knotify4 - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Devices notification
fa: اخطار دستگاهها

en: Could not mount the following device: %1
fa: نمیتواند این دستگاه را سوار کند: %1

en: Could not unmount the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
fa: نتوانست دستگاه زیر را پیاده کند: %1
    یکی از پرونده‌های روی این دستگاه توسط برنامه‌ای باز است

[ctx: The term "remove" here means "physically disconnect the device from the computer", whereas "safely" means "without risk of data loss"]
en: The following device can now be safely removed: %1
fa: دستگاه زیر میتواند با اطمینان جدا شود: %1

en: Could not eject the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
fa: دستگاه زیر نمیتواند بیرون زده شود: : %1
    یکی از پرونده‌های روی این دستگاه توسط برنامه‌ای باز است

en: The following device can now be safely removed: %1
fa: دستگاه زیر میتواند با اطمینان جدا شود: %1

en: KDE Notification Daemon
fa: شبح اخطار KDE

en: (C) 1997-2008, KDE Developers
fa: (ح) ۱۹۹۹-۲۰۰۲ توسعه‌دهندگان KDE

en: Current Maintainer
fa: نگه‌دارنده جاری

en: Previous Maintainer
fa: نگه‌دارنده قبلی

en: Sound support
fa: پشتیبانی صوت

en: Porting to KDE 4
fa: انتقال به KDE 4

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
fa: شروع به‌کار خدمت متن-به-گویش Jovie با خطا مواجه شد
