kde-menu - en to gl translation catalogue (15 entries)

en: Menu item '%1' could not be highlighted.
gl: Non foi posíbel realzar o elemento «%1» do menú.

en: KDE Menu query tool.
    This tool can be used to find in which menu a specific application is shown.
    The --highlight option can be used to visually indicate to the user where
    in the KDE menu a specific application is located.
gl: Utilidade de pescuda no menú de KDE.
    Esta utilidade pode ser usada para atopar o menú no que se mostra un aplicativo específico.
    A opción --highlight pode ser usada para indicarlle visualmente ao
    usuario onde está un aplicativo específico no menú de KDE.

en: kde-menu
gl: menú de kde

en: (c) 2003 Waldo Bastian
gl: © 2003 Waldo Bastian

en: Author
gl: Autor

en: Output data in UTF-8 instead of local encoding
gl: Sacar os datos en UTF-8 no cando de na codificación local

en: Print menu-id of the menu that contains
    the application
gl: Imprimir a id do menú que contén o aplicativo

en: Print menu name (caption) of the menu that
    contains the application
gl: Imprimir o nome do menú (título) que contén o aplicativo

en: Highlight the entry in the menu
gl: Realzar a entrada no menú

en: Do not check if sycoca database is up to date
gl: Non comprobar se a base de datos sycoca está actualizada

en: The id of the menu entry to locate
gl: O id da entrada de menú que quere atopar

en: You must specify an application-id such as 'kde4-konsole.desktop'
gl: Debe especificar unha id de aplicativo como «kde4-console.desktop»

en: You must specify at least one of --print-menu-id, --print-menu-name or --highlight
gl: Debe especificar polo menos unha entre --print-menu-id, --print-menu-name ou --highlight

en: No menu item '%1'.
gl: Non existe o elemento de menú «%1».

en: Menu item '%1' not found in menu.
gl: O elemento de menú «%1» non foi atopado no menú.
