kreadconfig - en to fr translation catalogue (6 entries)

en: Read KConfig entries - for use in shell scripts
fr: Lire les entrées KConfig - à utiliser dans les scripts shell

en: Use <file> instead of global config
fr: Utiliser <fichier> plutôt que la configuration globale

en: Group to look in. Use repeatedly for nested groups.
fr: Groupe dans lequel rechercher. Répétez-le pour les groupes inclus.

en: Key to look for
fr: Clé à rechercher

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: Type of variable
fr: Type de variable
