kuiserver - en to fa translation catalogue (32 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupFinishedJobs)
en: Finished Jobs
fa: کارهای به اتمام رسیده

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioMove)
en: Move them to a different list
fa: انتقال به لیست متفاوت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioRemove)
en: Remove them
fa: حذف آنها

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupAppearance)
en: Appearance
fa: ظاهر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioList)
en: Show all jobs in a list
fa: مشاهده‌ی تمام کارها در یک لیست

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioTree)
en: Show all jobs in a tree
fa: مشاهده‌ی تمام کارها به صورت درختی

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkShowSeparateWindows)
en: Show separate windows
fa: مشاهده پنجره‌های جداگانه

en: %1 file | %1 files
fa[0]: %1 پرونده‌ها

en: %1 folder | %1 folders
fa[0]: %1 پوشه‌ها

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Move them to a different list.
fa: انتقال به لیست متفاوت.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Remove them.
fa: پاک کردن.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a list.
fa: مشاهده‌ی تمام کارها در یک لیست.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a tree.
fa: مشاهده‌ی تمام کارها به صورت درختی.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show separate windows.
fa: مشاهده پنجره‌های جداگانه.

en: Job Manager
fa: مدیر کارها

en: KDE Job Manager
fa: مدیر کارهای KDE

en: (C) 2000-2009, KDE Team
fa: (C) 2000-2009, تیم KDE

en: Maintainer
fa: نگه‌دارنده

en: Former Maintainer
fa: نگه‌دارنده‌ی پیشین

en: Former maintainer
fa: نگه‌دارنده‌ی پیشین

en: Developer
fa: توسعه‌دهنده

en: %1 of %2 processed at %3/s
fa: %1 از %2 پردازش شد با سرعت %3 در ثانیه

en: %1 of %2 processed
fa: %1 از %2 پردازش شد

en: %1 processed at %2/s
fa: %1 پردازش شد با سرعت %2 در ثانیه

en: %1 processed
fa: %1 پردازش شد

en: Clear
fa: پاک کردن

en: Cancel
fa: لغو

en: Pause
fa: مکث

en: Resume
fa: ازسرگیری

en: Configure...
fa: پیکربندی...

en: List of running file transfers/jobs (kuiserver)
fa: لیست انتقال فایل/کارهای در حال اجرا (kuiserver)

en: Behavior
fa: رفتار
