khelpcenter - en to gl translation catalogue (125 entries)

en: KDE Help Center
gl: Centro de axuda de KDE

en: The KDE Help Center
gl: O centro de axuda de KDE

en: (c) 1999-2011, The KHelpCenter developers
gl: © 1999-2011, Os desenvolvedores de KHelpCenter

en: Original Author
gl: Autor orixinal

en: Info page support
gl: Compatibilidade coas páxinas Info

en: URL to display
gl: URL a mostrar

en: Top-Level Documentation
gl: Documentación de primeiro nivel

[ctx: Describes documentation entries that are in English]
en: English
gl: Inglés

en: Font Configuration
gl: Configuración do tipo de letra

en: Sizes
gl: Tamaños

[ctx: The smallest size a will have]
en: M&inimum font size:
gl: Tamaño m&ínimo da fonte:

[ctx: The normal size a font will have]
en: M&edium font size:
gl: Tamaño m&edio da fonte:

en: Fonts
gl: Tipos de letra

en: S&tandard font:
gl: Tipo de letra es&tándar:

en: F&ixed font:
gl: Tipo de letra de anchura f&ixa:

en: S&erif font:
gl: Tipo de letra S&erif:

en: S&ans serif font:
gl: Tipo de letra S&ans serif:

en: &Italic font:
gl: Tipo de letra &itálica:

en: &Fantasy font:
gl: Tipo de letra de &fantasía:

en: Encoding
gl: Codificación

en: &Default encoding:
gl: Codificación pre&determinada:

en: Use Language Encoding
gl: Usar a codificación do idioma

en: &Font size adjustment:
gl: &Axuste do tamaño dos textos:

en: By Topic
gl: Segundo o tema

en: Alphabetically
gl: Alfabeticamente

en: Rebuilding glossary cache...
gl: Estase a xerar de novo a caché do glosario…

en: Rebuilding cache... done.
gl: Estase a xerar de novo a caché… feito.

en: Error
gl: Erro

en: Unable to show selected glossary entry: unable to open file 'glossary.html.in'!
gl: Non foi posíbel mostrar a entrada escollida do glosario: non foi posíbel abrir o ficheiro «glossary.html.in»!

en: See also:
gl: Consulte tamén:

en: KDE Glossary
gl: Glosario de KDE

en: The fulltext search feature makes use of the ht://dig HTML search engine.
gl: A busca de texto completo fai uso do motor de buscas en HTML ht://dig.

en: Information about where to get the ht://dig package.
gl: Información sobre onde obter o paquete ht://dig.

en: You can get ht://dig at the ht://dig home page
gl: Pode obter ht://dig na páxina web dese proxecto

en: Program Locations
gl: Localizacións dos programas

en: Enter the URL of the htsearch CGI program.
gl: Introduza o URL do programa CGI htsearch.

en: Indexer:
gl: Indexador:

en: Enter the path to your htdig indexer program here.
gl: Escriba aquí a ruta ao programa indexador htdig.

en: htdig database:
gl: Base de datos de htdig:

en: Enter the path to the htdig database folder.
gl: Escriba a ruta ao cartafol da base de datos de htdig.

en: By Category
gl: Segundo a categoría

en: Change Index Folder
gl: Cambiar o cartafol do índice

en: Index folder:
gl: Cartafol do índice:

en: Build Search Indices
gl: Xerar os índices de busca

en: Index creation log:
gl: Rexistro da creación do índice:

[ctx: Label for button to close search index progress dialog after successful completion]
en: Close
gl: Pechar

en: Index creation finished.
gl: Rematou a creación do índice.

[ctx: Label for stopping search index generation before completion]
en: Stop
gl: Deter

en: Details &lt;&lt;
gl: Detalles &lt;&lt;

en: Details &gt;&gt;
gl: Detalles &gt;&gt;

en: Build Search Index
gl: Xerar o índice de busca

en: Build Index
gl: Xerar o índice

en: To be able to search a document, a search
    index needs to exist. The status column of the list below shows whether an index
    for a document exists.
gl: Para ser quen de buscar nun documento, precísase que exista un
    índice de buscas. A columna de estado da lista de embaixo mostra se existe
    un índice para un documento.

en: To create an index, check the box in the list and press the
    "Build Index" button.
gl: Para crear un índice marque a caixa na lista e prema o
    botón «Construír o índice».

en: Search Scope
gl: Alcance da busca

en: Status
gl: Estado

en: Change...
gl: Cambiar…

en: <qt>The folder <b>%1</b> does not exist; unable to create index.</qt>
gl: <qt>O cartafol <b>%1</b> non existe. Non foi posíbel crear o índice.</qt>

[ctx: Describes the status of a documentation index that is present]
en: OK
gl: Aceptar

[ctx: Describes the status of a documentation index that is missing]
en: Missing
gl: Non existe

[ctx: Generic prefix label for error messages when creating documentation index, first arg is the document's identifier, second is the document's name]
en: Document '%1' (%2):
gl: Documento «%1» (%2):

en: No document type.
gl: Sen tipo de documento.

en: No search handler available for document type '%1'.
gl: Non hai un xestor de buscas dispoñíbel para o tipo de documento «%1».

en: No indexing command specified for document type '%1'.
gl: Non se especificou unha orde de indización para o tipo de documento «%1».

en: Failed to build index.
gl: Produciuse un erro ao xerar o índice.

en: Error executing indexing build command:
    %1
gl: Produciuse un erro ao executar a orde de construción do índice:
    %1

en: Unable to start command '%1'.
gl: Non foi posíbel iniciar a orde «%1».

en: KHelpCenter Index Builder
gl: Xerador de índices de KHelpCenter

en: (c) 2003, The KHelpCenter developers
gl: © 2003, Os desenvolvedores de KHelpCenter

en: Document to be indexed
gl: O documento a ser indexado

en: Index directory
gl: Directorio do índice

note: i18n: ectx: label, entry, group (Search)
en: Path to index directory.
gl: Ruta ao directorio do índice.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Search)
en: Path to directory containing search indices.
gl: Ruta ao directorio que conteña os índices das buscas.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Layout)
en: Currently visible navigator tab
gl: Lapela activa do navegador

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
gl: &Editar

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
gl: &Vista

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
gl: &Ir para

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

en: Search Error Log
gl: Rexistro dos erros nas buscas

en: Preparing Index
gl: Estase a preparar o índice

en: Ready
gl: Listo

en: Previous Page
gl: Páxina anterior

en: Moves to the previous page of the document
gl: Vai cara á páxina anterior do documento

en: Next Page
gl: Seguinte páxina

en: Moves to the next page of the document
gl: Vai cara á seguinte páxina do documento

en: Table of &Contents
gl: Táboa de &contido

en: Table of contents
gl: Táboa de contido

en: Go back to the table of contents
gl: Volta á táboa de contido

en: &Last Search Result
gl: &Resultado da anterior busca

en: Configure Fonts...
gl: Configurar os tipos de letra…

en: Increase Font Sizes
gl: Aumentar o tamaño dos textos

en: Decrease Font Sizes
gl: Diminuír o tamaño dos textos

en: &Search
gl: &Buscar

en: &Contents
gl: &Contido

en: Search Options
gl: Opcións da busca

en: G&lossary
gl: &Glosario

en: Start Page
gl: Páxina de inicio

en: Unable to run search program.
gl: Non foi posíbel executar o programa de busca.

en: A search index does not yet exist. Do you want to create the index now?
gl: Aínda non existe un índice de busca. Quere crear o índice agora?

en: Create
gl: Crear

en: Do Not Create
gl: Non crear

en: Error: No document type specified.
gl: Erro: non se especificou o tipo de documento.

en: Error: No search handler for document type '%1'.
gl: Erro: non hai un xestor de buscas para o tipo de documento «%1».

en: Unable to initialize SearchHandler from file '%1'.
gl: Non foi posíbel inicializar o SearchHandler desde o ficheiro «%1».

en: No valid search handler found.
gl: Non se atopou ningún xestor de buscas válido.

en: Search Results for '%1':
gl: Resultados da busca de «%1»:

en: Search Results
gl: Resultados da busca

en: Error executing search command '%1'.
gl: Produciuse un erro ao executar a orde de busca «%1».

en: Error: %1
gl: Erro: %1

en: '%1' not found, check your installation
gl: non se atopou «%1», comprobe a instalación

en: '%1' not found, install the package containing it
gl: non se atopou «%1», instale o paquete que o contén

en: No search command or URL specified.
gl: Non se especificou ningunha orde nin URL de busca.

en: and
gl: e

en: or
gl: ou

en: &Method:
gl: &Método:

en: Max. &results:
gl: Máx. &resultados:

en: &Scope selection:
gl: Selección de &alcance:

en: Scope
gl: Alcance

en: Build Search &Index...
gl: &Xerar o índice de busca…

[ctx: Label for searching documentation using custom (user defined) scope]
en: Custom
gl: Personalizado

[ctx: Label for searching documentation using default search scope]
en: Default
gl: Predeterminado

[ctx: Label for searching documentation in all subsections]
en: All
gl: Todas

[ctx: Label for scope that deselects all search subsections]
en: None
gl: Ningunha

[ctx: Label for Unknown search scope, that should never appear]
en: unknown
gl: descoñecido

en: Copy Link Address
gl: Copiar o enderezo da ligazón
