kcmcgi - en to gl translation catalogue (6 entries)

en: Paths to Local CGI Programs
gl: Rutas aos programas CGI locais

en: Add...
gl: Engadir…

en: Remove
gl: Eliminar

en: CGI KIO Slave Control Module
gl: Módulo de control do kioslave CGI

en: (c) 2002 Cornelius Schumacher
gl: © 2002 Cornelius Schumacher

en: <h1>CGI Scripts</h1> The CGI KIO slave lets you execute local CGI programs without the need to run a web server. In this control module you can configure the paths that are searched for CGI scripts.
gl: <h1>Programas CGI</h1> O kioslave de CGI permítelle executar programas CGI sen necesidade de iniciar un servidor web. Neste módulo de control pode configurar as rutas onde se han buscar os scripts CGI.
