kquitapp - en to fi translation catalogue (9 entries)

en: Command-line application quitter
fi: Sovellusten lopettaminen komentoriviltä

en: Quit a D-Bus enabled application easily
fi: Lopeta D-Busia tukeva sovellus vaivatta

en: (c) 2006, Aaron Seigo
fi: © 2006 Aaron Seigo

en: Current maintainer
fi: Nykyinen ylläpitäjä

en: Full service name, overrides application name provided
fi: Täydellinen palvelun nimi, ohittaa sovelluksen nimen

en: Path in the D-Bus interface to use
fi: Polku käytettävään D-Bus-liityntään

en: The name of the application to quit
fi: Lopetettavan sovelluksen nimi

en: Application %1 could not be found using service %2 and path %3.
fi: Ohjelmaa %1 ei löytynyt palvelunimellä %2 ja polulla %3.

en: Quitting application %1 failed. Error reported was:
    
         %2 : %3
fi: Ohjelman %1 lopettaminen epäonnistui. Virhe oli:
    
         %2 : %3
