kcm_emoticons - en to gl translation catalogue (36 entries)

en: Insert the string for the emoticon.  If you want multiple strings, separate them by spaces.
gl: Insire a cadea da emoticona. Se quere varia cadea, sepáreas mediante espazos.

en: Emoticons
gl: Emoticonas

en: Drag or Type Emoticon Theme URL
gl: Arrastre ou escriba o URL do tema de emoticonas

en: Emoticon themes must be installed from local files.
gl: Os temas de emoticonas deben ser instalados de ficheiros locais.

en: Could Not Install Emoticon Theme
gl: Non foi posíbel instalar o tema de emoticonas

en: Do you want to remove %1 too?
gl: Quere eliminar tamén a %1?

en: Delete emoticon
gl: Eliminar a emoticona

en: Add Emoticon
gl: Engadir unha emoticona

en: Edit Emoticon
gl: Editar a emoticona

en: New Emoticon Theme
gl: Novo tema de emoticonas

en: Enter the name of the new emoticon theme:
gl: Escriba o nome do novo tema de emoticonas:

en: %1 theme already exists
gl: O tema %1 xa existe

en: Choose the type of emoticon theme to create
gl: Escolla o tipo do tema de emoticonas a crear

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EmoticonsManager)
en: Emoticons Manager
gl: Xestor de emoticonas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btAdd)
en: Create a new emoticon
gl: Crear unha nova emoticona

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btAdd)
en: Create a new emoticon by assigning it an icon and some text
gl: Crea unha nova emoticona asignándolle unha icona e un texto

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btAdd)
en: Add...
gl: Engadir…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btEdit)
en: Modify the selected emoticon icon or text
gl: Modifica a icona ou o texto da emoticona escollida

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btEdit)
en: Edit the selected emoticon to change its icon or its text
gl: Edita a emoticona escollida cambiándolle a icona ou o texto

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btEdit)
en: Edit...
gl: Editar…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btRemoveEmoticon)
en: Remove the selected emoticon
gl: Elimina a emoticona escollida

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btRemoveEmoticon)
en: Remove the selected emoticon from your disk
gl: Borra do disco a emoticona escollida

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btRemoveEmoticon)
en: Remove
gl: Eliminar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbStrict)
en: Require spaces around emoticons
gl: Requirir espazos arredor das emoticonas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btNew)
en: Design a new emoticon theme
gl: Deseñar un novo tema de emoticonas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btNew)
en: Start a new theme by assigning it a name. Then use the Add button on the right to add emoticons to this theme.
gl: Inicie un novo tema asignándolle un nome. Entón use o botón Engadir á dereita para engadir emoticonas a este tema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btNew)
en: New Theme...
gl: Novo tema…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btGetNew)
en: Get new icon themes from the Internet
gl: Obter novos temas de iconas de internet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btGetNew)
en: You need to be connected to the Internet to use this action. A dialog will display a list of emoticon themes from the http://www.kde-look.org website. Clicking the Install button associated with a theme will install this theme locally.
gl: Debe estar conectado a internet para empregar esta acción. Mostrarase un diálogo que mostra unha lista de temas de emoticonas do sitio web http://www.kde-look.org Se preme o botón Instalar asociado cun tema instalarao localmente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btGetNew)
en: Get New Icon Themes...
gl: Obter novos temas de iconas…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btInstall)
en: Install a theme archive file you already have locally
gl: Instalar un arquivo de tema que xa teña no computador

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btInstall)
en: If you already have an emoticon theme archive locally, this button will unpack it and make it available for KDE applications
gl: Se xa ten no computador un ficheiro de tema de emoticonas, este botón desempaquetarao e porao a disposición dos aplicativos de KDE.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btInstall)
en: Install Theme File...
gl: Instalar un ficheiro de temas…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btRemoveTheme)
en: Remove the selected theme from your disk
gl: Eliminar do disco o tema escollido

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btRemoveTheme)
en: This will remove the selected theme from your disk.
gl: Isto eliminará do disco o tema escollido.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btRemoveTheme)
en: Remove Theme
gl: Eliminar o tema
