kcmicons - en to gl translation catalogue (56 entries)

en: Use of Icon
gl: Utilización da icona

[ctx: @label The icon rendered by default]
en: Default
gl: Predeterminada

[ctx: @label The icon rendered as active]
en: Active
gl: Activa

[ctx: @label The icon rendered as disabled]
en: Disabled
gl: Desactivada

en: Size:
gl: Tamaño:

en: Animate icons
gl: Animar as iconas

en: Set Effect...
gl: Estabelecer o efecto…

en: Desktop
gl: Escritorio

en: Toolbar
gl: Barra de ferramentas

en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas Principal

en: Small Icons
gl: Iconas pequenas

en: Dialogs
gl: Diálogos

en: All Icons
gl: Todas as iconas

en: Setup Default Icon Effect
gl: Configurar o efecto predeterminado da icona

en: Setup Active Icon Effect
gl: Configurar o efecto da icona activa

en: Setup Disabled Icon Effect
gl: Configurar o efecto de icona desactivada

en: &Effect:
gl: &Efecto:

en: No Effect
gl: Sen efecto

en: To Gray
gl: A gris

en: Colorize
gl: Colorear

en: Gamma
gl: Gama

en: Desaturate
gl: Desaturar

en: To Monochrome
gl: A monocromo

en: &Semi-transparent
gl: &Semitransparente

en: Preview
gl: Vista previa

en: Effect Parameters
gl: Parámetros do efecto

en: &Amount:
gl: &Cantidade:

en: Co&lor:
gl: C&or:

en: &Second color:
gl: Cor &secundaria:

en: Name
gl: Nome

en: Description
gl: Descrición

en: Install Theme File...
gl: Instalar un ficheiro de tema…

en: Install a theme archive file you already have locally
gl: Instala un arquivo de tema que xa teña no computador

en: If you already have a theme archive locally, this button will unpack it and make it available for KDE applications
gl: Se ten un arquivo de tema no computador, este botón desempaquetarao e porao a disposición dos aplicativos de KDE

en: Get New Themes...
gl: Obter novos temas…

en: Get new themes from the Internet
gl: Obtén novos temas de internet

en: You need to be connected to the Internet to use this action. A dialog will display a list of themes from the http://www.kde.org website. Clicking the Install button associated with a theme will install this theme locally.
gl: Debe estar conectado a internet para empregar esta acción. Un diálogo mostrará unha lista de temas do sitio web http://www.kde.org. Se preme o botón Instalar asociado cun tema instalarao localmente.

en: Remove Theme
gl: Eliminar o tema

en: Remove the selected theme from your disk
gl: Eliminar o tema escollido do disco

en: This will remove the selected theme from your disk.
gl: Isto eliminará o tema escollido do disco.

en: Select the icon theme you want to use:
gl: Escolla o tema de iconas que queira empregar:

en: Drag or Type Theme URL
gl: Arrastre ou escriba o URL do tema

en: Unable to find the icon theme archive %1.
gl: Non foi posíbel atopar o arquivo do tema de iconas %1.

en: Unable to download the icon theme archive;
    please check that address %1 is correct.
gl: Non foi posíbel descargar o arquivo do tema de iconas;
    comprobe que o enderezo %1 é correcto.

en: The file is not a valid icon theme archive.
gl: O ficheiro non é un arquivo de tema de iconas válido.

en: A problem occurred during the installation process; however, most of the themes in the archive have been installed
gl: Aconteceu un problema durante o proceso de instalación; porén, a maioría dos temas contidos no arquivo foron instalados

en: Installing icon themes
gl: Instalando temas de iconas

en: <qt>Installing <strong>%1</strong> theme</qt>
gl: <qt>Estase a instalar o tema <strong>%1</strong></qt>

en: <qt>Are you sure you want to remove the <strong>%1</strong> icon theme?<br /><br />This will delete the files installed by this theme.</qt>
gl: <qt>Está seguro de que quere eliminar o tema de iconas <strong>%1</strong>?<br/> <br/>Isto eliminara os ficheiros instalados polo tema.</qt>

en: Confirmation
gl: Confirmación

en: &Theme
gl: &Tema

en: Ad&vanced
gl: &Avanzado

en: Icons
gl: Iconas

en: Icons Control Panel Module
gl: Módulo de iconas do panel de control

en: (c) 2000-2003 Geert Jansen
gl: © 2000-2003 Geert Jansen

en: <h1>Icons</h1>This module allows you to choose the icons for your desktop.<p>To choose an icon theme, click on its name and apply your choice by pressing the "Apply" button below. If you do not want to apply your choice you can press the "Reset" button to discard your changes.</p><p>By pressing the "Install Theme File..." button you can install your new icon theme by writing its location in the box or browsing to the location. Press the "OK" button to finish the installation.</p><p>The "Remove Theme" button will only be activated if you select a theme that you installed using this module. You are not able to remove globally installed themes here.</p><p>You can also specify effects that should be applied to the icons.</p>
gl: <h1>Iconas</h1>Este módulo permite escoller as iconas do escritorio. <p>Para escoller un tema de iconas, prema o seu nome e aplique a escolla premendo o botón «Aplicar» de baixo. Se non quere aplicar a escolla, pode premer «Restabelecer» para descartar todas as modificacións.</p><p>Premendo «Instalar un ficheiro de tema…» pode instalar un novo tema de iconas escribindo a súa localización na caixa ou navegando para aló. Prema o botón «Aceptar» para rematar coa instalación.</p><p>O botón de «Borrar o tema» só ha esta activado se escolle un tema xa instalado mediante este módulo. Non ha poder eliminar os temas globais aquí instalados.</p> <p>Pode tamén especificar os efectos que se lle aplicarán ás iconas.</p>
