imagerename_plugin - en to fr translation catalogue (5 entries)

en: You want to overwrite the left picture with the one on the right.
fr: Vous désirez écraser l'image de gauche avec celle de droite.

en: This picture is not stored
    on the local host.
    Click on this label to load it.
fr: Cette image n'est pas
    présente sur la machine locale.
    Cliquez sur cette étiquette pour la charger.

en: Unable to load image
fr: Impossible de charger l'image

[ctx: The color depth of an image]
en: Depth: %1
fr: Profondeur des couleurs : %1

[ctx: The dimensions of an image]
en: Dimensions: %1x%2
fr: Dimensions : %1x%2
