kscd - en to fa translation catalogue (15 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, trackTable)
en: Title
fa: عنوان

en: KDE CD player
fa: پخش‌کننده دیسک فشرده KDE

en: Play/Pause
fa: پخش/مکث

en: Stop
fa: ایست

en: Workman library update, CDTEXT, CDDA
fa: به‌روزرسانی کتابخانه نیروی کار، CDTEXT، CDDA

en: Workman library, previous maintainer
fa: کتابخانه نیروی کار، نگه‌دارنده قبلی

en: Patches galore
fa: کژنه‌های بسیار

en: Workman library
fa: کتابخانه نیروی کار

en: UI Work
fa: کار UI

en: Special thanks to freedb.org for providing a free CDDB-like CD database
fa: از freedb.org برای فراهم نمودن یک free CDDB مانند دادگان دیسک فشرده، کمال قدردانی را داریم

en: Start playing
fa: آغاز پخش

note: i18n: ectx: label, entry (Autoplay), group (General)
en: Start playing when a CD is inserted.
fa: آغاز پخش هنگامی که یک دیسک فشرده درج می‌شود.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Autoplay), group (General)
en: When this option is selected the CD will start playing automatically upon being inserted into the CD-ROM.
fa: در صورت انتخاب این گزینه، دیسک فشرده در نتیجه درج شدن در دیسک فشرده، شروع به پخش خودکار می‌کند.

note: i18n: ectx: label, entry (EjectOnFinish), group (General)
en: Eject CD when playing is finished.
fa: پس زدن دیسک فشرده هنگامی که پخش تمام می‌شود.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EjectOnFinish), group (General)
en: When this option is selected the CD will automatically eject when it is finished.
fa: در صورت انتخاب این گزینه، وقتی دیسک فشرده تمام می‌شود، به طور خودکار پس زده می‌شود.
