klinkstatus - en to fi translation catalogue (230 entries)

en: New Session
fi: Uusi istunto

en: Open URL...
fi: Avaa osoite…

en: Close Session
fi: Sulje istunto

en: Download New Stylesheets...
fi: Lataa uusia tyylisivuja…

en: Configure KLinkStatus...
fi: KLinkStatusin asetukset…

en: About KLinkStatus
fi: Tietoa – KLinkStatus

en: &Report Bug...
fi: &Ilmoita viasta…

en: All...
fi: Kaikki…

en: Broken...
fi: Rikkinäiset…

en: Create Site Map...
fi: Luo sivukartta…

en: &Follow Last Link
fi: &Seuraa viimeisintä linkkiä

en: Follow last Link checked (slower)
fi: Seuraa viimeisintä tarkistettua linkkiä (hitaampaa)

note: i18n("&Do not follow last Link checked"), "go-jump", "Do not follow last Link checked (faster)"); toggle_action->setCheckedState(item); this action must be in the tabwidget because the slot can't be connected to a particular sessionWidget
en: &Hide Search Panel
fi: &Piilota hakupaneeli

note: i18n("&Show Search Panel"), "go-top", "Show Search Panel"); toggle_action->setCheckedState(item);
en: &Reset Search Options
fi: &Alusta hakuasetukset

en: &Disable Updates on Results Table
fi: &Estä hakutulosten päivitys

en: Disable Updates on Results Table (faster)
fi: Estä hakutulosten päivitys (nopeampaa)

note: i18n("&Enable Updates on Results Table"), "view-refresh", "Enable Updates on Results Table (slower)"); toggle_action->setCheckedState(item); *************** Search menu *********************
en: &Start Search
fi: &Aloita etsiminen

en: &Pause Search
fi: &Tauota etsintä

en: St&op Search
fi: P&ysäytä etsintä

en: Search in Background
fi: Etsi taustalla

en: Check Links in background and update results when finished (faster)
fi: Tarkista linkit taustalla ja päivitä tulokset lopuksi (nopeampaa)

en: &Broken Links
fi: &Rikkinäiset linkit

en: &Displayed Links
fi: &Näytetyt linkit

en: &Unreferred Documents...
fi: &Orvot tiedostot

en: &Fix All...
fi: &Korjaa kaikki…

en: Check Links
fi: Tarkista linkit

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Unreferred Documents
fi: Orvot tiedostot

en: Previous View
fi: Edellinen näyttö

en: Next View
fi: Seuraava näyttö

en: Previous Session
fi: Edellinen istunto

en: Next Session
fi: Seuraava istunto

en: Change View
fi: Muuta näkymää

note: i18n: ectx: label, entry, group (pim)
en: Whether to use the system real name and e-mail
fi: Käytetäänkö järjestelmään määritettyä nimeä ja sähköpostiosoitetta

note: i18n: ectx: label, entry, group (pim)
en: The name associated to the user
fi: Käyttäjään yhdistetty nimi

note: i18n: ectx: label, entry, group (pim)
en: The email associated to the user
fi: Käyttäjään yhdistetty sähköpostiosoite

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Maximum number of entries in the combo url.
fi: Yhdistetyn osoitejoukon tietueiden enimmäismäärä.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Maximum number of simultaneous connections.
fi: Samanaikaisten yhteyksien enimmäismäärä.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Timeout on getting an URL.
fi: Osoitehakujen aikakatkaisu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: History of combo url.
fi: Yhdistetyn osoitejoukon historia.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Maximum depth to check.
fi: Tarkistuksen enimmäissyvyys.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether to check parent folders.
fi: Tarkistetaanko ylemmän tason kansiot.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether to check external links.
fi: Tarkistetaanko ulkoiset linkit.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether to remember the check settings like depth, and so on, on exit.
fi: Muistetaanko tarkistuksen asetukset (kuten syvyys) lopetettaessa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether preview prefix in Quanta project is used to set the URL to check.
fi: Käytetäänkö Quantan projektin esikatselun etuliitettä tarkistettavan osoitteen asettamiseen.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether to display a tree view or a flat view in the results view.
fi: Näytetäänkö tulos laakeana vai puunäkymänä.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether to automatically adjust the width of the result columns (Not used).
fi: Säädetäänkö tuloksen sarakeleveydet automaattisesti. (Ei käytössä.)

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether the viewport of the result view should follow the last link checked.
fi: Seuraako tulosikkuna viimeksi tarkistettua linkkiä.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether to send an User-Agent in HTTP requests.
fi: Lähetetäänkö User-Agent-tieto HTTP-kutsussa.

note: i18n: ectx: label, entry (UserAgent), group (klinkstatus)
en: Defines the HTTP User-Agent to send.
fi: Määrittää lähetettävän User Agent-tiedon.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether the user can see if the markup is valid by showing a column with an icon indicator.
fi: Näytetäänkö käyttäjälle merkkauksen kelvollisuus kuvakeilmaisimellisessa sarakkeessa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Available Stylesheets for exporting the results in HTML
fi: Saatavilla olevat tyylisivut vietäessä tuloksia HTML:ksi

note: i18n: ectx: label, entry (PreferedStylesheet), group (klinkstatus)
en: Defines the stylesheet to use when exporting results to HTML
fi: Määrittää tyylisivun, jota käytetään vietäessä tuloksia HTML:ksi

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies the number of spaces Tidy uses to indent content, when indentation is enabled.
fi: Tämä valinta määrittää sisällön sisentämiseen käytettävien välilyöntien määrän.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: Whether to do line wrapping.
fi: Rivitetäänkö uudestaan?

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies the right margin Tidy uses for line wrapping. Tidy tries to wrap lines so that they do not exceed this length.
fi: Tämä asetus määrittää Tidy rivitykseen käyttämän oikean reunuksen. Tidy yrittää rivittää tiedoston niin, ettei tämä pituus ylity.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies if Tidy should output tag names in upper case. The default is no, which results in lower case tag names, except for XML input, where the original case is preserved.
fi: Tämä asetus määrittää, tulostaako Tidy tunnisteiden nimet suuraakkosiin. Oletuksena näin ei tehdä, jolloin tunnisteet tulostetaan pienaakkosin lukuun ottamatta XML-syötettä, jonka muotoilu säilytetään.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies if Tidy should output attribute names in upper case. The default is no, which results in lower case attribute names, except for XML input, where the original case is preserved.
fi: Tämä valitsin määrittää, käyttääkö Tidyn määritteiden nimissä suuraakkosia. Oletus on, että ei käytä, jolloin määritteiden nimet ovat pienaakkosissa paitsi XML-syötteelle, jossa alkuperäinen muotoilu säilytetään.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies the DOCTYPE declaration generated by Tidy. If set to "omit" the output won't contain a DOCTYPE declaration. If set to "auto" (the default) Tidy will use an educated guess based upon the contents of the document. If set to "strict", Tidy will set the DOCTYPE to the strict DTD. If set to "loose", the DOCTYPE is set to the loose (transitional) DTD. Alternatively, you can supply a string for the formal public identifier (FPI).
fi: Tämä valitsin määrittää Tidyn generoimaan DOCTYPE-deklaraation. Jos asetetaan arvoon ”omit”, tulos ei sisällä DOCTYPE-deklaraatiota. ”auto” (oletus) pakottaa Tidyn arvaamaan arvon tiedoston sisällön perusteella. Arvolla ”strict” Tidy käyttää tiukkaa DTD:tä, arvolla ”loose” löysää (siirtymäkauden) DTD:tä. Vaihtoehtoisesti voit määrittää muodollisen julkisen tunnisteen (FPI) merkkijonon.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies if Tidy should pretty print output, writing it as well-formed XML. Any entities not defined in XML 1.0 will be written as numeric entities to allow them to be parsed by a XML parser. The original case of tags and attributes will be preserved, regardless of other options.
fi: Tämä valitsin määrittää, tulostaako Tidy nättiä oikein muotoiltua XML:ää. XML 1.0:ssa määrittelemättömät entiteetit kirjoitetaan numeerisina, jotta XML-jäsennin voi jäsentää ne. Tunnisteiden ja määritteiden alkuperäinen kirjainkoko säilytetään muista valinnoista riippumatta.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies if Tidy should strip out surplus presentational tags and attributes replacing them by style rules and structural markup as appropriate. It works well on the HTML saved by Microsoft Office products.
fi: Tämä valitsin määrittää, poistaako Tidy ylimääräiset esitystunnisteet ja -määritteet ja korvaa ne sopivilla tyylisäännöillä ja rakenteisella merkkauksella. Sopii hyvin Microsoft Officen tuottamaan HTML:ään.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies the character encoding Tidy uses for both the input and output.
fi: Valitsimella määritetään Tidyn käyttämä merkistökoodaus niin syötteelle kuin tulosteelle.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scheduling)
en: Name of the configuration, e.g. kdewebdev
fi: Määrityksen nimi, esim. kdewebdev

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scheduling)
en: Periodicity of the check
fi: Tarkistuksen jaksollisuus

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scheduling)
en: Hour in which the task will be executed
fi: Tunti, jolloin tehtävä suoritetaan

note: i18n: ectx: label, entry, group (SearchOptions)
en: URL of the site to check
fi: Tarkastettavan sivuston osoite

note: i18n: ectx: label, entry, group (SearchOptions)
en: For protocols different than HTTP, specify the root of your files, e.g. '/var/www'
fi: Muissa kuin HTTP-yhteyskäytännössä määritä tiedostojesi juurikansio, esim. ”/var/www”.

note: i18n: ectx: label, entry, group (SearchOptions)
en: Depth of recursive search, -1 is unlimited
fi: Rekursiivisen haun syvyys (-1 = rajoitukseton)

note: i18n: ectx: label, entry, group (SearchOptions)
en: Whether to check links in parent folders
fi: Tarkistetaanko ylemmän tason kansiot.

note: i18n: ectx: label, entry, group (SearchOptions)
en: Whether to check external links
fi: Tarkistetaanko ulkoiset linkit.

note: i18n: ectx: label, entry, group (SearchOptions)
en: The URLs that match the regexp will not be checked
fi: Säännöllistä lauseketta vastaavia osoitteita ei tarkisteta

note: i18n: ectx: label, entry, group (Results)
en: Whether to include only broken links in the result
fi: Sisällytetäänkö tuloksiin vain rikkinäiset linkit

note: i18n: ectx: label, entry, group (Results)
en: The directory where the results will be saved
fi: Kansio, johon tulokset tallennetaan

note: i18n: ectx: label, entry, group (Results)
en: The e-mail address to where results will be emailed
fi: Sähköpostiosoite, johon tulokset lähetetään

en: No Content
fi: Ei sisältöä

en: redirection
fi: uudelleenohjaus

en: Could not find the KLinkStatus part; did you configure with '--prefix=/$KDEDIR' and perform 'make install'?
fi: KLinkStatus-osaa ei löydetty.. Määrititkö koostaessasi etuliitteen ”--prefix=$KDEDIR” ja teitkö ”make install”?

en: A Link Checker
fi: Linkkien tarkistaja

en: Check
fi: Tarkista

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Results
fi: Tulokset

en: Identification
fi: Tunnistaminen

en: Configure the way KLinkstatus reports itself
fi: Aseta tapa, jolla KLinkstatus raportoi itsestään

en: Mail Transport
fi: Sähköpostin välitystiedot

en: KLinkStatus Part
fi: KLinkStatus osa

en: (C) 2004 Paulo Moura Guedes
fi: © 2004 Paulo Moura Guedes

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
fi: &Tiedosto

note: i18n: ectx: Menu (file_export_html)
en: Export to HTML
fi: Vie HTML:ksi

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
fi: &Asetukset

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
fi: &Näytä

note: i18n: ectx: Menu (search)
en: S&earch
fi: &Etsi

note: i18n: ectx: Menu (recheck)
en: Recheck
fi: Tarkista uudestaan

note: i18n: ectx: Menu (validate)
en: &Validate
fi: &Validoi

note: i18n: ectx: Menu (manual_validation)
en: Manual Fix
fi: Korjaa käsin

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
fi: &Ikkuna

note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: Navigation
fi: Selaus

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
fi: &Ohje

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (linksToolBar)
en: Main Toolbar
fi: Päätyökalurivi

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
fi: T&yökalut

en: A Link Checker.
    
    KLinkStatus belongs to the kdewebdev module from KDE.
fi: Linkin tarkistin.
    
    KLinkStatus kuuluu KDE:n kdewebdev-moduuliin.

en: (C) 2004-2008 Paulo Moura Guedes
fi: © 2004–2008 Paulo Moura Guedes

en: Document to open
fi: Avattava tiedosto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSystemIdentity)
en: Use System Identity
fi: Käytä järjestelmähenkilöyttä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Real name
fi: Oikea nimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: E-Mail address
fi: Sähköpostiosoite

en: Configure PIM information
fi: PIM-tiedon asetukset

en: User Information
fi: Käyttäjätiedot

en: Hourly
fi: Tunneittain

en: Daily
fi: Päivittäin

en: Weekly
fi: Viikoittain

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Scheduling
fi: Ajastus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name
fi: Nimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Periodicity
fi: Jaksollisuus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Hour
fi: Tunti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_BrokenLinksOnly)
en: Show Broken Links Only
fi: Näytä vain rikkinäiset linkit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Results Folder
fi: Tuloskansio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: E-Mail Recipient
fi: Sähköpostin vastaanottaja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Search Options
fi: Hakuasetukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: URL
fi: Osoite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Document Root
fi: Juurikansio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Depth
fi: Syvyys

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KIntSpinBox, kcfg_Depth) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, spinbox_depth)
en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckParentFolders)
en: Check Parent Folders
fi: Tarkista ylemmät kansiot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckExternalLinks)
en: Check External Links
fi: Tarkista ulkoiset linkit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RegularExpression)
en: Do not check Regular Expression
fi: Älä tarkista säännöllistä lauseketta

en: Configure Site check Automation
fi: Aseta sivuston automaattinen tarkistaminen

en: New...
fi: Uusi…

en: Remove
fi: Poista

en: empty
fi: tyhjä

en: Could not delete configuration file %1
fi: Määritystiedostoa %1 ei voitu poistaa

en: Recurring Check Name
fi: Toistuvan tarkistuksen nimi

en: Schedule Link Checks...
fi: Ajasta linkkien tarkistus…

en: Edit Script Actions...
fi: Muokkaa skriptitoimintoja…

en: Reset Script Actions...
fi: Alusta skriptitoiminnot…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Links Checked
fi: Linkit tarkistettu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Status
fi: Tila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Good
fi: Hyvä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Broken
fi: Rikki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Undetermined
fi: Epävarma

note: i18n: tag script attribute text
en: Statistics
fi: Tilastot

note: i18n: tag script attribute comment
en: Statistics Script
fi: Tilastoskripti

en: Choose a Document Root
fi: Valitse tiedostojen juurikansio

en: As you are using a protocol other than HTTP, 
    there is no way to guess where the document root is, 
    in order to resolve relative URLs like the ones started with "/".
    
    Please specify one:
fi: Käytät muuta kuin HTTP-yhteyskäytäntöä, joten on mahdotonta
    arvata tiedostojen juurikansion sijaintia. Tämä on välttämätöntä
    suhteellisten verkko-osoitteiden ratkaisemiseksi.
    
    Määritä tiedostojen juurikansio:

en: Login Input
fi: Kirjautumistiedot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Domain
fi: Verkkoalue

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">URL to send to the HTTP POST request, e.g. '<span style=" font-family:'Courier New,courier';">POST </span><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">/login/login</span><span style=" font-family:'Courier New,courier';"> HTTP/1.1</span>'. Should be the same as the action attribute in the form element, e.g.: '<a name="line163"></a><span style=" font-family:'Courier New,courier';">&lt;</span><span style=" font-family:'Courier New,courier';">form action="/login/login"&gt;</span></p></body></html>
fi: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">HTTP POST -pyynnössä lähetettävä osoite, esim. ”<span style=" font-family:'Courier New,courier';">POST </span><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">/login/login</span><span style=" font-family:'Courier New,courier';"> HTTP/1.1</span>”. Tulee olla sama kuin lomakkeen toimintomääritteessä, esim.”<a name="line163"></a><span style=" font-family:'Courier New,courier';">&lt;</span><span style=" font-family:'Courier New,courier';">form action="/login/login”&gt;</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: POST URL
fi: POST-osoite

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, lineeditPostUrl) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, lineeditPostUrl)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">URL to send to the HTTP POST request, e.g. 'POST <span style=" font-weight:600;">/login/login</span></p></body></html>
fi: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">HTTP POST-pyynnössä lähetettävä osoite, esim. ”POST <span style=" font-weight:600;">/login/login</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: POST Data
fi: POST-data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Insert the fields to send to the POST request. Typically, the keys are <span style=" font-weight:600;">user</span>, <span style=" font-weight:600;">password</span> and <span style=" font-weight:600;">button</span> 'name' attributes in the <span style=" font-weight:600;">input</span> elements inside the form definition</p></body></html>
fi: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Kirjoita POST-pyynnössä lähetettävät kentät. Tyypillisiä kenttiä ovat <span style=" font-weight:600;">käyttäjän</span>, <span style=" font-weight:600;">salasanan</span> ja <span style=" font-weight:600;">painikkeen</span> ”name”-määritteet lomakkeen <span style=" font-weight:600;">input</span>-elementeissä</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidgetPostData)
en: Key
fi: Avain

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidgetPostData)
en: Value
fi: Arvo

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, buttonAdd)
en: Add
fi: Lisää

en: S&earch:
fi: &Etsi:

en: Status:
fi: Tila:

en: All Links
fi: Kaikki linkit

en: Good Links
fi: Hyvät linkit

en: Broken Links
fi: Rikkinäiset linkit

en: Malformed Links
fi: Väärin muodostetut linkit

en: Undetermined Links
fi: Määrittämättömät linkit

en: Clear filter
fi: Tyhjennä suodatin

en: Enter the terms to filter the result link list
fi: Anna termit, jotka suodatetaan tuloslistasta

en: Choose what kind of link status to show in result list
fi: Valitse, minkätyyppisiä linkkejä tilaltaan tulee tuloslistaan.

en: Markup
fi: Merkkaus

en: Label
fi: Nimike

en: Javascript not supported
fi: Javascriptiä ei tueta

en: Checking...
fi: Tarkistaa…

en: Cowardly refusing to check an empty URL.
fi: Tyhjien URL:ien tarkistuksen esto.

en: Stopped
fi: Pysäytetty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textlabel_progressbar) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, progressLabel)
en: Ready
fi: Valmis

en: Finished checking %1
fi: Osoitteen %1 tarkistus päättynyt

en: Paused
fi: Tauko

en: Adding level...
fi: Lisää tason…

en: Resuming
fi: Jatketaan

en: Export Results as HTML
fi: Vie tulokset HTML-muodossa

en: Create XML Site Map
fi: Luo XML-sivukartta

en: Use a protocol other than HTTP, e.g. file, ftp, sftp, fish, etc., so the files can be saved.
fi: Käytä muuta kuin HTTP-yhteyskäytäntöä, esim. file, ftp, sftp tai fish, jotta tiedostot voidaan tallentaa.

en: Checking %1
fi: Tarkistaa osoitetta %1

en: Done rechecking %1
fi: Osoitteen %1 uudelleentarkistus valmis

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, searchGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Search
fi: Etsi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textlabel_url)
en: URL:
fi: Osoite:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkBoxLogin)
en: Cookie based authentication, only possible with HTTP based protocol.
fi: Tunnistautuminen evästein on mahdollista vain HTTP-yhteyskäytännössä.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxLogin)
en: Login
fi: Käyttäjätunnus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Depth)
en: Depth:
fi: Syvyys:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkbox_subdirs_only)
en: Do &not check parent folders
fi: &Älä tarkista ylemmän tason kansioita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkbox_external_links)
en: Chec&k external links
fi: Tarkista ul&koiset linkit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Do not check regular expression:
fi: Älä tarkista säännöllistä lauseketta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_checked_links)
en: Checked Links:
fi: Tarkistetut linkit:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textlabel_elapsed_time) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, elapsedTimeLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, elapsedTimeValueLabel)
en: hh:mm:ss
fi: tt:mm:ss

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textlabel_elapsed_time) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, elapsedTimeLabel)
en: Elapsed time:
fi: Käytetty aika:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: HTTP Identification
fi: HTTP-tunnistautuminen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SendIdentification)
en: Send Identification
fi: Lähetä tunnistautuminen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDefault)
en: Default
fi: Oletus

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kbuttongroup)
en: Identity
fi: Henkilöys

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: View
fi: Näkymä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_DisplayTreeView)
en: Tree
fi: Puu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_DisplayFlatView)
en: Flat (faster)
fi: Lattea (nopeampi)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup13_2)
en: Misc
fi: Sekalaiset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FollowLastLinkChecked)
en: Follow Last Link Checked
fi: Seuraa viimeksitarkistettua linkkiä

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Export Results
fi: Vie tulokset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preferred Style Sheet:
fi: Ensisijainen tyylisivu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
fi: Verkko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Number of simultaneous connections:
fi: Samanaikaisia yhteyksiä:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Timeout in seconds:
fi: Aikaraja sekunteina:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Input
fi: Syöte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckExternalLinks)
en: Check external links
fi: Tarkista ulkoiset linkit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Number of items in URL history:
fi: Osoitehistoriassa tietueita:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckParentFolders)
en: Check parent folders
fi: Tarkista ylemmät kansiot

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseQuantaUrlPreviewPrefix)
en: Check this one if you want to use Quanta's project preview prefix in the URL to check
fi: Valitse tämä, jos haluat käyttää Quantan projektin esikatselun etuliitettä tarkistettavassa osoitteessa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseQuantaUrlPreviewPrefix)
en: Use preview prefix
fi: Käytä esikatselun etuliitettä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberCheckSettings)
en: Remember settings when exit
fi: Muista asetukset lopetettaessa

en: Open new tab
fi: Avaa uusi välilehti

en: Close the current tab
fi: Sulje nykyinen välilehti

en: Session%1
fi: Etsintä%1

en: KLinkStatus - Link Checker
fi: KLinkStatus – Linkkien tarkistaja

en: Invalid URL.
fi: Virheellinen verkko-osoite.

en: ROOT URL.
fi: Juuri-URL.

en: Edit Referrer
fi: Muokkaa viittaavaa Quantalla

en: All
fi: Kaikki

en: Open URL
fi: Avaa URL

en: Open Referrer URL
fi: Avaa viittaava URL

en: Copy URL
fi: Kopioi URL

en: Copy Referrer URL
fi: Kopioi viittaava URL

en: Copy Cell Text
fi: Kopioi solun teksti

en: Delete checked Documents
fi: Poista valitut tiedostot

en: Delete All Documents
fi: Poista kaikki tiedostot

en: Cannot crawl through directories using HTTP.
    
    Try using file, ftp, sftp or fish, for example.
fi: Hakemistoja ei voida indeksoida HTTP:ta käyttäen.
    
    Yritä esimerkiksi file-, ftp-, sftp- tai fish-yhteyskäytäntöä.

en: Crawling folders...
fi: Käydään kansioita läpi…

en: Matching results...
fi: Käsitellään tuloksia…

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UnreferredDocumentsWidget)
en: Unreferred DocumentsWidget
fi: Orvot tiedostot -elementti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textlabel_url)
en: Base Folder:
fi: Pohjakansio:

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KListWidgetSearchLine, documentSearchLine)
en: Filter Documents...
fi: Suodata tiedostot…
