kcmcgi - en to fr translation catalogue (5 entries)

en: Paths to Local CGI Programs
fr: Emplacements vers les programmes « CGI » locaux

en: Add...
fr: Ajouter...

en: Remove
fr: Supprimer

en: CGI KIO Slave Control Module
fr: Module de configuration de KIO CGI esclave

en: <h1>CGI Scripts</h1> The CGI KIO slave lets you execute local CGI programs without the need to run a web server. In this control module you can configure the paths that are searched for CGI scripts.
fr: <h1>Scripts CGI</h1> Le module esclave KIO CGI vous permet d'exécuter des programmes « CGI » locaux sans avoir besoin d'un serveur web. Dans ce module de configuration, vous pouvez configurer les emplacements où sont recherchés les scripts « CGI ».
