kppplogview - en to fi translation catalogue (47 entries)

en: Export to a text file, using semicolons as separators.<p></p>Can be used for spreadsheet programs like <i>KSpread</i>.
fi: Vie tekstitiedostoon. Erottimena toimii puolipiste.<p></p>Voidaan käyttää taulukkolaskentaohjelmien (esim. <i>KSpreadin</i>) kanssa.

en: Export to a HTML Page.<p></p>Can be used for easy exchange over the <i>Internet</i>.
fi: Vie HTML-sivuksi.<p></p>Voidaan käyttää tiedostojen helppoon vaihtamiseen <i>Internetissä</i>.

en: Export Wizard for kPPP Logs
fi: Opastettu vientitoiminto kPPP:n lokeille

en: List with possible output formats
fi: Mahdollisten vientiformaattien lista

en: <qt><b>Please choose the output format on the left side.</b></qt>
fi: <qt><b>Valitse vientiformaatti vasemmalta.</b></qt>

en: Selection of Filetype
fi: Tiedostotyypin valinta

en: Filename:
fi: Tiedoston nimi:

en: [No file selected]
fi: (Ei valittu)

en: &Select File...
fi: &Valitse tiedosto…

en: Select the filename of the exported output file
fi: Valitse viennin kohdetiedosto

en: Selection of Filename
fi: Tiedoston nimen valinta

en: File Format
fi: Tiedoston formaatti

en: Please Choose File
fi: Valitse tiedosto

en: Connection log for %1
fi: Yhteysloki %1

en: Loading log files
fi: Ladataan lokitiedostoja

en: KPPP log viewer
fi: KPPP-lokinäytin

en: KPPP Log Viewer
fi: KPPP-lokinäytin

en: Monthly Log
fi: Kuukausittainen loki

en: &File
fi: &Tiedosto

en: (c) 1999-2002, The KPPP Developers
fi: © 1999–2002 KPPP:n tekijät

en: Run in KPPP mode
fi: Suorita KPPP-tilassa

en: Connection
fi: Yhteys

en: Day
fi: Päivä

en: From
fi: Mistä

en: Until
fi: Mihin

en: Duration
fi: Kesto

en: Costs
fi: Kulut

en: Bytes In
fi: Tavuja sisään

en: Bytes Out
fi: Tavuja ulos

en: All Connections
fi: Kaikki yhteydet

en: &Prev Month
fi: &Edellinen kuukausi

en: &Next Month
fi: &Seuraava kuukausi

en: C&urrent Month
fi: &Nykyinen kuukausi

en: &Export...
fi: Vi&e…

en: Statistics:
fi: Tilastot:

en: n/a
fi: ei

en: Selection (%1 connection) | Selection (%1 connections)
fi[0]: Valinta (%1 yhteys)
fi[1]: Valinta (%1 yhteyttä)

en: %1 connection | %1 connections
fi[0]: %1 yhteys
fi[1]: %1 yhteyttä

en: Monthly estimates
fi: Kuukausittaiset arviot

en: Connection log for %1 %2
fi: Yhteysloki %1:lle %2

en: No connection log for %1 %2 available
fi: Ei yhteyslokia %1:lle %2

en: A document with this name already exists.
fi: Saman niminen tiedosto on jo olemassa.

en: Overwrite file?
fi: Korvataanko tiedosto?

en: An error occurred while trying to open this file
fi: Virhe tiedoston avaamisessa

en: Sorry
fi: Virhe

en: Monthly estimates (%1)
fi: Kuukausittaiset arviot (%1)

en: An error occurred while trying to write to this file.
fi: Virhe kirjoitettaessa tiedostoon.
