kcm_emoticons - en to fi translation catalogue (36 entries)

en: Insert the string for the emoticon.  If you want multiple strings, separate them by spaces.
fi: Lisää merkkijono hymiölle. Jos haluat useita merkkijonoja, erottele ne välilyönneillä.

en: Emoticons
fi: Hymiöt

en: Drag or Type Emoticon Theme URL
fi: Vedä tai kirjoita hymiöteeman verkko-osoite

en: Emoticon themes must be installed from local files.
fi: Hymiöteemoja voidaan asentaa vain paikallisista tiedostoista.

en: Could Not Install Emoticon Theme
fi: Hymiöteemaa ei voitu asentaa

en: Do you want to remove %1 too?
fi: Haluatko poistaa myös kansion %1?

en: Delete emoticon
fi: Poista hymiö

en: Add Emoticon
fi: Lisää hymiö

en: Edit Emoticon
fi: Muokkaa hymiötä

en: New Emoticon Theme
fi: Uusi hymiöteema

en: Enter the name of the new emoticon theme:
fi: Anna uuden hymiöteeman nimi:

en: %1 theme already exists
fi: %1-niminen teema on jo olemassa

en: Choose the type of emoticon theme to create
fi: Valitse luotavan hymiöteeman tyyppi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EmoticonsManager)
en: Emoticons Manager
fi: Hymiöteemojen hallintapaneeli

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btAdd)
en: Create a new emoticon
fi: Luo uusi hymiö

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btAdd)
en: Create a new emoticon by assigning it an icon and some text
fi: Luo uusi hymiö antamalla sille kuvake ja teksti

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btAdd)
en: Add...
fi: Lisää…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btEdit)
en: Modify the selected emoticon icon or text
fi: Muuta valitun hymiön kuvaketta tai tekstiä

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btEdit)
en: Edit the selected emoticon to change its icon or its text
fi: Muuta valittua hymiötä vaihtamalla sen kuvaketta tai tekstiä

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btEdit)
en: Edit...
fi: Muokkaa…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btRemoveEmoticon)
en: Remove the selected emoticon
fi: Poista valittu hymiö

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btRemoveEmoticon)
en: Remove the selected emoticon from your disk
fi: Poista valittu hymiö kiintolevyltä

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btRemoveEmoticon)
en: Remove
fi: Poista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbStrict)
en: Require spaces around emoticons
fi: Vaadi tyhjät välit hymiöiden ympärillä

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btNew)
en: Design a new emoticon theme
fi: Suunnittele uusi hymiöteema

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btNew)
en: Start a new theme by assigning it a name. Then use the Add button on the right to add emoticons to this theme.
fi: Aloita uusi teema antamalla sille nimi. Käytä sen jälkeen Lisää-painiketta lisätäksesi hymiötä teemaan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btNew)
en: New Theme...
fi: Uusi teema…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btGetNew)
en: Get new icon themes from the Internet
fi: Hae uusia kuvaketeemoja internetistä

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btGetNew)
en: You need to be connected to the Internet to use this action. A dialog will display a list of emoticon themes from the http://www.kde-look.org website. Clicking the Install button associated with a theme will install this theme locally.
fi: Käyttääksesi toimintoa sinulla on oltava internetyhteys. Kyselyikkuna esittää http://www.kde-look.org/-sivustosta saatavilla olevat hymiöteemat. Voit asentaa teeman napsauttamalla Asenna-painiketta teeman kohdalla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btGetNew)
en: Get New Icon Themes...
fi: Hae uusia kuvaketeemoja…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btInstall)
en: Install a theme archive file you already have locally
fi: Asenna teemapaketti, joka löytyy koneelta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btInstall)
en: If you already have an emoticon theme archive locally, this button will unpack it and make it available for KDE applications
fi: Jos teemapaketti löytyy valmiiksi koneelta, tämä toiminto asentaa sen käytettäväksi KDE-ohjelmiin

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btInstall)
en: Install Theme File...
fi: Asenna teematiedosto…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btRemoveTheme)
en: Remove the selected theme from your disk
fi: Poista valittu teema kiintolevyltä

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btRemoveTheme)
en: This will remove the selected theme from your disk.
fi: Tämä poistaa valitun teeman kiintolevyltä.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btRemoveTheme)
en: Remove Theme
fi: Poista teema
