kcmlocale - en to gl translation catalogue (154 entries)

en: Country Selector
gl: Selector de país

en: without name
gl: sen nome

[ctx: @item:inlistbox Country]
en: Not set (Generic English)
gl: Non indicado (Inglés xenérico)

en: Localization options for KDE applications
gl: Opcións de localización para os aplicativos de KDE

en: Maintainer
gl: Mantenedor

en: You have the language with code '%1' in your list of languages to use for translation but the localization files for it could not be found. The language has been removed from your configuration. If you want to add it again please install the localization files for it and add the language again.
gl: Ten o idioma con código «%1» na lista de idiomas a usar para as traducións pero non se atoparon os ficheiros de adaptación a ese idioma, polo que se eliminou da súa configuración. Se quere engadilo de novo instale os ficheiros de adaptación a ese idioma e engádao de novo.

en: Changed language settings apply only to newly started applications.
    To change the language of all programs, you will have to logout first.
gl: As opcións de idioma que se cambiaron só afectarán ao software que se inicie a partir de agora.
    Para cambiar o idioma de todo o software, primeiro terá que saír da sesión.

en: Applying Language Settings
gl: Estase a aplicar a configuración do idioma

en: <h1>Country/Region & Language</h1>
    <p>Here you can set your localization settings such as language, numeric formats, date and time formats, etc.  Choosing a country will load a set of default formats which you can then change to your personal preferences.  These personal preferences will remain set even if you change the country.  The reset buttons allow you to easily see where you have personal settings and to restore those items to the country's default value.</p>
gl: <h1>País/Rexión e idioma</h1>
    <p>Aquí pode escoller as opcións de adaptación á configuración rexional, como o idioma, os formatos numéricos, de data e hora etc. Cando seleccione un país cargaranse os formatos predeterminados, que pode adaptar ás súas preferencias. Estas conservaranse mesmo se cambia de país. Os botóns de restaurar permítenlle ver onde ten axustes persoais e restaurar eses elementos ao valor predeterminado para o país.</p>

en: Reset item to its default value
gl: Restaurar o elemento co seu valor predeterminado

[ctx: No separator symbol]
en: None
gl: Ningún

[ctx: Space separator symbol]
en: Single Space
gl: Espazo único

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabLocation)
en: Country
gl: País

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabTranslations)
en: Languages
gl: Idiomas

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabNumbers)
en: Numbers
gl: Números

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabMoney)
en: Money
gl: Cartos

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabCalendar)
en: Calendar
gl: Calendario

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabDateTime)
en: Date && Time
gl: Data e hora

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabOther)
en: Other
gl: Outros

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNumbersSample)
en: Numbers:
gl: Números:

en: This is how positive numbers will be displayed.
gl: Así se han mostrar os números positivos.

en: This is how negative numbers will be displayed.
gl: Así se han mostrar os números negativos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMoneySample)
en: Money:
gl: Cartos:

en: This is how positive monetary values will be displayed.
gl: Así se han mostrar os valores monetarios positivos.

en: This is how negative monetary values will be displayed.
gl: Así se han mostrar os valores monetarios negativos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateSample)
en: Date:
gl: Data:

en: This is how long dates will be displayed.
gl: Así se han mostrar as datas no formato longo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortDateSample)
en: Short date:
gl: Data curta:

en: This is how short dates will be displayed.
gl: Así se han mostrar as datas no formato curto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelTimeSample)
en: Time:
gl: Hora:

en: This is how time will be displayed.
gl: Así se han mostrar as horas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCountry)
en: Country:
gl: País:

en: <p>This is the country where you live.  The KDE Workspace will use the settings for this country or region.</p>
gl: <p>Isto é o lugar onde vive. O espazo de traballo KDE empregará as opcións para este país ou rexión.</p>

[ctx: %1 is the system country name]
en: System Country (%1)
gl: País do sistema (%1)

en: No Country (Default Settings)
gl: Ningún país (parámetros predeterminados)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCountryDivision)
en: Subdivision:
gl: Subdivisión:

en: <p>This is the country subdivision where you live, e.g. your state or province.  The KDE Workspace will use this setting for local information services such as holidays.</p>
gl: <p>Esta é a subdivisión do país onde vive, como a comunidade autónoma ou a provincia. O espazo de traballo KDE empregará este parámetro para os servizos de información local como son os días festivos.</p>

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, m_selectTranslations)
en: Available Languages:
gl: Idiomas dispoñíbeis:

en: <p>This is the list of installed KDE Workspace language translations not currently being used.  To use a language translation move it to the 'Preferred Languages' list in the order of preference.  If no suitable languages are listed, then you may need to install more language packages using your usual installation method.</p>
gl: <p>Esta é a lista de traducións do espazo de traballo KDE a idiomas que non está a usar. Para usar un deles móvao á lista «Idiomas preferidos» na orde na que os prefira. Se non aparece ningún idioma axeitado quizais teña que instalar máis paquetes de idioma mediante o sistema habitual de instalación.</p>

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, m_selectTranslations)
en: Preferred Languages:
gl: Idiomas preferidos:

en: <p>This is the list of installed KDE Workspace language translations currently being used, listed in order of preference.  If a translation is not available for the first language in the list, the next language will be used.  If no other translations are available then US English will be used.</p>
gl: <p>Esta é a lista de traducións en uso do espazo de traballos de KDE, por orde de preferencia. Se unha tradución non está dispoñíbel para o primeiro idioma da lista, usarase o seguinte. Se non se dispón de outra tradución usarase a do inglés dos EUA.</p>

[ctx: %1 = default language name]
en: %1 (Default)
gl: %1 (Predeterminada)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonTranslationsInstall)
en: Install more languages
gl: Instalar máis idiomas

en: <p>Click here to install more languages</p>
gl: <p>Prema aquí para instalar máis idiomas</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNumericDigitGrouping) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDigitGrouping)
en: Digit grouping:
gl: Agrupamento de díxitos:

en: <p>Here you can define the digit grouping used to display numbers.</p><p>Note that the digit grouping used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
gl: <p>Aquí pode definir o agrupamento de díxitos empregado para mostrar números.</p><p>Lembre que o díxito agrupados que se usa para mostrar valores monetarios debe estabelecerse por separado (consulte a páxina «Cartos»).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelThousandsSeparator) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryThousandsSeparator)
en: Group separator:
gl: Separador de grupos:

en: <p>Here you can define the digit group separator used to display numbers.</p><p>Note that the digit group separator used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
gl: <p>Aquí pode definir o separador de grupos empregado para mostrar números.</p><p>Lembre que o separador de grupos de díxitos co que se mostran os valores monetarios debe estabelecerse por separado (consulte a lapela «Cartos»).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDecimalSymbol) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDecimalSymbol)
en: Decimal separator:
gl: Separador decimal:

en: <p>Here you can define the decimal separator used to display numbers (i.e. a dot or a comma in most countries).</p><p>Note that the decimal separator used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
gl: <p>Aquí pode definir o separador decimal empregado para mostrar os números (i.e. un punto ou unha coma na maioría dos países).</p><p>Lembre que o separador decimal para os valores monetarios estabelécese por separado (Consulte a lapela «Cartos»).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDecimalPlaces) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDecimalPlaces)
en: Decimal places:
gl: Díxitos decimais:

en: <p>Here you can set the number of decimal places displayed for numeric values, i.e. the number of digits <em>after</em> the decimal separator.</p><p>Note that the decimal places used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
gl: <p>Aquí pode definir o número de cifras decimais empregado para mostrar valores monetarios, isto é a cantidade de díxitos <em>á dereita</em> da coma.</p><p>Lembre que o a cantidade de cifras decimais empregada para mostrar valores monetarios debe definirse á parte (consulte a lapela «Cartos»).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPositiveFormat)
en: Positive sign:
gl: Signo positivo:

en: <p>Here you can specify text used to prefix positive numbers. Most locales leave this blank.</p><p>Note that the positive sign used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
gl: <p>Aquí pode definir o texto empregado como prefixo dos números positivos.Na maioría dos casos debe deixarse en branco.</p> <p>Lembre que o signo positivo en valores monetarios debe estabelecerse por separado (consulte a lapela «Cartos»).</p>

[ctx: No positive symbol]
en: None
gl: Ningún

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNegativeFormat)
en: Negative sign:
gl: Signo negativo:

en: <p>Here you can specify text used to prefix negative numbers. This should not be empty, so you can distinguish positive and negative numbers. It is normally set to minus (-).</p><p>Note that the negative sign used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
gl: <p>Aquí pode especificar o texto empregado para prefixar os números negativos. Non pode deixar isto baleiro, xa que precisa distinguir números positivos e negativos. Normalmente é o signo menos (-).</p><p>Lembre que o signo usado para os valores monetarios debe estabelecerse por separado (consulte a lapela «Cartos»).</p>

[ctx: No negative symbol]
en: None
gl: Ningún

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDigitSet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDigitSet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateTimeDigitSet)
en: Digit set:
gl: Tipo de números:

en: <p>Here you can define the set of digits used to display numbers. If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the number is shown.</p> <p>Note that the set of digits used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
gl: <p>Aquí pode definir o conxunto de díxitos empregados para mostrar os números. Se escolle un que non sexan os números árabes aparecerán só de empregarse no idioma do aplicativo ou na peza de texto onde se mostra o número.</p> <p>Lembre que o conxunto de díxitos empregado para mostrar valores monetarios ten que definirse por separado (consulte na lapela «Cartos»).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCurrencyCode)
en: Currency:
gl: Moeda:

en: <p>Here you can choose the currency to be used when displaying monetary values, e.g. United States Dollar or Pound Sterling.</p>
gl: <p>Aquí pode escoller a moeda usada para mostrar os valores monetarios, por exemplo o Euro ou o Rublo.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCurrencySymbol)
en: Currency symbol:
gl: Símbolo monetario:

en: <p>Here you can choose the symbol to be used when displaying monetary values, e.g. $, US$ or USD.</p>
gl: <p>Aquí pode escoller o símbolo usado para mostrar os valores monetarios, por ex. EUR ou USD.</p>

en: <p>Here you can define the digit grouping used to display monetary values.</p><p>Note that the digit grouping used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
gl: <p>Aquí pode definir o agrupamento de díxitos empregado para mostrar os valores monetarios.</p><p>Lembre que o díxito agrupados que se usa para mostrar outros números debe estabelecerse por separado (consulte a lapela «Números»).</p>

en: <p>Here you can define the group separator used to display monetary values.</p><p>Note that the thousands separator used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
gl: <p>Aquí pode definir o separador de grupos empregado para mostrar os valores monetarios.</p><p>Lembre que o separador de milleiros que se usa para mostrar outros números debe estabelecerse por separado (consulte a lapela «Números»).</p>

en: <p>Here you can define the decimal separator used to display monetary values.</p><p>Note that the decimal separator used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
gl: <p>Aquí pode definir o separador decimal empregado para mostrar os valores monetarios.</p><p>Lembre que o separador decimal que se usa para mostrar outros números debe estabelecerse por separado (consulte a lapela «Números»).</p>

en: <p>Here you can set the number of decimal places displayed for monetary values, i.e. the number of digits <em>after</em> the decimal separator.</p><p>Note that the decimal places used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
gl: <p>Aquí pode definir o número de cifras decimais empregado para mostrar valores numéricos, isto é a cantidade de díxitos <em>á dereita</em> da coma.</p><p>Lembre que o a cantidade de cifras decimais empregada para mostrar outros valores debe definirse á parte (consulte a lapela «Números»).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryPositiveFormat)
en: Positive format:
gl: Formato positivo:

en: <p>Here you can set the format of positive monetary values.</p><p>Note that the positive sign used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
gl: <p>Aquí pode definir o formatos dos valores monetarios positivos.</p> <p>Lembre que o signo positivo que se usa para mostrar outros números debe estabelecerse por separado (consulte a lapela «Números»).</p>

en: Sign position:
gl: Posición do signo:

en: Parentheses Around
gl: Entre parénteses

en: Before Quantity Money
gl: Antes da cantidade monetaria

en: After Quantity Money
gl: Despois da cantidade monetaria

en: Before Money
gl: Antes do diñeiro

en: After Money
gl: Despois do diñeiro

en: Here you can select how a positive sign will be positioned. This only affects monetary values.
gl: Aquí pode escoller a posición do signo positivo. Isto só afecta a valores monetarios.

en: Prefix currency symbol
gl: Prefixar o símbolo monetario

en: If this option is checked, the currency sign will be prefixed (i.e. to the left of the value) for all positive monetary values. If not, it will be postfixed (i.e. to the right).
gl: Se escolle esta opción, o símbolo monetario prefixarase (pola esquerda do valor) para todos os valores monetarios positivos. Se non a marca, estará sufixado (á dereita).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryNegativeFormat)
en: Negative format:
gl: Formato negativo:

en: <p>Here you can set the format of negative monetary values.</p><p>Note that the negative sign used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
gl: <p>Aquí pode definir o formatos dos valores monetarios negativos.</p> <p>Lembre que o signo negativo que se usa para mostrar outros números debe estabelecerse por separado (consulte a lapela «Números»).</p>

en: Here you can select how a negative sign will be positioned. This only affects monetary values.
gl: Aquí pode escoller a posición do signo negativo. Isto só afecta a valores monetarios.

en: If this option is checked, the currency sign will be prefixed (i.e. to the left of the value) for all negative monetary values. If not, it will be postfixed (i.e. to the right).
gl: Se escolle esta opción, o símbolo monetario prefixarase (á esquerda do valor) para todos os valores monetarios negativos. Se non o marca, estará sufixado (á dereita).

en: <p>Here you can define the set of digits used to display monetary values. If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the number is shown.</p><p>Note that the set of digits used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
gl: <p>Aquí pode definir o conxunto de díxitos empregados para mostrar os valores monetarios. Se escolle un que non sexan os números árabes aparecerán só de empregarse no idioma do aplicativo ou na peza de texto onde se mostra o número.</p> <p>Lembre que o conxunto de díxitos empregado para mostrar outros números ten que definirse por separado (consulte a lapela «Números»).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCalendarSystem)
en: Calendar system:
gl: Sistema de calendario:

en: <p>Here you can set the Calendar System to use to display dates.</p>
gl: <p>Aquí pode definir o sistema de calendario usado para mostrar as datas.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkCalendarGregorianUseCommonEra)
en: Use Common Era
gl: Empregar a era común

en: <p>This option determines if the Common Era (CE/BCE) should be used instead of the Christian Era (AD/BC).</p>
gl: <p>Esta opción determina se debe empregarse a era común (CE/BCE) no cando da cristiá (AC/DC).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortYearWindow)
en: Short year window:
gl: Intervalo de ano curto:

[ctx: label between two year inputs, i.e. 1930 to 2029]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortYearWindowTo)
en: to
gl: ata

en: <p>This option determines what year range a two digit date is interpreted as, for example with a range of 1950 to 2049 the value 10 is interpreted as 2010.  This range is only applied when reading the Short Year (YY) date format.</p>
gl: <p>Esta opción determina o intervalo de anos no que se interpretan os anos de dous díxitos. Por exemplo cun intervalo de 1950 a 2049 o valor 10 interprétase como 2010. Este intervalo só se aplica cando se le unha data no formato de ano curto (YY).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekNumberSystem)
en: Week number system:
gl: Sistema de numeración das semanas:

en: <p>This option determines how the Week Number will be calculated. There are four options available:</p> <ul><li><b>ISO Week</b> Use the ISO standard Week Number. This will always use Monday as the first day of the ISO week. This is the most commonly used system.</li><li><b>Full First Week</b> The first week of the year starts on the first occurrence of the <i>First day of the week</i>, and lasts for seven days.  Any days before Week 1 are considered part of the last week of the previous year. This system is most commonly used in the USA.</li><li><b>Partial First Week</b> The first week starts on the first day of the year. The second week of the year starts on the first occurrence of the <i>First day of the week</i>, and lasts for seven days. The first week may not contain seven days.</li><li><b>Simple Week</b> The first week starts on the first day of the year and lasts seven days, with all new weeks starting on the same weekday as the first day of the year.</li></ul>
gl: <p>Esta opción determina como se calcula o número de semana. Disponse de catro alternativas:</p> <ul><li><b>Semana ISO</b> Emprega o sistema ISO de numeración das semanas, que é o máis habitual. Isto ha usar sempre o luns como o primeiro día da semana ISO.</li> <li><b>Primeira semana enteira</b> A primeira semana do ano comeza sempre no primeiro <i>Primeiro día da semana</i>, e dura sete días. Os días anteriores á primeira semana considéranse parte da derradeira semana do ano anterior. Este sistema emprégase sobre todo nos USA.</li> <li><b>Primeira semana parcial</b> A primeira semana comeza no primeiro día do ano. A segunda semana comeza co primeiro <i>Primeiro día da semana</i> e dura sete días. A primeira semana non contén sete días, en xeral.</li> <li><b>Semana simple</b> A primeira semana comeza no primeiro día do ano e dura sete días; as seguintes semanas comezan no mesmo día da semana que fose o primeiro día do ano.</li></ul>

en: ISO Week
gl: Semana ISO

en: Full First Week
gl: Primeira semana enteira

en: Partial First Week
gl: Primeira semana parcial

en: Simple Week
gl: Semana simple

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekStartDay)
en: First day of week:
gl: Primeiro día da semana:

en: <p>This option determines which day will be considered as the first one of the week.  This value may affect the Week Number System.</p>
gl: <p>Esta opción determina cal día se considerará o primeiro da semana. Este valor pode afectar o sistema de numeración da semana</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWorkingWeekStartDay)
en: First working day of week:
gl: Primeiro día laboral da semana:

en: <p>This option determines which day will be considered as the first working day of the week.</p>
gl: <p>Esta opción determina cal día se considerará o primeiro día de traballo da semana.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWorkingWeekEndDay)
en: Last working day of week:
gl: Último día laboral da semana:

en: <p>This option determines which day will be considered as the last working day of the week.</p>
gl: <p>Esta opción determina cal día se considerará o último día de traballo da semana.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekDayOfPray)
en: Week day for special religious observance:
gl: Día da semana con obrigas relixiosas especiais:

en: <p>This option determines which day if any will be considered as the day of the week for special religious observance.</p>
gl: <p>Esta opción determina cal día da semana, se o hai, é no que se deben cumprir obrigas relixiosas especiais.</p>

[ctx: Day name list, option for no special day of religious observance]
en: None / None in particular
gl: Ningún / Ningún en especial

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelTimeFormat)
en: Time format:
gl: Formato horario:

en: <p>The text in this textbox will be used to format time strings. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>HH</b></td><td>The hour as a decimal number using a 24-hour clock (00-23).</td></tr><tr><td><b>hH</b></td><td>The hour (24-hour clock) as a decimal number (0-23).</td></tr><tr><td><b>PH</b></td><td>The hour as a decimal number using a 12-hour clock (01-12).</td></tr><tr><td><b>pH</b></td><td>The hour (12-hour clock) as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The minutes as a decimal number (00-59).</td></tr><tr><td><b>SS</b></td><td>The seconds as a decimal number (00-59).</td></tr><tr><td><b>AMPM</b></td><td>Either 'AM' or 'PM' according to the given time value. Noon is treated as 'PM' and midnight as 'AM'.</td></tr></table>
gl: <p>O texto aquí escrito empregarase para formatar as cadeas referentes a tempo. Substituiranse as secuencias en baixo.</p><table><tr><td><b>HH</b></td><td>A hora como un número decimal empregando o reloxo de 24 horas (00-23).</td></tr><tr><td><b>hH</b></td><td>A hora (reloxo de 24 h) como un número decimal (0-23).</td></tr><tr><td><b>PH</b></td><td>A hora como un número decimal empregando un reloxo de 12 horas (01-12).</td></tr><tr><td><b>pH</b></td><td>A hora (reloxo de 12 h) como un número decimal (1-12).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>Os minutos como un número decimal (00-59).</td></tr><tr><td><b>SS</b></td><td>Os segundos como un número decimal (00-59).</td></tr><tr><td><b>AMPM</b></td><td>«am» ou «pm» dependendo do valor horario dado. O mediodía trátase como «pm» e a media noite como «am».</td></tr></table>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelAmSymbol)
en: AM symbol:
gl: Símbolo AM:

en: <p>Here you can set the text to be displayed for AM.</p>
gl: <p>Aquí pode estabelecer o texto que se ha mostrar para AM.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPmSymbol)
en: PM symbol:
gl: Símbolo PM:

en: <p>Here you can set the text to be displayed for PM.</p>
gl: <p>Aquí pode estabelecer o texto que se ha mostrar para PM.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateFormat)
en: Long date format:
gl: Formato de datas longo:

en: <p>The text in this textbox will be used to format long dates. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>YYYY</b></td><td>The year with century as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>YY</b></td><td>The year without century as a decimal number (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The month as a decimal number (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>The month as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>SHORTMONTH</b></td><td>The first three characters of the month name.</td></tr><tr><td><b>MONTH</b></td><td>The full month name.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>The day of month as a decimal number (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>The day of month as a decimal number (1-31).</td></tr><tr><td><b>SHORTWEEKDAY</b></td><td>The first three characters of the weekday name.</td></tr><tr><td><b>WEEKDAY</b></td><td>The full weekday name.</td></tr><tr><td><b>ERAYEAR</b></td><td>The Era Year in local format (e.g. 2000 AD).</td></tr><tr><td><b>SHORTERANAME</b></td><td>The short Era Name.</td></tr><tr><td><b>YEARINERA</b></td><td>The Year in Era as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFYEAR</b></td><td>The Day of Year as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>ISOWEEK</b></td><td>The ISO Week as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFISOWEEK</b></td><td>The Day of the ISO Week as a decimal number.</td></tr></table>
gl: <p>O texto aquí escrito empregarase para formatar as datas no formato longo. Substituiranse as secuencias en baixo:</p> <table><tr><td><b>AAAA</b></td><td>O ano co século como un número decimal</td></tr><tr><td><b>AA</b></td><td>O ano sen o século como un número decimal (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>O mes como un número decimal (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>O mes como un número decimal (1-12).</td></tr><tr><td><b>MESCURTO</b></td><td>As tres primeiras letras no nome do mes.</td></tr><tr><td><b>MES</b></td><td>O nome do mes enteiro.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>O día do mes como un número decimal (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>O día do mes como un número decimal(1-31).</td></tr><tr><td><b>DÍADASEMANACURTO</b></td><td>As tres primeiras letras do nome do día.</td></tr><tr><td><b>DÍADASEMANA</b></td><td>O nome do día enteiro.</td></tr> <tr><td><b>ANOERA</b></td><td>O ano da era no formato local (por ex. 2000 DC).</td></tr><tr><td><b>NOMEERACURTO</b></td><td>O nome curto da era.</td></tr><tr><td><b>ANONAERA</b></td><td>O ano na era, como número decimal.</td></tr><tr><td><b>DÍADOANO</b></td><td>O día do ano, como número decimal.</td></tr><tr><td><b>SEMANAISO</b></td><td>A semana ISO como número decimal.</td></tr><tr><td><b>DÍADASEMANAISO</b></td><td>O día da semana ISO como número decimal.</td></tr></table>

en: YYYY
gl: AAAA

en: YY
gl: AA

en: SHORTMONTH
gl: MESCURTO

en: MONTH
gl: MES

en: SHORTWEEKDAY
gl: DÍADASEMANACURTO

en: WEEKDAY
gl: DÍADASEMANA

en: ERAYEAR
gl: ANOERA

en: YEARINERA
gl: ANONAERA

en: SHORTERANAME
gl: NOMEERACURTO

en: DAYOFYEAR
gl: DÍADOANO

en: ISOWEEK
gl: SEMANAISO

en: DAYOFISOWEEK
gl: DÍADASEMANAISO

[ctx: some reasonable date formats for the language]
en: WEEKDAY MONTH dD YYYY
    SHORTWEEKDAY MONTH dD YYYY
gl: DÍADASEMANA, dD de MM de AAAA
    DÍADASEMANACURTO, dD de MES de AAAA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortDateFormat)
en: Short date format:
gl: Formato curto da data:

en: <p>The text in this textbox will be used to format short dates. For instance, this is used when listing files. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>YYYY</b></td><td>The year with century as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>YY</b></td><td>The year without century as a decimal number (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The month as a decimal number (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>The month as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>SHORTMONTH</b></td><td>The first three characters of the month name.</td></tr><tr><td><b>MONTH</b></td><td>The full month name.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>The day of month as a decimal number (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>The day of month as a decimal number (1-31).</td></tr><tr><td><b>SHORTWEEKDAY</b></td><td>The first three characters of the weekday name.</td></tr><tr><td><b>WEEKDAY</b></td><td>The full weekday name.</td></tr><tr><td><b>ERAYEAR</b></td><td>The Era Year in local format (e.g. 2000 AD).</td></tr><tr><td><b>SHORTERANAME</b></td><td>The short Era Name.</td></tr><tr><td><b>YEARINERA</b></td><td>The Year in Era as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFYEAR</b></td><td>The Day of Year as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>ISOWEEK</b></td><td>The ISO Week as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFISOWEEK</b></td><td>The Day of the ISO Week as a decimal number.</td></tr></table>
gl: <p>O texto aquí escrito empregarase para formatar as datas no formato curto. Substituiranse as secuencias en baixo.</p> <table><tr><td><b>AAAA</b></td><td>O ano co século como un número decimal</td></tr><tr><td><b>AA</b></td><td>O ano sen o século como un número decimal (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>O mes como un número decimal (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>O mes como un número decimal (1-12).</td></tr><tr><td><b>MESCURTO</b></td><td>As tres primeiras letras no nome do mes.</td></tr><tr><td><b>MES</b></td><td>O nome do mes enteiro.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>O día do mes como un número decimal (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>O día do mes como un número decimal(1-31).</td></tr><tr><td><b>DÍADASEMANACURTO</b></td><td>As tres primeiras letras do nome do día.</td></tr><tr><td><b>DÍADASEMANA</b></td><td>O nome do día enteiro.</td></tr> <tr><td><b>ANOERA</b></td><td>O ano da era no formato local (por ex. 2000 DC).</td></tr><tr><td><b>NOMEERACURTO</b></td><td>O nome curto da era.</td></tr><tr><td><b>ANONAERA</b></td><td>O ano na era, como número decimal.</td></tr><tr><td><b>DÍADOANO</b></td><td>O día do ano, como número decimal.</td></tr><tr><td><b>SEMANAISO</b></td><td>A semana ISO como número decimal.</td></tr><tr><td><b>DÍADASEMANAISO</b></td><td>O día da semana ISO como número decimal.</td></tr></table>

[ctx: some reasonable short date formats for the language]
en: YYYY-MM-DD
    dD.mM.YYYY
    DD.MM.YYYY
gl: AAAA-MM-DD
    dD.mM.AAAA
    DD.MM.AAAA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonthNamePossessive)
en: Possessive month names:
gl: Nomes dos meses en posesivo:

en: <p>This option determines whether possessive form of month names should be used in dates.</p>
gl: <p>Esta opción determina se debe empregar a forma posesiva dos nomes do mes nas datas.</p>

en: <p>Here you can define the set of digits used to display dates and times.  If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the date or time is shown.</p><p>Note that the set of digits used to display numeric and monetary values have to be set separately (see the 'Numbers' or 'Money' tabs).</p>
gl: <p>Aquí pode definir o conxunto de díxitos empregados para mostrar as datas e horas. Se escolle un que non sexan os números árabes aparecerán só de empregarse no idioma do aplicativo ou na peza de texto onde se mostra o número.</p><p>Lembre que o conxunto de díxitos empregado para mostrar valores numéricos e monetarios ten que definirse por separado (consulte as lapelas «Números» ou «Cartos»).</p>

en: Page size:
gl: Tamaño da páxina:

en: <p>Here you can define the default page size to be used in new documents.</p><p>Note that this setting has no effect on printer paper size.</p>
gl: <p>Aquí pode definir o tamaño predeterminado de páxina usado nos novos documentos.</p><p>Lembre que este parámetro non ten efecto no tamaño do papel da impresora.</p>

[ctx: Page size]
en: C5 Envelope
gl: Sobre C5

[ctx: Page size]
en: US Common 10 Envelope
gl: Sobre US Common núm. 10

[ctx: Page size]
en: DLE Envelope
gl: Sobre DLE

[ctx: Page size]
en: US Legal
gl: Legal EUA

[ctx: Page size]
en: Tabloid
gl: Tabloide

[ctx: Page size]
en: Custom
gl: Personalizado

en: Measurement system:
gl: Sistema de medidas:

en: <p>Here you can define the measurement system to use.</p>
gl: <p>Aquí pode definir o sistema de medidas que desexe usar.</p>

en: Metric System
gl: Sistema métrico

en: Imperial System
gl: Sistema imperial

en: Byte size units:
gl: Unidades de tamaño dos bytes:

en: <p>This changes the units used by most KDE programs to display numbers counted in bytes. Traditionally "kilobytes" meant units of 1024, instead of the metric 1000, for most (but not all) byte sizes.<ul><li>To reduce confusion you can use the recently standardized IEC units which are always in multiples of 1024.</li><li>You can also select metric, which is always in units of 1000.</li><li>Selecting JEDEC restores the older-style units used in KDE 3.5 and some other operating systems.</li></ul></p>
gl: <p>Isto cambia as unidades empregadas pola maioría dos programas KDE para mostrar os números que se contan en bytes. Tradicionalmente un «kilobyte» son 1024, no canto do métrico 1000, para a maioría (non todos) os tamaños de byte.<ul><li>Para reducir a confusión pode empregar as unidades IEC, un estándar recente, que son sempre múltiplos de 1024.</li><li>Tamén pode escoller o sistema métrico, que sempre é múltiplo de 1000.</li><li>Se escolle JEDEC restaurará as unidades ao estilo antigo empregado en KDE 3.5 e nalgúns sistemas operativos.</li></ul></p>

[ctx: Unit of binary measurement]
en: IEC Units (KiB, MiB, etc)
gl: Unidades IEC (KiB, MiB etc)

[ctx: Unit of binary measurement]
en: JEDEC Units (KB, MB, etc)
gl: Unidades JEDEC (KB, MB etc)

[ctx: Unit of binary measurement]
en: Metric Units (kB, MB, etc)
gl: Unidades métricas (kB, MB etc)

[ctx: Example test for binary unit dialect]
en: Example: 2000 bytes equals %1
gl: Exemplo: 2000 bytes son %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPageSize)
en: Page size
gl: Tamaño da páxina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMeasureSystem)
en: Measurement system
gl: Sistema de medidas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelBinaryUnitDialect)
en: Byte size units
gl: Unidades de tamaño dos bytes
