kfilereplace - en to eu translation catalogue (173 entries)

note: i18n(" captured text \"%1\" replaced with \"%2\" at line: %3, column: %4 ", capturedText, data, x, y);
en:  Line:%3,Col:%4 - "%1" -> "%2"
eu:  Lerroa: %3,Zutabea:%4 - "%1" -> "%2"

note: i18n: ectx: property (caption), widget (QDialog)
en: Insert Searching/Replacing Strings
eu: Sartu bilatzekon/ordezkatzeko kateak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QButtonGroup)
en: Choose String Adding Mode
eu: Hautatu kateen gehikuntza modua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: Search and replace mode
eu: Bilatu eta ordezkatu modua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: Search only mode
eu: Bilatu bakarrik modua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Search for:
eu: Bilatu hau:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Replace with:
eu: Ordezkatu honekin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListView) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Search For
eu: Bilatu hau

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListView) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Replace With
eu: Ordezkatu honekin

en: Could not find the KFileReplace part.
eu: Ezin izan da KFileReplace zatia aurkitu.

en: <qt>Cannot open the file <b>%1</b> and load the string list. This file seems not to be a valid old kfr file or it is broken.</qt>
eu: <qt>Ezin da <b>%1</b> fitxategia ireki eta kate-zerrenda kargatu. Fitxategi honek ez du baliozko kfr fitxategi zahar baten itxurarik edo hondatuta dago.</qt>

en: Cannot read data.
eu: Ezin da daturik irakurri.

en: Out of memory.
eu: Memoriarik gabe.

en: Ready.
eu: Prest.

en: Search completed.
eu: Bilaketa burutu da.

en: File Encoding Warning
eu: Fitxategien kodeketaren abisua

en: Replacing files (simulation)...
eu: Fitxategiak ordezkatzen (simulazioa)...

en: Replaced strings (simulation)
eu: Kateak ordezkatzen (simulazioa)...

en: Replacing files...
eu: Fitxategiak ordezkatzen...

en: Replaced strings
eu: Kateak ordezkatzen...

en: Stopping...
eu: Gelditzen...

en: There are no results to save: the result list is empty.
eu: Ez dago gordetzeko emaitzarik: emaitzen zerrenda hutsik dago.

en: Save Report
eu: Gorde txostena

en: <qt>A folder or a file named <b>%1</b> already exists.</qt>
eu: <qt><b>%1</b> izeneko karpeta edo fitxategi bat dagoeneko existitzen da.</qt>

en: <qt>Cannot create the <b>%1</b> folder.</qt>
eu: <qt>Ezin da <b>%1</b> karpeta sortu.</qt>

en: KFileReplace strings
eu: KFileReplace kateak

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: Load Strings From File
eu: Kargatu kateak fitxategitik

en: Cannot open folders.
eu: Ezin da karpetarik ireki

en: Batch search and replace tool.
eu: Bilaketa eta ordezkapen tresna.

en: Part of the KDEWebDev module.
eu: KDEWebDev moduluaren kide.

en: Original author of the KFileReplace tool
eu: KFileReplace tresnaren jatorrizko egilea

en: Current maintainer, code cleaner and rewriter
eu: Uneko mantentzailea, kode garbitzailea eta idazlea

en: Co-maintainer, KPart creator
eu: Mantentzailea, KPart-en sortzailea

en: Original german translator
eu: Jatorrizko alemaneko itzultzailea

en: Sorry, currently the KFileReplace part works only for local files.
eu: Une honetan KFileReplace zatiak fitxategi lokalekin bakarrik funtzionatzen du.

en: Non Local File
eu: Fitxategi ez-lokala

en: Customize Search/Replace Session...
eu: Pertsonalizatu bilaketa/ordezkapen sesioa...

en: &Search
eu: &Bilatu

en: S&imulate
eu: S&imulatu

en: &Replace
eu: &Ordezkatu

en: Sto&p
eu: Geldi&tu

en: Cre&ate Report File...
eu: So&rtu txosten-fitxategia...

en: &Add String...
eu: &Gehitu katea...

en: &Delete String
eu: &Ezabatu katea

en: &Empty Strings List
eu: Kate-zerrenda &hutsa

en: Edit Selected String...
eu: Editatu hautatutako katea...

en: &Save Strings List to File...
eu: &Gorde kate-zerrenda fitxategira...

en: &Load Strings List From File...
eu: &Kargatu kate-zerrenda fitxategitik...

en: &Load Recent Strings Files
eu: &Kargatu oraintsuko kate-fitxategiak

en: &Invert Current String (search <--> replace)
eu: &Alderantzizkatu uneko katea (bilatu <--> ordezkatu)

en: &Invert All Strings (search <--> replace)
eu: &Alderantzizkatu kate guztiak (bilatu <--> ordezkatu)

en: &Include Sub-Folders
eu: &Azpi-karpetak ere prozesatu

en: Create &Backup Files
eu: Sortu &babes-fitxategiak

en: Case &Sensitive
eu: Maius./minus. &sentibera

en: Enable Commands &in Replace String: [$command:option$]
eu: Gaitu aginduak &ordezkapen-katean: [$command:option$]

en: Enable &Regular Expressions
eu: Gaitu espresio e&rregularrak

en: Configure &KFileReplace...
eu: Konfiguratu &KFileReplace...

en: &Properties
eu: &Propietateak

en: &Open
eu: &Ireki

en: &Edit in Quanta
eu: &Editatu Quanta erabiliz

en: Open Parent &Folder
eu: Ireki guraso-&karpeta

en: E&xpand Tree
eu: &Zabaldu zuhaitza

en: &Reduce Tree
eu: &Tolestu zuhaitza

en: &About KFileReplace
eu: KFileReplace-i &buruz

en: KFileReplace &Handbook
eu: KFileReplace-en &eskuliburua

en: &Report Bug
eu: &Jakinarazi programa-errorea

en: <qt>Cannot open file <b>%1</b> for reading.</qt>
eu: <qt>Ezin da <b>%1</b> fitxategia irakurtzeko ireki.</qt>

en: <qt>Cannot open file <b>%1</b> for writing.</qt>
eu: <qt>Ezin da <b>%1</b> fitxategia idazteko ireki.</qt>

en: <qt>Do you want to replace the string <b>%1</b> with the string <b>%2</b>?</qt>
eu: <qt>Ziur zaude <b>%1</b> katea <b>%2</b> katearekin ordezkatu nahi duzula?</qt>

en: Confirm Replace
eu: Berretsi ordezkapena

en: Do Not Replace
eu: Ez ordezkatu

en:  Line:%2, Col:%3 - "%1"
eu:  Lerroa:%2, Zutabea:%3 - "%1"

en: <qt>Cannot open the file <b>%1</b> and load the string list.</qt>
eu: <qt>Ezin da <b>%1</b> fitxategia ireki eta kate-zerrenda kargatu.</qt>

en: <qt>File <b>%1</b> seems not to be written in new kfr format. Remember that the old kfr format will be soon abandoned. You can convert your old rules files by simply saving them with kfilereplace.</qt>
eu: <qt>Badirudi <b>%1</b> fitxategia ez dela kfr formatu berrian idatzi. Gogoratu kfr formatu zaharra laster ez dela gehiago onartuko. Zure fitxategi zaharrak formatu berria bihurtzeko, kfilereplace-ekin gorde itzazu.</qt>

en: <qt>The format of kfr files has been changed; attempting to load <b>%1</b>. Please see the KFilereplace manual for details. Do you want to load a search-and-replace list of strings?</qt>
eu: <qt>kfr fitxategien formatua aldatu da; <b>%1</b> kargatzen saiatzen. Ikusi KFileReplace-en  eskuliburua xehetasunetarako. Bilatu eta ordezkatzeko kate-zerrenda bat kargatu nahi duzu?</qt>

en: Load
eu: Kargatu

en: Do Not Load
eu: Ez kargatu

en: There are no strings to search and replace.
eu: Ez dago bilatu eta ordezkatzeko katerik.

en: <qt>The main folder of the project <b>%1</b> does not exist.</qt>
eu: <qt><b>%1</b> proiektuaren karpeta nagusia ez da existitzen.</qt>

note: i18n: ectx: Menu (kfilerepace)
en: Search/&Replace
eu: Bilatu/&Ordezkatu

note: i18n: ectx: Menu (strings)
en: &Strings
eu: &Kateak

note: i18n: ectx: Menu (results)
en: &Results
eu: &Emaitzak

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: KFileReplace Main Toolbar
eu: KFileReplace-en tresna-barra nagusia

en: <qt>Cannot invert string <b>%1</b>, because the search string would be empty.</qt>
eu: <qt>Ezin da <b>%1</b> katea alderantzizkatu, bilaketa-katea hutsik egongo litzatekeelako.</qt>

en: Do you really want to delete %1?
eu: Ziur zaude %1 ezabatu nahi duzula?

en: No strings to save as the list is empty.
eu: Ez dago gordetzeko katerik zerrenda hutsik dagoelako.

en: KFileReplace Strings
eu: KFileReplace kateak

en: Save Strings to File
eu: Gorde kateak fitxategira

en: File %1 cannot be saved.
eu: Ezin da %1 fitxategia gorde.

en: Open &With...
eu: Ireki &honekin...

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Name
eu: Izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Folder
eu: Karpeta

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Old Size
eu: Tamaina zaharra

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: New Size
eu: Tamaina berria

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Replaced Strings
eu: Ordezkatutako kateak

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Owner User
eu: Jabea (eabiltzailea)

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Owner Group
eu: Jabea (taldea)

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Size
eu: Tamaina

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Found Strings
eu: Aurkitutako kateak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLed)
en: Green means ready
eu: Berdeak prest esan nahi du

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLed)
en: Ready
eu: Prest

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLed)
en: Yellow means wait while sorting list
eu: Horiak zerrenda ordenatzen den bitartean itxaroteko esan nahi du

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLed)
en: Please wait while sorting list
eu: Itxaron zerrenda ordenatzen den bitartean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLed)
en: Red means scanning files
eu: Gorriak fitxategiak eskaneatzen ari dela esan nahi du

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Scanned files:
eu: Eskaneatutako fitxategiak:

en: Project Directory
eu: Proiektuaren direktorioa

en: You must fill the combo boxes (location and filter) before continuing.
eu: Konbinazio-kaxak (kokalekua eta iragazkia) bete behar dituzu jarraitu aurretik.

en: Some edit boxes are empty in the <b>Owner</b> page.
eu: Zenbati edizio-kaxa hutsik daude <b>Jabea</b> orrian.

en: The minimum size is greater than the maximum size.
eu: Tamaina minimoa tamaina maximoa baina handiagoa da.

note: i18n: ectx: property (caption), widget (QDialog)
en: Search & Replace in Files
eu: Bilatu eta ordezkatu fitxategietan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: Search Now
eu: Bilatu orain

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: Search Later
eu: Bilatu beranduago

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget)
en: &General
eu: &Orokorra

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Startup Folder Options
eu: Hasierako karpetaren aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Filter:
eu: Iragazkia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Location:
eu: Kokalekua:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox)
en: Insert a search path here. You can use the search path button.
eu: Sartu bilaketaren bide-izen bat hemen. Bide-izena bilatzeko botoia erabil dezakezu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Include subfolders
eu: &Prozesatu azpi-karpetak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Search/Replace Strings
eu: Bilatu/Ordezkatu kateak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Search:
eu: Bilatu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Replace:
eu: Ordezkatu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: General Options
eu: Aukera orokorrak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Enable &regular expressions
eu: Gaitu espresio e&rregularrak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Do &backup copy instead of overwrite
eu: Egin &babes-kopia gainidatzi ordez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Case sensitive
eu: &Maius./minus. sentibera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Enable co&mmands in the replace string
eu: Gaitu agi&nduak ordezkapen-katean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Backup copy suffix:
eu: Babes-kopiaren atzizkia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Encoding of the files:
eu: Fitxategien kodeketa:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget)
en: &Advanced
eu: &Aurreratua

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Ownership Filtering
eu: Jabetzaren iragazpena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: User:
eu: Erabiltzailea:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: ID (Number)
eu: ID-a (zenbakia)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Equals To
eu: Honen berdina da

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Is Not
eu: Ez da

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Group:
eu: Taldea:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Access Date Filtering
eu: Atzipen-dataren iragazpena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Dates valid for:
eu: Baliozko datak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Accessed after:
eu: Hau baina beranduago atzituta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Accessed before:
eu: Hau baina lehenago atzituta:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Last Writing Access
eu: Azken idazketa-atzipena

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Last Reading Access
eu: Azken irakurketa-atzipena

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Size Filtering
eu: Tamainaren iragazpena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Minimum si&ze:
eu: Tamaina &minimoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Maximum size:
eu: Tamaina maximoa:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget)
en: General
eu: Orokorra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Enable commands in replace strings
eu: Gaitu aginduak ordezkapen-kateetan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Notif&y on errors
eu: Jakinaraz&i erroreak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Case sensitive
eu: Maius./minus. sentibera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Recursive (search/replace in all sub folders)
eu: Errekurtsiboa (bilatu/ordezkatu azpi-karpeta guztietan)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Enable regular e&xpressions
eu: Gaitu e&spresio erregularrak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Do &backup copy
eu: Egin &babes-kopia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Advanced Options
eu: Aukera aurreratuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Ignore hidden files and folders
eu: Ez ikusia egin ezkutuko fitxategi eta karpetei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Follow s&ymbolic links
eu: Jarritu esteka s&inbolikoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: When searching, stop on first string found (faster but no details)
eu: Bilatzean, gelditu aurkitutako lehen katean (azkarragoa baina xehetasunik gabe)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Do not show file if no strings are found or replaced
eu: Ez erakutsi fitxategia katerik aurkitu edo ordezkatu ez bada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Show confirmation dialog
eu: Erakutsi berrespen elkarrizketa-koadroa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Confirm before replace each string
eu: Berretsi kate bakoitza ordezkatu baina lehen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: &Default Values
eu: &Balio lehenetsiak

en: Batch search and replace tool
eu: Bilaketa eta ordezkapen tresna

en: Shell author, KPart creator, co-maintainer
eu: Shell-aren egilea, KPart-en sortzailea, mantentzailea

en: Starting folder
eu: Hasierako karpeta

en: <qt>Cannot open the file <b>%1</b>.</qt>
eu: <qt>Ezin da <b>%1</b> fitxategia ireki.</qt>

en: Replace with
eu: Ordezkatu honekin

en: Total number occurrences
eu: Gertaera guztira

en: KFileReplace Report
eu: KFileReplace txostena

en: Searching/Replacing Strings Table
eu: Bilaketa/Ordezkapen kate-taula

en: Search for
eu: Bilatu hau

en: Results Table
eu: Emaitza-taulas

en: Created by
eu: Sortzailea

en: date
eu: data

en: Total occurrences
eu: Gertaerak guztira:
