sweeper - en to fi translation catalogue (44 entries)

en: Helps clean unwanted traces the user leaves on the system.
fi: Ohjelma käyttäjän jättämien jälkien puhdistamiseen.

en: (c) 2003-2005, Ralf Hoelzer
fi: © 2003–2005 Ralf Hoelzer

en: Original author
fi: Alkuperäinen tekijä

en: Maintainer
fi: Ylläpitäjä

en: Thumbnail Cache
fi: Esikatselukuvakkeiden välimuisti

en: Sweeps without user interaction
fi: Puhdistaa ilman käyttäjän vuorovaikutusta

en: A thumbnail could not be removed.
fi: Esikatselukuvaketta ei voitu poistaa.

en: The file exists but could not be removed.
fi: Tiedosto on olemassa, mutta sitä ei voitu poistaa.

en: A favicon could not be removed.
fi: Sivustokuvaketta ei voitu poistaa.

en: Cookies
fi: Evästeet

en: Clears all stored cookies set by websites
fi: Tyhjentää kaikki verkkosivustojen tallentamat evästeet

en: Cookie Policies
fi: Evästekäytännöt

en: Clears the cookie policies for all visited websites
fi: Tyhjentää evästekäytännöt kaikille käydyille sivustoille.

en: Saved Clipboard Contents
fi: Tallennetut leikepöydän sisällöt

en: Clears the clipboard contents stored by Klipper
fi: Tyhjentää Klipperin tallentamat leikepöydän sisällöt

en: Clears all cached thumbnails
fi: Poista kaikki pienoiskuvakkeet välimuistista

en: Run Command History
fi: Suorita-komennon historia

en: Clears the history of commands run through the Run Command tool on the desktop
fi: Tyhjentää suoritettujen komentojen historian

en: Form Completion Entries
fi: Lomakkeiden täydennykset

en: Clears values which were entered into forms on websites
fi: Tyhjentää tiedot, joita verkkosivujen lomakkeisiin on syötetty

en: Web History
fi: Verkkosivuhistoria

en: Clears the history of visited websites
fi: Tyhjentää vierailtujen sivujen historian

en: Web Cache
fi: WWW-välimuisti

en: Clears the temporary cache of websites visited
fi: Tyhjentää vierailtujen sivujen välimuistin

en: Recent Documents
fi: Viimeksi avatut tiedostot

en: Clears the list of recently used documents from the KDE applications menu
fi: Tyhjentää viimeksi avattujen tiedostojen luettelon K-valikosta

en: Favorite Icons
fi: Verkkosivujen tunnuskuvakkeet

en: Clears the FavIcons cached from visited websites
fi: Tyhjentää vierailtujen sivujen lempikuvakevälimuistin

en: Recent Applications
fi: Viimeksi käytetyt ohjelmat

en: Clears the list of recently used applications from KDE menu
fi: Tyhjentää viimeksi käytettyjen ohjelmien luettelon KDE-valikosta

[ctx: General system content]
en: General
fi: Yleiset

[ctx: Web browsing content]
en: Web Browsing
fi: Verkkoselaus

en: You are deleting data that is potentially valuable to you. Are you sure?
fi: Olet poistamassa tietoja, jotka voivat olla hyödyllistä. Haluatko varmasti jatkaa?

en: Starting cleanup...
fi: Käynnistetään tyhjentäminen…

en: Clearing %1...
fi: Tyhennetään kohdetta %1…

en: Clearing of %1 failed: %2
fi: Kohteen %1 tyhjentäminen epäonnistui: %2

en: Clean up finished.
fi: Tyhjentäminen valmis.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, privacyListView)
en: Check all cleanup actions you would like to perform. These will be executed by pressing the button below.
fi: Valitse suoritettavat tyhjennystoimenpiteet. Kohteet tyhjennetään alla olevaa tyhjennyspainiketta napsauttamalla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, privacyListView)
en: Privacy Settings
fi: Yksityisyysasetukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, privacyListView)
en: Description
fi: Kuvaus

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, selectAllButton)
en: Select &All
fi: Vali&tse kaikki

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, selectNoneButton)
en: Select &None
fi: Poista v&alinnat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, cleanupButton)
en: Immediately performs the cleanup actions selected above
fi: Tyhjentää yllä valitut kohteet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, cleanupButton)
en: &Clean Up
fi: &Puhdista
