
en: Ejects the CD
eu: CDa egozten du

note: i18n: tag action attribute name
en: Previous
eu: Aurrekoa

note: i18n: tag action attribute description
en: Skips to the previous track on the CD
eu: Jauzi CDko aurreko pistara

note: i18n: tag action attribute name
en: Next
eu: Hurrengoa

note: i18n: tag action attribute description
en: Skips to the next track on the CD
eu: Jauzi CDko hurrengo pistara

note: i18n: tag action attribute name
en: Play Track
eu: Jo pista

note: i18n: tag action attribute description
en: Skips to a specific track on the CD
eu: Jauzi CDko pista jakin batera

note: i18n: tag argument attribute comment
en: The number of the track to skip to
eu: Jauzi egiteko pistaren zenbakia

note: i18n: tag action attribute name
en: Set Volume
eu: Ezarri bolumena

note: i18n: tag action attribute description
en: Sets the play volume
eu: Joaldiko bolumena ezartzen du

note: i18n: tag argument attribute comment
en: The new value for the volume
eu: Bolumenaren balio berria

note: i18n: tag action attribute name
en: Shuffle
eu: Ausaz

note: i18n: tag action attribute description
en: Toggles track shuffling on and off
eu: Ausazko erreprodukzioa aktibatzen eta desaktibatzen du

note: i18n: tag action attribute name
en: Back
eu: Atzera

note: i18n: tag action attribute description
en: Goes to the previous page
eu: Aurreko orrira joaten da

note: i18n: tag action attribute name
en: Forward
eu: Aurrera

note: i18n: tag action attribute description
en: Goes to the next page
eu: Hurrengo orrira joaten da

note: i18n: tag action attribute name
en: First
eu: Lehenengoa

note: i18n: tag action attribute description
en: Goes to the first page
eu: Lehenengo orrira joaten da

note: i18n: tag action attribute name
en: Last
eu: Azkena

note: i18n: tag action attribute description
en: Goes to the last page
eu: Azken orrira joaten da

note: i18n: tag action attribute name
en: Presentation
eu: Aurkezpena

note: i18n: tag action attribute description
en: Starts / stops presentation
eu: Aurkezpena abiarazten/geldiarazten du

note: i18n: tag action attribute name
en: Reload
eu: Kargatu berriro

note: i18n: tag action attribute description
en: Reloads the open document
eu: Irekitako dokumentua berriro kargatzen du

note: i18n: tag action attribute name
en: Go to Page
eu: Joan orri honetara:

note: i18n: tag action attribute description
en: Goes to the specified page
eu: Zehaztutako orrira joaten da

note: i18n: tag argument attribute comment
en: The page to choose
eu: Aukeratu beharreko orria

note: i18n: tag action attribute name
en: Open document
eu: Ireki dokumentua

note: i18n: tag action attribute description
en: Opens a specific document
eu: Zehaztutako dokumentu bat irekitzen du

note: i18n: tag argument attribute comment
en: The document to be open
eu: Ireki beharreko dokumentua

en: Power management
eu: Energia-kudeaketa

en: Shutdown, suspend or reboot your computer
eu: Ordenagailua itzali, egonean utzi edo berrabiarazi

note: i18n: tag action attribute name
en: Suspend
eu: Egonean utzi

note: i18n: tag action attribute description
en: Suspends your computer to RAM (sleep)
eu: Ordenagailua egonean uzten du RAMean (lokartu)

note: i18n: tag argument attribute comment
en: System command to use for suspend
eu: Egonean uzteko erabili beharreko sistema-komandoa

note: i18n: tag argument attribute comment
en: Parameters for the suspend command
eu: Egonean uzteko komandoaren parametroak

note: i18n: tag action attribute name
en: Hibernate
eu: Hibernatu

note: i18n: tag action attribute description
en: Suspends your computer disk (deep sleep)
eu: Ordenagailua egonean uzten du diskoan (lo sakona)

note: i18n: tag argument attribute comment
en: Parameters for the suspend commands
eu: Egonean uzteko komandoen parametroak

note: i18n: tag action attribute name
en: Shutdown
eu: Itzali

note: i18n: tag action attribute description
en: Logout and shutdown your computer
eu: Saioa amaitu eta ordenagailua itzaltzen du

note: i18n: tag argument attribute comment
en: Ask for confirmation? 1 = No, 2 = Yes
eu: Berrespena eskatzea nahi duzu? 1 = Ez, 2 = Bai

note: i18n: tag argument attribute comment
en: Shutdown? 1 = Reboot, 2 = Halt, 3 = Logout
eu: Itzali nahi duzu? 1 = Berrabiarazi, 2 = Gelditu, 3 = Saioa amaitu

note: i18n: tag argument attribute comment
en: When? 0 = When ready, 1 = Try now, 2 = Force now, 3 = Interactive
eu: Noiz? 0 = Prest dagoenean, 1 = Saiatu orain, 2 = Behartu orain, 3 = Elkarreragilea

note: i18n: tag action attribute name
en: Reboot
eu: Berrabiarazi

note: i18n: tag action attribute description
en: Logout and restart your computer
eu: Saioa amaitu eta ordenagailua berrabiarazten du

note: i18n: tag action attribute name
en: Logout
eu: Amaitu saioa

note: i18n: tag action attribute description
en: Just log out
eu: Saioa amaitu soilik

en: 
    		This KRemoteControl template provide easy setup for Tomahawk.
eu: 
    		KRemoteControl txantiloi honek Tomahawk-entzako ezarpen erraza hornitzen du.

en: VLC Media Player (Version 1)
eu: VLC euskarri jotzailea (1 bertsioa)

en: This profile works only if VLC is configured for single instance running
eu: VLC instantzia bakarra exekutatzeko konfiguratuta dagoenean baino ez du funtzionatzen profil honek

en: VLC Media Player (Version 2)
eu: VLC euskarri jotzailea (2 bertsioa)

en: 
    		This KRemoteControl template provide easy setup for VLC 2 mediaplayer.
    		Enable VLC D-Bus control interface in order to use KRemoteControl to control it.
eu: 
    		KRemoteControl txantiloi honek VLC 2 euskarri jotzailearentzako ezarpen erraza hornitzen du.
    		Gaitu VLC D-Bus kontrol interfazea hura kontrolatzeko KRemoteControl erabiltzeko.

[ctx: The name of a parameter]
en: unknown
eu: ezezaguna

en: Workspace
eu: Lanerako eremua

en: Keypress:
eu: Tekla-sakatzea:

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Play
eu: Jo

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Pause
eu: Eten

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Play Pause
eu: Jo Eten

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Stop
eu: Gelditu

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Skip Forward
eu: Jauzi aurrerantz

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Skip Backward
eu: Jauzi atzerantz

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Fast Forward
eu: Azkar aurrerantz

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Rewind
eu: Birbobinatu

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Channel Down
eu: Aurreko kanala

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Channel Up
eu: Hurrengo kanala

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Volume Down
eu: Bolumena jaitsi

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Volume Up
eu: Bolumena igo

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Mute
eu: Mututu

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Eject
eu: Egotzi

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Power
eu: Piztu

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Up
eu: Gora

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Down
eu: Behera

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Left
eu: Ezkerrera

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Right
eu: Eskuinera

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Select
eu: Hautatu

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Back
eu: Atzera

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Menu
eu: Menua

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Aux
eu: lag.

[ctx: A button on a Remote Control]
en: CD
eu: CDa

[ctx: A button on a Remote Control]
en: DVD
eu: DVDa

[ctx: A button on a Remote Control]
en: EPG
eu: EPGa

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Favorites
eu: Gogokoak

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Help
eu: Laguntza

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Home
eu: Hasi

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Music
eu: Musika

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Text
eu: Testua

[ctx: A button on a Remote Control]
en: TV
eu: TB

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Blue
eu: Urdina

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Green
eu: Berdea

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Red
eu: Gorria

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Yellow
eu: Horia

[ctx: A button on a Remote Control]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Backend loaded but wrong type obtained, expected %1
eu: Motorra kargatu da, baina mota okerra eskuratu da. %1 espero zen
