nepomuk - en to fa translation catalogue (78 entries)

en: Desktop Search Details
fa: جزییات جستجوی رومیزی

en: Refresh
fa: بازآوری

en: Files
fa: پرونده‌ها

en: Emails
fa: رایانامه‌ها

en: Calculating
fa: در حال محاسبه

[ctx: @title:window Referring to the folders which will be searched for files to index for desktop search]
en: Advanced File Filtering
fa: پالایش پیشرفته پرونده‌ها

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Exclude Mime Type
fa: مستثنی کردن نوع مایم (Mime)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the mimetypes that should be excluded from indexing
fa: نوع مایم (mimetypes) هایی که باید از فهرست شدن مستثنی شوند را انتخاب کنید

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Index Exclude Filters
fa: پالایه‌های فهرست‌های مستثنی‌شده

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select expressions to exclude files from indexing by matching their filenames
fa: عبارت‌هایی که با اسم پرونده‌ها تطبیق دارند را برای مستثنی کردن انتخاب کنید

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the folder in a listview]
en: <filename>%1</filename><nl/> (symbolic links are <emphasis>not</emphasis> indexed for desktop search)
fa: <filename>%1</filename><nl/> (پیوندهای نمادین برای جستجوی رومیزی فهرست <emphasis>نمیشوند</emphasis>)

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the folder in a listview]
en: <filename>%1</filename><nl/>(will be indexed for desktop search)
fa: <filename>%1</filename><nl/>(برای جستجوی رومیزی فهرست‌گذاری می‌شود)

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the folder in a listview]
en: <filename>%1</filename><nl/> (will <emphasis>not</emphasis> be indexed for desktop search)
fa: <filename>%1</filename><nl/> (برای جستجوی رومیزی فهرست‌گذاری <emphasis>نمی‌شود</emphasis>)

[ctx: @title:window Referring to the folders which will be searched for files to index for desktop search]
en: Customizing Index Folders
fa: سفارشی کردن پوشه‌های فهرست

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the local folders that contain files to be indexed for fast desktop searches
fa: پوشه‌های محلی که حاوی پرونده‌هایی هستند که جهت حستجوی سریع رومیزی باید فهرست‌گذاری شوند را انتخاب کنید

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkShowHiddenFolders)
en: Check to be able to select hidden folders
fa: برای اینکه قادر باشید پوشه‌های مخفی را انتخاب کنید، تیک بزنید

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkShowHiddenFolders)
en: Show hidden folders
fa: نمایش پوشه‌های مخفی

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Basic Settings
fa: تنظیمات پایه‌ای

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Nepomuk Semantic Desktop
fa: رومیزی معنایی Nepomuk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Nepomuk Semantic Desktop enables tagging and rating of files integrated with the Desktop Search.
fa: رومیزی معنایی Nepomuk قابلیت برچسب‌گذاری و امتیازدادن به پرونده‌ها را به صورت مجتمع با جستجوی رومیزی، فعال می‌کند.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkEnableNepomuk)
en: Enable Nepomuk Semantic Desktop
fa: فعال‌کردن رومیزی معنایی Nepomuk

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, m_buttonDetails)
en: Details...
fa: جزییات...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Nepomuk Desktop File Indexer
fa: فهرست‌بندی پرونده رومیزی Nepomuk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Nepomuk desktop search allows searching for files by content instead of just by name.
fa: جستجوری رومیزی Nepomuk اجازه‌ی جستجوی پرونده‌ها با استفاده از محتوا، به جای نام پرونده، می‌دهد.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkEnableFileIndexer)
en: Enable Nepomuk File Indexer
fa: فعال سازی فهرست‌بند پرونده‌ی Nepomuk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_fileIndexerSuspendResumeButtom) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_emailIndexerSuspendResumeButtom)
en: Suspend
fa: معلق کردن

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_emailIndexingBox)
en: PIM Data Indexing
fa: فهرست‌بندیی اطلاعات پی‌آی‌ام (مدیر اطلاعات شخصی)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: PIM data indexing allows full text search in events, contacts, email and their attachments.
fa: فهرست‌بندی پی‌آی‌ام اجازه‌ی جستجو در متن کامل و ضمائم رویدادها، مخاطبین و رایانامه‌ها به‌همراه ضمایم آنها می‌دهد.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkEnableEmailIndexer)
en: Enable PIM Data Indexer
fa: فعال‌سازی فهرست‌بندی اطلاعات پی‌آی‌ام (مدیری اطلاعات شخصی)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Indexing
fa: فهرست‌بندی

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: File Indexing
fa: فهرست‌بندی پرونده‌ها

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Customize the files and folders to be indexed
fa: سفارشی سازی پرونده‌ها و پوشه‌هایی که باید فهرست‌بندی شوند

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxDocuments)
en: Index Documents
fa: اسناد را فهرست‌بندی کن

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxAudio)
en: Index Audio
fa: صدا را فهرست‌بندی کن

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxImage)
en: Index Images
fa: تصاویر را فهرست‌بندی کن

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxVideo)
en: Index Videos
fa: ویدیوها را فهرست‌بندی کن

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxSourceCode)
en: Index Source Code
fa: کد منبع را فهرست‌بندی کن

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonAdvancedFileIndexing)
en: Advanced
fa: پیشرفته

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonCustomizeIndexFolders)
en: Customize Folders
fa: سفارشی کردن پوشه‌ها

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Removable media handling:
fa: اداره کردن رسانه‌های جداشدنی:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Indexing of files on removable media
fa: فهرست‌بندی پرونده‌های درون رسانه‌ی جداشدنی

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: <para>Nepomuk can index files on removable devices like USB keys or external hard-disks for fast desktop searches.</para>
    <para>By default no files are indexed. Here this behaviour can be changed to one of two options:</para>
    <para><list><item><interface>Index files on all removable devices</interface> - Files on removable media are indexed as soon as the medium is mounted. Caution: this does not include media which have been rejected via the second option.</item>
    <item><interface>Ask individually when newly mounted</interface> - The user will be asked to decide if files on the newly mounted medium should be indexed or not. Once decided Nepomuk will not ask again.</item></list></para>
fa: <para>Nepomuk می‌تواند پرونده‌های روی دستگاه‌های جداشدنی مانند حافظه‌های USB یا دیسک‌های سخت خارجی را برای جستجوی سریع رومیزی فهرست‌بندی کند.</para>
    <para>به طور پیش‌فرض هیچ پروندهی فهرست‌بندی نمی‌شود. در اینجا این رفتار می‌تواند به دو گزینه تغییر یابد:</para>
    <para><list><item><interface>فهرست‌بندی پرونده‌های روی تمام دستگاه‌های جداشدنی</interface> - پرونده‌های روی رسانه‌ی برداشتنی به محض سوار شدن رسانه، فهرست‌بندی می‌شوند. اخطار: این گزینه رسانه‌هایی که توسط گزینه‌ی دوم ردشده‌اند را شامل نمی‌شود.</item>
    <item><interface>پرسیدن به طور جداگانه در زمان سوار شدن</interface> - در زمان سوارشدن رسانه، از کاربر در مورد فهرست‌بندی پرونده‌های رسانه سوال می‌شود. وقتی که تصمیمی گرفته شد، Nepomuk دیگر سوال نمی‌پرسد.</item></list></para>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Ignore all removable media
fa: چشم‌پوشی از همه‌ی رسانه‌های جداشدنی

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Index files on all removable devices
fa: فهرست‌بندی تمام پرونده‌های درون رسانه‌های جداشدنی

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Ask individually when newly mounted
fa: پرسش به طور جداگانه در زمان سوار شدن

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Backup
fa: پشتیبان

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Automatic Backups
fa: پشتیبان‌های خودکار

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Nepomuk can perform regular automatic backups of all data that could not be restored otherwise. This includes manually created tags, ratings, but also statistical data.
fa: Nepomuk می‌تواند پشتیان‌های خودکار منظم از همه‌ی اطلاعاتی که  طور دیگری بازیابی نمی‌شوند تهیه کند. این شامل برچسب‌های دستی ایجادشده، امتیازدهی‌ها و همچنین اطلاعات آماری است.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Backup frequency:
fa: دوره‌ی پشتیبان‌گیری:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboBackupFrequency)
en: How often should a backup of the Nepomuk database be created
fa: هر چند وقت یک‌بار باید از پایگاه داده‌ی Nepomuk پشتیبان گرفته شود

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Backup Time:
fa: زمان پشتیبانی‌گیری:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTimeEdit, m_editBackupTime)
en: When should the backup be created
fa: پشتیبان در چه زمانی باید ایجاد شود

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Max number of backups:
fa: حداکثر تعداد پشتیبان‌ها:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_spinBackupMax)
en: How many previous backups should be kept
fa: چه تعداد از پشتیبان‌های قبلی باید نگه‌داری شود

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Tools
fa: ابزارها

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonManualBackup)
en: Manual Backup...
fa: پشتیبان گرفتن دستی...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonRestoreBackup)
en: Restore Backup...
fa: بازگردانی پشتیبان...

en: Desktop Search Configuration Module
fa: پیمانه‌ی پیکربندی جستجوی رومیزی

en: Copyright 2007-2010 Sebastian Trüg
fa: حق نشر 2007-2010 Sebastian Trüg

[ctx: @item:inlistbox]
en: Disable Automatic Backups
fa: غیرفعال کردن پشتیبان‌گیری خودکار

[ctx: @item:inlistbox]
en: Daily Backup
fa: پشتیبان گرفتن روزانه

[ctx: @item:inlistbox]
en: Weekly Backup
fa: پشتیبان گرفتن هفتگی

en: The Nepomuk installation is not complete. No desktop search settings can be provided.
fa: نصب Nepomuk تمام نشده است. هیچ تنظیمی برای جستجوی رومیزی میسر نیست.

en: Failed to start the desktop search service (Nepomuk). The settings have been saved and will be used the next time the server is started.
fa: عدم موفقیت در شروع خدمت جستجوی رومیزی (Nepomuk). تنظیمات ذخیره شدند و در اجرای بعدی کارساز به کار گرفته خواهند شد.

en: Desktop search service not running
fa: خدمت جستجوی رومیزی در حال اجرا نیست

[ctx: @info:status]
en: Desktop search services are active
fa: خدمات جستجوی رومیزی فعال هستند

[ctx: @info:status]
en: Desktop search services are disabled
fa: خدمات جستجوی رومیزی غیرفعال هستند

[ctx: @info:status %1 is an error message returned by a dbus interface.]
en: Failed to contact File Indexer service (%1)
fa: عدم موفقیت در ارتباط با خدمت فهرست‌بندی پرونده (%1)

[ctx: @info:status]
en: File indexing service failed to initialize, most likely due to an installation problem.
fa: خدمت فهرست‌بندی پرونده موفق به مقداردهی اولیه، احتمالا به دلیل مشکل در نصب، نشده است.

[ctx: @info:status]
en: File indexing service not running.
fa: خدمت فهرست‌بندی پرونده درحال اجرا نیست.

[ctx: Resumes the Nepomuk file indexing service.]
en: Resume
fa: ازسرگیری

[ctx: Suspends the Nepomuk file indexing service.]
en: Suspend
fa: معلق کردن

[ctx: @info:status %1 is an error message returned by a dbus interface.]
en: Failed to contact PIM Data Indexer service (%1)
fa: عدم موفقیت در ارتباط با خدمت فهرست‌بندی پرونده (%1)

[ctx: @info:status]
en: PIM Data Indexing service is suspended
fa: خدمت فهرست‌بندی پرونده به حالت تعلیق درامده

[ctx: @info:status]
en: PIM Data indexing service not running.
fa: خدمت فهرست‌بندی پرونده درحال اجرا نیست.

en: Resume
fa: ازسرگیری

en: 1 existing backup | %1 existing backups
fa[0]: %1 پشتیبان موجود

[ctx: @info %1 is the creation date of a backup formatted vi KLocale::formatDateTime]
en: Oldest: %1
fa: قدیمی‌ترین‌: %1
