solid_qt - en to fi translation catalogue (129 entries)

en: Network Shares
fi: Verkkojaot

en: NFS and SMB shares declared in your system
fi: Järjestelmässä määritetyt NFS- ja SMB-jaot

en: WLAN Interface
fi: WLAN-liitäntä

en: Networking Interface
fi: Verkkoliitäntä

[ctx: %1 is CD-ROM/CD-R/etc; %2 is '/DVD-ROM'/'/DVD-R'/etc (with leading slash)]
en: External %1%2 Drive
fi: Ulkoinen %1%2-asema

[ctx: %1 is CD-ROM/CD-R/etc; %2 is '/DVD-ROM'/'/DVD-R'/etc (with leading slash)]
en: %1%2 Drive
fi: %1%2-asema

en: External Floppy Drive
fi: Ulkoinen levykeasema

en: Floppy Drive
fi: Levykeasema

[ctx: %1 is the size]
en: %1 External Hard Drive
fi: %1 ulkoinen kiintolevy

[ctx: %1 is the size]
en: %1 Hard Drive
fi: %1 kiintolevy

en: External Hard Drive
fi: Ulkoinen kiintolevy

en: Hard Drive
fi: Kiintolevy

en: Drive
fi: Asema

en: Blank CD-R
fi: Tyhjä CD-R

en: Blank CD-RW
fi: Tyhjä CD-RW

en: Blank DVD-RAM
fi: Tyhjä DVD-RAM

en: Blank DVD-R
fi: Tyhjä DVD-R

en: Blank DVD+R Dual-Layer
fi: Tyhjä kaksikerros-DVD+R

en: DVD+R Dual-Layer
fi: Kaksikerros-DVD+R

en: Blank DVD-RW
fi: Tyhjä DVD-RW

en: Blank DVD+R
fi: Tyhjä DVD+R

en: Blank DVD+RW
fi: Tyhjä DVD+RW

en: Blank DVD+RW Dual-Layer
fi: Tyhjä kaksikerros-DVD+RW

en: DVD+RW Dual-Layer
fi: Kaksikerros-DVD+RW

en: Blank BD-R
fi: Tyhjä BD-R

en: Blank BD-RE
fi: Tyhjä BD-RE

en: Blank HD DVD-R
fi: Tyhjä HD DVD-R

en: Blank HD DVD-RW
fi: Tyhjä HD DVD-RW

en: Audio CD
fi: Ääni-CD

[ctx: %1 is the size]
en: %1 Encrypted Container
fi: %1 salattu taltio

en: Encrypted Container
fi: Salattu taltio

[ctx: %1 is the size]
en: %1 Removable Media
fi: %1 siirrettävä media

[ctx: %1 is the size]
en: %1 Media
fi: %1 media

en: UPnP Internet Gateway Device
fi: UPnP-Internet-yhdyskäytävälaite

en: UPnP devices
fi: UPnP-laitteet

en: UPnP Media Server v1
fi: UPnP-mediapalvelin v. 1

en: UPnP Media Server v2
fi: UPnP-mediapalvelin v. 2

en: UPnP Media Server v3
fi: UPnP-mediapalvelin v. 3

en: Computer
fi: Tietokone

en: Processor
fi: Suoritin

en: Portable Media Player
fi: Siirrettävä mediasoitin

en: Camera
fi: Kamera

en: Devices
fi: Laitteet

en: Devices declared in your system
fi: Järjestelmän laitteet

en: You are not authorized to perform this operation.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia suorittaa tätä toimintoa.

en: The device is currently busy.
fi: Laite on varattu.

en: The requested operation has failed.
fi: Pyydetty toiminto epäonnistui.

en: The requested operation has been canceled.
fi: Pyydetty toiminto peruttiin.

en: An invalid or malformed option has been given.
fi: Virheellinen tai epämuodostunut valitsin annettiin.

en: The kernel driver for this filesystem type is not available.
fi: Tämän tiedostojärjestelmän ajuri ei ole käytettävissä.

en: An unspecified error has occurred.
fi: Tapahtui tuntematon virhe.

en: Storage
fi: Tallennusasema

en: Storage devices
fi: Massamuistilaitteet

en: Loop Device
fi: Loop-laite

en: Swap Space
fi: Sivutustila

en: External Floppy Drive
fi: Ulkoinen levykeasema

en: Floppy Drive
fi: Levykeasema

en: External Hard Drive
fi: Ulkoinen kiintolevy

en: Hard Drive
fi: Kiintolevy

en: Drive
fi: Asema

en: Blank CD-R
fi: Tyhjä CD-R

en: Blank CD-RW
fi: Tyhjä CD-RW

en: Blank DVD-RAM
fi: Tyhjä DVD-RAM

en: Blank DVD-R
fi: Tyhjä DVD-R

en: Blank DVD+R Dual-Layer
fi: Tyhjä kaksikerros-DVD+R

en: DVD+R Dual-Layer
fi: Kaksikerros-DVD+R

en: Blank DVD-RW
fi: Tyhjä DVD-RW

en: Blank DVD+R
fi: Tyhjä DVD+R

en: Blank DVD+RW
fi: Tyhjä DVD+RW

en: Blank DVD+RW Dual-Layer
fi: Tyhjä kaksikerros-DVD+RW

en: DVD+RW Dual-Layer
fi: Kaksikerros-DVD+RW

en: Blank BD-R
fi: Tyhjä BD-R

en: Blank BD-RE
fi: Tyhjä BD-RE

en: Blank HD DVD-R
fi: Tyhjä HD DVD-R

en: Blank HD DVD-RW
fi: Tyhjä HD DVD-RW

en: Audio CD
fi: Ääni-CD

[ctx: %1 is the size]
en: %1 Encrypted Drive
fi: %1 salattu asema

en: Encrypted Drive
fi: Salattu asema

en: You are not authorized to perform this operation
fi: Sinulla ei ole oikeuksia suorittaa tätä toimintoa

en: The device is currently busy
fi: Laite on varattu

en: The requested operation has failed
fi: Pyydetty toiminto epäonnistui

en: The requested operation has been canceled
fi: Pyydetty toiminto peruttiin

en: An invalid or malformed option has been given
fi: Virheellinen tai epämuodostunut valitsin annettiin

en: The kernel driver for this filesystem type is not available
fi: Tämän tiedostojärjestelmän ajuri ei ole käytettävissä

en: The device is already mounted
fi: Laite on jo liitetty

en: The device is not mounted
fi: Asemaa ei ole liitetty

en: The device is mounted by another user
fi: Toinen käyttäjä on jo liittänyt aseman

en: The device is already unmounting
fi: Laitetta ollaan jo irrottamassa

en: The operation timed out
fi: Toiminto aikakatkaistiin

en: The operation would wake up a disk that is in a deep-sleep state
fi: Toiminto herättäisi levyn, joka on deep sleep -tilassa

en: The operation has already been canceled
fi: Toiminto on jo peruttu

en: An unspecified error has occurred
fi: Tapahtui tuntematon virhe

en: Storage
fi: Tallennusasema

en: Storage devices
fi: Massamuistilaitteet

en: UPnP Devices
fi: UPnP-laitteet

en: UPnP devices detected on your network
fi: Verkossa havaitut UPnP-laitteet

en: A/C Adapter
fi: Virtalähde

[ctx: %1 is battery technology]
en: %1 Battery
fi: %1akku

[ctx: battery technology]
en: Lithium Ion
fi: Litium-ioni

[ctx: battery technology]
en: Lithium Polymer
fi: Litium-polymeeri

[ctx: battery technology]
en: Lithium Iron Phosphate
fi: Litium-rauta-fosfaatti

[ctx: battery technology]
en: Lead Acid
fi: Lyijy

[ctx: battery technology]
en: Nickel Cadmium
fi: Nikkeli-kadmium

[ctx: battery technology]
en: Nickel Metal Hydride
fi: Nikkeli-metallihybridi

[ctx: battery technology]
en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Power Management
fi: Virranhallinta

en: Batteries and other sources of power
fi: Akut ja muut virtalähteet

[ctx: battery technology]
en: Nickel  Zinc
fi: Nikkeli-sinkki

[ctx: Unknown device type]
en: Unknown
fi: Tuntematon

[ctx: Generic Interface device type]
en: Generic Interface
fi: Yleisliitäntä

[ctx: Processor device type]
en: Processor
fi: Suoritin

[ctx: Block device type]
en: Block
fi: Lohko

[ctx: Storage Access device type]
en: Storage Access
fi: Tallennuspääsy

[ctx: Storage Drive device type]
en: Storage Drive
fi: Tallennusasema

[ctx: Optical Drive device type]
en: Optical Drive
fi: Optinen asema

[ctx: Storage Volume device type]
en: Storage Volume
fi: Taltio

[ctx: Optical Disc device type]
en: Optical Disc
fi: Optinen levy

[ctx: Camera device type]
en: Camera
fi: Kamera

[ctx: Portable Media Player device type]
en: Portable Media Player
fi: Siirrettävä mediasoitin

[ctx: Network Interface device type]
en: Network Interface
fi: Verkkoliitäntä

[ctx: Ac Adapter device type]
en: Ac Adapter
fi: Virtalähde

[ctx: Battery device type]
en: Battery
fi: Akku

[ctx: Button device type]
en: Button
fi: Painike

[ctx: Audio Interface device type]
en: Audio Interface
fi: Ääniliitäntä

[ctx: Dvb Interface device type]
en: Dvb Interface
fi: DVB-liitäntä

[ctx: Serial Interface device type]
en: Serial Interface
fi: Sarjaliitäntä

[ctx: Smart Card Reader device type]
en: Smart Card Reader
fi: Älykorttilukija

[ctx: Internet Gateway device type]
en: Internet Gateway Device
fi: Internet-yhdyskäytävälaite

[ctx: Network Share device type]
en: Network Share
fi: Verkkojako
