kdesu - en to ga translation catalogue (36 entries)

en: Runs a program with elevated privileges.
ga: Rith ríomhchlár le ceadanna ardaithe.

en: Copyright (c) 1998-2000 Geert Jansen, Pietro Iglio
ga: Copyright © 1998-2000 Geert Jansen, Pietro Iglio

en: Maintainer
ga: Cothaitheoir

en: Original author
ga: An chéad údar

en: Specifies the command to run as separate arguments
ga: Socraíonn an t-ordú le rith mar argóintí ar leith

en: Specifies the command to run as one string
ga: Socraíonn an t-ordú le rith mar theaghrán amháin

en: Run command under target uid if <file> is not writable
ga: Rith an t-ordú leis an aitheantas sprice úsáideora mura bhfuil <comhad> inscríofa

en: Specifies the target uid
ga: Sonraíonn an t-aitheantas úsáideora mar sprioc

en: Do not keep password
ga: Ná coinnigh an focal faire

en: Stop the daemon (forgets all passwords)
ga: Stop an deamhan (déan dearmad de gach focal faire)

en: Enable terminal output (no password keeping)
ga: Cumasaigh aschur teirminéil (ná coinnigh focail faire)

en: Set priority value: 0 <= prio <= 100, 0 is lowest
ga: Socraigh leibhéal tosaíochta: 0 <= tosaíocht <= 100, 0 = is ísle

en: Use realtime scheduling
ga: Úsáid sceidealadh fíor-ama

en: Do not display ignore button
ga: Ná taispeáin cnaipe 'Déan neamhaird de'

en: Specify icon to use in the password dialog
ga: Sonraigh an deilbhín le húsáid sa dhialóg focail faire

en: Do not show the command to be run in the dialog
ga: Ná taispeáin an t-ordú le rith sa dhialóg

[ctx: Transient means that the kdesu app will be attached to the app specified by the winid so that it is like a dialog box rather than some separate program]
en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
ga: Déan an dialóg neamhbhuan don fheidhmchlár X a shainíonn winid

en: Cannot execute command '%1'.
ga: Ní féidir ordú '%1' a rith.

en: Illegal priority: %1
ga: Tosaíocht neamhcheadaithe: %1

en: No command specified.
ga: Níor tugadh ordú.

en: Su returned with an error.
ga: D'fhill `su' le hearráid.

en: Command:
ga: Ordú:

en: realtime:
ga: fíor-am:

en: Priority:
ga: Tosaíocht:

en: Ignore
ga: Déan neamhaird de

en: Run as %1
ga: Rith mar %1

en: Please enter your password below.
ga: Iontráil d'fhocal faire thíos.

en: The action you requested needs <b>root privileges</b>. Please enter <b>root's</b> password below or click Ignore to continue with your current privileges.
ga: Chun an gníomh iarrtha a chur i gcrích, tá <b>ceadanna an fhorúsáideora</b> de dhíth ort.  Iontráil focal faire <b>an fhorúsáideora</b> thíos, nó cliceáil 'Déan neamhaird de' chun dul ar aghaidh leis na ceadanna atá agat faoi láthair.

en: The action you requested needs <b>root privileges</b>. Please enter <b>root's</b> password below.
ga: Chun an gníomh iarrtha a chur i gcrích, tá <b>ceadanna an fhorúsáideora</b> de dhíth ort.  Iontráil focal faire <b>an fhorúsáideora</b> thíos.

en: The action you requested needs additional privileges. Please enter the password for <b>%1</b> below or click Ignore to continue with your current privileges.
ga: Chun an gníomh iarrtha a chur i gcrích, tá ceadanna breise de dhíth ort. Iontráil focal faire <b>%1</b> thíos, nó cliceáil 'Déan neamhaird de' chun dul ar aghaidh leis na ceadanna atá agat faoi láthair.

en: The action you requested needs additional privileges. Please enter the password for <b>%1</b> below.
ga: Chun an gníomh iarrtha a chur i gcrích, tá ceadanna breise de dhíth ort. Iontráil focal faire <b>%1</b> thíos.

en: &Ignore
ga: Déan neamha&ird de

en: Conversation with su failed.
ga: Theip ar chumarsáid le `su'.

en: The program 'su' could not be found.<br />Ensure your PATH is set correctly.
ga: Níor aimsíodh an clár 'su'.<br />Deimhnigh go bhfuil an athróg PATH socraithe go ceart agat.

en: Permission denied.<br />Possibly incorrect password, please try again.<br />On some systems, you need to be in a special group (often: wheel) to use this program.
ga: Cead diúltaithe.<br />B'fhéidir go raibh an focal faire mícheart, bain triail eile as.<br />Ar chórais éigin, caithfidh tú a bheith i ngrúpa speisialta (go minic an grúpa 'wheel') chun an ríomhchlár seo a úsáid.

en: Internal error: illegal return from SuProcess::checkInstall()
ga: Earráid inmheánach: filleadh neamhcheadaithe ó SuProcess::checkInstall()
