khelpcenter - en to ga translation catalogue (124 entries)

en: KDE Help Center
ga: Lárionad Cabhrach KDE

en: The KDE Help Center
ga: Lárionad Cabhrach KDE

en: (c) 1999-2011, The KHelpCenter developers
ga: © 1999-2011, Forbróirí KHelpCenter

en: Original Author
ga: An Chéad Údar

en: Info page support
ga: Tacaíocht leathanaigh eolais

en: URL to display
ga: URL le taispeáint

en: Top-Level Documentation
ga: Doiciméadú Ginearálta

[ctx: Describes documentation entries that are in English]
en: English
ga: Béarla

en: Font Configuration
ga: Cumraíocht na gClónna

en: Sizes
ga: Clómhéideanna

[ctx: The smallest size a will have]
en: M&inimum font size:
ga: C&lómhéid is lú:

[ctx: The normal size a font will have]
en: M&edium font size:
ga: Clómhéid m&easartha:

en: Fonts
ga: Clónna

en: S&tandard font:
ga: Cló &caighdeánach:

en: F&ixed font:
ga: Cló &aonleithid:

en: S&erif font:
ga: Cló S&erif:

en: S&ans serif font:
ga: Cló s&ans serif:

en: &Italic font:
ga: Cló &Iodálach:

en: &Fantasy font:
ga: Cló &ornáideach:

en: Encoding
ga: Ionchódú

en: &Default encoding:
ga: &Ionchódú réamhshocraithe:

en: Use Language Encoding
ga: Úsáid Ionchódú Teanga

en: &Font size adjustment:
ga: &Coigeartú na clómhéide:

en: By Topic
ga: De Réir Ábhair

en: Alphabetically
ga: In Ord Aibítre

en: Rebuilding glossary cache...
ga: Taisce na gluaise á hatógáil...

en: Rebuilding cache... done.
ga: Taisce á hatógáil... críochnaithe.

en: Error
ga: Earráid

en: Unable to show selected glossary entry: unable to open file 'glossary.html.in'!
ga: Ní féidir an iontráil roghnaithe gluaise a thaispeáint: ní féidir comhad 'glossary.html.in' a oscailt!

en: See also:
ga: Féach freisin:

en: KDE Glossary
ga: Gluais KDE

en: The fulltext search feature makes use of the ht://dig HTML search engine.
ga: Baineann cuardach lántéacs úsáid as an inneall cuardaigh HTML ht://dig.

en: Information about where to get the ht://dig package.
ga: Cén áit ar féidir an pacáiste ht://dig a fháil.

en: You can get ht://dig at the ht://dig home page
ga: Is féidir leat ht://dig a fháil ó leathanach baile ht://dig

en: Program Locations
ga: Suímh an Chláir

en: Enter the URL of the htsearch CGI program.
ga: Iontráil URL an chláir CGI htsearch.

en: Indexer:
ga: Innéacsóir:

en: Enter the path to your htdig indexer program here.
ga: Iontráil an chonair go dtí an t-innéacsóir htdig anseo.

en: htdig database:
ga: bunachar sonraí htdig:

en: Enter the path to the htdig database folder.
ga: Iontráil an chonair go dtí fillteán an bhunachair sonraí htdig.

en: By Category
ga: De réir catagóir

en: Change Index Folder
ga: Athraigh Fillteán an Innéacs

en: Index folder:
ga: Fillteán an innéacs:

en: Build Search Indices
ga: Tóg Innéacsanna Cuardaigh

en: Index creation log:
ga: Logchomhad cruthaithe innéacs:

[ctx: Label for button to close search index progress dialog after successful completion]
en: Close
ga: Dún

en: Index creation finished.
ga: D'éirigh le cruthú an innéacs.

[ctx: Label for stopping search index generation before completion]
en: Stop
ga: Stad

en: Details &lt;&lt;
ga: Mionsonraí &lt;&lt;

en: Details &gt;&gt;
ga: Mionsonraí &gt;&gt;

en: Build Search Index
ga: Tóg Innéacs Cuardaigh

en: Build Index
ga: Tóg Innéacs

en: To be able to search a document, a search
    index needs to exist. The status column of the list below shows whether an index
    for a document exists.
ga: Chun cáipéis a chuardach, ní mór innéacs
    cuardaigh a bheith ann. In aice le gach cáipéis sa liosta thíos, taispeántar
    an bhfuil innéacs aici, sa cholún Stádas.

en: To create an index, check the box in the list and press the
    "Build Index" button.
ga: Chun innéacs a chruthú, cuir tic sa bhosca sa liosta
    agus brúigh an cnaipe "Tóg Innéacs".

en: Search Scope
ga: Scóip Chuardaigh

en: Status
ga: Stádas

en: Change...
ga: Athraigh...

en: <qt>The folder <b>%1</b> does not exist; unable to create index.</qt>
ga: <qt>Níl fillteán <b>%1</b> ann; ní féidir an t-innéacs a chruthú.</qt>

[ctx: Describes the status of a documentation index that is missing]
en: Missing
ga: Ar iarraidh

[ctx: Generic prefix label for error messages when creating documentation index, first arg is the document's identifier, second is the document's name]
en: Document '%1' (%2):
ga: Cáipéis '%1' (%2):

en: No document type.
ga: Gan chineál cáipéise.

en: No search handler available for document type '%1'.
ga: Níl láimhseálaí cuardaigh ar fáil le haghaidh cineáil cáipéise '%1'.

en: No indexing command specified for document type '%1'.
ga: Níor sonraíodh ordú innéacsaithe le haghaidh cineáil cáipéise '%1'.

en: Failed to build index.
ga: Theip ar thógáil an innéacs.

en: Error executing indexing build command:
    %1
ga: Earráid agus an t-ordú tógála innéacs á rith:
    %1

en: Unable to start command '%1'.
ga: Ní féidir ordú '%1' a thosú.

en: KHelpCenter Index Builder
ga: Tógálaí Innéacs KHelpCenter

en: (c) 2003, The KHelpCenter developers
ga: © 2003, Forbróirí KHelpCenter

en: Document to be indexed
ga: Cáipéis le hinnéacsú

en: Index directory
ga: Comhadlann innéacs

note: i18n: ectx: label, entry, group (Search)
en: Path to index directory.
ga: Comhadlann an innéacs.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Search)
en: Path to directory containing search indices.
ga: Conair go dtí an chomhadlann ina bhfuil na hinnéacsanna cuardaigh.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Layout)
en: Currently visible navigator tab
ga: Cluaisín nascleantóra atá infheicthe faoi láthair

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ga: &Eagar

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ga: &Amharc

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ga: &Téigh

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ga: Príomhbharra Uirlisí

en: Search Error Log
ga: Logchomhad Earráidí Cuardaigh

en: Preparing Index
ga: Innéacs á Ullmhú

en: Ready
ga: Réidh

en: Previous Page
ga: An Leathanach Roimhe Seo

en: Moves to the previous page of the document
ga: Téigh go dtí an leathanach sa cháipéis roimh an gceann seo

en: Next Page
ga: An Chéad Leathanach Eile

en: Moves to the next page of the document
ga: Téigh go dtí an chéad leathanach eile sa cháipéis

en: Table of &Contents
ga: &Clár Ábhair

en: Table of contents
ga: Clár ábhair

en: Go back to the table of contents
ga: Téigh ar ais go dtí an clár ábhair

en: &Last Search Result
ga: Toradh Cuardaigh Is &Déanaí

en: Configure Fonts...
ga: Cumraigh Clónna...

en: Increase Font Sizes
ga: Méadaigh an Cló

en: Decrease Font Sizes
ga: Laghdaigh an Cló

en: &Search
ga: &Cuardaigh

en: &Contents
ga: &Clár Ábhair

en: Search Options
ga: Roghanna Cuardaigh

en: G&lossary
ga: G&luais

en: Start Page
ga: Leathanach Tosaigh

en: Unable to run search program.
ga: Ní féidir clár cuardaigh a rith.

en: A search index does not yet exist. Do you want to create the index now?
ga: Níl innéacs cuardaigh ann fós. An bhfuil fonn ort an t-innéacs a chruthú anois?

en: Create
ga: Cruthaigh

en: Do Not Create
ga: Ná Cruthaigh

en: Error: No document type specified.
ga: Earráid: Níor sonraíodh cineál na cáipéise.

en: Error: No search handler for document type '%1'.
ga: Earráid: Níl aon láimhseálaí cuardaigh le haghaidh cineáil cáipéise '%1'.

en: Unable to initialize SearchHandler from file '%1'.
ga: Ní féidir Láimhseálaí Cuardaigh a thúsú ó chomhad '%1'.

en: No valid search handler found.
ga: Níor aimsíodh aon láimhseálaí bailí cuardaigh.

en: Search Results for '%1':
ga: Torthaí Cuardaigh le haghaidh '%1':

en: Search Results
ga: Torthaí an Chuardaigh

en: Error executing search command '%1'.
ga: Earráid agus ordú cuardaigh '%1' á rith.

en: Error: %1
ga: Earráid: %1

en: '%1' not found, check your installation
ga: '%1' gan aimsiú; seiceáil do chóras

en: '%1' not found, install the package containing it
ga: '%1' gan aimsiú; suiteáil an pacáiste ina bhfuil sé

en: No search command or URL specified.
ga: Níor sonraíodh ordú cuardaigh nó URL.

en: and
ga: agus

en: or
ga: nó

en: &Method:
ga: &Modh:

en: Max. &results:
ga: &Uasmhéid Torthaí:

en: &Scope selection:
ga: Roghnú &scóipe:

en: Scope
ga: Scóip

en: Build Search &Index...
ga: Tóg &Innéacs Cuardaigh...

[ctx: Label for searching documentation using custom (user defined) scope]
en: Custom
ga: Saincheaptha

[ctx: Label for searching documentation using default search scope]
en: Default
ga: Réamhshocrú

[ctx: Label for searching documentation in all subsections]
en: All
ga: Gach Rannán

[ctx: Label for scope that deselects all search subsections]
en: None
ga: Neamhní

[ctx: Label for Unknown search scope, that should never appear]
en: unknown
ga: anaithnid

en: Copy Link Address
ga: Cóipeáil Seoladh an Naisc
