kcmcgi - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Paths to Local CGI Programs
fa: مسیرهای برنامه‌های CGI محلی

en: Add...
fa: افزودن...

en: Remove
fa: حذف

en: CGI KIO Slave Control Module
fa: پیمانه کنترل پی‌رو CGI KIO

en: (c) 2002 Cornelius Schumacher
fa: (ح) ۲۰۰۲ Cornelius Schumacher

en: <h1>CGI Scripts</h1> The CGI KIO slave lets you execute local CGI programs without the need to run a web server. In this control module you can configure the paths that are searched for CGI scripts.
fa: <h1 >اسکریپتهای CGI </h1> پی‌رو  CGI KIOبه شما اجازه می‌دهد که برنامه‌های CGI محلی را بدون نیاز به اجرای کارساز وب اجرا کنید. در این پیمانه کنترل می‌توانید مسیرهایی که برای اسکریپتهای CGI جستجو می‌شوند را پیکربندی کنید.
