nepomuk - en to gl translation catalogue (77 entries)

en: Desktop Search Details
gl: Detalles da busca no escritorio

en: Refresh
gl: Actualizar

en: Files
gl: Ficheiros

en: Emails
gl: Correos electrónicos

en: Calculating
gl: Estase a calcula

[ctx: @title:window Referring to the folders which will be searched for files to index for desktop search]
en: Advanced File Filtering
gl: Filtraxe avanzada de ficheiros

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Exclude Mime Type
gl: Excluír o timo mime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the mimetypes that should be excluded from indexing
gl: Escolla os tipos mime que se han excluír da indexación

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Index Exclude Filters
gl: Filtros de exclusión da indexación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select expressions to exclude files from indexing by matching their filenames
gl: Escolla expresións para excluír da indexación ficheiros segundo o nome

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the folder in a listview]
en: <filename>%1</filename><nl/> (symbolic links are <emphasis>not</emphasis> indexed for desktop search)
gl: <filename>%1</filename><nl/> (as ligazóns simbólicas <emphasis>non</emphasis> se indexan para as buscas de escritorio)

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the folder in a listview]
en: <filename>%1</filename><nl/>(will be indexed for desktop search)
gl: <filename>%1</filename><nl/>(indexarase para as buscas de escritorio)

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the folder in a listview]
en: <filename>%1</filename><nl/> (will <emphasis>not</emphasis> be indexed for desktop search)
gl: <filename>%1</filename><nl/> (<emphasis>non</emphasis> se indexará para as buscas de escritorio)

[ctx: @title:window Referring to the folders which will be searched for files to index for desktop search]
en: Customizing Index Folders
gl: Cartafoles que se van indexar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the local folders that contain files to be indexed for fast desktop searches
gl: Escolla os cartafoles locais que conteñen ficheiros para indexar para ter buscas rápidas no escritorio

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkShowHiddenFolders)
en: Check to be able to select hidden folders
gl: Marque esta opción para poder escoller os cartafoles agochados

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkShowHiddenFolders)
en: Show hidden folders
gl: Mostrar os cartafoles agochados

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Basic Settings
gl: Configuración básica

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Nepomuk Semantic Desktop
gl: Escritorio semántico Nepomuk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Nepomuk Semantic Desktop enables tagging and rating of files integrated with the Desktop Search.
gl: O escritorio semántico Nepomuk permite etiquetar e cualificar os ficheiros dun xeito integrado coa Busca do Escritorio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkEnableNepomuk)
en: Enable Nepomuk Semantic Desktop
gl: Activar o escritorio semántico Nepomuk

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, m_buttonDetails)
en: Details...
gl: Detalles…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Nepomuk Desktop File Indexer
gl: Indexador de ficheiros de escritorio Nepomuk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Nepomuk desktop search allows searching for files by content instead of just by name.
gl: A busca de escritorio Nepomuk permítelle buscar ficheiros segundo o contido no canto de só polo nome.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkEnableFileIndexer)
en: Enable Nepomuk File Indexer
gl: Activar o indexador de ficheiros de Nepomuk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_fileIndexerSuspendResumeButtom) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_emailIndexerSuspendResumeButtom)
en: Suspend
gl: Suspender

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_emailIndexingBox)
en: PIM Data Indexing
gl: Indexación de datos PIM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: PIM data indexing allows full text search in events, contacts, email and their attachments.
gl: A indexación de datos PIM permite buscar no texto dos acontecementos, correos e dos seus anexos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkEnableEmailIndexer)
en: Enable PIM Data Indexer
gl: Activar o indexador de datos PIM

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Indexing
gl: Indexación

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: File Indexing
gl: Indexación de ficheiros

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Customize the files and folders to be indexed
gl: Personalizar os ficheiros e cartafoles que se van indexar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxDocuments)
en: Index Documents
gl: Indexar os documentos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxAudio)
en: Index Audio
gl: Indexar o son

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxImage)
en: Index Images
gl: Indexar as imaxes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxVideo)
en: Index Videos
gl: Indexar os vídeos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxSourceCode)
en: Index Source Code
gl: Indexar o código fonte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonAdvancedFileIndexing)
en: Advanced
gl: Avanzada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonCustomizeIndexFolders)
en: Customize Folders
gl: Personalizar os cartafoles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Removable media handling:
gl: Xestión de soportes extraíbeis:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Indexing of files on removable media
gl: Indexar os ficheiros nun medio extraíbel

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: <para>Nepomuk can index files on removable devices like USB keys or external hard-disks for fast desktop searches.</para>
    <para>By default no files are indexed. Here this behaviour can be changed to one of two options:</para>
    <para><list><item><interface>Index files on all removable devices</interface> - Files on removable media are indexed as soon as the medium is mounted. Caution: this does not include media which have been rejected via the second option.</item>
    <item><interface>Ask individually when newly mounted</interface> - The user will be asked to decide if files on the newly mounted medium should be indexed or not. Once decided Nepomuk will not ask again.</item></list></para>
gl: <para>Nepomuk pode indexar os ficheiros dos dispositivos extraíbeis como chaves USB ou discos externos para facer buscas rápidas.</para>
    <para>Por omisión non se indexan os ficheiros. Aquí pode cambiar ese comportamento nun destes sentidos:</para>
    <para><list><item><interface>Indexar os ficheiros de todos os dispositivos extraíbeis</interface>: Indexaranse os soportes extraíbeis en canto se monten. Precaución: isto non inclúe os medios que se rexeitan na outra opción.</item>
    <item><interface>Preguntar con cada medio que se monte</interface>: Preguntaráselle ao usuario se indexar ou non os ficheiros do medio que se acabe de montar. Unha vez que se decida, Nepomuk non ha volver preguntalo.</item></list></para>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Ignore all removable media
gl: Ignorar todos os medios extraíbeis

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Index files on all removable devices
gl: Indexar os ficheiros de todos os dispositivos extraíbeis

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Ask individually when newly mounted
gl: Preguntar con cada medio que se monte

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Backup
gl: Copias de seguranza

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Automatic Backups
gl: Copias de seguranza automáticas

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Nepomuk can perform regular automatic backups of all data that could not be restored otherwise. This includes manually created tags, ratings, but also statistical data.
gl: Nepomuk pode facer copias de seguranza normais de todos os datos que non se poderían restaurar doutro xeito; isto inclúe a etiquetas creadas á mao, as cualificacións e tamén datos estatísticos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Backup frequency:
gl: Frecuencia das copias de seguranza:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboBackupFrequency)
en: How often should a backup of the Nepomuk database be created
gl: O a miúdo que se debe facer unha copia de seguranza da base de datos de Nepomuk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Backup Time:
gl: Hora á que facer a copia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTimeEdit, m_editBackupTime)
en: When should the backup be created
gl: Cando se debe facer a copia de seguranza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Max number of backups:
gl: Número máximo de copias que se van manter:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_spinBackupMax)
en: How many previous backups should be kept
gl: Indica cantas copias anteriores se deben conservar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Tools
gl: Utilidades

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonManualBackup)
en: Manual Backup...
gl: Facer unha copia de seguranza manual…

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonRestoreBackup)
en: Restore Backup...
gl: Restaurar unha copia de seguranza…

en: Desktop Search Configuration Module
gl: Módulo de configuración da busca no escritorio

[ctx: @item:inlistbox]
en: Disable Automatic Backups
gl: Desactivar as copias de seguranza automáticas

[ctx: @item:inlistbox]
en: Daily Backup
gl: Copia de seguranza diaria

[ctx: @item:inlistbox]
en: Weekly Backup
gl: Copia de seguranza semanal

en: The Nepomuk installation is not complete. No desktop search settings can be provided.
gl: A instalación de Nepomuk non está completa, polo que non se pode ofrecer a configuración da busca no escritorio.

en: Failed to start the desktop search service (Nepomuk). The settings have been saved and will be used the next time the server is started.
gl: Produciuse un erro ao iniciar o servizo de busca no escritorio (Nepomuk). A configuración foi gardada e empregarase a vindeira vez que se inicie o servidor.

en: Desktop search service not running
gl: O servizo de busca no escritorio non se está a executar

[ctx: @info:status]
en: Desktop search services are active
gl: Os servizos de busca no escritorio están activos

[ctx: @info:status]
en: Desktop search services are disabled
gl: Os servizos de busca no escritorio están desactivados

[ctx: @info:status %1 is an error message returned by a dbus interface.]
en: Failed to contact File Indexer service (%1)
gl: Produciuse un erro ao contactar co servizo indexador de ficheiros (%1)

[ctx: @info:status]
en: File indexing service failed to initialize, most likely due to an installation problem.
gl: Produciuse un erro ao inicializar o servizo de indexación de ficheiros, posibelmente debido a un problema na instalación.

[ctx: @info:status]
en: File indexing service not running.
gl: O servizo de indexación de ficheiros non se está a executar.

[ctx: Resumes the Nepomuk file indexing service.]
en: Resume
gl: Continuar

[ctx: Suspends the Nepomuk file indexing service.]
en: Suspend
gl: Suspender

[ctx: @info:status %1 is an error message returned by a dbus interface.]
en: Failed to contact PIM Data Indexer service (%1)
gl: Produciuse un erro ao contactar co servizo indexador de datos PIM (%1)

[ctx: @info:status]
en: PIM Data Indexing service is suspended
gl: O servizo de indexación de datos PIM está suspendido

[ctx: @info:status]
en: PIM Data indexing service not running.
gl: O servizo de indexación de datos PIM non se está a executar.

en: Resume
gl: Continuar

en: 1 existing backup | %1 existing backups
gl[0]: hai unha copia de seguranza
gl[1]: hai  %1 copias de seguranza

[ctx: @info %1 is the creation date of a backup formatted vi KLocale::formatDateTime]
en: Oldest: %1
gl: A máis vella: %1
