kde-menu - en to fi translation catalogue (14 entries)

en: Menu item '%1' could not be highlighted.
fi: Valikon kohtaa %1 ei voitu korostaa.

en: KDE Menu query tool.
    This tool can be used to find in which menu a specific application is shown.
    The --highlight option can be used to visually indicate to the user where
    in the KDE menu a specific application is located.
fi: KDE-valikkohaut
    Tällä ohjelmalla voit löytää tietyn ohjelman valikoista.
    Valintaa --highlight voidaan käyttää osoittamaan, missä
    kohtaa KDE-valikkoa tietty sovellus sijaitsee.

en: (c) 2003 Waldo Bastian
fi: © 2003 Waldo Bastian

en: Author
fi: Tekijä

en: Output data in UTF-8 instead of local encoding
fi: Tulosta tiedot UTF-8-koodattuna paikallisen merkkimuunnoksen sijaan.

en: Print menu-id of the menu that contains
    the application
fi: Tulosta sovelluksen sisältävän
    valikon menu-id.

en: Print menu name (caption) of the menu that
    contains the application
fi: Tulosta sovelluksen sisältävän valikon
    valikkonimi.

en: Highlight the entry in the menu
fi: Korosta ohjelma valikossa

en: Do not check if sycoca database is up to date
fi: Älä tarkista, onko sycoca-tietokanta ajan tasalla

en: The id of the menu entry to locate
fi: Paikallistettavan valikkokohdan id

en: You must specify an application-id such as 'kde4-konsole.desktop'
fi: Sinun on määritettävä sovelluksen id, esimerkiksi 'kde4-konsole.desktop'.

en: You must specify at least one of --print-menu-id, --print-menu-name or --highlight
fi: On käytettävä ainakin yhtä vaihtoehdoista --print-menu-id, --print-menu-name tai --highlight

en: No menu item '%1'.
fi: Ei valikkokohtaa %1.

en: Menu item '%1' not found in menu.
fi: Valikosta ei löydy kohtaa %1.
