kcmshell - en to fa translation catalogue (12 entries)

en: KDE Control Module
fa: پیمانه کنترل KDE

en: A tool to start single KDE control modules
fa: ابزاری برای آغاز پیمانه‌های کنترل تک KDE

en: (c) 1999-2004, The KDE Developers
fa: (ح) ۲۰۰۴-۱۹۹۹، توسعه‌دهندگان KDE

en: Maintainer
fa: نگه‌دارنده

en: List all possible modules
fa: فهرست همه پیمانه‌های ممکن

en: Configuration module to open
fa: پیکربندی پیمانه برای باز کردن

en: Specify a particular language
fa: مشخص کردن یک زبان خاص

en: Do not display main window
fa: پنجره اصلی نمایش داده نشود

en: Arguments for the module
fa: نشانوندها برای ماژول

en: The following modules are available:
fa: پیمانه‌های زیر موجودند:

en: No description available
fa: توصیفی موجود نیست

en: Could not find module '%1'. See kcmshell4 --list for the full list of modules.
fa: نمیتوان پیمانه‌ی «%1» را پیدا کرد. برای دیدن لیست کامل پیمانه‌ها kcmshell4 --list را ببینید.
