kppp - en to fa translation catalogue (402 entries)

en: &Edit...
fa: &ویرایش...‌

en: Allows you to modify the selected account
fa: به شما اجازه اصلاح حساب برگزیده داده‌ می‌شود

en: &New...
fa: &جدید...‌

en: Create a new dialup connection
    to the Internet
fa: ایجاد اتصال جدید شماره‌گیری
    به اینترنت

en: Co&py
fa: &رونوشت‌

en: Makes a copy of the selected account. All
    settings of the selected account are copied
    to a new account that you can modify to fit your
    needs
fa: یک رونوشت از حساب برگزیده ساخته شد. ‌همه
    تنظیمات حساب برگزیده در حسابی جدید
    رونوشت‌ شد، که می‌توانید برحسب نیازهایتان
    تغییر دهید

en: De&lete
fa: &حذف‌

en: <p>Deletes the selected account
    
    <font color="red"><b>Use with care!</b></font>
fa: <p>حساب برگزیده را حذف می‌کند
    
    <font color="red"><b>با دقت استفاده شود!</b></font>

en: Phone costs:
fa: هزینه‌های تلفن:

en: <p>This shows the accumulated phone costs
    for the selected account.
    
    <b>Important</b>: If you have more than one 
    account - beware, this is <b>NOT</b> the sum 
    of the phone costs of all your accounts!
fa: <p>این هزینه کل تلفن برای حساب
    برگزیده‌ را نمایش می‌دهد.
    
    <b>مهم</b>: اگر بیش از یک حساب دارید -  
    آگاه باشید که این مجموع 
    هزینه‌های تلفن همه حسابهایتان <b>نیست</b>!

en: Volume:
fa: حجم صدا:

en: <p>This shows the number of bytes transferred
    for the selected account (not for all of your
    accounts. You can select what to display in
    the accounting dialog.
    
    <a href="#volaccounting">More on volume accounting</a>
fa: <p>این تعداد بایتهای منتقل‌شده برای
    حساب برگزیده‌ را نمایش می‌دهد )نه برای همه
    حسابهایتان. می‌توانید آنچه در محاوره حسابداری
    نمایش داده می‌شود، برگزینید.
    
    <a href="#volaccounting">بیش از حجم حسابها</a>

en: &Reset...
fa: &بازنشانی...‌

en: &View Logs
fa: &مشاهده ثبتها‌

en: Maximum number of accounts reached.
fa: به تعداد بیشینه حسابها رسید.

en: Do you want to use the wizard to create the new account or the standard, dialog-based setup?
    The wizard is easier and sufficient in most cases. If you need very special settings, you might want to try the standard, dialog-based setup.
fa: آیا می‌خواهید برای ایجاد اتصالی جدید از جادوگر استفاده کنید، یا از برپایی محاوره‌ای استاندارد؟
    در بیشتر موارد، جادوگر کافی و آسان‌تر است. اگر نیاز به تنظیمات ویژه‌ای دارید، ممکن‌ است نیاز به استفاده از برپایی محاوره‌ای استاندارد داشته‌ باشید.‌

en: Create New Account
fa: ایجاد حساب جدید

en: &Wizard
fa: &جادوگر‌

en: &Manual Setup
fa: برپایی &دستی‌

en: No account selected.
fa: هیچ حسابی انتخاب نشده‌ است.

en: Are you sure you want to delete
    the account "%1"?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید حساب »%1« را
    حذف ‌کنید؟

en: Confirm
fa: تأیید کردن

en: Delete
fa: حذف

en: New Account
fa: حساب جدید

en: Edit Account:
fa: ویرایش حساب:

en: Dial
fa: شماره‌گیری

en: Dial Setup
fa: برپایی شماره‌گیری

en: IP Setup
fa: برپایی IP

en: Gateway
fa: دروازه

en: Gateway Setup
fa: برپایی دروازه

en: DNS
fa: خدمت نام دامنه

en: DNS Servers
fa: کارساز خدمت نام دامنه

en: Login Script
fa: دست‌نوشته ورود

en: Edit Login Script
fa: ویرایش دست‌نوشته ورود

en: Execute
fa: اجرا

en: Execute Programs
fa: اجرا کردن برنامه‌ها

en: Accounting
fa: حسابداری

en: You must enter a unique
    account name
fa: یک نام حساب یکتا را
    وارد‌ کنید

en: Login script has unbalanced loop Start/End
fa: دست‌نوشته ورود، حلقه آغاز/پایان نامتوازن دارد

en: Byte
fa: بایت

en: Reset Accounting
fa: بازنشانی حسابداری

en: What to Reset
fa: چه چیز بازنشانی شود

en: Reset the accumulated p&hone costs
fa: بازنشانی هزینه‌‌های انباشته &تلفن‌

en: Check this to set the phone costs
    to zero. Typically you will want to
    do this once a month.
fa: این‌ را برای تنظیم هزینه‌های تلفن به صفر
    علامت بزنید. به طور معمول، می‌خواهید این‌ کار را یک بار در ماه
    انجام‌ دهید.‌

en: Reset &volume accounting
fa: بازنشانی &حجم حسابداری‌

en: Check this to set the volume accounting
    to zero. Typically you will want to do this
    once a month.
fa: این ‌را برای تنظیم حجم حسابداری به صفر
    علامت بزنید. به طور معمول، می‌خواهید این‌ کار را یک بار در ماه
    انجام ‌دهید.

en: &Enable accounting
fa: &فعال‌سازی حسابداری‌

en: Check for rule updates
fa: بررسی برای به‌روزرسانیهای قاعده

en: Selected:
fa: برگزیده:

en: Volume accounting:
fa: حجم حسابداری:

en: No Accounting
fa: بدون حسابداری

en: Bytes In
fa: بایتهای ورودی

en: Bytes Out
fa: بایتهای خروجی

en: Bytes In & Out
fa: بایتهای‌ ورودی و خروجی

en: Available Rules
fa: قواعد موجود

en: (none)
fa: )هیچ‌کدام(

en: Connecting to:
fa: در حال اتصال به:

en: Unable to create modem lock file.
fa: قادر به ساختن پرونده قفل مودم نیست.

en: Looking for modem...
fa: در حال جستجو برای مودم...

en: &Log
fa: &ثبت ‌کردن‌

en: Connecting to: %1
fa: اتصال به: %1

en: Running pre-startup command...
fa: اجرای فرمان پیش‌ راه‌انداز...

en: Modem device is locked.
fa: دستگاه مودم قفل می‌شود.

en: Initializing modem...
fa: مقداردهی اولیه مودم...

en: Setting
fa: تنظیم

en: Setting speaker volume...
fa: تنظیم حجم صدای بلندگو...

en: Turning off dial tone waiting...
fa: خاموش‌کردن انتظار برای بوق‌ آزاد...

en: Waiting for callback...
fa: انتظار برای فراخوانی‌ بازگشتی...

en: Dialing %1
fa: شماره‌گیری %1

en: Line busy. Hanging up...
fa: خط اشغال است. معلق‌ ماندن...

en: Line busy. Waiting: %1 seconds
fa: خط اشغال است. انتظار: %1 ثانیه

en: No Dial Tone
fa: بوق‌ آزاد‌ وجود ندارد

en: No carrier. Waiting: %1 seconds
fa: حامل وجود ندارد. در حال انتظار: %1 ثانیه

en: No Carrier
fa: حامل وجود ندارد

en: Digital Line Protection Detected.
fa: حفاظت خط رقمی‌ آشکار شد.

en: A Digital Line Protection (DLP) error response has been detected.
    Please disconnect the phone line.
    
    Do NOT connect this modem to a digital phone line or the modem could get permanently damaged
fa: پاسخ به خطای حفاظت خط رقمی‌ آشکار شد.
    لطفاً، ارتباط خط تلفن را قطع کنید.
    
    این مودم را به خط تلفن رقمی متصل نکنید، در این صورت امکان آسیب دیدن مودم برای همیشه وجود دارد‌

en: Scanning %1
fa: پویش %1

en: Saving %1
fa: ذخیره %1

en: Sending %1
fa: ارسال %1

en: Expecting %1
fa: در انتظار %1

en: Pause %1 seconds
fa: مکث %1 ثانیه

en: Timeout %1 seconds
fa: اتمام ‌وقت %1 ثانیه

en: Hangup
fa: معوق

en: Answer
fa: پاسخ ‌دادن

en: ID %1
fa: شناسه %1

en: Password %1
fa:  اسم رمز %1

en: Prompting %1
fa: اعلان %1

en: PW Prompt %1
fa: اعلان PW %1

en: Loop Start %1
fa: آغاز حلقه %1

en: ERROR: Nested too deep, ignored.
fa: خطا: تودرتویی بسیار عمیق، چشم‌پوشی شد.

en: Loops nested too deeply.
fa: حلقه‌های تودرتوی بسیار عمیق.

en: Loop End %1
fa: اتمام حلقه %1

en: LoopEnd without matching Start. Line: %1
fa: اتمام حلقه بدون تطبیق با آغاز. خط: %1

en: Starting pppd...
fa: آغاز pppd...

en: Scan Var: %1
fa: پویش متغیر: %1

en: Found: %1
fa: یافت شده: %1

en: Looping: %1
fa: حلقه‌ای: %1

en: One moment please...
fa:  لطفاً، یک لحظه...

en: Script timed out.
fa: اتمام وقت دست‌نوشته.

en: Scanning: %1
fa: پویش: %1

en: Expecting: %1
fa: در حال انتظار: %1

en: Logging on to network...
fa: در حال ثبت در شبکه...

en: Running startup command...
fa: اجرای فرمان راه‌اندازی...

en: Done
fa: انجام‌شده

en: None
fa: هیچ‌کدام

en: Hardware [CRTSCTS]
fa: سخت‌افزار ]CRTSCTS[

en: pppd command + command-line arguments exceed 2024 characters in length.
fa: فرمان pppd + نشانوندهای خط‌ فرمان از  ۲۰۲۴ کاراکتر تجاوز نمی‌کند.

en: Connected at:
fa: اتصال به:

en: Time connected:
fa: زمان اتصال:

en: Session bill:
fa: صورت‌حساب نشست:

en: Total bill:
fa: صورت‌حساب کل:

en: &Disconnect
fa: &قطع ارتباط‌

en: De&tails
fa: &جزئیات‌

en: Connection: %1
    Connected at: %2
    Time connected: %3
fa: اتصال: %1
    اتصال به: %2
    زمان اتصال: %3

en: 
    Session Bill: %1
    Total Bill: %2
fa: 
    صورت‌حساب نشست: %1
    صورت‌حساب کل: %2

en: Login Script Debug Window
fa: پنجره اشکال‌‌زدایی دست‌نوشته ورود

en: &Close
fa: &بستن‌

en: Details
fa: جزئیات

en: Disconnect
fa: قطع ارتباط

en: Connection &name:
fa: &نام اتصال:‌

en: Type in a unique name for this connection
fa: یک نام یکتا برای این اتصال تحریر کنید

en: P&hone number:
fa: شماره &تلفن‌:‌

en: &Add...
fa: &افزودن...‌

en: &Remove
fa: &حذف‌

en: <p>Specifies the phone numbers to dial. You
    can supply multiple numbers here, simply
    click on "Add". You can arrange the
    order the numbers are tried by using the
    arrow buttons.
    
    When a number is busy or fails, <i>kppp</i> will 
    try the next number and so on
fa: <p>شماره‌ تلفن را برای شماره‌گیری وارد کنید. می‌توانید
     اینجا چندین شماره‌ تلفن مهیا ‌کنید، به ‌سادگی
     »اضافه‌ کردن« را فشار دهید. می‌توانید با استفاده از دکمه‌های پیکان
     ترتیب شماره‌هایی که امتحان می‌شوند را
    معین‌ کنید.‌
    
    زمانی که یک شماره اشغال‌ است یا خراب ‌می‌شود، <i>kppp</i>
    شماره بعد را امتحان ‌خواهد کرد و به همین ترتیب

en: A&uthentication:
fa: &احراز هویت:‌

en: Script-based
fa: بر اساس دست‌نوشته

en: Terminal-based
fa: بر اساس پایانه

en: Store &password
fa: ذخیره &اسم رمز‌

en: <p>When this is turned on, your ISP password
    will be saved in <i>kppp</i>'s config file, so
    you do not need to type it in every time.
    
    <b><font color="red">Warning:</font> your password will be stored as
    plain text in the config file, which is
    readable only to you. Make sure nobody
    gains access to this file!
fa: <p>شما ISP زمانی که این روشن ‌شود، اسم رمز
    در پرونده ‌پیکربندی <i>kppp</i> ذخیره‌ خواهد شد؛ بنابراین،
    نیاز نیست هر بار آن را تحریر کنید.
    
    <b><font color="red">اخطار:</font>  اسم رمز شما به‌ عنوان
    یک متن ساده که فقط برای شما قابل خواندن است، در پرونده پیکربندی
    ذخیره‌ خواهد شد. ‌مطمئن ‌شوید هیچ ‌کس
    امکان دسترسی به این پرونده را ندارد!

en: &Callback type:
fa: نوع &فراخوانی بازگشتی:‌

en: Administrator-defined
fa: تعریف‌شده سرپرست

en: User-defined
fa: تعریف‌شده کاربر

en: Callback type
fa: نوع فراخوانی بازگشتی

en: Call&back number:
fa: شماره فراخوانی &بازگشتی:‌

en: Callback phone number
fa: شماره‌ تلفن فراخوانی بازگشتی

en: Customize &pppd Arguments...
fa: سفارشی ‌کردن نشانوندهای &pppd...‌

en: Here you can select commands to run at certain stages of the
    connection. The commands are run with your real user id, so
    you cannot run any commands here requiring root permissions
    (unless, of course, you are root).
    
    Be sure to supply the whole path to the program otherwise
    kppp might be unable to find it.
fa: در اینجا می‌توانید فرمانها را برای اجرا در مراحل خاصی از اتصال برگزینید.‌
    فرمانها با شناسه حقیقی کاربری شما اجرا می‌شود؛ بنابراین،
    نمی‌توانید هیچ ‌یک از فرمانها را اینجا اجرا‌ کنید. نیاز به اجازه از کاربر ارشد دارید
    )در غیر این صورت، به طور حتم کاربر ارشد هستید(.
    
    از تهیه مسیر کامل برای برنامه مطمئن شوید، وگرنه
    kppp قادر به یافتن آن نیست.

en: &Before connect:
fa: &قبل ‌از اتصال:‌

en: Allows you to run a program <b>before</b> a connection
    is established. It is called immediately before
    dialing has begun.
    
    This might be useful, e.g. to stop HylaFAX blocking the
    modem.
fa: به شما اجازه اجرای برنامه <b>قبل ‌از</b> ایجاد
    یک اتصال را می‌دهد. بلافاصله قبل ‌از شروع
    شماره‌گیری فراخوانی‌ می‌شود.‌
    
    ممکن‌ است مفید باشد، به طور مثال، توقف HylaFAX مودم را
    مسدود می‌کند.

en: &Upon connect:
fa: &هنگام‌ اتصال:‌

en: Allows you to run a program <b>after</b> a connection
    is established. When your program is called, all
    preparations for an Internet connection are finished.
    
    Very useful for fetching mail and news
fa: به شما اجازه اجرای برنامه <b>بعد از</b> ایجاد یک اتصال را می‌دهد.
    زمانی که برنامه شما فراخوانی‌ می‌شود، همه
    تدارکات مربوط به اتصال اینترنت تمام می‌شود.‌
    
    برای واکشی نامه و اخبار بسیار مفید است‌

en: Before &disconnect:
fa: قبل از &قطع ارتباط:‌

en: Allows you to run a program <b>before</b> a connection
    is closed. The connection will stay open until
    the program exits.
fa: به شما اجازه اجرای برنامه <b>قبل ‌از</b> بسته ‌شدن یک اتصال
    را می‌دهد.‌ اتصال تا زمان خروج برنامه
    باز خواهد ماند.‌

en: U&pon disconnect:
fa: &هنگام قطع‌ ارتباط:‌

en: Allows you to run a program <b>after</b> a connection
    has been closed.
fa: به شما اجازه اجرای برنامه <b>بعد از</b> بسته‌ شدن یک اتصال
    را می‌دهد.

en: C&onfiguration
fa: &پیکربندی‌

en: Dynamic IP address
fa: نشانی‌ اینترنتی پویا

en: Select this option when your computer gets an
    internet address (IP) every time a
    connection is made.
    
    Almost every Internet Service Provider uses
    this method, so this should be turned on.
fa: زمانی که رایانه شما هر بار که اتصالی برقرار می‌شود
    یک نشانی اینترنتی می‌گیرد، این گزینه را
    علامت بزنید.‌
    
    تقریباً هر ارائه‌دهنده خدمت اینترنت از این شیوه استفاده ‌می‌کند
    بنابراین، این باید روشن ‌شود.

en: Static IP address
fa: نشانی اینترنتی ایستا

en: &IP address:
fa: نشانی &اینترنتی:‌

en: If your computer has a permanent internet
    address, you must supply your IP address here.
fa: اگر رایانه شما یک نشانی ‌اینترنتی دائم دارد، 
    اینجا باید نشانی‌ اینترنتی را تهیه کنید.

en: &Subnet mask:
fa: نقاب ‌&زیر‌ شبکه:‌

en: <p>If your computer has a static Internet address,
    you must supply a network mask here. In almost
    all cases this netmask will be <b>255.255.255.0</b>,
    but your mileage may vary.
    
    If unsure, contact your Internet Service Provider
fa: <p>اگر رایانه شما یک نشانی اینترنتی ایستا دارد، 
    باید اینجا نقاب‌ شبکه‌ای تهیه‌ کنید.‌ تقریباً در
    همه موارد، نقاب ‌شبکه <b>۲۵۵.۲۵۵.۲۵۵.۰</b> خواهد بود،
    اما مسافت شما ممکن است متفاوت باشد.‌
    
    اگر مطمئن نیستید، با ارائه‌دهنده خدمت اینترنتان تماس بگیرید

en: &Auto-configure hostname from this IP
fa: پیکربندی &خودکار نام میزبان از این IP‌

en: <p>Whenever you connect, this reconfigures
    your hostname to match the IP address you
    got from the PPP server. This may be useful
    if you need to use a protocol which depends
    on this information, but it can also cause several
    <a href="kppp-7.html#autohostname">problems</a>.
    
    Do not enable this unless you really need it.
fa: <p>با هر اتصال، این نام‌ میزبان را
    برای تطبیق با نشانی ‌اینترنتی که از
    کارساز PPP گرفته‌اید، مجدداً پیکربندی می‌کند.‌
    اگر نیاز به استفاده از قراردادی دارید که وابسته به
     این اطلاعات است، ممکن‌ است مفید باشد، اما می‌تواند موجب
    <a href="kppp-7.html#autohostname">مسائل</a> بسیاری شود.
    
    این را فعال نکنید، مگر اینکه واقعاً نیاز داشته باشید.‌

en: Warning
fa: اخطار

en: Domain &name:
fa: &نام دامنه:‌

en: If you enter a domain name here, this domain
    name is used for your computer while you are
    connected. When the connection is closed, the
    original domain name of your computer is
    restored.
    
    If you leave this field blank, no changes are
    made to the domain name.
fa: اگر نام دامنه‌ای را اینجا وارد کنید، این نام دامنه
    برای رایانه شما در زمان اتصال استفاده می‌شود.‌
    زمانی که اتصال بسته‌ می‌شود، نام اصلی دامنه رایانه شما
    ذخیره ‌خواهد شد.‌
    
    
    اگر در این قسمت چیزی وارد نکنید، هیچ تغییری در نام دامنه داده‌ نمی‌‌شود.

en: C&onfiguration:
fa: &پیکربندی‌:‌

en: Automatic
fa: خودکار

en: Manual
fa: دستی

en: DNS &IP address:
fa: نشانی‌ &اینترنتی خدمت نام دامنه‌:‌

en: <p>Allows you to specify a new DNS server to be
    used while you are connected. When the
    connection is closed, this DNS entry will be
    removed again.
    
    To add a DNS server, type in the IP address of
    the DNS server here and click on <b>Add</b>
fa: <p>به شما اجازه تعیین یک کارساز خدمت نام دامنه جدید برای استفاده
    در زمان اتصال داده می‌شود. زمانی که
    اتصال بسته‌ می‌شود، مجدداً مدخل خدمت نام دامنه
     حذف ‌خواهد شد.‌
    
    برای اضافه ‌کردن کارساز خدمت نام دامنه، نشانی ‌اینترنتی
    کارساز خدمت نام دامنه را اینجا تحریر کنید و<b>افزودن</b> را فشار دهید

en: &Add
fa: &افزودن‌‌‌

en: Click this button to add the DNS server
    specified in the field above. The entry
    will then be added to the list below
fa: برای افزودن کارساز خدمت نام دامنه مشخص‌شده
    در حوزه بالا، این دکمه را فشار دهید. ‌بعد از این مدخل
     در فهرست زیر اضافه ‌خواهد شد

en: Click this button to remove the selected DNS
    server entry from the list below
fa: برای حذف مدخل کارساز خدمت نام دامنه از فهرست زیر
    این دکمه را فشار دهید

en: DNS address &list:
fa: &فهرست‌‌‌ نشانی خدمت نام دامنه:‌

en: <p>This shows all defined DNS servers to use
    while you are connected. Use the <b>Add</b> and
    <b>Remove</b> buttons to modify the list
fa: <p> همه کارسازهای خدمت نام دامنه تعریف‌شده را که 
    در زمان اتصال شما استفاده می‌شود، نشان می‌دهد. از دکمه‌های <b>افزودن</b>
    و <b>حذف</b> برای تغییر فهرست استفاده‌ کنید

en: &Disable existing DNS servers during connection
fa: &غیرفعال‌سازی کارسازهای خدمت نام دامنه در حین اتصال‌

en: <p>When this option is selected, all DNS
    servers specified in <tt>/etc/resolv.conf</tt> are
    temporary disabled while the dialup connection
    is established. After the connection is
    closed, the servers will be re-enabled
    
    Typically, there is no reason to use this
    option, but it may become useful under 
    some circumstances.
fa: <p>زمانی که این گزینه انتخاب می‌شود، همه کارسازهای
     خدمت نام دامنه مشخص‌شده در<tt>/etc/resolv.conf</tt> 
    موقتاً در زمان اتصال غیرفعال می‌شود.‌ بعد از اینکه
    اتصال بسته‌ می‌شود، کارساز مجدداً راه‌اندازی خواهد شد
    
    به طور معمول، هیچ دلیلی برای استفاده از این گزینه
     وجود ندارد، اما ممکن است این تحت بعضی از شرایط
    مفید واقع شود.‌

en: Default gateway
fa: دروازه پیش‌فرض

en: This makes the PPP peer computer (the computer
    you are connected to with your modem) to act as
    a gateway. Your computer will send all packets not
    going to a computer inside your local net to this
    computer, which will route these packets.
    
    This is the default for most ISPs, so you should
    probably leave this option on.
fa: این موجب ‌می‌شود رایانه‌های جفت  PPP )رایانه‌ای که
    با مودم به آن متصل ‌شده‌اید( به عنوان
    یک دروازه عمل کند.‌ رایانه شما همه بسته‌هایی که
    به رایانه‌ای‌ در شبکه محلی شما در این رایانه نمی‌روند را ارسال می‌کند، و این رایانه بسته‌ها را
    مسیریابی خواهد کرد.‌
    
    این برای اکثر فراهم‌کنندگان خدمت‌ اینترنت پیش‌فرض است؛ بنابراین،
    احتمالاً باید این گزینه را روشن‌ بگذارید.‌

en: Static gateway
fa: دروازه ایستا

en: <p>Allows you to specify which computer you want
    to use as gateway (see <i>Default Gateway</i> above)
fa: <p>به شما اجازه می‌دهد که مشخص کنید چه رایانه‌ای را می‌خواهید به عنوان
    دروازه استفاده‌ کنید ) <i>دروازه پیش‌فرض </i> بالا را ببینید(

en: Gateway &IP address:
fa:  نشانی &اینترنتی دروازه:‌

en: &Assign the default route to this gateway
fa: &انتساب مسیر پیش‌فرض ‌به این دروازه‌

en: If this option is enabled, all packets not
    going to the local net are routed through
    the PPP connection.
    
    Normally, you should turn this on
fa: اگر این گزینه فعال‌ شود، همه بسته‌ها
     برای مسیریابی از طریق اتصال PPP 
     به شبکه محلی نمی‌روند.‌
    
    به‌ طور عادی شما باید این را روشن‌کنید

en: &Insert
fa: &درج‌

en: Add Phone Number
fa: افزودن شماره ‌تلفن

en: Enter a phone number:
fa: یک شماره ‌تلفن وارد کنید:

en: pppd version:
fa: نسخه pppd:

en: pppd &timeout:
fa: &اتمام ‌وقت pppd:‌

en:  sec
fa:  ثانیه

en: <i>kppp</i> will wait this number of seconds
    to see if a PPP connection is established.
    If no connection is made in this time frame,
    <i>kppp</i> will give up and kill pppd.
fa: <i>kppp</i>
    این مقدار ثانیه را صبر خواهد کرد، تا ببیند آیا اتصال PPP ایجاد می‌شود.
    اگر در این چهارچوب زمان هیچ اتصالی ایجاد‌ نشود
    <i>kppp</i>صرف‌نظر خواهد کرد و pppd را می‌کشد.

en: Doc&k into panel on connect
fa: &پیوستن به تابلو هنگام اتصال‌

en: <p>After a connection is established, the
    window is minimized and a small icon
    in the KDE panel represents this window.
    
    Clicking on this icon will restore the
    window to its original location and
    size.
fa: <p>بعد از برقراری اتصال،
    پنجره کمینه می‌شود و شمایل کوچکی
    در تابلوی KDE در این پنجره ظاهر می‌شود.‌
    
    فشار روی این شمایل، این پنجره را
    به محل و اندازه اصلی خود
    باز خواهد گرداند.‌

en: A&utomatic redial on disconnect
fa: شماره‌گیری مجدد &خودکار هنگام قطع ارتباط‌

en: <p>When a connection is established and
    it somehow gets disconnected, <i>kppp</i>
    will try to reconnect to the same account.
    
    See <a href="#redial">here</a> for more on this topic.
fa: <p>زمانی که اتصالی برقرار می‌شود و
    به هر دلیلی ارتباط قطع‌ شود، <i>kppp</i>
    برای اتصال مجدد به همان حساب تلاش ‌خواهد کرد.‌
    
    برای اطلاعات بیشتر درباره این سرفصل <a href="#redial">اینجا</a> را ببینید.

en: Automatic redial on NO &CARRIER
fa: شماره‌گیری مجدد به طور خودکار، هنگام نبودن &حامل‌

en: <p>When dialing if modem returns NO CARRIER
    the program will make a new attempt to redial
    instead of waiting for user to click <CANCEL>
    button.
fa: <p>هنگام شماره‌گیری، اگر مودم حامل وجود ندارد را بازگرداند
    برنامه برای شماره‌گیری مجدد به‌ جای انتظار
     برای فشار دکمه<CANCEL> توسط کاربر،
    تلاش جدیدی می‌کند.‌

en: &Show clock on caption
fa: &نمایش ساعت در عنوان‌

en: When this option is checked, the window
    title shows the time since a connection
    was established. Very useful, so you 
    should turn this on
fa: زمانی که این گزینه علامت زده شود، عنوان
    پنجره، زمان را از برقراری اتصال نمایش می‌دهد
    بسیار مفید است. بنابراین، باید
    این را روشن‌ کنید‌

en: Disco&nnect on X server shutdown
fa: &قطع‌ ارتباط هنگام تعطیلی کارساز X‌

en: <p>Checking this option will close any
    open connection when the X-server is
    shut down. You should enable this option
    unless you know what you are doing.
    
    See <a href="#disxserver">here</a> for more on this.
fa: <p>علامت زدن این گزینه، هر
     اتصال بازی را زمانی که کارساز X خاموش‌ است،
    می‌بندد. باید این گزینه را فعال‌ کنید
     مگر اینکه بدانید چه‌ کار می‌کنید.‌
    
     برای اطلاعات بیشتر<a href="#disxserver">اینجا</a> را ببینید.

en: &Quit on disconnect
fa: &خروج هنگام قطع ارتباط‌

en: When this option is turned on, <i>kppp</i>
    will be closed when you disconnect
fa: زمانی که این گزینه روشن‌ شود،<i>kppp</i>
    هنگام قطع ارتباط، بسته ‌خواهد‌ شد

en: Minimi&ze window on connect
fa: &کمینه‌سازی پنجره هنگام اتصال‌

en: Iconifies <i>kppp</i>'s window when a
    connection is established
fa:  پنجره‌های <i>kppp</i>
     را هنگامی که
    اتصالی برقرار می‌شود، شمایل‌دار می‌کند

en: Modem &name:
fa: &نام مودم:‌

en: Type in a unique name for this modem
fa: یک نام یکتا برای مودم تحریر کنید

en: Modem de&vice:
fa: &دستگاه مودم‌:‌

en: This specifies the serial port your modem is attached 
    to. On Linux/x86, typically this is either /dev/ttyS0 
    (COM1 under DOS) or /dev/ttyS1 (COM2 under DOS).
    
    If you have an internal ISDN card with AT command
    emulation (most cards under Linux support this), you
    should select one of the /dev/ttyIx devices.
fa: این، درگاه ‌سریالی که مودمتان متصل ‌است را مشخص‌ می‌کند
    در لینوکس/X86، نوعاً یا /dev/ttyS۰ 
    است)COM1 تحت داس (یا/dev/ttyS1 )COM2 تحت داس(.
    
    اگر شما کارت داخلی ISDN دارید، با تقلید فرمان AT
    )بیشتر کارتها در لینوکس این را پشتیبانی می‌کنند(
    باید یکی از دستگاههای  /dev/ttyIx را برگزینید

en: &Flow control:
fa: کنترل &جریان:‌

en: Software [XON/XOFF]
fa: نرم‌افزار ]XON/XOFF[

en: <p>Specifies how the serial port and modem
    communicate. You should not change this unless
    you know what you are doing.
    
    <b>Default</b>: CRTSCTS
fa: <p>
    معین‌ کنید درگاه‌ سریال و مودم چگونه با هم ارتباط‌ برقرار می‌کنند.‌ نباید این‌ را تغییر ‌دهید، مگر اینکه
    بدانید چه‌ کار می‌کنید.
    
    <b>پیش‌فرض</b>: CRTSCTS

en: &Line termination:
fa: پایان‌دهی &خط:‌

en: <p>Specifies how AT commands are sent to your
    modem. Most modems will work fine with the
    default <i>CR/LF</i>. If your modem does not react
    to the init string, you should try different
    settings here
    
    <b>Default</b>: CR/LF
fa: <p>چگونگی ارسال فرمانهای AT به مودمتان را مشخص‌کنید.‌ 
    بیشتر مودمها با پیش‌فرض <i>CR/LF</i>  به خوبی کار می‌کنند.‌
    اگر مودمتان به رشته آغازین عکس‌العمل نشان‌ نمی‌دهد، باید
    تنظیمات مختلف را
    اینجا امتحان ‌کنید
    
    <b></b>: CR/LFپیش‌فرض

en: Co&nnection speed:
fa: سرعت &اتصال:‌

en: Specifies the speed your modem and the serial
    port talk to each other. You should begin with
    at least 115200 bits/sec (or more if you know
    that your serial port supports higher speeds).
    If you have connection problems, try to reduce
    this value.
fa: سرعتی که مودمتان با درگاه‌ سریال ارتباط برقرار می‌کند را
    مشخص ‌کنید.‌ باید با ۱۱۵۲۰۰ بیت در ثانیه
    )یا بیشتر، اگر می‌دانید درگاه سریال شما سرعت
     بیشتر را پشتیبانی می‌کند( شروع ‌کنید.‌
    اگر در اتصال مسائلی دارید، این ‌مقدار را
    کاهش ‌دهید.‌

en: &Use lock file
fa: &استفاده از پرونده قفل‌

en: <p>To prevent other programs from accessing the
    modem while a connection is established, a
    file can be created to indicate that the modem
    is in use. On Linux an example file would be
    <tt>/var/lock/LCK..ttyS1</tt>
    Here you can select whether this locking will
    be done.
    
    <b>Default</b>: On
fa: <p>برای جلوگیری از دستیابی برنامه‌های دیگر به مودم
    زمانی که اتصالی برقرار می‌شود، پرونده‌ای که
    نشان‌ می‌دهد مودم در حال استفاده است،
     ایجاد‌ می‌شود.‌ مثالی از این پرونده در لینوکس
     <tt>/var/lock/LCK..ttyS1</tt> است
    اینجا می‌توانید مشخص کنید قفل شدن
     انجام‌ شود یا نه.‌
    
    <b>پیش‌فرض</b>: روشن

en: Modem &timeout:
fa: &اتمام ‌وقت مودم:‌

en: This specifies how long <i>kppp</i> waits for a
    <i>CONNECT</i> response from your modem. The
    recommended value is 30 seconds.
fa: این مشخص‌ می‌کند <i>kppp</i> چه ‌مدت برای پاسخ <i>اتصال</i> از مودم شما صبر خواهد کرد.‌
    مقدار توصیه‌شده ۳۰ ثانیه است.

en: &Wait for dial tone before dialing
fa: &انتظار برای بوق‌ آزاد قبل ‌از شماره‌گیری‌

en: <p>Normally the modem waits for a dial tone
    from your phone line, indicating that it can
    start to dial a number. If your modem does not
    recognize this sound, or your local phone system
    does not emit such a tone, uncheck this option
    
    <b>Default:</b>: On
fa: <p>به‌ طور عادی، مودم برای بوق‌ آزاد از خط‌ تلفن شما
    که مشخص‌کننده امکان آغاز شماره‌گیری توسط
     مودم است، منتظر خواهد ماند.‌ اگر مودم شما این صدا را
    تشخیص نمی‌دهد، یا سیستم تلفن محلیتان این صدا را
    منتشر نمی‌کند، این گزینه را علامت نزنید.‌
    
    <b>پیش‌فرض:</b>:روشن

en: B&usy wait:
fa: انتظار &اشغال:‌

en: Specifies the number of seconds to wait before
    redial if all dialed numbers are busy. This is
    necessary because some modems get stuck if the
    same number is busy too often.
    
    The default is 0 seconds, you should not change
    this unless you need to.
fa: تعداد ثانیه‌ای که باید قبل‌ از شماره‌گیری، در صورت اشغال بودن
     همه شماره‌ها منتظر بماند را مشخص می‌کند. این ضروری است
    به ‌دلیل اینکه بعضی از مودمها اگر شماره یکسان، مدت زمان زیادی
    اشغال باشد، گیر می‌افتد.‌
    
    مقدار پیش‌فرض ۳۰ ثانیه است، نباید تا زمانی که نیاز ندارید
    این مقدار را تغییر دهید.‌

en: Modem &volume:
fa: &حجم‌ صدای مودم:‌

en: Most modems have a speaker which makes
    a lot of noise when dialing. Here you can
    either turn this completely off or select a
    lower volume.
    
    If this does not work for your modem,
    you must modify the modem volume command.
fa: بیشتر مودمها یک بلندگو دارند، که زمان شماره‌گیری
    نوفه زیادی ایجاد می‌کنند.‌ می‌توانید این‌ را
    به طور کامل خاموش‌ کنید، یا حجم ‌صدای
     کمتری را برگزینید.‌
    
    اگر این برای مودم شما کار نمی‌کند،
     باید فرمان‌ حجم ‌صدای مودم را تغییر دهید.‌

en: Modem asserts CD line
fa: مودم از خط دیسک فشرده حمایت می‌کند

en: This controls how <i>kppp</i> detects that the modem
    is not responding. Unless you are having
    problems with this, do not modify this setting.
    
    <b>Default</b>: Off
fa: این چگونگی تشخیص پاسخ ندادن مودم توسط <i>kppp</i> را کنترل می‌کند.‌
    اگر با این مسئله دارید، این تنظیمات را تغییر ندهید.‌
    
    
    <b>پیش‌فرض</b>:خاموش

en: Mod&em Commands...
fa: فرمانهای &مودم‌...‌

en: Allows you to change the AT command for
    your modem.
fa: اجازه تغییر فرمان AT برای مودمتان را به شما
    می‌دهد.

en: &Query Modem...
fa: &پرس‌وجوی مودم...‌

en: Most modems support the ATI command set to
    find out vendor and revision of your modem.
    
    Press this button to query your modem for
    this information. It can be useful to help
    you set up the modem
fa: بیشتر مودمها  تنظیم ‌فرمان ATI  را برای یافتن فروشنده
    و بازبینی مودم پشتیبانی می‌کنند.‌
    
    برای پرس‌وجوی مودم خود برای این اطلاعات، این دکمه
     را فشار دهید.‌ این برای کمک به شما جهت برپایی مودم
     مفید خواهد بود.‌

en: &Terminal...
fa: &پایانه‌...‌

en: Opens the built-in terminal program. You
    can use this if you want to play around
    with your modem's AT command set
fa: برنامه پایانه توکار را باز می‌کند.‌
    اگر می‌خواهید با تنظیم فرمان AT مودم خود
     کار کنید، از این استفاده‌ نمایید

en: &Enable throughput graph
fa: &فعال‌‌سازی گراف گذردهی‌

en: Graph Colors
fa: رنگهای گراف

en: Bac&kground:
fa: &زمینه:‌

en: &Text:
fa: ‌&متن:‌

en: I&nput bytes:
fa: بایتهای &ورودی:‌

en: O&utput bytes:
fa: بایتهای &خروجی:‌

en: C&onnect to:
fa: &اتصال به:‌

en: Use &modem:
fa: استفاده از &مودم:‌

en: &Login ID:
fa: شناسه &ورود:‌

en: <p>Type in the username that you got from your
    ISP. This is especially important for PAP
    and CHAP. You may omit this when you use
    terminal-based or script-based authentication.
    
    <b>Important</b>: case is important here:
    <i>myusername</i> is not the same as <i>MyUserName</i>.
fa: <p>نام ‌کاربری که از فراهم‌کننده خدمت اینترنت خود گرفته‌اید را تحریر کنید.
    این به خصوص برای PAP و CHAP اهمیت دارد.‌
    شما می‌توانید از این، زمان استفاده از احراز هویت
     پایانه بنیاد یا دست‌نوشته بنیاد، صرف‌نظر کنید.‌
    
    <b>مهم</b> حالت اینجا اهمیت دارد:
    <i>myusername</i> با <i>MyUserName</i> یکسان نیست.

en: &Password:
fa: &اسم رمز:‌

en: <p>Type in the password that you got from your
    ISP. This is especially important for PAP
    and CHAP. You may omit this when you use
    terminal-based or script-based authentication.
    
    <b>Important</b>: case is important here:
    <i>mypassword</i> is not the same as <i>MyPassword</i>.
fa: <p> اسم رمزی که از فراهم‌کننده خدمت اینترنت خود گرفته‌اید را تحریر کنید.
    این به خصوص برای PAP و CHAP اهمیت دارد.‌
    شما می‌توانید از این، زمان استفاده از احراز هویت
    پایانه بنیاد یا دست‌نوشته بنیاد، صرف‌نظر کنید.‌
    
    <b>مهم</b> حالت اینجا اهمیت دارد:
    <i>mypassword</i> با <i>MyPassword</i> یکسان نیست.

en: Show lo&g window
fa: نمایش پنجره &ثبت‌

en: <p>This controls whether a log window is shown.
    A log window shows the communication between
    <i>kppp</i> and your modem. This will help you
    in tracking down problems.
    
    Turn it off if <i>kppp</i> routinely connects without
    problems
fa: <p>نمایش یا عدم‌ نمایش پنجره ثبت را کنترل می‌کند.‌
    یک پنجره‌ ثبت ارتباط بین
    <i>kppp</i> و  مودم شما را نشان‌ می‌دهد.‌ این در ردگیری
     مسائل به شما کمک خواهدکرد.‌
     
    اگر به طور عادی <i>kppp</i>  بدون مسئله متصل می‌شود
    این ‌را خاموش‌ کنید

en: Co&nfigure...
fa: &پیکربندی...‌

en: &Connect
fa: &اتصال‌

en: No such Modem:
    %1
    Falling back to default
fa: چنین مودمی وجود ندارد:
    %1
    بازگشت به حالت پیش‌‌فرض‌

en: No such Account:
    %1
fa: چنین حسابی وجود ندارد:
    %1

en: KPPP Configuration
fa: پیکربندی KPPP

en: &Accounts
fa: &حسابها‌

en: Account Setup
fa: برپایی حساب

en: &Modems
fa: &مودمها‌

en: Modems Setup
fa: برپایی مودم

en: &Graph
fa: &گراف‌

en: Throughput Graph
fa: گراف گذردهی

en: M&isc
fa: &متفرقه‌

en: Miscellaneous Settings
fa: تنظیمات متفرقه

en: Timeout expired while waiting for the PPP interface to come up.
fa:  هنگام انتظار برای بالا آمدن واسط PPP، زمان اتمام ‌وقت به پایان‌ رسید.

en: <p>The pppd daemon died unexpectedly!</p>
fa: <p>شبح pppd به طور غیرمنتظره‌ای از بین رفت!</p>

en: <p>Exit status: %1
fa: <p>وضعیت ‌خروج: %1

en: </p><p>See 'man pppd' for an explanation of the error codes or take a look at the kppp FAQ on   <a href="%1">%1</a></p>
fa: </p><p>برای توضیح کدهای خطا، »راهنمای pppd« را ببینید، یا نگاهی به kppp FAQ در   <a href="%1">%1</a></p> بیندازید

en: Error
fa: خطا

en: &Details
fa: &جزئیات‌

en: kppp's helper process just died.
    Since further execution would be pointless, kppp will shut down now.
fa: پردازش‌ کمک‌کننده kppp از بین رفت.‌
    از آنجا که اجرای بیشتر بیهوده است، kppp خاموش ‌خواهد شد.

en: Cannot find the PPP daemon!
    Make sure that pppd is installed and that you have entered the correct path.
fa: نمی‌تواند شبح PPP را پیدا کند!
    مطمئن ‌شوید pppd نصب ‌شده‌ است و شما مسیر درست را وارد کرده‌اید.

en: kppp cannot execute:
     %1
    Please make sure that you have given kppp setuid permission and that pppd is executable.
fa: kppp نمی‌تواند اجرا شود:
     %1
    لطفاً، مطمئن‌ شوید که مجوز تنظیم ‌شناسه ‌کاربر را به kppp داده‌اید و pppd قابل اجراست.‌

en: kppp can not find:
     %1
    Please make sure you have setup your modem device properly and/or adjust the location of the modem device on the modem tab of the setup dialog.
fa: kppp نمی‌تواند بیابد:
     %1
    لطفاً، از برپایی درست دستگاه ‌مودم و/یا محل مودم در تب‌ مودم در محاوره برپایی مطمئن شوید.‌

en: You have selected the authentication method PAP or CHAP. This requires that you supply a username and a password.
fa: شیوه احراز هویت PAP یا CHAP را برگزیده‌اید. نیاز دارد که شما یک نام‌ کاربر و اسم رمز تهیه ‌کنید.

en: Cannot create PAP/CHAP authentication
    file "%1"
fa: نمی‌توان پرونده‌ »%1« احراز هویت PAP/CHAP را
     ایجاد کرد

en: You must specify a telephone number.
fa: باید یک شماره ‌تلفن مشخص کنید.

en: Disconnecting...
fa: در حال قطع‌‌ ارتباط‌...

en: Executing command before disconnection.
fa: اجرای فرمان قبل ‌از قطع‌ ارتباط.

en: Announcing disconnection.
fa: اعلان قطع ارتباط.

en: Exiting kPPP will close your PPP Session.
fa: خروج از kPPP باعث بسته شدن نشست PPP خواهد ‌شد.

en: Quit kPPP?
fa: از kPPP خارج شود؟

en: Can not load the accounting ruleset "%1".
fa: قادر به بار کردن نتیجه حسابداری »%1« نمی‌باشد.

en: Recent Changes in KPPP
fa: تغییرات اخیر در KPPP

en: Do not show this hint again
fa: این راهنمایی دوباره نمایش داده نشود

en: This is an example of <b>QuickHelp</b>.
    This window will stay open until you
    click a mouse button or a press a key.
fa: این یک مثال از <b>کمک ‌سریع</b> است.‌
    این پنجره، تا فشار دادن یک دکمه از موشی
     یا فشردن یک کلید باز خواهد ماند.‌

en: Login Terminal Window
fa: پنجره پایانه ورود

en: A dialer and front-end to pppd
fa: یک شماره‌گیر و پایانه به pppd

en: (c) 1999-2002, The KPPP Developers
fa: (c) 1999-2002, نویسندگان KPPP

en: Current maintainer
fa: نگه‌دارنده جاری

en: Original author
fa: نویسنده اصلی

en: Connect using 'account_name'
fa: اتصال با استفاده از »account_name«

en: Connect using 'modem_name'
fa: اتصال با استفاده از »modem_name«

en: Terminate an existing connection
fa: پایان‌‌دهی به اتصال موجود

en: Quit after end of connection
fa: خروج بعد از اتمام اتصال

en: Check syntax of rule_file
fa: بررسی نحو rule_file

en: Enable test-mode
fa: فعال‌سازی حالت ‌آزمون

en: Use the specified device
fa: استفاده از دستگاه مشخص‌شده

en: kppp can not create or read from
    %1.
fa: Kppp نمی‌تواند از %1 ایجاد شود، یا
    بخواند.

en: kppp has detected a %1 file.
    Another instance of kppp seems to be running under process-ID %2.
    Please click Exit, make sure that you are not running another kppp, delete the pid file, and restart kppp.
    Alternatively, if you have determined that there is no other kppp running, please click Continue to begin.
fa: kppp پرونده %1  را آشکار کرده است.‌
    به نظر می‌رسد نمونه دیگری از kppp با شناسه پردازش %2، در حال اجراست.‌
    لطفاً خروج را فشار دهید، مطمئن‌ شوید kppp دیگری را اجرا نمی‌کنید؛ پرونده  شناسه پردازش را حذف و kppp را بازآغازی ‌کنید.‌
    متناوباً، اگر تشخیص‌ می‌دهید که هیچ kppp در حال اجرا نیست، لطفاً، برای شروع ادامه را فشار دهید.‌

en: Exit
fa: خروج

en: Kppp Mini-Terminal
fa: پایانه کوچک Kppp

en: &Reset Modem
fa: &بازنشانی مودم‌

en: MiniTerm - A terminal emulation for KPPP
    
    (c) 1997 Bernd Johannes Wuebben <wuebben@kde.org>
    (c) 1998 Harri Porten <porten@kde.org>
    (c) 1998 Mario Weilguni <mweilguni@kde.org>
    
    This program is published under the GNU GPL
    (GNU General Public License)
fa: MiniTerm - یک تقلید پایانه برای KPPP
    
    (c) 1997 Bernd Johannes Wuebben <wuebben@kde.org>
    (c) 1998 Harri Porten <porten@kde.org>
    (c) 1998 Mario Weilguni <mweilguni@kde.org>
    
    این برنامه تحت مجوز عمومی گنو منتشر می‌شود
    (GNU General Public License)

en: &File
fa: &پرونده‌

en: &Modem
fa: &مودم‌

en: Close MiniTerm
fa: بستن MiniTerm

en: Reset Modem
fa: بازنشانی مودم

en: Help
fa: کمک

en: Initializing Modem
fa: مقداردهی اولیه به مودم

en: Modem Ready
fa: مودم آماده است

en: Hanging up...
fa: معوق...

en: Resetting Modem
fa: بازگرداندن مودم

en: Unable to open modem.
fa: قادر به باز کردن مودم نیست.

en: Unable to detect state of CD line.
fa: قادر به کشف وضعیت CD line نیست.

en: The modem is not ready.
fa: مودم آماده‌ نیست.

en: The modem is busy.
fa: مودم اشغال است.

en: Modem Ready.
fa: مودم آماده است‌.

en: Can not restore tty settings: tcsetattr()
fa: نمی‌تواند تنظیمات tty را بازگرداند: tcsetattr()

en: The modem does not respond.
fa: مودم پاسخ نمی‌دهد.

en: Unknown speed
fa: سرعت ناشناخته

en: Edit Modem Commands
fa: ویرایش فرمانهای مودم

en: Pre-init delay (sec/100):
fa: پیش‌تأخیر اولیه )ثانیه/۱۰۰(:

en: Initialization string %1:
fa: رشته مقداردهی اولیه %1ک

en: Post-init delay (sec/100):
fa: پس‌تأخیر اولیه )ثانیه/۱۰۰(:

en: Dialing speed (sec/100):
fa: سرعت شماره‌گیری )ثانیه/۱۰۰(:

en: Init &response:
fa:  &پاسخ اولیه:‌

en: No di&al tone detection:
fa: بدون آشکارسازی صدای  &شماره‌گیری:‌

en: Dial &string:
fa: &رشته شماره‌گیری:‌

en: Co&nnect response:
fa: پاسخ&اتصال:‌

en: Busy response:
fa: پاسخ اشغال:

en: No carr&ier response:
fa: بدون پاسخ &حامل:‌

en: No dial tone response:
fa: بدون پاسخ صدای شماره‌گیری:

en: &Hangup string:
fa: رشته &معوق:‌

en: Hangup response:
fa: پاسخ معوق:

en: Answ&er string:
fa: رشته &جواب:‌

en: Ring response:
fa: پاسخ زنگ:

en: Ans&wer response:
fa: پاسخ &جواب:‌

en: DLP response:
fa: پاسخ DLP‌:

en: Escape strin&g:
fa: &رشته گریز:‌

en: Escape response:
fa: پاسخ ‌گریز:

en: Guard time (sec/50):
fa: زمان محافظ )ثانیه/۵۰(:

en: Volume off/low/high:
fa: حجم ‌صدا خاموش/کم/زیاد:

en: Select Modem Type
fa: برگزیدن نوع مودم

en: Hayes(tm) compatible modem
fa: مودمهای همساز Hayes(tm)

en: ATI Query
fa: پرس‌وجوی ATI

en: Modem query timed out.
fa: اتمام‌ وقت پرس‌وجوی مودم.

en: Modem Query Results
fa: نتایج پرس‌وجوی مودم

en: Maximum number of modems reached.
fa: به تعداد بیشینه مودمها رسید.

en: No modem selected.
fa: هیچ مودمی انتخاب‌ نشد.

en: Are you sure you want to delete
    the modem "%1"?
fa: آیا مطمئنید می‌خواهید مودم »%1« را
    را حذف‌ کنید؟

en: New Modem
fa: مودم جدید

en: Edit Modem:
fa: ویرایش مودم:

en: &Device
fa: &دستگاه‌

en: Serial Device
fa: دستگاه متوالی

en: Modem Settings
fa: تنظیمات مودم

en: You must enter a unique
    modem name
fa:  باید نامی یکتا برای مودم
    وارد کنید

en: Customize pppd Arguments
fa: سفارشی کردن نشانوندهای pppd

en: Arg&ument:
fa: &نشانوند:‌

en: The application-specific config file could not be opened in either read-write or read-only mode.
    The superuser might have to change its ownership by issuing the following command in your home directory:
    chown {YourUsername} .kde/share/config/kppprc
fa: پرونده پیکربندی کاربرد ویژه نتوانست در هیچ ‌یک از حالات خواندن نوشتن یا فقط‌ خواندنی باز شود.‌
    کاربر ارشد باید حقوق خود را با صدور فرمان زیر به
    فهرست راهنمای شما تغییر دهد:
    chown {YourUsername} .kde/share/config/kppprc

en: %1_copy
fa: %1_رونوشت

en: Cannot open any of the following logfiles:
fa: نمی‌توان هیچ ‌یک از پرونده‌های ثبت زیر را باز کرد:

en: You have launched pppd before the remote server was ready to establish a PPP connection.
    Please use the terminal-based login to verify
fa: قبل ‌از آماده ‌شدن کارساز ‌راه‌ دور برای ایجاد اتصالی، pppd، PPP را
    راه‌اندازی‌ کنید.
    لطفاً، برای وارسی از ورود پایانه بنیاد استفاده‌ کنید

en: You have not started the PPP software on the peer system.
fa: نرم‌افزار PPP را روی سیستم‌ جفت آغاز نکرده‌اید.

en: Check that you supplied the correct username and password.
fa: بررسی ‌کنید که نام ‌کاربر و اسم رمز را درست تهیه‌ کرده‌اید.

en: You should not pass 'lock' as an argument to pppd. Check /etc/ppp/options and ~/.ppprc
fa: نباید »قفل« را به عنوان نشانوند pppd گذر دهید. ‌etc/ppp/options/ و ppprc./~ را بررسی کنید

en: The remote system does not seem to answer to
    configuration request. Contact your provider.
fa: به‌ نظر نمی‌رسد سیستم ‌راه‌ دور به درخواست پیکربندی
     پاسخ‌ دهد. با فراهم‌کننده خود تماس‌ بگیرید.

en: You have passed an invalid option to pppd. See 'man pppd' for a complete list of valid arguments.
fa: یک گزینه نامعتبر برای pppd گذرانده‌اید.‌ »راهنمای pppd« را برای فهرست کامل نشانوندهای معتبر ببینید.

en: Unable to provide help.
fa: قادر به فراهم کردن کمک نیست.

en: Restart pppd
fa: بازآغازی pppd

en: Do Not Restart
fa: بازآغازی نشود

en: The "debug" option has been added. You should now try to reconnect. If that fails again, you will get a PPP log that may help you to track down the connection problem.
fa: گزینه »اشکال‌زدایی« اضافه شده است.‌ اکنون باید سعی در اتصال مجدد کنید. اگر این دوباره خراب شود، باید ثبت PPP را که ممکن است شما را برای از بین بردن مسائل اتصال کمک کند، به دست آورید‌.

en: PPP Log
fa: ثبت PPP

en: Write to File
fa: نوشتن در پرونده

en: kppp's diagnosis (just guessing):
fa: خطایابی kppp )فقط حدس زدن(:

en: The PPP log has been saved
    as "%1".
    
    If you want to send a bug report, or have
    problems connecting to the Internet, please
    attach this file. It will help the maintainers
    to find the bug and to improve KPPP
fa: ثبت PPP به عنوان »%1«
    ذخیره شده است.
    
    اگر می‌خواهید گزارش ‌خطایی ارسال‌ کنید، یا
    مسئله اتصال به اینترنت را دارید، لطفاً،
    این پرونده را ضمیمه کنید.‌ این‌ کار به نگه‌دارنده‌ها
    جهت پیدا‌ کردن خطا و بهبود KPPP کمک خواهد کرد‌

en: kppp Statistics
fa: آمار kppp

en: Statistics
fa: آمار

en: Local Addr:
fa: نشانی محلی:

en: Remote Addr:
fa: نشانی دور:

en: bytes in
fa: بایتهای ورودی

en: bytes out
fa: بایتهای خروجی

en: packets in
fa: بسته‌های ورودی

en: packets out
fa: بسته‌های خروجی

en: vjcomp in
fa: vjcomp ورودی

en: vjcomp out
fa: vjcomp خروجی

en: vjunc in
fa: vjunc ورودی

en: vjunc out
fa: vjunc خروجی

en: %1 (max. %2) kb/sec
fa: %1 )بیشینه%2( کیلو‌بایت/ثانیه

en: unavailable
fa: غیر‌قابل ‌دسترس

en: You will be asked a few questions on information
    which is needed to establish an Internet connection
    with your Internet Service Provider (ISP).
    
    Make sure you have the registration form from your
    ISP handy. If you have any problems, try the online
    help first. If any information is missing, contact
    your ISP.
fa: برای اطلاعات مورد نیاز جهت برقراری اتصال اینترنتی،
    سوالاتی توسط فراهم‌کننده خدمت اینترنتتان‌ )ISP(
    از شما پرسیده می‌شود.
    
    از داشتن برگه ثبت از فراهم‌کننده ‌خدمت ‌اینترنت خود مطمئن‌ شوید.‌
    در صورت داشتن هر گونه مسئله، ابتدا کمک‌ وصل را امتحان کنید.‌
    اگر فاقد هر گونه اطلاعاتی هستید، با
    فراهم‌کننده‌ خدمت اینترنت خود تماس بگیرید.‌

en: Select the location where you plan to use this
    account from the list below. If your country or
    location is not listed, you have to create the
    account with the normal, dialog based setup.
    
    If you click "Cancel", the dialog based setup
    will start.
fa: از فهرست زیر، محلی را که تصمیم دارید از این
    حساب استفاده کنید را برگزینید.‌ اگر کشور یا
    محل شما فهرست‌ نشده ‌است، باید
    حساب را با برپایی ‌محاوره‌ای‌ بنیاد عادی ایجاد کنید.
    
    اگر »لغو« را فشار دهید، برپایی‌ محاوره‌ای ‌بنیاد
    آغاز خواهد شد.‌

en: Select your Internet Service Provider (ISP) from
    the list below. If the ISP is not in this list,
    you have to click on "Cancel" and create this
    account using the normal, dialog-based setup.
    
    Click on "Next" when you have finished your
    selection.
fa: فراهم‌کننده ‌خدمت ‌اینترنت خود را از فهرست زیر برگزینید.‌
    اگر فراهم‌کننده‌ خدمت اینترنت در فهرست زیر وجود ندارد،
    باید »لغو« را فشار دهید و این حساب را با استفاده از
    برپایی ‌محاوره‌ای بنیاد ایجاد کنید.‌
    
    زمانی که گزینش شما به پایان‌ رسید، »بعدی« را
    فشار دهید.‌

en: To log on to your ISP, kppp needs the username
    and the password you got from your ISP. Type
    in this information in the fields below.
    
    Word case is important here.
fa: برای ثبت در فراهم‌کننده‌ خدمت اینترنت خود، kppp  نیاز به نام‌ کاربر
    و اسم رمزی که از فراهم‌کننده خدمت ‌اینترنت گرفته‌اید، دارد.‌
    این اطلاعات را در حوزه‌های زیر تحریر کنید. 
    
    اینجا حالت واژه اهمیت دارد.‌

en: Username:
fa: نام ‌کاربر:

en: Password:
fa:  اسم رمز:

en: If you need a special dial prefix (e.g. if you
    are using a telephone switch) you can specify
    it here. This prefix is dialed just before the
    phone number.
    
    If you have a telephone switch, you probably need
    to write "0" or "0," here.
fa: اگر پیشوند شماره‌گیری ویژه‌ای نیاز دارید، )برای مثال، اگر
    از سودهی تلفن استفاده‌ می‌کنید( می‌توانید آن را در اینجا
    مشخص کنید. ‌این پیشوند، دقیقاً قبل‌ از شماره ‌تلفن،‌
    شماره‌گیری می‌شود.
    
    اگر سودهی تلفن دارید، شاید نیاز داشته‌ باشید
    که اینجا »۰« یا  »۰،« بنویسید.‌

en: Dial prefix:
fa: پیشوند شماره‌گیری:

en: Finished!
    
    A new account has been created. Click "Finish" to
    go back to the setup dialog. If you want to
    check the settings of the newly created account,
    you can use "Edit" in the setup dialog.
fa: پایان یافت!
    
    حساب جدیدی ایجاد شده است.‌ با فشار »پایان« به
    محاوره برپایی برگردید.‌ اگر می‌خواهید
    برپایی حساب تازه ایجادشده را بررسی کنید،
    می‌توانید از »ویرایش« در محاوره تنظیم استفاده‌ کنید.

en: kppp: no rulefile specified
fa: kppp: هیچ پرونده‌ قاعده‌ای مشخص نشد

en: kppp: rulefile "%s" not found
fa: kppp: پرونده قاعده »%s« پیدا نشد

en: kppp: rulefiles must have the extension ".rst"
fa: kppp: پرونده ‌قاعده باید دارای پسوند »rst.« باشد

en: kppp: error parsing the ruleset
fa: kppp: خطای تنظیم مجموعه قواعد

en: kppp: parse error in line %d
fa: kppp: خطای تجزیه در خط %d

en: kppp: rulefile does not contain a default rule
fa:  kppp: پرونده قاعده، حاوی یک قاعده پیش‌فرض نیست

en: kppp: rulefile does not contain a "name=..." line
fa: kppp: پرونده قاعده شامل یک خط »name=...« نیست

en: kppp: rulefile is ok
fa: kppp: پرونده قاعده درست ‌است

en: You are not allowed to dial out with kppp.
    Contact your system administrator.
fa: به شما اجازه تماس خارجی با kppp داده‌ نمی‌شود.‌
    با سرپرست‌ سیستم خود تماس بگیرید.

en: Cannot find the PPP daemon.
    Make sure that pppd is installed.
fa: نمی‌توان شبح PPP را پیدا کرد.
    مطمئن‌ شوید pppd نصب می‌شود.

en: You do not have the permission to start pppd.
    Contact your system administrator and ask to get access to pppd.
fa: مجوز آغاز کردن pppd را ندارید.
    به سرپرست ‌سیستم متصل‌ شوید و تقاضای دستیابی به pppd را کنید.

en: %1 is missing or can not be read.
    Ask your system administrator to create this file (can be empty) with appropriate read and write permissions.
fa: %1گم‌ شده یا نمی‌تواند ‌خوانده شود.
    از سرپرست ‌سیستم تقاضای ایجاد این پرونده )ممکن‌ است خالی باشد( را با مجوزهای مناسب خواندن و نوشتن بکنید.
