kcmcrypto - en to ga translation catalogue (173 entries)

en: X509 Certificate Export
ga: Easpórtáil Teastais X509

en: Format
ga: Formáid

en: &Text
ga: &Téacs

en: Filename:
ga: Ainm comhaid:

en: &Export
ga: &Easpórtáil

en: &Cancel
ga: &Cealaigh

en: Internal error. Please report to kfm-devel@kde.org.
ga: Earráid inmheánach. Seol tuairisc chuig kfm-devel@kde.org.

en: Error converting the certificate into the requested format.
ga: Earráid agus an teastas á thiontú go dtí an fhormáid iarrtha.

en: Error opening file for output.
ga: Earráid agus aschomhad á oscailt.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, D_GenCert)
en: Certificate Creation Wizard
ga: Treoraí Cruthaithe Teastas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, T_CertType)
en: Certificate type:
ga: Cineál an teastais:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Passphrase:
ga: Frása faire:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Passphrase (verify):
ga: Frása faire (deimhnigh):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Country code:
ga: Cód tíre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: State or province (in full):
ga: Stát nó cúige (ina iomláine):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: City:
ga: Cathair:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Organization name:
ga: Ainm an eagrais:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Organizational unit/group:
ga: Rannóg/grúpa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: Full hostname of the server:
ga: Óstainm iomlán an fhreastalaí:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9)
en: Email address:
ga: Seoladh ríomhphoist:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10)
en: Days valid:
ga: Laethanta bailí:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckBox1)
en: Self sign
ga: Féinsíniú

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11)
en: Digest:
ga: Achoimre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel12)
en: Alias:
ga: Ailias:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckBox2)
en: Use DSA instead of RSA
ga: Úsáid DSA in ionad RSA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel13)
en: Bit strength:
ga: Neart giotáin:

en: %1 (%2 of %3 bits)
ga: %1 (%2 as %3 giotán)

en: <h1>Crypto</h1> This module allows you to configure SSL for use with most KDE applications, as well as manage your personal certificates and the known certificate authorities.
ga: <h1>Crypto</h1> Leis an modúl seo, is féidir SSL a chumrú d'fhormhór feidhmchlár KDE, chomh maith le do chuid teastas pearsanta agus údaráis aitheanta deimhniúcháin a bhainistiú.

en: KDE Crypto Control Module
ga: Modúl Rialaithe Criptithe KDE

en: (c) 2000 - 2001 George Staikos
ga: © 2000 - 2001 George Staikos

en: SSL Ciphers to Use
ga: Sifir SSL le hÚsáid

en: Select the ciphers you wish to enable when using the SSL protocol. The actual protocol used will be negotiated with the server at connection time.
ga: Roghnaigh na sifir is mian leat a chumasú nuair a úsáideann tú an prótacal SSL.  Socrófar an fíorphrótacal leis an bhfreastalaí ag am ceangailte.

en: Cipher Wizard
ga: Treoraí na Sifear

en: Strong Ciphers Only
ga: Sifir Láidre Amháin

en: Export Ciphers Only
ga: Sifir Easpórtála Amháin

en: Enable All
ga: Cumasaigh Uile

en: <qt>Use these preconfigurations to more easily configure the SSL encryption settings. You can choose among the following modes:<ul><li><b>Strong Ciphers Only:</b> Select only the strong (&gt;= 128 bit) encryption ciphers.</li><li><b>Export Ciphers Only:</b> Select only the weak ciphers (&lt;= 56 bit).</li><li><b>Enable All:</b> Select all SSL ciphers and methods.</li></ul></qt>
ga: <qt>Úsáid na réamhshocruithe seo chun socruithe criptithe SSL a chumrú níos fusa. Roghnaigh ceann de na móid seo a leanas:<ul><li><b>Sifir Láidre Amháin:</b> Roghnaigh sifir láidre chriptithe amháin (&gt;= 128 giotán).</li><li><b>Sifir Easpórtála Amháin:</b> Roghnaigh sifir laga amháin (&lt;= 56 giotán).</li><li><b>Cumasaigh Uile:</b> Roghnaigh gach sifear agus modh SSL.</li></ul></qt>

en: Warn on &entering SSL mode
ga: Tabhair rabhadh dom nuair a &iontrálfaidh mé mód SSL

en: If selected, you will be notified when entering an SSL enabled site
ga: Leis an rogha seo, taispeánfar fógra duit nuair a dhéanfaidh tú cuairt ar shuíomh cumasaithe do SSL

en: Warn on &leaving SSL mode
ga: Tabhair rabhadh dom nuair a &fhágfaidh mé mód SSL

en: If selected, you will be notified when leaving an SSL based site.
ga: Leis an rogha seo, seolfar fógra duit nuair a fhágfaidh tú suíomh cumasaithe do SSL.

en: Warn on sending &unencrypted data
ga: Tabhair rabhadh dom nuair a &sheolfaidh mé sonraí gan chriptiú

en: If selected, you will be notified before sending unencrypted data via a web browser.
ga: Leis an rogha seo, seolfar fógra duit nuair a bheidh tú ar tí sonraí a sheoladh gan chriptiú trí bhrabhsálaí.

en: Warn on &mixed SSL/non-SSL pages
ga: Tabhair rabhadh dom faoi leathanaigh &mheasctha SSL/neamh-SSL

en: If selected, you will be notified if you view a page that has both encrypted and non-encrypted parts.
ga: Leis an rogha seo, seolfar fógra duit nuair a dhéanfaidh tú cuairt ar leathanach a bhfuil codanna criptithe agus neamhchriptithe ann.

en: Path to OpenSSL Shared Libraries
ga: Conair go Comhleabharlann OpenSSL

en: &Test
ga: &Tástáil

en: Use EGD
ga: Úsáid EGD

en: Use entropy file
ga: Úsáid comhad eantrópachta

en: Path to EGD:
ga: Conair EGD:

en: If selected, OpenSSL will be asked to use the entropy gathering daemon (EGD) for initializing the pseudo-random number generator.
ga: Leis an rogha seo, úsáidfidh OpenSSL an deamhan bailithe eantrópachta (EGD) chun an gineadóir uimhreacha súdarandamacha a thúsú.

en: If selected, OpenSSL will be asked to use the given file as entropy for initializing the pseudo-random number generator.
ga: Leis an rogha seo, úsáidfidh OpenSSL an comhad roghnaithe chun an gineadóir uimhreacha súdarandamacha a thúsú.

en: Enter the path to the socket created by the entropy gathering daemon (or the entropy file) here.
ga: Iontráil conair an tsoicéid a chruthaigh an deamhan bailithe eantrópachta (nó an comhad eantrópachta) anseo.

en: Click here to browse for the EGD socket file.
ga: Cliceáil anseo chun brabhsáil agus an comhad soicéid EGD a aimsiú.

en: This list box shows which certificates of yours KDE knows about. You can easily manage them from here.
ga: Sa bhosca seo, feicfidh tú na teastais atá agat a bhfuil eolas ag KDE fúthu.  Is féidir leat iad a bhainistiú anseo.

en: Common Name
ga: Gnáthainm

en: Email Address
ga: Seoladh Ríomhphoist

en: I&mport...
ga: Io&mpórtáil...

en: &Export...
ga: &Easpórtáil...

en: Remo&ve
ga: &Bain

en: &Unlock
ga: &Díghlasáil

en: Verif&y
ga: Cinnt&igh

en: Chan&ge Password...
ga: Athrai&gh Focal Faire...

en: This is the information known about the owner of the certificate.
ga: Seo é an t-eolas faoi úinéir an teastais.

en: This is the information known about the issuer of the certificate.
ga: Seo é an t-eolas faoi eisitheoir an teastais.

en: Valid from:
ga: Bailí ó:

en: Valid until:
ga: Bailí go dtí:

en: The certificate is valid starting at this date.
ga: Tá an teastas bailí ón dáta seo.

en: The certificate is valid until this date.
ga: Tá an teastas bailí go dtí an dáta seo.

en: MD5 digest:
ga: Achoimre MD5:

en: A hash of the certificate used to identify it quickly.
ga: Hais an teastais a úsáidtear chun é a aithint go tapa.

en: On SSL Connection...
ga: Ag am ceangailte SSL...

en: &Use default certificate
ga: Úsáid teastas &réamhshocraithe

en: &List upon connection
ga: &Liosta ag am ceangailte

en: &Do not use certificates
ga: &Ná húsáid teastais

en: SSL certificates cannot be managed because this module was not linked with OpenSSL.
ga: Ní féidir teastais SSL a bhainistiú toisc nach raibh an modúl seo nasctha le OpenSSL.

note: i18n("Default Authentication Certificate"), tabAuth), 0, 0, 0, 3 );
en: Default Action
ga: Gníomh Réamhshocraithe

en: &Send
ga: &Seol

en: &Prompt
ga: &Tabhair Leid

en: Do &not send
ga: &Ná seol

en: Default certificate:
ga: Teastas réamhshocraithe:

en: Host authentication:
ga: Fíordheimhniú óstríomhaire

en: Host
ga: Óstríomhaire

en: Certificate
ga: Teastas

en: Policy
ga: Polasaí

en: Host:
ga: Óstríomhaire:

en: Certificate:
ga: Teastas:

en: Action
ga: Gníomh

en: Send
ga: Seol

en: Prompt
ga: Tabhair Leid

en: Do not send
ga: Ná seol

en: Ne&w
ga: N&ua

en: This list box shows which site and person certificates KDE knows about. You can easily manage them from here.
ga: Sa bhosca seo, feicfidh tú na teastais suímh/duine a bhfuil eolas ag KDE fúthu.  Is féidir leat iad a bhainistiú anseo.

en: Organization
ga: Eagras

en: This button allows you to export the selected certificate to a file of various formats.
ga: Ceadaíonn an cnaipe seo duit an teastas roghnaithe a easpórtáil go comhad i bhformáidí éagsúla.

en: &Remove
ga: &Bain

en: This button removes the selected certificate from the certificate cache.
ga: Baineann an cnaipe seo an teastas roghnaithe ó thaisce na dteastas.

en: &Verify
ga: &Cinntigh

en: This button tests the selected certificate for validity.
ga: Tástálann an cnaipe seo bailíocht an teastais roghnaithe.

en: Cache
ga: Taisce

en: Permanentl&y
ga: Go &Buan

en: &Until
ga: &Go dtí

en: Select here to make the cache entry permanent.
ga: Roghnaigh anseo más mian leat an iontráil taisce a bheith buan.

en: Select here to make the cache entry temporary.
ga: Roghnaigh anseo más mian leat an iontráil taisce a bheith sealadach.

en: The date and time until the certificate cache entry should expire.
ga: An dáta agus an t-am ar a rachaidh iontráil taisce an teastais as feidhm.

en: Accep&t
ga: Glac &Leis

en: Re&ject
ga: &Diúltaigh

en: Select this to always accept this certificate.
ga: Roghnaigh é seo chun glacadh leis an teastas seo i gcónaí.

en: Select this to always reject this certificate.
ga: Roghnaigh é seo chun diúltú leis an teastas seo i gcónaí.

en: Select this if you wish to be prompted for action when receiving this certificate.
ga: Roghnaigh é seo más mian leat rogha a bheith agat gach uair a gheobhaidh tú an teastas seo.

en: This list box shows which certificate authorities KDE knows about. You can easily manage them from here.
ga: Sa bhosca seo, feicfidh tú na húdaráis deimhniúcháin a bhfuil eolas ag KDE fúthu.  Is féidir leat iad a bhainistiú anseo.

en: Organizational Unit
ga: Rannóg

en: Res&tore
ga: Cui&r ar ais

en: Accept for site signing
ga: Glac leis le suíomh a shíniú

en: Accept for email signing
ga: Glac leis le teachtaireachtaí ríomhphoist a shíniú

en: Accept for code signing
ga: Glac leis le cód a shíniú

en: Warn on &self-signed certificates or unknown CA's
ga: Tabhair rabhadh dom faoi theastais fhéin&sínithe nó faoi údaráis deimhniúcháin anaithnid

en: Warn on &expired certificates
ga: Tabhair rabhadh dom faoi theastais as &feidhm

en: Warn on re&voked certificates
ga: Tabhair ra&bhadh dom faoi theastais chúlghairthe

en: This list box shows which sites you have decided to accept a certificate from even though the certificate might fail the validation procedure.
ga: Sa bhosca seo, feicfidh tú na suímh ar ghlac tú teastas uathu cé gur féidir go gclisfidh an próiseas bailíochtaithe orthu.

en: &Add
ga: C&uir Leis

en: These options are not configurable because this module was not linked with OpenSSL.
ga: Ní féidir na roghanna seo a chumrú de bharr nár nasc an modúl seo le hOpenSSL.

en: Your Certificates
ga: Do Theastais

en: Authentication
ga: Fíordheimhniú

en: Peer SSL Certificates
ga: Teastais Chomhghleacaithe SSL

en: SSL Signers
ga: Sínitheoirí SSL

en: Validation Options
ga: Roghanna Bailíochtaithe

en: If you do not select at least one cipher, SSL will not work.
ga: Mura roghnaíonn tú sifear amháin ar a laghad, ní oibreoidh SSL.

en: SSL Ciphers
ga: Sifir SSL

en: Could not open the certificate.
ga: Níorbh fhéidir an teastas a oscailt.

en: Error obtaining the certificate.
ga: Earráid agus an teastas á fháil.

en: This certificate passed the verification tests successfully.
ga: D'éirigh leis an teastas seo sna tástálacha fíoraithe.

en: This certificate has failed the tests and should be considered invalid.
ga: Chlis na tástálacha ar an teastas seo agus ba chóir glacadh leis go bhfuil sé neamhbhailí.

en: Certificate Password
ga: Focal Faire an Teastais

en: Certificate password
ga: Focal faire an teastais

en: The certificate file could not be loaded. Try a different password?
ga: Níorbh fhéidir an comhad teastais a luchtú. Bain triail as focal faire eile?

en: Try
ga: Bain Triail As

en: Do Not Try
ga: Ná Bain Triail As

en: A certificate with that name already exists. Are you sure that you wish to replace it?
ga: Tá teastas leis an ainm sin ann cheana. An bhfuil tú cinnte gur mian leat scríobh air?

en: Replace
ga: Ionadaigh

en: Enter the certificate password:
ga: Tabhair focal faire an teastais:

en: Password For '%1'
ga: Focal Faire Do '%1'

en: Decoding failed. Please try again:
ga: Theip ar dhíchódú. Bain triail eile as:

en: Export failed.
ga: Theip ar easpórtáil.

en: Enter the OLD password for the certificate:
ga: Iontráil an seanfhocal faire don teastas:

en: Enter the new certificate password
ga: Iontráil an focal faire nua le haghaidh an teastais

en: This is not a signer certificate.
ga: Ní teastas sínitheora é seo.

en: You already have this signer certificate installed.
ga: Tá an teastas sínitheora seo suiteáilte agat cheana.

en: The certificate file could not be loaded.
ga: Níorbh fhéidir an comhad teastais a luchtú.

en: Do you want to make this certificate available to KMail as well?
ga: An bhfuil fonn ort an teastas seo a chur ar fáil do KMail freisin?

en: Make Available
ga: Cuir ar Fáil

en: Do Not Make Available
ga: Ná Cuir ar Fáil

en: Could not execute Kleopatra. You might have to install or update the kdepim package.
ga: Níorbh fhéidir Kleopatra a rith.  Seans go mbeidh ort an pacáiste kdepim a shuiteáil nó a nuashonrú.

en: This will revert your certificate signers database to the KDE default.
    This operation cannot be undone.
    Are you sure you wish to continue?
ga: Leis seo, fillfidh do bhunachar sonraí de shínitheoirí teastais ar an réamhshocrú KDE.
    Ní féidir an oibríocht seo a chealú.
    An bhfuil tú cinnte gur mian leat dul ar aghaidh?

en: Revert
ga: Fill

en: Failed to load OpenSSL.
ga: Theip ar luchtú OpenSSL.

en: libssl was not found or successfully loaded.
ga: Níor aimsíodh libssl, nó níorbh fhéidir é a luchtú i gceart.

en: libcrypto was not found or successfully loaded.
ga: Níor aimsíodh libcrypto, nó níorbh fhéidir é a luchtú i gceart.

en: OpenSSL was successfully loaded.
ga: D'éirigh le luchtú OpenSSL.

en: Path to entropy file:
ga: Conair an chomhaid eantrópachta:

en: Personal SSL
ga: SSL Pearsanta

en: Server SSL
ga: SSL Freastalaí

en: SSL Personal Request
ga: Iarratas Pearsanta SSL

en: SSL Server Request
ga: Iarratas Freastalaí SSL

[ctx: Server certificate authority]
en: Server CA
ga: Údarás Freastalaí

[ctx: Personal certificate authority]
en: Personal CA
ga: Údarás Pearsanta

[ctx: Secure MIME certificate authority]
en: S/MIME CA
ga: Údarás S/MIME

[ctx: No Certificates on List]
en: None
ga: Gan Teastas

en: Don't Send
ga: Ná Seol

[ctx: Select Time and Date]
en: Date & Time Selector
ga: Roghnóir Dáta/Ama

[ctx: Set Hours of Time]
en: Hour:
ga: Uair:

[ctx: Set Minutes of Time]
en: Minute:
ga: Nóiméad:

[ctx: Set Seconds of Time]
en: Second:
ga: Soicind:
