kolf - en to fi translation catalogue (130 entries)

en: No configuration options
fi: Ei säädettäviä asetuksia

en: Add object:
fi: Lisää objekti:

en: Course name:
fi: Radan nimi:

en: Course author:
fi: Radan tekijä:

en: Maximum:
fi: Maksimi:

en: Maximum number of strokes player can take on this hole.
fi: Tämän radan maksimilyöntien määrä.

en: Maximum number of strokes
fi: Lyöntien maksimimäärä

en: Unlimited
fi: Loputon

en: Show border walls
fi: Näytä reunavallit

en: Course Author
fi: Radan tekijä

en: Course Name
fi: Radan nimi

en: Drop Outside of Hazard
fi: Pudottaa pallon esteen ulkopuolelle

en: Rehit From Last Location
fi: Lyödä uudestaan edellisestä paikasta

en: What would you like to do for your next shot?
fi: Mitä haluat tehdä?

en: %1 is in a Hazard
fi: %1 joutui esteeseen

en: %1 will start off.
fi: %1 aloittaa.

en: New Hole
fi: Uusi reikä

en: Course name: %1
fi: Radan nimi: %1

en: Created by %1
fi: Tekijä: %1

en: %1 holes
fi: %1 reikää

en: Course Information
fi: Ratatietoja

en: This hole uses the following plugins, which you do not have installed:
fi: Tämä reikä käyttää seuraavia liitännäisiä, joita sinulla ei ole asennettuna:

en: There are unsaved changes to current hole. Save them?
fi: Tällä reiällä on tallentamattomia muutoksia. Tallennetaanko?

en: Unsaved Changes
fi: Tallentamattomia muutoksia

en: Save &Later
fi: Tallenna &myöhemmin

en: Pick Kolf Course to Save To
fi: Valitse Kolf-rata tallentaaksesi

en: &Do not ask again
fi: &Älä kysy uudestaan

en: Slope
fi: Mäki

en: Puddle
fi: Lammikko

en: Wall
fi: Seinä

en: Cup
fi: Reikä

en: Sand
fi: Hiekka

en: Windmill
fi: Tuulimylly

en: Black Hole
fi: Musta aukko

en: Floater
fi: Kelluja

en: Bridge
fi: Silta

en: Sign
fi: Merkki

en: Bumper
fi: Kimmoke

en: Save &Course
fi: Tallenna &rata

en: Save &Course As...
fi: Tallenna r&ata nimellä…

en: &Save Game
fi: Tallenna &peli

en: &Save Game As...
fi: Tallenna p&eli nimellä…

en: &Edit
fi: &Muokkaa

en: &New
fi: &Uusi

en: &Reset
fi: &Nollaa

en: &Undo Shot
fi: &Kumoa lyönti

note: i18n("&Replay Shot"), 0, this, SLOT(emptySlot()), actionCollection(), "replay"); Go
en: Switch to Hole
fi: Vaihda reiälle

en: &Next Hole
fi: &Seuraava reikä

en: &Previous Hole
fi: &Edellinen reikä

en: &First Hole
fi: E&nsimmäinen reikä

en: &Last Hole
fi: &Viimeinen reikä

en: &Random Hole
fi: S&atunnainen reikä

en: Enable &Mouse for Moving Putter
fi: Käytä hiirtä &putterin liikuttamiseen

en: Enable &Advanced Putting
fi: Käytä &edistynyttä puttausta

en: Show &Info
fi: Näytä tiet&oja

en: Show Putter &Guideline
fi: Näytä &puttausviiva

en: Enable All Dialog Boxes
fi: Aktivoi kaikki keskustelulaatikot

en: Play &Sounds
fi: Soita &äänet

en: &About Course
fi: &Tietoa radasta

en: &Tutorial
fi: &Ohjattu peli

en:  and
fi:  ja

en: %1 tied
fi: %1 tasoitti.

en: %1 won!
fi: %1 voitti!

en: High Scores for %1
fi: Radan ”%1” ennätykset

en: Pick Saved Game to Save To
fi: Valitse tallennettu peli tallentaaksesi

en: Pick Kolf Saved Game
fi: Valitse tallennettu Kolf-peli

en: %1's turn
fi: Vuorossa %1

en: %1's score has reached the maximum for this hole.
fi: Pelaajan %1 lyönnit ovat saavuttaneet reiän enimmäismäärän.

note: i18n: ectx: Menu (hole)
en: Ho&le
fi: Rei&kä

note: i18n: ectx: Menu (go_course)
en: &Go
fi: &Mene

en: Enable show/hide
fi: Aktivoi näytä/piilota

en: Slow
fi: Hidas

en: Fast
fi: Nopea

en: Vertical
fi: Pysty

en: Horizontal
fi: Vaaka

en: Diagonal
fi: Vino

en: Opposite Diagonal
fi: Vinon vastakohta

en: Elliptic
fi: Elliptinen

en: Reverse direction
fi: Vastakkaissuunta

en: Unmovable
fi: Ei liikutettavissa

en: Whether or not this slope can be moved by other objects, like floaters.
fi: Muut objektit voivat liikuttaa tätä mäkeä, kuten kellujat.

en: Grade:
fi: Aste:

en: KDE Minigolf Game
fi: KDE:n minigolf-peli

en: (c) 2002-2010, Kolf developers
fi: © 2002–2010 Kolf-kehittäjät

en: Current maintainer
fi: Nykyinen ylläpitäjä

en: Former main author
fi: Aiempi päätekijä

en: Advanced putting mode
fi: Kehittynyt puttaus-tila

en: Border around course
fi: Seinät radan ympärillä

en: Some good sound effects
fi: Joitain hyviä ääniefektejä

en: Wall-bouncing help
fi: Seinäkimmoutusapu

en: Suggestions, bug reports
fi: Ehdotukset, vikailmoitukset

en: Developer of Box2D physics engine
fi: Box2D-fysiikkakoneen kehittäjä

en: Vector class (Kolf 1)
fi: Vektoriluokka (Kolf 1)

en: Working wall-bouncing algorithm (Kolf 1)
fi: Toimiva seinästäkimmoitusalgoritmi (Kolf 1)

en: File
fi: Tiedosto

en: Print course information and exit
fi: Tulosta ratatiedot ja lopeta

en: By %1
fi: Tekijä: %1

en: Course %1 does not exist.
fi: Rataa %1 ei löydy.

en: New Game
fi: Uusi peli

en: Players
fi: Pelaajat

en: &New Player
fi: &Uusi pelaaja

en: Choose Course to Play
fi: Valitse pelattava rata

en: Course
fi: Rata

en: Create New
fi: Tee uusi

en: You
fi: Pelaaja

en: Highscores
fi: Ennätykset

en: Add...
fi: Lisää…

en: Remove
fi: Poista

en: Game Options
fi: Peliasetukset

en: Options
fi: Asetukset

en: &Strict mode
fi: &Tarkka pelitila

en: In strict mode, undo, editing, and switching holes is not allowed. This is generally for competition. Only in strict mode are highscores kept.
fi: Tarkassa pelitilassa uudelleenlyönti, radan muokkaus ja vaihto eivät ole sallittuja. Tämä asetus on kilpailukäyttöön, koska vain tässä tilassa pelattujen pelien ennätykset tallentuvat.

en: %1 Holes
fi: %1 reikää

en: Pick Kolf Course
fi: Valitse Kolf-rata

en: Chosen course is already on course list.
fi: Valitsemasi rata on jo rataluettelossa.

en: Player %1
fi: Pelaaja %1

en:  degree |  degrees
fi[0]:  aste
fi[1]:  astetta

en: Exiting ball angle:
fi: Pallon poistumiskulma

en: Minimum exit speed:
fi: Vähimmäispoistumisnopeus:

en: Maximum exit speed:
fi: Enimmäispoistumisnopeus:

en: &Top
fi: &Ylhäällä

en: &Left
fi: &Vasemmalla

en: &Right
fi: &Oikealla

en: &Bottom
fi: &Alhaalla

en: Walls on:
fi: Seinät:

en: Sign HTML:
fi: Allekirjoita HTML:

en: Windmill on top
fi: Tuulimylly ylhäällä

en: Moving speed
fi: Liikenopeus

en: New Text
fi: Uusi teksti

en: Total
fi: Yhteensä
