audiorename_plugin - en to fr translation catalogue (14 entries)

en: An older file named '%1' already exists.
fr: Un ancien fichier nommé « %1 » existe déjà.

en: A similar file named '%1' already exists.
fr: Un fichier similaire, nommé « %1 » existe déjà.

en: A newer file named '%1' already exists.
fr: Un fichier plus récent nommé « %1 » existe déjà.

en: Source File
fr: Fichier source

en: Existing File
fr: Fichier existant

en: Would you like to replace the existing file with the one on the right?
fr: Voulez-vous remplacer le fichier existant par celui proposé à droite ?

en: This audio file is not stored
    on the local host.
    Click on this label to load it.
fr: Ce fichier audio n'est pas enregistré 
    sur l'hôte local.
    Cliquez sur cette étiquette pour le charger.

en: Unable to load audio file
fr: Impossible de charger le fichier audio

en: Artist: %1
fr: Artiste : %1

en: Title: %1
fr: Titre : %1

en: Comment: %1
fr: Commentaire : %1

[ctx: Bitrate: 160 kbits/s]
en: Bitrate: %1 %2
fr: Débit : %1 %2

en: Sample rate: %1 %2
fr: Taux d'échantillonnage : %1 %2

en: Length:
fr: Longueur :
