kcmhtmlsearch - en to gl translation catalogue (23 entries)

en: The fulltext search feature makes use of the ht://dig HTML search engine. You can get ht://dig at the
gl: A busca de texto fai uso do motor de buscas HTML ht://dig. Pode obtelo na

en: Information about where to get the ht://dig package.
gl: Información sobre onde conseguir o paquete ht://dig.

en: ht://dig home page
gl: Páxina principal de ht://dig

en: Program Locations
gl: Localizacións do programa

en: Enter the path to your htdig program here, e.g. /usr/local/bin/htdig
gl: Indique aquí a ruta ao programa htdig, por ex. /usr/local/bin/htdig

en: Enter the path to your htsearch program here, e.g. /usr/local/bin/htsearch
gl: Indique aquí a ruta ao programa htsearch, por ex. /usr/local/bin/htsearch

en: Enter the path to your htmerge program here, e.g. /usr/local/bin/htmerge
gl: Indique aquí a ruta ao programa htmerge, por ex. /usr/local/bin/htmerge

en: Scope
gl: Ámbito

en: Here you can select which parts of the documentation should be included in the fulltext search index. Available options are the KDE Help pages, the installed man pages, and the installed info pages. You can select any number of these.
gl: Aquí pode escoller as partes da documentación que deberían ser incluídas no índice de busca de texto. As opcións dispoñíbeis son as páxinas de axuda de KDE, as páxinas man instaladas, e as páxinas info instaladas. Pode escoller calquera número de estas.

en: &KDE help
gl: Axuda de &KDE

en: &Man pages
gl: Páxinas de &man

en: &Info pages
gl: Páxinas de &info

en: Additional Search Paths
gl: Rutas de busca adicionais

en: Here you can add additional paths to search for documentation. To add a path, click on the <em>Add...</em> button and select the folder from where additional documentation should be searched. You can remove folders by clicking on the <em>Delete</em> button.
gl: Aquí pode engadir rutas adicionais onde buscar a documentación. Para engadir unha ruta, prema o botón <em>Engadir…</em> e escolla o cartafol onde se deba buscar a documentación adicional. Pode quitar cartafoles premendo o botón <em>Eliminar…</em>.

en: Add...
gl: Engadir…

en: Delete
gl: Eliminar

en: Language Settings
gl: Configuración do idioma

en: Here you can select the language you want to create the index for.
gl: Aquí pode escoller o idioma para a que queira crear o índice.

en: &Language
gl: &Idioma

en: Generate Index...
gl: Xerar o índice…

en: Click this button to generate the index for the fulltext search.
gl: Prema este botón para xerar o índice para as buscas de texto.

en: without name
gl: sen nome

en: <h1>Help Index</h1> This configuration module lets you configure the ht://dig engine which can be used for fulltext search in the KDE documentation as well as other system documentation like man and info pages.
gl: <h1>Índice da axuda</h1> Este módulo de configuración permite configurar o mecanismo ht://dig para as buscas de texto na documentación de KDE ou noutras documentacións do sistema como as páxinas man e info.
