kcm_phonon - en to fi translation catalogue (59 entries)

en: Playback (%1)
fi: Toisto (%1)

en: Recording (%1)
fi: Äänitys (%1)

en: Independent Devices
fi: Erilliset laitteet

en: KDE Audio Hardware Setup
fi: KDE:n äänilaitteiston asetukset

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, hardwareGroupBox)
en: Hardware
fi: Laitteisto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, profileLabel)
en: Profile
fi: Profiili

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cardLabel)
en: Sound Card
fi: Äänikortti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, deviceGroupBox)
en: Device Configuration
fi: Laiteasetukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Connector
fi: Liitin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deviceLabel)
en: Sound Device
fi: Äänilaite

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, outputGroupBox)
en: Speaker Placement and Testing
fi: Kaiutinten sijoittelu ja testaus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, inputGroupBox)
en: Input Levels
fi: Äänitystasot

[ctx: @info User changed Phonon backend]
en: To apply the backend change you will have to log out and back in again.
fi: Käyttääksesi uutta taustajärjestelmää, sinun on kirjauduttava ulos ja takaisin sisään.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, m_select) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_select)
en: A list of Phonon Backends found on your system.  The order here determines the order Phonon will use them in.
fi: Luettelo järjestelmästäsi löytyneistä Phonon-taustajärjestelmistä. Järjestys määrää, missä järjestyksessä Phonon käyttää laitteita.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_up) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, preferButton)
en: Prefer
fi: Suosi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_down) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, deferButton)
en: Defer
fi: Älä suosi

en: Audio Playback
fi: Äänentoisto

en: Audio Recording
fi: Äänitys

en: Video Recording
fi: Videontallennus

en: Invalid
fi: Virheellinen

en: Test the selected device
fi: Kokeile valittua laitetta

en: Defines the default ordering of devices which can be overridden by individual categories.
fi: Määrittää laitteiden oletusjärjestyksen, joka voidaan ohittaa eri luokkien omin asetuksin.

en: Default Audio Playback Device Preference
fi: Oletusarvoinen äänentoistolaitejärjestys

en: Default Audio Recording Device Preference
fi: Oletusarvoinen äänityslaitejärjestys

en: Default Video Recording Device Preference
fi: Oletusarvoinen videontallennuslaitejärjestys

en: Audio Playback Device Preference for the '%1' Category
fi: Äänentoistolaitejärjestys luokalle ”%1”

en: Audio Recording Device Preference for the '%1' Category
fi: Äänityslaitejärjestys luokalle ”%1”

en: Video Recording Device Preference for the '%1' Category
fi: Videontallennuslaitejärjestys luokalle ”%1”

en: Apply the currently shown device preference list to the following other audio playback categories:
fi: Käytä tämän hetkistä laitejärjestystä seuraaviin muihin äänentoistoluokkiin:

en: Default/Unspecified Category
fi: Oletus- tai määrittämätön luokka

en: Failed to set the selected audio output device
fi: Valitun ääniulostulon asettaminen epäonnistui

en: Your backend may not support audio recording
fi: Ehkei taustajärjestelmäsi tue äänittämistä

en: Your backend may not support video recording
fi: Ehkei taustajärjestelmäsi tue videontallennusta

en: Testing %1
fi: Laitteen %1 kokeilu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, categoryTree) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, categoryTree)
en: Various categories of media use cases.  For each category, you may choose what device you prefer to be used by the Phonon applications.
fi: Eri luokkia käytön mukaan. Voit valita kullekin luokalle laitteen, jota haluat Phonon-ohjelmien suosivan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showAdvancedDevicesCheckBox)
en: Show advanced devices
fi: Näytä lisälaitteet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, applyPreferencesButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, applyPreferencesButton)
en: Use the currently shown device list for more categories.
fi: Käytä nykyistä laiteluetteloa muihinkin luokkiin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applyPreferencesButton)
en: Apply Device List To...
fi: Käytä laiteluetteloa muissakin luokissa…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, deviceList)
en: Devices found on your system, suitable for the selected category.  Choose the device that you wish to be used by the applications.
fi: Järjestelmästä löytyneet valittuun luokkaan sopivat äänilaitteet. Valitse laite, jota haluat ohjelmien käyttävän.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, deviceList)
en: The order determines the preference of the devices. If for some reason the first device cannot be used Phonon will try to use the second, and so on.
fi: Järjestys määrää laitteiden käytön. Jos jostakin syystä ensimmäistä laitetta ei voida käyttää, Phonon yrittää toista laitetta jne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, testPlaybackButton)
en: Test
fi: Kokeile

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, preferButton)
en: prefer the selected device
fi: suosi valittua laitetta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, deferButton)
en: no preference for the selected device
fi: ei etusijaa valitulle laitteelle

en: Phonon Configuration Module
fi: Phononin asetukset

en: Device Preference
fi: Laitteiden käyttöjärjestys

en: Backend
fi: Taustajärjestelmä

en: Audio Hardware Setup
fi: Äänilaitteiston asetukset

en: Front Left
fi: Etuvasen

en: Front Left of Center
fi: Keskivasen

en: Front Center
fi: Etukeski

en: Front Right of Center
fi: Keskioikea

en: Front Right
fi: Etuoikea

en: Side Left
fi: Sivuvasen

en: Side Right
fi: Sivuoikea

en: Rear Left
fi: Takavasen

en: Rear Center
fi: Takakeski

en: Rear Right
fi: Takaoikea

en: Subwoofer
fi: Alibassokaiutin

en: Unknown Channel
fi: Tuntematon kanava
