kcmkdnssd - en to gl translation catalogue (5 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, kcfg_DomainList)
en: Additional Domains
gl: Dominios adicionais

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KEditListWidget, kcfg_DomainList)
en: List of Internet domains that will be browsed for services in addition to default domain (typically local network).
gl: Lista de dominios de internet que han ser examinados en busca de servizos ademais do dominio predeterminado (polo xeral a rede local).

en: ZeroConf configuration
gl: Configuración de ZeroConf

en: (C) 2004-2007 Jakub Stachowski
gl: © 2004-2007 Jakub Stachowski

en: Setup services browsing with ZeroConf
gl: Configurar a exploración de servizos con ZeroConf
