timezones4 - en to fa translation catalogue (411 entries)

en: Africa/Abidjan
fa: آفریقا/آبیجان

en: Africa/Accra
fa: آفریقا/آکرا

en: Africa/Addis_Ababa
fa: آفریقا/آدیس آبابا

en: Africa/Algiers
fa: آفریقا/الجزیره

en: Africa/Asmara
fa: آفریقا/آسمارا

en: Africa/Asmera
fa: آفریقا/آسمرا

en: Africa/Bamako
fa: آفریقا/باماکو

en: Africa/Bangui
fa: آفریقا/بانگوئی

en: Africa/Banjul
fa: آفریقا/بانجول

en: Africa/Bissau
fa: آفریقا/بیسائو

en: Africa/Blantyre
fa: آفریقا/بلنتایر

en: Africa/Brazzaville
fa: آفریقا/برازاویل

en: Africa/Bujumbura
fa: آفریقا/بوجومبورا

en: Africa/Cairo
fa: آفریقا/کایرو

en: Africa/Casablanca
fa: آفریقا/کازابلانکا

en: Africa/Ceuta
fa: آفریقا/سئوتا

en: Africa/Conakry
fa: آفریقا/کوناکری

en: Africa/Dakar
fa: آفریقا/داکار

en: Africa/Dar_es_Salaam
fa: آفریقا/دارالسلام

en: Africa/Djibouti
fa: آفریقا/جیبوتی

en: Africa/Douala
fa: آفریقا/دوآلا

en: Africa/El_Aaiun
fa: آفریقا/العیون

en: Africa/Freetown
fa: آفریقا/فری‌تاون

en: Africa/Gaborone
fa: آفریقا/گابورونی

en: Africa/Harare
fa: آفریقا/هراره

en: Africa/Johannesburg
fa: آفریقا/یوهانسبورگ

en: Africa/Kampala
fa: آفریقا/کامپالا

en: Africa/Khartoum
fa: آفریقا/خارطوم

en: Africa/Kigali
fa: آفریقا/کیگالی

en: Africa/Kinshasa
fa: آفریقا/کین ساشا

en: Africa/Lagos
fa: آفریقا/لاگوس

en: Africa/Libreville
fa: آفریقا/لیبرویل

en: Africa/Lome
fa: آفریقا/لومه

en: Africa/Luanda
fa: آفریقا/لواندا

en: Africa/Lubumbashi
fa: آفریقا/لوبومباشی

en: Africa/Lusaka
fa: آفریقا/لوزاکا

en: Africa/Malabo
fa: آفریقا/مالابو

en: Africa/Maputo
fa: آفریقا/ماپوتو

en: Africa/Maseru
fa: آفریقا/مزرو

en: Africa/Mbabane
fa: آفریقا/مبابان

en: Africa/Mogadishu
fa: آفریقا/موگادیشو

en: Africa/Monrovia
fa: آفریقا/مونروویا

en: Africa/Nairobi
fa: آفریقا/نایروبی

en: Africa/Ndjamena
fa: آفریقا/نجامنا

en: Africa/Niamey
fa: آفریقا/نیامه

en: Africa/Nouakchott
fa: آفریقا/نواکشوت

en: Africa/Ouagadougou
fa: آفریقا/واگادوگو

en: Africa/Porto-Novo
fa: آفریقا/پورتونوو

en: Africa/Sao_Tome
fa: آفریقا/سائو تومه

en: Africa/Timbuktu
fa: آفریقا/تیمبوکتو

en: Africa/Tripoli
fa: آفریقا/طرابلس

en: Africa/Tunis
fa: آفریقا/تونس

en: Africa/Windhoek
fa: آفریقا/ویندهوک

en: America/Adak
fa: آمریکا/ایدک

en: America/Anchorage
fa: آمریکا/آنکریج

en: America/Anguilla
fa: آمریکا/آنگویلا

en: America/Antigua
fa: آمریکا/آنتیگا

en: America/Araguaina
fa: آمریکا/آراگواینا

en: America/Argentina/Buenos_Aires
fa: آمریکا/آرژانتین/بوینس آیرس

en: America/Argentina/Catamarca
fa: آمریکا/آرژانتین/کاتامارکا

en: America/Argentina/ComodRivadavia
fa: آمریکا/آرژانتین/کومودریوادیویا

en: America/Argentina/Cordoba
fa: آمریکا/آرژانتین/کوردابا

en: America/Argentina/Jujuy
fa: آمریکا/آرژانتین/خوخوئی

en: America/Argentina/La_Rioja
fa: آمریکا/آرژانتین/لا‌ریوجا

en: America/Argentina/Mendoza
fa: آمریکا/آرژانتین/مندوزا

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
fa: آمریکا/آرژانتین/ریو‌گالئوس

en: America/Argentina/San_Juan
fa: آمریکا/آرژانتین/سن ژوئن

en: America/Argentina/Tucuman
fa: آمریکا/آرژانتین/توکمن

en: America/Argentina/Ushuaia
fa: آمریکا/آرژانتین/آشوایا

en: America/Aruba
fa: آمریکا/آروبا

en: America/Asuncion
fa: آمریکا/آسونسیون

en: America/Atikokan
fa: آمریکا/آتیکُکان

en: America/Bahia
fa: آمریکا/باهیا

en: America/Barbados
fa: آمریکا/باربادوس

en: America/Belem
fa: آمریکا/بلئین

en: America/Belize
fa: آمریکا/بلیز

en: America/Blanc-Sablon
fa: آمریکا/بلانک-سابلُن

en: America/Boa_Vista
fa: آمریکا/بوئاویشتا

en: America/Bogota
fa: آمریکا/بوگوتا

en: America/Boise
fa: آمریکا/بویسی

en: America/Buenos_Aires
fa: آمریکا/بوینوس آیرس

en: America/Cambridge_Bay
fa: آمریکا/خلیج کمبریج

en: America/Campo_Grande
fa: آمریکا/کامپو‌گراند

en: America/Cancun
fa: آمریکا/کانکون

en: America/Caracas
fa: آمریکا/کاراکاس

en: America/Catamarca
fa: آمریکا/کاتامارکا

en: America/Cayenne
fa: آمریکا/کاین

en: America/Cayman
fa: آمریکا/کیمن

en: America/Chicago
fa: آمریکا/شیکاگو

en: America/Chihuahua
fa: آمریکا/چیئوائوا

en: America/Cordoba
fa: آمریکا/کوردووا

en: America/Costa_Rica
fa: آمریکا/کاستاریکا

en: America/Cuiaba
fa: آمریکا/کویاوا

en: America/Curacao
fa: آمریکا/کوراسائو

en: America/Danmarkshavn
fa: آمریکا/دانمارک‌شاون

en: America/Dawson
fa: آمریکا/داوسن

en: America/Dawson_Creek
fa: آمریکا/داوسن کریک

en: America/Denver
fa: آمریکا/دنور

en: America/Detroit
fa: آمریکا/دترویت

en: America/Dominica
fa: آمریکا/دومینیکا

en: America/Edmonton
fa: آمریکا/ادمونتون

en: America/Eirunepe
fa: آمریکا/یورونیپ

en: America/El_Salvador
fa: آمریکا/السالوادور

en: America/Fortaleza
fa: آمریکا/فورتالزا

en: America/Glace_Bay
fa: آمریکا/گلیس بی

en: America/Godthab
fa: آمریکا/گودآپ

en: America/Goose_Bay
fa: آمریکا/خلیج گوس

en: America/Grand_Turk
fa: آمریکا/گراند تورک

en: America/Grenada
fa: آمریکا/گرنیدا

en: America/Guadeloupe
fa: آمریکا/گوآدلوپ

en: America/Guatemala
fa: آمریکا/گوآتمالا

en: America/Guayaquil
fa: آمریکا/گوایاکیل

en: America/Guyana
fa: آمریکا/گویانا

en: America/Halifax
fa: آمریکا/هلیفکس

en: America/Havana
fa: آمریکا/هاوانا

en: America/Hermosillo
fa: آمریکا/ارموسیلو

en: America/Indiana/Indianapolis
fa: آمریکا/ایندیانا‌/ایندیاناپُلیس

en: America/Indiana/Knox
fa: آمریکا/ایندیانا/ناکس

en: America/Indiana/Marengo
fa: آمریکا/ایندیانا/مارنگو

en: America/Indiana/Petersburg
fa: آمریکا/ایندیانا/پترزبُرگ

en: America/Indiana/Tell_City
fa: آمریکا/ایندیانا/تِل‌سیتی

en: America/Indiana/Vevay
fa: آمریکا/ایندیانا/ویوی

en: America/Indiana/Vincennes
fa: آمریکا/ایندیانا/وینْسنْس

en: America/Indiana/Winamac
fa: آمریکا/ایندیانا/ویناماک

en: America/Indianapolis
fa: آمریکا/ایندیانا‌پولیس

en: America/Inuvik
fa: آمریکا/اینوویک

en: America/Iqaluit
fa: آمریکا/ایکلوئت

en: America/Jamaica
fa: آمریکا/جامائیکا

en: America/Jujuy
fa: آمریکا/خوخوئی

en: America/Juneau
fa: آمریکا/جونو

en: America/Kentucky/Louisville
fa: آمریکا/کنتاکی/لوئیزویل

en: America/Kentucky/Monticello
fa: آمریکا/کنتاکی/مانتیسلو

en: America/La_Paz
fa: آمریکا/لاپاس

en: America/Lima
fa: آمریکا/لیما

en: America/Los_Angeles
fa: آمریکا/لوس‌آنجلس

en: America/Louisville
fa: آمریکا/لوئيزویل

en: America/Maceio
fa: آمریکا/ماسیو

en: America/Managua
fa: آمریکا/ماناگوئا

en: America/Manaus
fa: آمریکا/مانوس

en: America/Martinique
fa: آمریکا/مارتینیک

en: America/Mazatlan
fa: آمریکا/ماساتلان

en: America/Mendoza
fa: آمریکا/مندوسا

en: America/Menominee
fa: آمریکا/منامینی

en: America/Merida
fa: آمریکا/مریدا

en: America/Mexico_City
fa: آمریکا/مکزیکو سیتی

en: America/Miquelon
fa: آمریکا/میکلون

en: America/Moncton
fa: آمریکا/مُنکتُن

en: America/Monterrey
fa: آمریکا/مونترئی

en: America/Montevideo
fa: آمریکا/مونته ویدیو

en: America/Montreal
fa: آمریکا/مانتریال

en: America/Montserrat
fa: آمریکا/مانتسرت

en: America/Nassau
fa: آمریکا/ناسائو

en: America/New_York
fa: آمریکا/نیویورک

en: America/Nipigon
fa: آمریکا/نیپیگان

en: America/Nome
fa: آمریکا/نوم

en: America/Noronha
fa: آمریکا/نورونیا

en: America/North_Dakota/Center
fa: آمریکا/داکوتای شمالی/مرکز

en: America/North_Dakota/New_Salem
fa: آمریکا/داکوتای شمالی/نیوسالم

en: America/Panama
fa: آمریکا/پاناما

en: America/Pangnirtung
fa: آمریکا/پانگنیرتونگ

en: America/Paramaribo
fa: آمریکا/پاراماریبو

en: America/Phoenix
fa: آمریکا/فینیکس

en: America/Port-au-Prince
fa: آمریکا/پورتوپرنس

en: America/Port_of_Spain
fa: آمریکا/پورت آو اسپین

en: America/Porto_Velho
fa: آمریکا/پورترولیو

en: America/Puerto_Rico
fa: آمریکا/پورتو‌ریکو

en: America/Rainy_River
fa: آمریکا/رینی‌ریور

en: America/Rankin_Inlet
fa: آمریکا/خلیجک رنکین

en: America/Recife
fa: آمریکا/رسیفی

en: America/Regina
fa: آمریکا/رجاینا

en: America/Resolute
fa: آمریکا/رزُلوت

en: America/Rio_Branco
fa: آمریکا/ریو‌برانکو

en: America/Rosario
fa: آمریکا/روساریو

en: America/Santiago
fa: آمریکا/سانتیا‌گو

en: America/Santo_Domingo
fa: آمریکا/سانتو دومینگو

en: America/Sao_Paulo
fa: آمریکا/سائو‌پائولو

en: America/Scoresbysund
fa: آمریکا/اسکورسبیسون

en: America/Shiprock
fa: آمریکا/شیپ راک

en: America/St_Johns
fa: آمریکا/سنت‌جانز

en: America/St_Kitts
fa: آمریکا/سنت‌کیتس

en: America/St_Lucia
fa: آمریکا/سنت‌ لوشا

en: America/St_Thomas
fa: آمریکا/سنت‌ توماس

en: America/St_Vincent
fa: آمریکا/سنت‌ وینسنت

en: America/Swift_Current
fa: آمریکا/سویفت کارنت

en: America/Tegucigalpa
fa: آمریکا/تگوسیگالپا

en: America/Thule
fa: آمریکا/توله

en: America/Thunder_Bay
fa: آمریکا/تاندر بی

en: America/Tijuana
fa: آمریکا/تیخوانا

en: America/Toronto
fa: آمریکا/تورنتو

en: America/Tortola
fa: آمریکا/تورتولا

en: America/Vancouver
fa: آمریکا/ونکوور

en: America/Whitehorse
fa: آمریکا/وایت‌هورس

en: America/Winnipeg
fa: آمریکا/وینیپگ

en: America/Yakutat
fa: آمریکا/یاکوتات

en: America/Yellowknife
fa: آمریکا/یلو‌نایف

en: Antarctica/Casey
fa: جنوبگان/کیسی

en: Antarctica/Davis
fa: جنوبگان/دیویس

en: Antarctica/DumontDUrville
fa: جنوبگان/دومون دورویل

en: Antarctica/Mawson
fa: جنوبگان/موسن

en: Antarctica/McMurdo
fa: جنوبگان/مک‌مردو

en: Antarctica/Palmer
fa: جنوبگان/پالمر

en: Antarctica/Rothera
fa: جنوبگان/روترا

en: Antarctica/South_Pole
fa: جنوبگان/قطب جنوب

en: Antarctica/Syowa
fa: جنوبگان/سیووا

en: Antarctica/Vostok
fa: جنوبگان/واستوک

en: Arctic/Longyearbyen
fa: شمالگان/لانگییر‌باین

en: Asia/Aden
fa: آسیا/عدن

en: Asia/Almaty
fa: آسیا/آلماتی

en: Asia/Amman
fa: آسیا/امان

en: Asia/Anadyr
fa: آسیا/آنادیر

en: Asia/Aqtau
fa: آسیا/آق‌تاو

en: Asia/Aqtobe
fa: آسیا/آق‌توبه

en: Asia/Ashgabat
fa: آسیا/عشق‌آباد

en: Asia/Baghdad
fa: آسیا/بغداد

en: Asia/Bahrain
fa: آسیا/بحرین

en: Asia/Baku
fa: آسیا/باکو

en: Asia/Bangkok
fa: آسیا/بانکوک

en: Asia/Beirut
fa: آسیا/بیروت

en: Asia/Bishkek
fa: آسیا/بیشکک

en: Asia/Brunei
fa: آسیا/برونئی

en: Asia/Calcutta
fa: آسیا/کلکته

en: Asia/Choibalsan
fa: آسیا/چویبالسان

en: Asia/Chongqing
fa: آسیا/چونگ‌کینگ

en: Asia/Colombo
fa: آسیا/کلمبو

en: Asia/Damascus
fa: آسیا/دمشق

en: Asia/Dhaka
fa: آسیا/داکا

en: Asia/Dili
fa: آسیا/دیلی

en: Asia/Dubai
fa: آسیا/دوبی

en: Asia/Dushanbe
fa: آسیا/دوشنبه

en: Asia/Gaza
fa: آسیا/غزه

en: Asia/Harbin
fa: آسیا/هاربن

en: Asia/Hong_Kong
fa: آسیا/هنگ‌کنگ

en: Asia/Hovd
fa: آسیا/هوود

en: Asia/Irkutsk
fa: آسیا/ایرکوتسک

en: Asia/Jakarta
fa: آسیا/جاکارتا

en: Asia/Jayapura
fa: آسیا/جایاپورا

en: Asia/Jerusalem
fa: آسیا/دارالسلام

en: Asia/Kabul
fa: آسیا/کابل

en: Asia/Kamchatka
fa: آسیا/کامچاتکا

en: Asia/Karachi
fa: آسیا/کراچی

en: Asia/Kashgar
fa: آسیا/کاشغر

en: Asia/Katmandu
fa: آسیا/کاتماندو

en: Asia/Krasnoyarsk
fa: آسیا/کرسنایارسک

en: Asia/Kuala_Lumpur
fa: آسیا/کوآلالامپور

en: Asia/Kuching
fa: آسیا/کوچینگ

en: Asia/Kuwait
fa: آسیا/کویت

en: Asia/Macau
fa: آسیا/ماکائو

en: Asia/Magadan
fa: آسیا/مگادان

en: Asia/Makassar
fa: آسیا/ماکاسار

en: Asia/Manila
fa: آسیا/مانیل

en: Asia/Muscat
fa: آسیا/مسقط

en: Asia/Nicosia
fa: آسیا/نیکوزیا

en: Asia/Novosibirsk
fa: آسیا/نووسیبریسک

en: Asia/Omsk
fa: آسیا/اومسک

en: Asia/Oral
fa: آسیا/اورال

en: Asia/Phnom_Penh
fa: آسیا/پنوم‌پن

en: Asia/Pontianak
fa: آسیا/پونتیاناک

en: Asia/Pyongyang
fa: آسیا/پیونگ‌یانگ

en: Asia/Qatar
fa: آسیا/قطر

en: Asia/Qyzylorda
fa: آسیا/قزل‌اوردا

en: Asia/Rangoon
fa: آسیا/رانگون

en: Asia/Riyadh
fa: آسیا/ریاض

en: Asia/Saigon
fa: آسیا/سایگون

en: Asia/Sakhalin
fa: آسیا/ساخالین

en: Asia/Samarkand
fa: آسیا/سمرقند

en: Asia/Seoul
fa: آسیا/سئول

en: Asia/Shanghai
fa: آسیا/شانگهای

en: Asia/Singapore
fa: آسیا/سنگاپور

en: Asia/Taipei
fa: آسیا/تایپه

en: Asia/Tashkent
fa: آسیا/تاشکند

en: Asia/Tbilisi
fa: آسیا/تفلیس

en: Asia/Tehran
fa: آسیا/تهران

en: Asia/Thimphu
fa: آسیا/تیمپو

en: Asia/Tokyo
fa: آسیا/توکیو

en: Asia/Ujung_Pandang
fa: آسیا/اوجونگ پاندانگ

en: Asia/Ulaanbaatar
fa: آسیا/اولان‌باتور

en: Asia/Urumqi
fa: آسیا/اورومچی

en: Asia/Vientiane
fa: آسیا/وینتیان

en: Asia/Vladivostok
fa: آسیا/ولادیواستوک

en: Asia/Yakutsk
fa: آسیا/باکوتسک

en: Asia/Yekaterinburg
fa: آسیا/یکاترینبورگ

en: Asia/Yerevan
fa: آسیا/ایروان

en: Atlantic/Azores
fa: اقیانوس اطلس/آسور

en: Atlantic/Bermuda
fa: اقیانوس اطلس/برمودا

en: Atlantic/Canary
fa: اقیانوس اطلس/قناری

en: Atlantic/Cape_Verde
fa: اقیانوس اطلس/کیپ ورد

en: Atlantic/Faeroe
fa: اقیانوس اطلس/فارو

en: Atlantic/Faroe
fa: اقیانوس اطلس/فارو

en: Atlantic/Jan_Mayen
fa: اقیانوس اطلس/یان ماین

en: Atlantic/Madeira
fa: اقیانوس اطلس/مادئیرا

en: Atlantic/Reykjavik
fa: اقیانوس اطلس/ریکیاویک

en: Atlantic/South_Georgia
fa: اقیانوس اطلس/جورجیای جنوبی

en: Atlantic/St_Helena
fa: اقیانوس اطلس/سنت‌هلنا

en: Atlantic/Stanley
fa: اقیانوس اطلس/استنلی

en: Australia/Adelaide
fa: استرالیا/آدلاید

en: Australia/Brisbane
fa: استرالیا/بریزین

en: Australia/Broken_Hill
fa: استرالیا/بروکن هیل

en: Australia/Currie
fa: استرالیا/کِری

en: Australia/Darwin
fa: استرالیا/داروین

en: Australia/Eucla
fa: استرالیا/اوکلا

en: Australia/Hobart
fa: استرالیا/هوبارت

en: Australia/Lindeman
fa: استرالیا/لیندمن

en: Australia/Lord_Howe
fa: استرالیا/لرد هاو

en: Australia/Melbourne
fa: استرالیا/ملبورن

en: Australia/Perth
fa: استرالیا/پرت

en: Australia/Sydney
fa: استرالیا/سیدنی

en: Europe/Amsterdam
fa: اروپا/آمستردام

en: Europe/Andorra
fa: اروپا/آندورا

en: Europe/Athens
fa: اروپا/آتن

en: Europe/Belfast
fa: اروپا/بلفاست

en: Europe/Belgrade
fa: اروپا/بلگراد

en: Europe/Berlin
fa: اروپا/برلین

en: Europe/Bratislava
fa: اروپا/براتیسلاوا

en: Europe/Brussels
fa: اروپا/بروکسل

en: Europe/Bucharest
fa: اروپا/بخارست

en: Europe/Budapest
fa: اروپا/بوداپست

en: Europe/Chisinau
fa: اروپا/کیشینئو

en: Europe/Copenhagen
fa: اروپا/کپنهاگ

en: Europe/Dublin
fa: اروپا/دوبلین

en: Europe/Gibraltar
fa: اروپا/خیورالتار

en: Europe/Helsinki
fa: اروپا/هلسینکی

en: Europe/Isle_of_Man
fa: اروپا/ایزل-آو-من

en: Europe/Istanbul
fa: اروپا/استانبول

en: Europe/Jersey
fa: اروپا/جرسی

en: Europe/Kaliningrad
fa: اروپا/کالینینگراد

en: Europe/Kiev
fa: اروپا/کیف

en: Europe/Lisbon
fa: اروپا/لیسبون

en: Europe/Ljubljana
fa: اروپا/لیوبلیانا

en: Europe/London
fa: اروپا/لندن

en: Europe/Luxembourg
fa: اروپا/لوکزامبورگ

en: Europe/Madrid
fa: اروپا/مادرید

en: Europe/Malta
fa: اروپا/مالت

en: Europe/Mariehamn
fa: اروپا/ماریام

en: Europe/Minsk
fa: اروپا/مینسک

en: Europe/Monaco
fa: اروپا/موناکو

en: Europe/Moscow
fa: اروپا/موسکو

en: Europe/Oslo
fa: اروپا/اوسلو

en: Europe/Paris
fa: اروپا/پاریس

en: Europe/Podgorica
fa: اروپا/پُدگُریکا

en: Europe/Prague
fa: اروپا/پراگ

en: Europe/Riga
fa: اروپا/ریگا

en: Europe/Rome
fa: اروپا/رم

en: Europe/Samara
fa: اروپا/سامارا

en: Europe/San_Marino
fa: اروپا/سان‌مارینو

en: Europe/Sarajevo
fa: اروپا/سارایوو

en: Europe/Simferopol
fa: اروپا/سیمفروپل

en: Europe/Skopje
fa: اروپا/اسکوپیه

en: Europe/Sofia
fa: اروپا/صوفیه

en: Europe/Stockholm
fa: اروپا/استوکهلم

en: Europe/Tallinn
fa: اروپا/تالین

en: Europe/Tirane
fa: اروپا/تیرانا

en: Europe/Uzhgorod
fa: اروپا/اوژگرت

en: Europe/Vaduz
fa: اروپا/فادوتس

en: Europe/Vatican
fa: اروپا/واتیکان

en: Europe/Vienna
fa: اروپا/وین

en: Europe/Vilnius
fa: اروپا/ویلنیوس

en: Europe/Volgograd
fa: اروپا/وُلگُگراد

en: Europe/Warsaw
fa: اروپا/ورشو

en: Europe/Zagreb
fa: اروپا/زاگرب

en: Europe/Zaporozhye
fa: اروپا/زاپاروژیه

en: Europe/Zurich
fa: اروپا/زوریخ

en: Indian/Antananarivo
fa: اقیانوس هند/آنتاناناریوو

en: Indian/Chagos
fa: اقیانوس هند/چاگوس

en: Indian/Christmas
fa: اقیانوس هند/کریسمس

en: Indian/Cocos
fa: اقیانوس هند/کوکوس

en: Indian/Comoro
fa: اقیانوس هند/کومور

en: Indian/Kerguelen
fa: اقیانوس هند/کرگلن

en: Indian/Mahe
fa: اقیانوس هند/مائه

en: Indian/Maldives
fa: اقیانوس هند/مالدیو

en: Indian/Mauritius
fa: اقیانوس هند/موریس

en: Indian/Mayotte
fa: اقیانوس هند/مایوت

en: Indian/Reunion
fa: اقیانوس هند/رئونیون

en: Pacific/Apia
fa: اقیانوس آرام/آپیا

en: Pacific/Auckland
fa: اقیانوس آرام/اوکلند

en: Pacific/Chatham
fa: اقیانوس آرام/چتم

en: Pacific/Easter
fa: اقیانوس آرام/ایستر

en: Pacific/Efate
fa: اقیانوس آرام/افاته

en: Pacific/Enderbury
fa: اقیانوس آرام/اندربری

en: Pacific/Fakaofo
fa: اقیانوس آرام/فاکائوفو

en: Pacific/Fiji
fa: اقیانوس آرام/فیجی

en: Pacific/Funafuti
fa: اقیانوس آرام/فونافوتی

en: Pacific/Galapagos
fa: اقیانوس آرام/گالاپاگوس

en: Pacific/Gambier
fa: اقیانوس آرام/گامبیه

en: Pacific/Guadalcanal
fa: اقیانوس آرام/گوادالکانال

en: Pacific/Guam
fa: اقیانوس آرام/گوام

en: Pacific/Honolulu
fa: اقیانوس آرام/هونولولو

en: Pacific/Johnston
fa: اقیانوس آرام/جانستون

en: Pacific/Kiritimati
fa: اقیانوس آرام/کریسمس

en: Pacific/Kosrae
fa: اقیانوس آرام/کوسرای

en: Pacific/Kwajalein
fa: اقیانوس آرام/کواجالین

en: Pacific/Majuro
fa: اقیانوس آرام/مجورو

en: Pacific/Marquesas
fa: اقیانوس آرام/مارکیزاس

en: Pacific/Midway
fa: اقیانوس آرام/میدوی

en: Pacific/Nauru
fa: اقیانوس آرام/نائور

en: Pacific/Niue
fa: اقیانوس آرام/نیوئه

en: Pacific/Norfolk
fa: اقیانوس آرام/نورفولک

en: Pacific/Noumea
fa: اقیانوس آرام/نومئا

en: Pacific/Pago_Pago
fa: اقیانوس آرام/پاگو پاگو

en: Pacific/Palau
fa: اقیانوس آرام/پالاو

en: Pacific/Pitcairn
fa: اقیانوس آرام/پیتکرن

en: Pacific/Ponape
fa: اقیانوس آرام/پوناپی

en: Pacific/Port_Moresby
fa: اقیانوس آرام/پورت مورزبی

en: Pacific/Rarotonga
fa: اقیانوس آرام/راروتونگا

en: Pacific/Saipan
fa: اقیانوس آرام/سایپان

en: Pacific/Tahiti
fa: اقیانوس آرام/تاهیتی

en: Pacific/Tarawa
fa: اقیانوس آرام/تاراوا

en: Pacific/Tongatapu
fa: اقیانوس آرام/تونگاتاپو

en: Pacific/Truk
fa: اقیانوس آرام/تروک

en: Pacific/Wake
fa: اقیانوس آرام/ویک

en: Pacific/Wallis
fa: اقیانوس آرام/والیس

en: Pacific/Yap
fa: اقیانوس آرام/یپ
