kcmhtmlsearch - en to ga translation catalogue (23 entries)

en: The fulltext search feature makes use of the ht://dig HTML search engine. You can get ht://dig at the
ga: Baineann cuardach lántéacs úsáid as an inneall cuardaigh HTML ht://dig. Is féidir leat ht://dig a fháil ó

en: Information about where to get the ht://dig package.
ga: Cén áit ar féidir an pacáiste ht://dig a fháil.

en: ht://dig home page
ga: Leathanach Baile ht://dig

en: Program Locations
ga: Suímh an Chláir

en: Enter the path to your htdig program here, e.g. /usr/local/bin/htdig
ga: Iontráil an chonair go dtí an clár htdig anseo, m.sh. /usr/local/bin/htdig

en: Enter the path to your htsearch program here, e.g. /usr/local/bin/htsearch
ga: Iontráil an chonair go dtí an clár htsearch anseo, m.sh. /usr/local/bin/htsearch

en: Enter the path to your htmerge program here, e.g. /usr/local/bin/htmerge
ga: Iontráil an chonair go dtí an clár htmerge anseo, m.sh. /usr/local/bin/htmerge

en: Scope
ga: Scóip

en: Here you can select which parts of the documentation should be included in the fulltext search index. Available options are the KDE Help pages, the installed man pages, and the installed info pages. You can select any number of these.
ga: Anseo is féidir codanna den doiciméadú a roghnú agus cuirfear iad san innéacs cuardaigh lántéacs.  Is iad seo na roghanna atá ar fáil: na leathanaigh cabhrach KDE, na leathanaigh suiteáilte 'man', agus na leathanaigh suiteáilte 'info'.  Is féidir leat cibé acu seo a roghnú is mian leat.

en: &KDE help
ga: Cabhair &KDE

en: &Man pages
ga: Leathanaigh &lámhleabhair

en: &Info pages
ga: Leathanaigh &eolais

en: Additional Search Paths
ga: Conairí Eile le Cuardach

en: Here you can add additional paths to search for documentation. To add a path, click on the <em>Add...</em> button and select the folder from where additional documentation should be searched. You can remove folders by clicking on the <em>Delete</em> button.
ga: Anseo is féidir conairí breise a chur le liosta na gconairí a ndéanfar cuardach ar dhoiciméadú iontu. Chun conair a chur leis an liosta, cliceáil an cnaipe <em>Cuir Leis...</em> agus roghnaigh an fillteán le cur leis.  Is féidir fillteáin a bhaint tríd an cnaipe <em>Scrios</em> a chliceáil.

en: Add...
ga: Cuir Leis...

en: Delete
ga: Scrios

en: Language Settings
ga: Socruithe Teanga

en: Here you can select the language you want to create the index for.
ga: Anseo is féidir leat teanga an innéacs a roghnú.

en: &Language
ga: &Teanga

en: Generate Index...
ga: Déan Innéacs...

en: Click this button to generate the index for the fulltext search.
ga: Cliceáil an cnaipe seo chun innéacs a chruthú le haghaidh cuardaigh lántéacs.

en: without name
ga: gan ainm

en: <h1>Help Index</h1> This configuration module lets you configure the ht://dig engine which can be used for fulltext search in the KDE documentation as well as other system documentation like man and info pages.
ga: <h1>Innéacs Cabhrach</h1> Leis an modúl cumraíochta seo, tig leat an t-inneall ht://dig a chumrú, lenar féidir cuardach lántéacs a dhéanamh i ndoiciméadú KDE, chomh maith le doiciméadú eile an chórais cosúil le leathanaigh man agus info.
