kcmcgi - en to fi translation catalogue (6 entries)

en: Paths to Local CGI Programs
fi: Polut paikallisiin CGI-ohjelmiin

en: Add...
fi: Lisää…

en: Remove
fi: Poista

en: CGI KIO Slave Control Module
fi: CGI-KIO-palvelun asetusosio

en: (c) 2002 Cornelius Schumacher
fi: © 2002 Cornelius Schumacher

en: <h1>CGI Scripts</h1> The CGI KIO slave lets you execute local CGI programs without the need to run a web server. In this control module you can configure the paths that are searched for CGI scripts.
fi: <h1>CGI-skriptit</h1> CGI-KIO-palvelun avulla voit suorittaa paikallisia CGI-skriptejä käyttämättä WWW-palvelinta. Tästä voit määritellä polut, joista CGI-skriptejä etsitään.
